Wikipedie:Potřebuji pomoc

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zkratka:
  • WP:POMOC

Na této stránce můžete položit dotaz, pokud si s něčím na Wikipedii nevíte rady. Prosíme věnujte pozornost níže uvedeným pokynům a nevkládejte dotazy nesouvisející s tvorbou Wikipedie, tato stránka není všeobecnou internetovou poradenskou službou (hledáte-li poradnu, zkuste službu Ptejte se knihovny).

Potřebuji pomoc
  • Nejdříve si prohlédněte nápovědu a v tabulce níže ověřte, zda dotaz patří sem.
  • Každou otázku vkládejte jako nové téma a vhodně jej pojmenujte v políčku Předmět/nadpis.
  • Snažte se dotaz formulovat jasně, stručně a výstižně.
  • Dotazy podepisujte vložením ~~~~ nebo kliknutím na Vector toolbar signature button.png ikonu tužky.

Položit nový dotaz Položit nový dotaz

Jste-li v Praze, Brně nebo České Lípě, můžete požádat o pomoc také osobně na setkání klubu Wikipedie.
Pro seniory pořádámé napříč Českou republikou kurzy přispívání do Wikipedie v rámci projektu Senioři píší Wikipedii.
Wikipedisté se také pravidelně scházejí na tzv. wikisrazech, zejména v Praze a v Brně.
O pomoc můžete žádat rovněž e-mailem na adrese info-cs@wikimedia.org.


Kostel Povýšení svatého Kříže (Bučač)[editovat | editovat zdroj]

Omlouvám se za jazykové chyby. Prosím pomozte. I požádat přidán do článku

Jak je vidět v historii článku, bylo pomoženo mnoha kolegy. Díky za nový článek! --Czeva (diskuse) 8. 2. 2018, 19:39 (CET)

Doplnění typu labyrintu.[editovat | editovat zdroj]

Přeneseno z Wikipedie:Nástěnka správců.

Dobrý den, na hlavní stránce Labyrinty jsou označeny typy labyrintů, je tam několik druhů vytvořených labyrintů, ale chybí tam malovaný labyrint. V České republice je několik malovaných labyrintů ( typ Chartres )Největší malovaný labyrint v České republice ve Frýdku-Místku. Také Třinec, Havířov a první školní labyrint v Senohrabech u Prahy.Děkuji Vám za zvážení, zda je aktuální dodat i tuto tvorbu labyrintů na stránku Wikipedii. Pěkné dny Vám přeji. S pozdravem Petr Litvák. - petrliving.26.4.2017 – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Petrliving (diskusepříspěvky)

Dobrý den, tvorba na Wikipedii je novým tématům otevřená a platí Editujte s odvahou, tak s chutí do toho. Pokud nechcete nebo nelze stávající článek jen rozšířit, pomocné informace o psaní nových článků případně najdete na stránkách Nápověda:Obsah v sekci Základy editace, pro začátečníky je i nově publikovaná Příručka. Budete-li potřebovat pomoci, neváhejte se opět ozvat. --Czeva (diskuse) 8. 2. 2018, 19:39 (CET)

clanek dne - tydne do emailu[editovat | editovat zdroj]

Chtela bych se zeptat, zda na ceske wikipedii existuje podobna sluzba jako na anglicke - https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/daily-article-l, kde bych se mohla zaregistrovat a clanek by mi chodil do meho emailu. Dekuji!

O tom nevím, ale třeba budou vědět technicky znalejší kolegové, co třeba @Martin Urbanec:? Pokud nic takového nemáme, bude to možná inspirace :-) Pokud jsem četla správně, jde o zasílání seznamu článků, jiný pro každý den vč. například článku dne, který se na české WP mění jen 1x týdně.--Czeva (diskuse) 8. 2. 2018, 19:12 (CET)
@Czeva: Pokud vím, nic takového nebylo. Ale to nebrání tomu to napsat. Jednoduchý tool je na [1]. Stačí zadat svůj mail, potvrdit odkazem a sledovat e-mail ;). --Martin Urbanec (diskuse) 9. 2. 2018, 19:45 (CET)
@Martin Urbanec: Díky, Martine! Předpokládám, že se to případně dá nějak zrušit - jak, prosím? Ze té přihlašovací stránky to není jasné. --Czeva (diskuse) 10. 2. 2018, 13:50 (CET)
@Czeva: Správná otázka, v době tvého dotazu nijak :D. V každém odesílaném e-mailu je pro odhlášení-se odkaz. --Martin Urbanec (diskuse) 10. 2. 2018, 14:39 (CET)

