Wikipedie:Potřebuji pomoc

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Zkratka:
  • WP:POMOC

Na této stránce můžete položit dotaz, pokud si s něčím na Wikipedii nevíte rady. Prosíme věnujte pozornost níže uvedeným pokynům a nevkládejte dotazy nesouvisející s tvorbou Wikipedie, tato stránka není všeobecnou internetovou poradenskou službou (hledáte-li poradnu, zkuste službu Ptejte se knihovny).

Potřebuji pomoc
  • Nejdříve si prohlédněte nápovědu a v tabulce níže ověřte, zda dotaz patří sem.
  • Každou otázku vkládejte jako nové téma a vhodně jej pojmenujte v políčku Předmět/nadpis.
  • Snažte se dotaz formulovat jasně, stručně a výstižně.
  • Dotazy podepisujte vložením ~~~~ nebo kliknutím na Vector toolbar signature button.png ikonu tužky.

Položit nový dotaz Položit nový dotaz

Jste-li v Praze nebo v Brně, můžete požádat o pomoc také osobně na některém ze setkání klubu Wikipedie.
O pomoc můžete žádat také na IRC chatu, nebo e-mailem. Kanál pro českou Wikipedii je #wikipedia-cs. E-mailová adresa pro pokládání dotazů ohledně Wikipedie je info-cs@wikimedia.org.


Kostel Povýšení svatého Kříže (Bučač)[editovat | editovat zdroj]

Omlouvám se za jazykové chyby. Prosím pomozte. I požádat přidán do článku

Vložení odkazu do tabulky[editovat | editovat zdroj]

Zdravím!
Měl bych otázečku k tabulkám:

1
Řada Díly Premiéra v USA Premiéra v ČR
První díl Poslední díl První díl Poslední díl
1 13 2016-03-3131. března 2016 2016-08-2020. srpna 2016 2017-04-1111. dubna 2017 2017-04-2323. dubna 2017

Dá se nějak vložení z jiné stránky roztáhnou přes celou buňku tabulky? Děkuji. --Tayari (diskuse) 16. 4. 2017, 18:09 (CEST)

Pomoc se zdroji[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den. Jsem na Wikipedii poměrně nový editor a na stránce, kterou jsem napsal (Vault 7) byla vytvořena editace v sekci HIVE -> Ochrana. Tato přidané informace může být správná i nemusí. Snažil jsem se hledat, ale nenašel jsem žádnou zmínku. Můj problém je, že k této editaci nebyl přidán zdroj, a proto nejsem schopný určit, zda se jedná o pravdivou informaci. Mohl by se na to prosím někdo podívat popřípadě problém opravit? Děkuji. --Bernard Lowe (diskuse) 21. 4. 2017, 09:59 (CEST)

@Bernard Lowe: Dobrý den. Můžete zkusit požádat autora té editace na Diskuse s wikipedistou:Davidek251 o doplnění zdrojů či do článku přidat 3ablonu {{Zdroj?}}. Obecně, ač ověřitelnost informací v článku je důležitá, není odmazání informace, která byla přidána bez zdroje, jediným řešením. Výjimku tvoří hlavně Negativní materiál o živých a nedávno zemřelých lidech (Wikipedie:Reference#Které informace opatřovat referencemi). V konkrétním případě, nemá-li přidaná informace o konkrétních způsobech ochrany proti HIVE ještě nějaký další přesah (a zvláště, není-li jasné [kým?] je to doporučeno), je na zvážení, zda se takovéto informace vůbec do článku hodí, zda to již není příliš návodné (Wikipedie:Co Wikipedie není#Wikipedie není návodem, průvodcem ani učebnicí. S pozdravem --21. 4. 2017, 10:24 (CEST), Utar (diskuse)

Nemohu překládat[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, ještě nedávno jsem mohl překládat články pomocí nástroje na překládání, tak že jsem najel na Příspěvky a objevila se mi tam nabídka, ale teď se mi nikde nabídka neobjevuje, takže ani nemohu překládat, protože neznám adresu na nástroj. Mohli byste mi ji prosím říct? Nevím, jak se tam dostat, na stránkách s nápovědou odkaz není. Awewewe (diskuse) 21. 4. 2017, 16:34 (CEST)

Dobrý den, děkuji za upozornění. Nástroj zmizel a na Wikipedii nyní zjevně není vůbec nainstalován. Bude třeba počkat, až vývojáři tuto chybu napraví. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 21. 4. 2017, 16:46 (CEST)

Zmena mojí stranky[editovat | editovat zdroj]

Přesunuto z Wikipedie:Nástěnka správců

Trikrát za sebou jsem velmi pečlivě a pravdivě a trochu pozměnil moje údaje a skoro okamžitě to někdo uvedl do původního nepravdivého stavu. Jestli to nepůjde upravit pravdivě tak to smažte. Vasil Mohorita – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 93.153.19.157 (diskusepříspěvky)

