Diskuse s wikipedistou:Horst

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Znak A-30.svg Předtím, než mi napíšete.. prosím čtěte pozorně
  1. Odstranil jsem Vámi vložený odkaz nebo rovnou celý pokus o článek? Přečtěte si prosím pravidla Externí odkazy, Propagační článek a Co Wikipedie není a 2 nezávislé netriviální věrohodné zdroje.
  2. Odstranil jsem Vámi vložené informace? Přečtěte si pravidla Významnost, Nezaujatý úhel pohledu, Věrohodné zdroje a také Časté chyby.
  3. Vložil jsem do „Vašeho“ článku šablonu o encyklopedické významnosti subjektu či osoby? Přečtěte si prosím důkladně Encyklopedická významnost, Významnost (lidé) a zejména Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, pak mi nemusíte psát co je třeba dodat a udělat.
  4. Editujete bez použití tlačítka Ukázat náhled, ukládáte každou maličkost a byl jste za to zablokován? Přečtěte si svou diskusní stránku, tam se dozvíte, proč je důležité jej používat.
  5. Vložil(a) jste kamkoliv do Wikipedie text, který byl označen jako Porušení autorských práv? Pošlete povolující mail do WP:OTRS, adresa je permissions-cs@wikimedia.org, je to jediný možný způsob, je skutečně zbytečné posílat mail mně nebo psát sem.
Ušetříte tím mnoho práce a času sobě i mně. Děkuji za pochopení.
Archiv diskusní stránky
Archiv

archiv diskuse:


Upřednostňuji sice TYKÁNÍ, ale když teda jinak nedáte, nechám si i onikat :-))

Omalovánky[editovat zdroj]

Gratuluji, kolego, takhle hezký infobox jako v článku Kosmatice jsem už hodně dlouho neviděl.--Hnetubud (diskuse) 24. 1. 2019, 17:08 (CET)

Dobré odpoledne pane kolego, máte něco proti infoboxům, které budou /a je jedno zda dnes, zítra či za rok/ přebírat data z wikidat nebo dokonce Wikipedie:Vzhled a styl? To tedy jdete „hodně proti proudu“, jízlivý kvůli tomu přirozeně nebudu, časem přínos bude vidět. Problém tohoto „článku“ /na RS či AfD/ je nezdrojovanost a vl. výzkum. Data všech pokrmů, kam ten infobox dnes vkládám, se snažím na WD průběžně doplňovat… Vaši pomoc přirozeně jen uvítám--Horst (diskuse) 24. 1. 2019, 17:17 (CET)
Doplnil jsem na rychlo pár špatných refů, zkusím pak dohledat lepší. OJJ, Diskuse 24. 1. 2019, 17:19 (CET)
Stejně tu většina článků stojí za starou bačkoru, ten princip, že se to postupně vylepšuje, tu nějak nefunguje. Přitom napsat slušný článek moc práce nedá, nemusí to být hned zlatý článek. Bohužel když kus přispěvatelů neumí ani pravopis, kus nezdrojuje, kus si tu dělá PR a Hnetubudů máme málo... Leda tak to dělat jako na Sk, mazat. OJJ, Diskuse 24. 1. 2019, 18:28 (CET)
@OJJ, Hnetubud:Neviděl bych to zas tak „upe“ černě, když jsem přišel kdysi bylo tu sotva 20 k článků, dnes jich třeba máme 20 k nekvalitních ale zato 400 k celkem jde. Odfláknutost ale také nemám rád… Co si nenapíšeme, to mít nebudeme, co nevylepšíme nebude lepší samo--Horst (diskuse) 24. 1. 2019, 19:18 (CET)

Jaroslav Houf[editovat zdroj]

Zdravím, Horste, reaguji na vaše upozornění ohledně potřebné úpravy založené stránky. Upravovala jsem, co mně síly stačily. Jestli považujete úpravy za dostatečné, prosím, odstraňte upozornění. Pokud ještě nedostatky vidíte, buďte tak hodný a sdělte mi je. Díky, --Zorka Sojka (diskuse) 24. 1. 2019, 19:27 (CET)

@Zorka Sojka:Dobrý večer, snažila jste se jen co je pravda, upravil jsem ještě nějaké drobnosti, ale šablonu upravit jsem už odstranil, tedy díky za Vaši práci. Mějte se--Horst (diskuse) 24. 1. 2019, 19:41 (CET)
Díky.--Zorka Sojka (diskuse) 24. 1. 2019, 19:55 (CET)
@Zorka Sojka: Děkuji za hezký článek, který se mně hodil jako interní odkaz do článku, který jsem psal předevčírem. Zdraví --Lubor Ferenc (diskuse) 24. 1. 2019, 19:57 (CET)
@Lubor Ferenc: Rádo se stalo. --Zorka Sojka (diskuse) 24. 1. 2019, 20:27 (CET)

