Wikipedie:Potřebuji pomoc

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zkratka:
 • WP:POMOC

Na této stránce můžete položit dotaz, pokud si s něčím na Wikipedii nevíte rady. Prosíme věnujte pozornost níže uvedeným pokynům a nevkládejte dotazy nesouvisející s tvorbou Wikipedie, tato stránka není všeobecnou internetovou poradenskou službou (hledáte-li poradnu, zkuste službu Ptejte se knihovny).

Potřebuji pomoc
 • Nejdříve si prohlédněte nápovědu a v tabulce níže ověřte, zda dotaz patří sem.
 • Každou otázku vkládejte jako nové téma a vhodně jej pojmenujte v políčku Předmět/nadpis.
 • Snažte se dotaz formulovat jasně, stručně a výstižně.
 • Dotazy podepisujte vložením ~~~~ nebo kliknutím na Vector toolbar signature button.png ikonu tužky.

Položit nový dotaz Položit nový dotaz

Jste-li v Praze, Brně nebo České Lípě, můžete požádat o pomoc také osobně na setkání klubu Wikipedie.
O pomoc můžete žádat také na IRC chatu, nebo e-mailem. Kanál pro českou Wikipedii je #wikipedia-cs. E-mailová adresa pro pokládání dotazů ohledně Wikipedie je info-cs@wikimedia.org.


Kostel Povýšení svatého Kříže (Bučač)[editovat | editovat zdroj]

Omlouvám se za jazykové chyby. Prosím pomozte. I požádat přidán do článku

Doplnění typu labyrintu.[editovat | editovat zdroj]

Přeneseno z Wikipedie:Nástěnka správců.

Dobrý den, na hlavní stránce Labyrinty jsou označeny typy labyrintů, je tam několik druhů vytvořených labyrintů, ale chybí tam malovaný labyrint. V České republice je několik malovaných labyrintů ( typ Chartres )Největší malovaný labyrint v České republice ve Frýdku-Místku. Také Třinec, Havířov a první školní labyrint v Senohrabech u Prahy.Děkuji Vám za zvážení, zda je aktuální dodat i tuto tvorbu labyrintů na stránku Wikipedii. Pěkné dny Vám přeji. S pozdravem Petr Litvák. - petrliving.26.4.2017 – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Petrliving (diskusepříspěvky)

Nelze se mi přihlásit k mému účtu na české Wikipedii[editovat | editovat zdroj]

Snažím se přihlásit ke svému účtu v poslední verzi Safari na MacOS a stále mi to píše jen tohle:

Ústřední přihlášení uživatele Ve vaší relaci neprobíhá žádný aktivní pokus o přihlášení. Zpět na předchozí stránku.

Takže to vypadá, že moje editace jsou vandalismus (viz poslední úprava hesla BUDDHISMUS z 13. 7. 2017, 22:39‎), ale nejsou - jen se mi to nepřihlašuje... Prosím pomoc :-)

37.48.41.182 13. 7. 2017, 22:53 (CEST)

Vandalismus se nedefinuje podle toho, jestli editujete přihlášený pod svým uživatelským účtem, anebo nepřihlášený, ale podle toho, jestli editace Wikipedii pomáhají, nebo škodí. Takže pokud činíte užitečné úpravy, není v tom problém. --Bazi (diskuse) 13. 7. 2017, 23:11 (CEST)
Je možno sdělit jméno účtu? Mohlo by jít o phab:T169261? Pokud ano, mohlo by pomoci, pokud se zkusíte přihlásit na některém projektu, který jste dosud nikdy nenavštívil. --Vachovec1 (diskuse) 14. 7. 2017, 00:20 (CEST)
@Vachovec1:Nemělo by, protože oprava je ve verzích wmf.7 a wmf.9, přičemž česká Wikipedie používá wmf.7. Jméno účtů ale přesto pomůže, vývojáři se mohou podívat do chybových logů a problém identifikovat. --Martin Urbanec (diskuse) 14. 7. 2017, 14:13 (CEST)
Myslím, že od včera (kdy byla nasazena wmf.9) by to již mělo být v pořádku. --Dvorapa (diskuse) 18. 7. 2017, 17:45 (CEST)

