Wikipedie:Nástěnka správců

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Archiv nástěnky správců [e
Zkratka:
WP:NS
WP:AN

Související:

Indikátory:

VyřešenoVyřešeno … vyřešeno
:{{Wikipedie:Nástěnka správců/Vyřešeno}} --~~~~
NevyřešenoNevyřešeno … nevyřešeno/zamítnuto
:{{Wikipedie:Nástěnka správců/Nevyřešeno}} --~~~~
PřesunutoPřesunuto … přesunuto/staženo
:{{Wikipedie:Nástěnka správců/Přesunuto}} --~~~~

Obsah


Jiří Brady[editovat | editovat zdroj]

Prosím o polozamknutí stránky Jiří Brady z důvodu častého vandalismu. Děkuji --Dominikosaurus (diskuse) 27. 10. 2016, 10:11 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Tomas62 (diskuse) 27. 10. 2016, 10:24 (CEST)

Osobní útok, narušování Wikipedie[editovat | editovat zdroj]

O včerejším dění už víte. Dnes Bazi pokračuje v editační válce, ignoruje pokus o diskusi jinde než ve shrnutí a k tomu mě osobně napadl, že jsem provokatér, po tom, co jsem ho vyzval k diskusi. Svým postupem plným obstrukcí znemožňujících domluvu pouze narušuje Wikipedii hned v několika úrovních. Prosím někoho ze správců, aby jeho přístup normalizoval jakýmikoliv prostředky. Je mi jedno, jestli to bude domluva, to je jen věcí správce, ale vzhledem k tomu, že je jeho přístup trvalejšího charakteru, možná by bylo lepší zvolit krátký blok. Díky, --Palu (diskuse) 27. 10. 2016, 12:01 (CEST)

Fakta: 1) K editační válce jsou vždy zapotřebí dva, jakkoli Palu tvrdí, že v editační válce pokračuje Bazi. Pokračuje v ní však i Palu, bez jeho přičinění by žádná editační válka nebyla. 2) Palu již v průběhu včerejší revertační války přiznal své povědomí o tom, jaký by měl být správný postup, i že jej ignoruje. Místo založení věcné diskuse prostě dál pokračoval v prosazování svého záměru formou revertů. Jak jsem tedy už včera správně uvedl, Palu prostě nepřipustí, aby byla na stránce jiná než jeho verze, a dokud jí bude někdo bránit, nadále bude pokračovat v revertech. Je toto ten správný postup? 3) Když už po dalších výzvách k diskusi ji konečně zahájil, učinil tak nevhodně na mojí uživatelské diskusní stránce, namísto aby ji započal (už dříve) na stránce k tomu příslušné. Je opravdu nutné trpět takovéto opakované chybné postupy od wikipedisty, který by vzhledem ke své editační historii už měl být zkušeným? Nelze se myslím divit, když jsou vyhodnoceny jako provokační. --Bazi (diskuse) 27. 10. 2016, 12:19 (CEST)
Já vám opakuji, že vše začalo protlačováním vaší verze. Přestaňte tedy prosím otevřeně lhát, že já protlačuji svoji verzi. Já se snažím jen normalizovat tu vaši verzi. Jinak já jsem nikoho neprovokoval, když jsem se chtěl domluvit. Za to vaše obstrukce lze vyložit jako projev osobní nevraživosti a netaktu. Nevím, proč tedy máte na své uživatelské stránce ty bláboly o tom, že "si myslím, že takt patří i na Wikipedii". --Palu (diskuse) 27. 10. 2016, 12:31 (CEST)

Tentokrát se přimlovám k bloku... ...obou stran. Taková půlhodinka na vychladnutí pro oba, editační války spojené s pseudonadávkami a trumfováni netřeba. OJJ, Diskuse 27. 10. 2016, 12:24 (CEST)

Já se přimlouvám za to, abych já blokován nebyl. Je evidentní, že se pokouším o domluvu (Baziho stránka, Třetí názor, ...). Že to Bazi torpéduje a jen revertuje, za to já nemůžu a už se války neúčastním, jak je vidno. Místo toho jsem se pokusil právě diskusi rozvést a požádat o třetí názor. --Palu (diskuse) 27. 10. 2016, 12:29 (CEST)

V tomto souhlasím s kolegou OJJ, doporučuji krátký blok pro oba za pokračování v revertech a především u Baziho i za nevhodnou komunikaci vůči oponentovi. --Vachovec1 (diskuse) 27. 10. 2016, 13:03 (CEST)

Tak ať je nám aspoň měřeno dle zásluh v délce. To bych byl vděčný. --Palu (diskuse) 27. 10. 2016, 13:12 (CEST)
STOP CHAT Nástěnka správců není určena k volné diskusi, ale ke kladení požadavků správcům. Respektujte to, prosím. Děkujeme za pochopení. STOP CHAT

1) NS není určena k diskusi, viz její hlavička. 2) Žádám obě strany sporu o dohodnutí se na vhodném stavu v diskusi k dané stránce, míra revertů skutečně přesahuje všechny meze (18 sporných editací od 25. 10., z cca 20); stránku jsem z tohoto důvodu zamkl (jsem si vědom toho, že se jedná o důležitou projektovou stránku, která slouží ke schválení článků týdne, které pak mají jít na hlavní stranu; pokud bude tedy z důvodu udržení chodu hlavní stránky nějaká změna nutná, jsem ochoten ji na základě doporučení Wikipedie:Zamčené stránky a jeho bodu Editace technického rázu nesouvisející s probíhajícím sporem. po důkladném zvážení provést). 3) Měl jsem předvyplněný blokující formulář (pro obě strany) a pokud bych si této žádosti všiml o dvě hodiny dřív, byl by ten blokující formulář zcela určitě odeslán. Jen mi přijde nevhodné reagovat blokem na záležitost dvě hodiny starou... Obě strany sporu tedy žádám o to, aby tuto reakci brali jako poslední varování před blokem. --Martin Urbanec (diskuse) 27. 10. 2016, 14:37 (CEST)

Martin Urbanec: Ještě prosím o vyjádření se k osobním útokům. Jestli už si mám na ně definitivně zvyknout a nebo jim bude zamezeno. Díky. --Palu (diskuse) 27. 10. 2016, 15:37 (CEST)

Loutka[editovat | editovat zdroj]

Wikipedista:Fucmathsk je vlastně loutka předešlých účtů jako jsou: Wikipedista:Ahojdá, Wikipedista:Julcazmetra, Wikipedista:Hatemaths... atd. Stejný vandalismus jako předešlé účty. 2A00:1028:8B43:35F6:E5C3:992:1D40:6A4F 27. 10. 2016, 16:31 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Indef, příště stačí jen zde. --Martin Urbanec (diskuse) 27. 10. 2016, 16:58 (CEST)

žádost o přesun[editovat | editovat zdroj]

Prosím přesunout stránku Corydoras na český název Pancéřníček --Petr1888 (diskuse) 27. 10. 2016, 18:49 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Horst (diskuse) 27. 10. 2016, 18:58 (CEST)

Osobní útok[editovat | editovat zdroj]

Prosím o zablokování za (opakovaný) osobní útok. K varování správcem už došlo 2x + upozornění na nevhodnost podobných osobních útoků zde. --Palu (diskuse) 29. 10. 2016, 10:59 (CEST)

Existuje nějaký konsensus, že takle se daný uživatel chova smí? Já vidím zde, zde a zde konsensus, že se takhle nesmí chovat žádný uživatel. Je tedy problém ve vynucení normalizace ve prospěch klidnění atmosféry? Nebo existuje nějaký jiný důvod, proč by mělo být některému uživateli toto soustavné porušování zmíněných pravidel neustále promíjeno a tolerováno? Díky, --Palu (diskuse) 29. 10. 2016, 12:11 (CEST)
Ve prospěch klidnění atmosféry měl přispět včerejší hodinový blok udělený správcem Martinem Urbancem. Výsledkem však byl vodopád výpadů vůči němu na diskusní stránce zablokovaného a další pokračování ve sporu – celkem asi 30 dalších příspěvků věnovaných sporu od wikipedisty Palua. Přitom původní věcná roznětka sporu už byla dávno vyřešena. Otázka loga ke hře Paranoia byla probrána zde a vyřešení způsobu diskutování k článkům týdne konstatoval i sám Palu. Takže snaha nadále to rozmazávat je spíše kontraproduktivní a související vyhrocené emoce patrně jen jednostranné. Je-li ty třeba uklidnit, pak nechť se uklidní, třeba vyrazí na víkend do přírody, nic lepšího se asi poradit nedá. Označovat za osobní útok úvahu o působení wikipedisty na stránce související ŽOO je poněkud přemrštěné, jakkoli se může pochopitelně wikipedista cítit dotčen tím, že je jeho působení podrobováno kritickému zkoumání. --Bazi (diskuse) 29. 10. 2016, 12:41 (CEST)
STOP CHAT Nástěnka správců není určena k volné diskusi, ale ke kladení požadavků správcům. Respektujte to, prosím. Děkujeme za pochopení. STOP CHAT

VyřešenoVyřešenoNevyřešenoNevyřešeno@Palu, Bazi: Odkazované vyjádření kolegy Baziho je skutečně na hraně osobního útoku (ačkoliv neříká přímo, že kolega Palu „provokuje a otravuje lidem život“, nepřímo to naznačuje), proto jej výslovně varuji s tím, že podobnou formulaci lze v jistém kontextu (třeba další nedávné porušení wikietikety, k čemuž zde došlo) klasifikovat jako osobní útok.

Současně ale kolegu Palua upozorňuji, že je s kolegou Bazim v dlouhodobém sporu (a tedy na některá jeho i Baziho vyjádření je nutno pohlížet v tomto kontextu) a že ta dřívější editace byla mezitím posouzena jako porušení wikietikety podle Wikipedie:WE a proto ji teď nemůžu brát v úvahu jako osobní útok podle Wikipedie:ŽOÚ. Jelikož tedy dnešní Baziho editace není opakovaným osobním útokem (ačkoliv s přihlédnutím k nedávnému porušení wikietikety ji posuzuji přísněji), volím domluvu/varování před okamžitým blokem.

