Diskuse s wikipedistou:Martin Urbanec

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Archivy

Aktivovat nástroj pro odpověď


Editing news 2020 #3[editovat zdroj]

9. 7. 2020, 14:48 (CEST)

Otázka od wikipedisty Tomáš Horečka (9. 7. 2020, 17:56)[editovat zdroj]

Dobrý den, mám rozepsaný překlad objemného cizojazyčného článku, který na naší Wikipedii postrádá dostatek informací. Editace zdroje si průběžné ukládám na svém zařízení. Mohu si je průběžně ukládat i na Wikipedii? Taktéž nechci znevažovat práci předchozích editorů článku, kteří založili jeho kostru, tím, že veškeré jejich editace odstraním a nahradím je zmíněným překladem. Mám povinnost pokusit se původní informace (s odkazem na odbornou monografii) zakomponovat? S přátelským pozdravem Vás zdraví, --Tomáš Horečka (diskuse) 9. 7. 2020, 17:56 (CEST)

@Tomáš Horečka: Dobrý den, děkuji za dotaz! Určitě je možné si průběžně ukládat editace i na Wikipedii. Slouží k tomu tzv. pískoviště, na které se dostanete kliknutím na odkaz Pískoviště v pravém horním menu. Článek si tam můžete připravovat jakkoliv dlouho, a nikdo by Vám do toho prostoru neměl zasahovat. Jakmile budete mít hotovo, stačí obsah překopírovat na jeho finální místo, pískoviště vyprázdnit, a začít pracovat zase na něčem dalším. Co se týče druhého dotazu, pokud myslíte, že je vhodné článek přepracovat od nuly, je to možné – samozřejmě, pokud to jde, je vhodné předchozí informace do článku zakomponovat. Pokud ale informace jsou jak v původní verzi, tak v nové, jen třeba jinak seřazené a jinak zformulované, je to v pořádku. Dává to takhle smysl? Ať se daří, --Martin Urbanec (diskuse) 10. 7. 2020, 19:46 (CEST)
Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Určitě to dává smysl. Dovolím se Vás zeptat ještě na dvě věci. Rád bych použil fotodokumentaci z původního článku. Dá se použít pouze ta, která se nachází na Wikimedia Commons? Pomocí jakých hesel se nejlépe vyhledávají konkrétní fotografie při vkládání do článku? Druhá záležitost se týká referencí. Zjistil jsem, že by se měly do překladu vkládat reference z původního článku (kromě samotné reference na překlad). Pokud je tomu tak, mohou být zanechány v původním znění jako na překládané stránce? S pozdravem, --Tomáš Horečka (diskuse) 11. 7. 2020, 19:33 (CEST)
@Tomáš Horečka: Dobrý den, omlouvám se, že jsem se k tomu dostal až teď :-). Fotodokumentaci je možné použít pouze z Wikimedia Commons, ovšem pokud již je použita v původním článku, určitě na Wikimedia Commons bude. Nejjendodušší je hledat fotografie pomocí jiných článků na jiných projektech, například na anglické Wikipedii, a podívat se, pod jakým názvem je fotografie nahrána. To ale bohužel nenajde všechny fotografie, jen ty, které někdo na vybraném projektu použil. Pak je možné zkusit "uhodnout" kategorii, ve které by daná fotografie mohla být (kupř. fotografie pražských Vinohrad budou v kategorii c:Category:Vinohrady (Prague)), a podívat se v této kategorii, jaká by se hodila.
Co se druhého dotazu na reference týče, nejsem si stoprocentně jist, zda jsem Vás pochopil. Určitě není vhodné překládat název článku, který je použit jako reference, to by totiž ztížilo jeho zpětné nalezení. Naopak je vhodné namísto citačních šablon použitých na daném projektu používat české ekvivalenty. Na druhou stranu, i na české Wikipedii máme funkční verze anglických šablon Cite web, právě pro snadnější přejímání z anglické Wikipedie.
Kdybyste ještě něco potřeboval, určitě napište! --Martin Urbanec (diskuse) 13. 7. 2020, 21:03 (CEST)
Vážený pane Urbanče, nic se neděje. :-) Děkuji Vám za odpověď. Víceméně jste můj druhý dotaz pochopil správně. Šlo mi hlavně o to, jestli mám zachovat seznam zdrojů (odkazující na text) z překládaného článku i v překladu samotném. A pokud jej zachovat mám, tak jestli zmíněný seznam může zůstat v původní formě (např. přeložený článek z ruštiny se shodným seznamem zdrojů v azbuce). S pozdravem, --Tomáš Horečka (diskuse) 16. 7. 2020, 16:54 (CEST)
@Tomáš Horečka: Dobrý den, určitě ano, ve stejné podobě. Pomůže to lidem zjistit, odkud jsou informace čerpány (v tomto případě oklikou ze zdrojů psaných v azbuce), což naplňuje princip ověřitelnosti. Ať se Vám daří, --Martin Urbanec (diskuse) 16. 7. 2020, 19:06 (CEST)