Šablona[editovat | editovat zdroj]

Po šabloně subst:vtip mám uživateli na diskuzní stránce vložit e2? --Markéta M. (diskuse) 15. 7. 2017, 12:30 (CEST)

O kterého uživatele se jedná? --Rob542 (diskuse) 16. 7. 2017, 07:44 (CEST)
Jedná se o Pepíka Staudta, vložil do článku vtip (už podruhé). --Markéta M. (diskuse) 16. 7. 2017, 11:35 (CEST)

Barbora Vaculikova spatne foto[editovat | editovat zdroj]

Dobry den, vsimla jsem si, ze mate u me stranky spatne foto, na krtere je kolegyne Antonia Nyass. Jak lze tuto situaci napravit? Diky Barbora Vaculikova Bara Vaculikova (diskuse) 17. 7. 2017, 23:50 (CEST)

Pokud najdete na Commons (https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Yellow_Sisters) nějakou svoji fotku, přesuňte ji místo té špatné. Pokud na Commons není vaše fotka, můžete ji tam nahrát pomocí Nástroje na svislé liště „Načíst soubor“ --Juniperbushman (diskuse) 18. 7. 2017, 00:57 (CEST)
Pokud je Váš portrét toto, pak by už měl být článek v pořádku (bez vyprázdnění cache prohlížeče ale můžete vidět starou verzi stránky). Pokud máte lepší portrét, ke kterému vlastníte autorská práva nebo jejž je autor ochoten uvolnit pod volnou licencí, pak by bylo záhodno soubor uploadovat, jak již napsal předřečník. Pro výměnu fotky v infoboxu článku je poté ale potřeba změnit název profilové fotky na Wikidatech, s tím Vám už někdo z nás pomůže. — Gumruch (disk.) 18. 7. 2017, 01:05 (CEST)

Rozcestník[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, na Wikipedii už existuje heslo František Heřmánek - jde o fotbalistu. Nové heslo o spisovateli téhož jména jsem nazval František Heřmánek (spisovatel), ale Google ho nenachází. Můžete mi poradit, jak udělat rozcestník na "František Heřmánek" a obě hesla tak zrovnoprávnit? Děkuju. --193.179.130.49 18. 7. 2017, 16:17 (CEST)

Většinou chvíli trvá, než Google zjistí, že na Wikipedii je nový článek, čili si s tím nedělejte starosti, do 14 dní to tam bude ;) --Dvorapa (diskuse) 18. 7. 2017, 17:38 (CEST)

Špatné zobrazení šablony[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, v článku Seznam politických afér v Česku se špatně zobrazuje šablona seznam, i když v předchozí verzi bylo vše v pořádku. Dá se s tím něco dělat? V nejhorším mohu samozřejmě přepsat článek tak, aby tuto šablonu neobsahoval... --Vavroch (diskuse) 21. 7. 2017, 21:19 (CEST)

Šablona nebyla posledních několik měsíců upravována. Co konkrétně je špatně zobrazeno? --21. 7. 2017, 23:27 (CEST), Utar (diskuse)
Chyba byla hluboko v šabloně seznam a byla tam už celkem dost dlouho. Divím se, že ji nikdo neobjevil dřív. Opraveno. --Dvorapa (diskuse) 21. 7. 2017, 23:29 (CEST)
OK, výborně. Díky moc. --Vavroch (diskuse) 22. 7. 2017, 12:33 (CEST)

Zmizelo mi shrnutí editace[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, měl bych na vás někoho prosbu o pomoc. Používám Vektor a před nedávnem mi zmizelo textové pole, kam se vyplňuje shrnutí editace. Neporadíte mi někdo, kde mám co opravit, aby to zas fungovalo? Nebo ještě lépe, nechcete mi to rovnou někdo případně opravit? :) Předem moc díky a jsem s pozdravem --Chmee2 (diskuse) 22. 7. 2017, 20:47 (CEST)

