Diskuse s wikipedistou:Mojmir Churavy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Jana Lánová (diskuse) 5. 2. 2014, 11:31 (UTC)

Malé editace, shrnutí editace[editovat zdroj]

Prosím neoznačujte jako malou žádnou editaci znamenající významovou změnu. Podrobnosti zde. Dále aspoň stručně/heslovitě vyplňujte shrnutí editace. Díky. — Gumruch (disk.) 22. 2. 2014, 21:22 (UTC)

Bořek Šípek[editovat zdroj]

Kolego, díky za péči o článek Bořek Šípek. Přesto (a nebo právě proto), prosím, věnujte pozornost mému příspěvku v tamní diskusi. Díky. --Jan Polák (diskuse) 15. 3. 2014, 21:34 (UTC)

Jinonický akcíz[editovat zdroj]

Ahoj, myslím, že by Tvůj článek Jinonický akcíz mohl po menších úpravách získat statut Dobrého článku. Pokud bys o to měl zájem, doporučoval bych Ti dát jej k recenzi ostatním kolegům ve WikiProjektu Kvalita. Pokud bys přesto o to neměl zájem, gratuluji Ti každopádně k pěknému článku. --Jan Polák (diskuse) 9. 5. 2014, 07:20 (UTC)

Ahoj, sleduji, že článek úspěšně rozšiřuješ, což je moc dobře. Díky za to. Myslím, že by DČ neměl být problém. Chtěl bych Tě ještě upozornit na portál Foto historie.cz, z něhož se dají čerpat staré fotografie. Nenašla by se tam fotka akcízu? --Jan Polák (diskuse) 15. 5. 2014, 11:02 (UTC)

Dík za inspiraci. Koukal jsem tam jenom zběžně, ale nic jsem nenašel. Bude to chtít bližší průzkum. Napadlo mě, zda by slušná fotografie objektu nebyla náhodou na nějaké staré pohlednici. Existují sběratelé pohlednic. Co to prubnout v této komunitě? Pak mě napadá redakce Jinonického kurýra, ale fotku jinonického akcízu nejspíš stáhli někde z internetu. Možná v místní restauraci by nějaký pamětník mohl mít nějakou fotku v šuplíku. Chce to čas. Mojmir Churavy (diskuse) 16. 5. 2014, 06:27 (UTC)
Jasně, to byl jen takový nápad. Mimochodem, zaregistroval jsi mou poznámku na diskusi u mne? --Jan Polák (diskuse) 16. 5. 2014, 07:08 (UTC)

André Regenermel[editovat zdroj]

Ahoj, píši Ti k akcízu článek André Regenermel, tak abychom se nedublovali. --Jan Polák (diskuse) 22. 5. 2014, 21:14 (UTC)

VyřešenoVyřešeno Hotovo. --Jan Polák (diskuse) 22. 5. 2014, 22:18 (UTC)

Železná hvězda kvalitního wikipedisty[editovat zdroj]

Děkuji moc za ocenění, při pátku mě potěšílo dvojnásobně. Nečekal jsem ve slunný den takovou pochvalu. Bude pro mě zavazující i do budoucna. Mojmir Churavy (diskuse) 6. 6. 2014, 12:17 (UTC)

Odpovědi ve Wikipedii[editovat zdroj]

Ahoj,

pokud na něco reaguješ, není vhodné psát odpovědi dvakrát (jako například u reakce na vyznamenání). Odpověď se píše jen jednou a to tam, kde je text, na který reaguješ. Zajistíš tím kontinuitu řešeného „problému“. A jak zjistit, že někdo na Tvůj příspěvek reagoval? Využívej buď seznamu svých příspěvků, kde co Tvůj příspěvek na nějakou stránku Wikipedie, to jeden řádek. Pokud je Tvůj příspěvek na dané stránce poslední, svítí na řádku text „(aktuální)“.

Další – a myslím i lepší – možností jsou Sledované stránky. Pokud si danou stránku mezi ně zařadíš (klepnutím na hvězdičku nahoře), pak se Ti zařadí mezi sledované. A pokud na sledované stránce někdo kdykoliv udělá jakoukoliv úpravu, objeví se Ti tato stránka (tučně uvedená) v seznamu a Ty si pak můžeš hravě provedenou změnu zkontrolovat. Já mám takhle primárně nastaveno, že kteroukoliv stránku na Wikipedii mnou vytvořenou, se mi automaticky zařadí mezi mé Sledované stránky.

Pokud by Ti v téhle problematice nebylo jasné, klidně se (zde) ptej, já si Tvůj dotaz najdu. :-) --Jan Polák (diskuse) 7. 6. 2014, 07:42 (UTC)

Euan Edworthy[editovat zdroj]

Dobrý den. Domnívám se, že článek Euan Edworthy nesplňuje podmínky encyklopedické významnosti Wikipedie:Významnost (lidé) a nepřísluší mu samostatný článek. Také ani jeden uvedený externí odkaz neodpovídá Wikipedie:Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje. S pozdravem Matěj Orlický (diskuse) 29. 8. 2014, 09:26 (UTC)

Na EN wikipedii je stejnojmenné heslo o tomto muži a tamní správce k tomu poznamenal: "barely notable, but I think it may pass" = sotva pozoruhodný, ale myslím, že to může projít. Vzhledem k tomu, že tento muž (Brit) působí již dlouho hlavně v naší republice, tak by si na CZ wikipedii samostatné heslo zasloužil. Nehledě k tomu, že je veřejně činný (pražský Speakers Corner, památník Okřídlený lev, charitativní akce "Den červených nosů"). Článek odkazuje na 4 zdroje, minimálně 2 jsou dle mého soudu OPRAVDU nezávislé (Speakers corner a památník Okřídlený lev). Jinak je možno zkrácenou verzi CZ hesla Euan Edworthy přidat jako poznámku k heslu Památník Okřídlený lev, jak to původně bylo. Mojmir Churavy (diskuse) 29. 8. 2014, 11:04 (UTC)
Uvedené zdroje zdá se toho pána jen zmiňují, jsou tedy tzv. triviální a nedokládají jeho významnost. Pokud se vhodné zdroje nenajdou, bylo by vhodné zpět sloučit. Matěj Orlický (diskuse) 29. 8. 2014, 11:38 (UTC)
Doplnil jsem heslo Památník Okřídlený lev o informace převzaté z hesla o panu Euanu Edworthym s tím, že úprava byla typu Control-C a Control-V. Tedy cestou nejmenšího odporu a maximální efektivity. Zde moje aktivita končí. Uznávám, že pan Euan Edworthy může v budoucnu sehrát ve veřejném prostoru Česka takovou roli, že se CZ wikipedie vrátí ke konceptu samostatného hesla. P.S.: Pokud to dokážete, můžete zahájit proces odstranění hesla Euan Edworthy na CZ wikipedii. V tomto ohledu ale další vstřícnou součinnost z mé strany neočekávejte. S pozdravem Mojmir Churavy (diskuse) 29. 8. 2014, 14:17 (UTC)
Dobrý den. Děkuji za aktivní spolupráci a omlouvám se, že jsem Vám přidělal, resp. zmařil práci. Matěj Orlický (diskuse) 30. 8. 2014, 05:33 (UTC)

