Wikipedie:Potřebuji pomoc

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání


Zkratka:
WP:POMOC

Na této stránce můžete položit dotaz, pokud si s něčím na Wikipedii nevíte rady. Prosíme věnujte pozornost níže uvedeným pokynům a nevkládejte dotazy nesouvisející s tvorbou Wikipedie, tato stránka není všeobecnou internetovou poradenskou službou.

Potřebuji pomoc
  • Nejdříve si prohlédněte nápovědu a v tabulce níže ověřte, zda dotaz patří sem.
  • Každou otázku vkládejte jako nové téma a vhodně jej pojmenujte v políčku Předmět/nadpis.
  • Snažte se dotaz formulovat jasně, stručně a výstižně.
  • Dotazy podepisujte vložením ~~~~ nebo kliknutím na Vector toolbar signature button.png ikonu tužky.

Položit nový dotaz Položit nový dotaz

Pomoc můžete hledat také na českém IRC kanálu #wikipedia-cs na serveru irc.freenode.net.


Obsah

Doložení významnosti[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, u článku ohledně GayGuide365 je nutné doložit důkaz o významnosti. Mám více zdrojů, které popisují tento web, ale bohužel nevím, kam a jakým způsobem mám odkazy umístit. Mnohokrát děkuji – Tento nepodepsaný komentář přidal/a Jean.fournier8158 (diskusebloky) 13.41, 24. září 2014‎ SE(L)Č

Lužická kuchyně[editovat | editovat zdroj]

Jak mám prosím vylepšit relevanci článku o Lužické kuchyni? Článek se inspiroval z knihy, která je v referenci. Jedná se podle mě o nejlepší možný zdroj informací.– Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 147.230.0.185 (diskusepříspěvky)

Nevhodný článek týdne -- týká se pornografie[editovat | editovat zdroj]

Téma přesunuto Pod lípu, kam spíše patří (zde je místo k žádostem o konkrétní pomoc, tam patří obecnější debaty).

Kvantová fyzika[editovat | editovat zdroj]

Téma přesunuto ze stránky Pod lípou, kde bylo pod nadpisem „Ahoj“.

Hrozně rád bych se dozvěděl něco víc o kvantové fyzice, QPU, Qubitech, ... vim o tom dost, ale chci vědět co nejvíc, Neudělal by tu prosím nějáký vědátor, co má dost času pár stránek na toto téma ? , protože momentálně tu není fakt skoro nic (žádný vysvětlení) a to ani v jiných jazycích nic moc :/

díky předem – Tento nepodepsaný komentář přidal/a Panchleba (diskusebloky) 13. 1. 2015, 06:44‎ SE(L)Č

App[editovat | editovat zdroj]

Ahoj přátelé mam dotaz: jakou byste mi doporučili aplikaci pro iOS pro editování. Sice edituju jen zřídka když mám v taxiku volno přes wifinu tady u nonstopu ale ta aplikace co mám teď je Proti opravování v PC nějaká pobouchana. Můžete mi sem dat link pls nebo jméno ty aplikace stáhnout ji umím jen sem žádnou lepší nenašel v AppStore. Tady v ty co mám nejde ani podpis z lišty když už sem se oněm docet---- díky Taxikar Jarda Kl

Zvažující[editovat | editovat zdroj]

Jeden článek týkající se historie jsem napsal a uložil a další editoval. Mám potíže s předepsanou úpravou textu i zdrojováním. Děkuji za radu i případnou pomoc. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Zvažující (diskusepříspěvky)

Uložení editovaného souboru[editovat | editovat zdroj]

Tato činnost byla automaticky identifikována jako škodlivá, a proto zakázána. Pokud považujete svou editaci za správnou, kontaktujte správce a sdělte jim, o co jste se snažili. Stručný popis pravidla, které vaši činnost označilo za škodlivou: Odstranění všech kategorií. Dobrý den,

Snažila jsem se editovat téma opatrovnictví vlastními slovy a svou vlastní použitou literaturou. Bohužel jsem chtěla provést ještě styly a formátování a odstranění některých nedostatků, na které jste mě upozornili a opravy mi nejdou uložit a píše mi to výše uvedený text.

Ve wikipedii pracuji poprvé a vůbec nevím, co s tím mám dělat.

S pozdravem

Kloučková Kamila

Fotka z Flickru na Commons - licence[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Našel jsem na Flickru fotku jedné chybějící rostliny a získal (emailem) souhlas jejího autora s uveřejněním na Commons. Jak to udělat co nejjednodušeji, abych ho nemusel otravovat se změnou licence a podobně? Stačí když fotku na Commons nahraju já a uvedu autora a to, že je publikována s jeho svolením? Děkuji. Vojtěch Zavadil (diskuse) 19. 2. 2015, 16:47 (CET)

To chce minimálně přeposlat ten potvrzující e-mail na OTRS adresu, lépe jej poslat přímo z e-mailové schránky vlastníka práv (která je někde dohledatelná, že patří jemu). Více viz WP:OTRS. Jaké změny licence? --19. 2. 2015, 17:09 (CET), Utar (diskuse)
Myslel jsem změnu licence u fotky přímo na Flickru. Takže mu zkopíruji a doplním anglický text z WP:OTRS a požádám jej o zaslání emailem na adresu info-en-q@wikimedia.org. Obrázek mohu nahrát na Commons hned nebo až to bude vyřízené? Vojtěch Zavadil (diskuse) 19. 2. 2015, 17:33 (CET)
Nahraješ to hned a okamžitě jej můžeš v článcích použít. Pokud do nějaké doby (cca 14 dní od nahrání) nedojde OTRS týmu potvrzení, bude fotka na Commons smazána (skryta) a z Wikipedie ji speciální BOT smaže. --Jan Polák (diskuse) 20. 2. 2015, 23:33 (CET)

@Vojtěch Zavadil: Myslím, že tady email do OTRS nepomůže, respektive je zbytečný. Pokud autor chce uvolnit obrázek pod svobodnou licencí, měl by licenci změnit přímo na Flickru, aby po rozkliknutí Some rights reserved vylezla kompatibilní licence s Commons (zde CC-BY-SA 2.0). Pak lze obrázek nahrát např. pomocí nástroje; do okna se vkládá číslo z URL adresy, zde: 15591426415. Po načtení na Commmons potvrdí licenci bot nebo uživatel a tím je věc vyřízená. Svobodnou licenci uděluje obrázku doživotně, takže i když by vrátil zpět nekompatibilní licenci, nehraje to žádnou roli, obrázek bude navždy možné užívat svobodně. Přesto se v případu daných tenistek na Turnaji mistryň jistému kolegovi zdálo zvláštní, že má svobodnou licenci jen jediný soubor od daného autora z Flickru, takže založil diskusi o smazání. Z ní vyplynulo, že kolega autora požádal, stejně jako zde, aby právě u této jedné fotografie změnil licenci na svobodnou, což se stalo a soubor byl ponechán (já jsem ještě předtím udělal ořez, proto mi přistála šablonu o DOSU v diskusi, kolega označil na smaz podivně jen ořez, původní upload ho nezajímal). --Kacir 21. 2. 2015, 00:25 (CET)

Děkuji všem. Nahrání fotky na Commons a požádání autora o zaslání potvrzovacího emailu se moc neosvědčilo, než jsem se vrátil z víkendového výletu do zimních skal, jakýsi robot fotku na Commons smazal a její autor se mi již neozval. Mezitím se mi ozval někdo jiný. Cesta navrhovaná Kacirem se ukázala jako nejschůdnější a článek Brya tak má svojí fotku. Díky. Vojtěch Zavadil (diskuse) 25. 2. 2015, 17:08 (CET)

Dvojitý OTRS?[editovat | editovat zdroj]

Přesunuto pod právnickou lípu. --Jan Polák (diskuse) 21. 2. 2015, 11:47 (CET)

Paraceratherium[editovat | editovat zdroj]

Tento článek jsem vylepšil, přidal jsem obrázky a taxobox, ale taxobox a obrázky jsou teď nějak strašně široké. Nevím jak to opravit. Prosím někoho zkušenějšího, aby to opravil. --Sapiens123456 (diskuse) 22. 2. 2015, 10:40 (CET)

Upravil jsem to (až na šířku infoboxu), ale těch obrázků je tam na tak krátký článek příliš. Osobně bych tam nechal jen ten v infoboxu. --Marek Koudelka (diskuse) 22. 2. 2015, 10:57 (CET)
A jak se upravuje ta šířka taxoboxu? --Sapiens123456 (diskuse) 22. 2. 2015, 11:24 (CET)
Problémem byly ty odrážky v části Druh: upraveno. --22. 2. 2015, 11:40 (CET), Utar (diskuse)
A naopak, pokud chceš taxobox roztáhnout nad standardní šířku, aby názvy skupin byly v jedné lince, stačí zvětšit šířka obrázku = 268px , počet px dle potřeby, a taxobox se roztáhne.--Ramon de L (diskuse) 23. 2. 2015, 21:51 (CET)

Překlad neozdrojovaného textu z jiné wiki[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda-li je povolené překládat text z jiných cizojazyčných Wikipedií, když ten text není ozdrojován. Jako příklad by mohla posloužit stránka Johannes Thingnes Bø v německém jazyce, kde je text ozdrojován velmi málo a v důležitých informacích (jména rodičů, škola, dětství) chybí zdroj, který by tyto aspekty potvrdil. --Luksatka (diskuse) 23. 2. 2015, 09:42 (CET)

Také zdravím. Vysloveně zakázané to není, ale takový text následně může čelit úplně stejným problémům, jako jakýkoliv jiný vložený neozdrojovaný text. Jan.Kamenicek (diskuse) 23. 2. 2015, 10:40 (CET)

