Diskuse s wikipedistou:Janbery

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Archivy
Archivy:
Tento uživatel dává přednost tykání. Pokud chcete aby vám vykal, vykejte mu také.

Odpovídání na dotazy na WP:POMOC[editovat zdroj]

Ahoj, vždycky je lepší popsat to, na co se nováček ptá, vlastními slovy, než ho jen odkazovat na nápovědu. Uznávám, trvá to asi tak stokrát delší dobu, ale výsledek je asi tak miliardkrát lepší, srovnej informační hodnotu [1] a [2]. Není to tak dávno, kdy jsi ty sám různá zákoutí Wikipedie zkoumal sám - co by Tobě v té době pomohlo více? ;) V každém případě je ale silně vhodné uživatele pingnout šablonou {{re}} či ekvivalentním způsobem, aby se o odpovědi vůbec dozvěděl. Odkaz na nápovědu je samozřejmě také možné vložit, ale spíš ke konci, ve větě jako je "V případě, že byste se chtěl dozvědět něco více doporučuji ke přečtení tuto stránku nápovědy". Nadace Wikimedia v rámci své aktivity směřující ke zpřístupnění Wikipedie nováčkům sepsala příklady dobré praxe, určitě doporučuji k přečtení. Ať se daří, --Martin Urbanec (diskuse) 5. 2. 2019, 12:49 (CET)

@Martin Urbanec: OK, vždycky se trochu rozepíšu. Psal jsem to s myšlenkou "lepší něco, než nic" s tím, že bych odpověděl, kdyby něco nebylo úplně jasné. :) --janbery (diskuse) 5. 2. 2019, 13:14 (CET)

Klášter Sacré Coeur[editovat zdroj]

Máte pravdu, že podivný sub-pahýl Klášter Sacré Coeur by se asi měl smazat, jen upozorňuji, že by se měl týkat bývalého kláštera na Smíchově a není to tedy duplicita s článkem o bazilice v Paříži. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 5. 2. 2019, 17:17 (CET)

@Sokoljan: Díky za upozornění, klášter jsem neznal. --janbery (diskuse) 5. 2. 2019, 17:19 (CET)

Thank you for supporting the Sustainability Initiative![editovat zdroj]

Thank you for supporting the Sustainability Initiative!

Hi Janbery, Thank you for supporting the Sustainability Initiative with your signature! Maybe you know another Wikipedian who'd like to sign as well? :-) --Gnom (diskuse) 9. 2. 2019, 10:11 (CET)

Slovácko - externé odkazy[editovat zdroj]

Dobrý deň, pridal som dňa 3. 2. 2019 k článku o Slovácku externý odkaz na youtube kanál kde sa nachádza zopár poučných videí o regióne Slovácka. Vy ste túto zmenu označili za "nevýznamnú" a ako možný spam.

Externé odkazy obsahujú aj link www.x-idea.cz – Meteostanice na Slovácku ... myslím, že môj odkaz na youtube má pre záujemcov o encyklopedické údaje o Slovácku väčšiu hodnotu ako napr. meteostanice. Domnievam sa, že moja úprava je opodstatnená. Ďakujem za reakciu. --Kvrlnt (diskuse) 9. 2. 2019, 21:41 (CET)

Dobrý den, zmíněný kanál není oficiální, nebo natolik významný, aby na Wikipedii musel být. Vizte prosím Wikipedie:Co Wikipedie není#Wikipedie není mirrorem ani sbírkou odkazů, obrázků či mediálních souborů, děkuji. --janbery (diskuse) 10. 2. 2019, 14:09 (CET)

Substituce a vítání[editovat zdroj]

Ahoj, prosím když budeš někomu přidávat na diskusi upozorňovací šablony, vkládá se před ně substituce, např. místo

{{pískoviště}}

vkládej

{{subst:pískoviště}}

. Vítej jen uživatele kteří pro Wikipedii dělají zjevně prospěšnou činnost, např. tohoto uživatele není vhodné vítat, když udělá jednu pochybnou a neozdrojovanou editaci. Díky. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 10. 2. 2019, 19:26 (CET)

@Khamul1: Ahoj, v současné době, (až na případy, kdy na to někdy zapomenu) šablony substituluji. --janbery (diskuse) 10. 2. 2019, 19:32 (CET)

Učeň[editovat zdroj]

Díky! --janbery (diskuse) 10. 2. 2019, 19:51 (CET)

Osobní útok - Diskuse s wikipedistou:109.81.212.80[editovat zdroj]

STOP Osobní útoky nejsou na Wikipedii tolerovány. Pokud v nich budete pokračovat, bude vám zablokována možnost editace. Děkuji za pochopení.