@Horst: Znovu zdravím, Horste, prošla jsem si detailně vaše dnešní úpravy. Ještě jednou díky, ráda se z nich poučím, jsou fakt dobré. A dvě až tři z nich jsou tak úžasné, že mě mrzí, že nenapadly mě samotnou :-). Jedna úprava se mně ale nelíbí. Jedná se o ř. 43 kapitola “Život”. Změnil jste mi “Paní Nora” na “Jeho manželka Nora”. Já jsem o tom původně hodně přemýšlela a několikrát to měnila. “Jeho” do této věty podle mě vůbec nepatří. Předchozí věta mluví o “synu Kristianovi” a Nora není "jeho" manželka (ale matka). Když odstraním “Jeho”, zbyde mi tam “Manželka Nora se s mladším synem ...”, což mi připadalo trochu hloupé, (ale byla to jedna z mých předchozích variant), takže jsem nakonec zvolila podle mého nejvhodnější “Paní Nora”. Co tomu říkáte? --Zorka Sojka (diskuse) 24. 1. 2019, 23:25 (CET)

@Zorka Sojka:Zde je ta moje změna, abychom viděli. Měli bychom psát encyklopedickým stylem, takže paní Nora není určitě dobře. Je fakt, že jsem nepostřehl, že v předchozí větě jde o toho syna, nejsprávněji by tam mělo spíš být Nora Houfová… Změňte to dle Vás, pokud se Vám to takhle nelíbí. Mějte se--Horst (diskuse) 25. 1. 2019, 09:11 (CET)
@Horst: Díky. --Zorka Sojka (diskuse) 25. 1. 2019, 10:15 (CET)

Tabulka oberlandrátů[editovat zdroj]

Zdravím! Před pár lety jsi v článku Oberlandrat chválil tabulku oberlandrátů na německé wiki. Německá tabulka má tu nevýhodu, že neuvádí, ke kterému roku se vztahuje (teď jsem tam sice vložil data, ale jen to jen odhad podle počtu OLR). Začal jsem dělat podobnou tabulku podle konkrétního dokumentu, ale je to hodně práce, těžko zvládnu víc než jednu stránku za víkend. Zdrojový dokument je ze zdigitalizovaného fondu Státní tajemník u říšského protektora v Čechách a na Moravě (http://www.badatelna.eu/fond/959/zaznam/337876), skeny č. 140-155. Uvítám, pokud by ses chtěl podílet na vytváření tabulky podle vzoru OLR České Budějovice. Předem díky. --Honzula (diskuse) 26. 1. 2019, 22:15 (CET)

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit[editovat zdroj]

Zdravím Horste, u námi vloženého článku o INEX - Sdružení dobrovolných aktivit jsi přidal upozornění, že článek má znaky reklamy, politické agitace, propagace, sebepropagace apod. 10. 12. jsme udělali editaci, kdy jsme vyškrtli větu, která mohla působit jako sebepropagace. Mohl bys nás prosím upozornit, jestli se v textu vyskytují ještě další problematické pasáže? Děkuji. INEX SDA (diskuse) 29. 1. 2019, 09:43 (CET)

@INEX SDA:Dobrý den, ono je to celé Wikipedie:Propagační článek bez nezávislých netriviálních a věrohodných zdrojů.
Jak se píše ve zmíněném doporučení:
Wikipedie není nástrojem pro propagaci čehokoli (viz pravidlo „Co Wikipedie není“). Pokud píšete o nějakém předmětu, na jehož propagaci máte přímý zájem, pohybujete se na tenkém ledě. Udržení nezaujatého hlediska Vás může stát mnoho úsilí…
Proto je problematické psát například sám … o vlastní firmě, svém programu, internetovém projektu… a podobně. Pokud se k takovému psaní odhodláte, zvlášť úzkostlivě dbejte na nezaujatý úhel pohledu.
Rada co nebo jak udělat, je už obsažena v oné šabloně upravit: masivní redukce podružností o aktivitách, dozdrojovat organizaci, závislé zdroje nahradit nezávislými.
Propagací je celá sekce Vize a poslání, ponechal bych jen onen citát. Stejně tak není důvod proč by v článku který nemá jediný nezávislý zdroj měly být popisovány další Mezinárodní dobrovolnické sítě, bude nezbytná i redukce a popřípadě dozdrojování celé sekce Aktivity, samozřejmostí je odstranění externích odkazů z textu /více v WP:Externí odkazy.--Horst (diskuse) 29. 1. 2019, 14:27 (CET)

Tomáš Spurný[editovat zdroj]

Ahoj Horste, řešili jsme spolu stránku Pošumavská dudácká muzika, která již jde dohledat, ale stále jsou tam nějaké restíky. Nyní bych chtěl řešit stránku Tomáš Spurný, kterou jsem také tvořil a text, který je též stejný jako na posumavskadudacka.cz jsem odeslílal na email pro potvrzení autorství. Stránka však stále dohledatelná není. Je možné, že ještě není dořešeno autorství? Nebo je třeba stránka znova vytvořit? Děkuji za radu a přeji hezký den. --Martin (diskuse) 29. 1. 2019, 16:12 (CET)

@Bubule84:Ahoj, k Pošumavská dudácká muzika: je potřeba přidat nejméně dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, doplnit šablona:Infobox - hudební umělec a ještě malinko upravit, to udělám hned. Ten druhý článek Tomáš Spurný už kolega Jan Kovář BK, smazal, to znamená, že zatím nedorazil povolující e-mail do OTRS. Pokud by přišel, jistě text kolegové obnoví. Pokud ne, můžu Ti ho obnovit na soukromém pískovišti /nebo ho opět vezmeš na onom Tvém webu/ > já osobně, jak tak na ten text koukám /protože vidím i to smazané/ bych to celé uděla znovu a přesně dle pravidel, je to za pár minut hotové:
se zbytkem opět můžu pomoci--Horst (diskuse) 29. 1. 2019, 17:58 (CET)

