Přeskočit na obsah

Wikipedista:Chalupa

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Dnes je pátek, 21. červen 2024. Aktuální čas je 08:27 (UTC/GMT).
Česká Wikipedie má v tuto chvíli 548 416 článků.
Tohoto uživatele živí počítače a programování.
Česko Tento uživatel pochází z Česka.
Znak Prahy Tento uživatel bydlí v Praze.
' Tento uživatel je monarchista.
Tento uživatel je rozhodně proti nacismu.
' Tento uživatel prosazuje svobodu projevu i u názorů, které nesdílí.
Tento uživatel není správce.
Jsem hrdým účastníkem WikiProjektu Šachy.


Wikipedii provozuje nezisková nadace Wikimedia Foundation, která spravuje i řadu dalších otevřených mnohojazyčných wiki projektů. Já působím zejména na Commons, občas na Wikidatech, nemůžu dělat všechno.

logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy logo Wikizprávy logo Wikiverzita logo Wikidruhy logo Wikimedia Commons logo Wikidata logo Wikivoyage logo Meta-Wiki
Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikizprávy Wikiverzita Wikidruhy Commons Wikidata Wikivoyage Meta-Wiki
Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Otevřené zpravodajství Volně dostupné vzdělání Adresář biologických druhů Sdílená sbírka médií Svobodná databáze vědomostí Otevřený cestovní průvodce Koordinace všech projektů Wikimedia

Jmenuji se Ivan Chalupa a narodil jsem se 19. 5. 1954 v Praze. Chtěl jsem původně přispívat především v oblasti dobrodružné a populární literatury, s čímž jsem začal dne 7. února 2006, kdy jsem vytvořil první verzi článku Seznam českých vydání díla Karla Maye. Pak jsem ale zjistil, že oblast literatury není ve wikipedii tak pokryta, jak jsem si původně myslel, takže píši články o literatuře bez nějaké užší specializace. Navíc jsem se rozhodl přispívat do wikiprojektu Portál:Šachy.

Účty se jménem „Chalupa“ ve všech následujících projektech byly automaticky připojeny k jednotnému účtu:

  commons.wikimedia.org
  cs.wikipedia.org
  cs.wikisource.org
  en.wikibooks.org
  en.wikinews.org
  en.wikiquote.org
  en.wikisource.org
  en.wikiversity.org
  en.wikivoyage.org
  en.wiktionary.org
  incubator.wikimedia.org
  login.wikimedia.org
  www.mediawiki.org
  meta.wikimedia.org
  species.wikimedia.org
  www.wikidata.org

Ocenění za práci na Wikipedii[editovat | editovat zdroj]

