Wikipedie:Nástěnka správců

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Archiv nástěnky správců [e
Zkratka:
WP:NS
WP:AN

Související:

Indikátory:

VyřešenoVyřešeno … vyřešeno
:{{Wikipedie:Nástěnka správců/Vyřešeno}} --~~~~
NevyřešenoNevyřešeno … nevyřešeno/zamítnuto
:{{Wikipedie:Nástěnka správců/Nevyřešeno}} --~~~~
PřesunutoPřesunuto … přesunuto/staženo
:{{Wikipedie:Nástěnka správců/Přesunuto}} --~~~~


Čavol[editovat | editovat zdroj]

Zdravím. Myslím, že článek Čavol, samozřejmě až jej nový kolega dokončí, by měl být přemístěn do kabinetu kuriozit. --Vlout (diskuse) 28. 9. 2016, 20:59 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Tomas62 (diskuse) 9. 10. 2016, 20:38 (CEST)

Žádost o editaci: Šablona:CURRENTUTCOFFSET[editovat | editovat zdroj]

Tahle editace zřejmě způsobila, že {{fakt/dne}} zobrazuje čas chybně (UTC-2h namísto UTC+2h). Příklad: [zdroj?] (po vyprázdnění cache by měl být v bublině aktuální čas). Navrhovaná oprava: Odstranit všechny konce řádků mezi }}}} a <noinclude> z šablony {{CURRENTUTCOFFSET}}. Petr Matas 29. 9. 2016, 23:49 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Tomas62 (diskuse) 30. 9. 2016, 00:03 (CEST)

Pat a Mat[editovat | editovat zdroj]

Prosím o odstranění historie v článku Pat a Mat počínaje 24.09.2016, 18:13‎ včetně. Šlo o vandalské změny a následné nápravné reverty, není nutné a vhodné poničené verze archivovat. Díky. Chrzwzcz (diskuse) 1. 10. 2016, 10:23 (CEST)

NevyřešenoNevyřešeno Na uživatelské stránce mi to nevadí, ale u jiných stránek by Wikipedie měla ukazovat kompletní historii. --Martin Urbanec (diskuse) 1. 10. 2016, 12:42 (CEST)
Resp. teď koukám, že kolega Jan Polák editace skryl, leč ty jsou stále vidět, jen nejsou vidět diffy a uživatelská jména. --Martin Urbanec (diskuse) 1. 10. 2016, 12:43 (CEST)
No dobrý a bylo by možné článek zamkonout pro editace třeba pro účty co jsou aspoň 24 hodin staré, vzhledem k typickému průběhu předchozího vandalství? Chrzwzcz (diskuse) 6. 10. 2016, 21:56 (CEST)

Astrolog1[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, mám dojem, že kolega Wikipedista:Astrolog1 by potřeboval nějaký čas na zamyšlení nad věcmi, které jsme mu s Kacirem napsali na diskusní stránku, a na prostudování pravidel Wikipedie.--Ioannes Pragensis (diskuse) 1. 10. 2016, 22:34 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Blok na 1 den i na pročtení pravidel. --Kacir 1. 10. 2016, 23:04 (CEST)

DeeMusil[editovat | editovat zdroj]

Podle mě porušil DeeMusil opatření AV hodnocení uživatelů, tentokrát se překvapivě naváží do homosexuálů. Prosím o blok. [1]. --Ladin (diskuse) 2. 10. 2016, 22:38 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Blok na 1 měsíc za příspěvek s negativním hodnotícím podtextem. V první části je charakeristicky nepřímo, ale přitom zjevně, oponentovi podsouván zlý úmysl: „Osobně nespařuji žádnou přidanou hodnotu … editací [revertů oponenta, pozn. Kacire], tedy krom zcela zjevného … pokračování ve sporu. Zde je názorná ukázka jak může být … pomocí … revertů (nikoliv však mých) nevinný slovní obrat … proměněn ve zlovolný a pravidla porušující úmysl DeeMusila,“ tedy negativní hodnotící komentář na adresu oponenta, co je důvodem k jeho revertům. Ve druhé části opět hodnocení toho, proč nesmí být verze kolegy DeeMusila uvedena, s pejorativním nazváním skupiny a sarkasmy, co mu oponenti provedou.
Typická ukázka stále se vracejícího stylu vedení diskuse, který vytváří to zmíněné bitevní pole.--Kacir 3. 10. 2016, 00:53 (CEST)
Nemohu si pomoci, ale navážení se do homosexuálů není hodnocením uživatelů. A to, že někdo v něčem nespatřuje žádnou přidanou hodnotu není také žádným hodnocením pouze konstatování faktu, o kterém je někdo přesvědčen. Domnívám se, že to přeháníte. --Chalupa (diskuse) 3. 10. 2016, 13:02 (CEST)
Souhlas--Rottweiler (diskuse) 3. 10. 2016, 13:07 (CEST)
Účel světí prostředky. Je třeba zbavit se DeeMusila a k jeho likvidaci možno použít cokoliv. --Jowe (diskuse) 3. 10. 2016, 13:28 (CEST)
Souhlas s Chalupou, Rottweilerem i Jowem. --Týnajger (diskuse) 3. 10. 2016, 15:54 (CEST)