Duplicitní články[editovat | editovat zdroj]

Tak jsem zjistil, že od roku 2010 tady máme dva články o tom samém: Provolání ÚV KSČ z 21. srpna 1968 a Provolání Všemu lidu ČSSR. Co sloučit do čeho? Jaký by měl být název? Nevím.--Rosenfeld (diskuse) 11. 1. 2018, 17:30 (CET)

A dokonce i na Wikizdrojích... Matěj Suchánek (diskuse) 11. 1. 2018, 17:50 (CET)

Kam sloučit opravdu nevím, tedy vkládám šablonu bez určení směru s odkazem na tuto diskusi.--Tomas62 (diskuse) 11. 1. 2018, 18:08 (CET)

Hm, tak nikdo se k tomu nemá, ještě pár dní počkám a pak to asi s odvahou nějak splácám dohromady, i když to třeba nebude úplně dobře. Několikaletou existenci podobných duplicit považuju za ostudu, která značně snižuje věrohodnost celého projektu (btw tohle je ten samý případ, akorát to tady není tak dlouho: Popigajský kráter = Kráter Popigai).--Rosenfeld (diskuse) 16. 1. 2018, 20:02 (CET)
Tak rozhodně sloučit. Text nechat u názvu Provolání Všemu lidu ČSSR a doplnit ho textem z článku Provolání ÚV KSČ z 21. srpna 1968. Stránku s názvem Provolání ÚV KSČ... ponechat bez textu a jen přidat přesměrování na stránku Provolání Všemu... --Podroužek (diskuse) 9. 2. 2018, 20:11 (CET)

Prosím o radu s překladem[editovat | editovat zdroj]

Zdravíčko. Započal jsem tvorbu nového článku Bohové Egypta a narazil jsem na poměrně zapeklitý překlad, se kterým si nějak moc nevím rady. Diskusi jsem započal na příslušné diskusní stránce. Našel by se, prosím, nějaký lingvista, který by mi pomohl? Děkuji — Polda18 (diskusepříspěvky) 19. 1. 2018, 15:37 (CET)

Řeší se přímo ve zmíněné diksusi. --Czeva (diskuse) 8. 2. 2018, 19:53 (CET)

Multiple organ dysfunction syndrome[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, neví někdo, jaký je překlad výrazu Multiple organ dysfunction syndrome (enwiki)? --Tadeáš Bednarz (diskuse) 24. 1. 2018, 20:13 (CET)

@T.Bednarz: „Syndrom multiorgánové dysfunkce“. --Mario7 (diskuse) 24. 1. 2018, 20:17 (CET)

Overleaf.com - doložení významnosti[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, doplnila jsem zdroje. Omlouvám se, že tam nebyly hned (píšu článek poprvé, a tak ještě dělám chyby). Doufám, že to takto bude v pořádku. Mohl by se na to, prosím, co nejdřív někdo podívat? Děkuji moc. Drozdik13 (diskuse) 26. 1. 2018, 17:23 (CET)

Poslána žádost @Horst: k revizi vložené šablony. --Czeva (diskuse) 8. 2. 2018, 19:53 (CET)

Změna znaku a vlajky obce Klamoš[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, jak je možné, že někdo změnil obecní znak a vlajku obce Klamoš (okr. HK) vlastním patvarem a odstranil původní originální autorskou variantu znaku a vlajky? Děkuji za odpověď. Havrda --Havrda (diskuse) 31. 1. 2018, 10:15 (CET)