O jakou stránku se jedná? Vaše IP adresa nemá žádné jiné příspěvky, kromě tohoto (ani smazané). --Martin Urbanec (diskuse) 22. 4. 2017, 10:15 (CEST)
Že by Vasil Mohorita? --Matěj Orlický (diskuse) 22. 4. 2017, 10:17 (CEST)
@Matěj Orlický: Díky Matěji. --Martin Urbanec (diskuse) 22. 4. 2017, 10:22 (CEST)
@93.153.19.157: K tvrzením v článku je třeba dodat nějaký zdroj, kde se o tom píše. Pak tam informaci znovu vložte i s odkazem na zdroj a vše bude v pořádku. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 22. 4. 2017, 10:22 (CEST)
Jen poznámka: IP adresy myslím echo nedostávají. --Harold (diskuse) 22. 4. 2017, 10:25 (CEST)
Nedostávají, ale chtěl jsem vizuálně ukázat, komu je určena která část. --Martin Urbanec (diskuse) 22. 4. 2017, 10:27 (CEST) No, tím zdrojem jsem já. Nevím jak mám napsat o sobě, že jsem zdroj když upravuji stránku. Já přece vím kde jsem pracoval a jak dlouho jsem tam pracoval. A jestli to někdo z vás vymaže tak nechápu co to má znamenat.včetně Alma mater. Já vím co jsem vystudoval a vy to soustavně přepisujete. Doložím diplom, ale komu? A byl jsem ženatý 25 let a ne 20.A nerozvedl jsem se NAVÍC - co to je za větu? A byl jsem okraden a podveden. A jak to chcete ozdrojovat? A žádné spolupracovníky nemám. Kdo to formuloval? Celé to je, včetně pasáže o revoluci překroucené. Kdyby mě zabili, jak chtěli tak si tam pište co chcete.
A taky chcete ozdrojovat jak mě chtěli zabít. Jak se to zdrojuje? To mi poraďte, prosím!
Ale jsem naživu tak se prostě bráním. Anebo to celé vymažte. A napište to až po mé smrti - to mi bude srdečně, ale skutečně, ale skutečně, ale skutečně jedno!
A vás nemůžu najít Matěji Orlický - proč se skrýváte? Další hrdina na mé cestě životem? Co to je ?
Nevím vůbec jak může Wikipedia fungovat na základě anonymity - zvířatům je to jedno a rostlinám a hradům a zámkům asi taky. Ale když píšete o žijících osobách tak bez anonymity!
Nebo za podmínky spolupráce s nimi! Zdroj přece nemůže být jedna paní povídala ( i když to je v Čechách populární ) nebo noviny a časopisy!
To vám doporučuji! – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel ‎2001:1ae9:25b:e200:85b6:d7fa:c4b0:f39f (diskusepříspěvky)
Dobrý den. Zdrojuje se tak, že uvedete kde, ve kterých novinách nebo jiném vhodnějším zdroji, se dá informace ověřit (více Nápověda:Reference). Wikipedie právě funguje na tom, že by si uváděné informace měl moci každý ověřit v jiném médiu, které není „anonymní“. Pokud něco víte, ale nebyla ta informace nikde publikovaná, tak na Wikipedii nepatří – není ověřitelná.
U žijících osob jsou zpříšněné nároky na dokládání zdroji, ale editovat může každý, tedy i anonymně. Bylo by dobré, kdybyste byl konkrétnější, o jaké přesně informace vám jde. Pak mohou i další wikipedisté pomoci. A nerozumím, co myslíte tím, že se skrývám. Zdraví --Matěj Orlický (diskuse) 24. 4. 2017, 09:39 (CEST)
Stránka není vaše a informace, které tam uvádíte, by měly být ověřitelné ve zdrojích. Zvláště to platí o takových informacích, jako je okradení, podvedení nebo otrávení. [1] --Matěj Orlický (diskuse) 23. 4. 2017, 19:34 (CEST)

Návrh na přesun článku[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, rád bych podal návrh na přesun článku, ale chtěl bych aby uživatelé o tomto přesunu nejprve hlasovali. Co mám tedy udělat? --Houmr207 (diskuse) 26. 4. 2017, 11:46 (CEST)

Do článku vložit šablonu {{Přesunout}}. --Matěj Orlický (diskuse) 26. 4. 2017, 12:01 (CEST)
Děkuji! :) --Houmr207 (diskuse) 26. 4. 2017, 13:04 (CEST)

Doplnění typu labyrintu.[editovat | editovat zdroj]

Přeneseno z Wikipedie:Nástěnka správců.

Dobrý den, na hlavní stránce Labyrinty jsou označeny typy labyrintů, je tam několik druhů vytvořených labyrintů, ale chybí tam malovaný labyrint. V České republice je několik malovaných labyrintů ( typ Chartres )Největší malovaný labyrint v České republice ve Frýdku-Místku. Také Třinec, Havířov a první školní labyrint v Senohrabech u Prahy.Děkuji Vám za zvážení, zda je aktuální dodat i tuto tvorbu labyrintů na stránku Wikipedii. Pěkné dny Vám přeji. S pozdravem Petr Litvák. - petrliving.26.4.2017 – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Petrliving (diskusepříspěvky)

editace foto[editovat | editovat zdroj]

Pěkný den, potřebuji editovat foto na stránce VR, zoprazuje se mi chyba "Invalid CSRF token." --Jiri Zerzan (diskuse) 26. 4. 2017, 23:22 (CEST)

Jaké foto, na jaké stránce? Prosím o upřesnění. --Bazi (diskuse) 26. 4. 2017, 23:49 (CEST)
Už možná rozumím, tato hláška se mi teď objevila na sesterském projetku Wikimedia Commons při nahrávání fotek. Jde ale asi jen o dočasnou chybu, kterou by mělo být možné vyřešit opětovným nahráním předmětného souboru. --Bazi (diskuse) 27. 4. 2017, 15:07 (CEST)

Přidávání fotek ve vizuálním editoru (chyba?)[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, již delší dobou mě trápí jeden problém při přidávání obrázků. Při editaci ve vizuálním editoru kliknu na „vložit" na horní liště. Pak se mi objeví okno s obrázky na commons, které se schodují s vyhledáváním. Běžně se mají poskládat 3 vedle sebe a já bych měl jimi pouze jednoduše projíždět. Poslední dobou se mi ale stává, že se obrázky po chvíli zvětší a vejdou se vedle sebe jen 2. A po další chvilce (pár vteřinách prohlížení) se zvětší na celé okno. Ikdyž se to zdá jako banalita, celkem mi to komplikuje práci protože se pak těžko vyhledávájí dobré obrázky k tématu. Nevím o co by se mohlo jednat, nějaký zvláštní bug? Posílám odkaz na fotogalerii pro lepší pochopení: http://imgur.com/a/MmzFM Jinak, nastavení nemam nějaké speciální. Procházel jsem to a nenašel jsem nic, čím bych tento problém mohl spravit. Díky moc za přípravné nápady na opravu, --Martin2035 (diskuse) 27. 4. 2017, 16:15 (CEST)

Sveagruva[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, nevíte někdo co dělat pokud tečka u infoboxu osada je jinde než na mapě. Stalo se mi to u článku Sveagruva. Předem děkuji za odpověď Walter Klosse (diskuse) 28. 4. 2017, 08:39 (CEST)

Problém byl v tom, že Špicberky sice patří pod Norsko, ale nejsou vidět na automaticky vkládané mapě Norska. Bylo tedy nutné vložit mapu ručně. JAn (diskuse) 28. 4. 2017, 10:51 (CEST)

Turnajový pavouk[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, kde bych mohl najít nápovědu k vytvoření turnajového pavouka? K jednomu (zatím neexistujícímu) článku o eSportovém turnaji potřebuji pavouka pro 8 týmů, v každém kole pouze jednokolově (bez odvet). Děkuji --Interhofer (diskuse) 28. 4. 2017, 18:44 (CEST)

Šablona:Turnaj8 Něco takového? Nebo je i možnost s hrou o třetí místo Šablona:Turnaj8+3m, kde se nachází i nápověda k pavoukovi. --Tayari (diskuse) 28. 4. 2017, 20:04 (CEST)
Moc děkuji, --Interhofer (diskuse) 28. 4. 2017, 20:19 (CEST)

Nelze vložit citace[editovat | editovat zdroj]

Zdravím,

když chci na svém pískovišti, kde mám rozepsané wiki heslo, vložit citaci z "elektronické monografie", citace se sice vytvoří, ale potom server odmítá uložit změny. Co s tím?