Arbitrážní výbor si v důkazním materiálu všiml, že kolega DeeMusil dlouhodobě u svých oponentů mj. nepředpokládá doubrou vůli, včetně souhlasícího arbitra Chalupy (v dané editaci: Baziho reverty mají zjevný účel pokračovat ve sporu; můj nevinný slovní obrat proměnil ve zlovolný a pravidla porušující úmysl; když se to napíše /já to napsal/, tak se to musí smazat nebo alespoň vykastrovat), dopouští se nezdvořilostí, včetně souhlasícího arbitra Chalupy, kdy jakoby mimochodem urazí oponenta či skupinu (v editaci: je to proti srsti sexuálně dezorientované menšiny a nedej bože aby si někdo snad domyslel, že takto dezorientovaný zástupce té menšiny); při vědomí oponenta v diskusi, je to o to horší. Bývají to formulace nepřímo adresované, zabalené, hraniční, které dlouhodobě zanášené na Wikipedii jedním uživatelem, nepatří, čehož si byl výbor vědom, a také proto tak zformuloval opatření.
Vzhledem k té chronicitě nevhodného chování vůči oponentovi výbor přijal závěr, že to byl právě DeeMusil, kdo měl v diskusích klíčový podíl na převádění sporů do osobní roviny (daná editace vyzněla právě tak, se závěrečným postavením do role oběti /ten kdo to napsal [já] musí být zablokován, zničen a zpopelněn./).
Obávám se, že snaha dosáhnout změny bloku, tedy důsledku, není řešením, resp. je to krátkozraké, protože se stejný problém bude vracet. Je třeba si uvědomit, že kolega DeeMusil edituje pod opatřením, jeho editace jsou poměřovány citlivěji než u dalších členů komunity, tj. blokován je i za to, za co se bloky jinak neudílejí.
Řešením není řešit důsledek, ale odstranit příčinu, buď apelováním na změnu stylu vedení diskusí, nebo dosažením zrušení opatření, při doloženém zanechání takové činnosti. Vypůjčím si slovo z Joweho osobního útoku výše: Kolega se bohužel „likviduje“ sám, vlastním přičiněním. Není to dobře a je to škoda, protože k nápravě stačí opravdu málo.
Reaguji zde; celé vlákno odpovědí lze přesunout na mou diskusi; při další případné reakci tak už učiním já. --Kacir 4. 10. 2016, 00:33 (CEST)

Promo copyvio[editovat | editovat zdroj]

Prosím o skrytí promo copyvia v článku Sonnentor (dnešní editace IP adresy) - z webu http://www.sonnentor.cz/sonnentor_cz/o_nas_nasi_pestitele/sonnentor/sonnentor_v_cesku. Díky. --Harold (diskuse) 3. 10. 2016, 15:13 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Tomas62 (diskuse) 3. 10. 2016, 20:48 (CEST)

Blok IP[editovat | editovat zdroj]

Prosím o blok školní IP - vandalismus. OJJ, Diskuse 5. 10. 2016, 09:42 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Kolega Horst. --Martin Urbanec (diskuse) 5. 10. 2016, 10:53 (CEST)

Roleta[editovat | editovat zdroj]

Poprosil bych nějakého správce o posouzení Speciální:Příspěvky/Hervyss, IMHO se jedná o spam (zdrojováno spam webem) a takel jsem s tím patřičně zacházel, přistála mi však na DS zpráva, že se může jednat o problematičtější téma, píšu tedy sem a nerozvíjím editwar. Chyba z mé strany tam byla (?) a byl bych rád, pokud by mi mohl zůstat rollback; dosti pomáhá. OJJ, Diskuse 5. 10. 2016, 11:23 (CEST)

Ještě jsem mu napsal, řešme s klidem. OJJ, Diskuse 5. 10. 2016, 11:45 (CEST)
@Martin Urbanec: Tak jsem obdržel mail a vysvětlili jsme si, co a jak. Takže IMHO vyřízené. OJJ, Diskuse 5. 10. 2016, 12:49 (CEST)

Tachymetr[editovat | editovat zdroj]

Zdravím. Navrhuji smazání rozcestníku Tachymetr a přesunutí článku Tachymetr (geodézie) na tento název. Po sloučení druhého významu do článku Tachymetrická stupnice už rozcestník není potřebný. --Vlout (diskuse) 5. 10. 2016, 16:26 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Horst (diskuse) 5. 10. 2016, 16:33 (CEST)

Cechblog[editovat | editovat zdroj]

Zdravím kolegy správce, jako navrhovatel opatření se cítím být vyloučen z rozhodování o něm, tedy žádám o posouzení, zda Cechblog porušil editací [2] a [3] předběžné opatření výboru č. 1, viz Wikipedie:Žádost_o_arbitráž/Cechblog#N.C3.A1vrh_1. To zní následovně Wikipedistovi Cechblog se s platností do uzavření arbitráže zakazuje provádět více, než 1 revert za 24 hodin. Následující část Porušení tohoto zákazu je možné posuzovat stejně, jako porušení pravidla třech revertů chápu tak, že jakékoliv porušení předchozí věty je porušením i Wikipedie:3RR. Opatření výslovně tvrdí, že Cechblogův zákaz platí absolutně, pro celou Wikipedii, ne na článek. Nepožaduji rovnou blok, bude mi stačí i upozornění. Ovšem rozhodnutí nechávám na kolegovi správci. --Martin Urbanec (diskuse) 6. 10. 2016, 12:53 (CEST)

Zázraky Ježíše[editovat | editovat zdroj]

Je možné u tohoto přesměrování zrušit shrnutí zakládající editace? Uklikl jsem se, jde o omyl, a mám obavu, jestli by se pak omyl nepromítl do statistik projektu Česko-Slovenská Wikipedie. Případně šlo by smazat a znovu založit? --Palu (diskuse) 6. 10. 2016, 13:47 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Modifikovat shrnutí nemohu, pouze ho skrýt, tzn. redir jsem smazal, založte ho, prosím, znovu. --Martin Urbanec (diskuse) 6. 10. 2016, 13:50 (CEST)
Super, díky, stalo se. --Palu (diskuse) 6. 10. 2016, 13:51 (CEST)

Roller[editovat | editovat zdroj]

Prosím o krátký blok Wikipedista:Vlout kvůli porušení pravidla WP:3RR, viz https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Roller&action=history + revert jeho 4. editace.