@Bobule84, Horst: Text obnoven, za tohle se omlouvám, ale bylo to ve stejném ticketu, jako ta Pošumavská dudácká muzika, a vzhledem k tomu, že byl uzavřen kolegou, jsem jej předtím neviděl a dohledal až teď po upozornění. Nicméně, prosím o úpravu zejména úvodní věty (kterou jsem tam doplnil jen aby tam nějaká byla, neboť v obnoveném textu nebyla a to je chyba) a doložení dvou nezávislých netriviálních věrohodných zdrojů, díky za pochopení. S pozdravem --Jan KovářBK (diskuse) 29. 1. 2019, 18:27 (CET)

Významnost EKONOM online[editovat zdroj]

Zdravím Vás Horste,
přidal jste k mé stránce EKONOM online informaci ohledně podmínek významnosti.
Pokusil jsem se článek přepracovat. Můžete se na něj prosím podívat, zda již vyhovuje?
Děkuji.

--Elisoft (diskuse) 30. 1. 2019, 13:31 (CET)

@Elisoft:Ne nevyhovuje, přečtěte si důkladně Wikipedie:Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, další vyhodnocení bude dělat mazající správce, ne já, takže bude i další nezávislý pohled na věc--Horst (diskuse) 30. 1. 2019, 14:24 (CET)

Klára Preislerová - podmínka významnosti[editovat zdroj]

Ahoj Horste, rád bych věděl proč tato stránka nesplňuje podmínky významnosti? V odkazech je několik různých zdrojů, které informují a dokládají data ve článku. nerozumím kde je problém, když podobných - mnohem stručnějších - stánek je na wikipedii mnoho. Jakým způsobem mám více doložit podmínku významnosti. Děkuji Jan Preisler -- Tento příspěvek přidal(a) PREJAM (diskuse) 31. 1. 2019, 13:47 (CE(S)T)

@PREJAM:Ahoj, vše je popsáno v Wikipedie:Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje a Wikipedie:Významnost (lidé), odkazů je tam sice hromada /zbytečná/, ovšem jsou např od sponzorů > #1, nebo jde o triviální zmínky > např #2, prostorletnany nefunguje, co má dokazovat vzhledem k osobě Kláry eo na Ivana Poláka? Green Trees Monkeys triviální, facebook vůbec nelze užít, atd. tedy najdi několik ale skutečně nezávislých netriviálních a věrohodných zdrojů. Pak jde také o ty úpravy stylu, ale s tím Ti pomůžeme. Šablonu ale ponech, odstraní ji po posouzení někdo zkušenější--Horst (diskuse) 31. 1. 2019, 14:02 (CET)

Památník Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého[editovat zdroj]

Zdravím, proč jsi v článku Památník Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého doplnil do infoboxu informace, které se tahají z wikidat?--MIGORMCZ (diskuse) 5. 2. 2019, 10:23 (CET)

@MIGORMCZ:Ahoj, promiň bylo to v ek, už sem tu Tvou změnu vrátil, neboj také jsem pro maximální využití WD v iboxechrr.--Horst (diskuse) 5. 2. 2019, 10:29 (CET)

Hrachovka[editovat zdroj]

Pokud najdeš nějaký podobný článek, klidně mě pingni ve shrnutí, najdu si čas. Tohle zítra upravím. OJJ, Diskuse 5. 2. 2019, 17:58 (CET)

@OJJ:Tak ses pingnul sám, já teď přišel, /dlouho nebudu asi/ ale na uu to nebylo spíš subp. Ale díky ;-)--Horst (diskuse) 5. 2. 2019, 18:02 (CET)
Hotovo, upravil jsem to (a přesunul). Podívej se, jestli to takto může být. OJJ, Diskuse 6. 2. 2019, 10:08 (CET)

Zelňačka[editovat zdroj]

Zítra Ti možná po o poskytnu. :) [1]. Co bych pro Wikipedii neudělal. :) OJJ, Diskuse 8. 2. 2019, 15:24 (CET)

@OJJ:doma i mám celkem často páč, mám tahle jídla rád ale nikdy mě nenapadlo to vyfotit ;-) --Horst (diskuse) 8. 2. 2019, 15:47 (CET)
Líp to ale nešlo. :) Tak třeba jindy. :) OJJ, Diskuse 10. 2. 2019, 09:10 (CET)

Amwayáci opět útočí na článek o Amway[editovat zdroj]

Ahoj Horste, jen ti píšu, že tvé edity na stránce o kontroverzní MLM firmě Amway, byly revertovány dvěma Amwayáky. Jsou to pánové Historik75 a Cistic1. S prvně jmenovaným už byly velké problémy na anglickém článku o Amway, kde bylo zveřejněno, že je přímo napojen na firmu Amway. Oni i na svých stránkách o Amway odkazují na článek na wiki, takže potřebují, aby tam nikdo žádné negativní informace nepřidával. Domluvit se s nimi nelze. Buď budeš psát o firmě Amway jen pozitivně, nebo to hned smažou. Čili to vypadá na další editační válku. Každopádně o tom prosím informuj i ostatní wikipedisty, protože věřím, že Wikipedie by neměla být zneužívána k marketingu a vytvářením falešného dojmu, jak je MLM super. Hodně zdaru a věřím, že pravda zvítězí.

