Diskuse s wikipedistou:Horst

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Znak A-30.svg Předtím, než mi napíšete..
 1. Odstranil jsem Vámi vložený odkaz nebo rovnou celý pokus o článek? Přečtěte si prosím pravidla Externí odkazy, Propagační článek a Co Wikipedie není a 2 nezávislé netriviální věrohodné zdroje.
 2. Odstranil jsem Vámi vložené informace? Přečtěte si pravidla Významnost, Nezaujatý úhel pohledu, Věrohodné zdroje a také Časté chyby.
 3. Editujete bez použití tlačítka Ukázat náhled, ukládáte každou maličkost a byl jste za to zablokován? Přečtěte si svou diskusní stránku, tam se dozvíte, proč je důležité jej používat.
 4. Vložil(a) jste sem text, který byl označen jako Porušení autorských práv? Pošlete povolující mail do WP:OTRS, adresa je permissions-cs@wikimedia.org, je to jediný možný způsob, je skutečně zbytečné posílat mail mně nebo psát sem.
Ušetříte tím mnoho práce a času sobě i mně. Děkuji za pochopení.
Archiv diskusní stránky
Archiv

archiv diskuse:


Upřednostňuji sice TYKÁNÍ, ale když teda jinak nedáte, nechám si i onikat :-))

Radeček[editovat zdroj]

Kolego, co bylo na mé editaci tak strašně nepřijatelného, že jste ji musel okamžitě zrušit? Jestli jste něco nepochopil, rád vám to vysvětlím, ale na revertační války fakt nemám náladu.--Hnetubud (diskuse) 11. 9. 2017, 10:45 (CEST)

@Hnetubud:Na vaší editaci nic, bohužel ta IP v červenci vložila silně promo copyvio, takže sem ho hned/samozřejmě co jsem na to přišel/ skryl. Už tak to ale bylo na úpravu, takže sem je pak provedl. O žádnou revertační válku přirozeně nestojím také – hlavně k ní není důvod--Horst (diskuse) 11. 9. 2017, 11:02 (CEST)
@Hnetubud:A nyní sem zjistil, že od verze tam bylo ještě jedno, takže jsme na tom "dělali" zbytečně všichni, zoufalost to byla i tak, nejlepší by bylo celé to přepsat--Horst (diskuse) 11. 9. 2017, 11:16 (CEST)
Vidím, že už to bylo upraveno do celkem přijatelné podoby, tak fajn. Asi jsem vaši editaci špatně pochopil a domníval se, že je nějak namířena proti mě. Bohužel se člověk poslední dobou na wikipedii setkává s různými podivnostmi tak často, že je pak příliš podrážděný a zaujímá defenzivní pozice i tam, kde je to zbytečné, tak se omlouvám za nedorozumění.--Hnetubud (diskuse) 11. 9. 2017, 19:57 (CEST)
@Hnetubud:Dobrý podvečer či večer, není za co se omlouvat, taky sem měl to shrnutí psát delší, nenapadlo mne a to je moje chyba, že byste to mohl brát na sebe.--Horst (diskuse) 11. 9. 2017, 19:59 (CEST)

Články o budoucích volbách[editovat zdroj]

Ke shrnutí: Na tom se zřejmě neshodneme. Je to typ článků, který já jako čtenář chci číst a na jiných wikipediích čtu. To je ten důvod, proč takové články zakládám. A jsou v nich právě ty informace, které obvykle v těch jinojazyčných wikipediích hledám. --Tchoř (diskuse) 11. 9. 2017, 21:58 (CEST)