Nemám zájem článek smazat, jen si vyjasnit, jak se má vlastně článek jmenovat. --Pastorius (diskuse) 6. 10. 2016, 21:59 (CEST)

Čtvrtý revert bylo nahrazení šablony Neověřeno, které tam bezdůvodně kolega stále dával, šablonou o diskusi o smazání. Prosím posuďte to z tohoto pohledu. Musím ale dodat, že chování kolegy Pastoria absolutně nechápu, nevím, jestli se tím baví, ale přidělávání takovéto zbytečné práce je jednoduše zbytečné. --Vlout (diskuse) 6. 10. 2016, 22:03 (CEST)
NevyřešenoNevyřešeno Ačkoliv skutečně došlo k porušení pravidla Wikipedie:3RR, s přihlédnutím k okolnostem není případné blokování jedné strany na místě. Revertovali oba kolegové a skutečně nepokládám za důležité, který ze dvou wikipedistů zůstal „stát“ na hranici tří revertů a který se neudržel a provedl čtvrtý revert. Prosím obě strany o větší zdrženlivost a snahu vzájemně se domluvit na diskusní stránce článku. --Mario7 (diskuse) 6. 10. 2016, 22:41 (CEST)

Diskuse o smazání/Roller[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den. Jestliže by dnes již nikdo do diskuze o smazání nepřispěl, prosím o předčasné uzavření v souladu s tam naznačeným řešením. Předem děkuji, --Vlout (diskuse) 7. 10. 2016, 18:02 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Martin Urbanec (diskuse) 7. 10. 2016, 22:14 (CEST)

Instruktor kursů[editovat | editovat zdroj]

Zdravím,

povedu nyní jeden kurs psaní Wikipedie a k jeho založení myslím potřebuji práva instruktora kursů, o něž bych tímto rád požádal. Děkuji. --Jan.Kamenicek (diskuse) 7. 10. 2016, 21:26 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Horst (diskuse) 7. 10. 2016, 21:31 (CEST)

Col de Vergio - prosím opravit název článku[editovat | editovat zdroj]

Prosím, omylem jsem napsal špatné jméno hesla. Mohl by to prosím někdo opravit? Jinak je v článku vše v pořádku. Díky! https://cs.wikipedia.org/wiki/Col_de_Veglio horské sedlo se ve skutečnosti jmenuje Col de Vergio --Kuba Turek (diskuse) 10. 10. 2016, 01:25 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Tomas62 (diskuse) 10. 10. 2016, 01:34 (CEST)
Mnohé díky! --Kuba Turek (diskuse) 10. 10. 2016, 09:47 (CEST)

Skrytí shrnutí editace[editovat | editovat zdroj]

Prosím o skrytí shrnutí u posledních dvou editací Speciální:Příspěvky/37.48.35.200, jde o spam. Díky, --Hugo (diskuse) 10. 10. 2016, 08:47 (CEST)

NevyřešenoNevyřešeno Nepovažuji za nutné ani vhodné skrývat shrnutí, které je závadné pouze tím, že jde o spam. --Martin Urbanec (diskuse) 12. 10. 2016, 08:23 (CEST)

Blok pro vandala...[editovat | editovat zdroj]

...který i po minulé blokaci vandalizuje. OJJ, Diskuse 11. 10. 2016, 12:37 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Nezávisle 24 hodin kvůli recidivě. --Martin Urbanec (diskuse) 11. 10. 2016, 12:38 (CEST)

IP adresa[editovat | editovat zdroj]

Neškodil by polozámek - [4], OJJ, Diskuse 11. 10. 2016, 13:12 (CEST)

VyřešenoVyřešeno 6 měsíců --Martin Urbanec (diskuse) 12. 10. 2016, 08:22 (CEST)

Novorusko[editovat | editovat zdroj]

Zdravím. Vzhledem k současnému stavu věcí je dvoučlenný rozcestník Novorusko zbytečný, navrhuji jej smazat a přesunout na tento název článek Nové Rusko. O článku Nové Rusko (historické území) je tam již zmínka pomocí šablony Různé významy (takže lze snadno změnit na Možná hledáte). O tom, na jakém názvu ten který článek má být, nechť se klidně dále diskutuje, zatím se alespoň vyřeší nesystémový rozcestník. --Vlout (diskuse) 11. 10. 2016, 22:54 (CEST)

PřesunutoPřesunuto@vlout:Osobně nemám nic proti, ovšem domnívám se, že přesuny, které z principu musí provést správce, musí být prokonzultovány s komunitou pomocí diskuse, ve které se dosáhne alespoň minikonsensu. Existuje nějaká taková diskuse? Pokud ne, prosím, založte ji. --Martin Urbanec (diskuse) 12. 10. 2016, 08:26 (CEST)
Jestli jde o to, že by článek byl na nějakém konkrétním názvu, tak chápu. Zruším ten rozcestník prostým přesměrováním, název zůstane zachován. --Vlout (diskuse) 12. 10. 2016, 08:32 (CEST)
Pochopil jsem Vaši žádost jako žádost o přejmenování Nové Rusko na Novorusko a redir smazat bez náhrady. Pochopil jsem ji nesprávně? --Martin Urbanec (diskuse) 12. 10. 2016, 09:40 (CEST)

AfD[editovat | editovat zdroj]

