Wikipedie:Potřebuji pomoc

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zkratka:
WP:POMOC

Na této stránce můžete položit dotaz, pokud si s něčím na Wikipedii nevíte rady. Prosíme věnujte pozornost níže uvedeným pokynům a nevkládejte dotazy nesouvisející s tvorbou Wikipedie, tato stránka není všeobecnou internetovou poradenskou službou (hledáte-li poradnu, zkuste službu Ptejte se knihovny).

Potřebuji pomoc
  • Nejdříve si prohlédněte nápovědu a v tabulce níže ověřte, zda dotaz patří sem.
  • Každou otázku vkládejte jako nové téma a vhodně jej pojmenujte v políčku Předmět/nadpis.
  • Snažte se dotaz formulovat jasně, stručně a výstižně.
  • Dotazy podepisujte vložením ~~~~ nebo kliknutím na Vector toolbar signature button.png ikonu tužky.

Položit nový dotaz Položit nový dotaz

Jste-li v Praze nebo v Brně, můžete požádat o pomoc také osobně na některém ze setkání klubu Wikipedie.
O pomoc můžete žádat také na IRC chatu. Kanál pro českou Wikipedii je #wikipedia-cs.


Urgentní úprava článku + znaky reklamy[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

vytvořila jsem článek pro společnost Arval, jedná se o moji první tvorbu na Wikipedii, takže jsem počítala s tím, že bude potřeba úprav. Na stránku mi byla od zkušených wikipedistů vložena šablona s upozorněním. Doložila jsem tedy významnost nezávislými zdroji, upravila i textaci. Šablona je však stále vložena. Chtěla jsem se tedy zeptat, zda by mi někdo mohl poradit s konkrétními úpravami, tak aby stránka odpovídala pravidlům. Mockrát děkuji

KrizDana (diskuse) 30. 8. 2016, 15:42 (CEST)

Oficiální obsah - stránka GUARANT International[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

jsem nový wikipedista a jsem autorem stránky GUARANT International. Na základě poslání autorského potvrzení do OTRS byla stránka oficiálně povolena. Ráda bych se Vás ale zeptala, jak změním současný vzhled ,,hesla" GUARANT International, tak aby obsah vypadal jako oficiální obsah hesla na Wikipedii, a ne jako mnou ručně napsaný obsah? Stejně tak jako např. reference? Zároveň bych se chtěla zeptat, jak mohu docílit toho, aby nad stránkou nevisela hláška: ,,Tento článek má znaky reklamy, politické agitace, propagace, sebepropagace apod. Můžete pomoci Wikipedii tím, že obsah upravíte podle nezaujatého úhlu pohledu. O článku lze diskutovat na jeho diskusní stránce. Až do vyřešení, prosíme, tuto zprávu neodstraňujte.", posílala jsem do OTRS obhajobu, že jde o čistě informativní stránku o firmě, která je důležitým článkem v cestovním ruchu České republiky a kongresového průmyslu. Jiné firmy také mají jména společnosti jako hesla na wikipedia, které informují o jejich fungování a nejsou označeny jako reklamní a přitom text je stejně pojat. Můžete mi prosím poradit?

Děkuji mockrát. GUARANT International – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel GUARANT International (diskusepříspěvky) 12. 2. 2016, 15:59 (CET)

Spolupráce na článku[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, rád bych vylepšil, respektive vytvořil novou stránku pro heslo Kuželky, stávající je velmi nedostačující. Hledám někoho kdo by mi pomohl s formální úpravou stránky. Já bych dodal veškerý obsah stránky. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 85.132.201.251 (diskusepříspěvky) 18. 5. 2016, 11:44 (CEST)

Josef Dietrich[editovat | editovat zdroj]

Plánuju založit stránku českého barokního sochaře Josefa Dietricha. Stránka Josef Dietrich je již využitá článkem o německém příslušníkovi SS: Josef Sepp Dietrich. Jak situaci řešit?

  • přesunout stránku Josef Dietrich na očekávatelnější Sepp Dietrich (= podle vzoru EN a DE wiki) a uvolněnou pozici použít pro sochaře?
  • přesunout stránku Josef Dietrich na Sepp Dietrich a z uvolněné pozice udělat rozcestník?
  • ponechat stránku a pro založení nové použít rozlišovač „sochař“?

