Diskuse s wikipedistou:Dingoa

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Archív[editovat zdroj]

en:Daniela Kolářová[editovat zdroj]

Hi. I see you speak some English and I just wanted to let you know that I created a stub about this actress on EN. While on the bus from Prague I saw Léto s kovbojem... EN doesn't have very good coverage of Czech films. Grenavitar 7. 1. 2009, 20:52 (UTC)

Nadpisy[editovat zdroj]

Přeji pěkný den,
nerad obtěžuju, nicméně chtěl bych Vás poprosit, zda byste mohl vyjádřit svůj názor, ať už je jakýkoli, v tomto hlasování: Wikipedie:Hlasování/Úroveň nadpisů
s úctou --Decebalus 23. 2. 2009, 10:31 (UTC)

Bylo mi potěšením Vaší prosbě vyhovět:) --Dingoa 23. 2. 2009, 15:56 (UTC)

Chov ovcí pro vlnu[editovat zdroj]

Asi budu starší, proto nabízím tykání. Chtěl bych oponovat informaci, kterou uvádíš v článku Ekonomika Irska. Myslím, že informace o chovu ovcí pro vlnu je mylná, protože od chovu ovcí pro vlnu se v Irsku upustilo v 70. letech (v roce 1979 jsem tam byl na návštěvě v jedné farmářské rodině a tehdy přešli od chovu ovcí k chovu krav - dojnic). Kromě toho textilní průmysl je tam zlikvidovaný o pár let dříve než u nás a jeho převážná část sice zpracovávala vlnu, ale australskou. Vlna ovcí chovaných v evropských podmínkách je hrubá a nehodí se na zpracování v textilním průmyslu, chovají se spíše masná plemena. --Bohemianroots 18. 3. 2009, 23:00 (UTC)

OK. Edituj s odvahou - nemám nic proti tomu, abys informace v článku uvedl na pravou míru. Já ani nejsem autorem toho odstavce v kapitole Ekonomická struktura - převzal jsem ho z článku Irsko, kapitola Hospodářství - a moc jsem ho nekontroloval. --Dingoa 18. 3. 2009, 23:14 (UTC)

Povodeň ve střední Evropě 2009[editovat zdroj]

Hallo Dingoa, sorry ich verstehe leider nicht tschechisch, deshalb schreibe ich dir deutsch. In der deutschsprachigen Wikipedia schreiben wir an einem Artikel über die Hochwasser 2009 in Österreich. Bis der Artikel fertig ist schreiben wir auf meiner Userseite de:Benutzer:Karl Gruber/Hochwasser 2009 in Mitteleuropa + Diskussion. Da ich hier auch Tschechien und Polen einbauen will, würde ich mich freuen, wenn du uns dabei ein wenig helfen könntest. danke im Voraus --gruss aus dem Vídeňský les K@rl 28. 6. 2009, 21:02 (UTC)

Skusim to přeložit, ale muj čeština neni perfektní. V DE:WP pišeme artikel o zaplavach v Rakousko. Až to bude hotovy pišeme na uživatelské strany de:Benutzer:Karl Gruber/Hochwasser 2009 in Mitteleuropa + Diskussion. Protože chci i zohlednit Česko a Polsko, bych rád kdýž ty bys nám trošku pomohl. Děkuji předem. --Matthiasb 29. 6. 2009, 12:24 (UTC)

Kuglvajt[editovat zdroj]

Ahoj, Chmee2 mě upozornil na shodu textu v článku Kuglvajt a na informační desce odtamtud. Pokud je to opsáno z tabule sem, jde o porušení autorských práv a musí se to vyřešit. Jak to tedy je? Dík. --Tlusťa 5. 10. 2009, 09:48 (UTC)

Ahoj, článek jsem psal před 2 a půl rokem, ale pamatuji si, že jsem používal několik zdrojů (viz Externí odkazy). Ovšem kapitola Stavba a část kapitoly Historie (od první věty až po větu „Po Dětřichově smrti (1367) se stal majetkem krále.“ - včetně) jsou evidentně opsány z tabule. Takže doporučuji smazání těchto dvou částí článku a uložení bezproblémového textu. Díky a omlouvám se za přidělání práce. --Dingoa 5. 10. 2009, 15:29 (UTC)


Zlá Kolata[editovat zdroj]

Dobrý den, podívejte se, prosím, na diskuzi k Vašemu článku Zlá Kolata. Děkuji. (Grtek 13. 10. 2009, 20:56 (UTC))

Datum narození[editovat zdroj]