Prosím o uzavření Wikipedie:Diskuse o smazání/Kyselina astatanová s výsledkem přepracováno a přesunuto. K přesunu viz Diskuse:Kyselina astatanová#Přesun. Díky --Wikipedista:BobM d|p 12. 10. 2016, 14:50 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Přejmenujte standardní procedurou, tzn. samostatnou diskusí, DoS je uzavřena. --Martin Urbanec (diskuse) 12. 10. 2016, 14:58 (CEST)

Marche[editovat | editovat zdroj]

Je možné vrátit kategorie, které souvisí s italským regionem Marche do původní podoby? Před tím než zde Mircea udělal svévolné, nesmyslné změny. Jedná se o kategorie: Města v Markách, Obce v Markách, Sídla v Markách, Geografie Marek, Sport v Markách a další. Děkuji.--Pimlico27 (diskuse) 12. 10. 2016, 15:30 (CEST)

PřesunutoPřesunuto Vrácení nic nebrání a pokud rozumím správně, ani Mircea nebude nic namítat. K přejmenování kategorie nejsou třeba práva správce, k přesunu obsahu také ne. --Tomas62 (diskuse) 12. 10. 2016, 15:56 (CEST)

Iron Man[editovat | editovat zdroj]

Zdravím tedy ještě jednou. Vzhledem k diskusi zde navrhuji přesunout článek Iron Man (komiks) na název bez rozlišovače a dosavadní rozcestník s tímto názvem (Iron Man) na název Iron Man (rozcestník). --Vlout (diskuse) 12. 10. 2016, 17:55 (CEST)

VyřešenoVyřešeno@Vlout: Přesunuto, fix obsahu článku apod. prosím udělejte Vy. Díky. --Martin Urbanec (diskuse) 12. 10. 2016, 18:19 (CEST)

Wikipedista Vřed - další osobní útoky[editovat | editovat zdroj]

Vřed mne bezdůvodně nařknul, že můj příspěvek jímž jsem mu poskytl odkaz na pravidlo Wikipedie, které mu nebylo známo, byl (dle něj) „plivnutím na Vředa“. Žádám správce o zásah, jak vzhledem k urážlivému obsahu a tónu jeho nepravdivých tvrzení, tak i proto, že jde o uživatele celkově dlouhodobě problematického, který na věcně formulované příspěvky s oblibou reaguje osobními narážkami.-87.249.145.69 12. 10. 2016, 22:23 (CEST)

Přimlouval bych se za správcovský zásah, odkazovaný příspěvek je osobním útokem, navíc jednání kolegy Vředa v odkazované diskusi (zjišťování IP adresy a její spojování s fyzickým umístěním) vykazuje známky outingu. --Vachovec1 (diskuse) 12. 10. 2016, 22:47 (CEST)
Dobrý den, dotyčný Wikipedista:87.249.145.69 neměl v této sekci žádnou připomínku, která by zlepšila obsah onoho článku. Pouze zde začal přispívat, protože se tam vyskytlo mé uživatelské jméno a zlepšení obsahu z jeho strany nebylo žádné. Oproti tomu já jsem se za ty dny snažil vypořádal snad všechny připomínky (obsah). Toto pak následně odmazal (myslel jsem to v dobrém). Plivnutí na mě, jsem uvedl jako útok na mne, ne na něj a vyplývá to z dané diskuse (tam). Myslím, že už raději omezením jakoukoliv komunikaci s touto IP (87.249.145.69), což bude asi nejrozumnější řešení. Za jakékoliv poznámky, které tedy měly být z mé strany považovány jako osobní narážky se pak omlouvám, ale nemohl jsem si zkrátka jen tak nechat líbit zcela nekorektní poznámky netýkající se obsahu, ale jen vztažené ke mně. --Vřed (diskuse) 12. 10. 2016, 23:39 (CEST)
Vachovec1: Dobrý den, nikoliv, toto je veřejný údaj, proto je to z jeho veřejné stránky uživatele (dole) a proč? No, protože dotyčný opravdu na těch blacklistech je (koukněte), proto jsem mu to napsal. Tento uživatel: 87.249.145.69 i když k danému threadu vůbec nemá (k obsahu), co říct, ani se tím nezaobírá, ani to needituje tuto oblast... tak jenom tam uvidí Vředa, hned tam něco musí napsat. Koukněte na jeho osobní fauly (nekorektní poznámky) výše, v kontextu, nejen na to, co vám tento uživatel vybere zde (co se mu hodí), má to totiž souvislost, kontext. No nic, já jdu radši spát, toto nemá nějaký valný smysl, dobrou noc. PS: 87.249.145.69: „celkově dlouhodobě problematického“, to je neuvěřitelné, další nekorektní útočná poznámka na mne, i zde. K obsahu: Nic. Pár dnů jsem teď editoval (řešil obsah wikipedie) a až dnes jsem se dostal k problematické korespondenci, že to vyřídím dneska... takže proto jsem odpovídal až dnes (vyčlenil jsem si na dnešek na problem. věci čas). --Vřed (diskuse) 12. 10. 2016, 23:43 (CEST)
@Vřed:: Pouze jsem Vám v odkazu vysvětlil co znamená OR, což jste urážlivým způsobem označil za „plivnutí na Vředa“ s nulovým informačním obsahem, v hlásání kteréhožto fakty nepodloženého názoru stále setrváváte. Osobně za útok považuji i toto Vaše fakty nepodložené nařčení a Vaše pokračování v něm. Pokud jde o údajné nekorektní poznámky, v mém příspěvku k Vám směrovanému se skutečně žádné nenacházely, a do formulace ve znění "OR je to samé jako VV." si ji musel Vřed nějak promítnout sám. Totéž platí v případě údajných mých osobních poznámek k Vředově osobě, na jejichž reálnou existenci ani samotný Vřed nedokáže odkázat. Pokud tedy nemyslí ty, kde jsem reagoval na jeho nevěcné výplody na mou původní odpověď, zejména proto aby si třeba nemyslel, že pro něj nemám nedostatek pochopení.-87.249.145.69 13. 10. 2016, 00:01 (CEST)
@87.249.145.69: Ještě jsem tu (bohužel) — Děláte si legraci?! Hned první co do toho threadu přibylo a nebylo to k obsahu, tak byla vaše nekorektní a útočná poznámka na osobu: ...sotva lze čekat, že by byl schopen plně aplikovat a pochopit... To je neuvěřitelné. — Prosím vás, k čemu vám to je dobré, že toto děláte? --Vřed (diskuse) 13. 10. 2016, 00:13 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Uživatel upozorněn, prosím také uživatele 87.249.145.69 o ukončení diskuse. --Mario7 (diskuse) 13. 10. 2016, 00:17 (CEST)