Juraj Lupták[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den! Děkuji za upozornění ale já jsem ten článek nezkopíroval já jsem si vyhledal text na této internetové adrese http://kriminalistika.eu/muzeumzla/luptak/luptak.html a přes překladač google jsem to ze slovenštiny přeložil do češtiny a pak jsem tam některá slova dal jinak a navíc pokud to je podle české wikipedie porušení autorských práv a pokud je mi známo kdybych to zkopíroval tak by tam byla přece sloveština ale v tom mém článku pokud vím není slovenština tak mě velice udivuje proč tam vůbec je to upornění a proč jste mi ten článek vůbec smazali ! – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Emanuelo56 (diskusepříspěvky)

Pakliže se jedná o pouhý překlad zdrojového textu (s minimem úprav), pak opravdu jde o poručení autorských práv autora originálního textu. Není možné uvolnit text pod Wikipedií požadovanou licencí, neb de facto nejste jeho autorem. Jste jen autorem překladu. Ten sice formálně můžete publikovat pod libovolnou licencí, ten kdo by ho však chtěl použít např. komerčně, musel by vypořádat i práva autora původního textu. A zde je kolize z licenční politikou Wikipedie. Jedudědek (diskuse) 24. 2. 2015, 16:56 (CET)

Problémy s úp v Tachově[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den.Ráda bych se Vás zeptala jak máme dál pokračovat.Mám jednoho známého a ten je hlášený v Tachově na úřadu práce.Loni v létě ho vyřadili a on se proti tomu odvolal na MPSV.MPSV vydalo v listopadu rozhodnutí,že ho vyřadili neoprávněně a tudíž rozhodnutí Tachovského úřadu v plném rozsahu ruší.Tachovský úřad ho zpětně zařadil mezi uchazeče,ale nastal jiný problém.Do té doby než ho v Tachově v létě vyřadili pobíral příspěvek na živobytí,který od léta již nepobírá díky tomu že byl neoprávněně vyřazen z úřadu práce.V lednu se byl v Tachově hlásit a rovnou se ptal jak to bude s vyplacením peněz o které díky nim přišel a oni se sním na toto téma odmítli bavit.Tudíž mu vznikli různé nepříjemné situace kterým nemohl zabránit.Má vážné zdravotní potíže a nemůže si vyzvednout léky které nutně potřebuje a nemluvě o tom že se snažil z peněz které dostával od úřadu splácet exekuci kterou má a od srpna ji splácet nemůže.Chci se tedy zeptat jaká jsou jeho práva a jak má dále postupovat.--85.71.9.203 24. 2. 2015, 17:26 (CET)

Bohužel, v tom vám tu asi neporadíme, tato stránka slouží jen k žádostem o pomoc při psaní encyklopedických hesel. Zkuste se obrátit na nějakého právníka. Jan.Kamenicek (diskuse) 24. 2. 2015, 17:35 (CET)

Poškozený odkaz na Commons[editovat | editovat zdroj]

Určitě něco dělám špatně, jen nevím co. Problém je ve článku: Hvězdovka trojitá. Odkaz na commons dole v externích odkazech se zobrazuje rozložený do několika odrážek, které obsahují automaticky generovaný text („Lokální šablona odkazuje na pravděpodobně neexistující…“), jehož obsah nechápu :-) --Xth-Floor (diskuse) 24. 2. 2015, 21:45 (CET)

odstranil jsem {{commons}} a ponechal {{commonscat}}, to se s wikidaty snese. --Horst (diskuse) 24. 2. 2015, 21:51 (CET)

Název hesla[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, vytvořil jsem heslo Karel Horký (novinář), se specifikací profese kvůli více osobnostem téhož jména. Obávám se však, že se zobrazí jen při plném vypsání do vyhledávání, tedy včetně závorky, a ani není na rozcestníku. Mohu požádat o pomoc či radu. Děkuji. --62.77.119.80 25. 2. 2015, 15:45 (CET)

Díky za nový článek, název jste zvolil správně. Nyní stačí doplnit odkaz do rozcestníku, což v zápětí udělám. Kolega mě předběhl, takže odkaz už v rozcestníku je a čtenáři článek myslím najdou. --Vojtěch Veselý (diskuse) 25. 2. 2015, 15:53 (CET)
Děkuju vám i kolegovi. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 62.77.119.80 (diskusepříspěvky)

Šablona:Římskokatolická církev ve Francii[editovat | editovat zdroj]

Zdravím. Věřím, že pro technicky znalejšího wikipedistu to nebude větší problém, ale já jsem nevyzkoumal, co kde spravit... Jedná se o šablonu {{Římskokatolická církev ve Francii}}, která dělá nepořádek v heslech, ve kterých je vložená. Pokud je za šablonou v heslu další text (téměř ve všech heslech je to šablona na související portály), tak tento další text je "spolknut" šablonou a začleněn do ní, v její centrální části dole. A tak by to být nemělo. Budu rád za nápravu, doufám, že se někdo taký tady najde. --Unpocoloco (diskuse) 26. 2. 2015, 11:52 (CET)

Vyřešeno Myslím, že hotovo. --Jan Polák (diskuse) 26. 2. 2015, 17:26 (CET)
Jo, děkuju. :-) --Unpocoloco (diskuse) 26. 2. 2015, 18:49 (CET)

editace tabulky[editovat | editovat zdroj]

Šedá tabulka "Automobily vyráběné společností Tatra" zobrazovaná dole u většiny článků o vozech tohoto výrobce nemá vlevo nahoře tlačítka pro editaci, schování, ... takže ji nelze (nebo jen já nevím jak) editovat. Chtěl jsem doplnit Phoenix do nákladních aut. Jak se dá tabulka doplnit tam kde chybí? Možná se to vše někde píše, ale nevím kde--Vs (diskuse) 27. 2. 2015, 19:38 (CET)

To bude asi chvilková chyba serveru. Jinak šablona je vložena pomocí tohoto kódu: {{Automobily Tatra}}, editace na tomto linku. Doufám, že jsem pomohl. — Polda18 (diskusepříspěvky) 27. 2. 2015, 19:46 (CET)
(po E.K.) Bohužel takto nesmyslně to rozhodla komunita, takže nemáte možnost jednoduše šablonu najít, případně editovat (můžete si to nastavit v nastavení: Speciální:Nastavení#mw-prefsection-gadgets →‎ Zobrazit tlačítka pro práci se šablonou u navigačních šablon). Šablonu můžete editovat zde: {{Automobily Tatra}}. --Marek Koudelka (diskuse) 27. 2. 2015, 19:49 (CET)
Při vzpomínce na debatu musím opravit, že "to takto nesmyslně" rozhodli Tchoř + JAn + Danny B. Proti vůli komunity. Jako obvykle. --Jann (diskuse) 28. 2. 2015, 10:55 (CET)
Ale nesmyslné to je :-) Díky za upřesnění. --Marek Koudelka (diskuse) 28. 2. 2015, 10:56 (CET)
Když už mne tu pomlouváte, máte alespoň dát vědět, abych se mohl bránit. Proti vůli komunity jsem v tomto případě nijak nerozhodl a ani to obvykle nedělám, protože klid na encyklopedickou práci bývá obvykle důležitější než výsledek hádky o nějakou technickou nebo vzhledovou záležitost. Navrhl jsem a obhajoval skrytí, to je tak všechno. Šablonu jsem editoval jedinkrát: V rámci patroly, když účelový účet, který tam chtěl dát editační odkazy, šablonu editoval bez testování a objektivně ji rozbil (viz tato Diskuse s wikipedistou:Jirka1896), což je prostě u tak používané šablony stav žádající si okamžitou nápravu. Ostatně když to vzápětí zkusil znovu, revertoval ho zástupce druhé názorové strany, takže těžko mi v tom vyčítat nějakou zaujatost.--Tchoř (diskuse) 28. 2. 2015, 12:06 (CET)
Takže rozhodli jen dva, nebo dokonce jeden. V tom případě se vám omlouvám za zkreslení vašeho podílu na prosazení změny a děkuji za upřesnění rozhodovacích procesů. Nadále, přijde-li na to řeč, budu to mít na paměti a při popisu této a některých dalších reforem budu odlišovat lidi rozhodující o změnách od lidí hájících jak rozhodnutí prvých, tak způsob jeho zavedení. (I když, změnu jste schvaloval a prošla způsobem vámi podporovaným, jsem proto překvapen, že nechtěné přisuzování většího podílu na změně považujete za pomluvu.) --Jann (diskuse) 28. 2. 2015, 14:16 (CET)
Že není pravda, že „obvykle“ „rozhoduji“ „proti vůli komunity“, to si pamatuji a bylo snadné a rychlé si to ověřit, tak jsem se ohradil. Ale jak tam přesně ty úpravy probíhaly a jak jsem kterou z nich hodnotil a schvaloval, to už si nepamatuji, takže tam Vás asi nechám tvrdit, co je Vám libo. --Tchoř (diskuse) 28. 2. 2015, 15:08 (CET)

Další možnost je, že kliknete na editovat celý článek, a úplně dole na obrazovce až pod editačním oknem si rozkliknete "Šablony použité na této stránce", kde tu šablonu najdete, včetně možnosti "editovat". --Jan.Kamenicek (diskuse) 28. 2. 2015, 11:03 (CET)

Phoenix doplněn. --Chalim Kenabru (diskuse) 28. 2. 2015, 15:09 (CET)

Šířka taxoboxu[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, na diskuzi k šabloně Taxobox jsme se dohodli na nastavení implicitní šířky 270px. Uměl by někdo toto v kódu šablony nastavit? Je tam na několika místech 200px, mohl bych zkusit to hromadně změnit, ale nerad bych udělal nějakou chybu, protože kódu nerozumím. Díky. --Vojtěch Dostál (diskuse) 1. 3. 2015, 10:00 (CET)

