Wikipedie:Potřebuji pomoc

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

skočit na konec

Zkratka:
  • WP:POMOC

Na této stránce můžete položit dotaz, pokud si s něčím na Wikipedii nevíte rady. Prosíme věnujte pozornost níže uvedeným pokynům a nevkládejte dotazy nesouvisející s Wikipedií, tato stránka není všeobecnou internetovou poradenskou službou (hledáte-li poradnu, zkuste službu Ptejte se knihovny).

Potřebuji pomoc
  • Nejdříve si prohlédněte nápovědu a v tabulce níže ověřte, zda dotaz patří sem.
  • Každou otázku vkládejte jako nové téma a vhodně jej pojmenujte v políčku Předmět/nadpis.
  • Snažte se dotaz formulovat jasně, stručně a výstižně.
  • Dotazy podepisujte vložením ~~~~ nebo kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svg.

Položit dotaz

Jste-li v Praze, Plzni, Pardubicích nebo Havířově, můžete požádat o pomoc také osobně na setkání klubu Wikipedie. (Momentálně probíhají setkání pouze online.)
Pro seniory pořádáme napříč Českou republikou kurzy přispívání do Wikipedie v rámci projektu Senioři píší Wikipedii.
Wikipedisté se také pravidelně scházejí na tzv. wikisrazech, zejména v Praze a v Brně.
O pomoc můžete žádat rovněž e-mailem na adrese info-cs@wikimedia.org.

Archivy
  • V zájmu přehlednosti se tato stránka průběžně archivuje. Archivy jsou tyto:

Vývoj počtu obyvatel u obcí[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jak u obcí přidám vývoj počtu obyvatel. Je na to nějaká pomůcka? Vím, že vývoj počtu obyvatel je na wikidatech, a tak se mi nechce ručně vyrábět tabulka s opisováním jednotlivých dat. Jde to nějak? Předem děkuji. --Mahaj (diskuse) 21. 6. 2020, 15:38 (CEST)

@Mahaj: Dobrý den. Osobně s tím sice nemám zkušenosti, ale dle mého názoru to půjde nějak přes tuto šablonu. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 21. 6. 2020, 18:56 (CEST)

@Jakub Sochor: Dobrý den, děkuji Vám za tip. Vyzkouším to. --Mahaj (diskuse) 30. 6. 2020, 17:38 (CEST)

Nepodepsáno[editovat | editovat zdroj]

Z Diskuse k šabloně:Nepodepsáno přesunul --Mario7 (diskuse) 24. 6. 2020, 19:30 (CEST)

Když nepodepsaný má za diskuzi tuto šablonu, asi to znamená, že je podepsán automaticky.


Když se někdo podepíše, znamená to "zdvořilost"?--David6679 (diskuse) 24. 6. 2020, 17:46 (CEST)

@David6679: Každý diskusní příspěvek MUSÍ být podepsán. Tato šablona se za diskusní příspěvky dává tehdy (přidává jí jiný uživatel, nikoliv automaticky systém), když se diskutující nepodepíše, aby bylo vidět, kdo daný příspěvek přidal. Jakub Sochor (diskuse) 24. 6. 2020, 17:50 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Karel Diepold (25. 6. 2020, 20:32)[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, edituji ve Wikipedii sporadicky, prosím proto o dvě rady, jak se vypořádat s požadavky wiki-supervizora na doložení zdroje:

1) K prvnímu požadavku jsem doplnil do odstavce "Externí odkazy" položku, která odkazuje přímo na mnou citovaný text. Tím jsem požadavek splnil. Kdo odstraní nyní nadbytečný odkaz [zdroj?] v profilu, který jsem upravil?

2) Druhý požadavek nelze splnit, neboť se vztahuje k mému autorskému textu. Mám svůj text tedy nejdříve publikovat jinde a pak na něj odkázat v Externích odkazech? Jde o kritické hodnocení na základě zevrubné znalosti díla, které dle mého názoru obstojí při posouzení jinými hudebními kritiky.