Děkuji správcům za zásah.--87.249.145.69 13. 10. 2016, 19:30 (CEST)
STOP CHAT Nástěnka správců není určena k volné diskusi, ale ke kladení požadavků správcům. Respektujte to, prosím. Děkujeme za pochopení. STOP CHAT

--Mario7 (diskuse) 13. 10. 2016, 00:17 (CEST)

Žádost o blok[editovat | editovat zdroj]

Žádám o blok pro uživatele 87.249.145.69 za jeho nanejvýš nekolegiální postup proti wikipedistovi Vředovi zde navrchu a osobní útoky tam obsažené - i v posledním shrnutí editace. --Zbrnajsem (diskuse) 13. 10. 2016, 20:14 (CEST)

S kolegou Zbrnajsem souhlasím a připojuji se k žádosti, jelikož jsem měl s tímto uživatelem 87.249.145.69 již nemálo potíží a raději jsem takticky ustoupil neboť nemám zapotřebí se zbytečně dohadovat. Jeho poznámky a OÚ jsou zabaleny do rádoby inteligentního a neškodného hávu, jenž soustavně používá ve všech sporech a ostatní kolegy tím ponižuje způsobem těžko rozpoznatelným od běžné diskuze. Žádám tedy též o blok, případně alespoň důrazné napomenutí. AnkaElektro (diskuse) 13. 10. 2016, 20:38 (CEST)
Vznesení stížnosti na Vředovy osobní útoky a jeho trvalé napadání je sotva „nekolegiální postup“. Viz i reakce správce, který mou stížnost neshledal bezdůvodnou- viz také výše. I kdyby jím byl, tak Váš vágní „nekolegiální postup“ není důvod pro blok. Pokud jde o mé poslední shrnutí editace, jedná se pouze o konstatování zcela očividných fakt - neobracel jsem se na uživatele Vřed, ale na správce, a „Vřed“ je, pokud mohu na základě mně dostupných informací soudit, pseudonymem dotyčného. Možná byste neměl vůči správcům vznášet takto bezdůvodné a nepodložené žádosti, velectěný kolego Zbrnajste.--87.249.145.69 13. 10. 2016, 20:24 (CEST)
@AnkaElektro: Vidím tedy, že podle Vašich představ, „jsem ztracený, protože jsem rafinovaný“? Dokonce tak, že mé údajné osobní útoky jsou tak zaobalené a neškodné, že je nějak vnímáte jen Vy? Tak to je ještě méně věcné než tvrzení Vašeho souputníka Zbrnajseho. A přestaňte mne, prosím, bez opodstatnění osočovat z toho, že údajně někoho ponižuji - takovéto křivé nařčení je samo jednou z forem osobního útoku. Děkuji za pochopení-87.249.145.69 13. 10. 2016, 20:51 (CEST)
@87.249.145.69: Víte, ono právě takové – z mého pohledu až banální – obviňování z „osobních útoků“ komunitě uškodí mnohem více než onen „útok“ samotný. --Dominikosaurus (diskuse) 13. 10. 2016, 21:51 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Na blok to není, uživatel je Wikipedii přispívající poměrně značně, 50+ nových vlastních článků, což je pro mě prioritou. Ovšem k upozornění jsem přistoupil. --Martin Urbanec (diskuse) 13. 10. 2016, 21:59 (CEST)

Žádost o zásah proti uživateli AnkaElektro - osobní útok formou nepodloženého nařčení[editovat | editovat zdroj]

Wikipedista AnkaElektro mne nařknul z údajného ponižování jiných uživatelů, ačkoliv neuvedl ani jediný případ, kdy k tomu prý mělo dojít. Žádám správce o zásah - takovéto nepodložené osočování a útočení je, nejspíše nikoliv jen podle mého názoru, jednou z forem osobního útoku. Jeho stížnost je v podstatě vyjádřitelná tím, že mé příspěvky jsou formulované tak inteligentně a neškodně, že nikdo - mimo něj - "v nich útoky nepozná". Ponechám na uvážení správců, do jaké míry je toto jeho obvinění objektivně relevantní z hlediska příslušného pravidla, a do jaké míry je pouze projevem jeho idiosynkrasie. Spokojím se i s jinou formou zásahu, například domluvou dotyčnému jedinci.--87.249.145.69 13. 10. 2016, 22:28 (CEST)

Připomínám, že žádný správce wikipedie není ani svěřovací vrba, ani strašidlo, a doporučuji k prostudování Wikipedie:Řešení sporů.--Hnetubud (diskuse) 13. 10. 2016, 22:34 (CEST)
Já se taky nechci svěřovat, oč žádám je to aby došlo k zásahu správců proti danému wikipedistovi a jeho osočování. Mimochodem, jak mi bylo nedávno řečeno, nástěnka správců neslouží k diskusím, ale k žádostem [směřovaným k] správcům.--87.249.145.69 13. 10. 2016, 22:54 (CEST)