Ale prosím aby zároveň bylo možno nastavit manuálně jinou hodnotu podle parametru "šířka". --Vojtěch Dostál (diskuse) 1. 3. 2015, 10:02 (CET)
Hotovo. Hotovo Ty další 200px se týkají obrázků, takže ty jsem ponechal. Matěj Suchánek (diskuse) 1. 3. 2015, 11:05 (CET)
(po E.K.) Tak jsem byl pomalejší :D Jen tedy pro srovnání, předešlý kód šablony jsem přenesl do svého testovacího prostoru, kód je vesměs stejný, jen jsem přidal navíc parametr šířka. Obrázky se přiszpůsobují automaticky šířce taxoboxu, výchozí je tedy 270px. Než bude vhodné přenést upravený kód zpět, prosím o debug. Jeden jsem již provedl, ale chce to udělat i pro další nastavení a podívat se, jak ta šablona bude vypadat při vyplnění různých hodnot parametrů. Testování šablony mimo ostrou verzi je nutné, protože šablona se využívá v mnoha článcích a pokud je někde něco špatně, bude to vidět prakticky ve všech článcích, kde je šablona použitá (tedy drtivá většina článků o biologických druhách). Takže pro srovnání, která verze je lepší, jestli ta, kde se obrázky automaticky přiszpůsobí šířce, nebo ta jednoduchá… — Polda18 (diskusepříspěvky) 1. 3. 2015, 11:10 (CET)
Při malé změně nepovažuji debug za nutný, testuji jen přes náhled v článku. Asi bude na ostatních, jestli chtějí obrázky pevně dané, nebo s dynamickou velikostí. Matěj Suchánek (diskuse) 1. 3. 2015, 11:20 (CET)
Díky oběma za iniciativu. Považuji za rozumné aby se obrázek přizpůsoboval velikosti taxoboxu (tak jak se to děje, pokud to dobře chápu, dosud). --Vojtěch Dostál (diskuse) 1. 3. 2015, 15:27 (CET)

pseudokomerční odkazy[editovat | editovat zdroj]

Do jaké míry je psaní odborných článků, bez propagování firmy a následné vložení odkazu na firmy, která by zájemnce o prohloubení znalostí na dané téma podpořila? například 5S Děkuji – Tento nepodepsaný komentář přidal/a Drasloš (diskusebloky) 2. 3. 2015, 22:35‎ SE(L)Č

Na co se vlastně ptáte? Komerčních záležitostí na Wikipedii se týká doporučení Propagační článek, odkazů pak doporučení Externí odkazy, zejména v sekci Na co obvykle neodkazovat. To vše vychází ze základního pravidla Wikipedie není nástrojem propagace. --Bazi (diskuse) 2. 3. 2015, 22:49 (CET)

Prokopův most[editovat | editovat zdroj]

Proč se v článku Prokopův most nezobrazuje odkaz na commons? --77.236.222.13 3. 3. 2015, 06:55 (CET)

Protože jej tam nikdo nevložil. JAn (diskuse) 3. 3. 2015, 07:42 (CET)
no ale já jsem jej tam vložil [1] --77.236.222.13 3. 3. 2015, 08:13 (CET)
Vida :-). Problém byl v neuzavřeném tagu <references> - správně mělo být <references />[2]. JAn (diskuse) 3. 3. 2015, 11:54 (CET)

Čokoláda[editovat | editovat zdroj]

Milí Wikipedisté: Zjistil jsem, že článek Čokoláda na české wiki je plný chyb a nesmyslů. Naopak článek Chocolate na anglické je velmi dobrý. Jsem výrobce čokolády a zároveň profesionální překladatel z a do angličtiny. Moc rád přeložím anglický článek do češtiny, ale nevím, co pak. Tím myslím, jak jej rozčlenit, převzít ilustrace atd. Nechci se stát wikipedistou a nestojí mi tedy za to učit se, jak se to dělá. Jenom mi nedá spát představa, že by na Wikipedii měl někdo číst takové bludy. Poraďte, prosím, jak postupovat. Nejlépe emailem na adresu janek@jordis.cz Díky! Janek Jaros--86.200.36.10 4. 3. 2015, 12:08 (CET)

I anglický článek Chocolate má své mouchy, např. žádosti o doložení zdroje k některým informacím nebo žádost o úpravu externích odkazů. Ale v zásadě je možné článek přeložit, pokud při tom budete brát ohled na české čtenáře. Ku příkladu výhradně anglické „Further reading“ nám nejsou moc k užitku. Nejlépe uděláte, když si zde založíte vlastní uživatelský účet, pod ním si vytvoříte podstránku tzv. „pískoviště“ a tam provedete překlad hlavního textu. Ve spolupráci s kolegy nebo kolegyněmi, kteří by byli ochotní Vám pomoci, tam pak zkopírujete příslušné obrázky a řádkové reference (jde hlavně o to umístit je na správné místo, s překladem kódu může pomoci už někdo další). Kolegové Vám taky můžou pomoci s wikifikací – vložením vhodných vnitřních odkazů. Až bude článek takto připravený, může se tímto Vaším překladem nahradit stávající obsah článku Čokoláda. Takto to od Vás bude chtít znalost jen opravdu několika málo základních věcí, jako je vytváření odstavců či nadpisů. --Bazi (diskuse) 4. 3. 2015, 12:54 (CET)

Díky za jasný návod! Provedu! JJ--86.200.36.10 4. 3. 2015, 13:20 (CET)

Editace[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, jak mám editovat stránku?--Dingi Lingi (diskuse) 4. 3. 2015, 18:29 (CET)

Nápověda:Jak editovat stránku. --Bazi (diskuse) 4. 3. 2015, 18:32 (CET)
Pardon, sem tak trochu blbec.--Dingi Lingi (diskuse) 4. 3. 2015, 18:33 (CET)
Vůbec ne :-) Hlavně se nebojte zeptat, kdykoliv budete potřebovat pomoc. Jan.Kamenicek (diskuse) 4. 3. 2015, 22:01 (CET)

Nové ocenění[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,chci se zeptat jestli jde vytvořit nové ocenění wikipedistou co není správce.Děkuji.NickelodeonCZ (diskuse) 6. 3. 2015, 15:50 (CET)

Dobrý den, vyznamenání může založit každý uživatel, ale bylo by vhodné jeho založení nejprve konzultovat s ostatními. Za jakou činnost byste chtěl ocenění udělovat? --Marek Koudelka (diskuse) 6. 3. 2015, 15:52 (CET)
Tuším, že by mohlo jít o tematické vyznamenání související s nově založeným projektem Wikipedie:Wikiprojekt Spongebob, je to tak? Pokud ano, stálo by za úvahu, jestli nemůže posloužit obecnější Řád Matky Televize. Nebo by mělo jít o jiné téma? --Bazi (diskuse) 6. 3. 2015, 19:52 (CET)

Doložení významnosti - HCD[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, u příspěvku Human Centered Design žádáte doložení významnosti uvedením nejméně dvou relevantních zdrojů. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně nové téma (nejméně v České republice), relevantní kniha přichází v úvahu jen jedna. Po Vaší poznámce jsem doplnila heslo o umístění do kontextu a vepsala poznámku o souvislosti HCD s Designem služeb, kde jsem použila další adekvátní literaturu. Stále se však u příspěvku objevuje poznámka o nutnosti doplnění zdrojů. Jak mám dál postupovat, aby heslo nebylo smazáno? Děkuji. --TerezaTi (diskuse) 7. 3. 2015, 16:58 (CET)

Dobrý den. Domnívám se, že významnost byla prokázána a šablonu odstraním. Jinak obecně není nutné spoléhat jen na zdroje v češtině, můžete používat i zdroje v cizích jazycích. Také je možné s určitou dávkou opatrnosti užívat i věrohodné online zdroje. Mimochodem, má to něco společného s User-centered design? Pokud ano, možná by se obě hesla mohla nějak sloučit dohromady. Jan.Kamenicek (diskuse) 7. 3. 2015, 20:52 (CET)

Reklama na osobní stránce?[editovat | editovat zdroj]

Dobré skoropoledne, na jedné osobní stránce jsem narazil na formulace, které mi dost připomínají reklamu. A co vím, reklama by na Wiki být neměla. Ale není to článek, je to osobní stránka... Prosím o radu, jak to hodnotit, případně co s tím dělat. Díky a zdravím, Fosfor --AakaFosfor (diskuse) 10. 3. 2015, 11:34 (CET)

Účel uživatelské stránky popisje příslušné doporučení, má dotyčného uživatele prezentovat ve vztahu k tvorbě encyklopedie. Tento uživatel editoval v hlavním jmenném prostoru jen jednou, jinak se věnoval výhradně tvorbě osobní stránky připomínající položku v katalogu firem. A také se ta stránka mezi katalogy zobrazovala na první stránce ve vyhledávání Googlu. Proto jsem ji rovnou smazal, tak jako bychom rovnou smazali nesporný propagační článek. Díky za upozornění, příště můžete v obdobných případech rovnou použít šablonu {{smazat}}. --Michal Bělka (diskuse) 10. 3. 2015, 11:54 (CET)

Vhodný infobox[editovat | editovat zdroj]

Zdravím. Jaký by byl nejvhodnější infobox pro Drahňovická mokřadla? O vyhlášené chráněné území nejde a šablony {{Infobox - jezero}} nebo {{Infobox les}} mi nepřipadají jako úplně nejlepší nápad. --Vlout (diskuse) 11. 3. 2015, 17:27 (CET)

Wikidata[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, jdu si pro radu ohledně wikidat. Potřebuji změnit mezijazykové odkazy u článku Santalové dřevo z en:Santalum na en:Sandalwood a nevím jak na to. Děkuji. Vojtěch Zavadil (diskuse) 11. 3. 2015, 23:38 (CET)

Hotovo. Hotovo Snad jsem pochopil správně o co Vám šlo. --Jan KovářBK (diskuse) 11. 3. 2015, 23:50 (CET)
Díky, to je ono. Vojtěch Zavadil (diskuse) 12. 3. 2015, 01:40 (CET)

Fotografie z rodinného archivu[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

nejsem autor (ani netuším, zda je minimálně 70 let po smrti), nicméně fotografie je ve vlastnictví rodiny. Jedná se o oficiální portét. Jak mohu obrázek vložit?