Zdravím. Datum narození s člověkem určitě souvisí, proto je také v hesle Josef Mikoláš toto datum uvedeno. Ovšem heslo 23. leden nesouvisí s předmětem hesla Josef Mikoláš vůbec. Teď jste tam aspoň mezi velké (a stále rostoucí) množství jiných dopsal, že se v tento den narodil, ovšem to je již v samotném článku o JM také. Tento link nepřináší čtenáři k předmětu hesla nic nového, není mu ničím užitečný a je tam tedy zcela nadbytečný. Jan.Kamenicek 30. 12. 2009, 00:00 (UTC)

Mohl bych argumentovat tím, že link čtenáři přinese informaci právě o tom, kdo se narodil ve stejný den jako Josef Mikoláš. Mně by však zajímalo, jak mi zdůvodníte, proč by heslo Josef Mikoláš mělo být výjimkou ze zvyklosti, která panuje na české Wikipedii - data narození osobností se zde linkují. --Dingoa 30. 12. 2009, 00:17 (UTC)
Ostatně i ve vámi založených článcích (např. Wolfgang von Kempelen, Michael E. Brown) link na datum narození je - a to přímo od vás;-)... --Dingoa 30. 12. 2009, 00:26 (UTC)
Jestli se mohu vmísit do debaty. Tak jak to měl Dingoa je to na Wikipedii obvyklé (řekl bych nejméně v 90% článků) a řekněme i "doporučené" viz Wikipedie:Biografie. Navíc datum 23. ledna nesouvisí s osobou o nic více (a o nic méně) než Frýdek-Místek a mnohé jiné odkazy. --Saltzmann 30. 12. 2009, 00:19 (UTC)

@Dingoa:Jací úplně jiní lidé se narodili v daný den přece s heslem JM nesouvisí. Co se týká zvyklosti, tak řekněme, že to v současné době převládá (ale jsou i články bez těchto linků, viz Václav Havel), ale myslel jsem, že teď se bavíme, co je lepší, ne co převládá.

@Saltzman:WP:Biografie říká pouze, že se datum narození má uvést, nepíše se tam, že se má prolinkovat. Je pravda, že v příkladu je prolinkované, právě tento příklad ale působí dost odstrašujícím dojmem - všechny ty související i nesouvisející odkazy se navzájem slévají a nevypadá to vůbec dobře. Wikipedie:Průvodce (odkazy) k tomu neříká prakticky nic, ovšem odkazuje na anglické doporučení, že se mají linkovat jen výrazy relevantní pro kontext daného hesla. A v tomto doporučení se výslovně píše, že kalendářní data se nelinkují, pokud ten link není důležitý pro dané téma. Odkaz na např. Frýdek-Místek je dle mne něco jiného, ten opravdu přinese čtenáři informaci, jednak o tom, co to je za město, kde se JM narodil a v čem vyrůstal, a jednak obecně se mají linkovat hesla, jejichž význam není každému známý - a divil byste se, kolik lidí netuší ani, kde FM je (plno lidí z Čech Vám řekne "na Moravě", a to nemluvím, že to mohou číst i cizinci). Co je však potřeba dovysvětlovat na pojmu 23. leden, nebo 1938? Jan.Kamenicek 30. 12. 2009, 00:49 (UTC)

Nějak jste se zapomněl zmínit, proč najednou tak bojujete proti linkování dat narození, když vy sám jste to nejednou také dělal ;-) --Dingoa 30. 12. 2009, 01:05 (UTC)

Protože čím déle zde působím, tím více mám pocit, že tam ty linky nepatří. Kdybych měl vyjmenovat, na co všechno jsem postupně změnil názor, bylo by to dlouhé čtení :-)) Jan.Kamenicek 30. 12. 2009, 02:17 (UTC)

V pořádku. Nechci vás do ničeho tlačit, ale pokud jste nyní opravdu skálopevně přesvědčen, že do biografických hesel linky dat narození (a úmrtí) nepatří a máte pro to dobré argumenty, pak by stálo za to, jít s tím Pod lípu. A bude-li v této věci převládat shoda, mohou se delinkovat data u všech hesel. Protože bychom se neměli bavit o jednom heslu, píšeme přece encyklopedii a je žádoucí, aby v ní hesla měly jednotný styl. Z tohoto důvodu si zatím myslím, že je lepší, aby datum narození u JM olinkováno bylo. --Dingoa 30. 12. 2009, 07:09 (UTC)
To máte pravdu. Jan.Kamenicek 30. 12. 2009, 10:22 (UTC)

Volary[editovat zdroj]

Ahoj, díval jsem se, že článek o Volarech už vypadá docela dobře, akorát jsem tak přemýšlel, že by hodně pomohlo, kdyby tam přibyl ještě oddíl Literatura. Já ale bohužel v tomto směru nemám moc možností, tak jsem se Tě chtěl zeptat jestli na tom nejsi lepší? Že bys tam hodil nějaké ty knižní zdroje, pokud bys nějaké měl k dispozici. Díky. Zdraví, --Ria 20. 9. 2010, 19:33 (UTC)