NevyřešenoNevyřešeno V editaci diff neshledávám žádný osobní útok podle pravidla Wikipedie:ŽOÚ. Prosím oba kolegy (87.249.145.69, AnkaElektro), aby případně využili některé z metod řešení sporů, viz Wikipedie:ŘS (jak již bylo naznačeno kolegou). Správci skutečně můžou zasáhnout proti vyhroceným důsledkům sporů (třeba osobní útoky), ovšem řešení sporů jako takové jim nepřináleží. --Mario7 (diskuse) 13. 10. 2016, 23:02 (CEST)

Žádám o to, aby se k urážlivým a nepravdivým nařčením uživatele AnkaElektro vyjádřil ještě i nějaký další správce. -87.249.145.69 13. 10. 2016, 23:07 (CEST)
Vzhledem k tomu, že kolega AnkaElektro nedodal žádný odkaz na text, kterým by podložil svá obvinění, pak zejména formulace „ostatní kolegy tím ponižuje… ,“ je zcela jistě porušením Wikietikety a lze ji vyhodnotit také jako osobní útok. Kolegu upozorním na diskusi.--Kacir 14. 10. 2016, 01:36 (CEST)
@Kacir: Ahoj, chci tě upozornit na diff, diff, diff, diff. Jelikož jde o dlouhodobější spor dvou uživatelů, nepokládal jsem za vhodné postihovat jednu stranu v situaci, kdy se stejných porušení Wikipedie:WE dopouští obě strany. --Mario7 (diskuse) 14. 10. 2016, 02:14 (CEST)
Ahoj, já si tu srpnovou kauzu pamatuju. Nyní byla hodnocena současná žádost; diffy výše směřují do srpna. Každý uživatel by měl obvinění podložit odkazy, což se nestalo, a už vůbec by neměl používat formulace o ponižování. Postižen dosud nikdo nebyl. Zdraví --Kacir 14. 10. 2016, 02:42 (CEST)
@Kacir: Aha, nevěděl jsem, že se to řešilo samostatně (a dokonce na NS) a proto jsem se na to díval jako na jeden celek. Díky za diff :). --Mario7 (diskuse) 14. 10. 2016, 03:12 (CEST)
Jelikož jsem byl obviněn z nedodání důkazů, tak tedy opožděně je dodávám. Kromě již zmíněných difů (zde, zde, zde a zde), považuji za důležité také obtěžování na mé diskuzní stránce zde, kde zmíněný uživatel naprosto neadekvátně a navíc nesmyslně útočil na mou úpravu a použil při tom šablonu pro vandaly, ač o absolutně žádný vandalismus nešlo. I přes vysvětlení někoílika uživatelů stále šablonu používal a dožadoval se podivných úprav. Nad to, jeho neustálé poučování a napomínání ostatních kolegů, byť neoprávněné (viz. zde kolegy Vředa nebo i ve výše zmíňovaných diffech mě samotného) považuji za urážlivé a značně nekolegyální jednání ač možná na hranicích slušnosti. Kým je tento uživatel? Správcem? Arbitrem? Majitelem wikipedie? Jeho výzvy, výhružky a napomínání nepovažuji za způsob práce komunitě nijak prospívající a naopak jen vyvolávající spory a nevraživost. Dále upozorňuji na jeho neustálé obviňování kohokoliv na OÚ i za absolutně banální věci a neméně známé stěžování si na obtěžování na jeho diskuzní stránce, kde se s ním člověk snaží komunikovat, kdežto on takovou komunikaci označí za obtěžování a promazává věcné poznámky (jeden příklad za všechny zde). Tudíž, nepovažuji své obvinění za urážlivé a nepodložené a reakci správce Martina Urbance považuji za adekvátní a naopak ještě velmi mírnou. Pokud se uživatel takovýchto "otcovských a vychovatelských" postupů a stylu jednání nevyvaruje, budu jej nucen znovu nahlásit, jelikož toto je pouze část důkazů o jeho nekolegiálním jednání. AnkaElektro (diskuse) 16. 10. 2016, 13:51 (CEST)

NIva666[editovat | editovat zdroj]

Evidentní JPÚ. Prosím o blok – Speciální:Příspěvky/Niva666. --Vachovec1 (diskuse) 14. 10. 2016, 01:22 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Kacir 14. 10. 2016, 01:25 (CEST)

Uzavření AfD[editovat | editovat zdroj]

Prosím o uzavřením zralých AfD (Wikipedie:Diskuse o smazání/Akademik (rozcestník), Wikipedie:Diskuse o smazání/Kolaps, Wikipedie:Diskuse o smazání/Seznam značek piva). --Wikipedista:BobM d|p 14. 10. 2016, 11:11 (CEST)

První uzavřen.--Zdenekk2 (diskuse) 17. 10. 2016, 03:35 (CEST)

Článek ke smazání (možná)[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, zřejmě k posouzení správcem a ke smazání tohoto článku (diskuse založ. zde). --Vřed (diskuse) 15. 10. 2016, 22:17 (CEST)

Správce může posoudit jediné, že na rychlosmaz to není; tedy postupovat standardně. Zpochybnit lze {{Významnost}} /při sporu o šablonu posunout do DOSu/ či ověřitelnost ({{Urgentně ověřit}}).--Kacir 15. 10. 2016, 22:27 (CEST)
(Právě proto jsem to tu napsal, že jsem si nebyl úplně jistý, jestli to je, nebo není, na Wikipedie:Rychlé smazání.) --Vřed (diskuse) 16. 10. 2016, 01:30 (CEST)