Děkuji předem za reakce. --Camelot Knight 2012 (diskuse) 25. 6. 2020, 20:32 (CEST)

@Camelot Knight 2012: Dobrý den. 1) Musíte požadavek [Zdroj?] nahradit referencí obsahující váš odkaz, aby bylo jasné, ve kterém zdroji si lze tuto informaci najít a ověřit. To už jsem opravil. 2) Tak, jak naznačujete, postupovat nelze. Nemůžete text sám publikovat ani si ho sám zhodnotit, že je kvalitní – tímto způsobem by si mohl kdokoli cokoli někde publikovat a pak si tím dokládat a propagovat třeba svoje názory nebo dělat reklamu tady na Wikipedii. Proto vám takový text musí publikovat nějaký renomovaný vydavatel (redakce, web, nakladatelství ap.), který je +-objektivní zárukou, že text „obstál při posouzení“ – jak píšete. Neváhejte se případně dále doptat. --Matěj Orlický (diskuse) 25. 6. 2020, 21:18 (CEST)

Číslo revize[editovat | editovat zdroj]

Ahoj / Dobrý den chci přidat překlad anglického článku, jak zjistím číslo revize. Díky Jirijindra (diskuse) 26. 6. 2020, 21:45 (CEST)

@Jirijindra: Dobrý den, číslo revize zjistíte po otevření článku v daném (v tomto případě anglickém) jazyce kliknutím na nápis Permanent link v levém sloupci v části Nástroje, resp. Tools. Číslo revize následně vidíte v samotném odkazu za částí &oldid=. --David V. (diskuse) 26. 6. 2020, 21:56 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Zdeněk Pištora (29. 6. 2020, 13:17)[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, nějak nemohu vložit obrázek (fotografii) ke svému článku. Je tu někdo, kdy by mi ji tam vložil, když mu ji pošlu? Díky za odpověď --Zdeněk Pištora (diskuse) 29. 6. 2020, 13:17 (CEST)

@Zdeněk Pištora: Dobrý den, já se nabízím. --Mimars (diskusepříspěvky) 29. 6. 2020, 13:19 (CEST)

"Česká" verze anglické stránky[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, přečetla jsem si anglickou verzi stránky o Antonu Janšovi (https://en.wikipedia.org/wiki/Anton_Jan%C5%A1a) a poté jsem s radostí zjistila, že máme i verzi českou (https://cs.qwe.wiki/wiki/Anton_Jan%C5%A1a). Radost mi však dlouho nevydržela, pohasla, když jsem si přečetla první "české" věty. Záhy jsem pochopila, že překlad byl proveden dost nekvalitním překladačem. Pro ukázku jsem vybrala snad to nejhorší (citáty jsou také hrozné):

EN: In beekeeping he is noted for changing the size and shape of hives to a form where they can be stacked together like blocks.

CZ: Ve včelařství on je známý pro změnu velikosti a tvaru úlů na formulář, kde mohou být naskládané dohromady jako bloky.

Je dobré mít českou vrzi za každou cenu? Až budu mít trochu času, pustím se do editace překladu, ten pán si to určitě zasluhuje.

Děkuji za odpověď GS

--GS1921 (diskuse) 29. 6. 2020, 14:04 (CEST)

@GS1921: Dobrý den, vámi uvedený odkaz na českou verzi článku ve skutečnosti vede na https://cs.qwe.wiki/wiki/Anton_Jan%C5%A1a,
což není česká Wikipedie, ale jde o jinou webovou stránku, jejímž obsahem jsou strojově překládané články z anglické Wikipedie.
Na české Wikipedii článek o Antonu Janšovi vůbec není.
S pozdravem, --Mimars (diskusepříspěvky) 29. 6. 2020, 14:10 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedie:Potřebuji pomoc (1. 7. 2020, 10:31)[editovat | editovat zdroj]

Zdravím,

Jak docílím ponechání stránky? Jedná se o stránku Tomáš Štěpán.

