Diskuse s wikipedistou:Martin Urbanec

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Archiv diskusní stránky
Archiv

Archiv diskuse:


Nové články[editovat zdroj]

Ahoj, nezvádl by robot hledat a přidávat nové články do Portál:Živočichové/Nové články/Portál:Obojživelníci/Nové články/Portál:Ptáci/Nové články? --OJJ, Diskuse 16. 12. 2017, 09:20 (CET)

Ahoj, když mi řekneš, jak takové nové články poznám (kategorie/něco jiného), tak jasně :). --Martin Urbanec (diskuse) 16. 12. 2017, 20:24 (CET)
No, u ptáků a obojživelníků je to relativně snadné. Prostě články čerstvě zařazené do některé z podkategorií Kategorie:Ptáci respektive Kategorie:Obojživelníci. U živočichů obecně to tak jednoduché není. Sice je možno pracovat s podkategoriemi Kategorie:Živočichové, ale je třeba vyloučit všechny podkategorie Kategorie:Člověk moudrý. Jinak do toho spadnou i články týkající se lidských vlastností a činností, což evidentně nechceme. --Vachovec1 (diskuse) 17. 12. 2017, 00:48 (CET)
Ahoj oběma, sestrojil jsem [1]. Beru články vytvořené během posledního týdne a zařazené do hloubky pět v kategorii Ptáci. Varuji: Přijdete tak o nové články bez kategorií a o možnost přidávat jakékoliv poznámky, protože vám to bot každou noc přepíše :). Zatím není zapnutý, je toto to, co chcete? --Martin Urbanec (diskuse) 17. 12. 2017, 12:46 (CET)
Ahoj. Proč bot nezachytil ty vousáky z 15. 12. ? Není to příliš nízkou hloubkou prohledávání? Vyzkoušel bych navýšení o jednu či dvě úrovně. --Vachovec1 (diskuse) 17. 12. 2017, 13:04 (CET)
I když podle PetScanu by úroveň 5 měla stačit (navýšení o úroveň nepřidá do výčtu žádné další články). Divné. --Vachovec1 (diskuse) 17. 12. 2017, 13:09 (CET)
@Martin Urbanec: Myslím, že je to dobré. Určitě zachytí víc než já. --OJJ, Diskuse 20. 12. 2017, 16:46 (CET)
Hodil jsem aktualizaci tedy do denních robotích úkolů. --Martin Urbanec (diskuse) 20. 12. 2017, 16:54 (CET)
Robotovi poděkovat nemohu, musím poděkovat Tobě. :-) Díky za dobrý vánoční dárek. --OJJ, Diskuse 22. 12. 2017, 14:49 (CET)

Invitation to Blocking tools consultation[editovat zdroj]

Hello,

The Wikimedia Foundation's Anti-Harassment Tools team is inviting all Wikimedians to discuss new blocking tools and improvements to existing blocking tools in December 2017 for development work in early 2018.

We are specifically contacting you for your ideas because you are one of the top users of the blocking tool on cs Wikipedia. We think that your comments will help us make better improvements. You can post to the discussion in the language that you are most comfortable expressing your ideas.

Other ways that you can help[editovat zdroj]

  1. Spread the word that the consultation is happening; this is an important discussion for making decisions about improving the blocking tools.
  2. Help with translation.
  3. If you know of current or previous discussions about blocking tools that happened on your wiki, share the links.
  4. Help summarize the discussion to share back to your wiki.

If you have questions you can contact me on wiki or send an email to the Anti-Harassment Tools team.

For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF), Community Advocate, Community health initiative (talk) 18. 12. 2017, 21:49 (CET)

  • I apologize for posting in English.
  • Please let us know if you wish to opt-out of all massmessage mailings from the Anti-harassment tools team.