Ahoj, nejde o naší shodu přeci, článek v současném stavu X měsíců po proběhlých volbách je téměř k ničemu /neobsahuje ani jejich výsledk když už/, jako úplně obyčejný čtenář si řeknu: to je teda paráda, tady se píše "budou se konat" a květen už byl... dle mě je to naše ostuda, ale zase sem rád, že to jdeš napravit--Horst (diskuse) 11. 9. 2017, 22:02 (CEST)
Kolega Tchoř jistě ten článek o volbách v NRW neboli SPV upraví. Ale samotný článek o této spolkové zemi je chabý. Je nás pár, kteří o tom mohou něco napsat. Když bývalá ministerská předsedkyně Kraftová je v linku červená a její následovník Laschet také, tak jsme ale něco zanedbali. Města, kultura, krajina (asi mnohem úhlednější než před 50 lety), fotbal atd. atd. SPV má 17 milionů obyvatel, o hodně více než ČR. Takhle bych mohl lamentovat dále. --Zbrnajsem (diskuse) 11. 9. 2017, 22:23 (CEST)
@Zbrnajsem:O tom nepochybuji, ani nelamentuji, jen jsem prostě vložil aktualizovat /nekoukám kdo je autor/ proto, že článek o události, která již proběhla v čase budoucím, je v online encyklopedii špatně. A ve shrnutí jsem si navíc dovolil uvést, že takto bez informací je to k ničemu.--Horst (diskuse) 11. 9. 2017, 22:26 (CEST)
Původně jsem svůj příspěvek jako ohlášení plánu brzy aktualizovat ani nemyslel, ale když slyším, že máš radost, že to jdu napravit, tak bych Ti ji nerad kazil a v nejbližších dnech na to kouknu. Mně přijde normální, že články ve Wikipedii zastarávají, to je prostě přirozený proces. U voleb, které proběhly, je to samozřejmě markantnější, než u lecčeho jiného, v tom, že tam je typicky nejdůležitější právě ten výsledek. Ale to neznamená, že ty informace, které tam jsou, jsou bezcenné. Ani to není ostuda. Tak prostě Wikipedie funguje. A stejně jako není ostudou červený odkaz nebo pahýl, není ostudou ani neaktualizovaný článek. Vybízí čtenáře, aby jej aktualizoval a výsledek doplnil.
Co se týče aktualizace – obecně se k těm článkům chci vracet a výsledek voleb tam doplnit, ale obvykle se na to nechystám hned ve dnech po volbách, protože to ještě není jasné, jak se dohodne koaliční vláda, a nechce se mi to editovat nadvakrát.--Tchoř (diskuse) 11. 9. 2017, 22:38 (CEST)
Tak vlastně: v článku o SPV jsem odstavec o volbách právě zaktualizoval. Dnes už nemohu nic dělat. Zítra ten text snad zapracuji do článku o volbách. --Zbrnajsem (diskuse) 11. 9. 2017, 22:47 (CEST)
@Tchoř:Mám radost, že se k tomu článku vrátíš. Čtenáře k aktualizaci právě vybízí ta šablona. Trochu „hudba budoucnosti“ by mohla být šablona nebo udělátko, které by po proběhlém datu události překlopilo čas budoucí do času minulého: např. {{název šablony před či jakkoliv|se bude konat}} > konalo se. Ale to je asi moje utopická představa. @Zbrnajsem:Jako už mnohokrát, pane kolego díky. Já už tu včera byl také moc dlouho…--Horst (diskuse) 12. 9. 2017, 09:07 (CEST)

Podpis[editovat zdroj]

Je to takhle lepší? :D --Mrd49. Né, MarcelT49! (diskuse) 13. 9. 2017, 08:59 (CEST)

Já myslím že ne. A dotaz, přišel jste sem tvořit encyklopedii nebo dělat něco jiného /příspěvky WP:CWN? Dá se to považovat za vulgární podpis, takže Vás naposled upozorňuji, pak zastavím.--Horst (diskuse) 13. 9. 2017, 09:16 (CEST)

Zase podpis[editovat zdroj]

Tal jsem to zas změnil no --Nějakej Marcel. Určitě Marcel. Stoprocentně Marcel. Kdo jiný než Marcel. (diskuse) 13. 9. 2017, 18:15 (CEST)

Lepší to sice je, ale pořád mi uniká smysl, a to i když WP:PDV--Horst (diskuse) 13. 9. 2017, 18:19 (CEST)
Mně také uniká smysl tohoto příspěvku k diskusi, které jste se zúčastnil. To vypádá jako nějaký žart. Uživatel navrhuje smazat článek o zpěvačce, jež nosí nejvyšší umělecký titul. Myslím si, že to také není WP:PDV. --Wendin Deník (diskuse) 14. 9. 2017, 10:11 (CEST)
@Wendin Deník:K onomu provokačnímu účtu výše, kolega ho už zablokoval. PDV se netýká encyklopedického obsahu, ale chování uživatelů. Jinak to je dotaz spíš na původce, poznámky kolegy Hnetubud, já bych to jako žert neviděl. Prostě se řídíme WP:EVL, WP:2NNVZ atd. ale zatím nikdo nenavrhl ani WP:DOS, takže spíš šlo/jde o doplnění a dozdrojování článku, které je i nyní slabé--Horst (diskuse) 14. 9. 2017, 10:32 (CEST)
Děkuji za vysvětlení. Přidal jsem druhý zdroj (bohužel ve vietnamštině, neboť v angličtině nic není). --Wendin Deník (diskuse) 14. 9. 2017, 11:31 (CEST)
Obávám se, že zdroj ve vietnamštině nesplňuje požadavek Wikipedie:Ověřitelnost.--Hnetubud (diskuse) 15. 9. 2017, 15:31 (CEST) (Pokus o osobní útok nechám zatím bez komentáře)

Milan Tesař (novinář)[editovat zdroj]

Hezký den,

založil jsem stránku (profil) českému novináři Milanu Tesařovi, který dnes slaví 53 narozeniny. Použil jsem k úvodnímu představení náš text ze stránek Reflexu, ale profil mi to nezobrazilo, protože text je totožný s tím, který uvádí na svých stránkách Colours of Ostrava (https://www.colours.cz/o-festivalu/colourspedia/2016/martin-kratochvil-v-besede-s-milanem-tesarem). Potíž je v tom, že text okopírovali oni z Reflexu, kde pan Tesař pracuje. Mohu se zeptat, jak mohu postupovat, aby profil byl odblokován a já dnes mohl Milanu Tesařovi jako dárek jeho vytvořený profil dát?

