Wikipedie:Potřebuji pomoc

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání


Zkratka:
WP:POMOC

Na této stránce můžete položit dotaz, pokud si s něčím na Wikipedii nevíte rady. Prosíme věnujte pozornost níže uvedeným pokynům a nevkládejte dotazy nesouvisející s tvorbou Wikipedie, tato stránka není všeobecnou internetovou poradenskou službou (hledáte-li poradnu, zkuste službu Ptejte se knihovny).

Potřebuji pomoc
  • Nejdříve si prohlédněte nápovědu a v tabulce níže ověřte, zda dotaz patří sem.
  • Každou otázku vkládejte jako nové téma a vhodně jej pojmenujte v políčku Předmět/nadpis.
  • Snažte se dotaz formulovat jasně, stručně a výstižně.
  • Dotazy podepisujte vložením ~~~~ nebo kliknutím na Vector toolbar signature button.png ikonu tužky.

Položit nový dotaz Položit nový dotaz

Jste-li v Praze nebo v Brně, můžete požádat o pomoc také osobně na některém ze setkání klubu Wikipedie.
O pomoc můžete žádat také na IRC chatu. Kanál pro českou Wikipedii je #wikipedia-cs.


Oficiální obsah - stránka GUARANT International[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

jsem nový wikipedista a jsem autorem stránky GUARANT International. Na základě poslání autorského potvrzení do OTRS byla stránka oficiálně povolena. Ráda bych se Vás ale zeptala, jak změním současný vzhled ,,hesla" GUARANT International, tak aby obsah vypadal jako oficiální obsah hesla na Wikipedii, a ne jako mnou ručně napsaný obsah? Stejně tak jako např. reference? Zároveň bych se chtěla zeptat, jak mohu docílit toho, aby nad stránkou nevisela hláška: ,,Tento článek má znaky reklamy, politické agitace, propagace, sebepropagace apod. Můžete pomoci Wikipedii tím, že obsah upravíte podle nezaujatého úhlu pohledu. O článku lze diskutovat na jeho diskusní stránce. Až do vyřešení, prosíme, tuto zprávu neodstraňujte.", posílala jsem do OTRS obhajobu, že jde o čistě informativní stránku o firmě, která je důležitým článkem v cestovním ruchu České republiky a kongresového průmyslu. Jiné firmy také mají jména společnosti jako hesla na wikipedia, které informují o jejich fungování a nejsou označeny jako reklamní a přitom text je stejně pojat. Můžete mi prosím poradit?

Děkuji mockrát. GUARANT International – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel GUARANT International (diskusepříspěvky) 12. 2. 2016, 15:59

Přidání příjmení na stránku FattyPillow[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, na internetu je hned několik "důkazů", že youtuber FattyPillow se jmenuje Karel Sivák, nicméně na Wikipedii je zmiňováno pouze Karel a příjmení žádné. Po několika pokusech o přidání příjmení mi bylo zakázáno jej nadále upravovat nějakým člověkem jménem "Kacir". Prý z důvodu nepodložené pravdivosti údajů. Rád bych tímto podotknul, že není zase tak těžké jméno "Karel Sivák" napsat do vyhledávače a po vyhledání na člověka vyleze např. stránka ČSFD (která se snad lze považovat za důvěryhodnou), kde je založen profil herce, hrajícího např. v Aliho parťácích se jménem Karel Sivák a s fotkou FattyhoPillowa. Myslím, že už tohle je dostatečný důkaz, že jeho příjmení není nezveřejněné a tudíž se na základě této stránky dá upravit příjmení.

Pokud by i tohle bylo za málo, lze se například na internetu podívat dále a zjistí se, že "FattyPillow" je ochranná známka, registrovaná pod jménem Karel Sivák.