Díky za pomoc Štěpán --Tomas.stepan123 (diskuse) 1. 7. 2020, 10:31 (CEST)

@Tomas.stepan123: Dobrý den, je potřeba, aby článek Tomáš Štěpán obsahoval nejméně 2 netriviální, nezávislé a věrohodné zdroje (vizte WP:NNVZ), které by o Tomáši Štěpánovi informovaly a z nichž by bylo možné čerpat informace. Odkaz na Šumperský deník je spíše pozvánka na besedu než článek o této osobě, stejně tak ostatní odkazy nesplňují netriviálnost, nezávislost a věrohodnost. Vzhledem k Vaší přezdívce předpokládám, že píšete o sobě, doporučuji Vám tedy si přečíst rovněž doporučení WP:Autobiografie. --David V. (diskuse) 1. 7. 2020, 10:52 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedista:Danielzinho86 (1. 7. 2020, 21:41)[editovat | editovat zdroj]

Prošel jsem si manuál a chci vytvořit heslo. Ale uniklo mi, na kterou ikonu kliknout pro začátek tvorby hesla..? --Danielzinho86 (diskuse) 1. 7. 2020, 21:41 (CEST)

@Danielzinho86: Dobrý den, způsoby jsou v zásadě dva. Můžete název článku napsat do boxu na této stránce, popř. ho napsat do vyhledávače, vyhledat a kliknout na červený odkaz, který se objeví, pokud článek ještě neexistuje. V obou případech pozor na překlepy v názvu! Hodně štěstí přeje --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 1. 7. 2020, 22:08 (CEST)

Jak změním název stránky?[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, byl sem požádán o aktualizaci stránky https://cs.wikipedia.org/wiki/Sdru%C5%BEen%C3%AD_v%C3%BDtvarn%C3%BDch_um%C4%9Blc%C5%AF_Vyso%C4%8Diny

potřeboval bych ale změnit název stránky, nesprávně je zde uvedeno Sdružení výtvarných umělců Vysočiny, mělo by tam být Spolek výtvarných umělců Vysočiny, bohužel se mi to ale nedaří, můžete poradit? -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Xhavlicd (diskuse)

@Xhavlicd: Dobrý den, stránku jsem přesunul na správný název. --Hugo (diskuse) 2. 7. 2020, 13:21 (CEST)
@Hugo: Děkuji. 2.7.2020, 17:02 (CEST)-- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Xhavlicd (diskuse) 2. 7. 2020, 17:03 (CE(S)T)

wikidata - Gwahoddiad (článek)[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, jak to mám propojit s wikidaty? Jak dostanu na levou lištu informaci, že článek je i v češtině? Za pomoc děkuje --Houstička (diskuse) 3. 7. 2020, 09:48 (CEST)

@Houstička: Ahoj, stačí najít položku na Wikidatech (tedy https://www.wikidata.org/wiki/Q5623239) a ve spodní části vložit zkratku jazyka (tedy „cs“) a následně název článku. V tomto případě byl článek dle historie propojen s položkou na Wikidatech již včera. V levém sloupci u článků se zobrazují pouze cizojazyčné Wikipedie, nápis „Čeština“ s odkazem na článek na české Wikipedii by měl být tedy dostupný na všech ostatních Wikipediích, na nichž článek existuje. --David V. (diskuse) 3. 7. 2020, 10:01 (CEST) --David V. (diskuse) 3. 7. 2020, 10:01 (CEST)
Takže moje včerejší "propojování" bylo úspěšné! Teď ještě infobox... Když udělám: Vložit-šablona-infobox... tak co pak? Uměla bych sídlo světa nebo osobu... Ale tady - co tam mám dát? -- Tento nepodepsaný komentář přidala uživatelka Houstička (diskusepříspěvky)
@Houstička: Díval jsem se na nějaké další hymny na české Wikipedii a u nich infobox chybí. V tomto případě by ti asi doporučil nevkládat žádný infobox – i přesto, že u anglické verze infobox je. Nejbližší infobox, který mě napadá, je {{infobox - singl}}, ale to mi k hymnu úplně nesedí. --David V. (diskuse) 3. 7. 2020, 10:33 (CEST)
Děkuji, nedám tam nic. Podepsala bych se, ale nejsou ti vlnovky... Hezký den Houstička -- Tento nepodepsaný komentář přidala uživatelka Houstička (diskusepříspěvky)
@Houstička: Dobrý den, podpis se vloží při kliknutí na čtvrtý tlačítko zleva.--Podroužek (diskuse) 3. 7. 2020, 11:16 (CEST)
Infobox skladba nebo hymna by mi přišel také dobrý, ale i bez nich se to obejde. --Dvorapa (diskuse) 6. 7. 2020, 11:33 (CEST)
{{Infobox - skladba}} máme a myslím, že i k hymnám se hodí beru zpět, nějaké úpravy by byly nutné. --Matěj Suchánek (diskuse) 6. 7. 2020, 14:41 (CEST)