Předem díky za odpověď.

Lukáš Weselowski – Tento příspěvek přidal(a) Lukáš Weselowski (diskusepříspěvky)

@Lukáš Weselowski:Dobrý den, Lukáši,
bohužel, z takto obecné odpovědi nejsem schopen vyvodit, proč to nefunguje. Můžete prosím zkopírovat chybovou hlášku, kterou Vám server vrací?
S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 1. 5. 2017, 17:46 (CEST)

Slovo "svinčík"[editovat | editovat zdroj]

Zdravím. V editacích uživatele Patrik193 se často vyskytuje slovo "svinčík". Je toto slovo povolené? --Jan Faktor (diskuse) 1. 5. 2017, 14:04 (CEST)

@Jan Faktor: Žádný seznam zakázaných slov zde není. Slovo není ani vulgární, čili nevidím důvod, proč by ho nesměl používat. Navíc - neobjevuje se v editacích, ale ve shrnutí editace. --Vojtasafr (diskuse) 1. 5. 2017, 14:09 (CEST)
Pokud jde jen o shrnutí editací, neviděl bych v tom problém. Kdyby se vyskytovalo v textech článků, to už by mohlo být závadné. Neodpovídá totiž požadavkům na encyklopedický styl. Slovo je obecné, expresivní, my máme v encyklopedických textech dávat přednost neutrálním, bezpříznakovým alternativám. --Bazi (diskuse) 1. 5. 2017, 14:19 (CEST)

Potřebuji rychlou pomoc; ČSA[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, v článku České aerolinie se mi všechno za částí „codeshare" rozstříštilo na 3 sloupce, ikdyž ve 3 sloupcích má být jen sekce „codeshare" (seznam aerolinií). Mohl by to prosím někdo opravit, nevím co s tím. Díky! --Martin2035 (diskuse) 1. 5. 2017, 14:38 (CEST)

OK. --Marek Koudelka (diskuse) 1. 5. 2017, 14:43 (CEST)
Trochu jsme se při tom s kolegou střetli, ale vše by nyní mělo být OK. --Vachovec1 (diskuse) 1. 5. 2017, 14:45 (CEST)
@Vachovec1: Zajímavé, díky za opravu :-) --Marek Koudelka (diskuse) 1. 5. 2017, 14:46 (CEST)
Díky moc obou, za pohotovost! :-) Přeji hezký svátek --Martin2035 (diskuse) 1. 5. 2017, 15:07 (CEST)

Odkazy na IMDb bez šablony[editovat | editovat zdroj]

Zdravím! Nevíte zda-li se dájí nějak vyhledat všechny externí odkazy na web IMDb.com, které nejsou vedeny šablonou {{Imdb film}} nebo {{Imdb díly}}? Děkuji. --Tayari (diskuse) 2. 5. 2017, 17:59 (CEST)

Třebas: [2] --Dvorapa (diskuse) 2. 5. 2017, 19:02 (CEST)
Něco takového, děkuju. --Tayari (diskuse) 2. 5. 2017, 20:03 (CEST)

Administrativní dělení Islandu[editovat | editovat zdroj]

Prosím o úpravu posledního řádku tabulky s regiony v článku Administrativní dělení Islandu. Všechny texty v tomto řádku se mi zobrazují uprostřed, ale já chci, aby se zobrazovaly vlevo (jako všechny jiné texty v této tabulce). Awewewe (diskuse) 3. 5. 2017, 19:19 (CEST)

Vyřešil kolega RiniX. --Dvorapa (diskuse) 5. 5. 2017, 09:57 (CEST)

Úprava UP[editovat | editovat zdroj]

Kolega @Jiří Dušek: by chtěl "učesat" svou uživatelskou podstránku Wikipedista:Jiří Dušek/Osobní stránka, nejspíš pak přijde na jeho UP. Kdyby se někomu chtělo, díky. Vložil --Horst (diskuse) 5. 5. 2017, 09:36 (CEST)

to nejdůležitější VyřešenoVyřešeno. JAn (diskuse) 5. 5. 2017, 09:44 (CEST)
Navrhuji to řešit s kolegou na jeho osobní diskusi, ať to netaháme všude po Wikipedii. --Jan Polák (diskuse) 5. 5. 2017, 09:51 (CEST)
@jan Polák:Ok, a díky--Horst (diskuse) 5. 5. 2017, 09:56 (CEST)

Kutilkovití[editovat | editovat zdroj]

Jakým způsobem se řeší, má-li vícero biologických skupin stejné české jméno ale různá latinská? Kutilkovití jsou jako Sphecidae, tak i Crabronidae (BioLib). Koukám dobře, že podle Wikipedie:Rozlišovač se má nejdříve použít nadřazený pojem, což zde ale nelze, takže správným postupem je mít Kutilkovití a Kutilkovití (Crabronidae)? --9. 5. 2017, 12:46 (CEST), Utar (diskuse)

Pokud skupina "Sphecidae" je více známa veřejnosti a předpokládá se, že lidé, hledající Kutilkovití budou chtít navštívit právě tu danou skupinu pak ano... Pokud jsou na stejné "úrovni významnosti" pak vytvořit rozlišovače Kutilkovití (Crabronidae) a Kutilkovití (Sphecidae) a dále rozcestník Kutilkovití. --Tayari (diskuse) 9. 5. 2017, 14:24 (CEST)
Přimlouvám se za rozcestník Kutilkovití a pak články Crabronidae a Sphecidae --Vojtěch Dostál (diskuse) 9. 5. 2017, 14:59 (CEST)
Jako VD. Klasický postup. OJJ, Diskuse 9. 5. 2017, 16:05 (CEST)
Jen když už se o tématu mluví, ve WP:PČ též visí žádost o článek Kutilky, kdyby se někomu chtělo se do toho pustit. --Dvorapa (diskuse) 9. 5. 2017, 20:23 (CEST)

Hromadné/botové přesunutí šablon do kategorie?[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den. Dnes jsem založil novou kategorii Šablony letadel, potřeboval bych teď do ní přesunout všechny šablony týkající se letadel z kategorie Letecké navigační šablony (mají v názvu většinou letadla či letouny) přesunout do této kategorie. Existuje nějaký jiný způsob, než to dělat ručně? Je jich celkem dost. Díky moc, přeji krásný den. --Martin2035 (diskuse) 9. 5. 2017, 19:51 (CEST)