Globalni zamek na ucet TV79[editovat zdroj]

Dobry den, chci se zeptat ci je nejak mozne odblokovat ucet TV79, ktery jste mi zablokobal. Muzu jeste vubec editovat wp, kdyz mam vsechny ucti globalne zablokovane!? Diki za odpoved. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 178.41.73.197 (diskuse)

Dobrý den, tento účet jsem globálně zamknul, protože obchází globální zámek jiného Vašeho účtu, konkrétně RI99, který byl zamčen kolegou stewardem, Ruslikem0. Proti zámku je možné se odvolat formou e-mailové zprávy zaslané na stewards@wikimedia.org (ideálně anglicky, ale poradíme si i s českou zprávou). S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 13. 7. 2020, 21:06 (CEST)
Dobrý den, psal jsem na stewards@wikimedia.org a oni mi odepsali, že se moje požadavek zamítá. Tak teď nevím jestli si mám vytvořit nový účet nebo ne (když bych si ho vytvořil, tak mi ho vy nebo někdo jiný možná znovu zamkne). Nevíte mi prosím s tímto problémem poradit? Děkuji. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 178.41.73.197 (diskuse)

Smazání pískoviště Zeslako[editovat zdroj]

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat proč mi bylo smazáno moje pískoviště na účtě Zeslako když není nijak škodlivé.-- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Zeslako (diskusepříspěvky)

@Zeslako: Dobrý den, protože obsahuje obsah, který nesouvisí s tvorbou Wikipedie. Účel Wikipedie je spolupracovat na tvorbě encyklopedie, nikoliv na tvorbě článků (byť mimo hlavní jmenný prostor, tj. mimo články) o fiktivních státních útvarech. Děkuji za pochopení, --Martin Urbanec (diskuse) 15. 7. 2020, 19:46 (CEST)

Uzavření ŽOO Xanthan1[editovat zdroj]

Dobrý večer Martine, právě jsem uzavřel ŽOO, kterou jste podával vůči kolegovi Xanthan1. AV se v rámci ochrany projektu usnesl na ročním zákazu editace s možností opakovaného spuštění opatření. Po třetím ročním zákazu editace bude následovat zákaz do odvolání. Pokud by vám něco nebylo jasné tak neváhejte kontaktovat AV. Přeji Vám hezký víkend. S pozdravem--F.ponizil (diskuse) 17. 7. 2020, 19:33 (CEST)

Dobrý večer, děkuji Vám za zprávu. Uživatele jsem v souladu s Vaším rozhodnutím zablokoval na jeden rok, bota do odvolání. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 17. 7. 2020, 19:34 (CEST)
Děkuji, jen přemýšlím, jestli by kolega neměl mít povolené maily, aby případně mohl kontaktovat AV...--F.ponizil (diskuse) 17. 7. 2020, 19:43 (CEST)
@F.ponizil: Nevím, zda něco nepřehlížím, ale žádný blok e-mailů nevidím? --Martin Urbanec (diskuse) 17. 7. 2020, 19:50 (CEST)
Aha, to byla moje chyba... Myslel jsem, že se maily blokují automaticky. Díky moc. S pozdravem--F.ponizil (diskuse) 17. 7. 2020, 19:53 (CEST)
Někteří správci to políčko automaticky zaškrtávají, ale systém blokuje jen to, co mu je zadáno :). --Martin Urbanec (diskuse) 17. 7. 2020, 20:18 (CEST)