Děkuji – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 89.185.254.114 (diskusepříspěvky)

Tak prosím napište o jakou fotografii se jedná. Na to, aby jste vložit soubor, ho musíte nahrát na Commons a na to se musíte registrovat. --Sapiens123456 (diskuse) 13. 3. 2015, 11:30 (CET)
Doplním kolegu: K nahrávání využijte například tento nástroj. --Jan Polák (diskuse) 13. 3. 2015, 12:04 (CET)
Pouhý fakt, že je fotografie ve vašem vlastnictví, vám ovšem nedává právo s ním tímto způsobem nakládat. Autorské právo náleží autorovi či dědicům jeho práv. --Vojtěch Dostál (diskuse) 15. 3. 2015, 22:52 (CET)

Volitelná hlavička v infoboxu[editovat | editovat zdroj]

Zdravím. Snažím se na svém pískovišti změnit v infoboxu Těleso sluneční soustavy změnit hlavičku Elementy dráhy na nepovinnou, ale zůstává tam pak místo ní vynechaný řádek. Ostatní hlavičky tam tu volitelnost měly už předtím, a je zajímavé, že hlavička Objev to dělá taky, ale hlavičky Fyzikální vlastnosti nebo Charakteristiky atmosféry to nedělají. Mohl by mi prosím někdo poradit, čím to je? --Jan.Kamenicek (diskuse) 15. 3. 2015, 12:05 (CET)

Taky jsem narazil na stejný problém. Případný rádce bude mít i mou vděčnost.--Jann (diskuse) 15. 3. 2015, 18:31 (CET)
Nezkoumal jsem to detailně, ale použití Infoboxu by to nevyřešilo? --Bazi (diskuse) 15. 3. 2015, 21:13 (CET)
Hm, to by znamenalo naprosté překopání celého infoboxu :-( Myslel jsem původně, že bude stačit vyřešit nějakou drobnost. Jan.Kamenicek (diskuse) 15. 3. 2015, 23:03 (CET)
Mezera zmizí s následujícím
{{Infobox hlavička|barva=#c0ffff|text=Elementy dráhy|hide={{#if: {{{a<includeonly>|</includeonly>}}}...{{{w|}}}||yes}}}}
mělo by fungovat i
{{Infobox jednoduchá položka|text='''Funkce'''|hide={{#if: {{{a<includeonly>|</includeonly>}}}...{{{w|}}} |show|hide}}|velikost=110%|colorb=#c0ffff}}
Ale neptej se mne proč.--Jann (diskuse) 16. 3. 2015, 17:17 (CET)
Fakt to funguje. Sice mám na jazyku proč, ale když se nemám ptát, tak se tedy neptám :-) Jan.Kamenicek (diskuse) 16. 3. 2015, 20:34 (CET)
Kdyby se to psalo normálně natvrdo, tak by v tom nemusel být takový zmatek :) --Silesianus (diskuse) 16. 3. 2015, 17:25 (CET)
Jak to myslíte, "natvrdo"? Jan.Kamenicek (diskuse) 16. 3. 2015, 20:34 (CET)
Bez použití šablon typu {{Infobox položka}} --Silesianus (diskuse) 16. 3. 2015, 20:40 (CET)

Pekka Vasala[editovat | editovat zdroj]

Př editaci Pekka Vasala došlo k "rozsypání" olympijských vítězů na 1500 metrů, aniž bych do nich jakkoli zasahoval --Vladajorda (diskuse) 16. 3. 2015, 20:05 (CET)

Opraveno. --Jan.Kamenicek (diskuse) 16. 3. 2015, 20:34 (CET)

vložení odkazu[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, potřebuji vložit na stránku https://cs.wikipedia.org/wiki/Eva_Kov%C3%A1%C5%99%C3%ADkov%C3%A1 odkaz http://archiv.narodni-divadlo.cz/default.aspx?jz=cs&dk=Umelec.aspx&ju=524&sz=0&abc=K&pn=356affcc-f301-3000-85ff-c11223344aaa u jména Kovaříková /krátké a/ a nedaří se mi to. Manželka má v ND tři jména Klečková, Kováříková a Kovaříková bez dlouhého á. Na stránkách archivu ND je na různých místech. V případě jména Klečková a Kováříková přepínač funguje. Nevím jestli se vyjadřuji dost srozumitelně?

Děkuji za pomoc Jan Kovářík – Tento příspěvek přidal(a) Kovkajan, 18. 3. 2015, 10:18‎ (UTC)

Dobrý den, problém je asi v tom, že aktuálně šablona {{ND osoba}}, pomocí které se snažíte odkaz zadat, podporuje pouze jeden identifikátor. Šlo by to prozatím obejít třeba takto rozepsáním:
[http://archiv.narodni-divadlo.cz/default.aspx?jz=cs&dk=Umelec.aspx&ju=ID1 Eva Kováříková] (také jako [http://archiv.narodni-divadlo.cz/default.aspx?jz=cs&dk=Umelec.aspx&ju=ID2 Kovaříková] a [http://archiv.narodni-divadlo.cz/default.aspx?jz=cs&dk=Umelec.aspx&ju=ID3 Klečková]) v archivu [[Národní divadla|Národní divadlo]]
Zkopírujte celou sekci kurzívou a za ID1, ID2, ID3 doplňte příslušné identifikátory. S pozdravem --18. 3. 2015, 10:32 (CET), Utar (diskuse)
Vložil jsem dle návodu, ale bohužel nefunguje.
Dík za pomoc.
Jan Kovářík – Tento příspěvek přidal(a) Kovkajan, 18. 3. 2015, 21:09‎ (UTC)
Dobrý den, opravil jsem odkazy na Klečková a Kovaříková, avšak Kováříková se mi v jmeném rejstříku nepodařilo najít. Pokud byste byl tak laskav a vložil ten odkaz sem. --Silesianus (diskuse) 18. 3. 2015, 21:22 (CET)
Dobrý den,
moc děkuji za pomoc a ND skutečně manželku jako Kováříková a s dlouhým á jaksi opomnělo. Jinak odkaz funguje dobře. Ještě jednou moc děkuji.
Jan Kovářík – Tento příspěvek přidal(a) Kovkajan, 19. 3. 2015, 08:22‎ (UTC)

Editace Ecalibur Group[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, prosím, špatně jsem vložila název společnosti EXCALIBUR GROUP, chtěla jsem pak původní stránku, kde je špatný nadpis (Excalibur group) smazat, ale smazali jste tu se správným názvem :( Mohla bych poprosit o přepsání nadpisu, nebo o smzání celé stránky. Koukala jsem, že tam i nějaké špatné info :( Moc se omlouvám za komplikace..Teprve se učím :( Děkuji Vám za pomoc --Beta719 (diskuse) 24. 3. 2015, 17:26 (CET)

Dobrý den, přesunul jsem článek na EXCALIBUR GROUP dle oficiálních kontaktů; nyní upravujte tuto novou stránku. Díky za založení článku, není ale potřeba kopírovat žádost všude možně, nejde o nic urgentního. Díky. S pozdravem --24. 3. 2015, 18:15 (CET), Utar (diskuse)

Prosba[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, včera jsem chtěla vytvořit info o společnosti EXCALIBUR GROUP, protože se tématika kolem jejich oboru v současné době řeší, ale vůbec se mi nezdařilo. použila jsem texty ze stránek společnosti. Moc prosím, zda byste tedy článek celý smazali :( A já se pokusím znovu, ale nejprve asi pošlu ke kontrole, jestli by to tak šlo...Moc Vám děkuji za pochopení a děkuji za smazaní textu :(--Beta719 (diskuse) 25. 3. 2015, 14:23 (CET)

Smazáno--Horst (diskuse) 25. 3. 2015, 14:39 (CET)

Pomoc s úpravou stránky[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, prosím o pomoc s úpravou stránek, tak aby se líbily správci. [3]

V čem je problém, v obsahu, nebo v stylu? Má cenu dále v editaci pokračovat? – Tento nepodepsaný komentář přidal/a Franta7 (diskusebloky) 25. 3. 2015, 14:45‎ SE(L)Č

Jednak je to trochu problematicky vymezené téma. A dále je článek sepsán ne příliš encyklopedickým stylem. Chybí shrnující úvod, externí odkazy nepatří do textu, text místy působí dojmem argumentace spíše než nezaujatého faktického popisu. Vizte Vzhled a styl, Encyklopedický styl, Nezaujatý úhel pohledu. Výsledek potvrzuje skutečnost, že jste jej zapracoval na základě argumentace v diskusi u jiného článku. --Bazi (diskuse) 25. 3. 2015, 14:57 (CET)
Dovolím si upřesnit, text skutečně je vlastní argumentací vkladatele, jde o "expanzi" sporu řešeného v diskuzi Diskuse:Očkování. Bohužel jsem udělal tu chybu, že jsem se v argumentaci nedržel jen argumentace pravidly a pokusil jsem se Franta7 vysvětlit, kde dělá chyby: Výsledkem je, že nejspíš pokládá Wikipedii za vhodný prostor k diskuzi a k prezentaci vlastních "analýz", jakékoliv poukazování na konflikt takového chování s pravidly pak pokládá za "lži vakcinačního lobbisty".--Aronnax (diskuse) 25. 3. 2015, 15:07 (CET)
Takže je vidět, že argumentovat pravdou, která jde proti názoru ve společnosti nemá cenu. --Franta7 (diskuse) 25. 3. 2015, 15:12 (CET)
Opakovaně jsem vás odkazoval na pravidla a doporučení Wikipedie:Žádný vlastní výzkum, Wikipedie:Nezaujatý úhel pohledu, Wikipedie:Ověřitelnost a Wikipedie:Věrohodné zdroje, teď bych k tomu dodal ještě Wikipedie:Co Wikipedie není. Wikipedie není o "pravdě" v jakémkoliv slova smyslu, Wikipedie je o reflexi toho, co se píše ve věrohodných zdrojích.--Aronnax (diskuse) 25. 3. 2015, 15:21 (CET)
Na Wikipedii má smysl argumentovat především pravidly Wikipedie. Vizte Wikipedie:Co Wikipedie není#Wikipedie není bitevní pole: „Nevytvářejte ani nemodifikujte články, jen abyste dokázali své tvrzení.“ Nebo Wikipedie:Co Wikipedie není#Wikipedie neslouží publikaci originálních myšlenek. Jistě je možné zohlednit a popsat i názory, které jsou ve společnosti menšinové. Je ale potřeba dát si pozor na dodržení nezaujatosti. --Bazi (diskuse) 25. 3. 2015, 15:27 (CET)
Vše jsem doložil, odzdrojoval, vysvětlil. Ale holt to nestačí. --Franta7 (diskuse) 25. 3. 2015, 15:35 (CET)
Viz diskusní stránka hesla. --Jan.Kamenicek (diskuse) 30. 3. 2015, 02:36 (CEST)

Christina Johnston - Johnstonová[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, snažím se o editaci článku - biografie - Christiny Johnston. Název textu mi byl upraven na Christina Johnstonová - když je Christina britskou zpěvačkou - na wikipedii se jména žen automaticky počešťují koncovkou -ová?