Vysílačka Libuše[editovat zdroj]

Ahoj, plánuješ napsat speciální článek o vysílačce Libuše? --Jan Polák (diskuse) 23. 9. 2014, 20:44 (UTC)

Zdravíčko. V současné době neplánuju. Mám rozpracované heslo o odbojové pracovnici z PVVZ Anně Pollertové, které bych velmi rád dokončil a pak mám v plánu Ctibora Nováka (švagr Josefa Mašína) a také něco o odbojářských ilegálních časpopisech "Český kurýr" a "V boj". Bohužel k vysílačce Libuše nemám v současnosti ani dost "listinných" podkladů. Na netu jsem zatím nehledal. Takže pokud bys chtěl "Libuši" zpracovat, meze se nekladou a budu ti vděčen. Zdar a sílu.Mojmir Churavy (diskuse) 24. 9. 2014, 06:32 (UTC)
Já se výhledově chystám na Ležáky. Ale kdy k tomu dojde, nevím. --Jan Polák (diskuse) 24. 9. 2014, 21:26 (UTC)
Ještě se pozeptám k té vysílačce: napadají Tě nějaké literární zdroje, z nichž by se dalo při psaní článku o ní čerpat? Netvrdím, že článek napíši zítra, ale spíše tak předběžně. Přeci jen jsi v problematice asi zběhlejší než já… Předem díky za tipy. --Jan Polák (diskuse) 21. 10. 2014, 22:20 (UTC)
Podívám se na to, ale dost pochybuji, že najdu něco kloudného a obsažnějšího (vyčerpávajícího) než jsem namátkou našel na této URL adrese Analýza agenturního rádiového spojení se stanicí Libuše. Je to dosti obsáhlý článek, na kterém by se wiki-heslo dalo "postavit". Pomineme-li kvantum technických podrobností, kterým by čtenáři wikipedie asi moc nerozuměli (já jsem výjimka, já nejsem směrodatný, já jsem tenhle obor studoval na ČVUTu v roce 1981 a měl jsem jako specializaci Radiotechnická zařízení, kde byl i předmět s tématikou: krátko a dlouhovlnné vysílače a přijímače apod.) tak v závěru článku je (a to mmám moc rád) diagram - časová osa, jak šly události kolem Libuše pěkně chronologicky popořádku, takže z toho bych se nejspíše "odrazil" při psaní toho hesla. Jinak je to celé čerpáno u knížky: Zdenka Jelínka: Operace SILVER A, kterou vydalo SCRIPTORUM, spolek pro nekomerční vydávání odborné literatury, v roce 2010. A dole na samém závěru článku je PARÁDNÍ seznam literatury a navíc i v sekci "Poznámky" jsou také občas uvedeny zajímavé zdroje. P.S. Nehledě na fotky na tom webu. Ty jsou taky suprové. Mojmir Churavy (diskuse) 22. 10. 2014, 10:16 (UTC)
Díky za informace. Jen technická poznámka pro příště: Není třeba mi to psát duplicitně na mou diskusní stránku. Já bych si to u Tebe našel. Navíc tak diskusi nerozmělňujeme na dvě části. --Jan Polák (diskuse) 22. 10. 2014, 12:33 (UTC)

Wikikytička[editovat zdroj]

Děkuji za ocenění a jsem docela překvapen, jak rychle ten rok utekl. Zrovna dnes jsem si dělal jakousi přibližnou bilanci:

Dnes 30.12.2014 je to přesně jeden rok, co jsem si založil tento účet a zdá se mi příhodné trochu zabilancovat (dokud nenastane Silvestr). Takže zhruba shrnutí:

 • cca 15 nových hesel na CZ wikipedii
 • cca 8 vážnějších a rozsáhlejších editačních změn v již existujících heslech na CZ wikipedii
 • cca 74 uploadovaných vlastních nebo OTRS-nutých fotografií na Commons
 • dle statistiky celkem cca 110 editovaných různých článků na CZ wikipedii
 • dle statistiky celkem cca 1.500 editací na CZ wikipedii
 • jedna "Železná hvězda kvalitního wikipedisty"
 • dnes jedna Wikikytička "Za úspěšnou adaptaci mezi tvůrce Wikipedie při příležitosti výročí ročního působení na Wikipedii"

Je to hodně nebo málo? To ať zhodnotí jiní. Mojmir Churavy (diskuse) 31. 12. 2014, 09:36 (CET)[odpovědět]

André Regenermel – drobné úpravy datumů podle zvyklostí CZ wikipedie[editovat zdroj]

Ahoj,

během úpravy článku André Regenermel, kterou jsi okomentoval „drobné úpravy datumů podle zvyklostí CZ wikipedie“, jsi v textu článku přepsal standardně zapsaná data narození na zápis využívající šablony {{Datum narození}} a {{Datum úmrtí}}. Já osobně jsem se s tímto zápisem nikdy nesetkal. Odkud čerpáš, že je to zvyklost? V infoboxu tento zápis používám, to ano, ale ve vlastním textu nikoliv. Proto se ptám.

Předem díky za objasnění a rozšíření mých obzorů. --Jan Polák (diskuse) 3. 6. 2015, 00:03 (CEST)[odpovědět]