Pokud by tedy pan "Kacir" namísto mazání upravených údajů, raději naučil a zkusil zadat upravené údaje do Googlu a vyhledal si jejich korektnost, byl bych mu za všechny velmi vděčný. Děkuji

[1] Ochranná známka FattyPillow

[2] ČSFD - Karel Sivák

Adfacoolmartin (diskuse) 10. 8. 2016, 15:49 (CEST)

Spolupráce na článku[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, rád bych vylepšil, respektive vytvořil novou stránku pro heslo Kuželky, stávající je velmi nedostačující. Hledám někoho kdo by mi pomohl s formální úpravou stránky. Já bych dodal veškerý obsah stránky. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 85.132.201.251 (diskusepříspěvky) 18. 5. 2016, 11:44

Nesplnění podmínek významnosti[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, prosím o pomoc s: "Předmět tohoto článku možná nesplňuje podmínky významnosti. Významnost se nejlépe dokládá uvedením alespoň dvou nezávislých netriviálních věrohodných zdrojů, které o předmětu článku publikovaly. Neodstraňujte tuto šablonu, pokud text neplní minimální požadavky na článek ve Wikipedii. Jestliže si nevíte rady, navštivte stránku Potřebuji pomoc". Kamevéda Děkuji. --Markéta Drdlová (diskuse) 26. 7. 2016, 10:24 (CEST)

@Markéta Drdlová: Je nutno doložit významnost vkladem 2 nezávislých netriviálních a věrohodných zdrojů, může to být kvalitní věrohodná webovka nebo nějaká kniha či periodikum. Pokud neexistují, znamená to, že téma ještě není dostatečně prosazené ve světě a významné. S pozdravem. --OJJ, Diskuse 26. 7. 2016, 10:32 (CEST)

Přidala jsem zdroje na konec článku Kamevéda, je to dostačující? Odstranila jsem také odkazy na web Kamevédy. Prosím o posouzení věrohodnosti, děkuji.--Markéta Drdlová (diskuse) 28. 7. 2016, 14:23 (CEST)

Podle mého názoru je tam 1 méně věrohodný. OJJ, Diskuse 28. 7. 2016, 16:03 (CEST)
Myslíte, že je to teď v pořádku? Děkuji. --Markéta Drdlová (diskuse) 4. 8. 2016, 12:24 (CEST)
@Markéta Drdlová: Za mě ohledně ency. významnosti ano, ztotožňuji se však s poznámkou kolegy Sintakso z příslušné diskuse. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 4. 8. 2016, 13:45 (CEST)
Dobře, díky. Pokusím se to dát do pořádku. --Markéta Drdlová (diskuse) 4. 8. 2016, 14:07 (CEST)

Svou úpravu stránky vidím jen když jsem přihlášen[editovat | editovat zdroj]

Ahoj,

včera jsem upravil stránku Hra o trůny (seriál), kdy jsem do ni doplnil překladem z anglické verze nějaké informace. Svou úpravu však vidím pouze ve chvíli, kdy jsem přihlášen. Pokud se odhlásím, editaci nevidím, stejně tak ji nevidím ani v anonymním režimu prohlížeče nebo v jiném prohlížeči. Stejně na tom je i historie stránky. Nikdy dříve jsem se s něčím podobným nesetkal a nevím, kde jsem udělal chybu.

Díky za odpověď Jakub Šenk (diskuse) 30. 7. 2016, 09:10 (CEST)

Možná je chyba ve vyrovnávací paměti, viz Wikipedie:Jak aktualizovat cache. --Matěj Orlický (diskuse) 30. 7. 2016, 10:22 (CEST)
Díky moc, pomohlo. Musel jsem vyčisti cache přímo na serveru, jak je uvedeno na dané stránce Jakub Šenk (diskuse) 30. 7. 2016, 11:57 (CEST)

Značka: možný spam[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den.

Po přečtení článku Windows 10 jsem k němu chtěl přidat několik odkazů. Článek je jednostranně zaměřený, neinformuje o kontroverzních stránkách tohoto systému, proto jsem vybral z webu několik odkazů na články, věcně informující o sporech, spojených s vlastnostmi windows 10 a přidal je mezi odkazy. Mohl bych samozřejmě přidat odstavec článku, informující o kontroverzním přijetí některých vlastností win 10 částí veřejnosti, ale doplnění odkazů se mi zdálo dostatečné. Bohužel ale se mnou přidané odkazy v textu článku dlouho neohřály a zmizely. U své editace jsem našel v historii pouze poznámku: Značka: možný spam. Nebylo tam jméno někoho, kdo značku přidal, žándý kontakt, ani v nápovědě jsem nenašel žádný návod, jak dál postupovat. Co s tím tedy mohu dělat, pokud chci aby se mnou přidané odkazy zveřejnily? Ověřit si, že se nejedná o spam by mělo být triviální, zkontrolováním odkazů - nemají společného autora a vedou na konkrétní články různých obecně známých českých webů. 88.146.224.76 30. 7. 2016, 13:18 (CEST)