Jak mohu zverejnit clanek?[editovat | editovat zdroj]

Dobry den, mam napsany clanek a je ve forme draft - jak ho mohu nyni zverejnit, aby se objevil na vyhledavaci? Dekuji. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Gaby Dittrichova (diskuse)

@Gaby Dittrichova: Dobrý den, pokud myslíte články Loono a Kateřina Vacková, tak ty byly na Wikipedii zveřejněny/založeny správně. Pokud jde o zobrazování článků v internetových vyhledávačích, s tím bohužel nic neuděláme. Internetovým vyhledávačům zobrazování novějších článků na Wikipedii někdy chvíli trvá. --David V. (diskuse) 3. 7. 2020, 16:40 (CEST)
@David V.: Vzhledem k dalším aktivitám dotyčné jsou její editace propagace a snaha o zvýšení SEO. Což je nepřípustné, navzdory tomu, o co se organizace snaží. OJJ, Diskuse 4. 7. 2020, 12:05 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedista:Takamin12/Pískoviště (7. 7. 2020, 17:42)[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, jak mohu zveřejnit článek, který jsem vytvořil na Pískovišti? Děkuji Wikipedista: Takamin12/Pískoviště Karel Kašpar (kouzelník) --Takamin12 (diskuse) 7. 7. 2020, 17:42 (CEST)

@Takamin12: Dobrý den, jednou z možností je využít formuláře například zde. Na článek jsem ale koukal a troufám si říci, že by byl v případě zveřejnění navržen na smazání, a to hlavně kvůli nevhodnému vzhledu a stylu a možná i kvůli významnosti. Pokud se chcete takovému problému vyhnout, zkuste ještě tyto věci dopracovat, V případě jakýchkoliv nejasností se neváhejte doptat. Přeji hezký den, Jakub Sochor (diskuse) 7. 7. 2020, 17:46 (CEST)

Poznámka[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, jak se vkládá malá poznámka/vysvětlivka? Za radu děkuje --Houstička (diskuse) 8. 7. 2020, 13:04 (CEST)

@Houstička: Stačí Nápověda:Poznámky, případně {{Popisek}}? --Matěj Orlický (diskuse) 8. 7. 2020, 13:14 (CEST)

Prosba o pomoc[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, prosím o pomoc v rámci publikování, ověřování, nastavování. Jsem poměrně nevybíravě atakován editory. Když jsem napsal, že prosím o pomoc a jsem za ní ochoten zaplatit, napsali mi, že Wikipedie není o "uplácení". Ale já se nechci ten systém učit. To snad je i pochopitelné... Děkuji odborníkům na publikování na Wikipedii, kteří se mi ozvou a budou ochotni mi pomoct. Roman Spáčil 4&#160