Archivace[editovat zdroj]

Ahoj Martine, myslíš si, že by se bot mohl nějak vypořádat se šablonami označujícími stav, aby se nemusely kvůli archivům zakládat ad hoc přesměrování jako Wikipedie:Nástěnka správců/Archiv67/Vyřešeno či Wikipedie:Žádost o ověření uživatele/Archiv3/Potvrzeno? Díky — Draceane diskusepříspěvky 19. 12. 2017, 22:50 (CET)

Ahoj, vlastně nejde o chybu bota, ale těch uživatelů, kteří rovnou nepoužívají absolutní odkazy. Variantou u ns je WP:NS/Ano, u ŽOOÚ by takové zkratky šly nejspíš také vymyslet. Já používám standardní archivační skript, můžu se maximálně do něj pokusit napsat záplatu, aby relativní odkazy měnil na absolutní. Uvidíme :). --Martin Urbanec (diskuse) 20. 12. 2017, 06:20 (CET)
Ono je vůbec z podivem, proč existují vedle sebe duplicitní šablony {{WP:Nástěnka správců/Vyřešeno}}VyřešenoVyřešeno a {{vyřešeno}}VyřešenoVyřešeno. 20. 12. 2017, 10:39 (CET)
První zmíněná je vnitřně aliasem pro druhou zmíněnou. --Martin Urbanec (diskuse) 20. 12. 2017, 10:40 (CET)

Mirka Zvěřinová[editovat zdroj]

Zdravím, není tohle spíš případ jasného provokačního účtu? --OJJ, Diskuse 22. 12. 2017, 11:38 (CET)

Ahoj, třeba se poučí, zkusit se to může. Stejně je to nejspíš loutka a po měsíci ji tu už nikdo neuvidí. --Martin Urbanec (diskuse) 22. 12. 2017, 11:49 (CET)

Ripple[editovat zdroj]

Ahoj, normálně takto lidi neotravuju, ale jednou jsem se zase pustil do něčeho, čemu vůbec nerozumím, tak bych výjimečně zkusil poprosit o pomoc s překladem krátké věty: it is built upon a distributed open source Internet protocol, jedná se o část druhé věty odsud. Já bych to nějak přeložil, ale možná by to nedávalo smysl, ty pojmy neznám a bez této větičky by to tam asi nebylo ono. Poprosil bych také případně o pomoc s nalinkováním Open source model. Dá se to nalinkovat jako Otevřený software? --Pavel Krupička (diskuse) 1. 1. 2018, 13:55 (CET)

Nějak jsem to tam spáchal, pardon za zbytečnou zprávu. --Pavel Krupička (diskuse) 1. 1. 2018, 23:05 (CET)

Zámky[editovat zdroj]

Myslíš, že je to nejvhodnější, když je zatím klid? I tohle přistává. OJJ, Diskuse 4. 1. 2018, 12:12 (CET)