--Xth-Floor (diskuse) 18. 8. 2016, 13:21 (CEST)

Vyřešil jsem kombinací přesunu a rozcestníku. --Xth-Floor (diskuse) 21. 8. 2016, 08:12 (CEST)

Šablona Pravopis[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, mohl by někdo technicky zdatnější opravit v šabloně {{Pravopis}} funkci „část“? Při jejím použití (dle dokumentace) na začátku sekce (s úvodem „Tato část článku potřebuje důkladnou jazykovou korekturu.“) se v komentáři objeví slovo „část“ (diff), při použití druhého parametru (s kterým se zřejmě nepočítá) to zase hodí úvod jako při použití šablony na začátku článku (s úvodem „Tento článek potřebuje důkladnou jazykovou korekturu.“, diff), což je uprostřed článku nevhodné. Ze dvou špatných variant jsem v článku použil to menší zlo (tedy s úvodem „Tato část článku…“ a komentářem „část“, diff), ale radost z toho nemám. Šlo by to nějak vyřešit? Předem díky. --Jan KovářBK (diskuse) 24. 8. 2016, 01:07 (CEST)

Jo, šlo :). Šablonu jsem naprogramoval tak, že pokud je první nepojmenovaný parametr část, komentář může být a) až druhý nepojmenovaný parametr b) pojmenovaný parametr (komentář, comment, poznámka). --Martin Urbanec (diskuse) 24. 8. 2016, 10:26 (CEST)

Přesměrování[editovat | editovat zdroj]

Když už mluvíme žádná česká, jsem použil Google Translate psát na mou otázku; Původní anglický text se objeví dole.

Jack E. Boucher zahrnuje červený odkaz na United States Department of the Interior. Článek o tomto tématu již na Ministerstvo vnitra Spojených států amerických existuje. Bylo by dobré vytvořit "United States Department of the Interior" jako přesměrování do článku s názvem českém jazyce?

Jack E. Boucher includes a red link to United States Department of the Interior. An article about this topic already exists at Ministerstvo vnitra Spojených států amerických. Would it be a good idea to create "United States Department of the Interior" as a redirect to the article with the Czech-language title?

Nyttend (diskuse) 25. 8. 2016, 20:24 (CEST)

@Nyttend:Sure. The redirect was created. Best, --Martin Urbanec (diskuse) 25. 8. 2016, 20:28 (CEST)
This is what we do at en:wp (see en:Akce nespokojených občanů and en:Česká strana sociálně demokratická), but I was unfamiliar with your policies. Thank you! Nyttend (diskuse) 25. 8. 2016, 20:35 (CEST)
You're welcome. --Martin Urbanec (diskuse) 25. 8. 2016, 20:36 (CEST)

Šablona Seznam děl v Souborném katalogu ČR[editovat | editovat zdroj]

Jak se generuje číslo příslušné ke konkrétnímu jménu?--NoJin (diskuse) 26. 8. 2016, 00:11 (CEST)

Postačí odkaz na příslušnou šablonu {{NK ČR}} a tam odkaz do databáze AUT? --Jan Polák (diskuse) 26. 8. 2016, 08:18 (CEST)

Editace názvu stránky[editovat | editovat zdroj]

Prosím o radu, jak editovat překlep v názvu nově založené stránky. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Atramas (diskusepříspěvky)

@Atramas:Dobrý den, přejmenovat stránku mohou z bezpečnostních důvodů pouze uživatelé registrovaní alespoň 4 dny (což Vy nejste), pak se automaticky zobrazí nabídka Další a v ní tlačítko Přesunout. Pokud na něj kliknete, můžete dané stránce změnit název. Jedná se asi o stránku Karel Hobza a původní malé písmenko v jejím názvu. Již jsem to opravil. Pokud tam je ještě jiný překlep, prosím, ozvěte se zde, já anebo někdo jiný ho opraví. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 27. 8. 2016, 11:36 (CEST)

Vložení fotografie[editovat | editovat zdroj]

Při vkládání fotek mi vždy vyskakuje chyba, "něco se pokazilo".

