Diskuse s wikipedistkou:Czeva

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Archivy


Otázka od wikipedisty David Illek (12. 12. 2019, 12:08)[editovat zdroj]

Dobrý den, pro stránku https://cs.wikipedia.org/wiki/InSPORTline chci upravit logo, ale nedaří se mi nahrát. Vždy je nějaký problém s právy. U firmy inSPORTline pracuji a úprava je i v našem zájmu. Nyní je na profilu pouze fotka prodejny. --David Illek (diskuse) 12. 12. 2019, 12:08 (CET)

@David Illek: Dobrý den, děkuji za dotaz. Nejsem sice specialista na práva k fotkám, ale tuším, že jde o klasickou potíž: logo, pokud nejde jen o prostý text (tedy graficky moc neupravovaný), je sice firmou používané, ale autorská práva k němu nemusí mít (ta mívá autor loga). Ať jimi disponuje ten či onen, bylo by třeba, aby jejich držitel napsal OTRS oficiální svolení s publikací (stačí email, více zde) anebo ji musí nahrát on/a sám/sama pod svým vlastním uživatelským wikiúčtem - jinak bude pravděpodobně zase smazána, protože o vás konkrétně OTRS nemá k dispozici údaje, že jste oprávněn s logem disponovat. Další dotazy případně můžete psát pod tento odstavec, začíná se na novém řádku dvěma dvojtečkami (pro odsazení). S pozdravem --Czeva (diskuse) 12. 12. 2019, 20:30 (CET)
@David Illek: Nahrání souboru brání automatický filtr, který zamezuje novým účtům nahrávat do Commons z Wikipedie. Soubor by měl jít nahrát přímo na Commons pomocí nástroje UploadWizard. Vše ostatní platí, bude nutné doložit souhlas autora apod. Na Commons navíc funguje „práh originality“, který by Vaše logo nemuselo překračovat a pak by nemusel být problém ani bez souhlasu, to ale je na posouzení tamních správců. To všechno se bude řešit až se soubor podaří nahrát.--TFerenczy (diskuse) 13. 12. 2019, 14:03 (CET)

Informace o soutěži Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Vážení účastníci Asijského měsíce Wikipedie 2019,

jste skvělí! Tento ročník díky vám vzniklo 176 článků. Děkujeme vám! Dovolujeme si vás informovat o dalším postupu. Do konce tohoto roku bychom měli zkontrolovat všechny články a poté vyhlásíme vítěze soutěže. Jak jsme již psali, tak první tři uživatelé obdrží poukázky na knihy do knihkupectví Luxor. Seznam cen naleznete zde, pravidla pro získání a předávání poukázek naleznete zde.

Všem, kteří vytvořili alespoň čtyři články, které jsme schválili / schválíme, bude zaslána pohlednice z Asie. Kvůli zaslání pohlednic vás požádáme o vaše osobní údaje. Schválených článků je globálně mnoho, proto neočekávejte brzké zaslání pohlednic.

Ještě jednou děkujeme,

lokální organizátoři Patriccck, Khamul1 a OJJ

Otázka od wikipedisty T3SU 7001 (14. 12. 2019, 18:12)[editovat zdroj]

nemám zájem --T3SU 7001 (diskuse) 14. 12. 2019, 18:12 (CET)

@T3SU 7001: Dobrý den, nemáte-li zájem, je dobré prostě mi nepsat :-) --Czeva (diskuse) 15. 12. 2019, 16:00 (CET)

Otázka od wikipedisty T3SU 7001 (16. 12. 2019, 15:14)[editovat zdroj]

Ahoj, chtěl bych se tě zeptat, vytvářel jsem jeden článek a k němu infobox, ale ten se nezobrazil. Nevíš, co s tím? --T3SU 7001 (diskuse) 16. 12. 2019, 15:14 (CET) Píše mi to něco takového "Nalezena smyčka šablon: Šablona:Infobox - test"

@T3SU 7001: Ahoj, stránka zmíněné šablony byla vytvořena, byť není funkční. Takováto stránka se obávám, že nemá moc šanci přežít – na co ji potřebuješ? Neexistuje už nějaká podobná, která by šla pro ten účel použít? Zkus možná nejdříve zkontrolovat zde nebo přímo mezi infoboxy - byla by škoda práce vytvářet něco, co již třeba existuje. Tvoření šablon mmch není úplně primitivní věc, a na WP se tomu věnuje jen pár kolegů, o infoboxech ani nemluvím... --Czeva (diskuse) 16. 12. 2019, 15:51 (CET)
Vždyť to říkám: byla zrovna smazána... --Czeva (diskuse) 16. 12. 2019, 15:56 (CET)

Vyhlášení výsledků a sběr adres pro Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Vážení účastníci Asijského měsíce Wikipedie 2019,

Mezinárodní tým Asijského měsíce Wikipedie 2019 rozhodl, že do 20. prosince 2019 máme zkontrolovat články přihlášené do soutěže. Do tohoto data prosím proveďte úpravy vašich článků (pokud byly články zamítnuty), abychom popř. mohli změnit hodnocení článku. 20. prosince tedy zveřejníme výsledky na tuto stránku. Mezinárodní tým naplánoval, že 22. prosince a 27. prosince 2019 bude probíhat sběr adres pro odeslání pohlednic (platí pouze pro uživatele, kteří vytvořili čtyři články, které budou schváleny a pro organizátory). Na vaší diskusní stránku vám dáme vědět, kde máte vyplnit adresu a další údaje.