Prosím oba zúčastněné, aby vyčkali na případné vyřešení svého vzájemného sporu arbitrážním výborem v navržené žádosti o opatření a do té doby se pokusili nepřenášet tento spor na další místa. --Mario7 (diskuse) 29. 10. 2016, 12:45 (CEST)

Děkuji. Budu doufat, že to bude stačit a že to ochrání mě od dalších osobních útoků (jakkoliv je může kdokoliv klasifikovat jak chce) a komunitu od další eskalace tohoto znechucujícího osobního tažení proti mě, které obtěžuje všechny. --Palu (diskuse) 29. 10. 2016, 12:58 (CEST)
Mario7: V útočení uživatel pokračuje: rozpoutávám hiterii, jsem křikloun, neústupný remcal, provokatér, "nemá cenu se vyhýbat osobní rovině". Je jasné, že nejde o objektivní, ale osobně zaujaté hednocení, které je v rozporu s Wikietiketou, Zdvořilostí a s Předpokladem dobré vůle. Nejsem si vědom, že bych to jakkoliv vyprovokoval. Prosím o další varování nebo o nějaký pokus o normalizaci a ověcnění vztahu. Nechci tu být Baziho otloukánek. Díky, --Palu (diskuse) 29. 10. 2016, 14:16 (CEST)
@Mario7:Tady myslím, že Bazi už zase pokračuje ve svých emocionálních osobních hodnoceních ostatních („křiklouni a neústupní remcalové“ – je jasné, koho tím myslí), což je osobním útokem, a je otázkou, zda stále jen reagovat připomínkami a prosbami. (S omluvou za diskuzní vstup na nástěnku) --Vlout (diskuse) 29. 10. 2016, 14:28 (CEST)
VyřešenoVyřešeno 1h, formulace obsažené v editacích diff, diff a diff jsou dostatečným důvodem ke krátkému, „varovnému“ bloku. Doporučení Wikipedie:ŽOÚ praví jasně: „Obviňující komentáře jako „Franta je troll“ nebo „Jana kazí články“ mohou být považovány za osobní útoky, pokud jsou pronášeny opakovaně, se zlou vůlí nebo s patřičnou zlomyslností“ a nebudeme si s těmi posledními útoky, nezdvořilostmi a porušeními wikietikety hrát na schovávanou tím způsobem, že „X si stěžuje na NS a je to křikloun a remcal“ je osobním útokem a „by měli navrch všichni křiklouni a neústupní remcalové, kteří by (...) reagovali stížností na nástěnce správců“ je v pořádku. Myslím, že moje upozornění/varování bylo dostatečně srozumitelné a dost jasně jsem dal najevo, že nechci blokovat, přesto nedošlo k zlepšení a spor je bohužel nadále a opakovaně eskalován. --Mario7 (diskuse) 29. 10. 2016, 16:19 (CEST)
Mario7: Velmi se omlouvám, ale vše pokračuje. V dobrém míněná nabídka, u které jsem si dal velký pozor, aby nešla vyložit nějak špatně, opět skončila v koši, opět s osobním útokem. Jestli lze skutečně mojí snahu o smír vyložit jako provokaci, pak mě omluvte, ale já to nechápu. Neumím najít žádnou cestu, jak s Bazim komunikovat jakkoliv normálně, aniž bych nebyl následně napaden. --Palu (diskuse) 29. 10. 2016, 16:42 (CEST)
NevyřešenoNevyřešeno@Palu: To si snad děláte legraci, opravdu? Čeho jste tou editací teda vlastně chtěl docílit? Napíšete Bazimu na diskusní stránku, ačkoliv Vám již několikrát dal najevo, že se o tom bavit nehodlá. Co jiného tedy Vaše editace byla než provokace, když Vaše jediná reakce je žádost o zablokování, protože to Bazi označil za provokaci? Neumíte-li najít žádnou cestu, jak s Bazim komunikovat, tak zkuste tuto: nekomunikujte s ním, pokud to není zcela nutné. Teď například nebylo. --Mates (diskuse) 29. 10. 2016, 18:28 (CEST)
Heleďte, tohle už začíná být fakt trapné a už mi opravdu vadí, jak mi pořád někdo něco podsouvá. Pokusem o domluvu jsem se pokoušel pouze domluvit, nikoliv provokovat, a že požaduji zablokování je lež. S pozdravem a přáním, abych už dostal od všech zúčastněných trochu klidu, --Palu (diskuse) 29. 10. 2016, 18:42 (CEST)
Mimochodem byl bych rád, kdyby někdo vyřídil mou žádost podanou níže ve 13:17 hodin. To má podle mě větší prioritu než na mě křičet. --Palu (diskuse) 29. 10. 2016, 18:44 (CEST)

Přesun[editovat | editovat zdroj]

Prosím o přesun Česko Slovenská Superstar -> Česko Slovenská SuperStar, dle obsahu článku, ostatních článků k tématu a oficiální webových stránek pořadu. Díky. --Harold (diskuse) 29. 10. 2016, 13:08 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Tomas62 (diskuse) 29. 10. 2016, 13:19 (CEST)

Slovník slovenského jazyka (Peciar)[editovat | editovat zdroj]

Prosím o přesun Slovník slovenského jazyka (Peciar) na název be rozlišovače. Jde o primární význam, rozlišovač není třeba. --Palu (diskuse) 29. 10. 2016, 13:17 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Ok. Na osobních stránkách si prosím proveďte fixaci odkazů sám. S pozdravem --Mates (diskuse) 29. 10. 2016, 18:52 (CEST)

Přesuny článků týdne[editovat | editovat zdroj]

Prosím o přesun aktuálního článku týdne (Napoleon) až na 48. týden a jeho nahrazení návrhem Chung-wu. Došlo totiž k chybě v propočtu - Napoleon měl být až na první prosincový týden, ne první listopadový. --Bazi (diskuse) 31. 10. 2016, 07:59 (CET)

VyřešenoVyřešeno@Bazi: Hotovo, prosím, zkontroluj. --Martin Urbanec (diskuse) 31. 10. 2016, 08:14 (CET)

Prosím blok[editovat | editovat zdroj]

Prosím blok pro Speciální:Příspěvky/89.176.169.157 - masivní PŽJ, na domluvu nedbá. Zároveň sry za rollbacky. OJJ, Diskuse 31. 10. 2016, 11:56 (CET)

VyřešenoVyřešeno Nezávisle 30 minut jako jemné upozornění, rollbacky mě osobně neva :). --Martin Urbanec (diskuse) 31. 10. 2016, 11:57 (CET)

Scream (rozcestník) -> Scream[editovat | editovat zdroj]

Zdravím. Prosím o přesunutí Scream (rozcestník) na Scream, odkud jsem odsunul Scream (Margaret Berger). Děkuji. --Okino (diskuse) 31. 10. 2016, 16:27 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Horst (diskuse) 31. 10. 2016, 16:37 (CET)

Mafra (rozcestník) → Mafra[editovat | editovat zdroj]

Prosím o přesunutí rozcestníku, stejná očekávanost názvů MAFRA jako Mafra (Portugalsko), resp. Mafra (palác). (Několik článků o Portugalsko skrz toto přesměrování odkazovalo na mediální skupinu.) — Draceane diskuse 2. 11. 2016, 21:41 (CET)

NevyřešenoNevyřešeno @Draceane: Za mě nikoli, řekl bych, že název společnosti je v českém prostředí nejznámější a může jako přesměrování zůstat. --Remaling (diskuse) 6. 11. 2016, 21:50 (CET)
OK, nicméně upozorňuji na fakt, že někdo zřejmě očekával při vytváření odkazů článek o Portugalsku. — Draceane diskuse 7. 11. 2016, 23:06 (CET)

Pavelbezak1[editovat | editovat zdroj]

Zdravím. Bylo by možné domluvit kolegovi Pavelbezak1, aby s tím neomaleným tykáním přestal ([1])? Už jsem ho na to v dané diskusi upozornil. --Vlout (diskuse) 3. 11. 2016, 15:24 (CET)

VyřešenoVyřešeno Zdravím, něco jsem mu napsal, kdyby se to opakovalo, bude nutný krátký blok. --Martin Urbanec (diskuse) 3. 11. 2016, 15:28 (CET)

Přesun (technická)[editovat | editovat zdroj]

Bylo by vhodné přesunout stránky (části) zde a zde, sem a sem, aby to dávalo smysl a bylo to normálně jednotné jako to mají všechny ostatní (jen tyto dvě mají nesmyslně v názvu i další část), diskuse k tomuto nezakládám, protože to tak je u všech ostatních, a ani tyto 2 nesídlí v jiné lokalitě, takže žádný potenciální konflikt nevidím. --Vřed (diskuse) 4. 11. 2016, 00:07 (CET)

VyřešenoVyřešeno Done. --Martin Urbanec (diskuse) 4. 11. 2016, 07:40 (CET)

Zlobivá IP[editovat | editovat zdroj]

Můžu poprosit o zákrůček? https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=B%C5%AFh&curid=2385&diff=14269333&oldid=14269328 Díky. --Z.Johny (diskuse) 4. 11. 2016, 15:52 (CET)

VyřešenoVyřešeno Nezávisle na žádosti hodinový blok, rádo se stalo. --Remaling (diskuse) 4. 11. 2016, 15:54 (CET)

Standa2432[editovat | editovat zdroj]

Standa2432, další provokatér... Už mi útoky na FV přijdou dost divné. OJJ, Diskuse 5. 11. 2016, 09:25 (CET)

VyřešenoVyřešeno nápodobně--Horst (diskuse) 5. 11. 2016, 09:29 (CET)

Felix Vašečka[editovat | editovat zdroj]

S ohledem na žádost o check FV napsal email, ve kterém se otevřeně přiznává k loutkaření s kamarády a že celá ta halda JPÚ byla jen hra /která nás připravila o haldu času/. Píšu sem tedy, abyste případně mohli zablokovat hlavní účet + jeho loutkové účty, které nebyly zablokovány (Slovajar a Šimon Motýľ), úplná potřeba toho ale asi nebude. Email zašlu na žádost. --OJJ, Diskuse 5. 11. 2016, 14:23 (CET)

VyřešenoVyřešenoNevyřešenoNevyřešeno Veřejně přiznaný loutkový účet jsem bloknul bez autobloku, ne zcela jistý nezneužívaný účet ponechávám volný. Stejně tak ponechávám volný i hlavní účet, uvidíme, co se bude dít... --Martin Urbanec (diskuse) 5. 11. 2016, 15:00 (CET)

Prosím blok[editovat | editovat zdroj]

Pokračuje v úpravách beze zdroje. OJJ, Diskuse 5. 11. 2016, 15:27 (CET)

Wikipedista Dominikosaurus - žádost o zásah[editovat | editovat zdroj]

Žádám správce o zásah proti uživateli Dominikosuarus - osobní útok, nepodložené nařčení z urážek, naprosto nepodložené a nepravdivé tvrzení, že se daný příspěvek netýkal tématu, a odstraňování příspěvků z diskuse. předem děkuji.--90.179.120.43 5. 11. 2016, 23:15 (CET)

No, zanlokoval bych spíše IP, jelikož její příspěvek, obzvláště v podobě před refaktorizací, je hodně mimo téma a kolegové Remaling a Dominikosaurus jej zcela oprávněně odstraňovali. --Vachovec1 (diskuse) 5. 11. 2016, 23:22 (CET)
NevyřešenoNevyřešeno S důrazným varováním před projevy podobnými jako v té kolegou Vachovec1 odkazované, nyní již skryté, revizi. --Jan KovářBK (diskuse) 5. 11. 2016, 23:26 (CET)
Cenzura, cenzura, zemanismus....
@Vachovec1: Zanlokujte, zanlokujte - ale osobně bych dal přednost někomu kdo by namísto podlehnutí osobním & politickým sympatiím nestranně hodnotil objektivní fakta, navzdory tomu, že já nejsem registrovaný uživatel a „Dominikosaurus“ je. Žádný důvod aby měl možnost mě šikanovat s odstraňovat moje příspěvky, jen protože s nimi on osobně nesouhlasí. Děkuji -2A00:1028:83BE:4392:B0ED:7B95:AC61:2AC3
NevyřešenoNevyřešeno Má-li tento příspěvek být žádostí o posouzení dalším správcem, pak tedy potvrzuji kolegovo rozhodnutí jako správné. Viz také Wikipedie:DS#K čemu diskusní stránka neslouží. --Mario7 (diskuse) 6. 11. 2016, 00:02 (CET)