Ahoj, opravil jsem. --Martin Urbanec (diskuse) 22. 7. 2017, 22:09 (CEST)
Dodatek, vzhledem k tomu, že jsem to nedávno opravoval Horstovi, prohledávám všechny uživatelské stylopisy na problematický předpis a mažu ho. Uživatele o tom následně informuji. --Martin Urbanec (diskuse) 22. 7. 2017, 22:18 (CEST)

Problémy s novým článkem[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, když chci nahrát článek objevuje se mi tohle, co to znamená nebo co mám udělat dál? "Tato činnost byla automaticky identifikována jako škodlivá, a proto zakázána. Pokud považujete svou editaci za správnou, kontaktujte správce a sdělte jim, o co jste se snažili. Stručný popis pravidla, které vaši činnost označilo za škodlivou: Podezřelý článek" Zpracovala jsem nový článek v češtině na Lisa Kristine, která má již článek v angličtině a vycházela jsem hlavně ze zdrojů původního článku. --Tereziekos (diskuse) 24. 7. 2017, 12:58 (CEST)

Ahoj, vzhledem k tomu, že text obsahoval slovo YouTube a tvůj účet je tu nový, filtr zamezil založení článku. Poslední dobou tu bylo mnoho nových účtů, které zakládaly články o pidiúčtech na YouTube. Článek Lisa Kristine jsem založil pomocí tvého textu. Již je i propojen s anglickou verzí. S pozdravem --24. 7. 2017, 14:17 (CEST), Utar (diskuse)
Děkuju moc :) – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Tereziekos (diskusepříspěvky) 24. 7. 2017, 14:44

GLAMorous funguje, nebo ne?[editovat | editovat zdroj]

Stránka se sice načte, ale po zadání jmen uživatelů (kteří mají na Commons spoustu fotek použitých různě po Wikipedyjích), to nic nenajde. Je to porucha nebo nějaký plánovaný výpadek? Řeší se to někde? --Octopus moldavicus (diskuse) 24. 7. 2017, 21:33 (CEST)

Mně to funguje, nyní jsem to odzkoušel na sobě. Doporučuji používat verzi bez HTTPS. --Vojtěch Dostál (diskuse) 24. 7. 2017, 21:48 (CEST)

Ověření zdroje v článku Košťany[editovat | editovat zdroj]

Má někdo možnost a mohl by v článku Košťany ověřit tvrzení ozdrojované časopisem Acta Onomastica, konkrétně část „Původní název města nepochází z němčiny ale nejspíš z kornštiny - jazyka převzatého z keltštiny. V okolí města je množství rýžovišť - těžil se zde cín. Průzkum výskytu kasiteritu - cínové rudy - se prováděl pomocí jam, které horníci z Cornwallu označovali jako costean - čte se kosten“? VELEN1 tuto informaci vkládal už dříve, kdy byla z článku odstraňována jako vlastní výzkum. Vzhledem k tomu, že v minulosti jím použité zdroje nedokládaly v článku uvedená tvrzení, jsem na pochybách, jestli současná formulace v článku odpovídá zdroji. Časopis je obtížně dostupný a vkladatel nereaguje na mou žádost o poskytnutí zdroje k ověření. --Petr Kinšt (diskuse) 25. 7. 2017, 10:41 (CEST)

Bohužel Acta Onomastica jsou dostupná na [1] pouze do ročníku 2013, takže s rokem 2016 nemohu pomoci. Doporučuji obrátit se na Městskou knihovnu skrze Wikipedie:Ptejte se knihovny --Vojtěch Dostál (diskuse) 25. 7. 2017, 21:26 (CEST)
Objednal jsem si elektronickou kopii, uvidíme. --Martin Urbanec (diskuse) 25. 7. 2017, 21:40 (CEST)
@Martin Urbanec: Ještě jednou díky za rychlé obstarání článku. Informace a zdroj docela sedí. Osobně si myslím, že autor článku v časopisu unáhleně spojuje název středověkého města s pravěkým osídlením, ale celkově článek dává smysl. Sám bych dal přednost Profousově výkladu, protože je podstatně jednodušší. Otázkou pro mě zůstává zmínka o Matouši Pařížském v sekci Historie, který se alespoň v online zdrojích vyskytuje ve spojení s Košťany jenom na Wikipedii, ale to už nechám k prozkoumání někomu jinému. Každopádně jsem do článku o Košťanech doplnil sekci Název, ať si čtenáři vyberou. --Petr Kinšt (diskuse) 27. 7. 2017, 15:41 (CEST)