Netuším, ale vrátil jsem tam původní, snad je to nyní správně. --Dvorapa (diskuse) 31. 1. 2018, 10:20 (CET)
Původní originální autorská varianta vypadá dost neumětelsky. Samozřejmě, jako veřejné dílo je vyňaté z ochrany autorských práv. Nezdá se mi rozumné v tomto ustupovat nátlaku samozvaných autorů.--RomanM82 (diskuse) 31. 1. 2018, 22:48 (CET)
Já osobně bych také protestoval, kdybych na Wikipedii objevil u svého rodného městečka nedobře nakreslený znak. Na jednu stranu je to někde v registru definováno slovy a na druhou stranu musíme brát v potaz, jak se znak běžně vyobrazuje (např. na obecním úřadě). --Dvorapa (diskuse) 1. 2. 2018, 00:22 (CET)
@TFerenczy, Havrda: [2] Zřejmě proto, že je vhodnější používat svg verze obrázků než bitmapy. Ale proč je svg verze tolik jiná, to je otázka na autora. JAn (diskuse) 31. 1. 2018, 10:23 (CET)
Naprosto jednoduše. Ten původní design není pěkný. Nikde není uvedeno, že je to ten jediný správný. Závazný je pouze popis na Registru komunálních symbolů: „Žlutý list s bílým vykořeněným stromem bez listí v zeleném lipovém listu.“ Ale nemějte obavy, tohle je přesně jeden z důvodů proč jsem pro Wikipedii přestal předělávat znaky a vlajky po stovkách a stovkách grafických provedení a stovkách hodin práce, vy Patvare.--TFerenczy (diskuse) 31. 1. 2018, 21:36 (CET)

Přijde mi to jako spousta povyku pro nic, ten „patvar“ je jen jiná heraldická interpretace a zas tolik se od původní verze neliší, navíc s blasonem souhlasí. Určitě bych preferoval SVG verzi. — Draceane diskusepříspěvky 2. 2. 2018, 09:45 (CET)

úprava a editace stránky o spolku[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o pomoc. Rádi by jsme doladili článek umístěný na Vašem portálu o našem zapsaném spolku. Bylo by možné požádat o spolupráci v tomto směru s některým z Vašich "redaktorů" , který by byl ochotný poupravit článek do stavu, aby splňoval všechna pravidla wikipedie?

Děkuji

S pozdravem

Ing. Michal Petržela, DiS. ředitel Life RESCUE - záchranáři Praha školicí středisko první pomoci z.s.

e-mail: reditel@liferescue.eu www.liferescue.eu GSM: +420 603 910 952 – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 185.167.211.224 (diskusepříspěvky)

Dobrý den. K tomu jsou nutné kvalitní zdroje informací, které v článku Life RESCUE - záchranáři Praha nejsou – tam jsou jen odkazy na články o nějakých akcích, na kterých jste působili. Dodejte prosím věrohodné a nezávislé (tj. přímo či nepřímo s vámi nespojené) zdoje, které v nějakém minimálním rozsahu pojednávají přímo o spolku. Článek nelze psát jen na základě pouhých zmínek v článcích nebo (jen) na základě toho, co o sobě sami napíšete. S pozdravem Matěj Orlický (diskuse) 2. 2. 2018, 22:48 (CET)

Blokování uploadu[editovat | editovat zdroj]

Šlo by zrušit ten nástroj co blokuje upload fotek z Wikipedie. Hlášení v angličtině se odvolává na to, že někdo (asi nějaký sw) nemohl určit, jestli jsou nahrávané fotku použitelné. Tak když nemůžu určit tak neblokuju. --Juandev (diskuse) 3. 2. 2018, 16:49 (CET)

Není pro WP, ale pro Commons. Každopádně zrušeno to nebude, chytá to extrémně malé fotografie atp., které jsou často jen náhledy z netu. --Martin Urbanec (diskuse) 3. 2. 2018, 17:11 (CET)

nový příspěvek[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, včera jsem načetl do Wikipedie nový příspěvek o Stříbrných vodopádech v obci Vranov nad Dyjí a Onšov na Znojemsku včetně fotodokumentace. Chtěl jsem se zeptat,zda načtení proběhlo úspěšně a jaký bude další postup. Článek nemohu v databázi wikipédie nikde najít.

Děkuji.

Aleš Klempa --Aleš Klempa (diskuse) 4. 2. 2018, 17:47 (CET)

@Aleš Klempa: Dobrý den, ten článek jste vytvářel pod tímto účtem? Případně jak se přesně jmenoval? Já jako správce mohu vidět i smazané editace a článek sám nemohu najít, tak proto se ptám. Nevidím ani žádný záznam o automatickém zamítnutí článku filtry, ale toho byste si nejspíš sám všiml. Fo,todokumentace se úspěšně nahrála, to mohu potvrdit. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 4. 2. 2018, 17:51 (CET)

Dobrý večer, .

ano, ten článek jsem vytvářel pod svým účtem Aleš Klempa. Zatím nemám s tvorbou wikihesel zkušenosti, přispívám poprvé. Název textového souboru byl: "Stříbrné vodopády text pro wikipédii.pdf". Název příspěvku byl Stříbrné vodopády (Vranov nad Dyjí - Onšov). Chtěl bych ještě do příspěvku dodat GSM souřadnice k poloze vodopádů.