Jiří Fína[editovat zdroj]

Horste, podívej se, prosím, na Jiří Fína, zda šablona Upravit ještě nutná. Zdraví --Svenkaj (diskuse) 13. 2. 2019, 16:48 (CET)

@Svenkaj:Ještě jsem pár drobností upravil, trocha refů by neškodila, ale jinak celkem ok, takže šablona:Upravit odebrána. Měj se--Horst (diskuse) 13. 2. 2019, 17:53 (CET)
@Horst: Dík. Ještě se podívám, najdu-li nějakou referenci. Nemám rád, když mají stateční lidé nedodělané stránky :-) --Svenkaj (diskuse) 13. 2. 2019, 18:06 (CET)
@Svenkaj:Ano a hlavně si to nezaslouží, stačí znát osudy jejich spolubojovníků. Díky--Horst (diskuse) 13. 2. 2019, 18:12 (CET)
@Svenkaj:Ahoj, promiň že píšu zde, ale nechci Ti spamovat DS, nemohl bys příležitostně mrknout na Miroslav Krčmář, být to na mě, seškrtám to maximálně, ale je tam dost informací o které by bylo škoda přijít /pozn. nespěchá to vůbec už to tu pár let v tomto stavu je/. Děkuju předem a mnohokrát--Horst (diskuse) 22. 2. 2019, 15:06 (CET)
@Horst: Co zvládnu, udělám. Ale určitě to nebude ideální, bude mi scházet literatura. Zdraví --Svenkaj (diskuse) 22. 2. 2019, 15:37 (CET)

Alexandr Košťál[editovat zdroj]

Horste, Ty umíš přejmenovávat stránky - můžeš přejmenovat Alexandr Košťál na Synesius Alexandr Košťál? Ještě se k té stránce vrátím, ale nikde není uváděn jen jako Alexandr. Vždycky s tím podívným křestním jménem Synesius (slovník, databáze NK ČR). Dík --Svenkaj (diskuse) 17. 2. 2019, 23:11 (CET)

@Svenkaj:Hotovo, přesunovat můžeš i Ty. Kdyžtak Ti na VH ukážu jak, nemám dnes tolik času, ale protože jsme na W, máme nápovědu: Wikipedie:Slučování a přesun stránek#Přejmenování (přesun). Měj se hezky.--Horst (diskuse) 18. 2. 2019, 11:09 (CET)

Ultra Ever Dry[editovat zdroj]

Ahoj Horste, děkuji za kritiku stránky Ultra Ever Dry. Ponořil jsem se do problému a doplnil v čem je vlastně unikátní (oddíl Stupeň hydrofobnosti Ultra Ever Dry) a na základě tvých doporučení a doporučení wiki vyřadil všechny již nefunkční zdroje, doplnil nové nezávislé zdroje a trochu je roztřídil na Tisk, Video a ostatní. Literatura k produktu je pochopitelně pouze od výrobce takže jsem ani neumisťoval. Na druhou stranu myslím, že Forbes, Guardian, Nissan a další nezveřejňovali něco co je opravdu mimořádné. Těším se na případné další připomínky. Tomáš Přeučil (diskuse) 21. 2. 2019, 11:02 (CET)

@Tomáš Přeučil:Ahoj, jak koukám do historie nikdy jsem se tématem nezabýval, tak Ti moc nepomůžu, ale díky že ses tomu věnoval, každá edit a každý lepší článek dělá lepší W.--Horst (diskuse) 22. 2. 2019, 15:14 (CET)

Miroslav Krčmář[editovat zdroj]

Horste, dodal jsem zdroje, které jsem sehnal a upravil dost významně Miroslav Krčmář, jak jsi mě upozornil. Většinu neencyklopedických řečí jsem pro jistotu nemazal, jen skryl. Ale myslím, že tam nemají co dělat. Můžeš se podívat, zda šablona Upravit ještě nutná? Zdraví--Svenkaj (diskuse) 22. 2. 2019, 19:51 (CET)

@Svenkaj:Ahoj, moc děkuju za úpravy i zdroje, šablonu jsme odebral, už to dá považovat za standardní ency článek. Měj se--Horst (diskuse) 23. 2. 2019, 11:42 (CET)

Kostel svaté Máří Magdaleny (Lužany)[editovat zdroj]