Změna rozlišovače (přejmenování článku)[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, toto by možná chtělo k posouzení správcem a případně ke změně rozlišovače (technická)... nevím. --Vřed (diskuse) 15. 10. 2016, 22:23 (CEST)

Odpověděl jsem v diskusi článku; toto není téma pro NS.--Kacir 15. 10. 2016, 22:28 (CEST)
Ok, už jsem si toho všiml, díky za reakci tam. --Vřed (diskuse) 15. 10. 2016, 22:40 (CEST)

Wikipedista „Vřed“ - pokračování v porušování wikietikety a osobních útocích[editovat | editovat zdroj]

Žádám správce o zásah proti uživateli ukrývajícímu se za jménem „Vřed“ - ačkoliv byl již dříve na nevhodnost svého „diskusního stylu“ upozorněn, stále pociťuje potřebu ventilovat své pocity , stejně útočným stylem jak činil i dříve. Jelikož opakované napomenutí, kterého se mu za jeho vytrvalé napadání - a odkazování na osobní údaje - zaslouženě dostalo, nemělo na jeho chování žádoucí efekt, a namísto toho pokračuje v napadání povýtce vulgárního charakteru (podle mého názoru), žádám aby správci vůči němu přistoupili k nějakému důraznějšímu opatření - např. (přinejmenším) kratšímu zablokování - které by jej, případně, vedlo k tomu, aby se konečně začal chovat slušně, anebo se alespoň zamyslel nad svým „chováním“. Diskutuje nyní sice jen sám se sebou, (a na své vlastní diskusní stránce), ovšem přesto je jeho úmysl urážet a napadat zřejmý. Děkuji za pochopení.--87.249.145.69 16. 10. 2016, 03:13 (CEST)

Dobrý večer, zrovna jsem chtěl jít spát, ale tak ještě zareaguji: Nic závadného tam proti vám není, pane kolego, naopak si prosím všimněte poznámky, jak správně píše kolega, že pokud dotyčný edituje pod IP, je to do jisté míry věc veřejná (IP), což je logické a jinak to ani nejde, nejde zjistit v podstatě nic víc než to, co máte na své stránce uživatele (úplně dole), kterou se sám všem prezentujete, takže buďte celkem v klidu. Jinak nediskutuji tam sám se sebou, ale s uživateli, kteří zde žádali váš ban. Žádný úmysl napadat ani urážet vás samozřejmě nemám, proboha... a ani tam nic takového není, tak si nevymýšlejte. Pokud chcete, mohu vám i případně přátelsky pomoci se snahou, abyste zmizel z blacklistů: jako první krok je vhodné si nejprve nechat zkontrolovat logy např. zde (zdarma). Hezký večer. --Vřed (diskuse) 16. 10. 2016, 03:26 (CEST)

Far from the Fame‎[editovat | editovat zdroj]

Prosím skrýt první čtyři editace článku Far from the Fame‎, porušení AP. Díky. --83.208.204.11 16. 10. 2016, 12:20 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Jan KovářBK (diskuse) 16. 10. 2016, 12:23 (CEST)

Yxjxcyjsgyfgyhkfuvz[editovat | editovat zdroj]

Prosím o blok pro Yxjxcyjsgyfgyhkfuvz (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty), odporuje Wikipedie:Uživatelské jméno#Nevhodná uživatelská jména/2. Díky. --OJJ, Diskuse 16. 10. 2016, 16:58 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Jiekeren (diskuse) 16. 10. 2016, 17:00 (CEST)

FC Viktoria Plzeň[editovat | editovat zdroj]

Dovolím si správce upozornit, že v článku probíhá "pomalá" editační válka mezi kolegy Školák2011 a Viktorian12345 o to, zda soupiska má být půlená či nikoliv. Během zhruba měsíce a půl každá strana na "svou" verzi revertovala zhruba 8x a nezdá se, že by se rýsoval nějaký kompromis.

Je dost možné, že Viktorián12345 editoval před založením účtu jako IP 109.235.1.15 a IP 109.235.1.219. Pak by ten seznam revertů na obou stranách byl ještě delší (sahající až někam do června). Nerad bych, aby byl článek zamčený, ale takhle to prostě dál nejde. Prosím správce minimálně o domluvu oběma stranám a sledování dalšího vývoje. Děkuji. --Vachovec1 (diskuse) 16. 10. 2016, 22:06 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Článek jsem si přidal do sledovaných, kolega Zdenekk2 napsal upozornění (které hned vzápětí někdo revertoval). --Martin Urbanec (diskuse) 17. 10. 2016, 08:10 (CEST)

Vandal[editovat | editovat zdroj]

Blokněte prosím vandala. OJJ, Diskuse 18. 10. 2016, 08:26 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Kacir 18. 10. 2016, 08:33 (CEST)

Prager Kreis[editovat | editovat zdroj]

Navrhuji přejmenovat stránku na běžnější a užívanější "Pražský kruh", viz i stejnojmenný český překlad knihy Maxe Broda.--Eleiodromos (diskuse) 18. 10. 2016, 14:10 (CEST)

Vložen návrh na přesun pro další názory, následně bude vyhodnoceno.--Kacir 18. 10. 2016, 16:14 (CEST)

ŽoK[editovat | editovat zdroj]