Lokální organizátoři Patriccck, Khamul1 a OJJ 16. 12. 2019, 19:24 (CET)

Nováčci editují články doporučené v editačních tipech![editovat zdroj]

Zatím neaktivované editační tipy

Milí kolegové,

editační tipy byly nasazeny před necelým měsícem. Za tu dobu je vidělo asi 450 nováčků, z toho asi 34 uživatelů otevřelo článek, z toho 18 uživatelů přešlo do editačního módu a celých 7 uživatelů dokonce uložili i editaci (více čísel naleznete na této projektové stránce). Tým Growth je těmito výsledky nadšen – vzhledem k tomu, že od kliknutí na článek není nováček zatím nijak naváděn, je to číslo mnohem vyšší, než jsme čekali. Uložené editace je možné sledovat na této adrese.

Očekáváme, že jakmile začátkem roku 2020 přidáme možnost filtrování zobrazených článků a později téhož roku i využijeme panel Potřebuji pomoc, aby nováčkovi poradil, že si má otevřít editační rozhraní a následně co by v článku měl opravit, počet nováčků editujících pomocí tohoto nástroje se ještě zvýší.

Budeme jedině rádi, pokud si editační tipy vyzkoušíte – postup, jak na to, je k dispozici na této projektové stránce. Jakékoliv komentáře či návrhy týkající se projektu editačních tipů nám pak můžete psát na diskusní stránku.

S přáním příjemně prožitých vánočních svátků,

Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 18. 12. 2019, 14:50 (CET)

Re:[editovat zdroj]

Díky. Denar64 (diskuse) 22. 12. 2019, 00:44 (CET)

Výsledky vyhlášeny, probíhá sběr adres pro Asijský měsíc Wikipedie 2019[editovat zdroj]

Vážení účastníci Asijského měsíce Wikipedie 2019,

na této stránce jsme vyhlásili výsledky letošního ročníku. Na prvním místě se umístil uživatel Mirek256, na druhém místě Svajcr a na třetím místě Fixinela. Gratulujeme! Předávání/Odesílání poukázek do knihkupectví Neoluxor (známé především jako Luxor) s výherci domluví uživatel Khamul1.

Sběr adres pro zaslání pohlednic byl odložen a právě probíhá. Prosíme všechny, kteří mají nárok na pohlednici, aby formulář co nejdříve vyplnili. Dotazník je dostupný zde na Google Disku v Google Formulářích. K vyplnění je nutné být přihlášen k Účtu Google. Pokud Účet Google nemáte, tak si jej prosím založte, nebo napište e-mail uživatelce Li-Yun Lin s adresou a s vaším občanským jménem. Formulář je v angličtině, pokud něčemu nebudete rozumět, neváhejte se zeptat. Až tak učiníte zapište se prosím na tento seznam.

Lokální organizátoři Patriccck, Khamul1 a OJJ 3. 1. 2020, 13:15 (CET)

Diplomky Jihočeské university[editovat zdroj]

Ahoj Chevo, náhodou jsem zjistil, že starší odkazy na diplomky Jihočeské university přestaly fungovat (například: http://www.ff.jcu.cz/documents/10832/18904/rigorozni_prace_Kubat.pdf/). Nevíš náhodou, zda je jen třeba nějak změnit odkazy, nebo zda práce přestaly být dostupné on-line? Zdraví --Gampe (diskuse) 10. 1. 2020, 21:47 (CET)

Ahoj, o žáádných systémových změnách nevím. Spíše to nevypadá na změnu centrální, protože u tohoto odkazu jde o web Filosofické fakulty. Kdybys měl ještě nějaké příklady, vyšlu dotaz, budeš-li si přát. Hezký den přeje --Czeva (diskuse) 11. 1. 2020, 08:15 (CET)

Link[editovat zdroj]

Zdarec,chci se zeotat jak udělám odkaz v editu :) díky za odpověd

Hettysek

@Hettysek: Ahoj, děkuji za dotaz. Pomocí ikony řetízku na editační liště se řeší jak vnitřní tak externí odkazy (pozor, ty se vkládají pouze v kapitole Ext. odk., nikoli do textu článku). Další nápovědu jsem právě vložila na tvou diskusní stránku, ale klidně se ptej zde, když budeš potřebovat další informace. Hezký den přeje --Czeva (diskuse) 12. 1. 2020, 18:27 (CET)

Otázka od wikipedisty Morlokk (19. 1. 2020, 16:55)[editovat zdroj]

Dobrý den, jak se v Wikipedii editují obrázky? --Morlokk (diskuse) 19. 1. 2020, 16:55 (CET)

@Morlokk: Dobrý den, děkuji za dotaz. Obrázky se na Wikipedii vkládají přes sesterský projekt Wikipedie Wikimedia Commons. Kdybyste chtěl nahrávat obrázky na Wikimedia Commons, nezapomeňte prosím, že ke každému nahranému obrázku je třeba dodržovat autorská práva. Budete-li nahrávat fotku, kterou zhotovil někdo jiný, je třeba na OTRS poslat jeho souhlas s publikací pod otevřenou licencí (stačí email, více zde) anebo ji musí nahrát on/a sám/sama pod svým vlastním uživatelským jménem. Pokud byste měl zájem nějakou fotografii publikovatelnou pod svobodnou licencí sám nahrát, můžete využít pohodlný průvodce načítáním souborů UploadWizard. Jde-li jen o editaci (tedy úpravu) existující fotky, pak je dobré nahrát na Commons novou, upravenou verzi obrázku s poznámkou v názvu. Stačí tato odpověď? Další dotazy případně můžete psát pod tento odstavec, začíná se na novém řádku dvěma dvojtečkami (pro odsazení). S přáním příjemného dne --Czeva (diskuse) 19. 1. 2020, 17:29 (CET)