 • Dobrý den, s velkým potěšení jsem si přečetl Vaše příspěvky o díle Karla Maye. Vaše články se mi líbí a považuji je za velmi zdařilé, proto jsem se rozhodl Vaši práci ocenit vyznamenáním za práci na článcích o literatuře. Přeji Vám mnoho chutě do dalšího psaní a těším se na Vaše další příspěvky. --Petr Adámek 15:33, 5. 4. 2006 (UTC)
 • Přeji pěkný den, kolego. Přijměte ode mne wikikytičku, za to, že jste nezanevřel na Wikipedii a stále přidáváte nové články, přesto, že to vypadá, že spousta vaší práce přijde bohužel nazmar (nahrávání obrázků).--Ben Skála 11:45, 13. 9. 2006 (UTC)
 • Uděluji Vám hvězdu kvalitního wikipedisty nejen za články Polybios a Timaios, ale především za Váš nezpochybnitelný přínos --Decebalus, jenž se dříve nazýval Maniakes 13:21, 23. 10. 2007 (UTC)
 • Dobrý den, udělil jsem vám wikikytičku za skvělou práci na Romantismus (literatura). Jde o článek zásadní důležitosti, zvlášť pro nás, maturující. :-) --Lukax 12:12, 11. 5. 2008 (UTC)
 • Buďte zdráv. Je mi trapné, že to činím až teď, ale nějak dřív nebyl čas nebo sem na to pozapomněl. Děkuju vám, že ste převzal tu práci na rekategorizaci Verna; já bych to byl samozřejmě nakonec dokončil, ale hrál bych si s tím ještě měsíc, nyní díky vám na cs.wiki máme nejenom největší vernopedii, ale můžeme být pro ostatní vzorem i co se týče systematičnoszi a promyšlenosti kategorizace /pár dorbností je možná ještě třeba doladit, ale to už sou drobnosti; uvažoval sem i o vernovských kategoriích ohledně kontinentu, země dění či národnosti hrdinů, ale to má čas/. Obdobně by se mohly kategorizovat i díkla Karla Maye, jenž toho já zas tak moc rád nemám, takže tonechám na vás ... Uděluju vám teda Řád pilné včelky /Medaili Karla Čapka už máte dávno.../. --Nolanus C E 16. 9. 2008, 17:10 (UTC)
 • Milý pane kolego, Vaše práce na šachových článcích je impozantní. Děkuji Vám za ni a uděluji Vám Řád sportu, abyste věděl, že nezůstává bez povšimnutí. Srdečně,--Ioannes Pragensis 2. 12. 2008, 12:10 (UTC)
 • Oceňuji, že jste se svědomitě ujal opuštěného portálu Šachy, kterého by s ohledem na jeho sledovanost byla opravdu velká škoda. Přeji hodně úspěchů. Jan.Kamenicek 18. 1. 2009, 23:24 (UTC)
 • Díky za články o alžbětinském divadle, uděluji vám za ně další wikikytičku. --Ben Skála 11. 6. 2011, 19:39 (UTC)
 • Uděluji Vám wikikytičku za práci na článcích o šachistkách. Můžete si ji dát na svou stránku. Zvláště Wally Henschelová mě potěšila, jelikož se mi již několik let nedařilo najít ani její křestní jméno a dnes sem si všiml, že článek je tu! Nenechte se odradit a vytrvejte. Lepší než ztrácet čas hádáním se, je napsat další článek - to je moje heslo zde na wikipedii. Každá šachistka, která hrála někdy na mistrovství světa, Evropy, olympiádě apod. si ho určitě zaslouží! Mircea 22. 1. 2013, 22:46 (UTC)
 • Uděluji ti wikikytičku za práci na článku Knihy odvahy a dobrodružství. Kdysi jsem se zpracováním začal, ale zasekl jsem se někde u čísla 60 a nenašel jsem si čas, abych se k tomu vrátil. Jsem rád, že se toho někdo ujal a dotáhl to do konce. Příjemné další editování přeje --Vachovec1 (diskuse) 23. 2. 2013, 17:17 (UTC)
 • Dobrý den, kolego, rád bych Vám poděkoval Lewisovým řádem za práci na článcích týkajících se zahraniční literatury. Zdraví --Chalim Kenabru (diskuse) 13. 10. 2013, 12:16 (UTC)
 • Zdravím, kolego, za velké množství (dobře) odvedené práce na zkvalitnění článku Anglická literatura si Vám dovoluji s radostí udělit toto plně zasloužené vyznamenání. S přáním všeho dobrého zdraví --Mario7 (diskuse) 1. 12. 2013, 19:09 (UTC)
 • Milý kolego, kdyby si každý takhle plnil úkoly... :-) Způsob, jakým ses „chvíli angažoval" v článku Anglická literatura, překonal moje očekávání... Díky za Tvoji práci, --Ivannah (diskuse) 2. 12. 2013, 19:24 (UTC)
 • Za vytrvalé a promyšlené úsilí při obraně našeho mateřského jazyka před fanatickými odpůrci přechylování a vůbec všelijakými třeskutými jazykovými modernizátory, co chtějí, aby čeština byla „in“, ti s díky uděluji tuto kytičku. Jen tak dál, kolego! --Iaroslavvs (diskuse) 1. 12. 2014, 00:04 (CET)
 • Lewisův řád udělil za dobrý článek Chansons de geste --Gumideck (diskuse) 11. 7. 2017, 23:02 (CEST)
 • Řád Hanse Christiana Andersena za nejlepší článek Chansons de geste - Gratuluji a přidávám vyznamenání za přínos na poli článků o zahraniční literatuře. Jste jeho prvním nositelem. --OJJ, Diskuse 14. 8. 2017, 14:41 (CEST)
 • Dobrý den, gratuluji k dobrému článku Renaud de Montauban‎ a přidávám ocenění (Řád rytíř Rolanda) za celkovou práci na tématu chansons de geste. Gumideck (diskuse) 12. 10. 2017, 17:51 (CEST)
 • Za opravu článku Anna Barkovová Vám uděluji pane kolego wikikvítí. Mnohokrát Vám děkuji. Zdraví, --Protestant (diskuse) 20. 11. 2017, 18:00 (CET)
 • Wikikytičku za Příběh dvou měst a obrovskou spoustu dalších článků, které mě baví čist a které mi přibližují známé i neznámé kouty světové literatury. udělil KPX8 (diskuse) 7. 9. 2020, 21:55 (CEST)

Kronika[editovat | editovat zdroj]

Právě jsem přepral medvěda.