Pokud myslíte tuto editaci, tak ta tam je stále. Značka se tam vkládá povětšinou automaticky, neb někteří anonymové sem vkládají pouze propagační obsah a najít třeba v článku o opici reklamu na zahradní hadice čtenáře asi nepotěší. Chytání filtrem můžete vyřešit pomocí registrace. --OJJ, Diskuse 30. 7. 2016, 13:23 (CEST)
Díky. Z nějakého důvodu jsem ty své odkazy předtím v článku neviděl, teď už ano. Ostatnímu rozumím. 88.146.224.76 30. 7. 2016, 13:43 (CEST)
Jen drobná rada, vlnovky fungují pouze tehdy, jsou-li vloženy v módu editovat zdroj. Pokud využíváte vizuální editor (záložka editovat), je nutné se podepsat jinak a to tak, že kliknete na konci svého příspěvku na záložku Vložit, následně tlačítko Více a úplně nakonec tlačítko Váš podpis. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 30. 7. 2016, 13:49 (CEST)

Překlad obsahu a citační šablony[editovat | editovat zdroj]

Zdá se mi, že nástroj pro překlad obsahu (https://www.mediawiki.org/wiki/Content_translation) špatně převádí citační šablony. Převede jen název šablony, nepřevede parametry. V praxi to znamená, že funguje většinou jen parametr url. Dá se to opravit? Viz např. Androgynie, Deletionpedia, Emily Batty, Genderqueer, Choi Min-ho, Kim Jong-hyun. --Jvs 31. 7. 2016, 09:40 (CEST)

@Blahma: ^ Nepokoušel ses teď o něco? Matěj Suchánek (diskuse) 31. 7. 2016, 12:48 (CEST)
@Matěj Suchánek: Já ne, ale pokoušejí se o něco přímo tvůrci toho nástroje, v jejich vlastní režii. Já jsem na Wikimanii mluvil s vedoucím toho projektu a představil jsem mu své vlastní řešení založené na komunitně udržovaných modulech v Lua pro každou kombinaci jazyků a šablonu. Původně z toho byl nadšený, ale zatím se asi nakonec rozhodli zavést jen něco menšího – podrobnosti ani já nemám, ale dost možná jde prostě jen o přeložení názvu šablony podle Wikidat a ponechání parametrů beze změny. Více viz phab:T138714, ale tam je převážně k přečtení právě jen ten můj návrh, který se zatím nerealizuje. --Blahma (diskuse) 1. 8. 2016, 10:41 (CEST)

Editovani Portál:neco/Výročí/Události atd.[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, kamaradi, kdyz nekdy opravuji drobne chyby, zatim se vyhybam vyse uvedenym strankam a jim podobnym. Rozumim vsak spravne, ze obsah napriklad Portál:Star Trek/Výročí/14. srpen a Portál:Literatura/Události/červen/29 se v dane dny na nejakem miste automaticky objevi – a predevsim ze je mozne je editovat uplne stejne jako jine stranky bez nejakych zvlastnich ohledu? Jakoze jestli tam ma smysl opravovat "scénárist*" a tak podobne.

U portalovych veci s datem bych asi tusil, ze ano, ale co treba u Portál:Film/Článek týdne, to je nekde potencialne zobrazovane, nebo to lze nechat lezet ladem? A aby tech otazek nebylo malo, na Portál:Film se coby clanek mesice ukazuje Anton Yelchin, ale pri kliknuti na odkaz v hlavice vedouci na Portál:Film/Článek se ukaze Dredd, coz je zaprve daleko vetsi drsnak nez pan Cechov, zadruhe asi spatne. Co s tim? --CCCVCCCC (diskuse) 6. 8. 2016, 21:57 (CEST)