Podobné žádosti patří na Wikipedie:Bot/Žádosti o provedení práce. --9. 5. 2017, 20:06 (CEST), Utar (diskuse)
Jen dřív než požádáte o provedení práce by asi bylo lepší, pokud se jedná o pouze navigační šablony, aby se kategorie jmenovala třeba Navigační šablony letadel. --Dvorapa (diskuse) 9. 5. 2017, 20:18 (CEST)
Cat-a-lot?--Rosenfeld (diskuse) 9. 5. 2017, 20:21 (CEST)
Díky moc všem! Naučil jsem se s Cat-a-lot, je to super nástroj! Wikipedie je čím dál hezčí místo. :-) --Martin2035 (diskuse) 9. 5. 2017, 21:04 (CEST)

Nelma[editovat | editovat zdroj]

Mohl by prosím někdo poradit ohledně Diskuse:Taz (řeka)? --Hnetubud (diskuse) 10. 5. 2017, 13:21 (CEST)

Prosím o zkontolování článku Ženitba(Gogol)[editovat | editovat zdroj]

Byl jsem upozorněn filtry, že článek je psán příliš subjektivně. Upřímně ten pocit příliš nemám, ale rád se poučím, čemu se při psaní vyvarovat. Je v pořádku, nebo jsem se dopustil této či jiné chyby při jeho psaní. https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDenitba_(Gogol) -Přemysl Šťastný 10. 5. 2017, 19:01 (CEST)

Dobrý den, přidal jsem portál Literatura, jednu kategorii a upravil jsem první větu článku. Ostatní wikipedisté jistě přijdou na něco dalšího. Mimochodem, podpis nemusíte vkládat ručně, stačí kliknout v editoru na tužku s podpisem, což je třetí ikonka v editoru zdroje vlevo. Přeji hezký den, díky za Váš přínos pro wikipedii. --Martin2035 (diskuse) 10. 5. 2017, 19:26 (CEST)

Gramatická a stylistická oprava textu[editovat | editovat zdroj]

Kdyby se někomu prosím chtělo, tak bych byl rád, když by si tuto stránku přečetl a opravil případné nedostatky, jež jsem přehlédl. Miláček (kniha) --Přemysl Šťastný (diskuse) 11. 5. 2017, 22:05 (CEST)

Mnohokrát děkujeme za článek, rád si ho pročtu a pokusím doplnit, upřesnit,... --Tayari (diskuse) 12. 5. 2017, 15:31 (CEST)

Jiné jazyky u wikipedisty[editovat | editovat zdroj]

U většiny stránek je možno přidat více jazykových verzí této stránky tlačítkem Upravit Odkazy. Na stránce wikipidesta (např. Wikipedista:Bedinek) tato možnost není, přičemž jiní wikipedisté mají svou osobní stránku spojenou i se stránkou na cizojazyčné wikipedii. Jak to mám udělat?--Bedinek (diskuse) 12. 5. 2017, 22:58 (CEST)

Takhle--Rosenfeld (diskuse) 12. 5. 2017, 23:27 (CEST)

Odstranění odstraněných stránek z počítadla založených stránek[editovat | editovat zdroj]

Zdravím! Nevíte, zda-li se dá odstranit záznam o vytvoření stránky, která avšak byla smazána z počítadla editací? (př. MS v snookeru) Pár stránek jsem vytvořil díky chybnému přesměrování a následně zažádal o smazání. --Tayari (diskuse) 13. 5. 2017, 16:41 (CEST)

Opět problém s mezijazykovými odkazy[editovat | editovat zdroj]

Už poněkolikáté od přechodu na Wikidata narážím na problém, že systém nechce dovolit propojení článku na cizojazyčné články o tomtéž. Konkrétně článek Následník trůnu odkazuje na finštinu, italštinu a další dva jazyky, ale nedovoluje přidat polské Następca tronu anglické Heir apparent a dalších jedenáct jazyků. Problém je zjevně v italské wiki, která má dva články o tomtéž (Erede legittimo; Erede al trono), které jsou sice od roku 2013 navržené na sloučení, ale furt se nic v tomto směru neděje. Připomínám, že stejný problém se před časem řešil (a nedořešil) u běžného metru, kde pro změnu německá wiki má dva pidičlánečky (Regálmeter a Laufendemeter) shodného obsahu. Není už na čase s tím něco dělat, tj. umožnit editorům (tj. lidem), aby vybrali pro daný článek relevantní interwiki?? Pro aktuální případ podotýkám, že i ten alternativní článek v italštině, na který nyní odkázat nelze, je obsahově kvalitnější, než současný článek na interwiki, nemluvě o tom, že články v angličtině, němčině, francouzštině atd. budou běžným uživatelům asi přístupnější, než články v několika severských jazycích. --Honzula (diskuse) 15. 5. 2017, 21:32 (CEST)