Předem děkuji za zprávu. Richard Valousek (diskuse) 15. 9. 2017, 13:53 (CEST)

@Richard Valousek:Dobrý den, nezakládáme zde nikomu profily, jsme encyklopedie. Můžete postupovat tak, že text napíšete podle WP:BIO, WP:ES a WP:VAS. Povolení na onen text by bylo dobré, ale ostatní části jsou i z jiných zdrojů /dají se dohledat, některé jsem uvedl/, to bude vážně problém. Osobně bych to sepsal znovu, třebas kratší ale rozhodně svými slovy při zachování faktů. S úpravami Vám poté mohu pomoci.--Horst (diskuse) 15. 9. 2017, 13:56 (CEST)
Ještě kolegu doplním, vzor povolení najdete na Help:Svolení autora a je třeba ho poslat na permissions-cs@wikimedia.org. --Martin Urbanec (diskuse) 15. 9. 2017, 13:57 (CEST)
@Martin Urbanec:Povolení /i když bude/ bude na úvodní část, koukni do historie, je tam text z minimálně dvou dalších zdrojů, jedno je bakalářka.--Horst (diskuse) 15. 9. 2017, 13:59 (CEST)
Jj, já na to koukal, jen jsem s tebou měl konflikt :D. Každá ta kniha je ze samostatného, ale třeba to někde je v jednom textu, pak by to šlo. Mimochodem, nechceš si v hlavičce dát místo linku na WP:OTRS link na Help:Svolení autora? Na druhé z nich je manuál, jak mail vytvořit, na první spíš kdo za OTRS zodpovídá. --Martin Urbanec (diskuse) 15. 9. 2017, 14:01 (CEST)

Pánové, moc děkuji, bohužel jsem tady nováček a nevyznám se v úpravách. Myslíte si, že je lepší to celé přepsat vlastními slovy nebo přidávat linky, např. u představení knihy? Pokud to tedy stačí. A dostanu se do textu, abych ho upravil? Děkuju moc.

Můžete si text nejprve připravit na "soukromém pískovišti", stačí kliknout na Wikipedista:Richard Valousek/Pískoviště a začít psát, do textu v článku to pak můžete překopírovat, nebo to třeba já mohu celé přesunout. Nebo pište rovnou do článku a sundejte tu tzv šablonu, ovšem stejně budu muset původní verze skrýt. Pokud máte na mysli WP:Externí odkazy, ty do textu nepatří, maximálně na jeho konec.
Martine už sem to tam měl, a někdo mi doporučil abych tam dal zas tohle, tak nevím /ani nevím kdo--Horst (diskuse) 15. 9. 2017, 14:09 (CEST)

Pokud jsem to správně pochopil, hlavní zádrhel byl v úvodním textu, ten jsem upravil, přepsal vlastními slovy a uložil na pískoviště. Případně ho přikládám i níže. Je to tak v pořádkU?

Milan Tesař (* 15. září 1964, Praha) je český spisovatel a novinář. Krátce po svých 25. narozeninách, v době Sametové revoluce, pracoval v redakci Zemědělských novin. Ještě téhož roku se objevil v Lidových novinách, kde byl však pouhý jeden den, než se začal podílet na úvodním vydání časopisu Reflex. V jeho redakci vydržel s jednou pauzou celých dvacet let. Půlroční působení ve společnosti Febio v roce 1993 bylo důležitým mezníkem, protože Milan Tesař stál u zrodu pořadu Česká soda. Když se však od humorného pořadu odvrátil hlavní partner, noviny Blesk, nic nebránilo jeho návratu do redakce časopisu Reflex, kde zastal pozici vedoucího kulturního oddělení. Zde pracuje dodnes. Ještě se však vraťme do roku 1995, kdy stál společně se dvěma dalšími scenáristy u založení komixu Zelený Raoul.

@Richard Valousek:Ne, hlavní zádrhel byl v tom, že text celého článku je odněkud. Úvod ale jinak celkem ok až na „Ještě se však vraťme“, čtenáře neoslovujeme /WP:ES. Pozn.: trochu jsem upravil úvod. Pokud to budete takto ukládat, formality dokončím--Horst (diskuse) 15. 9. 2017, 14:52 (CEST)

Je potřeba tedy všechny části takto upravit vlastními slovy?

Pokud chcete mít text tak obsáhlý jako byl ten původní, bude to nutné, jak koukám do původní verze zde, v části dílo bych úplně vynechal popisy děl /a také z jejich názvů odstranil odkazy. Není třeba vyprávět čtenáři historii Elánu, na něj stačí odkazát a uvést že jde o dílo které se skupinou zabývá, ostatní taktéž. kategorie, infobox atd pak doplníme, o to se starat nemusíte, tím chci říct, že Vám můžeme efektivně pomoci, aniž byste se něco musel učit--Horst (diskuse) 15. 9. 2017, 15:06 (CEST)

Díky, představení knih jsem maximálně zkrátil a upravil. Je to možné tedy takto? Předem děkuji za kontrolu a úpravy a případně i zveřejnění. Děkuji moc.