Ahoj, tyhle šablony jsem objevil (z mého úhlu pohledu) na Wikipedii poměrně nedavno a jejich využití v životopisných heslech jsem si oblíbil. Generují totiž automaticky záznam Narození .... a Úmrtí .... do kategorií pod heslem. Jak vidno je možno je užít na začátku hesla i v infoboxu. Ale to pro tebe není nic nového. Nejspíš je založil Wikipedista Jakub Onderka koncem roku 2010. Ale teď k tvému dotazu. Komentář "drobné úpravy datumů podle zvyklostí CZ wikipedie" dávám jaksi automaticky, když v článku vícekráte upravuji datumy do "klasické" formy předepsané pro Wikipedii. Tady jsem se ale spletl, měl sem přijít jiný komentář, možná nějak "šablonizace datumu narození a úmrtí v úvodu hesla + přidání infoboxu Osoba". Omlouvám se, jinak se snažím psát komentáře dost přesně, ale tady jsem se "uťal". P.S. Článek se mi po obsahové stránce líbí, infoboxem "Osoba" jsem se snažil podnítit případného čtenáře k přidání úvodní fotky, na kterou jsem bohužel ještě nikde nenarazil (pátrám dál). Mojmir Churavy (diskuse) 3. 6. 2015, 06:46 (CEST)[odpovědět]
O těch šablonách vím. Ale dávám je pouze do infoboxu, do vlastního textu článku nikoliv. Mým takovým skromným názorem bylo, že je původní zápis v textu článku jednodušší na pochopení či případnou editaci nováčky. Navíc, když šablonu máš v infoboxu i v textu, tak vlastně dubluješ její funkci (vkládání do kategorií „Narození …“ apod.). Proto jsem se teď, když jsem to u Tebe viděl, pro rozšíření vlastních obzorů zajímal, zda je to teď nějaký – pro mě nový – způsob zápisu, nebo odkud o pochází. :-) --Jan Polák (diskuse) 3. 6. 2015, 06:54 (CEST)[odpovědět]
S dublováním v kategoriích pod heslem si Wikipedie jak vidno poradí. Jako technikovi se mi na těchto šablonách líbí, že měsíce jsou číslem, netřeba se unavovat skloňováním a mezerami. Jinak beru, že nováček může být zmaten. Pokud by se článek náhodou překládal do jiného jazyka, tak by taková obdobná šablona mohla generovat datum i v odpovídajícím jazyce. Přeji tvůrčí den. Mojmir Churavy (diskuse) 3. 6. 2015, 07:03 (CEST)[odpovědět]

Požární hlásič?[editovat zdroj]

Požární hlásič?

Ahoj, možná mi poradíš. Věc na obrázku jsem definoval jako požární hlásič. Tušíš, zda mám pravdu, nebo se pletu? Díky. --Jan Polák (diskuse) 7. 8. 2015, 21:06 (CEST)[odpovědět]

Ahoj, není to přesně to, co píšeš. Pracoval jsem ve vojenském výzkumu a tam jsme měli oddělení, které se zabývalo elektronickými zabezpečovacími a protipožárními zařízeními a jejich testováním. To, co je na obrázku je nejspíše "čidlo elektronické protipožární signalizace". Čidlo na základě změny fyzikálních veličin detekuje přítomnost iontů (=oheň), nebo změnu tepelného gradientu (=oheň a sálající teplo) nebo změnu viditelnosti (=dým) a hlásí to (po drátech, přes Wi-fi apod.) do centrálního elektornického "mozku" (např. PC nebo tzv. ústředna protipožární signalizace) a ten pak vyhlásí poplach (=sepne sirému, přivolá obsluhu apod.). To je celé. Pokud to nesouvisí s detekcí ohně, tak by to také mohlo detekovat pohyb osob ve střeženém prostoru, pak by to byl nejspíše "detektor - čidlo pohybu" sloužící pro elektronické střežení prostoru. Tahle čidla jsou si dosti podobná. Detekce osob probíhá na základě "pyroefektu" (rychlá změna gradientu teploty daná výskytem savce v akčním rádu čidla) nebo přes narušení elektromag. stojatého vlnění v uzavřeném prostoru tím, že tam vstoupí tělo člověka (je v něm voda = pohltí energii vlnění). Ale spíš je to to protipožární čidlo. Mojmir Churavy (diskuse) 7. 8. 2015, 21:24 (CEST)[odpovědět]
Díky za odpověď. Tušil jsem, že ve Tvém případě narazím na znalce v oboru. Popisky jsem tedy dle Tvého tipu opravil. Ještě jednou díky. --Jan Polák (diskuse) 7. 8. 2015, 21:28 (CEST)[odpovědět]

Vyznamenání za věrnost Wikipedii[editovat zdroj]

--Jan KovářBK (diskuse) 18. 12. 2015, 20:22 (CET)[odpovědět]

Gratuluji, Mojmíre. A Janovi děkuji za pozornost. --Jan Polák (diskuse) 18. 12. 2015, 20:24 (CET)[odpovědět]

Wikikytička – druhé wikinarozeniny[editovat zdroj]

Děkuji moc za ocenění ale tentokráte nejsem ani moc překvapen, jak ten druhý rok tady na Wikipedii utekl. Prostě se přehnal s kadencí cca 1 nové wikiheslo zhruba každých 14 dní. Mojmir Churavy (diskuse) 30. 12. 2015, 16:36 (CET)[odpovědět]

Nováček[editovat zdroj]

Učeň[editovat zdroj]

Pozvánka na pražský wikisraz[editovat zdroj]

--Limojoe (diskuse) 3. 5. 2016, 22:44 (CEST)[odpovědět]

Milena Šeborová[editovat zdroj]

Ahoj, dle mého názoru by nemusel být problém místo psaní tak dlouhé poznámky v článku André Regenermel vytvořit nový krátký článek Milena Šeborová, ne? Co Ty na to? Osobně se domnívám, že by to tak bylo lepší. :-) --Jan Polák (diskuse) 16. 6. 2016, 22:42 (CEST)[odpovědět]

Ahoj, hovoříš mi z duše, jenom jsem hledal ještě nějaký jiný zdroj (na netu) k té odbojářce a nakonec jsem jej našel (týká se jejího věznění po únoru 1948 v souvislosti s vyšetřováním doc. Vladimíra Krajiny). Včera jsem si uvědomil, že znám vlastně všechno (datum narození, datum úmrtí), takže až budu mít chvilku (tento víkend), tak heslo Milena Šeborová osamostatním. Tohle se mi občas stává, píšu o osobě X a najednou je tam odkaz i na osobu Y (a taky zajímavý). Díky a měj se.Mojmir Churavy (diskuse) 17. 6. 2016, 09:18 (CEST)[odpovědět]
Tak se podařilo, nové heslo Milena Šeborová je na světě. Nakonec jsem se dopátral i proč ji po Únoru 1948 uvěznili na 5 let. Na tom je nejhorší, že člověk začne II. odbojem a nakonec se to "přehoupne" i do té doby poválečné, která byla taky hodně "šílená". Mojmir Churavy (diskuse) 17. 6. 2016, 22:17 (CEST)[odpovědět]

Wikipedista:Mojmir Churavy/TestovaciStrankaAG[editovat zdroj]

Dobrý den, nekategorizujte prosím pískoviště, viz nápověda. Provádím teď odstraňování kategorií z pískovišť, ale všiml jsem si, že to vaše jste před chvílí editoval, tak se vám v tom nechci hrabat.--Rosenfeld (diskuse) 19. 7. 2016, 19:28 (CEST)[odpovědět]