7. února 2006 jsem vytvořil první verzi článku Seznam českých vydání díla Karla Maye. Objevil se názor, že takovýto seznam na Wikipedii nepatří. K diskuzi k tomuto chci říci, že bych seznam chtěl rozpracovat tak, že každé dílo v něm uvedené by mělo vlastní článek se stručnou charakteristikou a nějakými obrázky. Navíc si myslím že z hlediska obsahu je tento seznam určitě bohatější než jiné, ve Wikipedii již uložené seznamy.

3. března 2006 Založil jsem kategorie Dobrodružná literatura se subkategoriemi Díla dobrodružné literatury a Spisovatelé dobrodružné literatury.

16. března 2006 jsem se zapsal do článku Wikipedie:Wikipedisté. Jsem rád, že ačkoliv je mi 52 let, patřím do mladé krve.

17. března 2006 založil wikipedista Zp kategorii Karel May, takže budu do této kategorie příslušné články poslušně ukládat. Sám jsem na vytvoření takovéto kategorie myslel, ale stále jsem si nebyl jist, zda-li je vhodné jí vytvořit.

22. března 2006 mám malé výročí. Dokončil jsem svůj desátý článek. Je to Vinnetou (kniha).

5. dubna 2006 jsem začal pracovat na článku Postavy z děl Karla Maye. Bude to běh na delší tratě. 11. dubna jsem dokončil první část článku týkající se postav z amerického divokého Západu (kromě Old Surehanda. 26. dubna byla dokončena třetí část Ostatní postavy. 11. května je dokončena třetí část týkající se postav z Orientu. Článek byl dokončen 30. května (kromě Old Surehanda byl do článku doplněn ještě Apanačka).

5. duben 2006 je pro mne velmi významný. Wikipedista Petr Adámek mi udělil Medaili Karla Čapka za sérii pěkných a kvalitních článků o díle Karla Maye. Za medaili velmi děkuji, moc a moc mě potěšila.

13. dubna 2006: zahájena práce na článku Povídkové dílo Karla Maye. Článek je velmi rozsáhlý (asi nejdelší, který jsem zatím vytvořil) a byl dokončen až 26. dubna 2006.

13. červen 2006: Článkem Ve stínu padišáha jsem dokončil cyklus článků o životě a díle německého spisovatele Karla Maye (celkem třicet devět článků)

20. červen 2006: Jules Verne je můj sedmdesátý článek, zahajuji práci na Vernově díle.

19. červenec 2006: Zelený paprsek je můj stý článek.

26. červenec 2006: napsal jsem souhrnný článek o dobrodružné literatuře.

13. září 2006 Ben Skála mi udělil Wikikytičku za to, že jsem nezanevřel na Wikipedii poté, co byli v mých článcích o Karlu Mayovi zrušeny z licenčních důvodů téměř všechny obrázky. co jsem tam pracně nahrál.

12. prosinec 2006: Životopisy slavných Řeků a Římanů je můj dvoustý článek.

8. únor 2007: byl splněn nárok na Medaili zkušeného uživatele.

4. září 2007: byl splněn nárok na označení Wikipedista III. stupně,

23. říjen 2007: Wikipedista Decebalus mi udělil Železnou hvězdu za nezpochybnitelný přínos wikipedii - mám velikou radost a moc a moc děkuji.

24. říjen 2007: Diodóros Sicilský je můj třístý článek.

13. února 2008 jsem začal doplňovat seznam českých vydání k jednotlivým dílům Julesa Verna.

4. březen 2008: Nikolaj Michajlovič Karamzin se stal článkem 10. týdne roku 2008.

29. duben 2008: Preromantismus se stal článkem 18. týdne roku 2008.

11. květen 2008: Lukax mi udělil Wikikytičku za skvělou práci na článku Romantismus (literatura)

20. červen 2008: Vytvořil jsem novou kategorii Romantická literární díla.

29. červenec 2008: Přihlásil jsem se do wikiprojektu Portál:Šachy

12. srpen 2008: Carevič Dimitrij je můj čtyřstý článek.