@Romanspacil: Pěkně Vám to napsal kolega Jan Sokol v diskusi. Že se systém učit nechcete, moc pochopitelné není – pokud Vám tedy jde opravdu o rozšíření encyklopedie. Poznámku o „nevybíravém atakování“ editory radši přejdu, vždyť se Vám kolegové snažili poradit. — Draceane diskusepříspěvky 8. 7. 2020, 18:26 (CEST)
Děkuji za Váš příspěvek. Svět Wikipedie z této stránky neznám a tedy ani komunitu a zvyky. Já nikoho nehodnotím a nehodnotím ani jeho práci ani jeho přínos a očekávám to i od ostatních. Ano - každý to vidíme z jiného pohledu, to je legitimní. Příspěvek pana Sokola jsem vnímal jako konstruktivní. Snažím se dělat, co můžu v rámci možností. Věřím, že se mi to podaří. Moje vůle a poslání Wikipedie a věřím, že i postoje editorů to umožní. Hezký večer. Roman Spáčil 4&#160 -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Romanspacil (diskuse)
@Romanspacil: Wikipedii můžete podpořit dobrovolným darem. Bude použita: Technologie: servery, připojení, údržba, vývoj. Wikipedie je pátá největší webová stránka na světě a pro svůj provoz utrácí jen zlomek toho, co ostatní největší webové stránky. Lidé: Ostatní webové stránky z TOP 10 mají tisíce zaměstnanců. My máme 400 zaměstnanců, udělejte ze svého daru báječnou investici do vysoce efektivní neziskové organizace. Děkuji, Jimmy Wales, zakladatel Wikipedie. --Svajcr (diskuse) 10. 7. 2020, 10:37 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedie:Potřebuji pomoc (9. 7. 2020, 09:41)[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, potřebuji přejmenovat stránku Kladno zámek na Kladenský zámek. Název Kladno zámek je nepřesný a správný a oficiální je Kladenský zámek. Bohužel se mi to v editaci nepodařilo. Děkuji, Oliveriusová --Oliveriusova (diskuse) 9. 7. 2020, 09:41 (CEST)

@Oliveriusova: Dobrý den. Přejmenovávat stránky mohou pouze automaticky schválení uživatelé. Abyste tato práva získala, musíte na Wikipedii provést alespoň 10 editací a mít zde účet alespoň 4 dny. Samozřejmě je zde možnost požádat správce, aby vám byla tato práva přidělena hned – o to lze požádat na stránce Wikipedie:Nástěnka správců. Anebo to mohu udělat za Vás já. Před přesouváním by ale bylo dobré si informaci ověřit z několika důvěryhodných zdrojů, protože zvykem zde bývá články pojmenovávat právě tak jak to je (například Prostějov (zámek), Pardubice (zámek), Náměšť nad Oslavou (zámek) atd.). Jedná-li se ale opravdu o oficiální název a lze to doložit důvěryhodnými zdroji, přesun je samozřejmě možný. S pozdravem --Robins7 (diskuse) 9. 7. 2020, 09:51 (CEST)
@Oliveriusova, Robins7: Kolega Robins7 má pravdu; takto - Kladno (zámek) - se zámky ve Wikipedii pojmenovávají a pro jednotnost bych takové pojmenování nechal i u kladenského zámku. Ve vlastním článku jsem úvodní slovo upravil na Kladenský zámek a vytvořil přesměrování (pokud někdo bude hledat "Kladenský zámek", bude přesměrován na "Kladno (zámek)". Vyhovuje to nyní? Zdraví--Svenkaj (diskuse) 9. 7. 2020, 11:38 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedista:ATTinvestments/Pískoviště (9. 7. 2020, 13:45)[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, rád bych tento článek přenesl z pískoviště do klasického rozhraní Wikipedie (https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedista:ATTinvestments/Pískoviště) můžete mi poradit, jak to mohu udělat?