Wikipedista Remaling - žádost o zásah[editovat | editovat zdroj]

Uživatel Remaling mne zcela nezastřeně nařknul z toho, že údajně podporuju refaktorizováno M.Z., ačkoliv i on sám posléze uznal, že šlo o NAPROSTO nepodložené a nepravdivé osočení z jeho strany - a protože on a jemu podobní v otevřené na faktech založené diskusi sotva obstojí, tak mne raději zablokoval a odstranil moje příspěvky, nevyhovující refaktorizováno Milošovi & jeho stoupencům, což „odůvodnil“ údajnými 'nevhodnými' diskusními příspěvky". Které smazal, protože reagovat na ně nechtěl či nedokázal, natož aby dopustil aby je alespoň viděl někdo jiný. Na rozdíl od extremistických výpadů, které pocnechal bez nejměnšího komentáře. Žádám nestranné a nezaujaté správce o zásah, i s ohledem na to, aby bylo do budoucna zabráněno v takto vulgárním a naprosto nepodloženém osočování zcela nevinných osob ze sympatií se refaktorizováno Zemanem refaktorizováno. Nemluvě o tom, aby bylo jejich stoupencům & sympatizantům & Ovčáčkům dovoleno mazat a pozměňovat stopy jejich „snahy“, zejména ty, které jsou jim „nepohodlné“ po faktické stránce, a odstraňovat je pod záminkou údajné (nijak neupřesněné) „vulgarity“, (údajných)„osobních útoků“ a „nevhodnosti“. A aby tomu ještě dál dodal, tak mi zabránil se k jeho „úpravám“ vyjádřit. refaktorizováno --90.179.120.43 6. 11. 2016, 01:50 (CET)

NevyřešenoNevyřešeno Za obcházení bloku a pokračující urážky osob byl udělen blok. Na tomto projektu se vyhněte dalších difamací. Pro žijicící osoby zde existuje WP:BLP, uvádějící, že kontroverzní informace musejí být vymazány ze všech stránek: „Špatně zdrojované nebo nezdrojované kontroverzní informace (tj. informace negativní, pozitivní nebo jen pochybné) o žijících lidech musejí být okamžitě vymazány z článků Wikipedie, diskusí i osobních stránek wikipedistů.“ --Kacir 6. 11. 2016, 06:26 (CET)

Mario7 - nepodložené osočení z osobních útoků[editovat | editovat zdroj]

Odstraňování příspěvků pod fakty nepodloženými nařčeními z údajných „osobních útoků“, odstraňování důkazů z historie článku. Žádám správce o nestranný zásah. -90.179.120.43 6. 11. 2016, 01:50 (CET)

NevyřešenoNevyřešeno Vyřešeno o sekci výše, příště se vyhněte urážení osob. --Kacir 6. 11. 2016, 06:28 (CET)

Speciální:Příspěvky/46.135.189.3[editovat | editovat zdroj]

Reinkarnace hračičky, který zkouší, co vydržíme. Vizte mj. historii článku Vlárská dráha. Co požaduji? Neobvyklá situace, snad krátký blok. Doklady této činnosti jsou min. z 21. srpna, kdy ho Harold odkázal na pískoviště. --Uacs451 (diskuse) 6. 11. 2016, 14:26 (CET)

VyřešenoVyřešeno Zkusme to, nemusí to být ten samý... Upozornil jsem, kdyby se to opakovalo, tak se ozvi opět zde. --Martin Urbanec (diskuse) 6. 11. 2016, 14:29 (CET)
Pozn.: Nejstarší pokusy v článcích o železničních tratích, z dlouho využívané IP Speciální:Příspěvky/93.185.2.249, jsou datovány do prosince 2014 srpna 2013, já osobně jsem ho asi zaregistroval o rok později, když se editoval Vlárskou dráhu. Od léta 2016 pak působí pod různými IP 46.135.xxxxx. Vzhledem k tomu, že asi nejde dlouhodoběji zablokovat celý Vodafone, navrhl bych možnost polozamčení článků, o které projevil zájem, protože jejich historie už je vážně zahlcená nesmylnými editacemi. --Harold (diskuse) 7. 11. 2016, 08:00 (CET) --Harold (diskuse) 7. 11. 2016, 09:40 (CET)
VyřešenoVyřešeno Něco jsem polozamknul na tři měsíce (nedávno editované str poslední IP adresou a ty články, na které jsi odkazoval ve své žádosti na NS, kterou linkuješ). Kdyby jsi, Harolde, měl nějaké návrhy na změnu, neváhej je sem dát! S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 7. 11. 2016, 09:37 (CET)

Přesun (standardizace)[editovat | editovat zdroj]

Bylo by zřejmě vhodné přesunout stránku (část) zdesem, aby to dávalo smysl (standardizace) a bylo to normálně jednotné jako to mají všechny ostatní, diskusi k tomuto nezakládám, protože to tak je u všech ostatních, a ani tato jedna část nesídlí v jiné lokalitě, takže žádný potenciální konflikt nevidím. --Vřed (diskuse) 6. 11. 2016, 20:19 (CET)

VyřešenoVyřešeno Done, jinak ale nevyžaduje správcovská práva. --Martin Urbanec (diskuse) 6. 11. 2016, 22:28 (CET)
Přesunul jsem zpět. Nevidím v tom žádný užitek. Fakulta toho názvu je jistě jediná v ČR, resp. jediná vůbec, a nepotřebuje její název být dále rozlišen připojením názvu VŠ. Naopak názvy ostatních fakult unikátní nejsou a proto musí být doplněny názvem VŠ pro rozlišení. Výjimkou sice je FAV, kde ale lze nadbytečný text tolerovat s tím, že fakulta ekvivalentního názvu velmi pravděpodobně existuje někde za hranicemi. Přesun na dlouhý název je medle proti očekávatelnosti. Pokud se mýlím, tak mě vyargumentujte. --YjM | dp 7. 11. 2016, 00:24 (CET)
YjM: Dobrý den, všiml jsem si tady nové, dodatečné reakce v této již uzavřené sekci... prosím, přeci není možné vlézt do již uzavřené žádosti, označené jako vyřešeno, tedy když již související změny navázané na vyřešení proběhly – především změny odkazů – a provést dodatečné změny, po vyřešení, zpětně. Škoda, že jste to neudělal, když se věc řešila a žádost byla otevřená. Ještě před chvílí jsem si říkal, že tedy bude asi procesně správné, abych tuto dodatečnou editaci revertoval – když jste věděl, že nyní tady již je i jiný názor a existoval stav na základě vyřešené žádosti správcem, tak ať si založíte vlastní diskusní vlákno na oné předtím existující stránce. Ale dívám se teď, že jste původně založil tuto stránku vy, tak budu ohleduplný, neudělám to a prodiskutujeme to tam – vyzýváte k diskusi, rád s vámi budu případně diskutovat, ale určitě ne tady. Ok, založím k tomu tedy diskusní vlákno já, můžeme když tak tedy k tomu případně diskutovat zde (nebo tedy zde), ne tady, hezký den. --Vřed (diskuse) 15. 11. 2016, 22:54 (CET)

Blok[editovat | editovat zdroj]

Zas si hraje. OJJ, Diskuse 6. 11. 2016, 20:25 (CET)

VyřešenoVyřešeno Díky, na hodinu zastaven. --Remaling (diskuse) 6. 11. 2016, 20:34 (CET)

Přesun[editovat | editovat zdroj]

Prosím o přesun článku Kauza ohledně státního vyznamenání Jiřího Bradyho na intuitivnější a očekávatelnější název Kauza Brady (se zachováním přesměrování). Díky, --Palu (diskuse) 7. 11. 2016, 00:25 (CET)

K tomu by už neměly být potřeba spr. práva, pokuste se přesunout. Pokud by to nešlo, bude přesunuto, ale Pod technickou lípou bylo před nedávnem avizováno, že přesuny i smazání reliktů mohou provádět i nesprávci.--Kacir 7. 11. 2016, 00:31 (CET)
Právě, že mi to napsalo "Stránku se nepodařilo přejmenovat: Stránka se zvoleným názvem již existuje, nebo jste zadali neplatný název." --Palu (diskuse) 7. 11. 2016, 00:34 (CET)
Ano, cílovou stránku bylo nutné smazat. Měl jsem na mysli stejnou akci wikipedisty, resp.můj dotaz Pod lípou. --Kacir 7. 11. 2016, 00:45 (CET)

Žádost o komentář[editovat | editovat zdroj]

Poprosil bych o posouzení [2] (někdo jiný než Martin Urbanec) - IMHO se jedná o osobní útok (komentování přispěvatelů, ne obsahu) a celkově nevhodný komentář a současně by nemělo platit ani Wikipedie:P3R, neb, co jsem pochopil, se týká pouze článků: Vedení sporů o obsah článku pomocí revertování je nekonstruktivní a obvykle bezvýsledné. Editační války obtěžují nezúčastněné uživatele zobrazováním změn na stránce Poslední změny a ve Sledovaných stránkách. Časté reverty ztěžují práci uživatelům, kteří se stránku snaží vylepšit. Navíc se ani nejedná o spor. --OJJ, Diskuse 7. 11. 2016, 10:48 (CET)

+ rozklikněte si stránku v [3]. --OJJ, Diskuse 7. 11. 2016, 10:55 (CET)
Ještě ale z Wikipedie:3RR docituji, Nerevertujte žádnou stranu více než třikrát v období 24 hodin. ;). Ale respektuji přání OJJ a nechám to kolegům. --Martin Urbanec (diskuse) 7. 11. 2016, 10:59 (CET)
@Martin Urbanec: Přičemž se ale netýká pouze vandalismu, mezi který tyto osobní útoky nepatří. OJJ, Diskuse 7. 11. 2016, 11:05 (CET)
NevyřešenoNevyřešeno OÚ nevidím, neadresný postesk, který ještě nepřekročil meze. Jak už bylo řečeno, WP:3RR se týká všech stránek Wiki a netýká autorevertů a odmazu vandalismu, viz shrnutí v rámu. --Kacir 7. 11. 2016, 14:18 (CET)

přesun Thylacinus na vakovlk[editovat | editovat zdroj]

Prosím o přesun článku Thylacinus na český název Vakovlk --Petr1888 (diskuse) 7. 11. 2016, 12:27 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Tomas62 (diskuse) 7. 11. 2016, 12:36 (CET)

Skrytí copyvia[editovat | editovat zdroj]

Prosím o skrytí copyvia (z http://www.ceskedalnice.cz/dalnice/d1/) v článku Dálnice D1 - poslední tří editace editora Martinacek96. Díky. --Harold (diskuse) 10. 11. 2016, 00:05 (CET)

VyřešenoVyřešeno Hotovo. Díky za hlídání. --Mates (diskuse) 10. 11. 2016, 00:10 (CET)

88.103.233.85[editovat | editovat zdroj]