Ano, myslím. U Drahoše, Zemana, Horáčka, a Topolánka určitě, to jsou jaksi nejžhavější kandidáti a nepochybně jde čekat velké množství vandalismu či nelegitimní editace. BTW enwiki nějakou dobu před volbami dělá úplně to samé ;). --Martin Urbanec (diskuse) 4. 1. 2018, 12:14 (CET)
Ahoj, určité pochopení pro to mám, vybavuje se mi i na toto téma příspěvek řečníka z letošní wikikonference (jméno si teď nevybavím), ale nezamykal bych tak brzo. Volby jsou 12. 1., když už, zamknul bych cca 10. 1. a asi jen hlavní kandidáty (nikoli ty s marginálními šancemi na výhru). Jako preventivní opatření proti třeba pomluvám, které se budou na poslední chvíli těžko vyvracet, i když i to je diskutabilní, někdo samozřejmě může argumentovat tím, že informace můžou být pravdivé, či že je třeba dodat do článku něco jiného. I tak bych ale spíše ty cca 2 dny před volbami zamykal. --Pavel Krupička (diskuse) 5. 1. 2018, 13:21 (CET) Už se mi to jméno snad správně vybavilo - Josef Šlerka, i když myslím že o tom zamykání hovořil tak nějak neurčitě. --Pavel Krupička (diskuse) 5. 1. 2018, 13:25 (CET)
Já bych články preventivně nezamykal. Na to je času dost, až ty vandalismy opravdu začnou.--Tchoř (diskuse) 6. 1. 2018, 12:24 (CET)
Nejde jen o vandalismy, ale i o pokusy o posunutí úhlu pohledu článku příznivěji pro jednu nebo druhou stranu. Na to se patrola nezaměřuje, protože zkrátka pět lidí nebo kolik jich na RC v průběhu dne je není schopna toto rozpoznat u všech článků, protože prostě není složena ze vševědů. Vřele doporučuji Pavlem odkazovanou přednášku. Tchoři, pokud myslíš, klidně to zas všechno odemkni, ale fakt si nemyslím, že je to od věci. --Martin Urbanec (diskuse) 6. 1. 2018, 12:28 (CET)
Ano, ale mně se to zdá minimálně brzo. Jdu tedy prozatím odemknout. Např. zákaz agitace platí až v den voleb, volební průzkumy se přestávají zveřejňovat 3 dny před volbami (určité srovnání tam vidím), viz zde, pokud je to aktuální (díval jsem se i jinde po netu). V případě větších problémů zamykání samozřejmě bránit nebudu (články se pokusím v rámci možností hlídat). A můžeme přemýšlet zda hromadně zamykat až dejme tomu 11. 1.? Příhlížím také k názoru ostatních kolegů, Třeba Elma na Nástěnce správců, viz tady výše. --Pavel Krupička (diskuse) 6. 1. 2018, 14:02 (CET)
Argumentace zákazem agitace je vcelku absurdní, Wikipedie k agitaci neslouží celoročně. Tím nechci říct, že by články měly celoročně být polozamčené. Pokud to bude někdo hlídat (třeba ty), zámek je samozřejmě zbytečný. --Martin Urbanec (diskuse) 6. 1. 2018, 14:16 (CET)
To sice samozřejmě ano, agitace je zakázána celoročně, ale mně šlo o něco jiného, totiž o srovnání s přístupem na celostátní úrovni. A to přístupem v tom smyslu, jak ho popisuji výše - jak zabránit dezinformacím, které vzhledem k datu voleb může být těžké vyvrátit. Jinak zámek jsem nechal ze snad pochopitelných důvodů u současného prezidenta, u Jiřího Drahoše jsem ponechání zvažoval, ale zatím jsem to risknul. Hlídat se pokusím, jak jsem psal, ale ne pořád a v případě většího přívalu informací to také nebude v mých silách, tedy bude pak asi lepší zamykat, jak jsem také psal. --Pavel Krupička (diskuse) 6. 1. 2018, 14:25 (CET)

Hrazení bystřin v České republice[editovat zdroj]

Těsně před začátkem jara 2017 byla uživatelem Chrzwzcz přesunuta mnou v roce 2014 založená stránka, původně založená jako Voda v České republice a přesunutá následně uživatelem Jvs na mnou poté přijatý název Hrazení bystřin v České republice, pod nový název Hrazení bystřin v Česku. Uživatel Chrzwzcz teď má potvrzeno, pokud to předtím z výpisu změn netušil, že v zakládající vůli bylo, aby v názvu článku bylo použito spojení "v České republice". Odpověď uživatele Chrzwzcz na mou námitku a výzvu k přesunu pod původní název článku viz jeho diskuzní stránka 29. 12. 2017. Chci vás nyní požádat, abyste heslo v posledním stavu opět přesunul na článek s názvem Hrazení bystřin v České republice.

Uživatel Jvs, který provedl předchozí přesun na "Hrazení bystřin v České republice" mi na moji připomínku ke stavu věci odpověděl: "Myslím, že zpětný přesun můžete provést sám."--Pavel Fric (diskuse) 4. 1. 2018, 14:20 (CET)

E@mail[editovat zdroj]

Ahoj, před časem jsem Ti poslal mail s prosbou o převedení kódu. Nekoukl bys? Teď bych ho potřeboval, Wikipedii se za to budu snažit oplatit nejepším článkem. OJJ, Diskuse 5. 1. 2018, 11:14 (CET)