Fotky[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, nejde mi vložit žádnou fotku do článku Australský ovčák, šlo by to opravit?


Reliancent (diskuse) 27. 7. 2017, 08:55 (CEST)

Všechny použitelné fotky na Wikipedii musí být nahrány na sesterský projekt Commons, ale pouze takové, které jsou uvolněny pod svobodnou licencí, kdy jste držitelem autorských práv či je ověřitelné jejich volné použití, viz Autorské právo. --Kacir 27. 7. 2017, 09:05 (CEST)

Infobox na UP[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, mohu použít infobox i na své UP? Děkuji Vám předem za odpověď, --Markéta M. (diskuse) 29. 7. 2017, 17:37 (CEST)

Taktéž zdravím, technicky zcela jistě ano, ale nedoporučoval bych to: pro neznalé editory to může implikovat ency. článek. --Martin Urbanec (diskuse) 29. 7. 2017, 17:43 (CEST)
Aha... No, i tak nevím který infobox použít... --Markéta M. (diskuse) 29. 7. 2017, 17:49 (CEST)
@Markéta M.: Uživatelskou stránku můžete vyšperkovat třeba věcmi z kategorie Šablony:Uživatelské, případně nálepkami (tzv. userboxem) a babylónem. --Dvorapa (diskuse) 30. 7. 2017, 14:14 (CEST)

Nový článek[editovat | editovat zdroj]

Krásný večer, snažím se nahrát článek o herci z divadelního zeskupení Drag Addicts, již existujícího na Wikipedii, a propojit oba články, a bohužel mě systém identifikuje takhle - "Tato činnost byla automaticky identifikována jako škodlivá, a proto zakázána. Pokud považujete svou editaci za správnou, kontaktujte správce a sdělte jim, o co jste se snažili. Stručný popis pravidla, které vaši činnost označilo za škodlivou: Podezřelý článek"

Je to ozdrojováno 27 odkazmi, tří z nich jsou youtube, frakce představení, zbytek jsou časopisy, noviny, stránky vlády ČR, avíza o výstavách.

Děkuji za případné vysvětlení či pomoc.

--Debouchery (diskuse) 31. 7. 2017, 02:52 (CEST)

Dobrý den, vysvětlení zde. Vzhledem k odkazům článek nemůže založit nový účet.--Zdenekk2 (diskuse) 31. 7. 2017, 03:27 (CEST)
Ještě doplním: Ze záznamů filtru jsem článek obnovil na Wikipedista:Debouchery/Maty Dio, můžete tam článek případně dopracovat. Jakmile bude dokončen, požádejte zde o jeho přesunutí mezi ostatní články. --Martin Urbanec (diskuse) 31. 7. 2017, 13:28 (CEST)
Krásný večer, děkuji za vysvětlení. Je to dopsané. Snad je forma v pořádku. Koho mám požádat o přesunutí článku mezi ostatní? Moc děkuji za trpělivost. --Debouchery (diskuse)
Hotovo, ještě to ale chce upravit, externích odkazů je tam fakt moc + je potřeba doplnit kategorie atd.--Rosenfeld (diskuse) 1. 8. 2017, 01:08 (CEST)

možnost zveřejnění informací o vodíkových technologiích?[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, lze na wikipedii přidat informace týkající se vodíkových technologiích, ty průběžně za ČR aktualizovat, pod názvem Czech Hydrogen Days, což je konference každoročně v ČR pořádaná? Připravujeme i publikace a studie o vodíkových technologiích, jejichž informace by možná byly pro wikipedii zajímavé. Zde odkazy: www.hydrogendays.cz www.hytep.cz www.whtcprague2017.cz Předem děkuji za odpověď. Elizabeth Tien d.tien@hytep.cz