88.103.233.85 (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty) - vandalizuje článek Vikingové, prosím blok. OJJ, Diskuse 10. 11. 2016, 10:39 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Tomas62 (diskuse) 10. 11. 2016, 10:44 (CET)

Skrytí copyvio (2)[editovat | editovat zdroj]

Opět prosím o skrytí, tentokrát Seznam dílů seriálu Sherlock, včerejší editace IP 88.100.112.166 v časech 16:57-17:16, tedy vyjma prvních dvou nejstarších. Díky. --Harold (diskuse) 11. 11. 2016, 08:25 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Mario7 (diskuse) 11. 11. 2016, 08:27 (CET)

Špatné jméno[editovat | editovat zdroj]

Na rozcestníku je uvedeno jméno Michal Hrazdíra - volejbalista. Je to chybně uvedeno. Jeho jméno je Michal Hrazdira. Píše se v příjmení s krátkým i. Jaromír Hrazdira

VyřešenoVyřešeno Opravil jsem. Pro příště, Wikipedii může editovat kdokoliv, včetně Vás. Editujte s odvahou! Přesto jsem ho nechal v rozcestníku s dlouhým í, protože vyhledávač Wikipedie takto podobné názvy spojí do jednoho. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 12. 11. 2016, 17:23 (CET)

Kirk[editovat | editovat zdroj]

Prosím o vyřešení tohoto osobního útoku. Děkuji. --G3ron1mo 13. 11. 2016, 08:05 (CET)

VyřešenoVyřešeno Kirka jsem zatím jen napomenul, jeho příspěvek je nevhodný a nezdvořilý, ale podle mého názoru nejde o osobní útok. Mám jeho příspěvek na Vaší DS smazat a skrýt? --Jvs 13. 11. 2016, 08:35 (CET)
Ano, smažte a skyjte ho prosím. --G3ron1mo 13. 11. 2016, 08:45 (CET)
Provedeno. --Jvs 13. 11. 2016, 08:50 (CET)

Žádost o smazání editace[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, žádám o odstranění editace osobní stránky wikipedisty Satan Lilith Samael, důvodem je neencyklopedičnost, v popisu je napsán návod na nějakou "sexuální hrátku" viz zde ---Vojtasafr (diskuse) 14. 11. 2016, 16:55 (CET)

VyřešenoVyřešeno Kolega, příště stačí {{smazat}} --Martin Urbanec (diskuse) 14. 11. 2016, 17:03 (CET)

Vandalismus - žádost o odstranění z historie článku[editovat | editovat zdroj]

Žádám správce o odstranění opakovaného vandalismu IP adresy 82.142.97.118 z článku Barack Obama - wp:BLP, a případný zásah proti dotyčné vandalské IP adrese. děkuji --2A00:1028:83BE:4392:489D:1BC9:E092:A976 14. 11. 2016, 18:00 (CET)

VyřešenoVyřešeno V případě opakování přijde blok (nyní je dotyčná IP neaktivní, přispívala cca před půl hodinou). Rádo se stalo, také děkuji. --Remaling (diskuse) 14. 11. 2016, 18:06 (CET), doplnil --Remaling (diskuse) 14. 11. 2016, 18:09 (CET)

Stížnost na zneužití oprávnění správcem "Mario7"[editovat | editovat zdroj]

Byl jsem (jako IP adresa: 90.179.120.43) jím nepravdivě obviněn z údajných osobních útoků, kterých jsem se zcela jistě nedopustil, a následně zablokován. Aby svým obviněním rádoby dodal na věrohodnosti, pro jistotu mé příspěvky smazal, aby si nikdo nemohl ověřit, co ve skutečnosti bylo jejich obsahem. Pokud jde o mé údajné "hodnocení" organizace jako zločinecké tak to není dáno nějakým mým názorem či hodnocením, ale snad dosud platným právním řádem ČR - dokonce i zde na Wikipedii je jako taková kategorizována, a co se některých jejích bývalých příslušníků či propagandistů atd. týče tak jsem je sice uváděl, ale pouze jako ilustrační příklady v čem byly, dle mého názoru, předchozí zásahy správců politicky tendenčně motivované.

a) Zmíněný jedinec, kterého refaktorizováno nebudu uvádět plným jménem, není členem wikikiomunity, a b) neobracel jsem se ani na něj, ani na žádného dalšího člena wikomunity. Obvinění z údajných osobních útoků tudíž nesplňovala tu základní podmínku, tedy tu aby šlo o osobní útoky na jiného wikipedistu. To že šlo o výrok poněkud neuctivý k představiteli panstva, jeho refaktorizováno, bývalému členství v zmíněné refaktorizováno, ačkoliv "někomu" možná nepříjemný, je něco co sotva ospravedlňuje označení daných výroků za osobní útok, protože zjevně nesplňují tu nejzákladnější podmínku osobního útoku.

Žádám proto správce aby bylo řádně zakročeno proti uživateli Mario7 a zabráněno v jeho dalším svévolném zneužívání pravomocí správce pod takto falešnými záminkami. A pokud možno i o jeho blok o stejné době na jakou, pod nepravdivou záminkou, zablokoval on mne. Současně aby nadále nedocházelo k orwellovským editacím odstraňujícím důkazy o skutečném obsahu, jejimž cílem je dodání věrohodnosti jeho naprosto nepravdivého a nepodloženého obvinění z osobních útoků. Děkuji předem. -90.179.120.43 14. 11. 2016, 21:16 (CET)

Příspěvky byly skryty, nikoliv smazány, správci si je můžou prohlédnout. Vaše osobní útoky již řešil kolega Dominikosaurus, pak správci Remaling, já, Kacir a Jan Kovář BK. Co vlastně žádáte? Posouzení pátým správcem? --Mario7 (diskuse) 14. 11. 2016, 21:20 (CET)
NevyřešenoNevyřešeno Jako pátý správce potvrzuji rozhodnutí mých kolegů a zamítám zásah vůči kolegovi Mario7. Neexistuje pro ně důvod, nejedná se o zneužití pravomoci. A mimochodem, osobní útoky nejsou jen útoky ve smyslu WP:ŽOÚ, ale i obecný newikipedijní smysl. Navíc existuje i pravidlo WP:ČŽL. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 14. 11. 2016, 21:34 (CET)

Blok[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, prosím o blok pro uživatele 109.73.220.147 za opakované nevyplňování shrnutí editace. --Dominikosaurus (diskuse) 15. 11. 2016, 16:53 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Tomas62 (diskuse) 15. 11. 2016, 16:57 (CET)

Skrytí copyvia (3)[editovat | editovat zdroj]

Prosím o skrytí copyvií v článcích Alex & spol. (až po můj dnešní odmaz; z http://www.disney.cz/disney-channel/porady/alex-a-spol) a Kouzelná Beruška a Černý kocour (první 4 editace; z http://www.disney.cz/disney-channel/porady/kouzelna-beruska). Díky. --Harold (diskuse) 15. 11. 2016, 17:46 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Tomas62 (diskuse) 15. 11. 2016, 18:47 (CET)

Wikipedista:Remaling[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, Vážení Správci, upozorňuji, že uživatel Remaling zvandalizovat článek Podvádění ve škole a argumentoval Wikipedie:Externí odkazy, že odkaz na Necyklopedii do článku nepatří. Ovšem, v článcích František Doucha a Tomáš Chalupa také máte odkaz na Necyklopedii, takže Remaling vlastně článek zvandalizoval. Prosím o blokování alespoň na týden, děkuji. --Taháky a radění (diskuse) 15. 11. 2016, 20:10 (CET)

NevyřešenoNevyřešeno Zde není žádné zneužití práv správce ani vandalismus, který je prováděn se zlým úmyslem. Prosím, ustaňte s opakovaným zbytečným nahlašováním. Děkuji předem. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 15. 11. 2016, 20:15 (CET)
Ale jak je možné, že v článcích František Doucha a Tomáš Chalupa může být odkaz na Necyklopedii a v článku Podvádění ve škole nemůže? A jaké opakované zbytečné nahlašování? --Taháky a radění (diskuse) 15. 11. 2016, 20:17 (CET)
@Taháky a radění: Kolega si Vás možná s někým spletl, stížnosti na mě jsou tu poslední dobou populární a vypadá to, že se zde na nováčka orientujete poměrně dobře. Jinak upozorňuji, že Nástěnka neslouží k volné diskuzi, pokud máte nějaký důležitý argument v rámci stížnosti, sdělte ho prosím, pokud žádáte o pohled jiného správce, opět - sdělte to, či prosím vyčkejte. --Remaling (diskuse) 15. 11. 2016, 20:45 (CET)
Ale jak je možné, že v článcích František Doucha a Tomáš Chalupa také máte odkaz na Necyklopedii a v článku Podvádění ve škole být nemůže? --Taháky a radění (diskuse) 15. 11. 2016, 20:55 (CET)
STOP CHAT Nástěnka správců není určena k volné diskusi, ale ke kladení požadavků správcům. Respektujte to, prosím. Děkujeme za pochopení. STOP CHAT

Diskutujte, prosím, jinde. --Martin Urbanec (diskuse) 15. 11. 2016, 20:56 (CET)

Ale kde bych měl diskutovat na toto téma? --Taháky a radění (diskuse) 15. 11. 2016, 20:59 (CET)

Fuporckos[editovat | editovat zdroj]

Prosím o odstranění vulgarity v diskuzi tohoto uživatele. --Protestant (diskuse) 16. 11. 2016, 15:04 (CET)

VyřešenoVyřešeno V diskusi tohoto konkrétního uživatele nic nebylo, ale v diskusi jiného uživatele kam tento přispíval již ano. Refaktorizoval jsem a skryl, pokud myslíte ještě jinou editaci, prosím o přímý link. --Martin Urbanec (diskuse) 16. 11. 2016, 15:08 (CET)
Děkuji to bylo přesně ono, ano. Prosím Vás ještě dodatečně o blok této adresy 74.82.4.46, jedná se totiž o stejného, již nyní Riou blokovaného uživatele. --Protestant (diskuse) 16. 11. 2016, 15:16 (CET)
VyřešenoVyřešeno Zablokoval jsem i onu IP adresu, i s ohledem na to, že skrze ni dále editoval článek Petro Porošenko. Také nám tu mezím vznikl účet Petrojezlej, sleduji jeho aktivity. --Ria (diskuse) 16. 11. 2016, 15:20 (CET)
Pardon, Porojezlej. --Ria (diskuse) 16. 11. 2016, 15:21 (CET)
Děkuji Vám mnohokrát. Prosím ještě o blok i tohoto Porjecu, pořád stejný uživatel. --Protestant (diskuse) 16. 11. 2016, 15:34 (CET)
VyřešenoVyřešeno Indef kvůli obcházení + článek na 24 hodin polozamknut. --Martin Urbanec (diskuse) 16. 11. 2016, 15:37 (CET)
Očividně i Speciální:Příspěvky/Porjesvin (včetně NUJ). --Harold (diskuse) 16. 11. 2016, 15:39 (CET)
Prosím o další blok uživatele, nyní mi již i píše na moji DS (Porjesvin). --Protestant (diskuse) 16. 11. 2016, 15:43 (CET)
VyřešenoVyřešeno Kolega indefnul. --Martin Urbanec (diskuse) 16. 11. 2016, 16:27 (CET)
Speciální:Příspěvky/FuPoKo. --Harold (diskuse) 17. 11. 2016, 18:00 (CET)
VyřešenoVyřešeno Indef. --Martin Urbanec (diskuse) 17. 11. 2016, 18:03 (CET)