Systém to povoluje, jen trochu krkolomě. Nejdříve musíte u daného článku přejít na Položku Wikidat (v levém panelu) a tam odstranit propojení českého článku v seznamu propojených Wikipedií s touto položkou – editovat, symbol koše, uložit (případně odstranit všechny jazyky kromě Erede al trono). Pak můžete český článek normálně (svobodně) propojit s požadovanou položkou (Erede legittimo), v případě odstranění dalších interwiki přejít na danou wikidatovou položku a tam tyto nově přiřadit k této položce. Snad je to pochopitelné. --Matěj Orlický (diskuse) 16. 5. 2017, 04:04 (CEST)
Zrovna takhle to zřejmě nefunguje - právě dokud je v seznamu ta nesprávná it-wiki, nedovolí mi to přidat interwiki z jiného seznamu. Musel jsem u českého článku odstranit ze seznamu všechny dosavadní interwiki (včetně české), abych mohl ke článku přidat interwiki, které jsem potřeboval. --Honzula (diskuse) 16. 5. 2017, 13:30 (CEST)
Asi si v něčem nerozumíme. Je potřeba český článek odpojit od nevhodné datové položky a připojit tu správnou. Můžete tedy na Wikidatech odmazat jen českou Wikipedii, vrátit se na český článek, kde zmizí mezijazykové odkazy a místo nich se objeví Přidat odkazy a přidat ten správný článek (např. Następca tronu nebo Heir apparent). Tedy po smazání české Wikipedie můžete původní datovou položku ponechat svému osudu, český článek osiří a Wikidata nebudou bránit jeho propojení s jinou položkou. --Matěj Orlický (diskuse) 16. 5. 2017, 17:20 (CEST)
@Matěj Orlický: Zřejmě jsem ty nevhodné datové položky odpojil špatně, nebo se to takovým způsobem řešit nemá, protože včera byly moje změny revertovány, že prý to dělá nějakou neplechu. Takže článek je nevhodně propojený, jako byl předtím. To přesunutí pomocí šipečky (viz níže @Mormegil:) jsem zatím raději nezkoušel (předtím se zdálo, že není důvod, protože první postup fungoval, teď do toho raději nechci vrtat). Co s tím? --Honzula (diskuse) 31. 5. 2017, 09:12 (CEST)
@Honzula: Neplechu to dle shrnutí editace dělalo tu, že ty cizojazyčné wiki po Vás zůstali bez propojení (interwiki). Já teď pár dní nebudu mít příležitost s tím více pomoct. Matěj Orlický (diskuse) 31. 5. 2017, 18:08 (CEST)
Už ráno to pořešil JAn Dudík, takže na Q2762318 je český Následník trůnu, italský Erede di trono a hromada jinojazyčných následníků; Erede legittimo zůstal bez položky na wikidatech. --Jann (diskuse) 31. 5. 2017, 19:37 (CEST)
Díky za zprávu. Takže stačilo odstranit jen italský odkaz z Q2762318 a edice na Q15140889 byla správná? --Honzula (diskuse) 4. 6. 2017, 21:31 (CEST)
A když si v udělátkách na Wikidatech zapnete udělátko Move, tak se vám u každého odkazu bude zobrazovat šipčička pro přesunutí odkazu do jiné položky, což je na podobné případy ideální. --Mormegil 16. 5. 2017, 12:42 (CEST)
Mám o ideálním řešení o dost náročnější představu, ale díky i za toto. --Matěj Orlický (diskuse) 16. 5. 2017, 18:32 (CEST)

Řazení ve Statistikách starších verzí[editovat | editovat zdroj]

Všiml jsem si, že ve Statistikách starších verzí (příklad) je chybné řazení čísel. 40 je řazeno mezi 3,3 a 5,4. Možná je problém v používání desetinných teček. Věděli byste koho kontaktovat nebo jestli to už je někde nahlášené? --18. 5. 2017, 11:13 (CEST), Utar (diskuse)

Chyby se hlásí na [3]. Pokud nemáš účet na GitHubu, můžeš kontaktovat [4] nebo [5]. --Martin Urbanec (diskuse) 18. 5. 2017, 11:15 (CEST)
OK, napíši jim. Díky --18. 5. 2017, 11:18 (CEST), Utar (diskuse)

Pro ostatní: MusikAnimal říká, že toto již bylo opraveno, nová verze by měla vyjít během pár měsíců. --24. 5. 2017, 10:17 (CEST), Utar (diskuse)

můžete někdo upravit mé opravy - článek o chronickém únavovém syndromu[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, chtěl jsem přidat zdroj informace k článku u Chronickém únavovém syndromu ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Chronick%C3%BD_%C3%BAnavov%C3%BD_syndrom#cite_note-11 ), ale odkaz na elektronický článek v lékařském časopise se uložil až úplně dolů - místo jako číslo 11 mezi "Reference". A ani se mi nepovedlo upravit odkaz na citaci na úplném konci odstavce "Léčba" - zmíněná citace článku je právě tím zdrojem, který je hledán. Nevím, roč tomu tak je, po vyzkoušení na pískovišti jsem měl za to, že vím, jak se to má udělat...

Děkuji, MUDr. TK--213.168.181.230 18. 5. 2017, 11:20 (CEST)

Dobrý den, pane doktore, za mě to vypadá přesně tak, jak by mělo. Uložilo se to pod číslem 11 právě proto, že je ta reference použita jako 11 v pořadí. Na pískovišti většinou reference nejsou, proto se to tam uložilo jako jednička. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 18. 5. 2017, 15:45 (CEST)
On to totiž již opravil Jan Dudík. --Jvs 18. 5. 2017, 15:50 (CEST)
Aha, děkuji za upřesnění. --Martin Urbanec (diskuse) 18. 5. 2017, 15:51 (CEST)

pravopis[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, právě jsem si četla na Wikipedii článek o městě Opatija. Když jsem došla ke čtvrté hrubé gramatické chybě, tak jsem raději přestala číst. Ten, kdo tyto články píše, by si měl důkladně zopakovat pravidla českého pravopisu, je to učivo zhruba 4. - 5. třídy základní školy a považuji to za samozřejmou základní znalost, tím spíš, pokud člověk chce psát články veřejně přístupné. Na Wikipedii, kam si člověk chodí pro informace, by se takové chyby neměly vyskytovat. Pavlíčková.

@Radmilka111:Dobrý den, paní Pavlíčková, děkujeme, že jste se nám ozvala. Články na Wikipedii může psát naprosto kdokoliv a tak i Vás zveme, abyste se do editace Wikipedie zapojila. Můžete začít právě Vámi zmíněným článkem a chyby opravit. Stačí pro to kliknout jen na tlačítko Editovat v pravém horním rohu stránky a chyby opravit. Wikipedii píší právě takoví lidé, jako jste Vy a já. Vítejte zde. S pozdravem a přáním nádherného zbytku dne, --Martin Urbanec (diskuse) 18. 5. 2017, 15:41 (CEST)

Odkazy (hry)[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda existuje nějaký způsob, jak jednoduše udělat odkaz (citaci) o videohře. Něco podobného tomuto Šablona:Citace monografie. Děkuji RiniX (diskuse) 19. 5. 2017, 08:01 (CEST)

Ahoj, viz má diskuse, kde byl položen shodný dotaz. Je možné použít Šablona:Citace videohry. --Martin Urbanec (diskuse) 20. 5. 2017, 13:39 (CEST)
Dobrá RiniX (diskuse) 20. 5. 2017, 14:08 (CEST)

Vložení fotek do článku (přesunuto)[editovat | editovat zdroj]

Přesunuto z Wikipedie:Pod lípou

Dobrý den, Prosím o radu, jak postupovat, abych mohl vložit určitou fotku do článku. Zda proces podléhá žádosti správci na nástěnce správců, nebo je nutný jiný postup. Samozřejmě bude asi nutné doložit i souhlas autora. Nemohu to nikde vyčíst. Moc děkuji.--Bidon rock (diskuse) 22. 5. 2017, 15:38 (CEST)