Kdybych Tě ještě požádal o tu enwiki tabulku s formacemi, udělal bys to? --OJJ, Diskuse 6. 1. 2018, 17:35 (CET)
Kdybych věděl o co jde, mohl bych ti říct víc. Linkni ;). --Martin Urbanec (diskuse) 6. 1. 2018, 17:39 (CET)
en:Megalodon#Locations of fossils, myslel jsem, že převedem tamní šablonu Geologický rozsah, ale nevypadá to tak, viz Lípu. OJJ, Diskuse
Ok, jdu na to. --Martin Urbanec (diskuse) 6. 1. 2018, 17:50 (CET)
@OJJ: https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedista:Martin_Urbanec/P%C3%ADskovi%C5%A1t%C4%9B/5&oldid=15718042, překlad si dodělej. --Martin Urbanec (diskuse) 6. 1. 2018, 17:55 (CET)
Šikovnej, díky. OJJ, Diskuse 6. 1. 2018, 18:21 (CET)

Robotické úpravy „hra“ → „divadelní hra“[editovat zdroj]

Ahoj, jen bych Tě chtěl upozornit na tuhle editaci, resp. na tu, která jí předcházela. Ale nevím, zda je možné ji roboticky nějak ošetřit. To, prosím, posuď sám. --Jan Polák (diskuse) 6. 1. 2018, 18:12 (CET)

Ahoj, děkuji za upozornění. Robot bohužel neumí poznat, co má být zobrazeno jako popis. Aby nezpůsobil více škody než užitku, používá vždy ten starý. Měj se, --Martin Urbanec (diskuse) 6. 1. 2018, 18:16 (CET)

Vyznamenání ???[editovat zdroj]

Zdravím!

Již po pár hodinách od mé registrace jsem se ocitl mezi vyznamenanými - viz:

Informovat nositele na jeho diskusní stránce Foxiest – za článek Cantata (přehrávač) udělil Martin Urbanec (diskuse) 6. 1. 2018, 20:34 (CET) Informovat nositele na jeho diskusní stránce

Obávám se, že tu došlo k mejlce, já totiž nejsem pachatelem onoho vskutku velmi zdařilého článku, dosud jsem se zde dopustil pouze jedné drobné editace, a zatím se tu spíše rozkoukávám, bych nechtěně do nějakého trusu nešlápl. Obávám se, že na jakékoliv vyznamenání dosud nárok nemám.

Tož asi tak. S úctou VR, aka Foxiest (diskuse) 7. 1. 2018, 13:34 (CET)

Zdravím, bohužel, překoukl jsem se. Když se podíváte tady na seznam vyznamenaných, nejste tam. Měl bych si víc kontrolovat na co klikám :). S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 7. 1. 2018, 14:02 (CET)

translation requests[editovat zdroj]

Good evening from Coreca, I am writing to greet you and to know how you are, I am well enough for now. I also write to ask you the usual help for translations in Czech, please could you help me to translate some Coreca topics and two biographies? Just and no more than 10 minutes of your precious time, it would be to translate en:Coreca Reefs and en:Coreca Caves, and the biographies of en:Sabrina Ferilli and en:Annett Fleischer. Of course if I can do something for you in Italian and its dialects I will be happy to do it. a greeting from Calabria, thanks again for the kindness.--Luigi Salvatore Vadacchino (diskuse) 7. 1. 2018, 18:13 (CET)