6. září 2008: Splněn nárok na označení Wikipedista II. stupně

16. září 2008: Nolanus mi udělil „Řád pilné včelky“ za rekategorizaci článků Julese Vernea.

26. listopad 2008: začal jsem udržovat Portál Šachy, ale nevím jak dlouho to vydržím,

2. prosinec 2008: Ioannes Pragensis mi udělil „Řád sportu“ za práci na šachových článcích.

18. prosinec 2008: Jana Bellinová je můj pětistý článek.

18. leden 2009: Jan Kamenicek mi udělil Wikikytičku za práci za práci na portálu Šachy.

16. únor 2009: Slovo o pluku Igorově se stalo článkem 8. týdne roku 2009.

11. leden 2010: Emanuel Lasker se stal článkem 2. týdne roku 2010.

24. duben 2010: Splněn nárok na označení Wikipedista I. stupně

16. leden 2011: Byl jsem zvolen do arbitrážního výboru.

12. únor 2011: Kuan Chan-čching je můj šestistý článek

4. srpen 2011: Splněn nárok na označení Profesionální uživatel

11. červen 2011: Ben Skála mi udělil Wikikytičku za práci na článcích o Alžbětinském divadle.

27. září 2011: Longos je můj sedmistý článek

1. listopad 2012: Romantismus (literatura) se stal článkem 39. týdne roku 2012.

22. leden 2013: Mircea mi udělil Wikikytičku za práci na článcích o šachistkách.

23. únor 2013: Vachovec1 mi udělil Wikikytičku za práci na článku Knihy odvahy a dobrodružství

23. březen 2013: Veledetektiv Agaton Sax je můj osmistý článek

8. květen 2013: Splněn nárok na označení Veterán III. třídy

30. červen 2013: Toulky světem je můj devítistý článek

1. prosinec 2013: Mario7 mi udělil Železnou hvězdu kvalitního wikipedisty za velké množství (dobře) odvedené práce na zkvalitnění článku Anglická literatura

2. prosinec 2013: Ivannah mi udělil Rozšiřovatelův řád za článek Anglická literatura.

9. leden 2014: Hotel U mrtvého alpinisty je můj tisící článek.

24. srpen 2014: Tři kroky do tmy je můj článek číslo 1100.

18. listopad 2014: Vladimír Henzl je můj článek číslo 1200.

8. říjen 2015: Jaroslav Piskáček je můj článek číslo 1300.

14. říjen 2015: Splněn nárok na označení Veterán II. třídy

10. duben 2016: James Blish je můj článek číslo 1400.

12. březen 2017: Marion de Lorme (Hugo) je můj článek číslo 1500

11. červenec 2017: článek Chansons de geste se stal dobrým článkem

8. srpen 2017: článek Chansons de geste se stal nejlepším článkem

12. říjen 2017: článek Renaud de Montauban se stal dobrým článkem

2. říjen 2017: Gumideck mi udělil Řád rytíře Rolanda za práci na chansons de geste

20. listopad 2017: Protestant mi udělil Wikikytičku za opravu článku Anna Barkovová.

18. prosinec 2017: Chansons de geste se stal článkem 51. týdne roku 2017.

10. květen 2018: Seznam knih Tomáše Bartoše je můj článek číslo 1600

10. září 2018: Legenda věků se stal článkem 37. týdne roku 2018.

3. duben 2019: John Creasey je můj článek číslo 1700

9. květen 2020: Aleksander Fredro je můj článek číslo 1800

21. květen 2020: Splněn nárok na označení Veterán I. třídy

7. září 2020: KPX8 mi udělil Wikikytičku za Příběh dvou měst a obrovskou spoustu dalších článků, které ho baví čist a které mu přibližují známé i neznámé kouty světové literatury.

4. února 2022: Splněn nárok na označení¨Medaile mistra Wikipedie

6. září 2021: Vladimír Tomeš je můj článek číslo 1900

28. května 2024: Gustav Pallas je můj článek číslo 2000

Prvních sto článků[editovat | editovat zdroj]

Druhých sto článků[editovat | editovat zdroj]

Třetích sto článků[editovat | editovat zdroj]

Čtvrtých sto článků[editovat | editovat zdroj]

Pátých sto článků[editovat | editovat zdroj]

Šestých sto článků[editovat | editovat zdroj]

Sedmých sto článků[editovat | editovat zdroj]

Osmých sto článků[editovat | editovat zdroj]

Devátých sto článků[editovat | editovat zdroj]

Desátá stovka článků[editovat | editovat zdroj]