Prosím o radu, co s tím.– Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel GCZMCH (diskusepříspěvky) 30. 8. 2016, 15:02‎ (CEST)

Fotky se vkládají na Wikimedia Commons. --Hugo (diskuse) 30. 8. 2016, 15:32 (CEST)

Frederik Nielsen[editovat | editovat zdroj]

Prosím aktualizujte jeho profil.údaje které uvádíte jsou několik let staré.děkuji xy – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel ‎94.113.251.98 (diskusepříspěvky)

VyřešenoVyřešeno Vložil jsem šablonu {{Aktualizovat}}. Jinak, na Wikipedii jinak nikdo profil nemá. OJJ, Diskuse 3. 9. 2016, 15:19 (CEST)

Změna jména u hesla[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

u hesla https://cs.wikipedia.org/wiki/Matt_konop bych ráda požádala o úpravu na Matt Konop.

Děkuji

--Jponcarova (diskuse) 4. 9. 2016, 11:04 (CEST)

@Jponcarova: Opraveno. Opraveno Díky za článek, později ještě vylepším. OJJ, Diskuse 4. 9. 2016, 11:06 (CEST)

Karosa/Irisbus/Iveco Bus[editovat | editovat zdroj]

Dobrý večer, potřeboval bych poradit - právě kategorizuji "Kategorie:Autobusy podle značky|autobusy dle značek" a zadrhl jsem se u značky Karosa - jak mám kategorizovat následující modely: Irisbus Citelis 12M, Irisbus Citybus 12M, Irisbus Ares, Iveco Urbanway 10M, Iveco Crossway a mnoho dalších. Kategorie k dispozici: "Kategorie:Autobusy Karosa", "Kategorie:Autobusy Irisbus" a "Kategorie:Autobusy Iveco". S tím, že by i jedna kategorie mohla být podkategoríí té druhé. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Tayari (diskusepříspěvky)

Aby jedna byla podkategorií druhé mi nepřijde vhodné řešení. Mohly by být všechny tři na stejné úrovni vedle sebe, ne? --Jan Polák (diskuse) 11. 9. 2016, 20:43 (CEST)
Nojo, ale co když ten autobus má všechny 3 názvy zárověň, viz. Iveco Crossway? --Tayari (diskuse) 11. 9. 2016, 20:53 (CEST)
Já si taky myslím, že by měly být na stejné úrovni, žádné podkategorie. Prostě ta současná historie Karosy/Iveca v rámci bývalého Irisbusu je taková složitější a podle mě nelze dát všechny Karosy (včetně těch socialistických) jako podkategorii Iveca nebo Irisbusu. A naopak je to ještě větší nesmysl. Pokud se daný model vyráběl pod více značkami, tak tam holt bude víc kategorií. Pokud se zavádí kategorie pro Irisbus, pak zrovna Crossway je kandidátem na překategorizování Karosa -> Irisbus, protože pod značkou Karosa (skončila s posledními B951E/B961E na začátku roku 2006) nebyl myslím nikdy vyráběn. Citybus bych zakategorizoval do Irisbusu, Karosy a taky Renaultu, Citelis myslím jen pod Irisbus a Urbanway je už jen Iveco. --Harold (diskuse) 11. 9. 2016, 22:50 (CEST)

Změna interwiki[editovat | editovat zdroj]

Poté, co byl původně jediný recentní druh žirafy rozdělen na 4, je potřeba spárovat český článek Žirafa (věnovaný celému rodu) s anglickým en:Giraffe (namísto stávajícího en:Northern giraffe, patřící nyní samostatnému druhu žirafa severní, pro který samostatný článek zatím nemáme). Nevím jak na to, s wikidaty neumím pracovat. Díky. Petr Karel (diskuse) 12. 9. 2016, 13:31 (CEST)