Dobrý den, Elizabeth, tímto způsobem zcela jistě ne. Pokud existuje dostatek nezávislých věrohodných zdrojů pojednávajících o konferenci, lze napsat článek přímo o ní (viz třeba TED). V ní by ale nemělo být pojednáváno přímo o (ve Vašem případě) vodíkových technologiích, ale jen o konferenci jako takové. Stejně tak je možné psát (či vylepšovat) samostatné články týkající se tohoto tématu (opět jeden příklad za všechny: Termonukleární zbraň). S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 3. 8. 2017, 16:08 (CEST)

Vyznamnost stranky Jan Lípa[editovat | editovat zdroj]

Dobry den, stranka Jan Lípa dle meho splnuje vyznamnost. Odkazy a zdroje, ze kterych je prispevek tvoren, jsou verohodneho a netrivialniho puvodu, presto hrozi prispevku smazani. Muzete mi, prosim, poradit?

Dekuji za pomoc. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 37.188.249.177 (diskusepříspěvky)

Dobrý den. Obávám se, že dodané zdroje neodpovídají požadavkům stanoveným například na Wikipedie:Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje nebo Wikipedie:Významnost.
Nenašel jsem mezi uvedenými žádný zdroj, který by o Janu Lípovi psal aspoň trochu obšírnějí, a současně by vyhovoval např. pravidlu Wikipedie:Věrohodné zdroje. Mezi takové nelze počítat bakalářku a už vůbec ne "stránky věnované vzpomínkám na Velikého Arahata" na webzdarma. Kromě toho text není psán moc encyklopedickým stylem, takže i kdyby se nezávislé netriviální věrohodné zdroje našly, tak by potřeboval přepsat. Na textu je vidět, že vám ani tak nešlo o obohacení encyklopedie, jako spíše o popularizaci pana Lípy. Pokud se mýlím a ve skutečnosti platí to první, určitě najdete mnoho témat, která na Wikipedii pokrytá nejsou a přitom by ji obohatila mnohem více. --Jan.Kamenicek (diskuse) 5. 8. 2017, 02:21 (CEST)

Vložení webů[editovat | editovat zdroj]

Jak mám vložit dva weby které opotstatňují můj článek a kam je mám vložit? – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel TV Dáda A Áďa (diskusepříspěvky)

Jak vložit referenci se dozvíte např. na Nápověda:Reference na příkladu. Nutno však upozornit, že zdaleka ne každý "web" může být pokládán za věrohodný zdroj a mnoho internetových zdrojů, zejména různých blogů, fanouškovských stránek a podobně za takové pokládáno není. --Jan.Kamenicek (diskuse) 4. 8. 2017, 23:06 (CEST)

Rada[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, nejspíše to bude jen malé přehlédnutí, ale nemohl by se někdo kouknout na CZ Scorpion EVO 3 a říct, proč se v infoboxu neukazují parametry od sekce Specifikace zbraní, působících na dálku? Děkuji RiniX (diskuse) 11. 8. 2017, 15:33 (CEST)

Ahoj, protože je třeba v sekci Typ zbraně zvolit typ zbraně (dát jako hodnotu příslušného parametru "ano"). V tomto případě zjevně bude v sekci Typ zbraně třeba dát střelná = ano. --Martin Urbanec (diskuse) 11. 8. 2017, 15:40 (CEST)
Jo, aha, to mě nenapadlo. Mockrát děkuji. RiniX (diskuse) 11. 8. 2017, 15:41 (CEST)

Vyladění uživatelské stránky[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, kdyby se někomu chtělo a věděl jak na to, přemístěte mi prosím uživatelské nálepky na mé userpage tak, aby nebyly nad obrázkem, ale přímo na něm vpravo nahoře. Vypadalo by to lépe a nevím jak na to. Díky. --Remaling (diskuse) 11. 8. 2017, 20:17 (CEST)