Wikitabulka[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme za Vaši editaci. Nad článkem Měsíc autorského čtení momentálně pracujeme a také bychom nechtěli, aby tento článek byl pouze seznamem autorů (jak českých, tak zahraničních hostů). Jelikož festival samotný je velkou kulturní akci: ne jen brněnskou a ostravskou, nýbrž středoevropskou. Spolupracujeme s Českou televizi, Českým rozhlasem, Rádio Devín, TVP3 Wroclaw, Goetheinstitutem, Ministerstvy kultury a zahraničí jednotlivých zemí a t.d. Ovšem my bychom velice rádi přidali odkazy na autory MAČe - jen nevíme, jak máme postupovat: třeba, možná by se dalo vytvořit nějakou podstránku? Vedle významných československých spisovatelů (Pavel Kohout, Milan Uhde, Brikcius Eugen, Petra Soukupová, Kateřina Tučková, Silvester Lavrík a td) v rámci festivalu vystupují také autoři za zahraničí, jakožto: Rosa Montero, Dato Turašvili, Jurij Andruchovyč, Ziemowit Szczerek, Uladzimir Ňakljajev a mnoho-mnoho dalších. Měsíc autorského čtení je jeden z největších středoevropských literárních festivalů: každý rok české, slovenské a polské publikum vítá a se seznamuje s literární tvorbou 30 zahraničních autorů a 30 autorů domácích. Právě proto rozhodli jsme se umístit svůj článek na Wikipedii a rádi bychom ho zdokonalili. Veškeré rady srdečně uvítáme a zrealizujeme. Se srdečním pozdravem, za tým Festivalu autorského čtení Brno Vetrne-mlyny-Jevgenija (diskuse) 8. 1. 2018, 15:55 (CET) - Jevgenija

Zdravím, děkuji Vám za Váš vzkaz. Bohužel nerozumím jeho účelu. Mohu Vám nějak s editací článku pomoci? --Martin Urbanec (diskuse) 8. 1. 2018, 18:03 (CET)
Dobrý den, děkujeme. Potřebovali bychom Wikipedicky správně umísit seznam spisovatelů- účastníků Měsíce autorského čtení na stránce. Uvažovali jsme o nějaké „podstránce“. Bohužel, prozatím nevíme, jak to máme udělat. Momentálně pracujeme nad tabulkou-souhrnem všech autorů všech ročníků, která ještě není komplet hotová. Děkujeme za radu a přejeme hezký den, Vetrne-mlyny-Jevgenija (diskuse) 10. 1. 2018, 10:38 (CET)
Martine, já ten seznam zkusím nějak vytvořit,... Myslíš si, že bude dostatečně encyklopedicky významný? --Tayari (diskuse) 10. 1. 2018, 16:25 (CET)
Asi bych ho hodil přímo do toho článku, ale zas aby to nebylo to jediný, co je vidět... --Martin Urbanec (diskuse) 10. 1. 2018, 16:35 (CET)
No, těch jmen je celkem hodně, viz. zde, a to je teprve u O. Asi bych to řešil šablonou {{Sloupce}}. --Tayari (diskuse) 10. 1. 2018, 16:39 (CET)

Odstranění varování[editovat zdroj]

Dobrý den je možnost odstranit bannery s varováním pryč z mé diskuzní stránky? Děkuji. 89.102.50.223 9. 1. 2018, 17:11 (CET)

Zdravím, ano i ne. Pravidla pro rychlé smazání umožňují v situacích, kdy jsou varování stará, je smazat. Nemyslím si, že poslední upozornění z prosince 2017 toto splňuje. --Martin Urbanec (diskuse) 9. 1. 2018, 17:25 (CET)

Autoblokování[editovat zdroj]

Ahoj, koukám, že jsi zrovna aktivní, tak ti sem hodím první dotaz. :) Jak konkretně funguje ono „autoblokování“? Co jsem si všiml, tak se to vypne při odškrtnutí Automaticky blokovat IP adresy používané tímto uživatelem. Takže když onen vandal pod svým účtem editoval například z městské knihovny, tak se automaticky zablokuje IP toho počítače v knihovně? Díky, --Michal Lenc (diskuse) 9. 1. 2018, 21:11 (CET)

Ahoj, ano, skoro tak. Funguje to tak, že v okamžiku, kdy se blokovaný pokusí editovat, automaticky se zablokuje a) IP adresa, kterou používá (24 hodin nebo délka zablokování, záleží, co je kratší) b) prohlížeč, který používá (tuším tři hodiny nebo délka zablokování, podle toho, co je kratší). Vypíná se to téměř jen při blocích kvůli nevhodnému uživatelskému jménu. Jen si dovolím upozornit, že to rozhodně neovlivní konkrétní počítač v knihovně, ale celou knihovnu. Pak také dodám, že vůči autobloku jsou imunní jen správci a uživatelé, kterým správci přidělili výjimku (odkaz Změnit uživatelské skupiny tohoto uživatele, můžeš si zkusit třba na mě). Odpověděl jsem? --Martin Urbanec (diskuse) 9. 1. 2018, 22:28 (CET)
Ano, díky (i za Zeměloď). --Michal Lenc (diskuse) 9. 1. 2018, 22:40 (CET)