@Bidon rock: Fotografie musí být autorem (držitelem práv) uvolněna pod svobocnou licencí. Pak ji lze nahrát do úložiště médií Wikimedia Commons a následně vložit do článku. Více Nápověda:Obrázky. --Matěj Orlický (diskuse) 22. 5. 2017, 15:51 (CEST)
Na levé liště Načíst soubor nebo použít soubor (obrázek) již uložený na Commons, který lze nalézt přes Wikidata nebo přes podobný obrázek použitý kdekoliv na Wikipedii.--Juniperbushman (diskuse) 23. 5. 2017, 11:03 (CEST)

Uvedení zdrojů[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, ve svém článku Filip Leden jsem vše uvedl, ale i tak mi hrozí smazání, mohu prosím dostat radu, co mám udělat? Děkuji -Oxyk – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Oxyk (diskusepříspěvky)

Dobrý den, děkuji za zprávu! To upozornění znamená, že je třeba doložit alespoň 2 nezávislé netriviální věrohodné zdroje, tj. práce na panu Ledenovi a Wikipedie nezávislé zmiňující pana Ledena v netriviální míře, které jsou publikované ve věrohodném médiu. Tyto odkazy bohužel v článku nevidím. Můžete ho tam, prosím, dodat? Díky předem! --Martin Urbanec (diskuse) 24. 5. 2017, 11:14 (CEST)
V netriviální míře znamená, že o něm podávají nějakou ucelenou informaci, nestačí jen zmínka či jedna dvě věty. --Matěj Orlický (diskuse) 24. 5. 2017, 12:45 (CEST)

Ip adresa v historii úprav[editovat | editovat zdroj]

Dá se po vytvoření účtu - registraci, nahradit moje ip adresa u mnou dříve vkládaných příspěvků, mým uživatelským jménem? děkuji--Robertneu5 (diskuse) 25. 5. 2017, 15:27 (CEST)

Ne. OJJ, Diskuse 25. 5. 2017, 15:46 (CEST)
Jak uvádí kolega, nelze, pokud byste ale dělal na hesle jen Vy pod IP, šlo by skrýt/smazat revize a nechat jen ty, které jste editoval jako registrovaný, ale to je spíše jen čistě teoretická možnost, kdyby bylo třeba stačí dát vědět mailem.--Horst (diskuse) 25. 5. 2017, 15:53 (CEST)
Uživatelské jméno (nebo nereg. IP adresa) přece jde v historii skrýt. --Harold (diskuse) 25. 5. 2017, 15:56 (CEST)
Dobrý den, to se jistě nedá. Těžko by mohly být prováděny (takto zobrazovány) editace účtem předtím, než byl účet založen. A těžko by šlo prokázat, že anonymní editace z určité IP adresy byly prováděny konkrétním, později registrovaným uživatelem (mohl je odtamtud provádět někdo jiný). --Matěj Orlický (diskuse) 25. 5. 2017, 15:54 (CEST)

Kategorie:Písně podle producenta[editovat | editovat zdroj]

V kategorii Písně podle producenta jsou dvě podkategorie, každá pojmenovaná jinak a myslím si, že ani jedna z nich není pojmenovaná zrovna dvakrát dobře. Nemohu ale vymyslet, jak to pojmenovat lépe, ani na jaký název je sjednotit. --Dvorapa (diskuse) 28. 5. 2017, 22:59 (CEST)

Preferoval bych název „Písně produkované Dr. Dre‎“. --Jan Polák (diskuse) 29. 5. 2017, 00:17 (CEST)
Upozorňuju na obdobnou Kategorie:Alba_podle_producentů. JAn (diskuse) 29. 5. 2017, 08:07 (CEST)
Děkuji za obě reakce, nakonec jsem to tedy ponechal tak, jako je to v kategorii odkazované JAnem. --Dvorapa (diskuse) 29. 5. 2017, 11:46 (CEST)

Moje neschopnost napsat správně Referenci[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, prosím o pomoc. Edituji heslo Převzetí člověka do zdravotnického zařízení bez jeho souhlasu. Nepochopila jsem, jak a zda mohu editovat již zavedenou Referenci. Předchozí wikipedisté vytvořili a citovali referenci 5, což je část Listiny práv a svobod. Kdybych dokázala změnit text této reference (odstranit slova "Hlava 1, čl. 4"), tak bych mohla tuto referenci citovat i dále, což by se mi hodilo, protože Listinu cituji na několika místech. No dobrá, i kdyby editování reference č. 5 nebylo možné, stejně stále nejsem schopná vytvořit novou referenci tak, aby vypadala PŘESNĚ jako reference 5, fungovaly v ní všechny odkazy (a zároveň neobsahovala inkriminovaných pár slov). De facto bude v textu na slovech  „osoba převzata nebo držena ve ústavní zdravotnické péči, musí takové opatření být do 24 hodin oznámeno soudu, který o tomto umístění rozhodne do 7 dnů“ --- nyní je tam uvedeno, že jde o referenci č. 5. Věřím, že když se na to někdo podíváte, pochopíte, co tím myslím. Tváří v tvář Referencím vidím, že potřebuji zachránit, ideálně kdybyste někdo opravili referenci č. 5 a nebo tu novou referenci vytvořili, pokud mohu být tak smělá. Irena.kohoutová (diskuse) 29. 5. 2017, 16:56 (CEST)

@Irena.kohoutová:Taktéž Vás zdravím, Ireno, obecně je na Wikipedii zvykem označit referencí co nejkratší úsek textu, odkud informace pochází. Odkazujete-li se například na občanský zákoník, je vhodnější uvést přímo konkrétní č. paragrafu než použít jednu referenci na všechny. Jsou zadarmo, není třeba s nimi šetřit :-). Následuje krátký postup, jak vytvořit novou referenci, která cituje právní předpis. Otevřete si článek v módu Editovat, najeďte si kurzorem na místo, kde potřebujete mít novou referenci, nahoře v menu stiskněte tlačítko Citovat, přepněte se do záložky Ručně, klikněte na Základní podoba, klikněte na Vložit, v zobrazeném menu vyberte Šablona, do zobrazeného okna vložte Citace právního předpisu, vyplňte aplikovatelné pole (jejich popis je na této stránce), potvrďte Vložit, ještě jednou Vložit a reference je vložená. Obdobně můžete citovat i jiné prameny, pro dost z nich je již rovnou k dispozici zkracující tlačítko (v kroku, kde jste klikala na Základní podoba). Pokud pak budete takto vloženou referenci chtít znovu použít, stačí kliknout na Citovat, Vložit existující a vybrat si. Snad jsem Vám pomohl. Kdyby něco, ptejte se opět zde. Hezký zbytek dne přeje --Martin Urbanec (diskuse) 29. 5. 2017, 17:06 (CEST)

Pomohl, děkuji! Irena.kohoutová (diskuse) 30. 5. 2017, 06:59 (CEST)

Významnost[editovat | editovat zdroj]

Nejsem si jistý jestli je tento článek opravdu encyklopedicky významný, měl bych přidat šablonu? --Houmr (diskuse) 2. 6. 2017, 06:27 (CEST)

Dobrý den, má to více než dva nezávislé zdroje. Moc nevidím důvod tam tu šablonu dávat, hlavně nechápu tu potřebu takové články mazat, když si s tím někdo dá práci a ten článek (celkem) propracuje. --Martin2035 (diskuse) 4. 6. 2017, 22:13 (CEST)

Cizojazyčná Wikipedie se týká pouze části.[editovat | editovat zdroj]

Jako referenci užívám šablonu překladu z cizojazyčné Wikipedie, např.:

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Chekhov's gun na anglické Wikipedii.

