Hlavní strana

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zuzana Hejnová v Moskvě 2013

Zuzana Hejnová (* 19. prosince 1986 Liberec) je česká atletka, jejíž specializací je běh na 400 m překážek a běh na 400 m. Na trati 400 m překážek je bronzovou medailistkou z Letních olympijských her 2012Londýně a dvojnásobnou mistryní světa z mistrovství 2013Moskvě a mistrovství 2015Pekingu.

Český rekord na trati 400 m překážek překonala poprvé v roce 2005. Od té doby ubrala z rekordního času přes tři sekundy a přiblížila jej na méně než půl sekundy k platnému světovému rekordu Rusky Julije Pečonkinové. Současná hodnota rekordu činí 52,83 sekundy, což je vítězný čas z moskevského finále. Hejnová je také držitelkou historicky nejlepšího výkonu na netradiční trati 300 metrů překážek, a to časem 38,16 sekundy, zaběhnutým rovněž v roce 2013.

Je mnohonásobnou vítězkou mítinků Diamantové ligy, v letech 2013 a 2015 vyhrála i celkové hodnocení disciplíny 400 m překážek žen. V roce 2013 nastoupila na této trati celkem ke 13 závodům, ani jednou nebyla poražena. V estonském Tallinnu pak byla jako první Češka vyhlášena nejlepší atletkou Evropy pro rok 2013.
Lukáš Krpálek - Rio 2016.jpg
Wikipedii provozuje nezisková nadace Wikimedia, která spravuje i řadu dalších otevřených mnohojazyčných wiki projektů:
logo Wikimedia Commons
Commons – úložiště médií
logo Wikidata
Wikidata – databáze vědomostí
logo Wikislovník
Wikislovník – výkladový slovník
logo Wikizdroje
Wikizdroje – původní dokumenty
logo Wikicitáty
Wikicitáty – sbírka citátů
logo Wikiknihy
Wikiknihy – knihy a manuály
logo Wikizprávy
Wikizprávy – zpravodajství
logo Wikiverzita
Wikiverzita – vzdělávací nástroje
logo Wikidruhy
Wikidruhy – biologický adresář
logo Wikicesty
Wikicesty – cestovní průvodce
logo Meta-Wiki
Meta-Wiki – koordinace projektů
logo MediaWiki
MediaWiki – wiki software

1. srpna – neděle
Japonskoolympijské hryČesko Tenistky Barbora KrejčíkováKateřina Siniaková vybojovaly na olympijských hrách v Tokiu zlatou medaili v ženské čtyřhře.
31. července – sobota
Japonskoolympijské hryČesko Markéta Vondroušová získala na olympijském tenisovém turnaji v Tokiu stříbrnou medaili v ženské dvouhře.
30. července – pátek
Japonskoolympijské hryČesko Lukáš Krpálek se na olympijských hrách v Tokiu stal dvojnásobným olympijským vítězem, když v judu v kategorii těžká váha vybojoval zlatou medaili.
Japonskoolympijské hryČesko V závodě vodního slalomu v kategorii K1 na olympijských hrách v Tokiu vybojoval Jiří Prskavec zlatou medaili.
29. července – čtvrtek
Japonskoolympijské hryČesko Ve sportovní střelbě získalo Česko dvě medaile, když na olympijských hrách v Tokiu vybojovali v trapu Jiří Lipták zlatou medaili a David Kostelecký stříbrnou medaili.
28. července – středa
UNESCOČesko První českou přírodní památkou na seznam světového dědictví UNESCO se staly Jizerskohorské bučiny, které byly spolu s dalšími evropskými přírodními rezervacemi připsány k Původním bukovým lesům Karpat a dalších oblastí Evropy.
Rusko Ruský modul Nauka se připojil k Mezinárodní vesmírné stanici.

CAvGalenBAMS200612.jpg