Moc děkuji

Lukáš Jůdl --ATTinvestments (diskuse) 9. 7. 2020, 13:45 (CEST)

@ATTinvestments: Stačí zdrojový kód článku ([Editovat zdroj]) zkopírovat na cílové místo. Ovšem tento článek pak bude smazán, hned z několika důvodů:
V první řadě je potřeba doložit, že o firmě někdo něco napsal - článek v tisku či na webu, ale ne reklamní článek a ne jen pouhé zmínky. Pokud se podaří takto doložit významnost, bude třeba ještě zapracovat na textu, aby byl psán neutrálně a aby zásadní tvrzení byla doložena z jiných zdrojů. JAn (diskuse) 9. 7. 2020, 14:02 (CEST)
Zhruba totéž jsem měl napsáno, než byl kolega @JAn Dudík: rychlejší. Přidávám pro doklad, že se nejedná pouze o jeho názor:
@ATTinvestments: Dobrý den, přenést návrh stránky z Pískoviště na Wikipedii není problém. Stačí do vyhledávacího rámečku vepsat název budoucího článku (pozor na přesnou podobu - mezery, velká/malá písmena) a Wikipedie Vás navede. Obávám se ale, že v současné podobě není článek na zveřejnění zralý - já bych ho považoval za sebepropagaci, byl by nejspíš brzy smazán. Bez nezávislých referencí (tj. takových kde někdo nezávislý o firmě píše - třeba denní tisk, ale nikoliv vlastní webové stránky nebo inzeráty) nebude prokázána tzv. encyklopedická významnost. Podívejte se kromě prokazování encyklopedické významnosti na obecnou stránku Wikipedie:Nápověda, zejména na část Wikipedie:Co Wikipedie není. Založit novou stránku je jednoduché technicky, ale ne obsahově. Přeju Vám hodně trpělivosti. Zdraví--Svenkaj (diskuse) 9. 7. 2020, 14:09 (CEST)

Dotaz[editovat | editovat zdroj]

Pěkný den přeji, jsou mé příspěvky správně? -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) ‎83.179.212.77 (diskuse)

Heslo Hotelová škola Frenštát pod Radhoštěm jsem poopravil. Moc encyklopedický informací ale neobsahuje. --Matěj Orlický (diskuse) 10. 7. 2020, 00:27 (CEST)
Z mého pohledu tam chybí datování kdy jaký obor, kdy byla přejmenovávána, kdy kdo byl ve vedení. V jakém stylu, nebo jaký architek jí postavil atd... Ale vyloženě špatné mě to nepřijde je to prostě hodně skromné, jsou tu horší :). --Mr.martin.prokop (diskuse) 10. 7. 2020, 09:11 (CEST)

Je to lepší? Ještě plánuji něco vylepšit. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) ‎83.179.212.77 (diskuse)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedie:Potřebuji pomoc (10. 7. 2020, 11:56)[editovat | editovat zdroj]

Ve stránce Hon na myš je napsané že to potřebuje upravit ta stránka na teto wikipedii z názvem hon na myš, prosím pomůže mi někdo stranku Hon na myš upravít ANO nebo NE ? --Bridge.paja (diskuse) 10. 7. 2020, 11:56 (CEST)

@Bridge.paja: Dobrý den, základním důvodem, proč se šablona {{Urgentně upravit}} v článku Hon na myš vyskytuje, je to, že článek není psán encyklopedickým stylem (pro více informací vizte WP:Encyklopedický styl). Budete-li mít další otázky, neváhejte se na mě obrátit. --David V. (diskuse) 10. 7. 2020, 12:02 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedie:Průvodce/Vítejte ve Wikipedii (10. 7. 2020, 13:14)[editovat | editovat zdroj]

dobrý den rád bych věděl jak založit nový článek --Unknown 3654 (diskuse) 10. 7. 2020, 13:14 (CEST)

@Unknown 3654: Dobrý den, jednou z možností je využít formuláře například zde (kde najdete i další informace k zakládání článku) - dávejte ale pozor na správné zadání jména článku (velká písmena, mezery, překlepy...). Případně po kliknutí na jakýkoliv červený odkaz se automaticky otevře editační okno, kterým lze daný článek vytvořit. V případě dalších dotazů se neváhejte dále zeptat. Přeji hezký den, Jakub Sochor (diskuse) 10. 7. 2020, 13:17 (CEST)