Ahoj, třeba takhle? Kdyžtak si u nálepek adekvátně změň hodnotu left, je to odsazení od levého okraje obrázku. --Martin Urbanec (diskuse) 11. 8. 2017, 21:03 (CEST)
Ahoj, ano. Díky! --Remaling (diskuse) 11. 8. 2017, 21:15 (CEST)

Názvy ruských republik[editovat | editovat zdroj]

Zdravím! Neví někdo z vás, zda-li je češtinářsky správné nazývat Republiku Komi pouze Komi a Chakasii Chakaskem? --Tayari (diskuse) 14. 8. 2017, 11:39 (CEST)

Podezřelý článek[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, snažím se vytvořit článek o hudební skupině Reflexy, bohužel je vyhodnocen jako podezřelý a nejde zveřejnit. Můžete prosím pomoci? Předem děkuji. Mirapix (diskuse) 14. 8. 2017, 13:16 (CEST)

Založení článku bylo znemožněno editačním filtrem (filtr 38) – [2], [3]. Nejsem si jistý přesným důvodem, vypadá to ale, že filtru vadí odkazy na youtube.com. --Vachovec1 (diskuse) 14. 8. 2017, 13:39 (CEST)
Při prvním pokusu o zveřejnění nebyl v textu žádný odkaz, ty jsem tam přidal až později. Předpokládám, že nejde zveřejnit, protože jsem nový uživatel. Mirapix (diskuse) 14. 8. 2017, 13:43 (CEST)
Tím by to být nemělo, článek není zamčený ani polozamčený... Zkuste znovu kliknout na tlačítko 'Zveřejnit změny'. Jakou vám to tam hází hlášku? --Vojtasafr (diskuse) 14. 8. 2017, 13:49 (CEST)
Stále to samé: ''Tato činnost byla automaticky identifikována jako škodlivá, a proto zakázána. Pokud považujete svou editaci za správnou, kontaktujte správce a sdělte jim, o co jste se snažil. Stručný popis pravidla, které vaši činnost označilo za škodlivou: Podezřelý článek'' Mirapix (diskuse) 14. 8. 2017, 13:52 (CEST)
Článku, co jsem viděl, navíc chybějí NNVZ, je to zkopírované (tedy porušení autorských práv) a neencyklopedické. Nevkládat. OJJ, Diskuse 14. 8. 2017, 13:53 (CEST)
Ano, text Historie je zkopírovaný, ale mám samozřejmě písemné povolení od zastupující agentury.. Jak mám tedy dále postupovat? Mirapix (diskuse) 14. 8. 2017, 13:59 (CEST)
@Mirapix: >WP:OTRS. Zároveň znovu poukazuji na encyklopedický styl, který článku chybí, vzhled a styl, co článku chybí a hlavně dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, mezi které oficiální stránky rozhodně nelze počítat. Nejprve by chtělo tohle pořešit, třeba na Vašem pískovišti (založit v záložce pískoviště, dostanete se tam odkazem úplně nahoře na stránce), potom teprve vložit do hlavního jmenného prostoru. Ušetříte tím práci sobě i nám. Díky. --OJJ, Diskuse 14. 8. 2017, 14:03 (CEST)
Přidělil jsem Vám příznak schváleného uživatele (na týden, protože brzy byste ho měl získat automaticky). Prosím, zkuste článek vložit znovu. Následně dle této stránky pošlete povolení (případně instruujte danou agenturu, pokud to není přímo Váš text) na permissions-cs@wikimedia.org. Může se stát, že na chvíli text zmizí, pokud ale dojde povolení, mělo by být vše v pořádku a je třeba jen vyčkat. Pak bude třeba doložit nějaké zdroje dokládající významnost, to po zběžném googlení nebude problém, takže Vám je tam dodám. Dejte vědět, pokud nastane nějaký problém, --Martin Urbanec (diskuse) 14. 8. 2017, 14:03 (CEST)
@Martin Urbanec: Spíš bych se nejprve klonil k encyklopedizaci textu (takto je to snad IMO i na UU, ale já jsem v tomhle přísnější), těch propagací o velkých úspěších apod. je tam opravdu dost. Článek v hlavním jmenném bude momentálně jenom snůška šablon o významnosti, NPOV, copyviu a úpravě. --OJJ, Diskuse 14. 8. 2017, 14:06 (CEST)
Je mi jedno, jestli půjdeme přes pískoviště anebo budeme opravovat přímo v hlavním jmenném :). Každopádně pro oboje je příznak potřeba => přidělen. Omlouvám se za komplikace. --Martin Urbanec (diskuse) 14. 8. 2017, 14:10 (CEST)
@Martin Urbanec: Myslím, že filtr udělal více záslužné práce a autor je rozumný a pochopí to. Článku jsem dal základní VAS a formálně označil. --OJJ, Diskuse 14. 8. 2017, 14:13 (CEST)
Děkuji za pomoc, teď tedy musím vyřešit to povolení vkládání textu z jejich stránek (jestli chápu dobře tak povolení v emailu mi momentálně k ničemu nebude) a dále encyklopedizaci textu. Mirapix (diskuse) 14. 8. 2017, 14:29 (CEST)
Pokud to povolení ve Vašem e-mailu je dle vzoru v nápovědě, pak by ho stačilo přeposlat. Pokud není, je třeba si domluvit nové. --Martin Urbanec (diskuse) 14. 8. 2017, 14:31 (CEST)
@Vachovec1: Vadí. Vzhledem k množství článků na smaz dal Martin zákaz od neprověřených založit cokoli se slovem YouTube, Minecraft atd. OJJ, Diskuse 14. 8. 2017, 13:56 (CEST)