Šablonu vkládám nakonec, pod Reference. U rozsáhlejších článků by však někdy byla vhodnější šablona ukazující, že překlad byl použit pouze pro část (kapitolu) českého článku, něco jako Překlad-část, vložená na konec příslušné kapitoly. Třeba v českém článku Stalin je text o bankovní loupeži v Tbilisi, zatímco anglická Wikipedie má k tomuto tématu samostatný článek. Proto by bylo vhodné, aby reference o užití cizojazyčné Wikipedie nebyla až dole, ale pouze u textu, ke kterému se vztahuje. Co s tím? Dík. --Svenkaj (diskuse) 5. 6. 2017, 14:44 (CEST)

Zdravím. Z dokumentace šablony je zřejmé, že k takovému rozlišování neslouží. Předpokládá se překlad i z více článků, ať už z jednoho jazyka nebo více jazyků, celá informace se podává jednou šablonou. Stejně tak šablona nerozlišuje, které části překladem nejsou nebo které části byly dále (výrazně) upravovány. Deklarovaný hlavní cíl je dodržení licence, podle mně by stejný požadavek mohl být požadován pro případ rozdělování a slučování článků. Druhý účel je porovnání textu s originálem, což se kvalitně stejně neobejde bez práce s historií cs-článku. Zavedení nové kategorie referencí pro jednotlivé sekce se mi zdá dost problematické, zvlášť když o plnohodnotnou referenci vlastně ani nejde. --Matěj Orlický (diskuse) 5. 6. 2017, 16:49 (CEST)
@Matěj Orlický Dík za vysvětlení. Myslel jsem si, že to tak nějak bude a že můj návrh není dobré řešení, jinak by už dávno existoval v praxi. A uznávám argument, že citace cizí Wikipedie ještě zdaleka neznamená, že je údaj pravdivý. --Svenkaj (diskuse) 5. 6. 2017, 17:03 (CEST)

Jak se z toho leze[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, jak se leze z toho editoru wikitextu 2017 do normálního editoru zdroje? Předem dík, T.Bednarz (diskuse) 5. 6. 2017, 18:41 (CEST)

Stačí kliknout na odkaz "Edit source" u kapitoly nebo celého článku. --Hugo (diskuse) 5. 6. 2017, 18:43 (CEST)
(po EK) @T.Bednarz: Speciální:Nastavení#mw-prefsection-betafeatures odškrtnout „Nový režim wikitextu“.
@Hugo: editor wikitextu 2017 není totéž co visual editor. --Marek Koudelka (diskuse) 5. 6. 2017, 18:46 (CEST)
Aha, sorry za mystifikaci. Už jsem si to vygooglil. --Hugo (diskuse) 5. 6. 2017, 18:50 (CEST)
Díky moc, už z toho byl zmatený. T.Bednarz (diskuse) 5. 6. 2017, 18:48 (CEST)

Kategorie:Meklenbursko-Střelická dynastie[editovat | editovat zdroj]

Tuší někdo, jaký je správný pravopis názvu této kategorie? nějak jsme se neshodli, ale myslím, že trochu tápeme, prosím tedy o pomoc. --Dvorapa (diskuse) 5. 6. 2017, 22:10 (CEST)

Alík.cz[editovat | editovat zdroj]

Potřebuji pomoc s editováním článku Alík.cz. Je tam vloženo několik šablon, že článek není dostatečně odzdrojován a je krátký. Děkuji. Matěj Šigut (diskuse) 6. 6. 2017, 12:17 (CEST)

Dobrý den, v těch šablonách je vždy uvedeno, co je považováno za problém a jak ho napravit. Pro doložení významnosti je potřeba přidat do článku alespoň Wikipedie:Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje. S tím malým rozsahem bych to neviděl tak zle, ale alespoň pár tvrdých informací (rok vzniku, počet uživatelů, průměrná návštěvnost) by se (se zdrojem) dodat hodilo. Máte nějaký konkrétnější dotaz? S pozdravem --6. 6. 2017, 12:43 (CEST), Utar (diskuse)

změna loga[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

potřeboval bych změnit logo společnosti Husqvarna na wikipedia.cz, je to starší verze loga, kterou bych rád nahradil novou verzi. Lze tohle provést?

Děkuji Tomáš Kafka, Husqvarna Group CZ 90.182.135.186 12. 6. 2017, 13:28 (CEST)

Dobrý den, Tomáši, provést lze samozřejmě jakákoliv úprava. Je to teď fakticky správně? Hezký den, --Martin Urbanec (diskuse) 12. 6. 2017, 13:32 (CEST)

Dobrý den, Martine,

teď je to správně. Děkuji pěkně.

hvězdy zanzibaru[editovat | editovat zdroj]

Prsim vytvorte nekdo stranky hvezdy zanzibaru(plisaci z bili)

Bohužel, toto téma se nezdá být encyklopedicky významné. OJJ, Diskuse 13. 6. 2017, 13:16 (CEST)

Oprava šablony[editovat | editovat zdroj]

Prosím vás o upravení šablony {{Ketony}} tak, aby nebyly články, do níž je tato šablona vložena, automaticky zařazovány do Kategorie:Chemické navigační šablony. Děkuji za řešení.--M97uzivatel (diskuse) 15. 6. 2017, 18:08 (CEST)

Hotovo Hotovo. --Dvorapa (diskuse) 15. 6. 2017, 18:11 (CEST)

Oprava tabulky[editovat | editovat zdroj]

Potřeboval bych opravit tabulku v článku Izotopy dusíku (zkoušel jsem to, neúspěšně).--M97uzivatel (diskuse) 21. 6. 2017, 10:06 (CEST)

Hotovo Hotovo. - snad opraveno, prosím, zkontrolujte. --Martin Urbanec (diskuse) 21. 6. 2017, 10:09 (CEST)

Dotaz[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak uveřejnit svůj článek - zhruba před měsícem jsem pomocí všech postupů napsala článek, ketrý se mi po přihlášení objeví v záložce Příspěvky, po odhlášení však článek na wikipedii nedohledám. Dotazuji se, zda neprochází nějakou dobou schválení, neboť jsem nová wikipedistka. Pokud naopak já mám dát někomu svůj příspěvek ke schválení, jak tak mohu učinit?

