Wikipedie:Wikiporadna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Wiki Connection.svg
Videohovor není to pravé?
Pokud preferujete písemnou formu, položte dotaz na stránku Potřebuji pomoc.
Upozornění
Pokud máte dotazy nesouvisející s Wikipedií, zkuste například službu Ptejte se knihovny, Wikiporadna není všeobecnou internetovou poradenskou službou.

Vítejte ve Wikiporadně!

Potřebujete poradit s Wikipedií a ocenili byste možnost online individuální konzultace? Pak jste tu správně! Níže si domluvte (video)hovor s některým z našich dobrovolníků. Jde o zkušené wikipedisty, kteří vám rádi poradí.

Tato „online poradna“ je vhodná jak pro úplné laiky, kteří se chtějí dozvědět základy o fungování Wikipedie, tak pro nováčky, kteří už třeba sami něco zkouší, ale v některých věcech tápou. Rad mohou využít i zkušenější wikipedisté, protože víc hlav víc ví.

Poradna funguje jednoduše: dle svých časových možností si vyberte wikipedistu, po kliknutí na jeho jméno najdete kalendář s rozpisem konkrétních volných termínů. Najděte si takový, který vám vyhovuje (většinou jde o třicetiminutová okna), a dle přiložených instrukcí si ho zarezervujte. Do e-mailu vám přijde odkaz, přes který se v daný čas přihlásíte do online schůzky, kde na vás bude vybraný wikipedista čekat.

Vyberte si termín

Pro wikipedisty[editovat | editovat zdroj]

Wikimedia CZ - vertical logo - Czech version.svg

Pokud patříte mezi zkušené wikipedisty a máte pár hodin měsíčně, které byste nováčkům mohli věnovat, přidejte se k nám a staňte se dalším z dobrovolníků, kteří se o Wikiporadnu starají! Koordinaci Wikiporadny zajišťuje spolek Wikimedia Česká republika. Kontaktujte nás na info@wikimedia.cz a domluvíme se. Těšíme se na vás.