Prosím ještě o blok Wikipedista:Adámoztest. Díky--F.ponizil (diskuse) 17. 7. 2020, 19:56 (CEST)

HotovoHotovo Hotovo. --Martin Urbanec (diskuse) 17. 7. 2020, 20:18 (CEST)

Mazání oznámení InternetArchiveBota[editovat zdroj]

Ahoj, nejspíš to bude jen vzácná náhoda, ale Tvůj bot maže i diskusní příspěvky pod oznámením od IAB. Například tady. Ne že by mi to osobně vadilo (na ten příspěvek stejně nikdo nereagoval), ale úmysl to asi nebyl, tak na to mrkni, jestli by to nešlo nějak ošetřit. --GeXeS (diskuse) 18. 7. 2020, 11:49 (CEST)

Ahoj, safra práce, chybička se vloudila. Opravím, díky za report. --Martin Urbanec (diskuse) 18. 7. 2020, 14:31 (CEST)
Chyba opravena, revertnuto asi 800 editací, kde by se chyba mohla vyskytnout, a probíhá druhé kolo. --Martin Urbanec (diskuse) 18. 7. 2020, 21:14 (CEST)

Ahoj, proč že se vlastně mažou ty notifikace od InternetArchiveBota? Mažou se všechny nebo jen nějaká jejich část? Poslední dobou jsem technické diskuze moc nesledoval, ale když teď hledám, tak se mi nedaří najít, jestli se o tom někde diskutovalo. S pozdravem --19. 7. 2020, 09:56 (CEST), Utar (diskuse)

Prázdná diskusní stránka[editovat zdroj]

Ahoj, odpusť dotaz technicky nenadaného wikipedisty: Jaký význam má smazání prázdných stránek? --Gampe (diskuse) 18. 7. 2020, 12:35 (CEST)

@Gampe: Ahoj, přijde mi, že je zvykem, že prádné (diskusní, ale i jiné) stránky by neměly existovat - proto je má robot nakonfigurované je mazat. S pozdravme, --Martin Urbanec (diskuse) 18. 7. 2020, 19:17 (CEST)

Na rozdíl od kolegy poprosím o smazání všech, které byly nyní vyprázdněny. Sám jsem označil ke smazání ty, které jsem měl ve sledovaných, ale určitě jich bude víc (plus prosím o konktrolu, v diskusi k článku Olomouc došlo i k odmazání části původní diskuse). --Vlout (diskuse) 18. 7. 2020, 13:47 (CEST)

Zdravím, je to v procesu - robot zpracovává prázdné diskusní stránky dávkově, a chvíli mu trvá, než to všechno zpracuje. Kontrolu provedu, utekla mi v robotovi chybička. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 18. 7. 2020, 19:17 (CEST)
@Vlout: Tak chyba (doufám) opravena, běží druhé kolo. --Martin Urbanec (diskuse) 18. 7. 2020, 21:14 (CEST)

Vitalismus (literatura)[editovat zdroj]

Vážený pane kolego, popsala jsem Vám v mailu svůj problém, protože jsem původně nechtěla řešit svůj spor veřejně. Prosila jsem Vás, abyste se podíval na historii článku. Budu ráda, když si to projdete i teď. Já jsem se původně rozhodla, že už toho nechám, všechno je v diskusi. Ale teď jsem změnila své rozhodnutí a zkusím do třetice text přepracovat. Doufám, že mi ten text už nikdo nesmaže. Pokud máte nějaké poznámky, tak je prosím napište. Přeji pěkné dny a děkuji za pomoc.--Insperata (diskuse) 18. 7. 2020, 13:06 (CEST)