@Richard Valousek:Viděl jsem, upravil jsem narychlo formality, ten styl stále neodpovídá WP:ES /příliš novinařiny - žurnalismy hodnocení, beletristický styl/ i WP:NPOV, ale to je vážně detail. Ty popisy ještě pokrátit, nehodnotit, jen psát fakta. Ale i tak díky, dal jste mu pěkný dárek, skryju tedy ty předchozí revize--Horst (diskuse) 15. 9. 2017, 15:26 (CEST)

Díky, ještě se mi nedaří uložit obrázek, mohl byste mi poradit, prosím?

@Richard Valousek:Mohl, stačí vlevo kliknout na načíst soubor, tam už Vás průvodce povede, musí jít o Vaše dílo. Až ho načtete stačí ho vložit na Wikidata do položky osoby /akorát jsem ji vytvořil/ [1] /kliknout na přidat tvrzení a do kolonky zadat název pod kterým jste soubor na Commons nahrál + uložit. Pokud mi dáte link /url adresu/ na soubor na Commons, dám ho tam já.--Horst (diskuse) 15. 9. 2017, 15:45 (CEST)

Nevím, zda jsem na to krátký, ale nejde mi to, raději posílám linky z uložení sem, dáte mi to ke stránce?

Předem děkuji.

DObrý den, nahrajete mi, prosím, na stránku ještě fotografii? Předem děkuji. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Milan_Tesa%C5%99,_portr%C3%A9t.jpg

Milan Tesař při křtu knihy Jizerská 50

– Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Richard Valousek (diskusepříspěvky)

@Richard Valousek:Už je v článku, i s popiskem, stačí ho přidat na Wikidatech: [2]--Horst (diskuse) 17. 9. 2017, 17:54 (CEST)

Učitelka[editovat zdroj]

Hele, proč jsi tady skryl všechny údaje vč. jména blokujícího správce a důvodu? Nestačí jen to závadné jméno, aby ostatní věděli, kdo a zhruba za co blokoval? OJJ, Diskuse 21. 9. 2017, 13:39 (CEST)

Klidně to oprav, stačilo ale pls ani zde to nerozmazávej, díky--Horst (diskuse) 21. 9. 2017, 13:41 (CEST)

Fólie[editovat zdroj]

Ahoj, už musím pryč, nekoukl bys na [3]? IMO copyvio, ale G nevyplivl. Neency určitě. OJJ, Diskuse 25. 9. 2017, 19:30 (CEST)

To teda Google pěkně kecá :-) --Vojtasafr (diskuse) 25. 9. 2017, 19:33 (CEST)
Díky Vojtasafr odžlucuji velmi pomalu, mám tu jiné radosti ;-)--Horst (diskuse) 25. 9. 2017, 19:38 (CEST)

KAM po Česku[editovat zdroj]

Opravdu plně sdílím požadavek významnosti a nezávislých zdrojů. Nechápu, proč je v tomto ohledu můj článek o časopisu KAM po Česku zpochybněn. 1. Oč lépe významnosti odpovídají periodika z podkategorie České regionální časopisy, když časopis KAM po Česku je distribuován celostátně? 2. Oč lépe z hlediska zdrojů vyhovuje článek Travel Digest (abych zůstal v oboru), který má jediný odkaz na vlastní web? Článek KAM má 2 nezávislé relevantní odkazy (krajský úřad a druhá největší veletržní společnost v ČR) a navíc dva wiki-odkazy (z toho jeden na celorepublikovou oborovou asociaci). Článek Travel Digest navíc uvádí jméno zaměstnance redakce. Děkuji za opětovné spravedlivé posouzení. World Trend (diskuse) 26. 9. 2017, 12:33 (CEST)

@World Trend:O spravedlnost tu bohužel vůbec nejde, spíš si myslím, že jste nečetl/a či nepozorně WP:Významnost a WP:2NNVZ, když si vezmete odkazy, které ji mají dokládat /a ta povinnost leží na Vás jako vkladateli/ popořadě
 1. triviální zmínka, že je firma partnerem
 2. závislý zdroj
 3. Tradičním pořadatelem ankety Kraj mého srdce je redakce KAM po Česku není pojednání o celostátním měsíčníku o domácím cestovním ruchu jak je definováno v článku.
Tedy je třeba dodat Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje tak aby byla doložena encyklopedická významnost. Do ostatních Vámi porovnávaných článků tam kde je to třeba vložte šablony jako jsou šablona:Fakt, šablona:Bez zdrojů, šablona:Významnost, ovšem na záchranu Kam po Česku to vliv nemůže mít, to jistě chápete--Horst (diskuse) 26. 9. 2017, 12:50 (CEST)--Horst (diskuse) 26. 9. 2017, 13:41 (CEST)
Ahoj, jen technická od kolemjdoucího: tento ping nebude fungovat. Ping je totiž funkční jen v případě, že ve stejné editaci přidáš svůj nový podpis. V tomto případě by to tedy fungovalo, pokud bys v té editaci doplňující ping za "--Horst (diskuse) 26. 9. 2017, 12:50 (CEST)" přidal ještě jednou --~~~~. --Harold (diskuse) 26. 9. 2017, 12:58 (CEST)
@Harold:Dík za upozornění, on to vzal filtr, ale mazal sem z oběda k lopatě, tak sem to uložil takhle--Horst (diskuse) 26. 9. 2017, 13:41 (CEST)