Děkuji za spolupráci.

Aleš Klempa

Ani já nemohu najít zmiňovaný článek, možná se vyskytla nějaká chyba při ukládání? Máte k dispozici ještě původní text, který jste chtěl vložit? --Dvorapa (diskuse) 4. 2. 2018, 21:07 (CET)
Dobrý večer, myslíte toto? Takto se články na Wikipedii netvoří, stačí kliknout na tento odkaz. Otevře se Vám editor podobný Wordu. Tam stačí napsat svůj článek a až budete spokojen, můžete ho publikovat. S přáním příjemného večera, --Martin Urbanec (diskuse) 4. 2. 2018, 21:12 (CET)

Rozbitý článek[editovat | editovat zdroj]

Objevil jsem rozbitý článek Lucas Moura, se kterým si nevím rady, nic co jsem zkusil nepomohlo. Tuší někdo v čem je problém? --Dvorapa (diskuse) 8. 2. 2018, 12:16 (CET)

Objeveno v historii a opraveno. --Harold (diskuse) 8. 2. 2018, 12:20 (CET)
Moc děkuji :) --Dvorapa (diskuse) 8. 2. 2018, 12:40 (CET)

Souhlas autora grafického návrhu[editovat | editovat zdroj]

Dotaz přenesen z Wikipedie:Pod lípou

Dobrý den. Chci se zeptat, jak doložit svolení autora,který je přítel a ústně mi dal souhlas k publikování na Wikipedii. Děkuji.

Wikipedista:Alfi51

@Alfi51: Dobrý den. Pokud je už dílo někde publikováno, bude muset autor zaslat svolení autora. --Matěj Orlický (diskuse) 8. 2. 2018, 17:02 (CET)
Ještě dodám, že nestačí jen souhlas s publikováním na Wikipedii, musí to být souhlas s voným šířením vč. komerčního (bez takové licence nelze autorský obsah na Wikipedii publikovat). --Matěj Orlický (diskuse) 8. 2. 2018, 17:04 (CET)
Více informací o svolení k publikaci a několik příkladů, a to jak k textům tak např. k výtvarným dílům, najdete případně zde: Nápověda:Svolení autora včetně adres k zaslání. --Czeva (diskuse) 8. 2. 2018, 19:01 (CET)

Wikiknihy - Zdroje knih[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

objevil jsem chybku na Wikiknihách. Je na speciální straně Zdroje knih, jde o odkaz na Státní technickou knihovnu, který není platný.

Děkuji za pochopení. --Flanagancz (diskuse) 9. 2. 2018, 16:11 (CET)

Pro ty, kteří wikiknihy editují: správný odkaz může být tento.--Czeva (diskuse) 10. 2. 2018, 14:28 (CET)

Pomoc s tvorbou infoboxu[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, pokusil jsem se v rámci WikiProjektu Sportovní střelba vytvořit Infobox - SSK, avšak nepodařilo se mi to úplně tak, aby to fungovalo. Chtěl bych požádat, jestli by se tady nenašel nějaký ochotný Wikipedista, který by tento infobox dal dohromady, zfunkčnil ho a případně dál "vymakal". Mne se to bohužel příliš nedaří. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 10. 2. 2018, 18:43 (CET)