Vážená paní kolegyně, odpověděl jsem Vám do e-mailu - a omlouvám se, že s takovým zpožděním. --Martin Urbanec (diskuse) 19. 7. 2020, 14:22 (CEST)

Příznak bota[editovat zdroj]

Ahoj. Speciální:Příspěvky/UrbanecmSprávcoBot mi plní sledované stránky, i když mám zatržené skrytí robotů. Nevím, kde je chyba, v nastavení bota, chyba ve filtru, nebo jeho vlastnost – že se mazání stránek zobrazuje vždy? --Matěj Orlický (diskuse) 18. 7. 2020, 18:33 (CEST)

Ahoj, ani to, ani to :-). UrbanecmSprávcoBot je robot v tom smyslu, že jde o automatický nástroj mazající stránky splňující zadané podmínky, ovšem příznak robot záměrně nemá - a proto na něj ani nefunguje Tebou zmíněný filtr. Komunita tak rozhodla v žádosti o práva správce pro bota, resp. v předcházející konzultační diskusi pod lípou. Dává to takhle smysl? S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 18. 7. 2020, 19:15 (CEST)
Tento uživatelský účet je robocop… Díky za vysvětlení, možná by se to na stránce bota mohlo nějak zvýraznit, že bych to nepřehlídl a nemusel Ti psát. Ale i s vysvětlením je to poněkud rozporné, protože se mi Sledované spamují seznamem smazaných stránek, ale jako nesprávce (ani při podezření) nemám jak ověřit, jestli bot nedělá něco, co by neměl. --Matěj Orlický (diskuse) 18. 7. 2020, 19:32 (CEST)
Není za co :-). Máš pravdu, že z tohoto úhlu pohledu dává příznak smysl - na stranu druhou, sledované používají i správci, a ti mohou kontrolovat bota "napřímo". Nesprávci pak mohou při pojetí podezření kontaktovat buď mě, jakožto operátora bota, s prosbou o vysvětlení, jak se tady stalo, případně jiného správce. Samozřejmě diskusi o tom, zda by bot měl či neměl mít příznak se nebráním. --Martin Urbanec (diskuse) 19. 7. 2020, 14:22 (CEST)
Asi by měla být nějaká kontrola nad činností toho správcobota mimo botovodiče, protože všichni děláme chyby – mimochodem dnes jsi označil jako prověřenou tuto editaci, která byla výstižně opatřena značkou odstranění referencí. Pokud se má spoléhat i na nesprávce, tak – jak jsem naznačil na NS – by už ten obyčbot odstraňující úkoly mohl stránku označit k „odloženému“ smazání. Jinak bych se přimlouval aspoň k trochu jasnějšímu shrnutí editace u těch mazání – něco jako „smazání roboticky vytvořené diskuse“. To by pomohlo rozptýlit pochybnosti, které nejsou tak určité-podložené (člověk si nepamatuje co bylo u kterého článku) – viz ten Juandev na NS. --Matěj Orlický (diskuse) 19. 7. 2020, 19:45 (CEST)

Prázdná diskusní stránka[editovat zdroj]

Jak vznikne prázdná diskusní stránka? --Juandev (diskuse) 19. 7. 2020, 09:36 (CEST)

Normálně, někdo ji vyprázdní nebo uloží bez obsahu. --Matěj Suchánek (diskuse) 19. 7. 2020, 11:24 (CEST)

Globalni zamky[editovat zdroj]

Nemůže se to zobrazovat jako kdysi skrz příspěvky? Ať neblokuju duplicitně. OJJ, Diskuse 19. 7. 2020, 14:16 (CEST)

Ahoj, ono se to i zobrazuje v příspěvcích, ovšem tento účet je skryt z veřejných seznamů (třeba special:Centralauth), a proto to není vidět veřejně, ale až v rozhraní pro blokování (tedy alespoň já, nevím, zda i ty jakožto nesteward). --Martin Urbanec (diskuse) 19. 7. 2020, 14:24 (CEST)