Thou Art in Heaven[editovat zdroj]

Vypadá to, že jsme dělali oba totéž a nějak se to pokazilo. Mohl bys prosím fixnout?OJJ, Diskuse 27. 9. 2017, 17:46 (CEST)

Smazat Thou Art in Heaven a obnovit bez poslední verze. --Harold (diskuse) 27. 9. 2017, 17:50 (CEST)
Obnovil jsem všechny, poslední revertoval--Horst (diskuse) 27. 9. 2017, 17:57 (CEST)
Díky. Aneb když dva dělají totéž... OJJ, Diskuse 27. 9. 2017, 18:06 (CEST)
Totéž by to bylo během jedné minuty, odstup je 4 [4], to je na tom divné. A jinak není zač, na NS ale hotovo nepíšu, jo, třeba bude příležitost, teď se tu mořím s „takovejma vynálezama“, že ani rc nesleduju --Horst (diskuse) 27. 9. 2017, 18:16 (CEST)
Já okno na přesun otevřel před Tvým přesunem, pak tu dobu koukal na NS, co a jak. Pak jsi přesunul Ty, pak jsem přesunul já (moje chyba). Hlavně, že hotovo. Poslední dobou máme hodně správcovských ek i v blokování. ;) OJJ, Diskuse 27. 9. 2017, 19:20 (CEST)
Jo to je pravda, s Tebou i Martin Urbanec, dnes jsme měl minimálně tři, hlavně ty školy :-)--Horst (diskuse) 27. 9. 2017, 19:23 (CEST)
Trochu offtopic k tomu: navrhoval bych, kdo revertne, ten blokne a příp. skryje, pokud souhlasíte, ať se pořád takhle nepřebíjíme.OJJ, Diskuse 27. 9. 2017, 19:27 (CEST)
Toho se držím i tak – bez dohody--Horst (diskuse) 27. 9. 2017, 19:30 (CEST)

Významnost autor|Hiwe[editovat zdroj]

Dobrý den, chtěl bych se u Vás informovat jakým způsobem obohatit článek o aplikaci Hiwe, nebo jaké dodat reference aby byl článek považován za dostatečně významný pro Wikipedii. Děkuji. --Hiweapp (diskuse) 2. 10. 2017, 15:20 (CEST)

@Hiweapp:Ono je vše popsáno v první větě šablony, která je v článku: „Významnost se nejlépe dokládá uvedením alespoň dvou nezávislých netriviálních věrohodných zdrojů, které o předmětu článku publikovaly“. Wikipedie:Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje je definuje, ve zkratce tedy aplikace musí být „předmětem netriviálních publikovaných prací, které jsou nezávislé na předmětu samotném“. Když se podíváme do článku na Externí odkazy:
 1. hiweapp = zdroj závislý
 2. tyinternety = nic lichotivého, ale to není problém významnosti, dle Wikipedie:Věrohodné zdroje nevhodný
 3. 404
 4. youtube = nevhodný zdroj /Wikipedie:Věrohodné zdroje
 5. hiweapp = závislý

doložení referencemi

 1. rejstřík firem = triviální zmínka
 2. startupisti = nevhodný zdroj Wikipedie:Věrohodné zdroje
 3. finance.cz = triviální zmínka
 4. appliště = přímo uvádí PR článek, nevhodný zdroj
 5. appstore, googlestore a youtube = nevhodné
 6. blog = nevhodný
 7. fb = nevhodný

Shrnuto, dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje nejsou. Wikipedie:Co Wikipedie není#Wikipedie není nástrojem propagace--Horst (diskuse) 2. 10. 2017, 18:01 (CEST)

Dobře rozumím a děkuji za upozornění na tu 404, mohli bychom jako důvěryhodné zdroje použít některý z následujících webů: lupa, zive, technet, svetandroida a czechcrunch?Hiweapp (diskuse) 2. 10. 2017, 20:43 (CEST)
To už zní lépe, zkuste, posuzovat to bude stejně mazající správce, já, jako ten co významnost vložil, už se dále neangažuji – ono je to je pro férovost a „spravedlnost“ lepší--Horst (diskuse) 2. 10. 2017, 20:47 (CEST)
Dobře díky za pomoc ;) Hiweapp (diskuse) 3. 10. 2017, 15:50 (CEST)

Smazání článku o U&Sluno[editovat zdroj]

Ahoj,

prosím tě, předem se omlouvám, že vyrušuji a otravuji, ale chci vědět další možný postup. Byl smazán článek z důvodu nedoložený věrohodných zdrojů - to plně chápu. Jak mohu dále postupovat, aby článek nebyl příště opět smazán? Stačí pouze vyledat dva netriviální zdroje nebo se musí ještě trošku editovat?