Odpovědi:
ad 1) Ano. Je možné je opravovat.
ad 2) Zdá se, že se již články týdne nevyužívají. Odkaz na to vede jen ze stránky kolegy SimcaCZE.
ad 3) Dredd je článek z předchozího měsíce.
Stačí takto? --Jan Polák (diskuse) 7. 8. 2016, 04:10 (CEST)
Diky! Jen tomu Dreddovi nerozumim. Ten odkaz v hlavicce boxu je nadepsany "Článek měsíce" a vede na "Portál:Film/Článek" (tedy bez lomitek, bez upresneni mesice). Tedy ze to neni treba link do archivu (ten je ve spodni liste boxu). Nicmene po kliknuti na nej se mi zobrazi zkraceny nahled Dredda (stale jsem na "Portál:Film/Článek" bez mesice). Divne ale je, ze kdyz pak vlezu do editace stranky a dam preview, ukaze se nahled s Yelchinem. Zkousel jsem i z jineho browseru, stejny vysledek. Ty tam vidis normalne A. Y.? --CCCVCCCC (diskuse) 7. 8. 2016, 04:46 (CEST)
Ne, já tam mám také Dredda. Může to být buď kvůli cache, že se načítá nějaká starší verze. Vzorec, podle nějž se články vybírají, je totožný, a sice {{Portál:Film/Článek/{{#time:Y/M|{{#ifexist:Portál:Film/Článek/{{#time:Y/M}}||-0 month}}}}}}. Na takové technické věci by snad uměli jednoznačně odpovědt kolegové technici (například Martin Urbanec, Matěj Suchánek nebo Dvorapa). --Jan Polák (diskuse) 7. 8. 2016, 08:13 (CEST)
Jo, je to kvůli cache. Pokud nastane podobná situace, že si myslíš, že tam má být jiná stránka, zkus ověřit tenhle problém pomocí jejího vyprázdnění. Dělá se to pomocí toho, že na konec URL přidáš buď ?action=purge (pokud se v URL nevyskytuje otazník) anebo &action=purge (pokud se tam vyskytuje), anebo si v nastavení na kartě udělátka aktivuješ udělátko Přidat záložku Vyprázdnit cache do horní lišty a pak budeš mít tlačítko na vyprázdnění cache v nabídce Další (ve výchozím vzhledu Vector). --Martin Urbanec (diskuse) 7. 8. 2016, 19:59 (CEST)

změna názvu stránky[editovat | editovat zdroj]

Hetzký den, napsali jsme heslo Nadační fond Památník Šoa a Oskara Schindlera - bohužel v titulku je chyba - místo Šoa je Soah - je možné titulek nějak opravit? Barbora Dlabolova – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Vecernicek18 (diskusepříspěvky)

Viz přejmenování stránky. --Jan Polák (diskuse) 9. 8. 2016, 10:59 (CEST)

Článek, k němuž je pouze jeden ověřitelný zdroj[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

ráda bych vložila do Wikipedie informace o lékaři, jenž si zaslouží pozornost veřejnosti, neboť jí velmi pomáhal a dokázal mnohé. Z různých důvodů se o něm nesmělo jistou dobu psát, proto jsou paměti o tomto člověku sepsány pouze v jedné publikaci, ze které vždy čerpáme. Jak tyto informace můžu uveřejnit na Wikipedii, aby je někdo nesmazal, protože nemám 2 ověřitelné zdroje? Děkuji. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 109.108.104.139 (diskusepříspěvky)

Dobrý den, dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje jsou požadovány pro posouzení encyklopedické významnosti. Další široce uznávané možnosti doložení jsou popsány na Wikipedie:Významnost (lidé). Tohle jsou ale jen velmi obecné odpovědi, velmi by pomohlo, pokud by v dotazu bylo i jméno dotyčné osoby, bez toho se to blbě posuzuje :). S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 9. 8. 2016, 20:46 (CEST)

Jedná se o prof. MUDr. Václava Vejdovského, DrSc. Jeho životopis sepsal pouze prof. Řehák a jeho otec, nějaké informace jsou také na Univerzitě Palackého, ale vše je jen kusé a informace se opakují. Měla by tu být o něm zmínka, protože se jedná o významného českého lékaře.– Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 109.108.104.139 (diskusepříspěvky)