Děkuji.

Lucie – Tento nepodepsaný komentář přidal/a Seenmedia (diskusebloky) 30. 3. 2015, 01:49‎ SE(L)Č

Dobrý večer, wikipedisté se v minulosti domluvili na tom, že budou ctít zvyklosti českého jazyka a vtělili tuto dohodu do doporučení Přechylování ženských jmen. V něm je popsán postup, jímž se obvykle řídíme. --Bazi (diskuse) 30. 3. 2015, 01:59 (CEST)
Dobrý den, výchozí varianta cizích příjmení je přechýlená. Nepřechýlená verze by měla být zdůvodněna některým z bodů výše odkazovaného doporučení. Přesunu zpět na „Johnston“, protože výskyt této formy je po Google testu v češtině skutečně významně převažující. Obrázky je třeba nahrát na sesterský prjekt Wikimedia Commons, samozřejmě pokud k nim máte autorská práva.--Kacir 30. 3. 2015, 02:16 (CEST)

Christina Johnston[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

jak mám upravit článek Christina Johnston, aby byl dle pravidel a nebyl "smazán"?

Moc děkuji za pomoc.

Lucie – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Seenmedia (diskusepříspěvky)

Článek postrádá Interní odkazy, neobsahuje nadpisy ani kategorie. --Sapiens123456 (diskuse) 1. 4. 2015, 11:57 (CEST)


Dobrý den, prosím, už jsem udělala změny v článku, myslím si, že podle pravidel wiki..ale stále mi hrozí smazání...prosím o radu, co je na článku špatně. Foto zatím nemůžu vložit, neboť se mi nepovedlo zatím sehnat autorská práva, ale vynasnažím se je co nejdříve je mít. Děkuji. Lucie--Seenmedia (diskuse) 9. 4. 2015, 11:29 (CEST)

S kolegou Matějem Orlickým jsme opravili základní nedostatky ve formě článku. Ještě by bylo žádoucí doladit jazykový styl a zdrojování jednotlivých tvrzení. V sekci Externí odkazy je nyní uvedena řada článků z médií, které by nejspíš měly sloužit spíš jako reference k jednotlivým tvrzením v textu. A k fotkám je skutečně ještě zapotřebí zajistit souhlas držitele autorských práv, vizte Wikipedie:Žádosti o obrázek. --Bazi (diskuse) 9. 4. 2015, 12:05 (CEST)


Moc děkuji. Přesunula jsem Externí odkazy do Referencí. Fotografie - jsou staženy z webu Christiny Johnston a zároveň mám svolení je publikovat - přímo od Christiny. Uvádím i autora fotografií. --Seenmedia (diskuse) 10. 4. 2015, 08:24 (CEST)

Vaší úpravu – pouhé smazání nadpisu – jsem zrušil, je potřeba přiřadit odkazy přímo do článku ke konkrétním tvrzením zavedeným způsobem (číslované poznámky), viz Nápověda:Reference. Např. článek, že si „užívala vystoupení v Evropě“ je nevhodný externí odkaz (příliš úzké téma) k celému článku, ale je vhodnou referencí k informaci o turné, ke kterému se tento článek vztahuje. Dále by bylo, jak píše kolega Bazi, potřeba ještě upravit sloh článku, počínaje např. nevhodně familiárního užívání křestňího jména Christina. Matěj Orlický (diskuse) 10. 4. 2015, 08:44 (CEST)

Interwiki[editovat | editovat zdroj]

Může mi, prosím, někdo pomoci udělat interwiki u dvou kategorií, ke kterým jsem našel francouzské protějšky (na enwiki zatím nestačili zareagovat na reklasifikaci vláknonošců a rournatců a přímé protějšky nemají), ale nástroj na frwiki se brání přidat český ekvivalent a hlásí mi francouzsky nějakou chybu. Možná to půjde nějak přes wikidata, se kterými si moc nerozumím.

Předem děkuji za pomoc. Petr Karel (diskuse) 1. 4. 2015, 13:21 (CEST)

Hotovo. Je to tak správně? Nevím, proč by to nemělo jít, mě to šlo bez problémů. První případ bylo třeba sloučit, ale to se udělalo samo, druhý případ byl úplně bez problémů. --Marek Koudelka (diskuse) 1. 4. 2015, 13:26 (CEST)
Výborně, moc děkuji. Nevím, proč mně to nešlo (zkoušel jsem to i vícekrát), u jiných enwiki ani dewiki jsem v podobných případech nikdy problém neměl. Petr Karel (diskuse) 1. 4. 2015, 13:32 (CEST)

Opravení infoboxu[editovat | editovat zdroj]

Založil jsem článek kyselina pelargonová, ale nefunguje mi v něm infobox. Mohl by to prosím někdo opravit?

P.S. Na této stránce vám chybí odkaz na archiv založený 9.9. 2014. --M97uzivatel (diskuse) 1. 4. 2015, 17:01 (CEST)

Opravil jsem to hned po založení článku. Je tam ještě nějaký problém? --Marek Koudelka (diskuse) 1. 4. 2015, 17:04 (CEST)

Problém se shodnými jmény osobností...[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den

Rád bych zde na wikipedii vytvořil stránku jedné z osobností Semilska - panu Josefu Vaňkovi (1898 - 1942), továrníkovi, vynálezci herního automatu Forbes a odbojáři, popraveného nacisty v roce 1942. Narazil jsem ovšem na problém, kterým je shoda jmen. Položka jménem Josef Vaněk již existuje. Lze s tím, prosím, něco dělat?

Děkuji!

Mirek

Dobrý den. V takovýchto případech se používá takzvaný rozlišovač. Článek můžete založit například pod jménem Josef Vaněk (továrník), Josef Vaněk (vynálezce) nebo Josef Vaněk (odbojář), podle toho, co příslušnou osobu nejvýstižněji charakterizuje. --Vachovec1 (diskuse) 4. 4. 2015, 15:39 (CEST)
Do článku Josef Vaněk se poté umístí šablona {{Různé významy}}. --Vlout (diskuse) 4. 4. 2015, 15:43 (CEST)
Děkuji za pomoc!

Doplnění hesla v jiných jazycích[editovat | editovat zdroj]

Prosím, jak nahraji heslo, které již existuje v češtině, i v jiných jazycích? Mám připravené stejné heslo v angličtině a ruštině, ale nepodařilo se mi najít nějaký návod, jak zveřejnit i tato přeložená hesla. Děkuji za radu – Tento nepodepsaný komentář přidal/a 88.103.126.101 (diskusebloky) 7. 4. 2015, 11:56‎ SE(L)Č

Dobrý den. Vkládá se na příslušnou jazykovou verzi Wikipedie, odkazy na ně uvádí např. hlavní strana dole. Zřejmě se jedná o článek Nezávislé sociálně ekologické hnutí, který má však jako encyklopedický článek řadu nedostatků. Kromě formálních – nedostatku odkazů v textu, především co se týče zdrojů – referencí. Chybí nezávislé zdroje. Oddíl Řekli o je neencyklopedický, chybí zdroje citátů a má ještě více než zbytek textu charakter propagačního článku. –Matěj Orlický (diskuse) 7. 4. 2015, 13:10 (CEST)

Název článku[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, vytvořil jsem článek "Forge of empires" nicméně správně je to "Forge of Empires", mohl by to prosím někdo změnit, nevím jak se to dělá, jsem tu úplně nový, děkuji mnohokrát. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Tomáš Jirouch (diskusepříspěvky)

Zajistil kolega Romanzazvorka. Jinak platí:

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky Wikipedii. Nabízím Vám pár rad k přesouvání stránek:

Tlačítko přesunu ve skryté nabídce
  • Přesuny se provádějí tlačítkem „Přesunout“ v záhlaví stránky (tlačítko se Vám zpřístupní po 4 dnech od registrace). Najedete myší na tu nenápadnou šipku vedle hvězdičky a v rozbalené nabídce kliknete na „Přesunout“ (vizte obrázek vpravo).
  • Nepřesouvejte stránky pouhým překopírováním jejich obsahu do stránky s novým názvem (copy–paste)! Takový přesun se pak musí opravit, protože se při něm nezachovají záznamy z historie úprav, a tím nejsou respektována autorská práva wikipedistů, kteří stránku editovali před Vámi.
  • Chcete-li upozornit ostatní wikipedisty na navrhovaný přesun (třeba se domníváte, že by mohl být sporný), můžete na začátek stránky vložit šablonu {{Přesunout|Nový navrhovaný název}}. Jestliže se po uplynutí přiměřené doby nikdo neozve, můžete přesun provést. V neproblematických případech můžete stránku přesunout ihned, bez návrhu.