Žijící století lidé[editovat zdroj]

Hezký den, všiml jsem si, že jste cca před rokem založil monitorovací kategorii Kategorie:Monitoring:Žijící století lidé. Mnoho z lidí v kategorii má neznámé datum úmrtí, proto není datum nikde vyplněno a proto jsou jednak lidé řazeni do kategorie a jednak jejich infobox obsahuje údaj, že je jim aktuálně třeba 4000 let. Tušíte, jak k těmto osobám (pravděpodobně asi přes Wikidata?) přidat informaci o neznámém datu úmrtí, aby infobox nepočítal jejich věk a nebyli plněni do této monitorovací kategorie? --Dvorapa (diskuse) 10. 1. 2018, 00:27 (CET)

Tento dotaz bych směřoval spíše na kolegu Matěje Suchánka, protože výpočet věku je myslím obstaráván skrz Modul:Wikidata. Do modulu by to chtělo přidat minimálně nějakou validaci, aby v případě, že je datum úmrtí neznámé a rozdíl X = současné datum - datum narození je větší jak nějaká rozumně zvolená hodnota (130?), vypočtený věk se uvádět nebude. --Vachovec1 (diskuse) 10. 1. 2018, 01:11 (CET)
Dal jsem tam limit 200 let pro zobrazení věku, kategorii ponechávám pro snadnější ohdalení chybných/chybějících údajů. Matěj Suchánek (diskuse) 10. 1. 2018, 09:11 (CET)
@Dvorapa: Zdravím, třeba takto. --Martin Urbanec (diskuse) 10. 1. 2018, 06:47 (CET)
@Vachovec1: Ahoj, ad možné řešení, navrhoval bych spíš důkladně uvádět hodnoty na Wikidatech, vč. situací, kdy jsou hodnoty nějaké, ale neznámé (osoba zemřela, ale nevíme kdy). --Martin Urbanec (diskuse) 10. 1. 2018, 06:47 (CET)
I na Wikidatech se s tím dají dělat docela divy. Například úmrtí někdy po roce 1233. JAn (diskuse) 10. 1. 2018, 07:43 (CET)
Děkuji všem. Mně se nedařilo ani najít nějaké tlačítko, kterým se přidává tvrzení, natož pak vybrat, že hodnota je neznámá, ale myslím, že jsem na to teď přišel. Kategorie je určitě užitečná a skvěle dokázala vypsat osoby, kterým na Wikidatech datum úmrtí chybí. Také děkuji MS za úpravu počítání věku u takovýchto osob. --Dvorapa (diskuse) 10. 1. 2018, 09:45 (CET)

Zamykání[editovat zdroj]

Nesouhlasím se zamykáním desítek stránek kvůli jednomu člověku. Podobná analogie je ta, že by někdo začal opět přidávat status ohrožení do infoboxů. Zamkneš všechny zool. články? OJJ, Diskuse 11. 1. 2018, 10:50 (CET)