Jasně, Literaturu doplním. Chystám se zapracovat ještě na pár maličkostech i v ostatních oddílech. --Dingoa 20. 9. 2010, 19:43 (UTC)
Dobře, já chci ještě rozvást ty památky, přidat tam nějaké zajímavosti a pak pár věcí tak po různu do dalších oddílů. A pak ještě chi doplnit tu politiku. ;) --Ria 21. 9. 2010, 13:49 (UTC)

Jenom bych Tě ještě upozornil na toto: Wikipedie:Nominace nejlepších článků/Volary. :) Myslím si, že jsme schopni to dotáhnout do zdárného cíle. --Ria 2. 10. 2010, 10:41 (UTC)

Práce na článku je ještě spousta, chtělo by to i více fotek. Tak snad ta nominace nebyla unáhlená a podaří se nám to mezi NČ dotáhnout... --Dingoa 3. 10. 2010, 19:40 (UTC)

Židova strouha (přírodní památka)[editovat zdroj]

Dobrý den. Vysvětlete mi, prosím, proč jste zrušil kategorii u článku, který se bytostně týká vodního toku v povodí Lužnice? Vaše opatření bych ještě pochopil, kdybyste oba články patřičně prolinkoval, ale to jste neučinil. Jelikož zmíněná památka chrání ÚDOLÍ POTOKA, je to věc, která se povodí týká dané řeky týká. Děkuji za odpověď.--Railfort 2. 11. 2010, 19:06 (UTC)

Jelikož jsem oba články, prolinkoval - jen jsi si toho nevšiml - tak zřejmě platí, že jsi mé opatření pochopil a není co vysvětlovat. Jinak tvoje aktivita s přidáváním chráněných území do kategorií povodí je IMHO nešťastná. Já osobně bych řadil do povodí pouze vodstvo (potoky, rybníky, nádrže,...) - ostatně tak to bylo zavedené na cswiki a tak je to zavedené i na cizojazyčných wiki.--Dingoa 2. 11. 2010, 19:36 (UTC)
Omlouvám se ohledně prolinků. Jeden je poněkud nezřetelný, myslel jsem, že vede jinam a neprověřil to. Je to moje chyba. Jinak se ale asi neshodneme. Osobně si myslím, že v "povodí" má být to, co v daném povodí skutečně je (myslím tím "mokré" záležitosti). Nechápu, proč by měly být některé věci, které do daného povodí fyzicky tisíce let patří, vylučovány. Tím důvodem má být fakt, že posledních pár let požívají určitý stupeň ochrany? Proč by měl uživatel, který chce zjistit, co se v daném povodí nachází, hledat v naprosto odlišných kategoriích? Vysvětlete mi, prosím, tu logiku.--Railfort 2. 11. 2010, 20:50 (UTC)
Až zas tak moc se nelišíme. Co se týče Židovy strouhy, tak nakonec se asi shodneme, že článek o ní do kategorie povodí jednoznačně patří (a také tam už dávno byl) a článek o její ochraně by byl v té samé kategorii jaksi nadbytečný. A co se týče ostatních chráněných území, tak bych si dovolil trvat na tom, že rybníky, potoky apod. do kategorie povodí patří a naopak louky, lesy (byť třeba vedle rybníku či potoku) do ní nepatří. Takže tak, přeji hodně zdaru:-)--Dingoa 2. 11. 2010, 23:24 (UTC)
Možná jste si jen nevšiml, že neumísťuji do patřičného povodí každý les či louku. Lesy vůbec a louky pouze slatinné či podmáčené, tedy takové, které jsou pro dané povodí zdrojnicí. Zkrátka suché věci ne, mokré ano (kromě bezodtokých antropogenních vodních ploch). Možná zde je ono nepochopení. Rád bych si přečetl, zda Vám tato forma vyhovuje, protože pak bychom se neshodli vlastně jen na reliktních částech toků, což je náplň sporného článku ("důvodem ochrany je kaňonovité údolí potoka"). To bych pak rád předhodil pod lípu. Předem děkuji.--Railfort 3. 11. 2010, 04:32 (UTC)
A já si naivně myslel, že sporný článek, přestal být sporný... Takže ty stále prosazuješ, aby v kategorii Povodí Lužnice byl nejen článek Židova strouha, ale také článek Židova strouha (přírodní památka)? To mi teda hlava nebere, své argumenty už jsem psal... Ale dělej, jak umíš.--Dingoa 3. 11. 2010, 06:09 (UTC)

Šablona:Infobox Hokejista[editovat zdroj]