Přesunutí stránky[editovat | editovat zdroj]

Zdravím. Rád bych překladem vytvořil rozcestník pro hebrejské slovo "Eretz", nicméně již existuje pod tímto termínem "trochu" sebeprezentační stránka portálu Eretz.cz. Je možné to přesunout např. na "https://cs.wikipedia.org/wiki/Eretz.cz" ? Díky.--PetrKlíč (diskuse) 14. 8. 2017, 13:27 (CEST)

Kolega přesunul. RiniX (diskuse) 14. 8. 2017, 13:32 (CEST)
Díky. Rozcestník je publikován. --PetrKlíč (diskuse) 14. 8. 2017, 15:32 (CEST)

Interwiki NS[editovat | editovat zdroj]

Zdá se mi, že v interwiki nástěnky správců je trochu bordel, dokázal by to někdo vyřešit? Špatně je určitě propojení s francouzskou a polskou Wikipedií, ale i zbytek je podivný:

Q4580256

 • cs: žádosti o zásah/akci správce
 • sk: žádosti o zásah/akci správce
 • fr: žádosti na správce o vysvětlení jejich činů
 • de: žádosti o zásah/akci správce
 • en: diskuse se správci k vysvětlení jejich činů, zda blokovat určité vandaly nebo ještě počkat, dotazy a oznámení

Q3907246

 • fr: žádosti o zásah/akci správce
 • de: diskuse se správci, dotazy na správce
 • en: rozcestník, která stránka slouží k jakému typu žádosti/dotazu/prosby na správce
 • pl: žádosti o zásah/akci správce

Q32402502

 • en: žádosti o zásah/akci správce

--Dvorapa (diskuse) 15. 8. 2017, 11:34 (CEST)

Požádal jsem o pomoc i na Wikidatech. Matěj Suchánek (diskuse) 15. 8. 2017, 17:05 (CEST)

Nemohu editovat pod uživatelským jménem[editovat | editovat zdroj]

Dobrý večer. Již druhý den tato hláška

Promiňte! Váš požadavek se nepodařilo zpracovat kvůli ztrátě dat z relace.