Zdravím, Horse, díky za kontrolu stránky. Nicméně se musím zeptat, proč jste název kostela přejmenoval. Správný název kostela jsem zjišťovala jak u jičínské diecéze a farnosti Železnice, tak poté telefonicky na farnosti s dotazem, zdali jsou jejich internetové stránky aktualizovány. Podle tohoto ověření se kostel jmenuje “Sv. Marie Magdaleny”. Myslím, že není správné, aby kdokoli názvy kostelů měnil, ať už je to Wikipedie či Národní památkový ústav. Chápu, že je přehlednější názvy kostelů zasvěcených stejné osobě pro lepší vyhledávání či jistou evidenci sjednotit (rozcestníky či jiné věci, do kterých asi ani nevidím). V případě tohoto kostela už může dojít ke spoustě nejednotností při použití pouhého jména (Maří či Máří nebo Magdalena či Magdaléna) nebo “svatá” či “sv.” Asi nepíšu nic nového, že? Ptám se hlavně z toho důvodu, že teď píši o kostelu v Robousích - dle stránek královéhradecké diecéze se jmenuje “Nalezení svatého kříže”, dle Národního památkového ústavu “Kostel sv. Kříže”, o názvech na všelijakých internetových stránkách ani nemluvě. Stránku pro Wikipedii zde hodlám nazvat “Kostel Nalezení svatého kříže (Robousy)”. Pokud byste mi chtěl název opět změnit (snad podle evidence památkového ústavu?), tak bych se pak třeba ani nemusela namáhat s dalším ověřováním. Prosím o instrukce. --Zorka Sojka (diskuse) 24. 2. 2019, 10:28 (CET)

@Horst, Zorka Sojka: Určitě nejsem na jména kostelů odborník, ale není nejjednodušší zachovat a uvést oba názvy? (Jeden v názvu článku a druhý jako přesměrování; oba pak v textu článku s uvedením, odkud pocházejí?) Když se někdo jmenuje v německých zdrojích Friedrich a v českých Bedřich, taky by měl být k nalezení pod oběma jmény. Zdraví --Svenkaj (diskuse) 24. 2. 2019, 10:44 (CET)
@Svenkaj: Tady jde ale o to, které jméno kostela bude název článku a které bude to přesměrované. --Zorka Sojka (diskuse) 24. 2. 2019, 11:21 (CET)
@Svenkaj: Jé, teď jsem asi něco udělala špatně, takže druhý pokus: Tady jde ale o to, které jméno kostela bude název článku a které bude to přesměrované. --Zorka Sojka (diskuse) 24. 2. 2019, 11:23 (CET)
@Zorka Sojka:@Svenkaj:Dobrý den, taktéž nejsem na jména kostelů odborník ovšem zde na Wiki platí WP:Název článku /kde se píše např. Dávejte přednost plnému výrazu před zkratkou/ a dle něj jsem postupoval, ověřoval jsem podle kategorie:Kostely zasvěcené svaté Máří Magdaleně a rozcestníku Kostel svaté Máří Magdaleny. Z názvu, který uvádíte, už redirect Kostel sv. Marie Magdalény (Lužany) přesunem vznikl /v historii > [2]/. Dalším důvodem byla už založená položka Wikidat: [3], tam jsem jen změnil Maří na Máří /ono je to nejednostné celkově s tím nic neuděláme, satčí se podvat na Marie Magdalena. Samozřejmě se nebráním změně názvu /nevlastním články, natož „cizí“/, bylo by ale dobré to předtím probrat s dalšími kolegy /např z Wikipedie:WikiProjekt Křesťanství/Účastníci projektu/ v diskusi a uvést i argumenty. Díky softwaru Mediawiki zde existuje systém přesměrování, takže z jiných názvů ho lehce utvoříme, pokud tedy existuje ještě jiný název nebo tvar, který bychom měli vytvořit, dejte prosím vědět /nebo ho snadno vytvoříte, když nebudete vědět pomohu samozřejmě/.
K druhé části: onen kostel v Robousích zatím nezmiňuje ani rozcestník Kostel Nalezení svatého Kříže /asi není divu, jistě není kompletní/, na Wikidatech má název Kostel svatého Kříže /položka Q38091413 [4]/, v hesle Robousy je zmíněn jako Kostel Nalezení svatého Kříže (Robousy), takže by neměl být nějaký problém a rozhodně Vám to nehodlám přesouvat na nestandardní jméno. Z jiného názvu např. podle NPÚ povede přesměrování. Do rozcestníku vložím zatím takto, vždy lze opravit. Hodně zdaru a těším se na další hezký článek.--Horst (diskuse) 24. 2. 2019, 11:24 (CET)
Díky za odpověď. Kostel v Lužanech: Ano, zrovna "Maří Magdalena" je trochu složitější. Já sama jsem teď měla problém najít stránku běžným vyhledávačem :-). Zkusím udělat ještě několik přesměrování, ale raději počkám až na středu (kurz Wiki), abych to udělala dobře. Díky za nabídku pomoci. Kostel v Robousích: Na koho bych se měla jmenovitě obrátit? Je tam uvedena spousta jmen. Snad ne na všechny? Ještě jedna poznámka - svatý kříž/Kříž - církev uvádí "k", NPÚ "K". Zdravím --Zorka Sojka (diskuse) 24. 2. 2019, 12:17 (CET)
@Zorka Sojka:Přesměrování jsem udělal i z Maří > Kostel svaté Maří Magdaleny (Lužany). Ano na kurzu by Vám mohli pomoci, aby se nevyvářela zbytečná nebo nestandardní přesměrování. Na druhou stranu nějaké to přesměrování navíc „nás nic nestojí“ a vždy se dá lehce smazat. K tomu kostelu v Robousích: neřešil bych to, ponechal bych jak píšeme výše, sama jste uvedla „správný/nejsprávnější“ název. I s tím k/K je mírně problém, ale lehce ho vyřeší přesměrování. Osobně bych název nechal jak jsou ostatní v rozcestníku: Kostel Nalezení svatého Kříže.--Horst (diskuse) 24. 2. 2019, 12:24 (CET)
Díky.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Editaton/Prachatice[editovat zdroj]