Provedl jsem rychlé hledání na internetu a objevil jsem [3], [4], [5], osobně po zběžném prostudování online zdrojů nevidím s významností problém, ale jsem jen jeden z mnoha wikipedistů a jiní mohou mít jiný názor. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 9. 8. 2016, 21:02 (CEST)

Moc děkuji, takto mi to stačí.– Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 109.108.104.139 (diskusepříspěvky)

Nemáte zač, rád jsem pomohl. Kdyby něco, pteje se opět zde. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 9. 8. 2016, 21:08 (CEST)
Já si také myslím, že to má být uveřejněno, možná s nějakými korekcemi ze strany znalců věci apod. Ale svědčí to o podle mého podivném přístupu, že jaksi pisatel Wikipedie nějak z principu nemá ničemu rozumět a může jen to, co lze kontrolovat na dvou nezávislých netriviálních zdrojích. Ale nerad bych, aby se kvůli mě pominulo, co bylo předmětem původně. --MONUDET (diskuse) 9. 8. 2016, 21:21 (CEST)
Pisatel Wikipedie nemá (ani kolektivně) rozhodovat, který lékař je významný a který ne. Měl by pouze kontrolovat, zda už ten lékař byl několika autory a redakcemi za natolik významného, že o něm mohlo vyjít několik článků. A na základě těchto článků jako zdrojů je pak také možné napsat důvěryhodný článek na Wikipedii.--Tchoř (diskuse) 10. 8. 2016, 07:31 (CEST)

Wikipedista:OJJ/Nepenthes rajah[editovat | editovat zdroj]

Tak jsem si myslel, že přeložím, ale koukám, že refy nemají v citačních šablonách, můj princip Notepad➡Ctrl+C/Ctrl+V➡Nahradit vše➡Ctrl+C/Ctrl+V➡Uložit změny tedy nebude fungovat. Šlo by to uděat nějak automaticky-roboticky do citačních šablon, jinak to udělám ručně /stejně tam ještě vidím chyby/...? OJJ, Diskuse 10. 8. 2016, 19:01 (CEST)

Roboticky to půjde hodně obtížně a bude to práce navíc. Totiž musel bys sis jako botovodič připravit výrazy, které bys nahradil za nějaký pevně daný text a to tím způsobem, aby ti vznikl text, který potřebuješ (české citační šablony). De facto totéž, jako kdyby sis stránku zkopíroval do Notepadu a v něm provedl nahrazení ručně pomocí Najít a nahradit. U internetových zdrojů ti může pomoci Citoid, stačí vložit ve VE v nabídce Citace na kartě Automaticky URL, na které se má odkazovat a Citoid sám vytvoří příslušnou citaci. U zdrojů opatřených DOI anebo [[PMID] identifikátorem to půjde také skrze Citoid. Více už ale je nutné udělat ručně. Je mi líto. --Martin Urbanec (diskuse) 10. 8. 2016, 19:09 (CEST)

editace[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, potřebuji editovat urážlivé informace mého otce Karla Štočka. Snažím se mazat informace v referencích, ale vždy se mi později znovu objeví. Nepřeji si uveřejńovat nepodložené informace vytržené z kontextu nejen jeho sportovního života. Považuji to za nehoráznost a trvám na smazání. Karel Štoček ml. – Tento nepodepsaný komentář přidal(a) Karelštoček (diskusebloky) 10. 8. 2016, 19:38‎ SE(L)Č