@Unknown 3654: Protože jste dosud na Wikipedii nepřispíval(a), doporučuji Vám článek nejprve připravit na tzv. osobním Pískovišti a před přenesením na Wikipedii se dobře poradit se zkušenějšími. Ještě vhodnější je se s Wikipedií dříve dobře seznámit drobnými editacemi existujících článků. Založit dobře článek není jednoduché. Začátečníci se obvykle dopouštějí hrubých nedostatků a jejich pokusy bývají proto často rychle mazány. Zdraví a vytrvalost přeje--Svenkaj (diskuse) 10. 7. 2020, 13:48 (CEST)

Nejnovější články[editovat | editovat zdroj]

Zdravím všechny zhruba po roku, kdy jsem na počest mé dcery pracující v muzeu JAK doplnil článek o Uh. Brodu. K věci: Chybí mi v menu vlevo odkaz "Nejnovější články". A velmi. Pravděpodobně jste o tom nějak kolektivně rozhodli, ale nic jsem nenalezl - myslím tím důvod odstranění. S úctou --Ervín (diskuse) 12. 7. 2020, 20:12 (CEST)

@Ervinpospisil: Popravdě, nevybavuji si, že by tam ten odkaz někdy býval, a to už na Wikipedii působím nějaký ten (~770) pátek. Na jednu stranu by tam klidně být mohl, na druhou by tam mohlo být i spousta jiných odkazů. Bez komunitního konsensu bych se to měnit nemělo. JAn (diskuse) 13. 7. 2020, 08:53 (CEST)
Jistě že tam býval. Já jsem v jistém období editoval jenom občas, a pokud jsem chtěl nějakému nováčkovi pomoci, byly to nejnovější články. Tam bývalo nejvíce problémů. Ihned vylepšit, nebo alespoň dát šablonu. Začal jsem 2006, Ty 2013, mohu se mýlit. Je zde teoretická možnost, že si to pletu s Necyklopedií. Ale rád bych znal pravdu. --Ervín (diskuse) 13. 7. 2020, 18:15 (CEST)
Nenacházím ani v historických verzích [1]. Odkaz je v šabloně {{OznámeníRC}}, která bývala nad posledními změnami před zavedením současných zpomalovačů a hejblátek. JAn (diskuse) 13. 7. 2020, 22:28 (CEST)

Je to holt pár kliknutí: Poslední změny > Oznámení > Odkazy > Nové ...--Juniperbushman (diskuse) 14. 7. 2020, 00:24 (CEST)

Nebo: sledované stránky > seznam nových stránek --Svajcr (diskuse) 14. 7. 2020, 06:42 (CEST)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: RegioPanter (13. 7. 2020, 13:36)[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, mám trošku problém s Infoboxem u české stránky "RegioPanter". Oproti infoboxu v anglické verzi článku se ten český tak zvláštně edituje. Například: mám tři okénka, do horního se napíše třeba "Rok výroby", druhé okénko je prázdné a až do toho spodního napíšu "2011-dosud". Poradíte prosím kde je chyba nebo v čem je rozdíl oproti tomu anglickému? Děkuji --Ventura35 (diskuse) 13. 7. 2020, 13:36 (CEST)

Rozdíl je, že anglický rámeček je bez odkazů. Český je více propojený na jiná hesla z wiki. Pokud to nejde normálně, zkuste to editací zdrojového kódu. Podle mě tam bude aktuálně chyba zápise jako je mezera, odřádkování, speciální znak a podobně. --Mr.martin.prokop (diskuse) 13. 7. 2020, 13:54 (CEST)
Ano, chybělo tam odřádkování. Ve stránce totiž není použit normální infobox, ale slepenec z mnoha řádkových tabulek. JAn (diskuse) 13. 7. 2020, 14:01 (CEST)