IP: 89.173.26.247[editovat | editovat zdroj]

Žádám o zablokování IP:89.173.26.247 - systematické nevysvětlené změny, pokračuje po opakovaném upozornění na nevhodnost.--2A00:1028:83BE:4392:34C5:D0D6:BA1E:27F8 16. 11. 2016, 23:09 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Jan KovářBK (diskuse) 16. 11. 2016, 23:13 (CET)

Skrytí copyvia (4)[editovat | editovat zdroj]

Tentokrát článek Crash & Bernstein, od založení až do mé editace. Díky. --Harold (diskuse) 17. 11. 2016, 18:00 (CET)

VyřešenoVyřešeno Skryto. --Martin Urbanec (diskuse) 17. 11. 2016, 18:03 (CET)

Prosím o odblokování[editovat | editovat zdroj]

Vážení správci, vím že teď edituji z dalšího loutkového účtu, jenže nemám vám to jak jinak sdělit. Vy jste zablokovali účet Fuporckos, s tím, že je to loutkový účet. To však není pravda, je to můj první účet a přál bych si z něho dále editovat. Zřejmě jde o omyl, tak ho prosím napravte a účet Fuporckos odblokujte. --Pojecur (diskuse) 17. 11. 2016, 19:36 (CET)

VyřešenoVyřešeno Dobrý den, ten účet jsem přeblokoval na 1 týden, což je nejdelší blok, který byl Vaší osobě udělen. Zároveň laskavě tuto skutečnost respektujte a needitujte Wikipedii po dobu trvání tohoto bloku. Děkuji. --Martin Urbanec (diskuse) 17. 11. 2016, 19:38 (CET)
Ještě se zeptám, mohl by se k tématu vyjádřit ještě nějaký další správce? --74.82.4.49 17. 11. 2016, 19:40 (CET)
Myslíte další k těm pěti, co Vaši kauzu řešili? Ale budiž, osobně nic proti. Pokud se zde nějaký další správce vyjádří, popř. nějak zasáhne, měnit to nebudu... --Martin Urbanec (diskuse) 17. 11. 2016, 19:42 (CET)
A ještě bych vás upozornil na wikipedista:Protestant, který, ačkoliv se tváří jako zkušený uživatel, neodpovídá na můj dotaz v diskusi. Pokud to není porušení pravidel, tak je to minimálně neslušné. --74.82.4.49 17. 11. 2016, 19:53 (CET)
NevyřešenoNevyřešeno Pro správcovský zásah není důvod. Mimochodem, ten blok stále trvá... Komunikovat se mnou můžete například skrze kontakt uvedený na User:Martin Urbanec, někteří jiní správci ho tam mohou mít také. A také bych Vás rád upozornil, že k editaci Wikipedie se nesmí užívat proxy server. Tuto IP jsem tedy také zablokoval. --Martin Urbanec (diskuse) 17. 11. 2016, 20:07 (CET)

Zamknutí[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, prosím o zamknutí stránky Ondřej Mirovský z důvodu častého vandalismu. --Dominikosaurus (diskuse) 17. 11. 2016, 21:15 (CET)

VyřešenoVyřešeno Jistě. --Martin Urbanec (diskuse) 17. 11. 2016, 21:20 (CET)

Přejmenování (se zachováním související historie)[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, bylo by vhodné přejmenovat některé stránky (se zachováním související historie) u jednoho subjektu – jde o následující části: toto na toto, toto na toto a toto na toto. Důvody: 1) Zatím je to tam špatně, když se podíváte na všechny části toho subjektu a na ostatní v ČR. 2) Je to správná varianta. 3) Je to nejlepší možné, aby to dávalo smysl (zatím to není správně), ostatní varianty jsem promyslel. 4) Standardizace (aby to dávalo smysl a bylo to jednotné jako u ostatních na cs wiki). 5) Žádný potenciální konflikt nevidím, protože to tak je správně a má to tak být. Teoreticky, pokud by se někdo objevil, můžu mu to pak dodatečně vysvětlit do detailu, ale zatím bych neviděl jako účelné, to řešit na 3 částech naráz. (PS: Potom do budoucna vidím už jen jeden subjekt–univerzitu, která má v tom na cs wiki ještě chyby, ale to až pak zvlášť, až se k tomu dostanu.) Díky za spolupráci. --Vřed (diskuse) 18. 11. 2016, 02:33 (CET)

Domnívám se, že nejsou potřeba práva správce. Doporučil bych však celou situaci nejprve zvážit = stránky na přesun navrhnout a dodat argumenty. Já jsem zběžně prošel oficiální zdroje, tedy stránky univerzity, ministerstva školství a zřizovací zákon a ty s vaším argumentem "je to tak správně" ne vždy úplně souhlasí. --Mates (diskuse) 18. 11. 2016, 02:57 (CET)
Věc jsem velmi zvážil. Uvážil jsem všechny možné varianty i vzhledem ke všem ostatním fakultám VVŠ v ČR a domnívám se, že jde o nejlepší možné řešení. Zřizovací zákon, o kterém v tomto případě mluvíte, je starý (udává navíc starý název „Slezská univerzita“), oproti tomu název již byl pak korigován vysokoškolským zákonem (v příloze). Od boloňského procesu pak fakulty nejsou samostatné právnické osoby atd. atd. Další argumenty případně třeba zde. Prosím o provedení změny, díky. --Vřed (diskuse) 18. 11. 2016, 03:08 (CET)
NevyřešenoNevyřešeno Nevyžaduje správcovská práva. Přesuny můžete provést sám, ale vzhledem k tomu, že jde o hromadnější a potenciálně sporné přesuny, důrazně bych doporučoval použít šablonu {{Přesunout}}. --Mario7 (diskuse) 18. 11. 2016, 03:17 (CET)
Klidně bych to tam dal, ale v tomto případě to nevidím jako účelné, je to kosmetická úprava, technická, standardizační, řekněme sjednocující, ne žádná faktická, která by měnila „význam“, viz výše, v tomto případě musím říct, že jsem si celkem jistý úpravou, materiály jsem si k tomu nastudoval, včetně porovnání názvů všech ostatních fakult VVŠ v ČR. Dobrá, práva nejsou k tomu potřeba, a i přesto, mohl bych vás o to tedy poprosit, (ať se přesune vše), viděl jsem, že i když k tomu nejsou práva potřeba, tak to tu děláte. Díky. --Vřed (diskuse) 18. 11. 2016, 03:40 (CET)
@Vřed: Správce má provádět přesun na základě žádosti na NS pouze tehdy, jsou-li potřeba správcovská práva (z technických důvodů). Souvisí to s odpovědností za správnost provedeného přesunu, jež leží na navrhovateli. Případnou reakci prosím směřovat na mou DS. Zdraví --Mario7 (diskuse) 18. 11. 2016, 15:09 (CET)
Už jenom jednu větu, pro úplnost: ok, rozumím, dobré, už nic, vyřešeno, hezký den. --Vřed (diskuse) 18. 11. 2016, 17:11 (CET)

Přesuny[editovat | editovat zdroj]

Prosím o přesun:

VyřešenoVyřešeno Přesunuto. --Martin Urbanec (diskuse) 18. 11. 2016, 09:07 (CET)
Budeme ta přesměrování nechávat, nebo mám napřímit linky? Třeba u jména Jaroslav to asi nemá aktuálně jiný smysl, ne? --Ria (diskuse) 18. 11. 2016, 17:04 (CET)
Nechal jsem je přesně z toho důvodu, aby fungovaly linky, konej, jak myslíš. --Martin Urbanec (diskuse) 18. 11. 2016, 17:04 (CET)
Díky, Jaroslav proveden, ponechal jsme pouze dvě odkazující stránky, procedurální záležitosti – jednou je tato žádost o přesun a jednou oznámení o cp v diskusi s uživatelem. --Ria (diskuse) 18. 11. 2016, 17:31 (CET)
A ještě přiložím odkaz, zde Wikipedie:Pod lípou (technika)/Archiv 2016-1#Přesměrování se řešil problém, proč u té dýky je rozlišovač, pracovalo se tam s tím, že rozcestník bude právě pod názvem Kris (kvůli článku Kriš), ale jeho vytvoření bylo odloženo kvůli hlášení problému vývojářům. Otázka, zda bychom to při přesouvání neměli zohlednit. --Ria (diskuse) 18. 11. 2016, 17:38 (CET)

Prosba o zásah, obcházení bloku[editovat | editovat zdroj]

Prosím o zásah proti IP [4] z důvodu opětovného obcházení bloku viz zde [5]. Stejná osoba, geolokace, tématické editace, styl psaní, shrnutí editací i orientace v prostředí Wikipedie. --Foxx70 (diskuse) 18. 11. 2016, 22:04 (CET)