Dobrý den, Wikipedie se při uvádění informací řídí základním principem, kterým je ověřitelnost všech informací z věrohodných zdrojů. Obzvláště v případě žijících osob dbá na zpřísněná měřítka. Pokud se tedy někde nacházejí neověřené informace, je možno je odstranit, pokud však jde o informace ověřitelné z věrohodných zdrojů, pak by se neměly cenzurovat, nýbrž případně by se mělo zvážit, zda jsou vhodně, věcně a nezaujatě formulovány, a případně je možné doplnit další ověřitelné informace, které by dodaly náležitý kontext nebo ty stávající informace nějak vyvážily. --Bazi (diskuse) 10. 8. 2016, 19:49 (CEST)
Pokud se ale jedná o tyto informace, pak zřejmě nepůjde o urážlivost samotných údajů, které jsou tam uvedeny, ale zřejmě o domněnky, které si lze činit na základě toho, jakými zdroji jsou tyto informace doloženy. Pak je postup vcelku jednoduchý: Dodejte jiný veřejně dostupný a věrohodný zdroj, z kterého by bylo možno ověřit datum a místo narození. Takový zdroj by pak jistě bylo možné použít namísto těch, které jsou tam uvedeny nyní. --Bazi (diskuse) 10. 8. 2016, 19:53 (CEST)
Dobrý den, odstranil jsem duplicitní zdroje, kvůli těmto citlivým informacím, které sice nejsou důvodem, proč tam jsou uvedeny, se pak může zdát, že jsou pomluvou. Teoreticky se rok narození může dát dopočítat z [6], ale pak můžeme mít problém s vlastním výzkumem. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 10. 8. 2016, 19:55 (CEST)

Vzhledem k tomu, že urážlivé je to pro mě a naší rodinu, protože otec již nežije - nemůže se tedy bránit. Jak jistě víte v seznamech STB bylo mnoho lidí, kteří nikoho neudávali a ani o tom třeba nevěděli - což se většinou později třeba soudně dokázalo. Zdá se mi velmi podivné uveřejńovat tyto informace v souvislosti z jeho sportovní činností anonymně a bez znalosti kontextu jeho života. Přijde mi to minimálně nefér. Každopádně trvám na smazání uvedených informací, které podstatným způsobem deformují jeho život na veřejnosti. Karel Štoček ml.

@Karelštoček:Takhle. Nám vůbec nejde o publikaci informací, že byl veden v seznamu Stb. Nikoliv, tento seznam StB používáme jako zdroj pro datum narození. Čili vůbec nejde (nemá jít) o informaci o něm. Tu si případný čtenář může pouze domyslet. Zároveň naprosto stejně vzniká klasická papírová encyklopedie. Pokud jsou v ní biografie, tak pisatelé a tvůrci encyklopedie tu osobu samozřejmě přímo neznají, vycházejí s dalších zdrojů, které jsou k nalezení. Na ty se samozřejmě odkážou jako na své prameny. Tak, jako my zde. Mimochodem, mnohem užitečnější prací by bylo místo toho ten článek rozšířit, aby v něm nebyly ty útržky. Vy to navíc budete mít z jednoho úhlu pohledu mnohem jednodušší, poněvadž budete vědět, kde informace hledat (všechny musí být ověřitelné). Budete-li chtít či potřebovat, rád Vám s tím pomohu. {{{1}}}S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 12. 8. 2016, 11:13 (CEST)
Dobrý den,
rád bych tedy časem doplnil nějaké sportovní informace a v případě nejasností se na vás obrátím.
Doufám, že nebudu muset neustále mazat ty seznamy - které tam dal - nesouvisející se sportem - nějakej dobrák .
Zatím děkuju
K.Štoček

Špatný název[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, rád bych požádal o změnu názvu High Dynamic Range (článek) na HDR Imaging z důvodu, že HDR může být jak Imaging, tak i Video a Audio. Děkuji RiniX (diskuse) 12. 8. 2016, 20:28 (CEST)

VyřešenoVyřešeno OJJ, Diskuse 13. 8. 2016, 05:29 (CEST)

Infobox - organizace[editovat | editovat zdroj]

V článku Skautská asociace nefunguje Šablona:Infobox - organizace. Já nevím proč, může někdo prosím pomoct?--Clonewayx (diskuse) 15. 8. 2016, 16:25 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Opraveno. Infobox rozbíjely chybějící závorky – diff. --Vachovec1 (diskuse) 15. 8. 2016, 16:40 (CEST)

Josef Dietrich[editovat | editovat zdroj]

Plánuju založit stránku českého barokního sochaře Josefa Dietricha. Stránka Josef Dietrich je již využitá článkem o německém příslušníkovi SS: Josef Sepp Dietrich. Jak situaci řešit?