Návrat článku[editovat zdroj]

Ahoj, můžeš prosím navrátit článek Tenki no ko? Potažmo mi ho hodit do pískoviště. Děkuji RiniX (diskuse) 19. 7. 2020, 15:43 (CEST)

@RiniX: Ahoj, máš ho tady. Prosím ale, dávej pozor, ten uživatel evidentně má mizivé či žádné znalosti češtiny, a edituje prakticky všude :-). --Martin Urbanec (diskuse) 19. 7. 2020, 20:29 (CEST)
Ještě jednou děkuji. Článek byl vlastně v pořádku, ale nejspíše to bylo tím, že se v něm nacházely pouze tři věty. Zkusím jej trochu rozšířit, doplnit o zdroje a pak zveřejnit. RiniX (diskuse) 19. 7. 2020, 20:34 (CEST)

Otázka od wikipedisty Helena El Hassanova (23. 7. 2020, 18:45)[editovat zdroj]

Dobrý den pane Martine,

včera jsem vložila svůj první příspěvek, ale abych pravdu řekla, nevím, zda to dál funguje tak, že se někdo od Vás ozve s připomínkou, nebo si článek sami pak ještě upravujete. Nějak se v tom systému ztrácím a nevím, zda postupuji správně, jelikož článek na Wikipedii ještě nevidím. Možná je to tak, že na kontrolu příspěvku potřebujete nějaký čas, opravdu netuším.

Děkuji.Helena El Hassanová --Helena El Hassanova (diskuse) 23. 7. 2020, 18:45 (CEST)

@Helena El Hassanova: Dobrý den, Heleno, děkuji, že mi píšete! Vítejte na Wikipedii. Vidím, že se Vám článek bohužel nepodařilo založit vůbec - místo toho se Vám nedopatřením podařilo vložit ten článek do návodu pro nováčky :-). Můžete zkusit článek založit podle návodu na Nápověda:Jak vytvořit článek (Váš text najdete tady), ovšem rád bych uvedl, že vytváření nového hesla je tím nejsložitějším úkonem vůbec. Možná by bylo lépe, kdybyste napřed zkusila uložit pár doporučených editací na Vaší Domovské stránce, a poté se třeba na článek vrhla znovu? S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 23. 7. 2020, 18:53 (CEST)

Otázka od wikipedisty Helena El Hassanova (23. 7. 2020, 19:06)[editovat zdroj]

Děkuji pane Martine za rychlou odpověď, nemám velké ambice, chtěla jsem vložit jen jeden článek a netušila jsem, jak je to složité. Takže jsem text zkopírovala tam, kam jste mě navedl. Nevím, jestli je to správně. ABych byla upřímná, klidně bych Vám článek zaslala ke zveřejnění a ostatní nechala na Vás.

Děkuji za pomoc.

Helena El Hassanová --Helena El Hassanova (diskuse) 23. 7. 2020, 19:06 (CEST)

Nové články pro portály[editovat zdroj]

Ahoj, zkusil jsem otestovat pro Portál Počítačové hry (pro srovnání ručně udržovaný). Chtělo by to:

  1. možnost otočit řazení (nejnovější nahoře),
  2. možnost nastavit vzor řádku (někde by mohli chtít odrážky, někde čísla, různý formát data),
  3. vyřešit počet výsledků – poptal jsem deset, dostal jsem osm.

Priorita nízká. Díky, --Matěj Suchánek (diskuse) 24. 7. 2020, 09:32 (CEST)

