Milan Studnička

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Milan Studnička
Osobní informace
Datum narození19. října 1977 (44 let)
Místo narozeníMost, Československo
ObčanstvíČeskoČesko Česko
Sportovní informace
Sportamerický fotbal, boby
Účast na ZOH2002
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Milan Studnička (* 19. října 1977, Most) je psycholog, psychoterapeut a filozof. Je lektorem vzdělávacích seminářů, pořádá přednášky o sebepoznání a rozvoji osobnosti. Byl také bobista, hráč amerického fotbalu a basketbalista.

Dětství[editovat | editovat zdroj]

Narodil se Zdeňce a Milanu Studničkovým, od tří let do osmnácti let vyrůstal v Ostravě. Chodil na sportovní školu ZŠ Klegova, poté navštěvoval Střední hotelovou školu v Opavě. Do svých 11 let hrál fotbal za TJ Vítkovice, jehož spoluhráčem byl před odchodem do Baníku Ostrava i český reprezentant Libor Sionko. Od 13 let hrál basketbal za NH Ostrava, s nímž vybojoval 3. místo na juniorském mistrovství republiky.

Vzdělání[editovat | editovat zdroj]

Je certifikovaným lektorem vzdělávání dospělých v České republice a Slovenské republice (Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci). Je absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (2002), studoval také psychologii na Filozofické fakulté UP.

Sportovní úspěchy[editovat | editovat zdroj]

Filozofická tvorba[editovat | editovat zdroj]

V letech 2007–2009 napsal více než dvě desítky filozofických esejí a pojednání. V roce 2003 se společně se svým otcem podílel na knize Muži jsou ze Země a ženy taktéž (ISBN 80-903307-0-3), v roce 2010 napsal filozofickou knihu Každý lhář je vždy zlodějem a jen pravda jasně ví, co bude dál (ISBN 978-80-904712-0-7).

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]