Zdravím, chci se vyjádřit k tvým změnám v tomto infoboxu. Za prvé si myslím, že by takové změny měly nejdříve projít diskusí a za druhé v tom nevidím velký přínos. Infobox trenéra bych udělal zvlášť a je zbytečné vypisovat statistiky v reprezentaci do infoboxu. To by pak u některých hokejistů byl jen takový infobox na několik článků. Nechci si ani představovat, jak nevábně by to vypadalo. Je zvykem u článků o hokejistech vypisovat statistiky zvlášť. Dobrý příklad je článek Jonathan Toews (podrobné reprezentační statistiky dole), kdežto u Milana Gulaše je infobox jemně řečeno nehezký a statistiky u předchozých týmů jsou nepřehledné.--Saldenio 3. 11. 2010, 18:37 (UTC)

Taky zdravím. Za prvé se omlouvám, že jsem provedl změnu bez diskuse. Ale IMHO je to v souladu s Wikipedie:Editujte s odvahou − nejedná se o žádnou zásadní změnu dané šablony. Vzhledem k tomu, že mnou přidané položky jsou nepovinné, může se každý rozhodnout, zda je v ib použije. Za druhé já v tom přínos naopak vidím. Argument, že statistiky v reprezentaci prodlouží infobox na několik článků je nepochopením věci − viz Ladislav Lubina (reprezentace zabrala 3 řádky a dovolím si tvrdit, že přehlednost nijak neutrpěla). To, že dosavadní infobox umožňoval vyplnit, zda byl hokejista draftován nějakým klubem NHL a neumožňoval vyplnit, zda hrál za reprezentaci, jsem považoval za velký nedostatek. Proto jsem to do šablony přidal.
Tvůj závazek, že uděláš infobox trenéra zvlášť, vítám. Něco takového tu už dlouhou dobu chybí. Má to však háček – téměř každý trenér je zároveň bývalý hokejista. To tam pak budeš dávat oba dva infoboxy? Proto mi mé řešení připadá vhodnější. S pozdravem--Dingoa 3. 11. 2010, 19:28 (UTC)
Jo jo už jsem si všiml během tvých editací, jak to s tou reprezentací myslíš a ulevilo se mi. Infobox trenéra bude opravdu oříšek. Pokud to je tak, že v infoboxu bude jen seznam klubů, které trénoval bez statistik, tak s tím nemám problém. Já se bál, že začneš masivně předělávat infoboxy i když by byly přidané informace v některých případech zbytečné a duplicitní, ale jak vidím, tak se to nestane, takže nic ve zlém. --Saldenio 3. 11. 2010, 19:52 (UTC)
Rád bych upozornil na Diskuse k šabloně:Infobox Hokejista#Reprezentace, kde bych tento problém ještě probral.--Lasy 23. 12. 2010, 08:20 (UTC)

Brainstorming[editovat zdroj]

Ahoj kolego. Prosím, podívej se na Diskuse k Wikipedii:WikiProjekt Chráněná území#Krvesajovo pár námětů. Moc rád bych znal tvůj názor. Děkuji. --Krvesaj 2. 12. 2010, 22:26 (UTC)

Krakonošův řád, aneb chráněná území[editovat zdroj]

Barnstar - protected areas in the Czech Republic.png

Ahoj, dneska jsem obdaroval dva jiné kolegy tímto novým vyznamenáním, ale nemohl bych spát s klidným svědomím, kdybych ho nedal i tobě. I když tvá práce není tak viditelná jako Krvesaje či Frettieho, já jí často zaznamenávám a vítám. Moc ti děkuji za soustavné editace chráněných území v Jihočeském kraji, kdy zakládáš s mravenčí pečlivostí jeden článek po druhém, až se některé okresy již krásně modrají. Věřím, že tě nadšení bude provázet i dále a že se nám podaří společnými silami vytvořit z Jižních Čech výkladní skříň této oblasti :) Přijmi tedy jako můj projev díku tuto zelenou hvězdu s českým lvem. Nechť nám nadšení dlouho vydrží a brzy máme hotovo :) S pozdravem --Chmee2 27. 12. 2010, 21:42 (UTC)

Tak to je milé povzbuzení, děkuju (nejen za ocenění, ale především za inspiraci a za to žes založil tento projekt a věnoval mu tolik času a úsilí). Na Jižních Čechách budu nadále pokračovat a to nejen psaním článků, ale i focením.--Dingoa 28. 12. 2010, 00:16 (UTC)

Mám dobrou zprávu, kolega Frettie se konečně po urgencích :) dal do jižních Čech a založil nám tady všechny články. Tudíž to nejzákladnější už máme, je potřeba je teďka všechny ručně zkontrolovat, dodat GPS souřadnice dle mapy.cz a případně opravit datum v infoboxu a dodat do článků obrázky ze seznamů. Kdyby se ti chtělo s něčím z toho mi pomoci, budu moc rád. S pozdravem --Chmee2 11. 1. 2011, 13:33 (UTC)

Jasně, pustím se do toho - přednostně bych prošel okresy Český Krumlov a Prachatice.--Dingoa 11. 1. 2011, 17:39 (UTC)

Tour de Ski[editovat zdroj]

Srdečně zdravím. Díval jsem se na Váš zajímavý článek Tour de Ski a měl bych jen jeden drobný dotaz. Nepodařilo se mi v uvedeném zdroji dohledat informaci, že "Organizátoři doufali, že Tour de Ski se stane událostí srovnatelnou s Mistrovstvím světa a mohla by dosáhnout popularity skokanského Turné čtyř můstků." Bylo by možné zdroj této informace také dodat?