Omlouvám se, většinou si kategorie na pískovišti "otestuji" (jestli existují a nejsou v nich překlepy), a pak je obalím tagy <nowiki> a </nowiki>, ale tady mi to ujelo, resp. jsem to nestačil udělat. Byl jste rychlejší, odešel jsem od pískoviště na večeři a nechal jsem "rozhrabáno". Už jsem upravil. Díky za upozornění. Přeji pěkný večer. Mojmir Churavy (diskuse) 19. 7. 2016, 21:03 (CEST)[odpovědět]

L. E. Hansen[editovat zdroj]

Vážený pane, především klobouk dolů před Vaší svědomitostí a pečlivostí. Těším se, že tu uděláte ještě hodně práce. Dovolil jsem si z hesla o Hansenovi vytáhnout texty dvou delších poznámek a udělal z nich samostatné články. Tak je to na Wiki zvykem, dlouhé poznámky jsou vzácné. Pokud byste s tím ale nesouhlasil, klidně to vraťte zpátky. Srdečně Váš --Sokoljan (diskuse) 27. 8. 2016, 16:26 (CEST)[odpovědět]

Dobrý den. O vyčlenění do samostatného hesla jsem uvažoval a moc za to děkuji. Jenom jsem si dovolil upravit povolání pana Hansena v novém hesle. Byl to knihkupec a nakladatel (a osvětový prcovník), on jenom krajinné fotky Šumavy prodával, pořizovali je jiní - profi - fotografové, např. již zmíněný Josef Woldan. Ještě jednou díky za úpravy.Mojmir Churavy (diskuse) 27. 8. 2016, 16:34 (CEST)[odpovědět]

Wikikytička – 3. wikinarozeniny[editovat zdroj]

Díky moc za ocenění, vážím si toho i přes zjevný fakt, že sbírání Wikikytiček není ten důvod, proč tu již 3 roky působím.Mojmir Churavy (diskuse) 31. 12. 2016, 14:36 (CET)[odpovědět]

Mazání fotek z Commons[editovat zdroj]

Soubor:Sochar.Karel.Horinek.1868-1935.jpg
Karel Hořínek (1868 - 1935)

Včera 23.01.2017 Bot, navrhl ke smazání 7 fotek, více na me diskus. stránce na Commons

 • 1 File:Eva.Vejrazkova(1956).vytvarnice.jpg
 • 2 File:Sochar.Karel.Horinek.1936.jpg
 • 3 File:Sochar.Vojtech.Horinek.1906-1998.jpg
 • 4 File:Sochar.Bretislav.Benda.(1897 1983).jpg
 • 5 File:Sochar.Tomas.Horinek.1961.jpg
 • 6 File:Martin.Vavrys 1978.jpg
 • 7 File:Sochar.Karel.Horinek.1868-1935.jpg

Mojmir Churavy (diskuse) 24. 1. 2017, 07:43 (CET)[odpovědět]

Jedna se o fotky převzaté z ISabart systému, který je sice licencován CC BY SA 3.0, ale BOT to ignoruje. Prověřím stránky, kde fotky byly.Mojmir Churavy (diskuse) 24. 1. 2017, 08:45 (CET)[odpovědět]
Hesla, kde fotky byly jsem prošel a většinou jsem zrušil "okleštěnou" galerii. Jediná fotka z rodu Hořínků je ta uvedená zde v titulku. Jinak takto šli "Hořínkové" chronologicky po sobě:

Mojmir Churavy (diskuse) 24. 1. 2017, 18:56 (CET)[odpovědět]

Řád Františka Palackého[editovat zdroj]

Gratuluji a také za ně, rozuměj články, děkuji. --Jan Polák (diskuse) 28. 3. 2017, 05:25 (CEST)[odpovědět]
Děkuji jak wikipedistovi Whitesachemovi tak i wikipedistovi Janu Polákovi. Mojmir Churavy (diskuse) 28. 3. 2017, 19:25 (CEST)[odpovědět]

Jaroslav Šindelář[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za úpravy článku, po tom co jsem vyčlenil část textu do samostatného článku o Pomníku T. G. Masaryka v Mostě. Snad bych Vás chtěl upozornit na odkazy na letopočty, které jste do článku vrátil. Je zde doporučené pravidlo, které říká, že na čísla a letopočty bez úzkého vztahu k článku či obecně známé pojmy, které s tématem článku nemají těsnou souvislost není vhodné odkazovat viz. Na co neodkazovat, snad jen v úvodu článku, kde odkazujeme na datum narození. Vidím, že se wikipedii dost věnujete, tak jsem vám to napsal. Ostatně také jsem toto doporučení kdysi neznal a tak jsem odkazoval na co se dalo. Přeji Vám hezký den --Romanzazvorka (diskuse) 16. 9. 2017, 12:09 (CEST)[odpovědět]

Díky za upozornění na ty letopočty, je to moje slabost. To víte někdy v "zápalu tvorby" člověk pozapomene na "zlatá pravidla Wikipedie". Jinak jsem ještě zpracoval heslo o Ondřejovi Šindelářovi a tam jsem již s výhodou využil Vašeho samostatého hesla o Pomníku T. G. Masaryka v Mostě. Ještě se pokusím sehnat svobodnou fotku toto pomníku v Mostě, to by pěkně dokreslilo "naše společně založené heslo" o tom pomníku. Tak přeji pěkný víkend a radost z tvorby na Wiki-CZ. Mojmir Churavy (diskuse) 16. 9. 2017, 20:24 (CEST)[odpovědět]

Dobré články[editovat zdroj]

Ahoj, nechceš některý ze svých článků nominovat k recenzím a udělat z něj Dobrý článek? Podrobně jsem to nezkoumal, ale myslím, že jsi tak zatím nikdy neučinil, a přitom mi přijde, že jsou tvé počiny dobře ozdrojovány a rozsahem prakticky vždy dostačující. Případné drobné chyby a stylistické nedostatky (které ostatně produkuje téměř každý) se vychytají poměrně snadno. Také téma bývá většinou podstatné - osobnosti českých dějin je potřeba propagovat. --Whitesachem (diskuse) 23. 12. 2017, 22:30 (CET)[odpovědět]