Možná jste byli odhlášeni. Zkontrolujte, že jste stále přihlášeni a zkuste to prosím znovu. Pokud se tento problém bude opakovat, zkuste se odhlásit a znovu přihlásit a zkontrolujte, že váš prohlížeč dovoluje přijímat cookie z tohoto serveru.

Vše jsem provedl dle instrukcí a stále nelze uložit změny.--Foxx70 (diskuse) 15. 8. 2017, 22:07 (CEST)IP refaktorizoval --Martin Urbanec (diskuse) 15. 8. 2017, 22:38 (CEST)

Dobrý večer, jestliže používate Firefox, zkuste, prosím, použít pro editaci Wikipedie jiný prohlížeč. Změna ve Firefoxu v některých případech znemožňuje uložení změn. Jestliže nemůžete použit jiný prohlížeč, prosím, zkuste smazat všechny cookies a pokusit se navštěvovat odlišné verze Wikipedie pokud možno co nejméně (právě velké množství navštívených jiných verzí téhož projektu problém způsobuje). Problém je v řešení vývojáři. Jestliže si přejete uchovat Vaši IP adresu v soukromí, odpovězte mi e-mailem na martin.urbanec@wikimedia.cz. IP adresu z této revize jsem skryl, u dalších ji nechám viditelnou. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 15. 8. 2017, 22:38 (CEST)

Neprověřené články[editovat | editovat zdroj]

Přestalo se mi objevovat žluté zvýraznění u neprověřených článků. Má někdo z uživatelů s těmito přiznanými právy podobný problém nebo je chyba pouze u mne? Čím by to mohlo být? Děkuji za případnou pomoc. --Perid (diskuse) 19. 8. 2017, 06:04 (CEST)

Taktéž, avšak vůbec nevím proč. RiniX (diskuse) 19. 8. 2017, 17:06 (CEST)
@RiniX: Díky za reakci, aspoň teď víme, že chyba pravděpodobně není u nás... --Perid (diskuse) 19. 8. 2017, 18:41 (CEST)
@Martin Urbanec: Nevíš o tom něco? RiniX (diskuse) 20. 8. 2017, 18:48 (CEST)
Chyba je globální a je pravděpodobně způsobena chybou vývojářů. V řešení. --Martin Urbanec (diskuse) 20. 8. 2017, 18:51 (CEST)
Tak to jo, díky moc. RiniX (diskuse) 20. 8. 2017, 18:59 (CEST)
@Martin Urbanec: Taky děkuji. --Perid (diskuse) 20. 8. 2017, 19:12 (CEST)

Pahýl[editovat | editovat zdroj]

--Beri77777 (diskuse) 19. 8. 2017, 16:51 (CEST) Dobrý den, kdo prosím rozhoduje o tom, co už není pahýl? Pokoušela jsem se šablonu "pahýl" odstranit pomocí editace šablony, ale nešlo to, tak jsem usoudila, že to není v mé kompetenci, nebo téma ještě nesplňuje podmínky, aby bylo článkem a ne pahýlem. Děkuji...

Dobrý den, Wikipedie:Pahýl#Kdy článek označit jako pahýl. Odebral jsem to označení, článek se zdá již rozsáhlejší než pahýl. Je však psán poměrně bombasticky, bylo by vhodné dodat řádkové reference ke všem těm superlativům, tak jak je to už na některých místech článku. S pozdravem --19. 8. 2017, 17:06 (CEST), Utar (diskuse)

dobrý den, nelze mi zveřejnit stránka[editovat | editovat zdroj]

Tato činnost byla automaticky identifikována jako škodlivá, a proto zakázána. Pokud považujete svou editaci za správnou, kontaktujte správce a sdělte jim, o co jste se snažili. Stručný popis pravidla, které vaši činnost označilo za škodlivou: Podezřelý článek Stránka o Jan Macák Solanum417lycopersicumq (diskuse) 19. 8. 2017, 21:30 (CEST)

Youtuber bez NNVZ. Činnost byla zakázána filtrem 38, protože tyto články se z 9/10 mažou. Ani tady nevidím důvod pro opak. OJJ, Diskuse 20. 8. 2017, 06:43 (CEST)