Moc díky. Jan.Kamenicek 30. 12. 2010, 20:57 (UTC)

Zdravím. Je to odtud:[1] („Organizátoři se chtějí přiblížit věhlasu skokanského Turné čtyř můstků, kde má vítězství v celém seriálu přinejmenším srovnatelný věhlas jako medaile ze světového šampionátu.“). Do článku jsem ref doplnil. --Dingoa 30. 12. 2010, 21:24 (UTC)
Skvělé, díky. Zajímavost dám hned na příští týden. Jan.Kamenicek 30. 12. 2010, 21:26 (UTC)
To jsem moc rád. Díky. --Dingoa 30. 12. 2010, 21:30 (UTC)

Čtyři Dvory (obchodní a zábavní centrum)[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Čtyři Dvory (obchodní a zábavní centrum). Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů atd. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. S pozdravem --G3ron1mo 15. 8. 2011, 16:09 (UTC)

Kaple Panny Marie Bolestné (Frymburk)[editovat zdroj]

Dobrý den, snad jsem nic neporušil, když jsem s využitím Vašeho článku Na Martě založil článek kaple Panny Marie Bolestné (Frymburk). Snažil jsem se nalézt ještě nějaké další informace o kapli, ale nic vyloženě zásadního jsem neobjevil. Ve shrnutí editace jsem uvedl, že článek byl založen s využitím článku Na Martě. Odkaz na článek jsem také zařadil do nových článků portálu Křesťanství. Zdraví Fagnes 6. 12. 2011, 22:11 (UTC)

Portál Křesťanství[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za Váš nový článek Klášter Rinchnach, který jsem přidal mezi „nové články“ na portálu Křesťanství. Tam také můžete:

  • požádat o založení nového článku o některém z křesťanských témat
  • upozornit na svůj nový nebo podstatně rozšířený článek z této oblasti
  • navrhnout některý článek do rubriky Osobnost nebo Článek měsíce

Pokud Vás k tomuto tématu napadne něco jiného, můžete napsat do portálové diskuse.

Zdraví Fagnes 4. 1. 2012, 11:43 (UTC)

Třebínský dub[editovat zdroj]

Ahoj, všiml jsem si, že jsi do seznamu PS okresu ČB zařadil fotku s názvem Třebínský dub. Ta ale patří k jinému stromu (duby u Třebína jsou celkem 3). Podle autora fotky jde o dub s evidenčním číslem 103115. Všiml jsem si, že v seznamu pokračuješ, tak do něj nechci zasahovat, abych nezpůsobil případný editační konflikt :-) --Xth-Floor 13. 1. 2012, 09:00 (UTC)

Aha, díky za upozornění. V seznamu chybu opravím. --Dingoa 15. 1. 2012, 22:50 (UTC)

Kategorie: Roudné[editovat zdroj]

Zdravím. Vím, že zadávat neexistující kategorie je nadbytečnost a zbytečnost, ale kolega Miaow Miaow má zrovna v práci postupnou kategorizaci dle obcí, tak mu v tomto jen drobně předpřihrávám. Pokud by to ale měl být problém, zanechám toho.--Railfort (diskuse) 20. 7. 2012, 09:47 (UTC)

Ahoj, tak s tímto vysvětlením vložení neexistující kategorie už smysl dává. Ale když si rýpnu - možná by ideálním řešením (aby k úvahám o smysluplnosti nedocházelo) bylo danou kategorii rovnou i založit - snad by kolega Miaow Miaow prominul, že ji nevytvořil osobně...;-) --Dingoa (diskuse) 23. 7. 2012, 20:00 (UTC)
Už bohužel nemám tolik času, jako dříve. Systematicky již dělám pouze kontrolu nových článků, ostatní jen nárazově, a pak záleží na konkrétní časové situaci, buď jí založím, nebo ne. To je život - tedy ten můj.--Railfort (diskuse) 28. 7. 2012, 15:37 (UTC)

Eggertova vila[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Eggertova vila. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. S pozdravem --Marek Koudelka (diskuse) 30. 7. 2012, 14:31 (UTC)