-109.81.212.80 12. 2. 2019, 19:43 (CET)

Kde vidíte osobní útok? Proč jste přidal k letadlu z Itálie šablonu letadel z nesouvisejícího státu? --janbery (diskuse) 12. 2. 2019, 19:46 (CET
Osobní útok vidím ve Vašem nepravdivém obvinění z "experimentů"/vandalismu. Pokud jde o „letadlo z Itálie“, tak ve skutečnosti jde o letoun americké konstrukce, Itálie je jen jedním z uživatelů, tudíž není žádný důvod abyste mne takto napadal.--109.81.212.80 12. 2. 2019, 19:49 (CET)
Využití v US jsem přehlédl. Mohl jste mě na to upozornit slušně a ne z toho dělat hned osobní útok, o který nešlo. Osobně proti vám nic nemám. --janbery (diskuse) 12. 2. 2019, 19:56 (CET)
Zrovna tak jste mohl upozornit slušně Vy mě, a ne přidání navboxu označovat za experiment za pomoci šablony. (A to ještě s odkazem na zcela jiný typ.) Nechci se s Vámi (ani nikým jiným) hádat, ale dost dobře nechápu proč hned začínáte s šablonou experiment, zejména pokud jde o téma ve kterém se neorientujete. -109.81.212.80 12. 2. 2019, 20:02 (CET)
Každý někdy udělá chybu. Kdybych měl každému (denně desítky lidí) psát osobní zprávu, nedělal bych nic jiného. Možná byste si měl přečíst vámi odkazovanou stránku Wikipedie:Žádné osobní útoky, kde zjistíte co osobní útok je a není. Na vaší DS jsem se také omluvil, teď čekám na to, jak se k obvinění z osobního útoku postavíte vy. (PS: Podívejte se na můj nick a spočítejte si písmenka r :D )  --janbery (diskuse) 12. 2. 2019, 20:09 (CET)
Pokud jste tak útlocitný co se Vás osobně týče tak se Vám omlouvám za překlepy/přepsání jichž jsem se nechtě ve Vašem uživatelském nicku, a které vznikly čistě přehlédnutím - a které zajisté nelze označit za osobní útok - a současně Vám doporučuji abyste si skutečně přečetl výše uvedený odkaz. Možná Vás překvapí, že překlepy ve shrnutí editací nejsou uvedeny mezi osobními útoky, zatímco „obviňující komentáře“ jsou tam hned na prvním místě.
Jestliže by mě případně někdo z osobního útoku obvinil, tak bych se k tomu otevřeně vyjádřil, stejně tak jako jsem reagoval na Vaše původní zcela absurdní obvinění jehož naprostá nepravdivost je snadno zjistitelná již jen z letmého pohledu do historie daného článku.
Doporučuji se Vám mírnit se i v takových oblastech jako je nevysvětlené odstraňování obsahu z článků - pro Vaši informaci doporučuji abyste si přečetl i např. toto. Tím bych tuto „diskusi“ skončil, protože nemám tolik času abych jej mohl mrhat takto dětinským dohadováním. -109.81.212.80 13. 2. 2019, 20:14 (CET)
Dobrý den, pravděpodobně jste mě nepochopil. Překlepy ve jméně mi jsou víceméně jedno, o ty vůbec nešlo. Cituji mou zprávu: "Na vaší DS jsem se také omluvil, teď čekám na to, jak se k obvinění z osobního útoku postavíte vy." Tímto jsem vás neobvilnil z osobního útoku. Myslel jsem to, jak se vy postavíte k tomu že jste mě neprávem obvinil z osobního útoku, kterého jsem se nedopustil . Já se vám za obvinění z experimentu omluvil, osobní útok by byl, kdybych na svém špatném revertu trval.
Od vás také očekávám dobrou vůli. Koukněte se také prosím, jak funguje vyplňování editace při revertu, text je vyplněn automaticky. --janbery (diskuse) 13. 2. 2019, 21:31 (CET) (upraveno 13. 2. 2019, 21:37 (CET)) - Změna jedné věty pro lepší srozumitelnost
Cituji Vámi zmíněné pravidlo: "Obviňující komentáře jako „Franta je troll“ nebo „Jana kazí články“ mohou být považovány za osobní útoky, pokud jsou pronášeny opakovaně, se zlou vůlí nebo s patřičnou zlomyslností." Mohu se tedy zeptat, kterou konkrétní část pravidla jsem údajně měl porušit? Moje jednání bylo celou dobu plně v souladu s pravidly. --janbery (diskuse) 13. 2. 2019, 21:43 (CET)

Smazani odkazu na yt[editovat zdroj]

Mám dotaz, proč jste mi smazal odkazy na ytb u hudebníka ghostemane ? Nováčky by mohla upoutat nahrávka z youtube. Preparator 1 (diskuse) 14. 2. 2019, 20:06 (CET)

@Preparator 1: Dobrý den, Wikipedie není sbírkou odkazů. --janbery (diskuse) 14. 2. 2019, 20:11 (CET)