Zdravím a děkuji za průběžnou spolupráci s mými články. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli byste se aspoň distančně nezapojil do uvedeného Prachatického editatonu, který se koná 8. - 10. 3. 2019 a v jeho manuálu je uveden i seznam zatím neexistujících článků zejména pokud jde o prachatické památkové objekty, instituci a infrastrukturu (i čs. předválečné i poválečné opevnění). Řada z nich splňuje podmínku pro soutěž Popiš památku (seznam na https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Editaton/Prachatice/Podklady). Podle rozvíjející se spolupráce s místními organizacemi /Městský úřad, Prachatické muzeum, ICM atd.) počítáme, že by se další editaton mohl konat v PT na podzim. Díky za reakci, spolupráci a názor.--Elektracentrum (diskuse) 5. 3. 2019, 18:03 (CET)

@Elektracentrum:Dobrý den, sice si nejsem vědom, že bych Vám nějak zvlášť pomáhal, ale nevadí. Co mohu slíbit: že články vzniklé na editatonu projdu a co budu umět, vylepším či upravím. Zapojil bych se, podobných akcí se vždy rád účastním, ovšem onen víkend už mám dlouho dopředu naplánováno něco mimo Wiki. Pokud ale budu moci, rád bych se na podzim účastnil osobně. --Horst (diskuse) 5. 3. 2019, 18:08 (CET)
Díky za rychlou reakci, spolupráci na tématech PT Editatonu a zejména fyzicky na podzimním Editatonu PT, kde Vás budeme dopředu informovat o termínu a náměty budou vycházet z propracovávanému manuálu. Díky a pěkný večer.--Elektracentrum (diskuse) 5. 3. 2019, 18:14 (CET)

Lewicki - hrabata[editovat zdroj]

Co není přeložené? Příjmení? A proč tak osekaně? z kompletního popisu moji dědičnosti se stala strohá záležitost. Zavání to vandalismem, tak aby jsem my dva nepotkali u soudu... Karel, hoch und wohlgeboren von Lewicki de Rogala (diskuse) 6. 3. 2019, 12:03 (CET)

@Wikipedista:Karel, hoch und wohlgeboren von Lewicki de Rogala:Hned v úvodu jste napsal
Lewicki - Hrabata - Polský hraběcí erb spolu s titulem uvedeným v Haliči , verze erbu Rogala .

to se Vám zdá česky? A ten zbytek ve verzi https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Hrab%C4%9B_Lewicki&oldid=17012080 je nemlich to samé. Na strojové překlady prostě pasuje šablona:Přeložit. WP:Vandalismus vypadá úplně jinak, vím to páč s ním přes 12 let bojuji. A než si způsobíte nějakou nepříjemnost, mrkněte na Wikipedie:Právní kroky a právní výhrůžky, někdo z kolegů by mohl zasáhnout a to neovlivním, já osobně obavy nemám za ta léta s fanoušky W--Horst (diskuse) 6. 3. 2019, 13:50 (CET)


No, tak na to že o tom rodě víte maximálně nic, jste si asi neuvědomil že na tento ,,hraběcí,, titul podle zákona č. 61/1918 Sb. z 10. prosince 1918 který platí pro československo / česko a slovensko, aktuálně máte v opravě chybu.. Ne že Byl, ale JE. Jelikož se z dnešního pohledu jedná o ZAHRANIČNÍ predikátní záležitost která je mimo území československa - tedy neplatí pro polsko a jejich šlechtické tytuly a podobně, neboli článek hrabata Lewičti -nebo Lewicki, hrabata z hlediska rušení titulů nepodléhá tomuto zákonu. Doufam že pochopil... Dík Hrabě.

@Karel, hoch und wohlgeboren von Lewicki de Rogala:Bavíme se stále o šabloně přeložit? Pokud ne, dál se ani bavit nebudeme, nepochopil sem nač narážíte a hlavně proč, platí zde WP:VAS, WP:ES a další pravidla.--Horst (diskuse) 7. 3. 2019, 13:09 (CET)

Palaye Royale[editovat zdroj]

Dobrý den, po usilovné snaze jsem konečně vytvořila stránku Palaye Royale (Palaye_Royale) a dozvěděla jsem se, že nesplňuje požadavky. Ráda bych se dozvěděla, jak jej vylepšit, aby nebyl smazán, ale ani po přečtení mnoha nápovědných stránek Wiki nevím, co s tím. Děkuji za odpověď :) Laneea21 (diskuse) 10. 3. 2019, 21:55 (CET)

@Laneea21:Dobrý den, vcelku pěkně jste to rozšířila [5], důvod ke smazání tím pominul. Díky a hodně zdaru přeji i nadále--Horst (diskuse) 11. 3. 2019, 08:47 (CET)

Diskografie Pavla Vrby[editovat zdroj]