Zdravím, a tu šablonu jsi mi sem dal v duchu tvého hesla „lepší pahýl, než červený odkaz“? ;-) Ale buď bez obav, Eggertova vilu rozšířím a doplním zdroje, takže o významnosti nebude sporu. Jen pochybuji, že ses řídil doporučením pro použití šablony významnost: Přitom je potřeba ověřit, že zdroj dokládající významnost tématu nelze snadno dohledat na Internetu. --Dingoa (diskuse) 30. 7. 2012, 21:46 (UTC)
Nějak nevím, co to má společného s pahýlem, vložil jsem tam šablonu významnost a ne subpahýl či něco takového. Nemusel jsi článek nějak moc rozšiřovat, stačily by ty zdroje. --Marek Koudelka (diskuse) 31. 7. 2012, 07:44 (UTC)
K vyžádání zdrojů slouží šablona {{Zdroje}}. Použití šablony {{Významnost}}, která umožňuje mazání článku po uplynutí lhůty, bylo v tomto případě nevhodné (viz doporučení Odložené smazání). Ale jinak samozřejmě mojí chybou bylo, že jsem z časových důvodů uložil jen rychlý nástřel článku, který jsem nestačil ozdrojovat. Takže teď už je to, doufám, v pořádku. --Dingoa (diskuse) 31. 7. 2012, 09:50 (UTC)
S šablonou {{Zdroje}} jsem se dosud nesetkal a pravděpodobně nejsem sám (je použita v pouhých šesti diskusích). Když vložím šablonu {{Zdroje}}, jak to vložím do článku? Jakým způsobem? To by ten článek zůstal tak jak je a nikdo by to neřešil. Když tam dám šablonu {{Významnost}} tak to buď někdo rozšíří nebo se to smaže. Teď už je to samozřejmě v pořádku. --Marek Koudelka (diskuse) 31. 7. 2012, 09:56 (UTC)
Do článku se pak vkládá šablona {{Neověřeno}}. --Dingoa (diskuse) 31. 7. 2012, 10:13 (UTC)

Pod reálnou lípou[editovat zdroj]

Dovoluji si tě pozvat na setkání na živo v ČB, napiš, zda a kdy bys mohl/chtěl. JAn (diskuse) 14. 10. 2012, 18:13 (UTC)

Infobox Lyžař[editovat zdroj]

Ahoj, chci se tě zeptat, zda bys nechtěl změnit některé parametry v infoboxu Lyžař na nepovinné? Infobox je ok, ale když se nevyplní parametry klub, značka lyží nebo místo narození, zobrazují se v článcích zbytečně prázdné položky. Příkladem je třeba článek Henrik L'Abée-Lund, kde je infobox zbytečně dlouhý a nejsou v něm vyplněné některé položky, protože nejsou známy. Byl bys ochoten provést v infoboxu úpravy parametrů na nepovinné? Sám si na to netroufám a v současném stavu se mi to zdá nevyhovující. --Miďonek (diskuse) 23. 3. 2013, 10:00 (UTC)

Modrý sloup[editovat zdroj]

Ahoj, díky za rozšíření článku Modrý sloup. Mohl bys ho ale ještě upravit, ideálně doplnit o další zdroje? Aktuální verze je dost podobná té na isumava.cz. S pozdravem --15. 7. 2013, 10:34 (UTC), Utar (diskuse)

Akátová věž[editovat zdroj]

Zdravím, k Tvé editaci, nic proti, je ozdrojovaná atd. Jen poznámka: bydlím nedaleko a rozhlednu jsem mnohokrát navštívil, ale nikdy se mi Alpy spatřit nepodařilo, nanejvýš snad Bílé Karpaty. Neviděl jsem je ani z Pálavy. Zdá se mi, že viditelnost Alp "za příznivého počasí" je uváděna snad u všech jihomoravských rozhleden, podle mně jde spíš o folklór. S pozdravem --RomanM82 (diskuse) 22. 11. 2013, 19:20 (UTC)

Že je viditelnost Alp uváděna snad u všech jihomoravských rozhleden, tak to se Ti opravdu zdá. To, že je alpský masiv Schneeberg za výborné dohlednosti viditelný z řady míst jižní Moravy, je však realita: [2] [3] [4] [5] [6]. Ke spatření Alp nestačí rozhlédnu navštívit mnohokrát, ale důležité je být tam v tu pravou chvíli;-) (zajímavý článek na toto téma: [7]). --Dingoa (diskuse) 24. 11. 2013, 17:28 (UTC)
No to jste mě dostal. Zdá se že máte pravdu, asi v zimě vezmu foťák a půjdu lovit Alpy ;) --RomanM82 (diskuse) 24. 11. 2013, 17:40 (UTC)

Jiří Lutovský[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Jiří Lutovský. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem ...Vidím, že je to už starší, ale...--Rosičák (diskuse) 21. 12. 2013, 16:24 (UTC)