Ahoj, HotovoHotovo Hotovo. :-)
  1. Viz gerrit:616053
  2. Viz gerrit:616054
  3. Viz gerrit:616055
--Martin Urbanec (diskuse) 24. 7. 2020, 12:19 (CEST)
Super. Nicméně %(date)s nezpracuje funkce #time. Představoval jsem si, že by jako alternativu do toho slovníku s parametry přidat datum v iso formátu (předpokládám, že bude v UTC). --Matěj Suchánek (diskuse) 24. 7. 2020, 14:08 (CEST)
+ V komentáři je, že aktualizace probíhá v noci, ale to už jsou detaily. :) --Matěj Suchánek (diskuse) 24. 7. 2020, 14:09 (CEST)
Proč ne, přidal jsem ti tam parametr %(datetime_raw)s, což je mediawiki timestamp vytvoření článku. Zvládne #time tohle? --Martin Urbanec (diskuse) 24. 7. 2020, 14:23 (CEST)
Jo, to je ono. Díky! --Matěj Suchánek (diskuse) 27. 7. 2020, 14:26 (CEST)

Otázka od wikipedisty Karel Žáček (24. 7. 2020, 15:42)[editovat zdroj]

Dobré odpoledne, mohl bych se poradit, jak přidat na stránku Staré synagogy logo (grafickou značku), kterou od roku 2019 používáme? --Karel Žáček (diskuse) 24. 7. 2020, 15:42 (CEST)

@Karel Žáček: Dobrý den, Karle, díky, že píšete! Napřed je třeba nové logo nahrát na Wikimedia Commons, což je multimediální úložiště používané pro všechny naše projekty. Nejjednoduší způsob je kliknout na tlačítko Načíst soubor v levém menu. Jakmile se Vám to podaří nahrát, napište, a poradím Vám zbytek. Ať se daří, --Martin Urbanec (diskuse) 27. 7. 2020, 15:31 (CEST)

Deadeath[editovat zdroj]

Ahoj Martin. You put deaddeath.com on the global blacklist. I can't really see what's wrong with this page. Ok, it looks like an aggregation of social networks. But in the case of the articles about Michael Blumlein in de.wikipedia and en.wikipedia the alternative would be to link to Facbeook and/or Twitter posts, so in this case I think deaddeath.com is preferable. It might be that someone was spamming with this site, but in the cases where no other regular website has the information there should be exceptions. Thank you, --Gereon K. (diskuse) 27. 7. 2020, 22:53 (CEST)

@Gereon K.: Hello! Thanks for leaving a message for me. I have blacklisted the site, because on a close look, it doesn't seem to qualify as a en:WP:RS, and in many cases, some of deaths presented at the site couldn't be actually found anywhere else. For that reason, the site was blacklisted. I do not think removing it globally is a good idea, through you may request that at meta:Talk:Spam blacklist. You can also request whitelisting on individual projects (the best place would be en:MediaWiki talk:Spam-whitelist for enwiki; I'm not sure on dewiki's policies, so you would have to find the correct page yourself). I hope this helps, --Martin Urbanec (diskuse) 29. 7. 2020, 00:12 (CEST)

User:79.20.118.91[editovat zdroj]

Hello Martin Urbanec. Thank you for blocking globally User:79.20.118.91, an Italian LTA. Alas, he is used to switching IP every few days, so he is already back with his crosswiki vandalisms. In it.wikipedia, where he is well known by administrators because of his personal linguistic obsessions, he did before your block this edit: [1]; yesterday he came back twice to restore his edit with IP 95.248.75.238: [2]. I think that this new IP, and an even newer IP he is using currently, 80.104.15.11, should be blocked too. He will continue hopping from an IP to another, so a single block is not that useful, in my opinion every new IP he uses should be blocked to the bitter end, till he understands that he has no chance to be free to disrupt the encyclopedy any more. I may help to detect him and report him every time he changes is IP, if you would like me to do it, so that your work here will be easier for you. Gonzaga Mario (diskuse) 31. 7. 2020, 16:44 (CEST)

Hello, it is always possible to request a global block at m:SRG, and stewards will assess your request. Alternatively, if you are an IRC user, you can go to #wikimedia-stewards, and request a block there. Does that make sense? Martin Urbanec (diskuse) 2. 8. 2020, 05:46 (CEST)