@Petr Karel: Provedeno. --Mario7 (diskuse) 12. 9. 2016, 13:38 (CEST)
(s e.k.) V článku Žirafa kliknete na konci levého menu pod interwiki na odkaz „Upravit odkazy“. Tím se dostanete na příslušnou stránku Wikidat, rovnou do sekce s interwiki odkazy. Tam tedy kliknete na „editovat“, najdete českou položku s prefixem cs a tu prostým kliknutím na ikonu popelnice smažete. Pak do horního vyhledávacího políčka na Wikidatech zadáte Giraffe a měla by z toho vypadnout stránka, patrně tato. Opět najdete sekci s interwiki odkazy na Wikipedii, kliknete na „editovat“, do posledního volného řádku s předepsaným „wiki“ vyplníte „cs“ a do vedlejšího políčka „stránka“ zadáte název českého článku, tedy Žirafa. Protože jste ji předtím smazal z dříve ukotveného místa, měla by být nyní volná. U horního okraje této sekce interwiki pak kliknete na „Uložit“ a je to. (Koukám ale, že kolega Mario7 už přesun protentokrát provedl. Takže třeba pro příště. Opravdu to je poměrně jednoduché, jen je potřeba pamatovat na to, že nejdřív musíte odmazat článek od původní položky a pak ho teprve můžete přidat k položce nové.) --Bazi (diskuse) 12. 9. 2016, 13:45 (CEST)
Ještě dodatek k takřka vyčerpávajícímu Baziho návodu, informace o interwiki je nějakou dobu držena v cache, pokud chcete, aby se projevila změna hned, buď kliknete na Editovat zdroj a text action=edit změníte na action=purge, anebo si v nastavení zapnete udělátko, které Vám tuto funkci přidá do sekce Další. Popřípadě provedete tzv. nulovou editaci (tzn. nevyplníte ani shrnutí, ani nic nezměníte), to má podobnou funkci. --Martin Urbanec (diskuse) 12. 9. 2016, 13:47 (CEST)
Ano chvilku to trvá. Tak pod ty tři komentáře ještě dodám, že v případě smazu některé položky je vlevo při editaci odkazů ikona popelnice. OJJ, Diskuse 12. 9. 2016, 13:51 (CEST)

Smazání historie editace[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, upravovala jsem heslo o své osobě, který na Wiki kdysi někdo založil a celá léta tam bylo uvedeno něco, co mě štvalo. Rozčílila jsem se a upravila si heslo sama, ale do zdůvodnění změn jsem napsala něco, čeho teď lituju. Dá se komentář k editaci nějak opravit nebo smazat? Nechci, aby to četli určití lidé... Vím, že je to moje chyba, ale stalo se.– Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 77.87.242.84 (diskusepříspěvky)

Dobrý den, protože se jedná o choulostivou záležitost, kterou by nebylo vhodné řešit veřejně (už jen proto, že nevyhnutelně by bylo to shrnutí zmíněno ještě zde), ozvěte se mi prosím na martin.urbanec@wikimedia.cz a probereme to soukromou cestou. Obecně, shrnutí lze pouze skrýt, a to za výjimečných okolností. --Martin Urbanec (diskuse) 12. 9. 2016, 19:15 (CEST)
Skryto [1] ?--Horst (diskuse) 12. 9. 2016, 19:16 (CEST)
@Horst: Tak ono většinou je vyžadován důvod, aby si každý nemohl nechat smazat, co napsal, ale jen, když je to potřeba. Proto jsem se na něj chtěl zeptat. Ale díky.--Martin Urbanec (diskuse) 12. 9. 2016, 19:19 (CEST)

Pravda o vodě[editovat | editovat zdroj]

V hesle Pravda o vodě (jde o distribuci vody v obcích v ČR) probíhá vleklá editační válka o podobu hesla, přičemž se domnívám, že ani jedna verze nevyhovuje pravidlu o neutrálním úhlu pohledu. Co s tím? --Jvs 14. 9. 2016, 16:15 (CEST)

Ideálně napsat třetí, lepší, a přesvědčit účastníky diskuse, aby považovali Tvou verzi za lepší. --Martin Urbanec (diskuse) 20. 9. 2016, 16:45 (CEST)

Jak lze doložit zdroje na stránce Wauies?[editovat | editovat zdroj]

Veškeré informace jsem čerpal ze hry. Jak mám napsat 2 zdroje, když existuje jenom jeden? --2A00:1028:83C6:1346:3DA4:1641:D9FE:568 20. 9. 2016, 16:11 (CEST)

Dobrý den, nejde o to, odkud jste čerpal, byť i tam je lepší udat více zdrojů, ale to je jiné téma. Jde o to doložit tzv. encyklopedickou významnost předmětu článku. Předmětu článku musely být věnované alespoň dvě nezávislé netriviální věrohodné práce (což hra sama určitě není), aby mohl být považován za významný pro encyklopedii dle měřítek české Wikipedie. Existují i jiné způsoby, například pokud je předmět článku delší dobu na více verzí Wikipedie, pravděpodobně by při vynaložení určitého úsilí vyhověl i pravidlům české Wikipedie, ale zrovna tento způsob koukám splněn není. Jde o to, abychom na Wikipedii neměli články o popelnici na rohu. A protože významnost, jako vše na Wikipedii, musí být posuzována objektivně (tzn. nezávisle na tom, kdo to posuzování vykonává), koukneme se, zda se o tom alespoň dvakrát píše a dle toho poté určíme, zda o tom může být článek i zde. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 20. 9. 2016, 16:44 (CEST)