Děkuji Vám za pozornost a nyní už můžete s odvahou editovat. S pozdravem --Jan Polák (diskuse) 8. 4. 2015, 21:31 (CEST)

Doložení významnosti[editovat | editovat zdroj]

Kolik vědeckých studií nebo kolik zmrzačených dětí je potřeba na doložení významnosti článku Vědecké studie zkoumající vliv očkování proti žloutence typu B na roztroušenou sklerózu? --Franta7 (diskuse) 9. 4. 2015, 08:57 (CEST)

Vědecké studie o očkování a zmrzačené děti zde nelze použít jako zdroj pro doložení významnosti. Zdroje by měly pojednávat o tématu článku, tedy o vědeckých studiích. Matěj Orlický (diskuse) 9. 4. 2015, 10:49 (CEST)
Šablonu Významnost jsem tam vložil já, a to po přesunu článku z „Očkování proti žloutence typu B a riziko roztroušené sklerózy“ na „Vědecké studie zkoumající vliv očkování proti žloutence typu B na roztroušenou sklerózu“. Tím se zcela změnil předmět článku z „očkování“ a „rizika“ na „vědecké studie“. Samotné vědecké studie (pokud splňují požadavky na Wikipedie:Věrohodné zdroje) dokazují encyklopedickou významnost původního předmětu článku, ale již nedokazují významnost sama sebe (což je předmětem článku po přesunu). Doporučil bych Vám tedy spíše jednat o předmětu/názvu článku, který na současný název přemístil Wikipedista:Zdenekk2. --Silesianus (diskuse) 9. 4. 2015, 11:09 (CEST)
Z nezúčastněného pohledu se zřejmě jedná o zneužívání Wikipedie pro propagaci názorů. Pokud by stranám (zřejmě) sporu šlo o encyklopedický obsah, neodkazovalo by žloutenka typu B na pahýl. –Matěj Orlický (diskuse) 9. 4. 2015, 11:40 (CEST)
Osobně považuji celý vznik článku za více než nešťastný. Jedná se prakticky o překopírovaný diskuzní příspěvek založený Horstem po hurá akci. Navíc tomu na důvěryhodnosti nepřidává ani zřetelný bias původního autora příspěvku. --Silesianus (diskuse) 9. 4. 2015, 11:15 (CEST)

Popis fotky na Commons[editovat | editovat zdroj]

Rád bych doplnil informaci k několika fotkám na Commons. Konkrétně se jedná o fotky kolibříků a o určení rostliny na které sají nektar. Je košer informaci přidat do popisu fotky, nebo by měl popis u fotky upravovat jenom její autor? Jiná a méně uspokojivá možnost je dát to do diskuze. A samozřejmě také přidat kategorii. Děkuji za názor. Vojtěch Zavadil (diskuse) 9. 4. 2015, 23:55 (CEST)

IMHO je v pořádku dodat informaci do popisu fotky. Její uploader ji pravděpodobně sleduje, takže by se s případnými námitkami mohl sám ozvat nebo editaci revertovat. Pokud bychom chtěli být hyperkorektní, nebyl by asi problém uploadera informovat o doplněné informaci na jeho diskusní stránce. A rekategorizace se u fotek dějí naprosto běžně. Takže bych to viděl na ESO. --Bazi (diskuse) 10. 4. 2015, 00:39 (CEST)

Vyvolání diskuse o smazání článku „Druhá studená válka“[editovat | editovat zdroj]

Chtěl jsem vyvolat diskusi o smazání článku „Druhá studená válka“, ale nějak to nevyšlo. Prosím správce o pomoc na příslušné stránce k WP:AfD. --Zbrnajsem (diskuse) 10. 4. 2015, 12:46 (CEST)

Máte tam návod. Co přesně „nějak nevyšlo“? --Mormegil 10. 4. 2015, 12:51 (CEST)
(s EK)Vyřešeno Diskusi o smazání jsem založil. Poprosím Vás ještě, abyste si tu diskusi otevřel a tam, kde je uvedeno "Zbrnajsem", vložil místo toho svůj podpis, čímž dáte najevo, že s tímto založením souhlasíte. --Jvs 10. 4. 2015, 12:53 (CEST)

Počítání znaků v šabloně[editovat | editovat zdroj]

Prosím, věděl by někdo o funkci, která dokáže spočítat počet znaků v hodnotě určitého parametru šablony? Ideálně počet znaků zobrazovaného textu, a ne zdrojového wikikódu. Hodilo by se mi to do nového systému pro správu Článků týdne. --Bazi (diskuse) 10. 4. 2015, 15:36 (CEST)

Modul:String{{#invoke:String|len|s=řetězec}}. Matěj Suchánek (diskuse) 10. 4. 2015, 15:50 (CEST)
Díky, to bude dobrý začátek. (Dokonce možná pomůže i s jinou zamýšlenou funkcí.) Jestli to z dokumentace na enWiki chápu správně, počítá to znaky wikikódu. Takže teď ještě hledám funkci, která z wikikódu vygeneruje text očištěný o formátování, wikilinky, tvrdé mezery a jiné vymoženosti. --Bazi (diskuse) 10. 4. 2015, 16:32 (CEST)
Kolik „znaků zobrazovaného textu“ má <ref>Foobar</ref>? A [[Soubor:Příklad.jpg|thumb|Obrázek]]? Nebo i # Položka seznamu. A co teprve takové {{Hlist|A|B}}… Obávám se, že funkce, která by současně fungovala jako wiki parser, HTML parser a ještě bůhvíco dalšího, asi hotovou nenajdete. --Mormegil 10. 4. 2015, 17:08 (CEST)
(s e.k.) Pro naše potřeby je to o něco jednodušší. V anotacích Článků týdne se totiž nevyskytují reference ani obrázky ani seznamy. Takže by možná „stačilo“ tvrdé mezery nahradit obyčejnými, odfiltrovat násobné apostrofy, dvojité hranaté závorky a z těch hranatých závorek se svislítkem vypustit vše před svislítkem. Ale uznávám, že to není úplně triviální. Místy by se mohla vyskytnout třeba šablona pro cizojazyčný text apod. Vzhledem k ojedinělosti takových případů a k pouze orientačnímu zjišťování počtu znaků (stačí interval 1200-2000) by se možná daly šablony úplně ignorovat. Každopádně jsem chtěl editorům ulehčit, aby to nemuseli počítat sami – po každé editaci kopírovat zobrazený text do PSPadu nebo Wordu, aby jim spočítal počet znaků. --Bazi (diskuse) 10. 4. 2015, 18:03 (CEST)
@Bazi:: Šlo by třeba vložit daný text někam do technické podstránky, verzi uložit a zjistit velikost výsledné stránky. Nejde třeba tuhle délku, která se pro uložené verze zobrazuje v Historii, získat už jen z náhledu dané verze, ještě před uložením? Inline to asi jen tak nepůjde. --10. 4. 2015, 17:48 (CEST), Utar (diskuse)
Možná by to šlo tak, že si editor zobrazí náhled, z něj si zkopíruje zobrazený text a vloží ho do jiného parametru šablony, z něhož by se už dal spočítat prostý počet znaků. Jen je to trošku kostrbaté. Ale v rámci možností možná schůdné. --Bazi (diskuse) 10. 4. 2015, 18:03 (CEST)
V další detailnější technické diskusi jsem si dovolil pokračovat na Diskuse s wikipedistou:Bazi/Článek týdne/Návrhy2. --Mormegil 10. 4. 2015, 22:25 (CEST)

Zdvojení souboru na Commons[editovat | editovat zdroj]

Když jsme spolu s kolegou nahrávali nové (světlejší) verze obrázku na Commons, došlo ke zdvojení souboru... Přestože původní (tmavý) i nový (světlý) soubor obsahoval jenom jeden snímek, po nahrání jsou v aktuální verzi snímky dva – oba stejné. Zkrátka došlo ke zdvojení souboru. Neví někdo čím by to mohlo být? A jak to vyřešit? Při pokusu o opakované nahrání to dopadlo stejně. --Vojtěch Veselý (diskuse) 12. 4. 2015, 15:26 (CEST)

Napadá mě, zda ta fotografie musí nutně být v TIFu? --Jan Polák (diskuse) 12. 4. 2015, 16:31 (CEST)
Tak určitě ji můžeme zkonvertovat do něčeho jinýho, ale tím pádem by se tam stejnak obrázek musel nahrávat úplně znova. Problém tedy bude asi v tom formátu? --Vojtěch Veselý (diskuse) 12. 4. 2015, 16:48 (CEST)
Fakt nevím, ale napadlo mne to, že by to mohl způsobovat ten formát. Ovšem zda to je opravdu ta příčina, to netuším. --Jan Polák (diskuse) 12. 4. 2015, 16:56 (CEST)

Mezijazykové odkazy - vztah mezi články není 1:1[editovat | editovat zdroj]

Jak správně udělat (a nebo, je to vůbec technicky možné) mezijazykový odkaz mezi články, které mají vztah 1:N? Například český článek Rozdíl množin a ekvivaletní anglický článek en:Complement (set theory). Ale v angličtině má Complemnt význam i českého Doplněk množiny (v angličtině to je "Relative" a "Absolute" complement). Tedy dvě stránky v češtině mají jenom jednu odpovíádající stránku v angličtině a navíc české stránky není možné sloučit do jedné, protože v češtině jsou to dva značně různé výrazy. Podobná situace je například i u stánek Světla do mlhy a en:Automotive lighting, kdy v anglické verzi jsou Světla do mlhy jenom část komplexnější stránky. David Valenta (diskuse)