Jedenáctá stovka článků[editovat | editovat zdroj]

Dvanáctá stovka článků[editovat | editovat zdroj]

Třináctá stovka článků[editovat | editovat zdroj]

Čtrnáctá stovka článků[editovat | editovat zdroj]

Patnáctá stovka článků[editovat | editovat zdroj]

Šestnáctá stovka článků[editovat | editovat zdroj]

Sedmnáctá stovka článků[editovat | editovat zdroj]

Osmnáctá stovka článků[editovat | editovat zdroj]

Devatenáctá stovka článků[editovat | editovat zdroj]

Dvacátá stovka článků[editovat | editovat zdroj]

Dvacátá první stovka článků[editovat | editovat zdroj]

Úpravy článků jiných autorů[editovat | editovat zdroj]

2006[editovat | editovat zdroj]

2007[editovat | editovat zdroj]

2008[editovat | editovat zdroj]

2009[editovat | editovat zdroj]

2010[editovat | editovat zdroj]

2011[editovat | editovat zdroj]

2012[editovat | editovat zdroj]

2013[editovat | editovat zdroj]

2014[editovat | editovat zdroj]

2015[editovat | editovat zdroj]

 • Bedřich Fučík - doplněny překlady (2.1.2015), Kurt David - doplněna česká vydání (8.2.2015)
 • Šablona:Infobox - filosof - doplněna díla a ocenění (1.3.2015), Karavana (edice) - doplněny náklady některých knih (2.7.2015)
 • Miron Białoszewski - doplněn Teatr na Tarczyńskiej (6.7.2015), Vítězslav Kocourek - doplněn životopis a pseudonymy (16.8.2015)
 • H. H. Holmes - doplněna informace o románu American Gothic od Roberta Blocha (19.9.2015)
 • Jozef Repko - doplněn infobox a česká vydání (9.10.2015), Alice Munroová - doplněna česká vydání včetně překladatelů a filmografie (12.11.2015)
 • Brouk v hlavě - doplněna česká vydání a filmové adaptace (13.12.2015), Rjúho Nonoguči - odstranění slovenštiny atp. (27.12.2015)
 • Jan Sýkora - doplnění rozcestníku o japanologa (28.12.2015)

2016[editovat | editovat zdroj]

2017[editovat | editovat zdroj]

 • Charles Augustin Sainte-Beuve - doplněna posloupnost 28. křesla Francouzské akademie (28.1.2017)
 • Dělníci moře - doplněny obrázky, filmové adaptace, česká vydání, reference a odkazy (25.2.2017)
 • Bídníci - doplněny obrázky, filmové adaptace, česká vydání, reference a odkazy (25.2.2017)
 • Chrám Matky Boží v Paříži (román) - doplněny obrázky, filmové adaptace, česká vydání, reference a odkazy (26.2.2017)
 • Parzival - přidán obrázek a česká vydání (25.6.2017)
 • Gaston Paris - doplněna jeho teorie o vzniku chansons de geste, výběr z díla a obrázek (7.7.2017)
 • Vij a Taras Bulba - doplněny obrázky, kategorie a odkazy (11.7.2017)
 • Polská literatura - doplněn preromantismus (28.7.2017)
 • Franz Kafka - doplněny obrázky, dílo, filmové adaptace a česká vydání (31.7.2017)
 • Matteo Maria Boiardo - doplněno dílo a odkazy (31.9.2017)
 • Karel Veliký - doplněna informace o chansons de geste (22.10.2017)

2018[editovat | editovat zdroj]

2019[editovat | editovat zdroj]

2020[editovat | editovat zdroj]

2021[editovat | editovat zdroj]

2022[editovat | editovat zdroj]

2023[editovat | editovat zdroj]

2024[editovat | editovat zdroj]

Nápověda[editovat | editovat zdroj]

Sto nejnovějších článků na Wikipedii:[editovat | editovat zdroj]

21. 6. 2024

20. 6. 2024

19. 6. 2024

Wikimedia Foundation
Wikimedia Foundation
Toto je osobní stránka uživatele Wikipedie.

Nejedná se o encyklopedický článek. Pokud tuto stránku vidíte na jiném serveru než na Wikipedii, pravděpodobně se jedná o kopii Wikipedie. Uvědomte si, že si prohlížíte neaktuální kopii a uživatel, kterému tato stránka patří, zřejmě nemá s tímto serverem žádné vztahy. Originál uživatelské stránky najdete na https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedista:Chalupa.