Tabulka[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, potřeboval bych pomoct s tabulkou u článku Ryanair, už si tady s tím hraju dost dlouho ale pořád nemůžu přijít na to, co s ní je, že je tak divně roztáhlá. --Martin2035 (diskuse) 20. 9. 2016, 16:21 (CEST)

Je to lepší? --Vachovec1 (diskuse) 20. 9. 2016, 16:28 (CEST)
Ano, je, díky moc! --Martin2035 (diskuse) 20. 9. 2016, 16:45 (CEST)

Zpráva[editovat | editovat zdroj]

Můžu se zeptat. Jak bych měl detailně postupovat při psaní editace abych opět nedostal copyright. Psal jsem konkrétně článek Základní Škola Bechyně a vždy my nějaký z místních adminů navrh copyright. Jakési povolení bych měl bohužel je jen slovní a to od našeho vyuč. na informatiku.

S pozdravem --LarryCZ (diskuse) 20. 9. 2016, 19:29 (CEST)

Přečtěte si prosím pečlivě, co Vám ostatní napsali na diskusní stránku. --Jvs 20. 9. 2016, 19:37 (CEST)
@LarryCZ:Povolení je třeba e-mailem odeslat do WP:OTRS adresa je info-cs@wikimedia.org, až dorazí může se text obnovit. Pokud ale přiznáváte, že nejspíš nebude, stačí vložit na začátek článku {{smazat|sem napište důvod> např. povolení nemám budu psát nový článek}} a smažeme to. Pak můžete začít psát znovu bez textu z webu školy--Horst (diskuse) 20. 9. 2016, 19:42 (CEST)

V hesle Hip Hop si nevím rady[editovat | editovat zdroj]

s editací externího odkazu. Zkoušel jsem na to přijít s nápovědou, leč nedaří se. Jde o poslední řádek v sekci Externí odkazy. Patrně jsaem pozměnil i řádek nad tím, to ovšem nechtíc, uklik... Prosím opravte někdo, budu vám neskonale vděčen. Díky za toleranci mého tápání.

Dále vidím, že mám IP adresu společnou patrně s někým z našeho domu a ten zde v minulosti zlobil. Má smysl zakládat svůj nick tady (mám pocit, že sem tam bych někde něco doplnit mohl, ale zoufale postrádám smysl pro logiku zdejšího UI)?   (~~~~) – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 213.192.60.56 (diskusepříspěvky) 23. 9. 2016, 14:21‎ (CEST)

Opraveno. Opraveno Samozřejmě, že se registrujte! Každého nového editora vítáme! OJJ, Diskuse 23. 9. 2016, 14:28 (CEST)
Děkuji! Zatím se tu neumím ani podepsat :( (~~~~) – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 213.192.60.56 (diskusepříspěvky) 23. 9. 2016, 14:34 (CEST)
Protože tam dáváte tagy <nowiki>. Jinak to nevadí, vše se naučíte. OJJ, Diskuse 23. 9. 2016, 14:36 (CEST)

chat[editovat | editovat zdroj]

kde ma wikipedie chat– Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel SuperKratz320230 (diskusepříspěvky) 23. 9. 2016, 14:40 (CEST)

Wikipedie nemá chat. --Felix Vašečka (diskuse) 23. 9. 2016, 14:41 (CEST)
aha tak to je na prd– Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel SuperKratz320230 (diskusepříspěvky) 23. 9. 2016, 14:44 (CEST)
Tak trochu má, viz WP:IRC. Matěj Suchánek (diskuse) 23. 9. 2016, 15:58 (CEST)
Ovšem takřka neaktivní. --Martin Urbanec (diskuse) 23. 9. 2016, 16:33 (CEST)

Změna jména[editovat | editovat zdroj]

Jak si mohu změnit jméno? Děkuji za odpověď. OliverB0111 (diskuse) 23. 9. 2016, 18:29 (CEST)