Ahoj a děkuji za důvěru. Předně se snažím moc do toho nezatahovat vlastní ego a články generuji spíše pro dobrý pocit svůj, bez nároku na nějaké ocenění. Navíc si myslím, že pořád je co zlepšovat, takže neříkám ano a ani ne, spíše odložím rozhodnutí až si zjistím, co taková "nominace na dobrý článek" vlastně obnáší. Zase bych nerad trávil nad jedním tématem svoje "mládí", i když už je v nenávratnu (letos mi bylo 61 let) a osobností, které bych chtěl do Wiki vložit je pořád ještě krutě moc, tak abych to stačil do konce své existence. Mimochodem, přečju pěkné vánoce a hodně elánu do 2018. Mojmir Churavy (diskuse) 24. 12. 2017, 12:07 (CET)[odpovědět]
Děkuji, tobě též. Dobře, projdi si to. Proces obvykle trvá minimálně několik dnů, obvykle několik týdnů a maximálně několik let :-D - záleží jak rychle někdo sepíše recenze a jak jsou následně vyřešeny. Je lepší někoho oslovit, protože jinak tam článek kejsne bez zájmu. Nicméně záleží i na tématu - hudba, kostely a zvířata jdou na dračku, o zbytek se recenzenti moc neperou. Ale myslím, že osobnosti odboje by se recenzí mohly dočkat záhy. Mimochodem teď jsem si četl článek František Mandík a doporučil bych ti tu první poznámku zakomponovat do textu. Jde o běžné životopisné údaje, které mají být v hlavním textu. Ostatně jednou větou v hlavním textu smést jeho účast v 1. světové válce je zatraceně málo, zvlášť když údaje existují. --Whitesachem (diskuse) 25. 12. 2017, 19:56 (CET)[odpovědět]

Wikikytička – čtvrté wikinarozeniny[editovat zdroj]

Díky moc, člověka to potěší, když si někdo vzpomene a poplácá po rameni. Dušička pookřeje ... Mojmir Churavy (diskuse) 30. 12. 2017, 17:11 (CET)[odpovědět]

manželé Krupkovi a Marie Moravcová[editovat zdroj]

Dobrý večer, když jste se se ctí zhostil manželů Krupkových, nechcete se podívat na Marii Moravcovou a její příbuzné? Prokliknul jsem se tam a s údivem zjistil, že tahle žena z nejstatečnějších má jen nejhrubší příběh. Wikipedie neví, jak se jmenovala za svobodna, její manžel stránku nemá a synové taky ne. Přijde mi to docela jako ostuda. Nemám na to téma dobrou literaturu a v dobovém tisku či matrikách, kde snad hledat umím, je druhé nejběžnější jméno Moravec bez dalších údajů nedohledatelné. Ještě zkusím, zda bych nějaký detail nenašel, ale tady si nevěřím. Zdraví --Svenkaj (diskuse) 10. 1. 2018, 18:39 (CET)[odpovědět]

@Mojmír Churavý: Dodatek: Pochlapil jsem se a popřemýšlel. Měl jsem taky trochu štěstí a tak už je u Marie Moravcové uvedeno, jak se jmenovala za svobodna, komu se narodila a kdy měla svatbu. Docela jsem rád, ale k doplnění toho je ještě dost. Zdraví --Svenkaj (diskuse) 10. 1. 2018, 19:17 (CET)[odpovědět]
@Mojmir Churavy: Dík za rekonstrukci Marie Moravcová. Nechci do stránky teď sahat, proto matriční údaje, které se mohou hodit, zde:

Manžel Alois Moravec, *23. 1. 1887 v Ratboři: Narodil se v rodině Aloise Moravce, hospodského v Ratboři a jeho manželky Marie, rozené Červenkové

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/11109/124, Matrika oddaných, Ratboř, 1855-1892, snímek 124, Záznam o narození a křtu

Od roku 1888 byla rodina hlášena na Žižkově, http://digi.nacr.cz/prihlasky2/index.php?action=link&ref=czarch:CZ-100000010:874&karton=402&folium=152 Národní archiv, Policejní ředitelství I, konskripce, karton 402, obraz 152 ; od roku 1904 Královských Vinohradech, Alois Moravec st. byl zaměstnán u státních drah. Alois Moravec ml. měl sestru Boženu (1899-??). http://digi.nacr.cz/prihlasky2/index.php?action=link&ref=czarch:CZ-100000010:874&karton=402&folium=151 Národní archiv, Policejní ředitelství I, konskripce, karton 402, obraz 151

Syn Václav Moravec, *3. 9. 1918 http://www.vuapraha.cz/soldier/11836548 VÚA, Záznam vojáka: Moravec Václav

Zdraví --Svenkaj (diskuse) 11. 1. 2018, 20:42 (CET)[odpovědět]

@Svenkaj: Díky moc, přenesl jsem údaje z původ. hesla Marie Moravcová do svého privát. prostoru, tady to "Hobluju" a až to bude trochu o.k., tak přidám obrázky (mám několik z knížky od J. Čvančary) a přesunu výsledek do hesla Marie Moravcová, pak to můžete případně i dále doplňit atd .... Mojmir Churavy (diskuse) 11. 1. 2018, 20:52 (CET)[odpovědět]
@Svenkaj: Dokončil jsem rekonstrukci hesla o Marii Moravcové a členech její rodiny. Vše je již zpět pod heslem Marie Moravcová, kde bych Vás prosil o případné již ovšem Vaše korekce, protože jsem možná leccos z matrik a jiných úředních listin možná ne zcela dobře pochopil a do hesla "vtělil". Stejně Vás obdivuji, jak se v těch matrikách a starých záznamech orientujete. To mi hlava nebere. Mějte se. P.S. A zvolte pana prezidenta, to je teď důležité. Mojmir Churavy (diskuse) 12. 1. 2018, 15:59 (CET)[odpovědět]

Omluva[editovat zdroj]

Promiň za tuhle editaci, viděl jsem tu změnu při patrole a chtěl standardizovat, přičemž spletl jsem si to s regulérním článek. Kdyžtak to smaž --Tadeáš Bednarz (diskuse) 16. 3. 2018, 22:28 (CET)[odpovědět]

Zdravím, nic se neděje, nechám to. To se stane, že se člověk přehlídne "v zápalu boje". Až heslo dodělám, tak ho zveřejním, počítám asi ještě dnes. Mojmir Churavy (diskuse) 17. 3. 2018, 07:21 (CET)[odpovědět]

Alexandr Pečerskij[editovat zdroj]

Ahoj nechceš napsat recenzi k článku? Whitesachem (diskuse) 17. 3. 2018, 13:58 (CET)[odpovědět]

Jo, včea jsem se k tomu (sice dost pozdě ale přeci) dostal a máš to v diskusi k heslu Alexandr Pečerskij. Mojmir Churavy (diskuse) 6. 4. 2018, 16:08 (CEST)[odpovědět]

Válečná hvězda[editovat zdroj]

