Wikipedie:Třetí názor

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Nekrmte trolly
Blokování výtržníků
Třetí názor
Zkratka:
WP:3N

Třetí názor (3N) je prostředkem k vyžádání si dalšího názoru ve věcném sporu mezi wikipedisty. Pokud se nemohou shodnout na konkrétní podobě nějaké stránky, mohou zde požádat ostatní o vyjádření jejich názorů. Nemusí se však jednat jen o spory. Je možné zde také upozornit ostatní wikipedisty na témata, která k vyřešení vyžadují širší zapojení komunity.

Na tuto stránku se zapisují pouze odkazy. Není-li podstata sporu zjevná, je možné ji zde stručně popsat. Zde se však o sporných případech nediskutuje. Diskuse probíhají na diskusních stránkách dotčených stránek, které jsou zde odkazovány. Zdejší žádosti o třetí názor by se měly vyvarovat argumentace ve prospěch jedné či druhé strany sporu; takové argumenty patří na tamní diskusní stránku.

Výhodou tohoto procesu je jeho neformální povaha. Wikipedisté mohou poskytnout svůj názor dobrovolně dle vlastního uvážení. Více názorů by mělo usnadnit dosahování konsenzu. Vyžaduje však i předpokládání dobré vůle a zdvořilost. Nespěje-li k řešení, můžete zkusit Žádost o komentář.

Po vyřešení záležitosti, nebo nevede-li ani další názor k řešení, odkaz z této stránky vymažte.

Žádosti o třetí názor[editovat | editovat zdroj]

Po přečtení předchozích instrukcí Přidat novou žádost novou žádost vložíte kliknutím zde (upozornění na nevyplněný předmět ignorujte).

Lennox Lewis[editovat | editovat zdroj]

Včera jsem označil článek Lennox Lewis šablonou Sloh. Kolega AnkaElektro, z jehož blogu je většina článku převzata, však na svých formulacích trvá a článek je podle něj v pořádku. Tak bych chtěl požádat, kdyby se k tomu někdo vyjádřil. --Hnetubud (diskuse) 6. 9. 2016, 14:47 (CEST)

Článek potřebuje přepracovat dle předepsaného encyklopedického stylu a stylu článků o žijících lidech. Čeština AnkaElektro je dlouhodobě katastrofální a toto je další otřesný případ. Mám obavu, že s účtem AnkaElektro je velmi složitá komunikace a není si schopen přiznat svou jazykovou nedostatečnost a připustit tak nutné úpravy.--Cechblog (diskuse) 6. 9. 2016, 17:12 (CEST)

Žádám aby k názoru Cechbloga nebylo přihlíženo neboť tento účet je dlouhodobě problematický a je proti němu vedena rozsáhlá arbitráž právě za jeho styl práce a vnášení propagandistických a POV pohledů, nerespektování názoru kolegů a nemožnost konstruktivní diskuze. Jeho práce zde v celkové rovině není zaměřena na zlepšování wikipedie, ale naopak na její narušování ve všech článcích, které tkne svým "rukopisem". Z toho důvodu, že je vůči mé osobě silně negativně zainteresován poždauji, aby byl jeho názor v této sekci přehlížen neboť slouží pouze účelu diskreditace, nikoliv konstrukce. AnkaElektro (diskuse) 6. 9. 2016, 17:42 (CEST)

STOP CHAT Stránka k žádosti o třetí názor není určena k volné diskusi, ale k upozornění na diskusi vedenou jinde. Respektujte to, prosím. Děkujeme za pochopení. STOP CHAT

Tato stránka neslouží k diskusi. Zde se pouze má odkázat na diskusi probíhající jinde a pozvat případné zájemce k zapojení do ní (tam). --Harold (diskuse) 6. 9. 2016, 18:21 (CEST)

Název školy[editovat | editovat zdroj]

V rámci úprav a pořizování fotografie k článku Střední průmyslová škola textilní Ústí nad Orlicí jsem jej přesunul na Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí, což je současný název školy sídlící na příslušné adrese, která se k historii začínající rokem 1892 hlásí. Podle zdrojů došlo po roce 1989 k několika změnám názvu v souvislosti se slučováním škol. Přesun článku na mé diskuzní stránce rozporoval Wikipedista:Bohemianroots, který je absolventem školy ještě z doby před těmito změnami. Svou motivaci prezentoval ve svém diskuzním příspěvku. I vzhledem k možné zaujatosti Bohemianroots a jeho nerovnosti se mnou, který na rozdíl od něj jakožto správce může přesměrování vrátit, ale jakožto wikipedista to nepovažuje za vhodné, žádám tímto o třetí názor na nejvhodnější název článku. Děkuji. --Blahma (diskuse) 20. 9. 2016, 12:32 (CEST)

Seznam států s žádným nebo částečným mezinárodním uznáním[editovat | editovat zdroj]

Faktická situce na východní Ukrajině hovoří pro zařazení DLR a LLR na seznam států s omezeným mezinárodním uznáním. Uznání nezávislosti proruských separatistů je ovšem proti druhé minské dohodě. --Jenda H. (diskuse) 29. 10. 2016, 13:29 (CEST)

Návrh Článku týdne: Paranoia[editovat | editovat zdroj]

Navrhl jsem článek Paranoia jako Článek týdne, ale ukázalo se, že je možnost, že jediný dostupný obrázek je autorskoprávně problematický a tedy nepoužitelný. V diskusi se všichni shodují na tom, že článek je pro uvedení na HS dostatečně kvalitní, rozchází se ale u názoru na použití obrázku na HS. Tři wikipedisté souhlasí, že na HS může být článek bez obrázku, 1 wikipedista je proti. Proto jsem se snažil udělat volnou a dostatečně věrnou kopii tohoto obrázku ze hry (planeta Paranoia, o které je celá hra - nejvíce vypovídající obrázek, který mě napadl) a výsledek této snahy byl tento a tento. Ten se nelíbil pro přílišně tvůrčí zpracování, proto jsem udělal nový návrh, tento, který je velmi blízký originálu, ale jen tak, aby nešlo o porušení práv. Nevím ještě jak se k tomu postaví wikipedista, který byl proti uvedení bez obrázku na HS, ale jeden z těch, který byl pro, potom svůj hlas podmínil odstraněním tohoto obrázku přímo z článku (v hlavním jmenném prostoru), aby mohl jít návrh na HS. Právě proto, že se požadavky těchto dvou wikipedistů v podstatě vylučují a není tak možné je uspokojit, prosím všechny kolemjdoucí, aby nám přišli poradit, jaké jsou možnosti. Článek je kvalitní a pro HS originální, určitě zaslouží zveřejnění, jen potřebujeme najít způsob jak. Díky, --Palu (diskuse) 5. 12. 2016, 23:37 (CET)