Požádejte na stránce Změna uživatelského jména.--Kacir 23. 9. 2016, 18:31 (CEST)
Případně můžete tento svůj dosavadní účet opustit a zkrátka si založit nový. Myslím, že to pro Vás bude nejjednodušší řešení. Změna uživatelského jména je určena spíše pro ty, kteří už editují Wikipedii delší dobu a nechtějí přijít o historii svých příspěvků, seznam sledovaných stránek atd. Vojtěch Veselý (diskuse) 24. 9. 2016, 18:03 (CEST)

Překlad[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, chtěl bych založit nový článek překladem z německé wikipedie, ale nikde jsem na to nenašel žádný nástroj. Vím že mi jednou tato možnost vyskočila sama, ale potom už se mi to nepodařilo najít. Originální článekː ČSD řada M 130.3. --MIGORMCZ (diskuse) 26. 9. 2016, 21:21 (CEST)

@MIGORMCZ: Dobrý den, ve Vašem nastavení si klikněte na kartu Betaverze, jedná se až o úplně poslední funkci Překlad obsahu. Následně ve svých příspěvcích můžete kliknout na Překlad, dostanete se na daný nástroj. Pokud by něco bylo nejasného, ptejte se opět zde! --Martin Urbanec (diskuse) 26. 9. 2016, 21:24 (CEST)

článek Ota Veverka úpravy[editovat | editovat zdroj]

Napsal jsem článek Ota Veverka. Wikipedie ale píše, že článek potřebuje urgentně upravit. Upravil jsem jej tedy, ale žádost o úpravy je tam i nadále. Může se na to prosím někdo podívat a říct mi, co je špatně? Já už si vážně nevím rady. (Otawiki (diskuse) 27. 9. 2016, 19:00 (CEST)

Ta šablona sama nezmizí, je potřeba článek upravit (viz odkazy v šabloně) a potom počkat, až to někdo zkontroluje a šablonu odstraní. --Hugo (diskuse) 28. 9. 2016, 06:50 (CEST)

Článek Ivan Matoušek (důstojník...)[editovat | editovat zdroj]

Milí kolegové, vytvořil jsem článek o Ivanu Matouškovi, důstojníkovi čs. a francouzské armády. Jelikož už existuje článek "Ivan Matoušek" věnovaný spisovateli toho jména, pokoušel jsem se ho přejmenovat na "Ivan Matoušek (spisovatel)" a udělat rozcestník, ale nepovedlo se. Kdo můžete, pomozte prosím. Omlouvám se za guláš, který jsem nejspíš nadělal, už jsem hodně dlouho nové články nevytvářel. --Gottschalk (diskuse) 27. 9. 2016, 23:05 (CEST)

Zdravím, snad uspokojivě hotovo, k nově vzniklému článku jsem dal standartnější rozlišovač a pod názvem "Ivan Matoušek" vznikl nový rozcestník. Rádo se stalo. --Remaling (diskuse) 27. 9. 2016, 23:32 (CEST)
Skvělé, díky!! --Gottschalk
Vida, to jsou věci, uvažoval jsem, jestli o svém prastrýci nezaložit článek, ale kvůli možné zaujatosti jsem si to netroufl. Tedy děkuji. :-) Možná budu časem schopný dodat k článku nějaké archivní fotografie. Vojtěch Veselý (diskuse) 28. 9. 2016, 00:03 (CEST)

Obrázky[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, 29.9 jsem zjistil, že u obrázku nestačí napsat autora a zdroj, ale že musíte přeposlat jeho souhlas. Začal jsem se společností id Software a jelikož jsem se nedočkal odpovědi, tak jsem napsal na support společnosti Activision (sami mi nedokázali pomoct). Můj život není nekonečný a nemám náladu celé dny řešit autorův souhlas. Rád bych zlepšil články logama, obrázkama, momentkami ze hry, ale jelikož je nad mé síly domluvit se a vyřešit to, tak píšu jestli není nějaká alternativa. RiniX (diskuse) 30. 9. 2016, 20:07 (CEST)

Problémem bývá, pokud držitel práv k určitému obrázku nechce daná práva uvolnit. Pak ovšem nelze nic dělat, protože o užití vždy rozhoduje autor. Nesouhlasí-li s licenční politikou Wikipedie (nahrání na Commons), nelze daný obrázek pro naše účely použít. --Vlout (diskuse) 30. 9. 2016, 20:24 (CEST)