Stačí jako odpověď Nápověda:Mezijazykové odkazy#Konflikty mezi odkazy? --13. 4. 2015, 12:07 (CEST), Utar (diskuse)
Ano i ne :( . Z nápovědy "Konflikty mezi odkazy" vyplývají pouze dvě možnosti: a) článek na jedné straně rozdělit na více článků a nebo na druhé straně několik článků sloučit do jednoho, za b) nechat to být tak, že jeden článek bude mít odkaz na jiný jazyk (na obecnější článek) a druhý článek mít odkaz na jiný jazyk nebude. David Valenta (diskuse)
Jen tak na okraj. Co dělat, když se najde článek s nějakým dejme tomu politickým nebo historickým obsahem, a někdo zdánlivě přeloží článek třeba z en:wiki, ale udělá to po svém? A výsledek bude jiný než byl na en:wiki? Kdo má ty stovky článků přeložených z jiných jazyků kontrolovat na správnost? A dále: Dělají se rudimentární překlady z angličtiny, tedy pahýly, třeba na „německá“ témata. Pak to jako pahýl zůstane nebo výsledek není dobrý, ale hlavně, že si dotyčný editor připsal další nový článek na své konto. --Zbrnajsem (diskuse) 15. 4. 2015, 11:03 (CEST)
Varianta a) by se měla používat, jen pokud je rozdělení vhodnější i v daném jazyku, jinak je var. b) vyhovující, odpovídá skutečnosti. Smyslem mezijazykových odkazů je propojit v rámci možností co nejlépe odpovídající články, nikoli vytvářet slovník. Přesné vymezení pojmu a související termíny je i pro čtenáře záhodno hledat v dané jazykové verzi, nikoli jen pomocí odkazů. Matěj Orlický (diskuse) 15. 4. 2015, 12:13 (CEST)

barva taxoboxu u holubinky křehké[editovat | editovat zdroj]

Proč je v taxoboxu u článku holubinka křehká barva taxoboxu šedá namísto správné bleděmodré? --Petr1888 (diskuse) 14. 4. 2015, 18:02 (CEST)

Říše nesmí být kurzívou. Opraveno. --Vachovec1 (diskuse) 14. 4. 2015, 18:06 (CEST)

Omylem zapsán do kursu[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, omylem jsem se zapsal do kursu Kurz:Univerzita Karlova/Systematika a evoluce stélkatých organismů (2014-2015) a nedaří se mi nalézt způsob, jak uvedené vzít zpět. Díky za radu, jak na to. --Vavrin (diskuse) 15. 4. 2015, 11:46 (CEST)

Hotovo, odpověděl jsem na Wikipedie:SPW --Vojtěch Dostál (diskuse) 15. 4. 2015, 12:02 (CEST)

Nezobrazující se obrázek z commons[editovat | editovat zdroj]

V článku Vlajka Palau se nezobrazuje obrázek Rozměry palauské vlajky. Ale když na ní kliknu, náhled z Commons se mi zobrazí. Co je špatně? B.mertlik (diskuse) 15. 4. 2015, 14:13 (CEST)

Asi se nějak krátkodobě pokazilo generování náhledů a nakešovala se rozbitá verze. Opravil jsem. --Mormegil 15. 4. 2015, 14:36 (CEST)

Vložení obrázku Škrabalka[editovat | editovat zdroj]

přeneseno z Diskuse k Wikipedii:Shrnutí editace

Na wikimedia Commons jsem nahrál fotku (mé dílo) ke Škrabalce https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0krabalka , ale neumím ho tam vlažit. Pokud to někdo zvládnete, tak díky. Topi – Tento nepodepsaný komentář přidal/a Topi Pigula (diskusebloky) 16. 4. 2015, 10:12‎ SE(L)Č

Obrázek jsem doplnil, ještě můžete vyplnit popisek obrázku, políčko popisek = . Matěj Orlický (diskuse) 16. 4. 2015, 10:27 (CEST)

Chybějící položka infoboxu[editovat | editovat zdroj]

Dá se nějakým (pokud možno jednoduchým) způsobem zjistit seznam článků ve kterých je použit určitý infobox, ale ve kterém není vyplněna určitá položka? B.mertlik (diskuse) 19. 4. 2015, 01:03 (CEST)

Ano. Nedávno jsem potřeboval podobnou věc zjistit a vyřešil jsem to vytvořením provizorní kategorie, do které se nasypal články, jež obsahovaly určitou šablonu s prázdným parametrem. Konkrétní řešení v dané šabloně zpracoval kolega Mormegil. Co máš, kolego, za konkrétní šablonu a chybějící parametr? --Jan Polák (diskuse) 19. 4. 2015, 01:26 (CEST)
Díky za odpověď, zrovna teď mi jde např. o infobox stát a o parametry: vlajka, článek o vlajce, znak. Na to řešení jsem koukal, ale nevím, jestli to zvládnu. B.mertlik (diskuse) 19. 4. 2015, 13:40 (CEST)
Chceš tedy vypsat ty články s infoboxem {{infobox stát}}, které nemají současně vyplněné kolonky „vlajka“, „článek o vlajce“ a „znak“? --Jan Polák (diskuse) 19. 4. 2015, 16:24 (CEST)
Ne současně, ale pokud je alespoň jeden z nich nevyplněný. Díky. B.mertlik (diskuse) 19. 4. 2015, 16:29 (CEST)
Mně to vyšlo takto. Souhlasíš? --Jan Polák (diskuse) 19. 4. 2015, 16:57 (CEST)
Výborný, příště už to snad zvládnu sám. Dík. B.mertlik (diskuse) 19. 4. 2015, 17:03 (CEST)

Významnost článku Kinesis[editovat | editovat zdroj]

Předmět tohoto článku možná nesplňuje podmínky významnosti. Významnost se nejlépe dokládá uvedením alespoň dvou nezávislých netriviálních věrohodných zdrojů, které o předmětu článku publikovaly. Neodstraňujte tuto šablonu, pokud text neplní minimální požadavky na článek ve Wikipedii. Jestliže si nevíte rady, navštivte stránku Potřebuji pomoc. Pokud nebude významnost doložena do 14 dnů, může být článek nebo jeho příslušná část smazána v procesu odloženého smazání. Čas označení je 15. 4. 2015 11:01:37 SE(L)Č, tj. ke smazání může dojít 29. 4. 2015 11:01:37 SE(L)Č. Pro vkladatele šablony: Vyhledejte v historii článku autora tohoto textu a na jeho diskusní stránku vložte šablonu Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Kinesis. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem


Netuším co mám dělat. Jak to mám doložit? Máme Kinesis v našem fit centru, zdroje jsou tam uvedeny tři, tak co je špatně? --194.228.11.150 20. 4. 2015, 12:57 (CEST)

To, že to je někde konkrétně použito, je pro doložení významnosti irelevantní. Po projití pár webů o fitness mi ale přišlo, že by to mohlo být dostatečně významné téma, odkazy na dva z nich jsem do článku přidal. Mimo významnosti však ale článek trpěl tím, že byl psán silně reklamním stylem (až tak, že by byl i s doloženou významností v původní podobě stejně na smazání). Vizte Wikipedie:Nezaujatý úhel pohledu. Opravil jsem ty největší, ehm, reklamismy? S pozdravem --20. 4. 2015, 13:35 (CEST), Utar (diskuse)

Jak sledovat změny v kategorii?[editovat | editovat zdroj]

Např. že byl tady do nějaké kategorie přidán článek nebo z ní naopak odstraněn nebo na Commons byla do nějaké kategorie (včetně event. podkategorií) přidána fotka. (Pokud to vůbec nějak jde.) Octopus moldavicus (diskuse) 23. 4. 2015, 19:47 (CEST)

Nevím o žádném konkrétním způsobu, jak by to šlo. Možná by ale mohl existovat nějaký nástroj, který by na dané jazykové verzi Wikipedii / Commons / všech projektech Wikimedia sbíral RSS proud a pomocí vyhledávání v prováděných editacích by byl schopen upozornit na přidání řetězce [[Kategorie:ABC]] zadané kategorie do nějakého článku. S pozdravem --23. 4. 2015, 20:48 (CEST), Utar (diskuse)
No teoreticky by měl uživatel dostávat upozornění na kategorie, které sám založil. Tedy pokud má zaškrtnuté příslušné nastavení. Možná by se toho dalo chytit, kdyby existovala možnost přidat vybraným sledovaným stránkám nějaké podobné označení, na které by systém zareagoval stejně jako na označení "článek, který založil účet XY". Ale je to jen myšlenka, nevím, jak moc by to bylo procesně a technicky náročné. --Mates (diskuse) 23. 4. 2015, 23:27 (CEST)
Ještě existuje Speciální:Související změny, ale tam se nedá moc vyčíst. Možná na to existují externí nástroje. Matěj Suchánek (diskuse) 24. 4. 2015, 09:37 (CEST)
Pro sledování změn v kategoriích existuje nástroj Catfood. Na Commons je odkazovaný z panelu nástrojů na stránce každé kategorie. Např. RSS kanál změn kategorie Zlatá (Prague) na Commons.
Plus tedy, jak píše Matěj Suchánek, je možno použít Speciální:Související změny, které také nabízejí Atom kanál.
--Mormegil 24. 4. 2015, 10:00 (CEST)
Díky za odkazy. Přidal jsem je tedy do seznamu nástrojů. --24. 4. 2015, 10:25 (CEST), Utar (diskuse)
Děkuju. --Octopus moldavicus (diskuse) 24. 4. 2015, 21:30 (CEST)

editace Zdzislaw Krzyszkowia[editovat | editovat zdroj]

Při pokusech o českou editaci hesla Zdzisław Krzyszkowiak mi neustále vyskakuje jiné heslo,v italštině. Včera při editaci stejného hesla tento problém nebyl... --Vladajorda (diskuse) 25. 4. 2015, 11:42 (CEST)