Yes, it does. Thank you for your suggestion! One question: I am not an IRC user so I have to user m:SRG, but in that page only users with more than 10 edits in meta.wikimedia are allowed to make requests. What do you suggest me to do in order to be able to edit that page? I would rather not to make 10 random edits aimed to become able to edit there. Gonzaga Mario (diskuse) 3. 8. 2020, 16:32 (CEST)

Hmm... Good point. The right way would be to grab a bureaucrat and ask them to confirm you manually. Sadly, since Meta has active bureaucrats, I'm unable to grant that to you directly - I would overstep my powers. The best place to ask for the flag is m:Meta:RFH, through we should probably change the way confirmed is granted, it's really not a serious kind of a permission. --Martin Urbanec (diskuse) 6. 8. 2020, 21:08 (CEST)

DoubleRevert eastereggů v mapy.cz[editovat zdroj]

Jsem autorem změny https://cs.wikipedia.org/wiki/Mapy.cz#Easter_eggy_v_map%C3%A1ch (a ano nebudu to tu dokazovat/a chci více zůstat anonimní)

Jen by mě zajimalo proč/jak/kvůli čemu jste v rozsahu minuty revertoval a pak vrátil zpět moje změny.... kdyby jste nebyl "oficialni wikipedista" označil bych to za "hraniční vandalizmus" a to vzhledem k tomu že není popsáno proč k této změně došlo. Avšak jste "oficialni" a proto by mě zajímalo proč jak/kvuli čemu protože to vypadá na ruční revert.

děkuji za otevřenost.

95.82.134.113 1. 8. 2020, 11:25 (CEST) Pepe

Dobrý den, v posledních změnách jsem zaznamenal tuto editaci: https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Speci%C3%A1ln%C3%AD:Mobiln%C3%AD_rozd%C3%ADl/18889358, která mi přišla, že vkládala skupinu nesmyslných znaků, stiskl jsem tlačítko rychlého revertu, který vrací editace posledního uživatele (pro případ, kdyby šlo o vandalismus ve více editacích), a když jsem viděl, že jsem smazal celou sekci, jsem se stejným způsobem vrátil zpět. Kolega ovšem editaci odstranil znovu, o důvodech se musíte ptát jeho. Dává to takhle smysl? Martin Urbanec (diskuse) 2. 8. 2020, 05:45 (CEST)

Otázka od wikipedisty 2hmoto (2. 8. 2020, 17:51)[editovat zdroj]

Dobrý den,

chtěl bych poradit občas mám celkem přebytek času a jelikož na google již doulouhá léta jsem pruvodcem a i jako starosta naší obce se snažím zlepšovat informace o místních památkách obce Zaječov.... . Nechci ale nikdomu lézt do jeho práce ale občas jsem zaznamenal nějaké nepřesnosti ale nevím jak to ve Vaší komunite chodí.... ?

Další věc dneska jsem začal i kapku soukromou věcí a to je https://cs.wikipedia.org/wiki/2HMOTO Chtěl jsem dát nějaké bližší informace o našem internetovém obchodě. Koukal jsem, že větší internetové obchody mají profil také na Wiki a náš eshop patří cca po 12 leté tradici k TOP 3 v celé ČR. Můžete mi prosím poradit ?

Děkuji moc Vladimír Havlík --2hmoto (diskuse) 2. 8. 2020, 17:51 (CEST)

@2hmoto: Dobrý den, děkuji Vám za zprávu. Určitě budeme jedině rádi, pokud do článků přidáte důležité informace - není třeba se ohlížet na to, že nejste autorem toho kterého článku. Wikipedie je vytvářena kolaborativně, a na každém článku spolupracuje větší množství lidí v průběhu času.
Co se týče internetového obchodu, to není úplně dobrý nápad. Články by měly být psány neutrálními osobami, protože to výrazně pomáhá k tomu udržet neutrální úhel pohledu, a další pravidla Wikipedie, zejména ty o encyklopedické významnosti. Jestliže o Vašem obchodě někdo píše mimo Wikipedii, možná může mít i vlastní článek, ale neměl byste ho psát Vy sám. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 4. 8. 2020, 18:48 (CEST)