Přestože jste na zdrojích k článku, zapracoval, měl jste myslím ponechat odstranění urgentní šablony na někom třetím. Mě osobně jste o významnosti osoby nepřesvědčil, proto v nejbližší době článek postoupím k diskusi o smazání. S pozdravem. --Rosičák (diskuse) 3. 1. 2014, 16:21 (UTC)
A máš k tomu nějaký důvod, když jsou v článku 2 netriviální zdroje?--Dingoa (diskuse) 4. 1. 2014, 20:08 (UTC)
Důvod jsem napsal. Myslím si, že tomu tak není a že tam 2NNZ nejsou. Konečně to už posoudí jiní. Argumentuj tedy raději v diskusi o smazání. S pozdravem--Rosičák (diskuse) 4. 1. 2014, 20:23 (UTC)

Wikikytička[editovat zdroj]

Velké díky za Vaší práci!

Jinak prosím vizte mou poznámku v diskusi: Alpské vyhlídky v Česku, nejsem si jist, zda tam ponechat tu Milešovku… Děkuje a je s pozdravem --Vavrin (diskuse) 10. 2. 2014, 16:11 (UTC)

Mlýnská stoka - povodí[editovat zdroj]

Ahoj, všiml jsem si, že jsi z článku Mlýnská stoka odstranil kategorii Povodí Vltavy a vložil Povodí Malše, což mě překvapilo. Neznám geografická pravidla, ale myslel jsem, že v případě příslušnosti k povodí je rozhodující, do jaké řeky se tok vlévá (zde do Vltavy), nikoli která ho napájí (Malše). Nebo je to opačně, než se domnívám? Díky. --Xth-Floor (diskuse) 20. 10. 2014, 18:35 (UTC)

Ahoj, máš pravdu. Byl to omyl. Díky za upozornění. --Dingoa (diskuse) 21. 10. 2014, 10:26 (UTC)

Otavská cyklostezka[editovat zdroj]

Ahoj. Náhodou jsem se proklikal na heslo Otavská cyklostezka, u kterého jsi v podstatě hlavním přispívatelem právě ty. Tamní tabulka je vážně nedodělaná a sloupečky o výšce, souřadnicích a kilometráži by zasloužily doplnit. Prosím, dotáhl bys toto do rozumné podoby? Děkuju. --Unpocoloco (diskuse) 11. 8. 2015, 10:51 (CEST)Reply[odpovědět]

Ahoj, hlava děravá - nějak jsem to zapomněl dotáhnout. Takže v rychlosti aspoň tak. --Dingoa (diskuse) 11. 8. 2015, 23:54 (CEST)Reply[odpovědět]
Zdravím ještě jednou. Narazil jsem ještě na heslo Cyklistická trasa 33, které je v obdobné situaci, jako byla Otavská trasa. Prosím, mohl bys to také dokončit? Díky. --Unpocoloco (diskuse) 12. 8. 2015, 19:43 (CEST)Reply[odpovědět]
Dokončeno. --Dingoa (diskuse) 13. 8. 2015, 13:45 (CEST)Reply[odpovědět]
Děkuju. Hned ty hesla vypadají veseleji. :-) --Unpocoloco (diskuse) 13. 8. 2015, 14:09 (CEST)Reply[odpovědět]

Jedle Veroniky Lahrové[editovat zdroj]

Kolego, máte zdroj, že Jedle Veroniky Lahrové je nejmohutnější jedlí v Libereckém kraji? Předem díky za odpověď. --Jan Polák (diskuse) 10. 11. 2015, 02:07 (CET)Reply[odpovědět]

Zdravím Vás, kolego, děkuji za Vaši všímavost - uvedl jsem to do článku příliš obecně. Upřesnil jsem v článku formulaci (nejmohutnější evidovaná...) a to už vyplývá (na rozdíl od původní formulace) z citovaných seznamů památných stromů. --Dingoa (diskuse) 10. 11. 2015, 07:18 (CET)Reply[odpovědět]
Jasně, ale bylo by třeba, aby to bylo ve zdroji jasně napsáno. Forma, kdy si má uživatel projít obě databáze všech stromů a ověřit si, že je opravdu nejmohutnější, myslím není dobrá. Přesto díky za snahu a spolupráci. --Jan Polák (diskuse) 10. 11. 2015, 08:58 (CET)Reply[odpovědět]
Mně to připadá, vzhledem k použité formulaci, takto dostačující. Není třeba sáhodlouze databáze procházet - v databázi AOPK lze použít vyhledávání (kraj, druh, obvod nad 300) a je jasné, že žádná mohutnější tam evidována není a v databázi LČR je pro daný kraj jedle jediná - tato. --Xth-Floor (diskuse) 10. 11. 2015, 09:16 (CET)Reply[odpovědět]

Pozvánka na českobudějovický wikisraz zima 2016[editovat zdroj]

Venca24 (diskuse) 12. 1. 2016, 14:05 (CET)Reply[odpovědět]

Pozvánka k WikiProjektu[editovat zdroj]

--Juandev (diskuse) 14. 4. 2016, 21:43 (CEST)Reply[odpovědět]

Request[editovat zdroj]

Greetings.