Děje se mi to samé. Matěj Orlický (diskuse) 25. 4. 2015, 11:45 (CEST)
Při editaci zdroje ten problém nenastává, jen s VisualEditorem. Po své editaci zdroje už ani ve VisualEditoru nezaznamenávám žádný problém (i když si nedělám iluze, že by se to spravilo právě tím). --Bazi (diskuse) 25. 4. 2015, 12:06 (CEST)
Hi, can someone describe me the problem if it's still happening? A couple of strange bugs were recently fixed (like [4]), maybe it's related. Thank you, --Elitre (WMF) (diskuse) 27. 4. 2015, 18:08 (CEST)
@Elitre (WMF): Hi, I have summed all those three notes here for you: Apparently VisualEditor was showing some other page during edit, namely some from Italian Wikipedia. It happened to several editors and not just once but it fixed itself in few hours.
@Vladajorda, Matěj Orlický, Bazi: Opakoval se tento problém od té doby, nebo se objevil jenom kolem poledne v tu sobotu? --27. 4. 2015, 18:16 (CEST), Utar (diskuse)
Dál jsem se tomu nevěnoval, takže víc zkušeností z mezičasu nemám, ale teď mi to funguje správně ve VisualEditoru i v klasické editaci. Ovšem když otevřu tuto předchozí verzi ve VisualEditoru, načítá se italská verze článku. Takže předpokládám, že to má co dělat právě jen s tou verzí. --Bazi (diskuse) 27. 4. 2015, 20:03 (CEST)
Díky.
@Elitre (WMF): Go to this version of Zdzisław Krzyszkowiak and open with VisualEditor with Edit tab. You get text of it:Controllo di gestione. Note those two articles are linked via their revision number (cswiki vs. itwiki). --27. 4. 2015, 20:36 (CEST), Utar (diskuse)
https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Zdzisław_Krzyszkowiak&oldid=12537785 – ok.
https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Zdzisław_Krzyszkowiak&direction=next&oldid=12536477 – spouští italskou verzi.
Oboje aktuální verze článku, první odkaz získán z historie článku a jako Trvalý odkaz, druhý přechodem na Novější revize ze starší revize. Matěj Orlický (diskuse) 27. 4. 2015, 20:47 (CEST)
Jaj. Vidím, taky mi to tak dělá. Tipuji ale, že kdyby někdo provedl další editaci, porovnání poslední editace a předposlední by tohle už nedělalo. Vypadá to, že je problém v té editaci, kterou uložil Vladajorda. --27. 4. 2015, 20:56 (CEST), Utar (diskuse)
Mně teda ten druhý odkaz italskou verzi nespouští... --Vojtěch Veselý (diskuse) 28. 4. 2015, 10:26 (CEST)
Mně teď italskou verzi nespouští ani ten „můj“ předchozí odkaz. Že by to už někdo opravil? --Bazi (diskuse) 28. 4. 2015, 10:41 (CEST)
@Vojtěch Veselý, Bazi:, po EK: Jestli jsem to dobře pochopil, tak už pár dnů zpátky byla vrácena ta změna v systému, která toto chování způsobila. Některé takto porouchané revize ale byly stále ještě někde nakešované (jako to pro podobné případy popisuje Wikipedie:Aktualizujte svou cache). Tato konkrétní revizi byla opravena včera večer, řešení pár podobných zbylých výskytů probíhá. --28. 4. 2015, 10:46 (CEST), Utar (diskuse)
To dává smysl, dík za osvětlení. --Vojtěch Veselý (diskuse) 28. 4. 2015, 13:15 (CEST)
As you have seen, devs are aware of the issue and working on it. Also, Utar is particularly good at using Phabricator! Of course, don't hesitate to ask further help if needed. Best, --Elitre (WMF) (diskuse) 28. 4. 2015, 14:26 (CEST)

Odzdrojování[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, potřebuji pomoc. Potřebuji odzdrojovat svoji vytvořenou stránku a už nevím jak? Stránka je Šťavnatka tečkovaná. – Tento nepodepsaný komentář přidal/a KoldovaAnna (diskusebloky) 27. 4. 2015, 10:03‎ SE(L)Č

@KoldovaAnna: Dobrý den, pokud jde o odzdrojování, to jsem již částečně provedl: při této úpravě jsem dal pryč dva ze čtyř zdrojů, protože byly použity pro doložení informace, která do článku podle mne nepatří (v upravené podobě by se to hodilo spíše do Šťavnatka či Šťavnatkovité) a u galerie (?). Navíc podle jiného editora dané informace o šťavnatce tečkované neobsahují (viz Diskuse:Šťavnatka tečkovaná).
Pro ozdrojování stačí do článku přidat odkazy na zdroje, z nichž jste čerpala při psaní článku. Vkládejte ale prosím jen ty zdroje, v nichž se dané informace opravdu nacházejí. Zdrojů je, zdá se, o druhu napsáno dost. Viz třeba seznam uvedený v Biolibu.
Nebo jaký máte konkrétně problém se zdrojováním (neboli uvádením referencí)?
Stačí takto? Nebo máte nějaký jiný problém? S pozdravem --27. 4. 2015, 11:45 (CEST), Utar (diskuse)

administrativní změna a změna mezijazykových odkazů[editovat | editovat zdroj]

V roce 2014 byla prefektura Žikace administrativně přejmenovaná na městskou prefekturu, okres Žikace zrušen a správní centrum přejmenováno na Samdrub-ce. Jsou to jen administrativní šachy čínských úřadů. Kraj byl, je a bude známý jako Žikace a město taky jako Žikace (místní ani pořádně nevědí, co Sandrub-ce je a kde leží). Navrhuji pro celou tu zamotanou situaci ponechat pouze jeden článek s názvem Žikace (již existující a původně informující pouze o městě samotném). Na rozšíření a doplnění článku pracuji. Problém ale mám s odkazy na anglické a jiné články. V angličtině už byla "Shigatse prefecture" přejmenovaná a přesměrovaná na pouhé "Shigatse" a věnuje se stále celé městské prefektuře (velkému kraji). Zatímco článek o městě Žikace byl změněn na správní centrum Sandrub ce. Český článek aktuálně odkazuje na správní centrum Sandrub ce (dříve Shigatse). Při pokusu změnit odkazy, případně sjednotit, jsem narazila na neúspěch, protože podobným věcem vůbec nerozumím. Prosím o pomoc s přesměrováním na další jazyky přápadně o doporučení řešení situace. V anglické (a některých jiných) existují o kraji dva články (kraj vs. město). Na mnoha jazykových verzích samozřejmě loňská změna ještě nebyla aktualizovaná. Napadá mě ještě přidat rozcestník (kraj vs. město), ale to taky neumím. Díky! -- Andelicek.andy (diskuse) 28. 4. 2015, 15:18 (CEST)

Podívám se na to.--Jann (diskuse) 29. 4. 2015, 13:52 (CEST) Na wikidatech upraveno, diskuze by měla pokračovat u Žikace.--Jann (diskuse) 29. 4. 2015, 16:34 (CEST)

Nahrání fotky, když nejsem autor[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, potřebuji ke svému článku (který vytvářím) nahrát fotografii. Fotografii bych měla od firemního fotografa, který ji fotil na události, kterou pořádalo nakladatelství Větrné mlýny (v této firmě pracuji a mám svolení vedoucího). Když fotku chci nahrát, nezobrazí se mi žádná chyba, popisek i název fotky je v pořádku, ale fotka se nenahraje. Co s tím? – Tento nepodepsaný komentář přidal/a Hanka.krej (diskusebloky) 30. 4. 2015, 12:01‎ SE(L)Č

Dobrý den, v posledních dvou dnech jste nahrála tyto fotografie:
U všech je uveden autor David Konečný. Měla jste na mysli tyto fotografie, nebo ještě nějaké jiné? Pokud jde o tyto, nahrání proběhlo v pořádku, jen je nutné k nim ještě doložit pro OTRS souhlas autora a snímky vhodně kategorizovat. Pokud máte na mysli jiné fotografie, v čem se prosím při nahrávání lišily od těchto? --Bazi (diskuse) 30. 4. 2015, 12:13 (CEST)

Tlustoprd –> obezita[editovat | editovat zdroj]

Všiml jsem jsi že v článku Česká Republika je takové šipka a pak napsáno Česko a když se to rozklikne tak se dostanu na článek Česko. Chci to samé udělat z tlustoprd na obezita ale nevím jak. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Chytriewq (diskusepříspěvky)

To je tzv. přesměrování. Nicméně přesměrování tlustoprd není vhodné vytvářet, má pejorativní charakter.--Chalim Kenabru (diskuse) 30. 4. 2015, 18:07 (CEST)

Přesměrování uživatelských stránek na jinou wiki[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, nevěděl by někdo jaká je písmenná zkratka Wikipedie, podobně jako od Wikiknih B, od Wikizdrojů S atd. Ten odkaz na Wikiknihy mám na své uživatelské stránce na Wikiverzitě a něco podobného jsi chci udělat z Wikizpráv na Wikipedii, ale neznám tu zkratku Wikipedie. --Sapiens123456 (diskuse) 1. 5. 2015, 09:48 (CEST)

„w“. --Marek Koudelka (diskuse) 1. 5. 2015, 09:51 (CEST)
Ale, pokud to chcete dělat na více projektech, kde uživatelskou stránku nemáte, je jednodušší si založit UP na Metě. Ta se pak zobrazuje na všech projektech, kde UP nemáte založenou. Jediné, co se mění je, že musíte kromě "w" přidat mezi dvojtečky i určený jazyk "cs". --Mates (diskuse) 1. 5. 2015, 09:55 (CEST)
Stránku na Metě už stránku mám, ale vzhledem k aktivitě v jiných jazycích obsahuje text v angličtině, ale z českých projektů si udělám odkazy na jiné české projekty. --Sapiens123456 (diskuse) 1. 5. 2015, 09:59 (CEST)
A nevíte jak podobně udělat odkaz na Metu. --Sapiens123456 (diskuse) 1. 5. 2015, 10:04 (CEST)
„meta“. --Marek Koudelka (diskuse) 1. 5. 2015, 10:04 (CEST)

Speciální:Interwiki. --Tchoř (diskuse) 1. 5. 2015, 10:10 (CEST)

Děkuji za všechny rady, hezký den. --Sapiens123456 (diskuse) 1. 5. 2015, 10:20 (CEST)