Nápověda:Sledované stránky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Sledované stránky (anglicky Watchlist) je seznam, do kterého si může každý registrovaný a přihlášený uživatel přidat stránky, u kterých chce mít přehled, jaké změny na nich (nejdéle v posledních 30 dnech) proběhly. Slouží především k tomu, že v posledních změnách je každou hodinu mnoho záznamů, mezi kterými by bylo pracné hledat stránky, které uživatele zajímají.

Na seznam nedávných změn na sledovaných stránkách se lze dostat kliknutím na „Sledované stránky“. Tento odkaz se nachází vpravo nahoře každé stránky Wikipedie. Seznam otevřete také kliknutím zde.

Zařazení a vyřazení ze seznamu[editovat | editovat zdroj]

  • Klikněte na hvězdičku, která se nachází vpravo nad nadpisem článku. Hvězdička pak změní svou barvu na modrou.
  • Na stránce Sledované stránky pod nadpisem „Sledované stránky“ klikněte na „Zobrazit a editovat seznam sledovaných stránek“ (zde je lze jen odebírat) nebo „Editovat textový soubor sledovaných stránek“.
  • Při editaci jakékoli stránky ji můžete před jejím uložením zaškrtnutím checkboxu „Sledovat tuto stránku“ přidat do svého seznamu sledovaných stránek.

Do sledovaných stránek lze zařadit stránku z libovolného jmenného prostoru; spolu s ní se automaticky zařadí i její diskusní stránka.

V uživatelském nastavení si můžete také nastavit, že každá vámi editovaná a/nebo nově založená stránka bude automaticky zařazena do tohoto seznamu.

Podobné nástroje[editovat | editovat zdroj]

Uživatel může sledovat změny v oblastech, které jej zajímají, také tím, že si vypíše všechny nedávné změny v daném podstromu kategorií.