Diskuse s wikipedistkou:Czeva

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Starší zprávy pro lepší přehlednost mazány:

Řád bystrého oka[editovat zdroj]

Otázka od wikipedisty David Richardssonn (24. 8. 2019, 11:12)[editovat zdroj]

Jak si mohu editovat svojí stránku?Už jsem tam dal svojí profilovou ikonu,ale víc jsem zatím neprovedl..jsem začátečník.Podrobně jsem si četl jak editovat,ale připadá mi to strašně složité a nepřehledné! --David Richardssonn (diskuse) 24. 8. 2019, 11:12 (CEST)

@David Richardssonn: Zdravím, díky za dotaz. Svou uživatelskou stránku můžete upravovat stejným způsobem jako každou jinou, tedy po zvolení ikony Editovat v pravé horní části, tam pak editační lišta funguje skoro jako program Word. Editovat zdroj je způsob složitější, je třeba znát editační kód. Kdybyste potřeboval(a) pomoci s něčím konkrétním, dejte vědět. Doufám, že vám s orientací kdykoli pomůže i shrnutí nápovědových stránek, které na vaši diskusní stránku již vložil kolega Khamul1. Hodně pomůže také inspirace na podobných stránkách - formát můžete kopírovat. --Czeva (diskuse) 25. 8. 2019, 07:29 (CEST)
@David Richardssonn: S dovolením ještě kolegyni doplním. Ve své otázce se zmiňujete o profilové ikoně. Obrázky se na Wikipedii nevkládají přes url adresy jako to máte na své uživatelské stránce, ale přes sesterský projekt Wikipedie Wikimedia Commons. Pokud najdete vhodný obrázek na tomto projektu, aby se zobrazil na Wikipedii stačí si pouze zjistit jeho jméno a vložit ho pomocí kódu:
[[Soubor:Jméno obrázku|náhled|popisek obrázku]]
V konkrétním případě:
 [[Soubor:Perereca-macaco - Phyllomedusa rohdei.jpg|náhled|Dvě žáby]]
Obrázek se poté zobrazí jako:
Dvě žáby
Více se dočtete na stránce Nápověda:Obrázky. Kdybyste chtěl nahrávat obrázky na Wikimedia Commons, nezapomeňte však, že musí dodržovat autorská práva. Pokud byste měl zájem, odkážu Vás na pohodlný průvodce načítáním souborů zde. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 25. 8. 2019, 07:58 (CEST)