Zaregistroval jsem, ale dotyčného uživatele jsem v poslední době několikrát blokoval a byl bych rád, aby věc raději zase rozhodl někdo jiný. Pro neznalé (viz také Horstova poznámka) shrnu: Jedná se o toho uživatele, který v poslední době opakovaně psal na Nástěnku správců nesmyslné stížnosti a podobně se choval již před delší dobou. Blokován byl již několika správci hlavně za opakované porušování pravidla WP:ČŽO a poté za několik obcházení bloku neustálou změnou IP adres. Naposledy jsem blokoval na týden. Chování uživatele jsem shrnul zde (Mariem7 revertováno v souvislosti s problematickými příspěvky dotyčného), viz také DS zde a zde. A ano, uživatel často přispívá konstruktivně, dokonce patroluje. Podle mě to ale nic neznamená, Toma646 taky občas napsal článek. Tento přispěvovatel hlavně sbor správců extrémně zatěžuje tím, jak jsou jeho příspěvky často revertovány, refaktorizovány a tím že ignoruje možnost založení účtu a mění často IP adresy a blok zase obejde, tím pádem se zhoršuje komunikace s ním i o něm. --Remaling (diskuse) 18. 11. 2016, 23:21 (CET)
NevyřešenoNevyřešeno Vzhledem k tomu, že kolega Remaling pravděpodobně zaměňuje dva uživatele (oba shodně přispívající pod IP adresou) a bohužel se od toho odvíjely i další bloky, tak bych to tentokrát nechal být. Kolegy bych se rád zeptal, jestli na to tvrzení o tom, že se jedná o jednoho uživatele měnícího IP adresy má potvrzení od CheckUserů. Pokud ne, tak neblokovat. Přinejmenším ne tuto konkrétní IP, která bohužel uživateli Foxx70 šlápla na kuří oko (resp. upozornila na odmazání části textu, viz diskuse dané IP) a z této IP adresy žádné příspěvky na NS nejsou (nebo jsem něco přehlédl?). --Jan KovářBK (diskuse) 19. 11. 2016, 00:23 (CET)
Nemyslím si, že bych někoho chybně blokoval, postupoval jsem podle duck testu a měl jsem pro blok vždy několik důkazů. Spoléhat se na check v těchto případech podle mě nemá smysl, ale zkusit jsem to možná mohl. Ještě dodám, že svůj postup jsem konzultoval se dvěma správci po emailu a ti se mnou souhlasili. Samozřejmě, jsem jen člověk a mohu se mýlit. Pravda také je, že zrovna v případě této IP, kterou odkazuje Foxx70, se důkazy pro spojení s předchozími zablokovanými uživateli už hledají těžko. Případné pokračování na našich diskuzních stranách. --Remaling (diskuse) 19. 11. 2016, 03:29 (CET)
Tak změna, ještě jsem prošel příspěvky té poslední IP a je to na 99% pořád ten samý přispěvovatel - spojuje je zájem o čl. a účast v diskuzi u článku Jiří Brady, určitá bojovnost a tendence k osobním útokům a téměř výhradně zájem o letectví. --Remaling (diskuse) 19. 11. 2016, 03:49 (CET)
Případně se později vyjádřím ještě na diskusi k minulým blokům; k aktuální věci, po prvním prohlédnutí IP 109.81.208.83 spojitost s odkazovaným IP adresami vykazuje, jak tématicky, tak i časově (nyní začala editovat 18.11. po bloku IP uděleném ze 17.11. /viz diff "případ"/). Jako jeden z oslovených správců jsem si předešlý případ prošel a spojistost je z mého pohledu zjevná, kombinací několika faktorů. IP 90.179.120.43 v tomto příspěvku sama přiznala, že se jedná o stejného uživatele jako IP 2A00:1028:83BE:4392:B0ED:7B95:AC61:2AC3. Z podobné IP 2A00:1028:83BE:4392:489D:1BC9:E092:A976 pak docházelo k revertaci na NS.
Ad CU) Nevím, zda check může potvrdit „jednoho uživatele měnícího IP adresy“ při všeobecné známosti IP adres? IMO může potvrdit jen technickou shodu ztotožněním IP adres, pokud jsou neviditelné pod přihlášenými účty, ale je co potvrzovat u viditelných IP? --Kacir 19. 11. 2016, 05:22 (CET)
Já netvrdím, že 90.179.120.43 není 2A00:1028:83BE:4392:B0ED:7B95:AC61:2AC3, já tvrdím, že to pravděpodobně není 109.81.208.83. Porovnejte příspěvky. Ale už bych to nechal být, takže případná další rozhodnutí jsou na vás. --Jan KovářBK (diskuse) 19. 11. 2016, 11:37 (CET)
Viz zde, jak jsem psal, osobně zatím nezakročím, nechci aby to vzhledem k mým předchozím blokům a i určitým pochybnostem kolegy vypadalo, že "jdu někomu za každou cenu po krku". --Remaling (diskuse) 19. 11. 2016, 18:58 (CET)

Foxx70 - osobní útoky[editovat | editovat zdroj]

Zde a zde. Žádám o jeho zablokování, aby ustal s nepravdivým napadáním. Děkuji.-109.81.208.83 19. 11. 2016, 10:43 (CET)

NevyřešenoNevyřešeno Osobní útok v těchto dvou editacích nespatřuji, není důvod blokovat. Oba se prosím věnujte tvorbě encyklopedie, děkuji za pochopení. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 19. 11. 2016, 11:20 (CET)

Obcházení bloku[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, jen upozorňuji, že zablokovaný Jan kozak si vesele edituje dál, momentálně pod IP adresou 46.29.226.83. Gumideck (diskuse) 19. 11. 2016, 11:18 (CET)

@Gumideck: PřesunutoPřesunuto Editace jsou konstruktivní (jedinou závadnou jsem revertoval), proto neblokuji, ačkoliv se mi obcházení bloku nelíbí. Přesto díky za upozornění. Mimochodem, nerozumím, proč to tu leželo 8 hodin, aniž by se k tomu kdokoliv vyjádřil. --Mario7 (diskuse) 19. 11. 2016, 19:40 (CET)
Děkuji, vidím to podobně. I když je to obcházení zákazu, jen ať tvoří, když to bude mít hlavu a patu. Nepsal jsem to jako žádost o blok :-) Správci by to ale asi měli vědět. Pěkný večer. PS: Chápu, proč si toho nikdo „nevšiml“ :-) Gumideck (diskuse) 19. 11. 2016, 22:48 (CET)

Wikipedista:Palu[editovat | editovat zdroj]

Prosím správce o zásah vůči Wikipedista:Palu, viz Diskuse s wikipedistou:Rottweiler. Kolega dopouští osobních útoků (už obviňování ostatních z osobních útoků je osobní útok. --Wikipedista:BobM d|p 19. 11. 2016, 13:40 (CET)

VyřešenoVyřešeno Uživatel upozorněn na zákaz osobních útoků na diskusní stránce. --Jan KovářBK (diskuse) 19. 11. 2016, 13:45 (CET)
Osobního útoku jsem se nedopustil, jen jsem konstatoval, že "ocenění", které mi vnucuje i evidentně zaujatý Jan Kovář BK, je útočné. --Palu (diskuse) 19. 11. 2016, 13:47 (CET)
Což je přinejlepším předpokládání zlé vůle, pokud ale někoho obviňujete, pak osobní útok. --Wikipedista:BobM d|p 19. 11. 2016, 13:50 (CET)

Asociace fanoušků science fiction[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, kolegové. Roku 2011 byla zrušena stránka Asociace fanoušků science fiction s důvodem nedoložení významnosti, Jde však o nakladatelství, které v devadesátých letech vydalo velkou spoustu sci-fi knih. Nešla by tato stránka obnovit? Já ybch článek případně opravil. Děkuji.--Chalupa (diskuse) 19. 11. 2016, 20:23 (CET)

VyřešenoVyřešeno Ahoj, obnovil jsem a resetoval urgentní lhůtu. Klidně tedy upravuj.--Martin Urbanec (diskuse) 19. 11. 2016, 20:25 (CET)
Díky, upravím a významnost doložím.--Chalupa (diskuse) 19. 11. 2016, 21:52 (CET)

Skrytí copyvia (5)[editovat | editovat zdroj]

Kirby Buckets od založení až do mé editace (z http://www.csfd.cz/film/415198-kirby-buckets). Několik těch posledních mnou oznámených má na svědomí Speciální:Příspěvky/109.73.220.147 (z ČSFD, SerialZone, ofic stránek Disney Channelu), zároveň jeho příspěvky jsou poměrně nekvalitní. Nulová reakce na připomínky na jeho DS (i ohledně copyvií). --Harold (diskuse) 20. 11. 2016, 15:37 (CET)

VyřešenoVyřešeno Skryl jsem, požaduješ nějakou další akci? --Martin Urbanec (diskuse) 20. 11. 2016, 15:46 (CET)
Nevím, je to složité... Minimálně sledovat nově založené články této IP a hned je kontrolovat na cp. Napíšu mu ohledně autorských práv ještě jednou a třeba v případě recidivy nějaký blok. To už je na zvážení správců. --Harold (diskuse) 20. 11. 2016, 15:54 (CET)
Ok, budu ho sledovat. --Martin Urbanec (diskuse) 20. 11. 2016, 15:55 (CET)

Prosba[editovat | editovat zdroj]

Jsem začátečník a prosím o posouzení, zda je správné, aby --Wikipedista:Lre opakovaně odstraňoval ve "svém" článku Finanční výkazy můj rozšiřující text. Na výzvu k diskuzi nereaguje. Děkuji Cinavo9 (diskuse) 20. 11. 2016, 17:21 (CET)

PřesunutoPřesunuto@Cinavo9: Dobrý den, předně, každý jsme zde někdy začínal, netřeba to zdůrazňovat :). Co se týče samotné situace. Na správcovský zásah to nevidím. Doporučoval bych oběma se dohodnout. Nepochybně k tomu bude mít Lre nějaký důvod, stejně jako Vy máte ke "své verzi". Osobně preferuji Vaši verzi jako mnohem rozsáhlejší a podrobnější, ale určitě si vyposlechnu i Lreho. Prosím ale všechny zúčastněné, aby další diskusi směřovali sem, pokud se nebude jednat o žádost o zásah správce (ta pak patří sem). Pomohl jsem Vám? S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 20. 11. 2016, 17:29 (CET)
Dobrý den, sám jsme se mu chystal napsat, protože situaci sleduji (od té doby, co jsem opravoval Vaše archivování obsahu na Vašem pískovišti), ale všiml jsem si Vašeho příspěvku na jeho diskusní stránce, tak jsem to zatím nechával. Teď se dívám, že již byl upozorněn jedním ze správců, což je zatím asi nejvhodnější prostředek. V případě Vaší verze článku u ní může spatřovat určité nedostatky ve formátování, ale to je právě věcí společné diskuse mezi uživateli s ohledem na platná pravidla. Jako začátečníkovi, Vám doporučuji přečíst si stránku s doporučením Wikipedie: Vzhled a styl a klidně se na mne obrátit s případnými dotazy. :) Rád pomohu. Jinak bych ještě upozornil, že tu máme závazné pravidlo Wikipedie:Pravidlo tří revertů, jehož porušení může vést k zablokování, proto je rozhodně lepší komunikace a diskuse, než nějaké přetahování a vyměňování obsahu článku. :) Kdyžtak prosím pište na moji diskusní stránku v případě přání kontaktovat přímo mne s dotazem, nebo spíše na diskusní stránku článku, ať to nezatěžujeme. Zdraví, --Ria (diskuse) 20. 11. 2016, 18:04 (CET)

Roman Janoušek[editovat | editovat zdroj]

Polozamkněte někdo článek Roman Janoušek nebo zablokujte IP adresu; dneska si tam hrají a potenciálně pomlouvají dvě. OJJ, Diskuse 21. 11. 2016, 14:11 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Martin Urbanec (diskuse) 21. 11. 2016, 14:15 (CET)
@Martin Urbanec: Ještě tenhle. OJJ, Diskuse 21. 11. 2016, 14:19 (CET)
VyřešenoVyřešeno --Martin Urbanec (diskuse) 21. 11. 2016, 14:25 (CET)
Dík. OJJ, Diskuse 21. 11. 2016, 14:27 (CET)

Článek Petr Kellner - zámek[editovat | editovat zdroj]

Prosím o zamčení článku Petr Kellner z důvodu stálého vandalismu. Případně žádám o zablokování uživatele 77.240.103.217, který je patrně tentýž, jako již předchozí pachatel vandalismu na tomto článku. --AnkaElektro (diskuse) 21. 11. 2016, 19:35 (CET)

VyřešenoVyřešeno 1 měsíc --Martin Urbanec (diskuse) 21. 11. 2016, 19:43 (CET)

46.13.14.107[editovat | editovat zdroj]

Prosím o blok Speciální:Příspěvky/46.13.14.107 - vandalismus v Žralok bílý. OJJ, Diskuse 22. 11. 2016, 11:37 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Tomas62 (diskuse) 22. 11. 2016, 11:42 (CET)

Lukáš Král[editovat | editovat zdroj]