Díky za odpověď 213.195.217.130 4. 10. 2017, 13:20 (CEST)

Ahoj, není třeba až tak přepisovat, ale zdroje budou nutné, pokud text nemáš – nemusíš nic psát znova, můžu Ti ho obnovit na soukromém pískovišti, na to máš ovšem nárok až po registraci. Takže mi stačí znát Tvůj nick a já Ti tam text na "Wikipedista:Tvůj nick/Pískoviště" obnovím. Nebo Ti text můžu poslat mailem, nemusíš sem veřejně psát mailovou adresu, stačí mi ji poslat na můj mail: vlevo klikneš na "Poslat e-mail tomuto uživateli" a je to. Hlavně prosím aby šlo o opravdu nezávislé netriviální a věrohodné zdroje /žádné blogy, rejstříky atd/ ať to vše nepřijde vniveč--Horst (diskuse) 4. 10. 2017, 14:04 (CEST)


Děkuji za rychlou odpověď. Text mám ještě uložený soukromě, a proto není třeba,abys mi to posílal. Měj se a ještě jednou díky. U&SLUNO (diskuse) 4. 10. 2017, 14:09 (CEST)

Lukáš Kladívko[editovat zdroj]

Ahoj, koukám, žes do hesla vložil šablonu, ale do diskuse neupřesnil, jaké konkrétní problémy je v hesle potřeba řešit. Přiznám se, že mě to zmátlo, protože jsem to koncipoval jako faktografický výčet aktivit a realizací po vzoru hesla Jan Kaláb. Při vší snaze tam žáné pov nedivím, tak prosím o nápovědu. Díky. --Nadkachna (diskuse) 6. 10. 2017, 11:46 (CEST)

@Nadkachna:Ahoj, sice o tom, že by se vožení šablony {{upravit}} s vypsanými poznámkami mělo v diskusi nějak zdůvodňovat, to se týká spíš šablon NPOV a Přesnost, ale to je fuk, nemusíme bazírovat na maličkosti. „Bohužel“ je silné POV, odstraňuje se na první pohled, zbytek sem taky vzal dle WP:ES, takže sem Upr i odstranil. Je fakt, že na první čtení to působilo více propagačně /a to „nemá nikdo rád“/, na druhé už to je vážně lepší. Měj se --Horst (diskuse) 8. 10. 2017, 17:24 (CEST)
Ok, díky za pochopení a vysvětlení. Na "bohužel" si budu dávat větší pozor. --Nadkachna (diskuse) 8. 10. 2017, 19:26 (CEST)

IP 81.19.8.64[editovat zdroj]

Ahoj, OK, ale vypadá to, že na podzim jsou příspěvky celkem kontruktivní, před ním několik měsíců nic, tak jsem dal ještě krátký blok. Já jen abys věděl, že nad tím také přemýšlím :) --Remaling (diskuse) 9. 10. 2017, 11:22 (CEST)

@Remaling:Jasně, že vím, že nad tím přemýšlíš. No ty dva typografické jsou spíš na hraně, šlo to udělat lépe. Ale rebloknout můžeme--Horst (diskuse) 9. 10. 2017, 11:26 (CEST)
O to zkrácení mi zas tak nešlo, ale dík. --Remaling (diskuse) 9. 10. 2017, 11:45 (CEST)

Privacy-extended IPv6 adresy[editovat zdroj]

Ahoj, označovat stránky typu Diskuse s wikipedistou:2A00:1028:83CE:5F76:1CDB:7E0A:257D:5216 pro jednotlivé IPv6 privacy-extension adresy jako „sdílená IP“ je opravdu úplně zbytečné. Takřka s jistotou se z této IP adresy už nikdy nikdo k Wikipedii nepřipojí (poté, co za pár hodin vyprší její platnost). --Mormegil 10. 10. 2017, 13:58 (CEST)

Ok, proto tam bylo dynamická a hlavně že jde o outú, vkládáno kvůli EVL--Horst (diskuse) 10. 10. 2017, 14:07 (CEST)
Jenže ona to není „dynamická IP adresa“ ve stejném smyslu, jako je dynamická cojávím třeba 37.48.1.2: Z té sem mohou chodit různí lidé, kteří ji jen náhodou v tu chvíli dostali, ale za chvíli ji dostane někdo jiný. To o té IPv6 adrese neplatí, nikdo jiný z té adresy sem nepřijde. A naopak fakt, že uživatel té IP adresy může kdykoli získat jinou IP adresu, platí o všech těchto bambilionech privacy-extended adresách, nedává žádný smysl označovat je ručně šablonami, to není nic, co by platilo nějak speciálně pro tuhletu. --Mormegil 10. 10. 2017, 14:47 (CEST)
Jak píšu i chybami se člověk učí, nikdy ji nevkládám /a už nebudu/ bez jiného upozornění, tzn měla sloužit spíš pro označení rozsahu, ale pokud se už nikdy neobjeví /chvíli jsem si o tom četl na netu a je v tom pěkný zmatek/, nemusíme to takhle řešit, za ty odznačené taktéž dík + ještě jednou díky, žes mě upozornil.--Horst (diskuse) 10. 10. 2017, 14:52 (CEST)