Dobrý den, reaguji na Vaši připomínky ohledně Pavla Vrby. Velmi se omlouvám za chybu. Daná stránka může být odstraněna, protože jsem vše soustředil na stránku: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_Vrba_(texta%C5%99)#Diskografie. Omlouvám se a prosím o vymazání stránek: 60., 70., 80. léta - diskografie. Děkuji za pochopení. --KSartemidor (diskuse) 10. 3. 2019, 22:23 (CET)

@KSartemidor:Dobrý den, nemáte se zač omlouvat, myslím že jste to udělal velmi dobře, článku to navíc jen prospělo. Typograficky špatná přesměrování jsem smazal, ta další ponechal, neškodí celkem ničemu. Mějte se a hodně zdaru i nadále přeji--Horst (diskuse) 11. 3. 2019, 08:47 (CET)

Zdroje[editovat zdroj]

Pane Horste přidala jsem zdroje na diskuzi k článku k paní doktorce Křivancové. (nevím jak dělat vlnovky)

Odpověděl jsem v diskusi Diskuse:Michaela Křivancová, bude třeba dodat skutečně nezávislé a netriviální, i ta databáze knih to přebírá z webu fakulty, + heslo rozšířit--Horst (diskuse) 13. 3. 2019, 10:03 (CET)

komárov rodiště Zdislav Hercík[editovat zdroj]

určitě by to šlo určit i podle matriky narozených když tam je--Martin wolf (diskuse) 19. 3. 2019, 12:31 (CET)

@Martin wolf:Ahoj, to jsem zkoušel > podle Mrtník, vyběhl na mě Mrtník (okres Plzeň-sever) a Mrtník (Hvozdec), tak jsem netušil, který Komárov to je, ale nechal jsem to na Tobě, že budeš vědět. U mě by to byl spíš WP:ŽVV--Horst (diskuse) 19. 3. 2019, 13:32 (CET)

Zas to těžký není, matrika je uložená v Praze v SOA pro střední čechy a tak to nemůže být na plzeňsku, ale ono je to asi jedno stejně patrně Wikipedie v této podobě z rozhodnutí EU skončí. Většinu odkazů a referencí se bude muset odstranit. Co jsem čet tak než platit likvidační pokuty tak to různí poskytovatelé smažou všechno. Ve čtvrtek bude celý den Wikipedie zablokována--Martin wolf (diskuse) 19. 3. 2019, 14:36 (CET).

@Martin wolf:Těžký to jistě není ovšem při úterní dopolední smršti [6] v RC je to náročné na čas, a ten prostě není, když odhlédneme od činnosti pro zaměstnavatele. Ano o čtvrtku víme ;-)--Horst (diskuse) 19. 3. 2019, 14:40 (CET)

API wiki[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za úpravu mého prvního článku. Rad bych se dozvěděl podrobné info o API Wikipedie. Zajímají mě použitelné parametry dotazu v url. Víte, prosim? Našel jsem zatím jen toto: https://www.mediawiki.org/wiki/API:Main_page/cs . Hodilo by se mi získat wiki stránku nejen na základě 'title' ale také za použití např. 'date'. Potřebuji rozlišit právě zmiňovaného Martina Šolce. Můj dotaz: cs.wikipedia.org/w/api.php?action=query&prop=revisions&rvprop=content&format=php&list=allpages&titles=Martin+%C5%A0olc. Děkuji Kckdn (diskuse) 28. 3. 2019, 16:11 (CET)

@Kckdn:Není zač, ovšem ty zdroje budou třeba. Možná i někdo z kolegů vloží šablona:Významnost. Přemýšlel jsem i na změnou rozlišovače, i druhý Martin Šolc je pedagog, lepší by možná bylo užít v rozlišovači rok narození. S dotazem Vám ovšem nejspíš nepomohu, napadá mě např kolega Martin Urbanec--Horst (diskuse) 28. 3. 2019, 16:28 (CET)
@Kckdn: Rád pomůžu. Zkoušel jste api pískoviště? Tam jsou povolené parametry zobrazené. Dotazy tohoto typu můžete pokládat na technické pod lípě. Co by ono datum, podle kterého chcete filtrovat, mělo reprezentovat? Seznam stránek editovaných třeba 28. března 2019? --Martin Urbanec (diskuse) 28. 3. 2019, 18:38 (CET)
Pokud jsem se trefil, můžete použít /w/api.php?action=query&format=json&list=allrevisions&arvstart=2019-03-28T00%3A00%3A00.000Z --Martin Urbanec (diskuse) 28. 3. 2019, 18:42 (CET)

Svatý Ražden Peršan[editovat zdroj]

Skutečnost, že je ctěn všemi pravoslavnými církvemi, jsem převzal z ruské Wikipedie (Святой, почитаемый всеми православными церквями.) --Qasinka (diskuse) 29. 3. 2019, 09:36 (CET)

@Qasinka:Skvělé, ovšem WP:Ověřitelnost, WP:Věrohodné zdroje#Výjimečná tvrzení vyžadují výjimečné důkazy, takže by bylo lepší to přeformulovat nebo prostě zdroj přidat--Horst (diskuse) 29. 3. 2019, 09:38 (CET)

Válka nemá ženskou tvář[editovat zdroj]

Ahoj, můžu se zeptat, proč mi byl stáhnut obrázek ze článku? Článek dělám do školy a v zadání je i foto, taky jsem kvůli tomu přebal sama fotila, právě aby tam nebyl problém s copyrighhtem. Díky

