Wikipedie:Wikiporadna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Wiki Connection.svg

Vítejte ve Wikiporadně!

Potřebujete poradit s Wikipedií a ocenili byste možnost online individuální konzultace? Pak jste tu správně! Níže si domluvte (video)hovor s některým z našich zkušených dobrovolníků wikipedistů nebo se můžete přihlásit každé pondělí od 18:00 hodin.

Pondělní Wikiporadna
Od června probíhá každé pondělí v 18:00 hodin pravidelná online Pondělní Wikiporadna, kde se můžete připojit a zeptat se na jakékoliv otázky v souvislosti s editací nebo práci na Wikipedii a souvisejících projektech.

Poradnu vede hlavní lektor a metodik Wikimedia CZ Pavel Bednařík. Připojení je možné přes platformu Google Meet.

Videohovor není to pravé?
Pokud preferujete písemnou formu, položte dotaz na stránku Potřebuji pomoc.
Upozornění
Pokud máte dotazy nesouvisející s Wikipedií, zkuste například službu Ptejte se knihovny, Wikiporadna není všeobecnou internetovou poradenskou službou.

Tato „online poradna“ je vhodná jak pro úplné laiky, kteří se chtějí dozvědět základy o fungování Wikipedie, tak pro nováčky, kteří už třeba sami něco zkouší, ale v některých věcech tápou. Rad mohou využít i zkušenější wikipedisté, protože víc hlav víc ví.

Jak poradna funguje?[editovat | editovat zdroj]

Dle svých časových možností si vyberte Wikipedistu, po kliknutí na jeho jméno najdete kalendář s rozpisem konkrétních volných termínů. Najděte si takový, který vám vyhovuje (jedno okno = 30 minut), a dle přiložených instrukcí si ho zarezervujte. Do e-mailu vám přijde odkaz, přes který se v daný čas přihlásíte do online schůzky, kde na vás bude vybraný wikipedista čekat.

Nevyhovuje? Vyberte si jiný termín v kalendáři

Pro wikipedisty[editovat | editovat zdroj]

Wikimedia CZ - vertical logo - Czech version.svg

Pokud patříte mezi zkušené wikipedisty a máte pár hodin měsíčně, které byste nováčkům mohli věnovat, přidejte se k nám a staňte se dalším z dobrovolníků, kteří se o Wikiporadnu starají! Koordinaci Wikiporadny zajišťuje spolek Wikimedia Česká republika. Kontaktujte nás na info@wikimedia.cz a domluvíme se. Těšíme se na vás.