Osvětlení pro šicí stroj[editovat zdroj]

@Mates:Ahoj, označovat články typu Osvětlení pro šicí stroj šablonou copyvio je naprosto zbytečné (už proto, že jsou na RS). Přidělává to pouze práci OTRS týmu, který na platné povolení k nepoužitelnému textu musí odpovědět "sorry, ale nepoužitelný text". Měj se, --Martin Urbanec (diskuse) 10. 10. 2017, 16:51 (CEST)

Martine, ono by se z toho vycucnout leccos dalo, proto jsem psal vkladateli i do diskuse bude dobré si přečíst i WP:2NNVZ, WP:Propagační článek a WP:ŽVV, dle mého by bylo nejlepším řešením vložení nepropagačního a encyklopedického obsahu do šicí stroj /samozřejmě text nekopírujeme, to už je výše/. Na RS to úplně taky není /teď Ti inkluzionisté dají co proto/, ale to je věc pohledu a toho kdo to v odžlucení hodnotí. Když to uděláme obráceně a smažeme dříve a tedy nevložíme šablonu, musíme na to vkladatele upozornit stejně, tzn buď tu práci udělám já když ho upozorňuju, nebo chudáci kluci v OTRS. Ale máš pravdu, ono je to stejné jako s články na uu, a co si budeme povídat, valná většina cp textů na uu je vždy a když už povolení je, vkládáme stejně uua--Horst (diskuse) 10. 10. 2017, 17:06 (CEST)
Právě, když už, tak je vhodné vložit cp plus UU, ať autor ví rovnou, že to není jediný problém. Měj se, --Martin Urbanec (diskuse) 11. 10. 2017, 09:17 (CEST)
@Martin Urbanec: Promiň, že až dnes, ale teď jsem si vzpomněl: za mě je to současné vložení samozřejmě ok, ale už několikrát /a dohledat to nedovedu ani nebudu jmenovat, páč to už opravdu nevím, možná to je někde v mém archivu/ se restartovalo vložení uu hned po potvrzení cp, s odůvodněním, že bylo vloženo nesprávně, resp, že autor nedostal šanci atd. Bude to minimálně tak 5 let, takže by hledání byla fuška. Konsensus k tomu ale není, v šablonách to popsáno také není, takže to dělám dle mého názoru výše.--Horst (diskuse) 28. 10. 2017, 11:02 (CEST)

Skrytí[editovat zdroj]

Ahoj, díky za vyčerpávající komentář v diskusi k tomuto: [5]. Nemělo by se to raději skrýt jako potenciální pomluva? --Perid (diskuse) 12. 10. 2017, 23:56 (CEST)

Skryto, chtěl sem hned, ale chuť vyjít na čerstvý vzduch mě zbrzdila :-)--Horst (diskuse) 13. 10. 2017, 00:02 (CEST)
Díky, rozhodně jsem to nemyslel jako výtku nebo pobídku k rychlejší činnosti... :-). Pokud to tak vyznělo, tak se omlouvám. --Perid (diskuse) 13. 10. 2017, 00:08 (CEST)
Ne, to je v pohodě, jen to prostě někdy tak vyjde, že člověk zrovna když tu má být, tak si dovolí odběhnout. Nemáš se zač omlouvat--Horst (diskuse) 13. 10. 2017, 00:10 (CEST)

Arno Anzenbacher (nk)[editovat zdroj]

Zdravím, když již tedy odstraňujeme nk a tvrdíme, že jsou generována zcela jistě z wd, bylo by to dobré si to předem ověřit. Není tomu (zatím) tak, na wd doposud nk čr ještě vložena není, nic takového tam zatím nikdo nevkládal... Ach jo,... --Protestant (diskuse) 13. 10. 2017, 20:50 (CEST)

Taktéž zdravím, když to vezmu po Vašem: achjo... ale za mě: kdybych ji neviděl, netvrdil bych to, v položce je a v článku také> Autoritní data: AUT: jo2001100268.--Horst (diskuse) 13. 10. 2017, 20:54 (CEST)
Sice jste ji na WD vložil teď [6], za což díky, ale doopravdy bych odpřisáhl, že jsem ji viděl, jinak by mne samozřejmě nenapadlo ji sundavat z ib, tak se v pátek večer pane kolego omlouvám, asi to bylo jiné okno nebo nevím.--Horst (diskuse) 13. 10. 2017, 20:59 (CEST)

Aaron Narcissov[editovat zdroj]

Please, do not rename the article to his birth name. He was known as hieromonk Aaron and later Bishop Aaron. ~ Чръный человек (diskuse) 16. 10. 2017, 13:30 (CEST)