Bylo by dobré zhodnotit toto. Předem upozorňuji, že ten rychlokonsensus se mi nelíbí, ale vzhledem k tomu, že Vojtěch Veselý to tak chtěl a další vandalismus má přistát dnes sem vkládám. OJJ, Diskuse 19. 10. 2016, 06:30 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Uzavřeno, toto se nedalo vyhodnotit jinak... --Martin Urbanec (diskuse) 19. 10. 2016, 07:34 (CEST)
Uzavřeno poněkud ukvapeně, žádosti na rychlé uzavření s odůvodněním, že žadatel to tak chtěl, IMHO nemělo být vyhověno. Dále vizte Diskuse k Wikipedii:Žádost o komentář/Ukázka vandalismu jako edukativní prvek. --Bazi (diskuse) 19. 10. 2016, 12:41 (CEST)
VyřešenoVyřešeno Selfrevertnuto, více viz DS ŽOKu odkazovaná Bazim. --Martin Urbanec (diskuse) 19. 10. 2016, 12:56 (CEST)

Smazat stránku[editovat | editovat zdroj]

Prosím o smazání vlastní uživatelské podstránky na Wikipedista:Wesalius/quotes.js. Žádám touto cestou, protože mi na stránku nelze vložit šablona smazat. Děkuji. --Wesalius d|p 19. 10. 2016, 10:09 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Horst (diskuse) 19. 10. 2016, 10:13 (CEST)

Gay[editovat | editovat zdroj]

Navrhuji polozamknout článek do odvolání, mnoho vandalismů od neregistrovaných + problémové téma (jako polozamknutá p... a další). --OJJ, Diskuse 19. 10. 2016, 10:35 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Jistě. --Martin Urbanec (diskuse) 19. 10. 2016, 10:47 (CEST)

Přesun[editovat | editovat zdroj]

Prosím o přesun Kristián (jméno) na Kristián. Díky --Wikipedista:BobM d|p 19. 10. 2016, 12:37 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Jan Polák (diskuse) 19. 10. 2016, 15:10 (CEST)

Přesun[editovat | editovat zdroj]

Prosím o přesun Zlata Ogněvyč na Zlata Ogněvič. Díky Chrzwzcz (diskuse) 19. 10. 2016, 19:20 (CEST)

VyřešenoVyřešeno --Mario7 (diskuse) 19. 10. 2016, 19:37 (CEST)

Trump: národnost běloch[editovat | editovat zdroj]

Žádám o smazání. Je to v infoboxu. --Zbrnajsem (diskuse) 20. 10. 2016, 14:10 (CEST)

Na to nejsou potřeba práva správce, stačí to opravit na Wikidatech, /dal jsem Američané/--Horst (diskuse) 20. 10. 2016, 14:42 (CEST)

Kapalný krystal - copyvio[editovat | editovat zdroj]

Prosím o skrytí editace, jde o kopii z http://www.ben.cz/_d/oprava/120986v3.pdf. Díky, --Hugo (diskuse) 20. 10. 2016, 18:46 (CEST)

VyřešenoVyřešeno@Hugo: Skryto, příště prosím řeš skrze WP:PP. --Martin Urbanec (diskuse) 20. 10. 2016, 18:49 (CEST)

Žádost o indef[editovat | editovat zdroj]

Jen vandalismy, provokace a trolling, díky. OJJ, Diskuse 21. 10. 2016, 08:11 (CEST)

Dal jsem mezitím nezávisle 6 h, při jakémkoliv pokusu o cokliv jiného než editaci váhat nebudeme--Horst (diskuse) 21. 10. 2016, 14:30 (CEST)

Přesun[editovat | editovat zdroj]

V rámci sjednocení prosím o přesun Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně (Vinohrady) -> Kostel Nejsvětějšího srdce Páně (Vinohrady). Díky. --Harold (diskuse) 21. 10. 2016, 13:56 (CEST)

VyřešenoVyřešenoPo edit konfliktu se to mírně zkomplikovalo, ale už ok, díky za upozornění Harolde, snad sem nic nepřehlédl --Horst (diskuse) 21. 10. 2016, 14:30 (CEST)

Nesmyslné editace[editovat | editovat zdroj]

Prosím o zásah (asi range block) proti 46.135.xxxxx, toto opravdu není normální. Díky. --Harold (diskuse) 21. 10. 2016, 18:58 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Dal jsem tam dvouhodinový range block na celý Vodafone, mírněji to nejde. --Martin Urbanec (diskuse) 21. 10. 2016, 19:05 (CEST)

Vandalismus?[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, jedná se zde o vandalismus či né??? https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Veronika&action=historysubmit&type=revision&diff=14217904&oldid=14212533 --37.48.41.1 21. 10. 2016, 19:22 (CEST)

PřesunutoPřesunuto Spíš né, ale nehodí se to tam -> revertováno. --Mario7 (diskuse) 21. 10. 2016, 19:46 (CEST)

Uzavření AfD[editovat | editovat zdroj]

Prosím o uzavření Wikipedie:Diskuse o smazání/Ekonom (rozcestník) a Ekonomka. --Wikipedista:BobM d|p 22. 10. 2016, 08:09 (CEST)

37.48.2.95[editovat | editovat zdroj]

Prosím o blok 37.48.2.95 (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty) - vandal + odstraňuje DS --OJJ, Diskuse 22. 10. 2016, 10:47 (CEST)

Proč tu správce není, když je ho třeba? --OJJ, Diskuse 22. 10. 2016, 11:00 (CEST)
 :VyřešenoVyřešeno Akorát šel kolem. Mimochodem, zajímavá historie :). --Mario7 (diskuse) 22. 10. 2016, 11:06 (CEST)

Skrytí[editovat | editovat zdroj]

Chtělo by skrýt. OJJ, Diskuse 23. 10. 2016, 10:52 (CEST)

VyřešenoVyřešeno Skryto. --Martin Urbanec (diskuse) 23. 10. 2016, 11:44 (CEST)