@Jakub Sochor: Vypadá celkem funkčně. Spíše tedy tři připomínky, zkuste prosím infobox přesunout na lepší (popisnější) název, ze kterého bude laikovi aspoň trochu jasné, k čemu infobox patří (viz WP:NŠM); názvy parametrů prosím uvádějte jako „datum založení“ (místo nesprávného „datumzalozeni“, viz též WP:NŠM) a zkuste změnit barvu u těch černých nadpisů na šedém pozadí, na starších monitorech by nemusely být vidět. Také doporučuji ke čtení Nápověda:Vytvoření infoboxu :) --Dvorapa (diskuse) 10. 2. 2018, 18:52 (CET)
Ještě jinak: Opravdu vypadá skoro hotově, máte s ním nějaké konkrétní problémy, které bych mohl pomoci vyřešit? --Dvorapa (diskuse) 10. 2. 2018, 18:58 (CET)
Mrkněte na změny, které jsem provedl, přejmenujte infobox a parametry a je skoro hotovo. Pro získávání parametrů z Wikidat nejprve musíte požádat na WP:Wikidata/Nástěnka. Kdyby bylo potřeba ještě s něčím pomoct, určitě se ptejte. --Dvorapa (diskuse) 10. 2. 2018, 19:18 (CET)
@Dvorapa: Děkuji moc za ochotu a rychlost! Dobře, infobox přesunu na lepší název (pravděpodobně {{Infobox - Sportovně střelecký klub}}). Rovněž děkuji za rady a připomínky - dělám infobox poprvé, nejsem v tom tedy vůbec zběhlý, i když jsem postupoval podle návodu. Ještě jednou děkuji moc! S přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 10. 2. 2018, 20:26 (CET)
Omlouvám se za ještě jednu opravu, asi ale spíš Infobox - sportovně střelecký klub. --Dvorapa (diskuse) 10. 2. 2018, 21:14 (CET)
Dobrá, ještě jsem to přesunul na nejsprávnější název a i parametry ještě lehce přejmenoval. Teď už to vypadá víceméně na 100 % hotově. Kdyby bylo cokoliv ještě potřeba nebo nejasného, klidně se ptejte. Odteď už by to ale mohlo začít být vkládáno i do článků. --Dvorapa (diskuse) 10. 2. 2018, 21:27 (CET)

Bezpečný rychlý revert[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, zjistil jsem, že mi přestalo fungovat upozornění při rychlém revertu, přestože ho mám v nastavení zaškrnuté. Používám dotykovou obrazovku, tak ho bezpodmínečně potřebuji, jinak budu brzo zablokován pro vandalismus :-)... Nemůže to souviset se včerejší změnou práv? Mám pocit, že do včerejška to normálně fungovalo. --Perid (diskuse) 12. 2. 2018, 22:14 (CET)

Jak jsem vypozoroval, tak upozornění funguje pouze pokud revertuji z historie stránky, pokud je revert proveden přímo z RC, tak proběhne rovnou bez ujištění, zda ho chci opravdu provést. Nejspíše to tak fungovalo vždy a se změnou práv to nesouvisí. Ovšem je to nepříjemné, protože právě při posouvání stránky posledních změn je riziko neúmyslného revertu největší. Holt si budu muset dávat větší pozor, kam šmátrám... --Perid (diskuse) 13. 2. 2018, 23:08 (CET)
@Perid: Nevím, čím to je, že ti to nejde, ale mně to třeba hází upozornění v historii, v RC i ve sledovaných stránkách. --Mates (diskuse) 13. 2. 2018, 23:30 (CET)
@Mates: Díky za reakci, to je opravdu divné, protože včera se mi povedlo neúmyslně revertovat přímo z RC bez upozornění. Snad se mi toto politováníhodné nedopatření nebude stavát častěji než jednou za deset let :-). --Perid (diskuse) 13. 2. 2018, 23:46 (CET)
@Perid: Asi blbá otázka, ale zkusil jsi jiný prohlížeč nebo zařízení? --Mates (diskuse) 14. 2. 2018, 00:05 (CET)
@Mates: Tak jsem provedl test a funguje mi i z RC. Nechápu, jak se mi to předtím povedlo omylem zrevertovat. Omlouvám se zbytečnou paniku, nejspíš je vše v pořádku. --Perid (diskuse) 14. 2. 2018, 22:11 (CET)

Prosba o pomoc při vytvoření infoboxu "skála"[editovat | editovat zdroj]