  • přesunout stránku Josef Dietrich na očekávatelnější Sepp Dietrich (= podle vzoru EN a DE wiki) a uvolněnou pozici použít pro sochaře?
  • přesunout stránku Josef Dietrich na Sepp Dietrich a z uvolněné pozice udělat rozcestník?
  • ponechat stránku a pro založení nové použít rozlišovač „sochař“?

--Xth-Floor (diskuse) 18. 8. 2016, 13:21 (CEST)

Vyřešil jsem kombinací přesunu a rozcestníku. --Xth-Floor (diskuse) 21. 8. 2016, 08:12 (CEST)

Šablona Pravopis[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, mohl by někdo technicky zdatnější opravit v šabloně {{Pravopis}} funkci „část“? Při jejím použití (dle dokumentace) na začátku sekce (s úvodem „Tato část článku potřebuje důkladnou jazykovou korekturu.“) se v komentáři objeví slovo „část“ (diff), při použití druhého parametru (s kterým se zřejmě nepočítá) to zase hodí úvod jako při použití šablony na začátku článku (s úvodem „Tento článek potřebuje důkladnou jazykovou korekturu.“, diff), což je uprostřed článku nevhodné. Ze dvou špatných variant jsem v článku použil to menší zlo (tedy s úvodem „Tato část článku…“ a komentářem „část“, diff), ale radost z toho nemám. Šlo by to nějak vyřešit? Předem díky. --Jan KovářBK (diskuse) 24. 8. 2016, 01:07 (CEST)

Jo, šlo :). Šablonu jsem naprogramoval tak, že pokud je první nepojmenovaný parametr část, komentář může být a) až druhý nepojmenovaný parametr b) pojmenovaný parametr (komentář, comment, poznámka). --Martin Urbanec (diskuse) 24. 8. 2016, 10:26 (CEST)

Přesměrování[editovat | editovat zdroj]

Když už mluvíme žádná česká, jsem použil Google Translate psát na mou otázku; Původní anglický text se objeví dole.

Jack E. Boucher zahrnuje červený odkaz na United States Department of the Interior. Článek o tomto tématu již na Ministerstvo vnitra Spojených států amerických existuje. Bylo by dobré vytvořit "United States Department of the Interior" jako přesměrování do článku s názvem českém jazyce?

Jack E. Boucher includes a red link to United States Department of the Interior. An article about this topic already exists at Ministerstvo vnitra Spojených států amerických. Would it be a good idea to create "United States Department of the Interior" as a redirect to the article with the Czech-language title?

Nyttend (diskuse) 25. 8. 2016, 20:24 (CEST)

@Nyttend:Sure. The redirect was created. Best, --Martin Urbanec (diskuse) 25. 8. 2016, 20:28 (CEST)
This is what we do at en:wp (see en:Akce nespokojených občanů and en:Česká strana sociálně demokratická), but I was unfamiliar with your policies. Thank you! Nyttend (diskuse) 25. 8. 2016, 20:35 (CEST)
You're welcome. --Martin Urbanec (diskuse) 25. 8. 2016, 20:36 (CEST)

Šablona Seznam děl v Souborném katalogu ČR[editovat | editovat zdroj]

Jak se generuje číslo příslušné ke konkrétnímu jménu?--NoJin (diskuse) 26. 8. 2016, 00:11 (CEST)

Postačí odkaz na příslušnou šablonu {{NK ČR}} a tam odkaz do databáze AUT? --Jan Polák (diskuse) 26. 8. 2016, 08:18 (CEST)

Editace názvu stránky[editovat | editovat zdroj]

Prosím o radu, jak editovat překlep v názvu nově založené stránky. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Atramas (diskusepříspěvky)

@Atramas:Dobrý den, přejmenovat stránku mohou z bezpečnostních důvodů pouze uživatelé registrovaní alespoň 4 dny (což Vy nejste), pak se automaticky zobrazí nabídka Další a v ní tlačítko Přesunout. Pokud na něj kliknete, můžete dané stránce změnit název. Jedná se asi o stránku Karel Hobza a původní malé písmenko v jejím názvu. Již jsem to opravil. Pokud tam je ještě jiný překlep, prosím, ozvěte se zde, já anebo někdo jiný ho opraví. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 27. 8. 2016, 11:36 (CEST)