Co třeba filtr, co by zakázal vložit do té položky slůvko File:, Soubor:? OJJ, Diskuse 11. 1. 2018, 10:52 (CET)
Po e. k.: Co s tím mám dělat jiného? Bloknout celej range T-Mobilu, tj. 2/3 uživatelů mobilního internetu by naráz nemohli editovat Wikipedii? Blokovat tu IP adresu nedává smysl, je dynamická a stačí reboot telefonu a máš jinou. Blokovat tu předchozí IP adresu taky nepomohlo, evidentně si poradil. Co dělat jiného? Tady je to pár článků s nulovou pozitivní aktivitou IP adres. Kdyby šlo o všechny zool články, samozřejmě jde o něco jiného a připadá v úvahu třeba range block. --Martin Urbanec (diskuse) 11. 1. 2018, 10:55 (CET)
S tím zas nesouhlasím já. S filtry by se mělo spíš šetřit a měly by sloužit dlouhodobě. Nejsou pro jednorázové situace. --Martin Urbanec (diskuse) 11. 1. 2018, 10:55 (CET)
A kolik je stránek s odstraněnou vlaječkou? Range blok je pitomost naprostá. :) OJJ, Diskuse 11. 1. 2018, 11:06 (CET)
Možná několik desítek, ale jak sám tvrdíš, je lepší zamknout, než blokovat (a nedělat s tím už taky nic nejde). --Martin Urbanec (diskuse) 11. 1. 2018, 11:08 (CET)
Tak si zas najde jiné až jich zamkneme třeba sto... A doplnit nějaký filtr krátkodobě by taky nešlo? OJJ, Diskuse 11. 1. 2018, 11:24 (CET)
Šlo, ale než to otestuješ, přestane ho to bavit. Není vhodný zakazovat před testem. --Martin Urbanec (diskuse) 11. 1. 2018, 11:32 (CET)
Já bych v takovémto případě podpořil spíše editační filtr – toho typu, co navrhoval kolega OJJ. Podle mě vůbec nevadí, pokud občas vytvoříme podobný "krátkodobý" filtr (i když zde klidně může být zapnutý dlouhodobě: nepředpokládám, že bychom chtěli vkládání znaků měst do infoboxů fotbalových klubů v nejbližší budoucnosti povolit) zaměřený na uživatele poškozujícího specifickým způsobem Wikipedii. Pokud takovýto filtr bude následně dlouhodobě dormantní, nic se nestane. Jinak si nemyslím, že by zrovna tady bylo nutné filtr nějak dlouhodobě testovat – prostě sám udělám několik testovacích editací, a pokud filtr funguje dle předpokladů, zapnu do režimu zákazu. --Vachovec1 (diskuse) 11. 1. 2018, 13:10 (CET)

Reminder about Blocking consultation[editovat zdroj]

Hello again,

The discussion about new blocking tools and improvements to existing blocking tools is happening on meta now and is in the final days.

We contacted you because you are one of the top users of the blocking tool on this wiki. We think that your comments will help us make better improvements. There is still time to share your ideas. You can post to the discussion in any language.

Thank you if you have already shared your thoughts. You can also help out by sharing a link to the meta discussion with users on this wiki. Or you can translate the summary of the discussion and share it on this wiki.

If you have questions you can contact me on wiki or by email.

  • I apologize for posting in English.

For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF), Community Advocate, Community health initiative (talk) 16. 1. 2018, 23:52 (CET)

Diskuse o smazání/ISTool[editovat zdroj]

ahoj,

když už jsi založil Wikipedie:Diskuse o smazání/ISTool a pak článek (asi) smazal. Kdo neprovedl ponecháno ke sloučení? Článek ISTool již neexistuje, ale ke sloučení s Inno Setup neproběhlo ...

Co třeba do budoucna mazat až po provedení sloučení?

díky --MichalZobec (diskuse) 22. 1. 2018, 03:13 (CET)