Navrhuji odebrat příznak patroláře. V březnu jej získal a od té doby, co jsem seznal, ani jeden zásah. Cituji doporučení: Pokud uživatel rozšířená práva zneužije nebo se ukáže, že jeho činnost v dané oblasti není pro Wikipedii prospěšná, kterýkoli správce mu je může okamžitě odebrat. OJJ, Diskuse 22. 11. 2016, 12:51 (CET)

NevyřešenoNevyřešeno Odebrat práva jistě lze okamžitě bez dalšího, doporučuju však nejprve patroláře vyzvat a dát mu nějaký čas. --Tomas62 (diskuse) 22. 11. 2016, 13:10 (CET)
KomentářKomentář Neaktivita není činnost, která by nebyla prospěšnou, je neutrální; a kolem a kolem, neaktivita není činnost. :) — Jagro (diskuse) 22. 11. 2016, 14:34 (CET)

žádost o opatření[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, žádám o ban (nebo nějaké řešení) školní IP adresy 80.250.13.154 (Speciální:Příspěvky/80.250.13.154) - opakovaný vandalismus v rozcestníku Liliput, OJJ jim již dal poslední varování, měli 1h, 2h a 6h ban, očividně neefektivní. ---Vojtasafr (diskuse) 22. 11. 2016, 15:01 (CET)

VyřešenoVyřešeno Nezávisle hodinka klidu, zkusme, třeba se poučí. --Martin Urbanec (diskuse) 22. 11. 2016, 15:02 (CET)

Prosím blok[editovat | editovat zdroj]

aneb IP si spletla článek s pískovištěm. OJJ, Diskuse 23. 11. 2016, 11:01 (CET)

VyřešenoVyřešeno Samozřejmě, standardní dvě hodiny. Díky za patrolu! --Martin Urbanec (diskuse) 23. 11. 2016, 11:02 (CET)

Blok IP[editovat | editovat zdroj]

Opakované mazání obsahu, varován. 193.17.249.78 — Draceane diskuse 23. 11. 2016, 11:31 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Tomas62 (diskuse) 23. 11. 2016, 11:33 (CET)

Další blok IP[editovat | editovat zdroj]

Opakovaný vandalismus IP 31.192.65.36. — Draceane diskuse 23. 11. 2016, 13:33 (CET)

VyřešenoVyřešeno Jistě. --Martin Urbanec (diskuse) 23. 11. 2016, 13:34 (CET)

Skrytí copyvia (6)[editovat | editovat zdroj]

Opět výše zmíněná IP s článkem nevalného charakteru a copyviem z ČSFD: Hank Zipzer. Možná by se hodila nějaký zákrok k ochraně projektu. --Harold (diskuse) 24. 11. 2016, 08:53 (CET)

VyřešenoVyřešeno Skryto. --Martin Urbanec (diskuse) 24. 11. 2016, 09:35 (CET)
Opakovaně vloženo. --Harold (diskuse) 24. 11. 2016, 19:04 (CET)
VyřešenoVyřešeno Opět skryto + 24 hodin blok. --Martin Urbanec (diskuse) 24. 11. 2016, 19:17 (CET)

Blok IP – vandalismus[editovat | editovat zdroj]

Opakovaný vandalismus IP 89.239.11.171. — Draceane diskuse 24. 11. 2016, 12:07 (CET)

VyřešenoVyřešeno Jasně. --Martin Urbanec (diskuse) 24. 11. 2016, 12:09 (CET)

Kategorie:Malajští kardinálové[editovat | editovat zdroj]

Prosím pěkně o smazání mnou omylem vytvořené duplicity. Se omlouvám, --Protestant (diskuse) 24. 11. 2016, 12:43 (CET)

VyřešenoVyřešeno Zajisté, stane se. Příště stačí vložit {{smazat|žádost autora}}, všimneme si rychle. --Martin Urbanec (diskuse) 24. 11. 2016, 12:44 (CET)

Nacismus[editovat | editovat zdroj]

Zdravím můžete obnovit trvalý zámek v článku Nacismus? S pozdravem --Jenda H. (diskuse) 25. 11. 2016, 00:50 (CET)

VyřešenoVyřešeno Trvalý tam nikdy nebyl, hodil jsem tam čtvrt roku, uvidíme. --Martin Urbanec (diskuse) 25. 11. 2016, 07:45 (CET)

84.244.117.3[editovat | editovat zdroj]

Prosím blok pro IP 84.244.117.3 (příspěvky, diskuse) - vandalismus. OJJ, Diskuse 25. 11. 2016, 09:47 (CET)

VyřešenoVyřešeno Zablokoval Horst.--Tomas62 (diskuse) 25. 11. 2016, 11:15 (CET)

Lexa[editovat | editovat zdroj]

Dobré odpoledne, Prosím o pomoc při přesunu rozcestníku ze stránky Lexa (rozcestník) na Lexa. Stávající redirect na stránce Lexa bych vyřešil jako Lexa (postava). Přezdívka fiktivní postavy by podle mého neměla mít přednost před mnohem významnějšími personami. Díky za řešení --Pán hor (diskuse) 25. 11. 2016, 12:22 (CET)

VyřešenoVyřešeno Dobrý den, jasně, přesunuto. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 25. 11. 2016, 12:53 (CET)

Obcházení bloku? Fanoušek kopané[editovat | editovat zdroj]

Vzhledem k odstranění urgentní šablony z článku Fanouška kopané se táži, jestli nedochází k obcházení bloku pomocí IP. — Draceane diskuse 25. 11. 2016, 15:08 (CET)

@Draceane: -> Wikipedie:Žádost o ověření uživatele. --OJJ, Diskuse 25. 11. 2016, 15:09 (CET)
VyřešenoVyřešenoNevyřešenoNevyřešeno Řeším s Jagrem. --Martin Urbanec (diskuse) 25. 11. 2016, 15:24 (CET)
@Draceane:NevyřešenoNevyřešeno Technickými prostředky CheckUsera neprověřeno (oficielně to nešlo protože jsem si nebyl jist, zda check je ok a s odpovědí jsem obdržel rovnou negativní výsledky checku) a ani intuitivně si nejsem stoprocentně jist, zda musí nutně jít o FK (na mé uživ. diskusi se hned několik lidí ptalo, co se děje, to je jeden z důvodů) a proto žádost zamítám. --Martin Urbanec (diskuse) 26. 11. 2016, 15:17 (CET)
@Martin Urbanec: Díky za info. — Draceane diskuse 26. 11. 2016, 18:50 (CET)

Obnovení smazané navigační šablony[editovat | editovat zdroj]

Prosím o obnovu smazané navigační šablony Šablona:Rychlostní silnice v Rakousku, která byla smazána před 5 lety z důvodu nevyužití. V současnosti by uplatnění našla. Děkuji. — Draceane diskuse 26. 11. 2016, 00:20 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Tomas62 (diskuse) 26. 11. 2016, 00:30 (CET)

Osobní útoky[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, prosím zablokujte mu i diskusi, tam o mně píše naprosté nesmysly a i vulgární slova (doprostřed dal *), protože jsem se mu snažil vysvětlit principy Wikipedie. Chápu, že Krym je kontroverzní téma, ale takto diskutovat není slušné. --Whiny15 (diskuse) 26. 11. 2016, 19:57 (CET)

VyřešenoVyřešeno Nezávisle na žádosti, o zákazu osobních útoků byl dostatečně informován. --Jan KovářBK (diskuse) 26. 11. 2016, 19:59 (CET)

Prosím polozamknout[editovat | editovat zdroj]

Železniční trať Kyjov–Mutěnice, vizte historii, doplnění výše uvedeného požadavku z 6.11. Dík. --Uacs451 (diskuse) 26. 11. 2016, 20:26 (CET)

VyřešenoVyřešeno Taktéž tři měsíce. --Martin Urbanec (diskuse) 26. 11. 2016, 20:28 (CET)
VyřešenoVyřešeno Zároveň 12h pro vandala. --Martin Urbanec (diskuse) 26. 11. 2016, 20:33 (CET)
Kvůli množství editací v minulých týdnech a měsících bych ještě požádal o Železniční trať Ostrava – Valašské Meziříčí a asi i o Železniční trať Břeclav–Znojmo. --Harold (diskuse) 26. 11. 2016, 20:43 (CET)
VyřešenoVyřešeno Tři měsíce. --Martin Urbanec (diskuse) 26. 11. 2016, 23:33 (CET)

‎Simelášek Milášek[editovat | editovat zdroj]

Simelášek Milášek (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty) - Vzhledem k vulgaritám v pískovišti jde patrně jen o jednorázového provokatéra, rovněž poprosím skrýt jeho editace. --OJJ, Diskuse 26. 11. 2016, 21:01 (CET)

VyřešenoVyřešeno JPÚ jsem zablokoval, Martin Urbanec editace skryl. --Jan KovářBK (diskuse) 26. 11. 2016, 21:05 (CET)

86.61.151.245[editovat | editovat zdroj]

IP adresa 86.61.151.245 (příspěvky, diskuse) i přes upozornění vkládá text porušující autorská práva do článku HC Litomyšl. Varována byla, ohlídejte si to, kdyby dneska zase začala. OJJ, Diskuse 27. 11. 2016, 06:09 (CET)

VyřešenoVyřešeno Poskrýval jsem, polozamknul na dva týdny. Snad stačí :). --Martin Urbanec (diskuse) 27. 11. 2016, 20:13 (CET)
Předně, pokud se problém týká jediné IP, má být prvním řešením blok a polozámek použít až ve chvíli, kdy problém pokračuje z jiných adres, tedy preventivně nebránit všem neregistrovaným uživatelům v editacích. Heslo je téměř needitováno, takže na takový postup upozorňuji především pro případy článků s vyšší frekvencí příspěvků.--Kacir 27. 11. 2016, 20:57 (CET)
Ano, jsem si toho vědom, ovšem preventivně blokovat IP při momentální needitaci mi přijde hloupé. Každopádně díky za upozornění. --Martin Urbanec (diskuse) 27. 11. 2016, 21:27 (CET)
Hloupé? :) Mně zas přijde hloupé 14 dní penalizovat všechny IP, které by chtěly editovat daný článek. Vzhledem k nereagování na výzvy vkládání copyvia, první už před více než 2 lety, by se o preventivní blok jednat rozhodně nemohlo.--Kacir 27. 11. 2016, 23:28 (CET)

84.244.92.103[editovat | editovat zdroj]

84.244.92.103 vandalizuje a na varování nedbá; blokněte + další, stačí juknout na RC. --OJJ, Diskuse 28. 11. 2016, 09:33 (CET)

VyřešenoVyřešeno Kolega před žádostí. --Martin Urbanec (diskuse) 28. 11. 2016, 09:45 (CET)

212.96.170.15[editovat | editovat zdroj]

212.96.170.15 vandalizuje článek Koště a na varování nedbá. Blokněte a skryjte. --OJJ, Diskuse 28. 11. 2016, 11:05 (CET)

VyřešenoVyřešeno Těsně před tvým upozorněním bloknuto. --Martin Urbanec (diskuse) 28. 11. 2016, 11:06 (CET)

Wikipedista:Jan kozak[editovat | editovat zdroj]