Děkuji moc, tohle potěší a po duši pohladí. Mojmir Churavy (diskuse) 1. 6. 2018, 18:15 (CEST)[odpovědět]
Dobrý den. Rád se přidám k poděkování za vytváření hodnotných článků o odboji. --Jiří Nedas (diskuse) 21. 6. 2019, 06:36 (CEST)[odpovědět]
Děkuji rovněž a jsem rád, že někdo sleduje i tuto oblast a osobnosti, na které bychom neměli zapomínat.Mojmir Churavy (diskuse) 22. 6. 2019, 22:06 (CEST)[odpovědět]

Wikikytička – 5. wikinarozeniny[editovat zdroj]

Moc děkuji a přeji všechno dobré do nastávajícího roku 2019. Mojmir Churavy (diskuse) 31. 12. 2018, 12:28 (CET)[odpovědět]
I já děkuji. --Jan Polák (diskuse) 31. 12. 2018, 17:39 (CET)[odpovědět]

Wikikytička[editovat zdroj]

Děkuji moc, rád jsem doplnil. Škoda, že nemám vlastní foto Zdeňka Buraiana, i když ta plastika v infoboxu se mu slušně podobá.Mojmir Churavy (diskuse) 31. 5. 2019, 16:50 (CEST)[odpovědět]

Oldřich Šťastný[editovat zdroj]

Ahoj, z toho Oldřicha Šťastného bych v článku jeho bratra Karla skoro udělal nový článek, než mít tak dlouhou poznámku, co Ty na to? --Jan Polák (diskuse) 16. 11. 2019, 10:55 (CET)[odpovědět]

Jo, to mě napadlo taky, ale nejsem si tak zcela jist jeho „encyklopedickou významností“ ve světle jeho bratra. Přeci jen akademičtí malíři, tam to je wikipedisticky jasné, ale Oldřich byl dnešními slovy „regionální kulturní činovník“, což bylo u učitelů většinou v té době běžné, a pak byl hlavně lokální litomyšlský loutkář. Takže pokud máš pocit, že by Oldřichova významnost byla „obhajitelná“, udělal bych samostatné heslo, ale dnes ne, jdu na wikisraz do baru Nálet na Letné.Mojmir Churavy (diskuse) 16. 11. 2019, 11:41 (CET)[odpovědět]

Wikikytička – šesté wikinarozeniny[editovat zdroj]

Moc děkuji a oslavím to ještě dnes nějakou přínosnou editací.Mojmir Churavy (diskuse) 30. 12. 2019, 10:35 (CET)[odpovědět]

Raimund Ondráček[editovat zdroj]

Dobrý den, viděl jsem, že sháníte fotku Raimunda Ondráčka, tu bohužel nemám, ale zkusil jsem ho nakreslit. Třeba se Vám to bude hodit. --0kozel (diskuse) 11. 2. 2020, 17:39 (CET)[odpovědět]

@0kozel: Báječné, už jsem ani nedoufal, že k tomu heslu přidám foto, resp. kresbu – portrét. Moc Vám děkuji, kolego Wikipedisto. (Mojmir Churavy (diskuse) 11. 2. 2020, 18:02 (CET))[odpovědět]
Není zač.--0kozel (diskuse) 11. 2. 2020, 18:28 (CET)[odpovědět]

Petr Moravec[editovat zdroj]

Ahoj, pokud vede na Petra Moravce vícero odkazů, které odkazují na odlišné osoby, bylo by nejlepší zvážit, zdali neudělat rozcestník a osoby rozlišit rozlišovačem (nebo aspoň tu, která by mohla být méně významnější). Nepřipadá mi nejlepší odkazy z textu odstraňovat. RiniX (diskuse) 27. 8. 2020, 15:35 (CEST)[odpovědět]

@RiniX: Zdravím. To mě napadlo taky, když jsem odstraňoval tak cca čtvrtý odkaz na Patra Moravce, ale nějak si s tím nevím rady. Jednak nevím, zda jde stále o jednoho a téhož manažera, člena představenstva a ředitele atd. nebo zda se jedná o vícero osob. V dopravě a jejich manažerech se nevyznám, ale napadlo mě, že bych svoje změny postupně "odvolal" (Rollback) a prokliky v těch dotčených heslech nahradil všude např. [[Petr Moravec (manažer)|Petr Moravec]]. Co Vy na to? Myslíte si, že by to bylo schůdné? Udělám --Mojmir Churavy (diskuse) 27. 8. 2020, 15:51 (CEST)[odpovědět]
Sám se v dopravě nevyznám, ale jeho jméno zaznělo v tématicky podobných článcích (i názvů firem jako jsou ČD apod.) a z mého pohledu se v mnoha případech jedná o stejnou osobu ([1]). Na rozdíl od takového Petra Moravce, producenta u seriálu Borgia, který není ani na ČSFD. Manažer se mi zdá jako dobrý rozlišovač. Kdyby Petrů existovalo více (o kterých lze založit aspoň pahýl), hypoteticky by šel založit rozcestník. Pokud však existují pouze dva, pak by šlo z Petra Moravce (bez rozlišení) odkázat na Petra Moravce (manažera). Například pomocí {{Různé významy}}, jako je tomu u MAPPA. RiniX (diskuse) 27. 8. 2020, 15:58 (CEST)[odpovědět]
@RiniX: Ujednáno: já nejprve postupně odvolám ty změny (krom toho producenta, tam to ponechám) a nahradím to tím manažerem a potom bych udělal Vámi navrhované řešení pomocí {{Různé významy}} do stávající stránky Petra Moravce (to už jsem párkrát dělal a odkážu na dosud neexistující stránku s tím manažerem). To i mě připadá korektní. Až bude hotovo, dám vědět. --Mojmir Churavy (diskuse) 27. 8. 2020, 16:08 (CEST)[odpovědět]
@RiniX: Hotovo a děkuju za podporu. --Mojmir Churavy (diskuse) 27. 8. 2020, 16:32 (CEST)[odpovědět]

We sent you an e-mail[editovat zdroj]

Hello Mojmir Churavy,

Really sorry for the inconvenience. This is a gentle note to request that you check your email. We sent you a message titled "The Community Insights survey is coming!". If you have questions, email surveys@wikimedia.org.

You can see my explanation here.

