Tato stránka je zamčena pro neregistrované a nové uživatele

Wikipedie:Vítejte ve Wikipedii

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Wikipedie je mnohojazyčná internetová encyklopedie spoluvytvářená svými čtenáři. Česká Wikipedie existuje od roku 2002 a nyní má už 354 986 článků. Lidé, kteří do Wikipedie přispívají, se nazývají wikipedisté.

Do Wikipedie může přispívat kdokoliv. Můžete zakládat nové články nebo rozšiřovat ty stávající, opravovat jazykové chyby atd. Řiďte se při tom základními pravidly: ověřitelnost, encyklopedická významnost a nezaujatý úhel pohledu. Články nesmějí porušovat autorská práva, měly by být psány encyklopedickým stylem a doloženy věrohodnými zdroji, protože vlastní výzkum není přípustný.

Prohlédněte si též průvodce Wikipedií, centrum pro nápovědu nebo často kladené otázky. Naučte se, jak editovat stránku, jak napsat svůj první článek, a objevte i další kouzla této rychle rostoucí encyklopedie. Zkusit si to můžete na pískovišti, kde nezpůsobíte žádnou škodu, když se něco nepovede.

Než začnete editovat, můžete si vytvořit uživatelský účet a přihlásit se. Pokud budete mít nějaké dotazy, můžete se zeptat na stránce Potřebuji pomoc. Diskutovat o obecných tématech ohledně Wikipedie můžete Pod lípou.

Související stránky