Obracím se s novou prosbou na členy wikikomunity: zatímco se už v nedávné době podařilo vyřešit infoboxy "důl" a "jeskyně", dosud nemáme žádný pro "skálu" ("skalní útvar"). Jaké problémy z toho vznikají, je patrné například z této čerstvé diskuse: Diskuse:Havran (Ještědsko-kozákovský hřbet). Bylo by vynikající, kdyby se tohoto úkolu někdo chtěl ujmout. Parametry by bylo možné částečně odvodit například podle infoboxu "hora, případně též "reliéf" (nadřazená a podřazená geomorfologická jednotka, nadmořská výška, výška skalního útvaru, hornina, locmap - jako označení neboli "label" by klidně mohl být použit trojúhelníček jako u hor, lokalizace - stát, vyšší celek, nižší celky atd.), případně třeba doplnit i položku "sportovní aktivity" (míněno třeba horolezectví, BASE jumping apod.). To by samozřejmě ještě mohlo být předmětem diskuse. Děkuji předem každému, kdo by byl ochoten s vytvořením uvedeného infoboxu pomoci--Dirillo (diskuse) 14. 2. 2018, 09:40 (CET)

Já jsem, kolegyně, na článek Kočičí kameny použil infobox {{Infobox - hora}}. Ten je nedostatečný, nebo Kočičí kameny nejsou úplně to, co požadujete? --Jan Polák (diskuse) 14. 2. 2018, 10:40 (CET)
Sice je to snesitelnější, než infobox "kostel" :), ale opravdu by to chtělo vlastní infobox. Napadá mě ještě, že kromě výše jmenovaných by tam mohly být další parametry jako "geomorfologický tvar" (např. skalní věž, mrazový srub atd.) a "vznik" (např. větrná eroze, mrazové zvětrávání).--Dirillo (diskuse) 14. 2. 2018, 11:45 (CET)
Poznámka: Infobox - skála je imho dost nevhodný název. Doporučoval bych spíš něco jako Infobox - skalní útvar. --Vachovec1 (diskuse) 14. 2. 2018, 11:50 (CET)
Jako "skála" to bylo uvedeno v titulku zejména proto, aby se upoutala pozornost na předmět problému. Jako "skalní útvar" je označení ib zmíněno v první větě textu, takže je to snad OK :).--Dirillo (diskuse) 14. 2. 2018, 11:58 (CET)

Návod Jak zamknout svoji stránku.[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den. Prosím sdělte mi jakým způsobem se provádí uzamčení vlastní stránky na Wikipedii. Rozhodl jsem se skončit. Děkuji.--Jan kozak (diskuse) 15. 2. 2018, 08:21 (CET)

@Jan kozak:Zamknout ji mohou správci, smazat také, stačí vložit šablona:Smazat, pokud chcte ihned, stačí mi zde dát vědět>třeba zde, smažu--Horst (diskuse) 15. 2. 2018, 08:39 (CET)
Dobrý den. Děkuji za Vaši odezvu. Žádám Vás, proveďte smazání. Děkuji. Poslední pozdrav--Jan kozak (diskuse) 15. 2. 2018, 08:44 (CET)
Mám pocit, že jste mne na Wikipedii vítal, takže je to vhodné abyste mé zdejší konání ukončil. Ještě jednou dík.--Jan kozak (diskuse) 15. 2. 2018, 08:46 (CET)
@Jan kozak:[3] Vaše UP je už smazána. Myslel jste diskusi nejspíš, tu bude lépe ponechat, je silně odkazovaná a WP:RS to spíš vylučuje. Prostě ji přestanete užívat. Možná by se hodila nějaká výrazná hlavička do úvodu ve stylu > tento uživatel již editování ukončil... / a také archivace obsahu.--Horst (diskuse) 15. 2. 2018, 08:53 (CET)
Můžete si celou „svou“ diskusi vyprázdnit („smazat“) a vložit šablonu {{DUTP na žádost}}.--Kacir 15. 2. 2018, 09:01 (CET)
Dobrý den, asi jsem se špatně vyjádřil. Omlouvám se. Já chci kompletní vymazání, jako to bylo nedávno provedeno u Remalinga. --Jan kozak (diskuse) 15. 2. 2018, 09:06 (CET)
Remaling byl přejmenován na své občanské jméno Pavel Krupička, tam se nic jiného nedělo. --Martin Urbanec (diskuse) 15. 2. 2018, 09:10 (CET)
Dobrý den, tato informace je pro mne zbytečná. Já žádám o kompletní zrušení mé stránky se vším všudy. Nevím jak to napsat jinak. Pokud snad musím uvést důvod, pak je to proto, že už nechci být nadále wikipedostou. Děkuji--Jan kozak (diskuse) 15. 2. 2018, 09:24 (CET)
Technicky to není možné. Vaše žádost tudíž nemůže být provedena. --Martin Urbanec (diskuse) 15. 2. 2018, 09:26 (CET)
Technicky asi je možné diskusní stránku smazat (nevím aspoň o ničem, co by tomu bránilo), nicméně v doporučení Wikipedie:Rychlé smazání se píše, že „[d]iskusní stránky uživatelů se nemažou“. --Jvs 15. 2. 2018, 21:16 (CET)
Technicky zrušit účet Wikipedistovi, který již nadále nechce být Wikipedistou, nelze. V tom má kolega Martin Urbanec pravdu. V minulosti o to žádalo více lidí, ani tehdy to nešlo. --Jan KovářBK (diskuse) 15. 2. 2018, 21:25 (CET)