MediaWiki message delivery (diskuse) 25. 9. 2020, 20:47 (CEST)[odpovědět]

Wikikytička[editovat zdroj]

Díky moc, nečekal jsem to (a mimochodem: včera jsem měl jmeniny, tak mě to potěšilo dvojnásobně) a moc děkuju. --Mojmir Churavy (diskuse) 11. 2. 2021, 09:45 (CET)[odpovědět]

Vyznamenání za účast na WikiGapu 2021[editovat zdroj]

Wikigap 2021 rad svg.svg
@Martin Urbanec:, @Natalia Szelachowska (WMCZ): Děkuji moc, bylo mi potěšení přispět svojí „troškou do velkého mlýna české Wikipédie“. --Mojmir Churavy (diskuse) 5. 5. 2021, 15:34 (CEST)[odpovědět]
Já jsem jen posel, ale samozřejmě gratuluji a děkuji za Váš příspěvek :-). --Martin Urbanec (diskuse) 7. 5. 2021, 03:05 (CEST)[odpovědět]

Formátování odrážkového seznamu[editovat zdroj]

Zdravím a děkuji opět za jedno ze série pěkných dílek. Jen bych poprosil o malou drobnost: ačkoliv odrážkový seznam vypadá v obou případech (téměř) stejně, z hlediska HTML sémantiky je důležité, aby mezi jednotlivými řádky s odrážkami nebyly mezery – HTML parser to např. místo seznamu o čtyřech položkách převede na čtyři jednopoložkové seznamy, což není žádoucí. Pro příklad diff s úpravou zde. Děkuji za pochopení a ať se na Wikipedii i nadále daří rozvíjet! — Draceane diskusepříspěvky 9. 5. 2021, 15:26 (CEST)[odpovědět]

Ahoj a díky za připomínku, nějak jsem si neuvědomil, že to do HTML kódu má takovéto dopady. Mělo mě to napadnout, protože když se jedná např. o číslovaný odrážkový seznam, tak při vynechání řádku začne číslování opět od začátku - tedy vytvoří se vlastně nový číslovaný seznam. Tak budu to brát v potaz při dalších svých editacích a tvorbě nových hesel. Ještě jednou díky a měj se. --Mojmir Churavy (diskuse) 10. 5. 2021, 08:03 (CEST)[odpovědět]

Wikikytička[editovat zdroj]

Děkuji moc, nějak se mi nedaří plodit 1 článek za 1 den, ale snaha byla. Třeba to vyjde někdy příště. Ještě jednou díky za ocenění.--Mojmir Churavy (diskuse) 15. 6. 2021, 20:12 (CEST)[odpovědět]

Ferdinand Barta[editovat zdroj]

Dík za poděkování, ale není zač - zmastil jsem to. Nevšimnul jsem si, že o manželstvích jej již dole a navíc jsem udělal věcnou chybu. Snad již napraveno. :-) Zdraví--Svenkaj (diskuse) 15. 6. 2021, 20:23 (CEST)[odpovědět]

Jo, to se stane, hlavně, že se podařilo opravit. --Mojmir Churavy (diskuse) 15. 6. 2021, 20:25 (CEST)[odpovědět]

Zakomentované šablony v zápatí[editovat zdroj]

Ahoj, všiml jsem si, že zakomentováváš hypotetické sekce v zápatí. Měl bych dvě poznámky v souvislosti se šablonami u článku Valdemar Grešík. Nemyslím si, že je potřeba zakomentovávat pahýl, pokud je článek dostatečně dlouhý. Ničemu tam nejspíše nevadí, ale je zase zbytečné ho tam mít donekonečna skrytý. Druhou poznámkou jsou skrytá Autoritní data; nově, když nejsou vyplněná, se nezobrazí a článek spadne do monitorovací kategorie, takže není potřeba je zakomentovávat. A pokud je zakomentuješ, tak do správného pořadí šablon, ať nejsou omylem nad pahýlem apod. (jeden případ jsem dnes viděl i zobrazený v článku).

Není to tak, že bych se na tebe zaměřil, ale v poslední době upravuji zápatí (pořadí sekcí, pořadí a typy šablon) a všiml jsem si i těchto zakomentovaných sekcí, tak tě chci jen informovat. --RiniX (diskuse) 3. 11. 2021, 20:21 (CET)[odpovědět]

@RiniX: Díky za upozornění. Nemyslím si, že sis na mne "zasedl" (nebo jak se dnes říká "zaklekl"). Tenhle "zvyk/zlozvyk" pochází z mojí závěrečné standardní sekce, kterou vždy kopíruju z mojí pomocné stránky do nově tvořeného hesla na lokálním pískovišti. Většinou nevím, jak nové heslo dopadne, tak pokud se "nepodaří" (je krátké a nevyčerpává téma), odkomentovávám šablonu pro pahýl, pokud heslo dopadne (je dost dlouhé a obsažně vyčerpávající), tak to nechám zakomentované, přenese se to pak do cílového nově vytvořeného hesla, ale příště už to raději v cílovém hesle vymažu. No a šablona pro autoritní data - tu mám taky připravenou a zakomenovanou v mém "mustru", tak tam se taky dostane do cílového hesla při přenosu z pískoviště. Osobně jsem netušil, že tím, že je šablona zakomenovaná, nějak narušuju mechanismus automatického začlenění nového hesla do "monitorovací kategorie". Tak to taky raději smáznu v cílovém hesle. Jo, tak ještě jednou dík a přeju klidnou a nerušenou činnost ve Wikipedii.
P.S.: Bohužel se zase rozjíždí 4. covidová vlna, už jsem tiše doufal, že se koncem roku nebo začátkem roku příštího sejdeme v sídle Wikimedia CZ na Vinohradech a trochu si vzájemně osobně (jako wikipedisti) poklábosíme z očí do očí, ale vypadá to bledě. Tak snad někdy v budoucnu, až tohle "pandemické" běsnění definitivně skončí. --Mojmir Churavy (diskuse) 3. 11. 2021, 20:50 (CET)[odpovědět]
Autoritní data jsou vcelku čerstvě přepracovány a vychází z modulu. S přepracováním přišlo i několik údržbových a monitorovacích kategorií, jedna z nich je právě ta, která eviduje 0 elementů (prázdná AD), takže se může šablona vyplnit i bez zakomentování. Jinak také přeji hodně zdaru, hlavně v této době.
P.S.: Přiznám se, že jsem na žádném srazu zatím nebyl (původně jsem měl být v roce 2020, ale covid...), ale napravit to mohu. Uvidíme, kdy nebude stát covid v cestě. --RiniX (diskuse) 3. 11. 2021, 21:02 (CET)[odpovědět]

Doplnění: A ještě prázdné sekce Externích odkazů. Neznám přesný důvod, ale pokud je sekce nevyplněna, neměla by tam být. RiniX (diskuse) 3. 11. 2021, 20:27 (CET)[odpovědět]

Jindřiška Nováková[editovat zdroj]

Dík za fotku statečné dívky na Commons. Předpokládám, že ji vložíš do Jindřiška Nováková; podle mne by se hodila i do Rodina Novákova, ale to nejspíš víš. Zdraví--Svenkaj (diskuse) 22. 11. 2021, 20:26 (CET)[odpovědět]