Wikipedista:Jan kozak, který byl mnohokrát zablokován za narušování Wikipedie, nyní edituje anonymně z IP 46.29.226.83 a nadále pokračuje ve svém stylu, občas přínosná editace, občas editace narušující Wikipedii. Toto považuji za ukázkové narušování Wikipedie. Budou to správci nějak řešit, nebo vyšlou vzkaz "pokud budete editovat z IP, můžete si dovolit to, za co byste jako přihlášený byl zablokován" ? --Jowe (diskuse) 28. 11. 2016, 12:48 (CET)

Ano uživatel byl mnohokrát blokován, nyní ale není [6]. IP jsem upozornil, je to dvě hodiny staré, i když se mi dvě z pěti editací nelíbí. Blok má být ochrana, ne trest, pokud ale začne a budu tu, dám min. 1 den IP, přihlášenému uživateli nejspíš víc.--Horst (diskuse) 28. 11. 2016, 14:07 (CET)

Tvoje tvář má známý hlas[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, nestálo by za to, článek na týden uzamknout? Poslední dva dny jsou do něj často vkládány nepravdivé informace, to jak z jedné IP adresy, tak z jednoho účtu. --Whiny15 (diskuse) 28. 11. 2016, 19:02 (CET)

NevyřešenoNevyřešeno Navrhuji zatím řešit bloky. Článek jsem přidal do sledovaných. --Martin Urbanec (diskuse) 28. 11. 2016, 19:28 (CET)

Žádost o přesun[editovat | editovat zdroj]

Prosím přesunout článek Mantela madagaskarská na Mantella baroni; třebaže se tento název používá jako synonymum, jinak se jedná o úplně jiný druh, o němž bych psal zítra. --OJJ, Diskuse 29. 11. 2016, 16:39 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Horst (diskuse) 29. 11. 2016, 16:43 (CET)

Dýkozubec[editovat | editovat zdroj]

Nemohli byste vrátit a standardně přesunout dýkozubce i s DS na Homotherium? Copypaste se Whitesachemovi nepovedlo. OJJ, Diskuse 29. 11. 2016, 18:52 (CET)

Snad VyřešenoVyřešeno --Chmee2 (diskuse) 29. 11. 2016, 19:02 (CET)

ZBeranova[editovat | editovat zdroj]

Prosím o dočasný blok ZBeranova (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty) na stránce WP:ŽOPP (editace vypadají přínosně, ale neustále je vkládá na nesouvisející stránky). — Draceane diskuse 29. 11. 2016, 21:58 (CET)

Pokusil jsem se to uživateli znovu vysvětlit, myslím, že jde třeba o nějaký omyl. Zdá se, že ty editace na žopp prozatím ustaly. --Mates (diskuse) 29. 11. 2016, 22:12 (CET)
Díky, po třech revertech to vypadalo, že s tím nehodlá přestat. — Draceane diskuse 29. 11. 2016, 22:20 (CET)

Napoleon Bonaparte[editovat | editovat zdroj]

Vandalové si jej nějak oblíbili, je to asi i tím, že ja hlavní straně. Doporučil bych krátkodobý polozámek. --OJJ, Diskuse 30. 11. 2016, 08:18 (CET)

VyřešenoVyřešeno Jasně, týden polozámek. --Martin Urbanec (diskuse) 30. 11. 2016, 08:45 (CET)

188.75.141.34[editovat | editovat zdroj]

Blokněte prosím IP 188.75.141.34 (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty) - vandalismus i po bloku, tentokráte v TANKu. A fakt si asi ten žops podám :)OJJ, Diskuse 2. 12. 2016, 11:20 (CET)

Možná i 84.19.71.113 (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty). OJJ, Diskuse 2. 12. 2016, 11:21 (CET)
VyřešenoVyřešeno První dostal týden, druhý jen preventivní blok, kdyby se chtěl v průběhu hodiny vrátit. --Mates (diskuse) 2. 12. 2016, 11:26 (CET)

Vandal – blok IP[editovat | editovat zdroj]

Prosím o blok IP 88.146.193.61, diskuse. Varován, vulgarity, mazání obsahu. — Draceane diskuse 2. 12. 2016, 13:28 (CET)

VyřešenoVyřešeno Hodinový blok. --Remaling (diskuse) 2. 12. 2016, 13:30 (CET)

83.167.254.101[editovat | editovat zdroj]

83.167.254.101 – prosím o blok, viz. Milan Kundera, díky. --Michal Lenc (diskuse) 2. 12. 2016, 18:31 (CET)

NevyřešenoNevyřešeno Ahoj, díky moc za upozornění. Zdá se, že už přestal editovat, tak nemá smysl ca půl hodiny potom dávat blok. S pozdravem --Chmee2 (diskuse) 2. 12. 2016, 18:58 (CET)

Prosím blok[editovat | editovat zdroj]

Pro ochránce Pepíčků, ukázkový trolling. OJJ, Diskuse 2. 12. 2016, 19:30 (CET)

Prosím neblokujte, ale diskutujte. Zajímal by mne názor wikikomunity na spor v článku Necyklopedie. --Pepa je nej (diskuse) 2. 12. 2016, 19:32 (CET)

VyřešenoVyřešeno Jednorázový provokační účet, nic jiného to není. --Jan KovářBK (diskuse) 2. 12. 2016, 19:35 (CET)
Sice s křížkem po funuse, ale jsem přesvědčen, že o trolla nejde/nešlo. Dotyčný je pravděpodobně věkově někde na rozhraní prvního a druhého stupně ZŠ - viz jeho momentální editace na Wikislovníku. Snad na wiki nezanevře trvale a až s věkem nabere trochu soudnosti, vrátí se pod novým nickem. --FuLAmGNut (diskuse) 4. 12. 2016, 14:10 (CET)

90.176.88.237[editovat | editovat zdroj]

Prosím o blok Speciální:Příspěvky/90.176.88.237, opakovaně maže informace z článku Chloritan sodný. Díky, --Hugo (diskuse) 2. 12. 2016, 20:47 (CET)

PřesunutoPřesunuto Stránka krátkodobě polozamčena (Jvs), přispěvatel varován.--Tomas62 (diskuse) 3. 12. 2016, 02:06 (CET)

Sylvia Plath[editovat | editovat zdroj]

Prosím o přesun stránky Sylvia Plath na Sylvia Plathová. Všechny česky vydané knihy autorky vyšly pod jejím přechýleným jménem a proti návrhu na přesun nikdo přes měsíc neprotestoval. Děkuji --Chalupa (diskuse) 3. 12. 2016, 15:32 (CET)

VyřešenoVyřešenoA jinak se mi moc nelíbí, že doslovný úvod "odsud" je na [7] uváděn se zdrojem spisovatele.cz --Horst (diskuse) 3. 12. 2016, 15:49 (CET)

Prosím blok pro JK[editovat | editovat zdroj]

aneb pan Kozák zase NEKITuje a zaplňuje historii. OJJ, Diskuse 4. 12. 2016, 13:13 (CET)

Přidávám se i já a upozorňuji na opětovné provokační editace Jana kozaka pod jeho loutkou 46.29.226.83. Upozorněn byl kolegou Uacs451 Krematorium bylo postaveno a kolegou Mario7 Sporné jazykové úpravy. Na to ovšem nereagoval. Místo toho dnes opět prosazoval svou verzi. Editace z 30.11. byla nejspíš zbytečná, dnešní editaci 4.12. však považuji i já za WP:NEKIT. --Lubor Ferenc (diskuse) 4. 12. 2016, 14:30 (CET)

NevyřešenoNevyřešeno Blok za hodinu a půl starou záležitost nepovažuji za nutný, v případě pokračování pak blok možný je. --Martin Urbanec (diskuse) 4. 12. 2016, 14:35 (CET)
@Lubor Ferenc:PřesunutoPřesunuto Uživatel tedy varován. --Mario7 (diskuse) 4. 12. 2016, 18:43 (CET)

Přesun stránky[editovat | editovat zdroj]

Žádám o přesun Dd (Unix) na dd (Unix). Děkuji. --Wesalius d|p 5. 12. 2016, 07:14 (CET)

NevyřešenoNevyřešeno, na Wikipedii (na rozdíl od Wikislovníku) se nerozlišuje velikost prvního písmene názvu. JAn (diskuse) 5. 12. 2016, 08:13 (CET)
@JAn Dudík: Zkusil jsem tam dát Displaytitle, přesunout to nepůjde. OJJ, Diskuse 5. 12. 2016, 08:17 (CET)

Robert[editovat | editovat zdroj]

Poprosil bych o skrytí, OJJ, Diskuse 5. 12. 2016, 11:21 (CET)

VyřešenoVyřešeno Kolega. --Martin Urbanec (diskuse) 5. 12. 2016, 11:26 (CET)
Dík, OJJ, Diskuse 5. 12. 2016, 11:28 (CET)

Region[editovat | editovat zdroj]

Prosím krátkodobě zablokovat 22. ZŠ Plzeň - vandalismus. OJJ, Diskuse 6. 12. 2016, 09:28 (CET)

VyřešenoVyřešeno --Jan Polák (diskuse) 6. 12. 2016, 09:32 (CET)

Blok IP (2)[editovat | editovat zdroj]

Ještě tahle. OJJ, Diskuse 6. 12. 2016, 09:41 (CET)

VyřešenoVyřešeno Jasně, měsíc. --Martin Urbanec (diskuse) 6. 12. 2016, 09:49 (CET)

Blok + skrytí[editovat | editovat zdroj]

Kde jen jste? [8] OJJ, Diskuse 6. 12. 2016, 13:03 (CET)

VyřešenoVyřešeno Done. --Martin Urbanec (diskuse) 6. 12. 2016, 13:05 (CET)

79.127.210.38[editovat | editovat zdroj]

Prosím blok pro 79.127.210.38 (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty), vandal. OJJ, Diskuse 7. 12. 2016, 08:24 (CET)

VyřešenoVyřešeno Done. --Martin Urbanec (diskuse) 7. 12. 2016, 08:30 (CET)

Jan Hus[editovat | editovat zdroj]

Nevím, asi byl někde v testech, každopádně dneska tři vandalové. Doporučuji preventivně polozamknout. OJJ, Diskuse 8. 12. 2016, 10:55 (CET)

VyřešenoVyřešeno Done. --Martin Urbanec (diskuse) 8. 12. 2016, 14:17 (CET)

193.165.74.40[editovat | editovat zdroj]

Zdravím,

Prosím o zablokování školní IP 193.165.74.40 (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty), vandalismus ve článku Severní ledový oceán S pozdravem, ---Vojtasafr (diskuse) 8. 12. 2016, 13:14 (CET)

NevyřešenoNevyřešeno Už přestala. --Martin Urbanec (diskuse) 8. 12. 2016, 14:17 (CET)
Díky, všiml jsem si:-) Vojtasafr (diskuse)

78.110.212.195[editovat | editovat zdroj]

78.110.212.195 po měsíčním bloku hned zase vandalizuje. --OJJ, Diskuse 9. 12. 2016, 08:48 (CET)

VyřešenoVyřešeno Blok prodloužen o další měsíc. --Jvs 9. 12. 2016, 08:56 (CET)