Could you create in Czech Wikipedia, the article ?

Thank you.

Mosty[editovat zdroj]

Mohl bys, prosím, do článků doplnit zdroj, odkud čerpáš technické údaje k mostům?

A nechystáš se napsat i článek o roudenském mostu? JAn (diskuse) 19. 12. 2016, 10:51 (CET)Reply[odpovědět]

Doplněno. Chci se zaměřit na mosty, které patří mezi kulturní památky, na roudenský most jsem nepomýšlel, ale třeba se k němu také dostanu - díky za tip.--Dingoa (diskuse) 19. 12. 2016, 21:54 (CET)Reply[odpovědět]
No, zrovna u římovského mostu ref tyto informace neobsahuje, dokonce jsou dva ze tří odkazů v refu neexistující (chyba šablony?).
Původní roudenský most byl památkově chráněný a nový je stavebně docela zajímavý :-) JAn (diskuse) 19. 12. 2016, 22:45 (CET)Reply[odpovědět]

Mikrokontaktní skluznice[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Mikrokontaktní skluznice. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Nadvšenec (diskuse) 20. 7. 2017, 14:25 (CET)Reply[odpovědět]

Netolické hradiště[editovat zdroj]

Zdravím, chystám se napsat článek o netolickém hradišti a vzhledem k tomu, že jde o místo totožné s archeoparkem, připadá mi nevhodné zakládat další článek. Spíše bych přesunul článek o archeoparku na Netolice (hradiště) a stávající text začlenil jako sekci v rozšířeném článku. Vzhledem k velkým změnám mě zajímá Váš názor jako hlavního autora současné podoby článku. --Petr Kinšt (diskuse) 7. 10. 2017, 20:38 (CEST)Reply[odpovědět]

Proti přesunu článku Archeopark Netolice na nový název Netolice (hradiště) nemám námitek. Hodně zdaru. --Dingoa (diskuse) 9. 10. 2017, 00:11 (CEST)Reply[odpovědět]

Datum aktualizace[editovat zdroj]

Ahoj, mám za to, že u neaktivních sportovců ([8]) je poměrně zbytečné v infoboxu uvádět nějaké datum, myslím že bychom se obešli zcela bez něj ([9]). Sám to tak praktikuji u rychlobruslařů. Naopak by mělo dojít ke kontrole údajů v ib, např. dle databáze FIS. --Harold (diskuse) 28. 2. 2018, 16:24 (CET)Reply[odpovědět]

Však právě postupnou kontrolu údajů v ib běžců na lyžích provádím.--Dingoa (diskuse) 1. 3. 2018, 00:01 (CET)Reply[odpovědět]

Pozvánka na jihočeský wikisraz[editovat zdroj]

Na setkání se těší Czeva.

Rozeslal JAn prostřednictvím JAnDbot (diskuse) 6. 3. 2018, 09:57 (CET) Reply[odpovědět]

en:Demographics of Azerbaijan

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[editovat zdroj]

WMF Surveys, 29. 3. 2018, 20:20 (CEST)Reply[odpovědět]

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia survey[editovat zdroj]

WMF Surveys, 13. 4. 2018, 03:18 (CEST)Reply[odpovědět]

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[editovat zdroj]

WMF Surveys, 20. 4. 2018, 02:28 (CEST)Reply[odpovědět]

Pozvánka na editaton[editovat zdroj]

Dobrý den,

všiml jsem si, že editujete témata souvisejísí s Prachaticemi. 8. až 10. března bude v Prachaticích probíhat editaton, tj. sraz Wikipedistů s cílem zpracovávat články o městě jeho okolí. Pokud by jste měl zájem můžete se zúčastnit (viz sekce Účastníci). S pozdravem --Juandev (diskuse) 17. 2. 2019, 20:02 (CET)Reply[odpovědět]

Česko-anglické gymnázium České Budějovice[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Česko-anglické gymnázium České Budějovice. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Tomas62 (diskuse) 5. 9. 2019, 12:21 (CEST)Reply[odpovědět]

Editaton Prachatice 2 - 30. 10. - 3. 11. 2019 Prachatické muzeum[editovat zdroj]

Zdravím srdečně, zveme alespoň k distanční účasti k nějakému tématu z Vašich historických, biografických a místopisných zájmů. Budeme se těšit, pěkný den.--Elektracentrum (diskuse) 21. 9. 2019, 11:53 (CEST)Reply[odpovědět]

Editaton Volary 2020 - pozváníá[editovat zdroj]

HLAVNÍ STRÁNKA FOTOGRAFIE DISKUSE