@Svenkaj: Ahoj, vložím ji do obou Tebou jmenovaných hesel a navíc ještě do mého nového připravovaného hesla, které by se mohlo nejspíše jmenovat Příběh Gabčíkova a Kubišova kola, které právě připravuji na interním pískovišti. Měj se. --Mojmir Churavy (diskuse) 22. 11. 2021, 20:31 (CET)[odpovědět]
@Mojmir Churavy: Dobrý nápad, nikde to ucelené; není jen bych zvolil nějaký očekávanější název, než ten, který začíná slovem Příběh. Nestačilo by třeba Kubišovo kolo? (I když mu nepatřilo.)--Svenkaj (diskuse) 22. 11. 2021, 20:43 (CET)[odpovědět]
@Svenkaj: No, dlouho jsem hledal nějaké výstižné pojmenování, protože je to fakt příběh velocipedu Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše (jak ujížděli z místa atentátu), tak bych navrhoval třebas Gabčíkovo a Kubišovo kolo, nenapadá Tě něco? K přečtení je to na mém pískovišti tady. Se zveřejněním počkám, třebas nás do zítra něco napadne. --Mojmir Churavy (diskuse) 22. 11. 2021, 20:50 (CET)[odpovědět]

@Mojmir Churavy: Jsem to ale trumbelínek. Nějak mi uniklo, že kola byla dvě. V tom případě musí být v názvu množné číslo a podle mne nelze jinak, než Kola Gabčíka a Kubiše. Ale kdo to pod takovým názvem najde? Název Atentát na Heydricha (kola Gabčíka a Kubiše) by nejspíš byl shledán dlouhý a krkolomný. Já myslím, že okolo názvu vznikne nějaká diskuse a návrh na přejmenování vyplyne z konsensu. Vždycky hájím zásadu, že název článku není nejdůležitější, existují-li z jiných očekávaných názvů přesměrování. Takže ani tady nepůjde o život. Zdraví--Svenkaj (diskuse) 22. 11. 2021, 21:06 (CET)[odpovědět]

Fotografie domu ve Valčíkově ulici[editovat zdroj]

Ahoj, nabízím fotky domu s Braunerovým řeznictvím ve Valčíkově ulici, které jsem před časem pořídil:

Třeba se Ti to bude do článku, na který se již moc těším, hodit. --Jan Polák (diskuse) 22. 11. 2021, 23:18 (CET)[odpovědět]

@Jan Polák Ahoj, moc děkuju za fotografie, nějak jsem je na Commons přehlédl. Určitě je použiju do svého vytvářeného hesla. Ještě jednou moc děkuji. --Mojmir Churavy (diskuse) 23. 11. 2021, 21:29 (CET)[odpovědět]

Řád Františka Palackého[editovat zdroj]

Díky moc za nečekané a o to více potěšující (a tak trochu i „předvánoční“ překvapení). V této ponuré covidové době příjemná vzpruha k dalším mým wiki-aktivitám. Ještě jednou moc děkuju. --Mojmir Churavy (diskuse) 28. 11. 2021, 11:27 (CET)[odpovědět]

Wikikytička – osmé wikinarozeniny[editovat zdroj]

Děkuji moc, literatury je hodně, témat taky, polozapomenutých osobností na tucty, tak jen aby hlava (SW) a tělíčko (HW) sloužily a v duši byl patřičný elán, trpělivost a ve spodní části zad tzv. "sicfleisch". --Mojmir Churavy (diskuse) 30. 12. 2021, 09:06 (CET)[odpovědět]

Kola Gabčíka a Kubiše - mapa[editovat zdroj]

Ahoj, na podnět Svenkaje jsem zhotovil mapku commons:File:Kola Gabčíka a Kubiše (mapa).jpg. Prosím o přehlédnutí a případnou korekci legendy a popisků. Zdraví --Gampe (diskuse) 15. 3. 2022, 21:52 (CET)[odpovědět]

Zdravím a děkuji, moc dobrá práce. Prohlédl jsem mapku a mám za to, že to odpovídá popisu míst, kde se v Libni atentátníci tehdy pohybovali. --Mojmir Churavy (diskuse) 15. 3. 2022, 21:59 (CET)[odpovědět]
@Gampe: Pro mne to je minimálně za Wikikytičku, zveřejni s popiskem 1, 2, 3, prosím Dík.--Svenkaj (diskuse) 15. 3. 2022, 22:01 (CET)[odpovědět]
@Svenkaj Ano, myslel jem to jako poděkování pro Mojmíra Churavého místo Wikikytičky. --Gampe (diskuse) 15. 3. 2022, 22:11 (CET)[odpovědět]

Poděkování za účast ve výzvě WikiGap 2022[editovat zdroj]

Wikigap 2022 rad.png

Vážení účastníci a účastnice WikiGapu,

rádi bychom vám touto cestou poděkovali za účast v letošní výzvě Wikigap. Velmi nás těší, kolik vás přispělo k tomu důležitého projektu. Vážíme si každého nového a vylepšeného článku.

Dosáhli jsme nového rekordu WikiGapu – česká Wikipedie byla během měsíce obohacena o 431 článků! Během měsíce se zapojilo 43 lidí. Někteří v rámci editatonů, jiní samostatně. Všechny podrobnosti najdete ve statistikách nástroje hashtag, který jsme používali pro sledování projektu. Vítěze soutěže budeme kontaktovat přímo

Pro zajímavost posíláme seznam tří nejčtenějších článků (k 6. dubnu 2022), které vznikly v rámci výzvy WikiGap 2022:

 1. Jada Pinkett Smith (2 629 zobrazení)
 2. Ariana DeBose (1 016 zobrazení)
 3. Olha Perebyjnis (416 zobrazení)

Doufáme, že vás projekt bavil a že se zúčastníte i našich dalších akcí. Odebírejte náš newsletter, ať vám nic neuteče. Ještě jednou díky a krásný den, Natalia Szelachowska (WMCZ) (diskuse) 19. 4. 2022, 11:49 (CEST)[odpovědět]

Děkuji moc, rád jsem se účastnil a přispěl i svojí troškou do wiki-mlýna. --Mojmir Churavy (diskuse) 19. 4. 2022, 14:33 (CEST)[odpovědět]

Vyznamenání za účast ve výzvě #Wikipedie20[editovat zdroj]

20 let Wikipedie.png
Děkuji za ocenění, rád jsem oslavil tímto způsobem 20 let české Wikipedie.--Mojmir Churavy (diskuse) 28. 5. 2022, 15:57 (CEST)[odpovědět]