Děkuji mnohokrát za pomoc,

Alžběta – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Alzbeta Stancakova (diskusepříspěvky)

@Alzbeta Stancakova:Ve vašich příspěvcích vidím jen Wikipedista:Alzbeta Stancakova/Pískoviště, nic smazaného, tedy měl by to být on.--Horst (diskuse) 21. 6. 2017, 13:50 (CEST)
@Alzbeta Stancakova: Článek zveřejníte tak, že jej přesunete ze svého pískoviště do tzv. hlavního prostoru: V horních záložkách (vedle Editovat, atd.) zvolit Další>Přesunout, tam uvést nové jméno, vlevo místo předpony „Wikipedista“ zvolit „(hlavní)“ a vpravo zadat požadovaný název článku. --Matěj Orlický (diskuse) 21. 6. 2017, 14:46 (CEST)
@Matěj Orlický: S dovolením, tento postup nebude fungovat, jelikož Alžběta nemá právo automaticky schváleného uživatele => nemůže přesouvat. Nejrychleji to jde ověřit navštívením této stránky (pro srovnání, zde je moje – aby uživatel mohl přesouvat, musí tam být Automaticky člen skupiny: Automaticky schválení uživatelé anebo v poli Člen skupin Schválený uživatel; tento příznak mohou přidělit správci). --Martin Urbanec (diskuse) 21. 6. 2017, 15:08 (CEST)
@Alzbeta Stancakova: Dobrý den, Alžběto, článek jsem přesunul mezi ostatní CEFRES. Díky za něj! Pro budoucí případy můžete připravovat článek buďto přímo v hlavním jmenném prostoru (tj. mezi ostatními, napíšete do vyhledávacího políčka jeho budoucí název, kliknete na zobrazený červený odkaz a článek napíšete a založíte kliknutím na Uložit změny. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 21. 6. 2017, 15:08 (CEST)

Dotaz[editovat | editovat zdroj]

Jaký je rozdíl mezi <br /> a <br> při zalomení řádku? --Tadeáš Bednarz (diskuse) 23. 6. 2017, 18:59 (CEST)

V podstatě žádný. První (s lomítkem) je XHTML tag, druhý HTML. Více o lomítku například na Jak psát web. --Jan Polák (diskuse) 23. 6. 2017, 19:18 (CEST)

Vytvoření stránky bez přihlášení[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, před vytvořením stránky (Historie strojového překladu) jsem se omylem zapomněl přihlásit ke svému účtu. Je možné nějak zpětně nahradit mou ip adresu uvedenou u první editace stránky mým uživatelským jménem? --AdamKunovsky (diskuse) 23. 6. 2017, 22:57 (CEST)

@AdamKunovsky: Dobrý večer, do historie stránky zasahovat nelze, takže u daného článku zůstane jako zakladatel uvedena IP adresa. Pokud by z nějakého zvláštního důvodu bylo nezbytné, abyste jako původní autor byl rozpoznán Vy, tak je možné to poznamenat na diskusní stránku daného článku. Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 24. 6. 2017, 01:22 (CEST)
Dobrý den, jako ochranu Vašich osobních údajů jsem ale IP adresu z historie skryl. Nic více bohužel udělat nemohu. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 24. 6. 2017, 03:20 (CEST)
Nebylo by možné stránku smazat a poté by ji Adam znovu založil? --Tayari (diskuse) 24. 6. 2017, 11:09 (CEST)
To by technicky možné sice bylo, ale odporovalo by to pravidlům o smazání a jen to správcům přidělávalo práci. --Vojtěch Veselý (diskuse) 25. 6. 2017, 11:33 (CEST)

Neviděl bych v tom nějakou tragédii – vzhledem k tomu, že články na wikipedii se nepodepisují a nejsou ničím majetkem, nezáleží zase až tolik na tom, kdo je uveden v historii článku. Podstatný je encyklopedický obsah, za jeho vytvoření je samozřejmě třeba poděkovat.--Hnetubud (diskuse) 25. 6. 2017, 12:12 (CEST)

dotaz na dostatečnost změn v novém článku navrženém na smazání[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, 3 týdny jsem překládal články z anglické wikipedie Buddhist cosmology a Naraka (Budddhism) - ovšem nikoli pomocí zdejšího překladače - a napsal jsem z nich článek Buddhistická kosmologie na české wikipedii. Je to však můj první článek, a tak byl pro amatérismus oprávněně označen jako potenciální ke smazání do 14 dnů. Provedl jsem však řadu změn, a proto bych se chtěl zeptat, jestli je již článek v pořádku? (alespoň do té míry, že by mu nehrozilo smazání za oněch necelých 14 dnů). Myslím, že článek je to hodnotný, protože obsahuje asi kolem 10 stran informací a neměl by být proto smazán jen kvůli formě jeho vzhledu. Každopádně Vám děkuji za odpověď a prosím tímto i ostatní wikipedisty, aby mi s článkem trochu pomohli. Děkuji Vám všem!
Vaclavdobrovolny (diskuse) 25. 6. 2017, 19:13 (CEST)

Zdravím, místo šablony {{urgentně upravit}} jsem tam dal {{upravit}}. Pokud provádíte strojový překlad, je nutno dát na začátek sekce Reference šablonu {{překlad}}, nyní tu udělám za Vás :-). --Vojtasafr (diskuse) 25. 6. 2017, 19:57 (CEST)
@Vojtasafr: Jen pro upřesnění: Označení překladu touto šablonou se používá vždycky, ať je strojový nebo ruční. Navíc mám za to, že strojový překlad dosud nedosahuje kvality vyžadované Wikipedií. Petr Matas 25. 6. 2017, 20:09 (CEST)
Rozhodně nedosahuje, jen jsem nevěděl, jak jinak to nazvat... Napadá mě doslovný... --Vojtasafr (diskuse) 25. 6. 2017, 20:27 (CEST)
@Vaclavdobrovolny: Nějaké podněty vám napíšu na diskusní stránku článku a vyzývám k témuž i ostatní recenzenty. Petr Matas 25. 6. 2017, 20:25 (CEST)