Please, read Wikipedie:Rozlišovač /en:Wikipedia:Disambiguation, en:Wikipedia:Article titles. Thx--Horst (diskuse) 16. 10. 2017, 15:07 (CEST)

Vyučující na Technionu - Izraelském technologickém institutu[editovat zdroj]

Potřebuješ s něčím pomoct? Mám tu bota. OJJ, Diskuse 17. 10. 2017, 16:01 (CEST)

Ne udělám to ručně, s kontrolou těch článků, fmt, port, atd, už sem na svém pc--Horst (diskuse) 17. 10. 2017, 16:11 (CEST)

infobox[editovat zdroj]

zdravím, co je myšleno tím "proč ibox nechává x řádků volných?" - u mě vypadá podle očekávání. --Flukas (diskuse) 22. 10. 2017, 22:45 (CEST)

@Flukas:Taktéž dobrý den, vidím, že už jste to opravil [7], to bylo ono--Horst (diskuse) 23. 10. 2017, 08:54 (CEST)

Svět Harryho Pottera[editovat zdroj]

Říkala jsem si, jestli tam ty šablony mám dát nebo ne, nakonec jste je tam dal. :) --Markéta M. (diskuse) 27. 10. 2017, 14:32 (CEST)

@Markéta M.:Dobrý sváteční den, ano [8], ona by se na to hodila i šablona:Vlastní výzkum, je to celé takové nějaké divné a hlavně nezdrojované. Obsahově s tím nepomůžu, potterománie jde tak nějak mimo mne, ale slohově to opravdu není žádný zázrak. Třeba se do toho pustí někdo a „poladí“ to. BTW, nepřemýšlíte časem o WP:ŽOPS, v RC Vás vídám…, mírně zvýšit aktivitu a máme o jednoho hlídače více :)--Horst (diskuse) 28. 10. 2017, 10:55 (CEST)
Já se také o Harryho Pottera moc nezajímám, já to jen upravila po vzhledové a odkazové stránce. Jinak, tu a tam se rozmýšlím, zda bych se měla stát správkyní, v poslední době toho mám hodně v práci a nejsem pak přímo zde... --Markéta M. (diskuse) 28. 10. 2017, 11:07 (CEST)
@Markéta M.:Tak to určitě nemusí být hned a třeba ani letos /ona ta aktivita by stejně musela být vyšší, ne tedy dle mého názoru, ale dle obecných požadavků na správce/, ale jste na dobré cestě a „novou (i když tu jste více než 5 let) krev“ bude Wiki vždycky potřebovat. Takže se třeba časem budeme těšit--Horst (diskuse) 28. 10. 2017, 11:13 (CEST)

Copyvio[editovat zdroj]

Koukni pls. na [9], mám silné podezření, ale O2 po vichřice funguje na dobré pozdravení. Díky. OJJ, Diskuse 30. 10. 2017, 13:50 (CET)

No koukal jsem, až na drobnosti které jsou i zde nic, Od toho tu ale máme šablona:Podezření na copyvio, zkus se té .us IP Johnson & Johnson zeptat--Horst (diskuse) 30. 10. 2017, 14:08 (CET)
Vím, ale padá mi to každou chvíli, tak jsem chtěl poprosit Tebe. Jeden blok mi trvá načtyřikrát... :( OJJ, Diskuse 30. 10. 2017, 14:37 (CET)
Ok vložil jsem to IP, uvidíme, dám si to do sledovaných tedy--Horst (diskuse) 30. 10. 2017, 14:41 (CET)

Gadget[editovat zdroj]

Nevím, jestli došel ping. Tímhle můžeš vybrat + skrýt více editací jednoho uživatele z různých článků v seznamu příspěvků. OJJ, Diskuse 1. 11. 2017, 09:49 (CET)

Došel, ale nezkoušel jsem. Většinou není problém skrytí od jednoho /navíc bychom ho nikdy neměli nechat dělat nepořádku víc/, a po zkušenostech to raději procházím revizi po revizi. Ale třeba se bude hodit, díky--Horst (diskuse) 1. 11. 2017, 09:57 (CET)

Článek Jarda[editovat zdroj]

Děkuji Ti za úpravu! Původně jsem se rozmýšlel, zda udělat rozcestník či jenom článek, ale je vidět, že Ty víš jak to udělat lepší. ;-) --Timotej Jakubec (diskuse) 2. 11. 2017, 20:24 (CET)

Není zač, zajímalo by mě ale co je za jméno Jaropelk [10], asi omyl--Horst (diskuse) 2. 11. 2017, 20:28 (CET)
No, spíš Jaropolk. Viz zde, případnězde. --Timotej Jakubec (diskuse) 2. 11. 2017, 20:57 (CET)

Dík[editovat zdroj]

Dneska na RC válíš. :) Díky, jen tak dál! OJJ, Diskuse 15. 11. 2017, 11:11 (CET)

Vůbec ne, mám toho v práci hodně, takže jsme tu jen nahodile. A samozřejmě několikrát /min. dvakrát/ ek v bloku :-)--Horst (diskuse) 15. 11. 2017, 11:15 (CET)