Jan Kozák má zřejmě na mysli vymazání historie své uživatelské stránky, což je věc, kterou jsem si sám nedávno provedl, než jsem si napsal uživatelskou stránku novou (několik dní se její název zobrazoval červeně). --Pavel Krupička (diskuse) 15. 2. 2018, 15:00 (CET)

Aktualizace mapky k článku[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

chtěl jsem nahradit, respektive aktualizovat mapku k článku tučňák kroužkový vylepšenou přehlednější verzí. Na Wikimedia commons jsem tedy úspěšně načetl novou verzi souboru (viz https://commons.wikimedia.org/wiki/File:The_distribution_of_the_Adelie_Penguin.png). Přesto se, nejen v článku, stále zobrazuje původní verze mapky. Kde jsem udělal chybu? Tobartos (diskuse) 18. 2. 2018, 15:31 (CET)

Zkuste aktualizovat stránku pomocí F5 nebo CTRL+F5, nejspíš je starý obrázek v cachi prohlížeče. --Hugo (diskuse) 18. 2. 2018, 15:33 (CET)
Zdravím, vypadá to, že již ok, nejspíš způsobené keší. V dalších podobných případech by mělo stačit článek otevřít pro editaci tlačítkem Editovat zdroj a bez jakékoliv změny i bez vyplnění shrnutí uložit, to by keš mělo vyprázdnit. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 18. 2. 2018, 15:35 (CET)
Děkuji moc. Já to zkoušel "načíst" pouze novým najetím na odkaz a v prostředí Wikipedie to zjevně nestačí. Proto mě aktualizace stránky přes klávesu F5 ani nenapadla. Zdrojová editace s uložením bez shrnutí mi ale obrázek neobnovila, tak možná, že záleží na konkrétním prohlížeči.--Tobartos (diskuse) 18. 2. 2018, 15:52 (CET)

Sort datumů v tabulce[editovat | editovat zdroj]

Dobrý večer, jak v tabulce wikitable sortable dosáhnu třídění sloupce ve kterém jsou datumy? Mám takový dojem, že jsem to již někde zahlédl a datum se musí obalit nějakou šablonou, ale nemohu to najít (v helpu k tabulkám to není). Děkuji. B.mertlik (diskuse) 19. 2. 2018, 22:32 (CET)

V této souvislosti: v mobilní verzi ten sort nefunguje vůbec... B.mertlik (diskuse) 19. 2. 2018, 22:40 (CET)
Pro data použijte šablonu {{dts}}. --Vachovec1 (diskuse) 19. 2. 2018, 22:42 (CET)
Jinak obecně pro nespecifikovaná data slouží šablona {{sort}}. --Vachovec1 (diskuse) 19. 2. 2018, 22:46 (CET)
Ta druhá šablona asi bude to pravé: raději bych, aby se sloupec zobrazoval tak, jak nyní. Až budu u velkého stroje, tak to vyzkouším. Dík. B.mertlik (diskuse) 19. 2. 2018, 22:59 (CET)

Hrob Raisových rodičů[editovat | editovat zdroj]

hrob Raisových rodičů se nachází na hřbitově v Lázních Bělohradě u kostela Všech svatých.--Miloslava Mikešová (diskuse) 20. 2. 2018, 17:49 (CET)

@Miloslava Mikešová: Dobrý den, s čím potřebujete pomoc? Ta informace by se možná hodila do článku Kostel Všech svatých (Lázně Bělohrad). --Matěj Orlický (diskuse) 20. 2. 2018, 18:19 (CET)