Ahoj, já diskusi nezaložil (ale Marek Koudelka), pouze uzavřel. Ale to nevadí. Rozhodnutím z diskuse bylo sice ponecháno ke sloučení, ale v textu následujícím za samotným výsledkem je zřejmé, že ne neomezeně dlouhou dobu, dovolím si ocitovat: Proto diskusi uzavírám s výsledkem ponecháno ke sloučení a jako výsledek této DoS článek označuji k urgentní úpravě.. Možná jsem mohl slova k urgentní úpravě linknout na pravidla o odloženém smazání. Zjednodušeně řečeno, výsledkem DoS bylo dát článku 14 dní ke sloučení a pokud to nebude dokončeno, smaže se. Zcela evidentně článek nikdo nesloučil, tedy došlo ke smazání. Ocituji ještě protokolovací záznamy a historii
Smazání: 8. 1. 2018, 08:23 Martin Urbanec (diskuse | příspěvky | zablokovat) smazal stránku ISTool (vypršela lhůta k úpravě (info, info): dle diskuse o smazání k příslušnému článku měl být článek do 14 dnů sloučen, v případě zájmu rád obnovím) (prohlédnout/obnovit)
Historie je níže.
 (rozdíl) 20. 12. 2017, 17:46 . . Martin Urbanec (diskuse | příspěvky | zablokovat) (1 800 bajtů) (urgentně upravit via Wikipedie:Diskuse o smazání/ISTool)
 (rozdíl) 19. 12. 2017, 02:28 . . MichalZobec (diskuse | příspěvky | zablokovat) (1 771 bajtů) (přepracování, doplnění, doložení zdroje)
 (rozdíl) 13. 12. 2017, 22:59 . . Feťour (diskuse | příspěvky | zablokovat) m (1 589 bajtů) (doplněna věta z diskuse)
 (rozdíl) 13. 12. 2017, 10:50 . . Marek Koudelka (diskuse | příspěvky | zablokovat) (1 299 bajtů) (AfD)

S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 22. 1. 2018, 08:41 (CET)

Otázka ohledně bloku[editovat zdroj]

Ahoj Martine, v odpovědích na moje otázky jsem se dozvěděl, že se mám pro odpověď obrátit na arbitrážní výbor. Mohl bych se tedy zeptat, co ti Jagro ohledně tohoto řekl? Já opravdu nevím, že bych si v poslední době zakládal nějaké loutky, tak by mě opravdu zajímalo, kdo to byl. To určitě musel být někdo jiný, opravdu si nevzpomínám. Kromě mého obvyklého statického rozsahu mi mimo jiné naskakují i dynamické IP adresy ve tvaru 194.228.13.x, které můžou naskočit úplně každému uživateli O2 internetu, klidně i na druhé straně republiky. A to, abych třeba někde v Liberci provedl vandalismus pod účtem založeným přímo na zmíněných dynamických IP a během minuty se vrátil do Třebíče, kde bych opět získal tuto IP, a vrátil ho zpět, mi přijde nemožné. Já opravdu nevím, kde se k tomuto podezření vůbec přišlo. Já ale nechápu, kdybych skutečně loutkařil stále, proč bych se měl udávat na ŽOOU (dvakrát jsem žádal o check vůči sobě)? To musel být opravdu nějaký omyl. Ohledně informací bych chtěl vědět, jak se účet vlastně jmenoval, v jakém městě ten účet byl založen, kdy to bylo a jaký počítač byl k tomu určen. Jinak předem děkuji za informace. S pozdravem, Awewewe pod IP 2A00:1028:83C6:1346:CC20:B38D:F5DC:581A 22. 1. 2018, 14:24 (CET) (Teď se mi zrovna přehodila IP, přesně to se mohlo stát i u toho účtu. 194.228.13.49 22. 1. 2018, 15:06 (CET)) .

A pokud by vyšlo najevo, že mi ten účet, za který jsem byl zablokován, nepatřil, bylo by možné můj hlavní účet opět odblokovat? Rád bych totiž opět konstruktivně přispíval do článků, a na patrolu a revertování vandalismu bych asi po těchto zkušenostech úplně zanevřel. A nejsou tyto moje editace pod IP obcházením bloku? Pokud by byly, tak se omlouvám, jenom jsem se chtěl domluvit. S pozdravem, Awewewe pod IP 2A00:1028:83C6:1346:CC20:B38D:F5DC:581A 22. 1. 2018, 14:45 (CET).
Moc hezky umíte obejít blok, jen co je pravda. Doporučuji neradit, jak to dělat ještě efektivněji. OJJ, Diskuse 22. 1. 2018, 15:09 (CET)
Jen mě zajímalo jméno toho účtu, nic jiného. A žádné obavy, na měsíc bude ode mě pokoj a ještě si velice dobře rozmyslím, zda-li se tu vůbec ještě vrátím. 2A00:1028:83C6:1346:582B:394A:8288:7086 22. 1. 2018, 17:09 (CET)