Dr.RayRay (diskuse) 30. 3. 2019, 19:49 (CET)

Ahoj, dovolím si odpovědět za kolegu, jestliže jsi fotila přebal knihy, stále jsi nějakým způsobem zobrazila autorsky chráněný materiál - obálku knihy. To, že fotku samotnou jsi udělala ty, neznamená, že si naráz můžeš s přebalem dělat co chceš. Dokonce je dost možné (nevím, fotku jsem neviděl), že ani nedošlo k vytvoření autorského díla, protože není "dost originální", "původem vlastní tvůrčí činnosti autora/autorky". Budeš muset vybrat jinou fotografii. Kdyby něco, klidně se ptej! S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 30. 3. 2019, 20:29 (CET)

Ragnarök[editovat zdroj]

Skapte všetci toto je iba stránka kde si môže hocikto editovať, ale keď ja chcem raz za 100 rokov niečo napísať tak to hneď vymažete pretože to nieje k tomu ale je to môj názor takže tymto vám chcem povedať že wikipédia je asi najviac nepresná stránka kde si môžeš napísať nejaký fakt ktorý nemuśi byť ani pravdivý. Buď tam dajte aby sa nedalo editovať aleby nevymázavajte to čo sa vám zachce. A inač choďte do riti za toho Ragnaroka neviete tam dať ani obrázky tak vám radím aby ste tam nejaké dali. Ďakujem za pochopenie.-- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 84.47.22.50 (diskusebloky) 1. 4. 2019, 16:15‎ (CEST)

Díky za přání, to si nechte např. pro někoho z rodiny. Hocikto může, ovšem ne tak jak jste to udělal/a. Názory a podněty k vylepšení patří jen a pouze do diskuse /WP:Diskusní stránky/ Buď tam přidáte, kdo to tvrdí nebo v článku žádný takový komentář nebude. Nápověda: WP:Zdroje, WP:ES, WP:VAS, WP:NPOV a další pravidla. Obrázky se svoboudnou licencí jsou na Commons, vložte je tam. A a bych nezapomněl, zde píšeme česky, lebo je to česká verze Wikipedie--Horst (diskuse) 1. 4. 2019, 18:22 (CEST)

Nejnovější stránky[editovat zdroj]

Ahoj Horste, nepomůžeš mi prosím v prověřování a rychlém zkontrolování všech nejnovějších stránek? Nějak se to tam hromadí a jsou tam i přes měsíc starý. Nevím, jestli na to všechno sám stačím. Předem díky. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 2. 4. 2019, 10:19 (CEST)

@Khamul1:Ahoj, napřed gratulka, jistě dělám na tom [7], není dobře, že se tomu věnuje jen pár správců když nás je třicet… Vezmi napřed dnešní, ve starších už by extra nesmysly být neměly, prošel sem většinu, ale neodznačoval. Naflákej do těch potřebných šablony, neboj se toho /kategorizovat, uu, uo, atd/ pokud si jistý nejsi, nebo neprověřuješ cp neodklikávej to.--Horst (diskuse) 2. 4. 2019, 10:51 (CEST)

Blokace i přihlášených[editovat zdroj]

Ahoj, prosím, neblokuj IP adresy i pro přihlášené bez předešlé konzultace s checkuserem. Mívá to následky, které může předpovídat právě jen revizor. Díky! --Martin Urbanec (diskuse) 3. 4. 2019, 19:37 (CEST)

Ahoj, kolegy je mi líto, poslal mi i mail, bohužel nemohl sem ani odblok, díky OJJ za vyřešení. Čas, příspěvky a časy edit IP byly typické, takže to proběhlo takhle. Ale jinak samozřejmě ano, poňjal--Horst (diskuse) 3. 4. 2019, 22:12 (CEST)

Zrušení stránky Kristýna Freiová[editovat zdroj]

Dobrý den Horste, smazal jste mi stránku Kristýna Freiová z důvodů porušení autorských práv. Text, na který odkazujete: https://www.knihydobrovsky.cz/galilejec-43401624, však již na stránce není. Po konzultaci s Informačním týmem Wikipedie <permissions-cs@wikimedia.org> jsem na stránce nahradil vše, co by mohlo kolidovat s autorskými právy. Jistě nemám takové zkušenosti na Wikipedii jako Vy, ale snažím se jako nováček studovat všechna pravidla a uvítám jakoukoliv radu od zkušenějšího uživatele či správce. Co dle Vašeho názoru ještě nevyhovuje? Mělo by být heslo např. více encyklopedické? Jde o formu, jak jsou texty napsané? Mám hrubou představu o několika chybách, které je třeba upravit dle pravidel Wikipedie, ale rada zkušenějšího uživatele a praktika je pro mě vždy cennější? Díky za případnou zprávu či pomoc, pokud byste mi chtěl věnovat trochu svého času. Filip elphee (diskuse) 4. 4. 2019, 16:50 (CEST)

Prosba o revizi stránky[editovat zdroj]

Dobrý den Horste, chtěl bych Vás požádat o revizi stránky Jakub Tenčl, kterou jsem se snažil vylepšit tak, aby splňovala veškerá požadovaná kritéria. Děkuji. DanDvo (diskuse) 7. 4. 2019, 16:55 (CEST)

@DanDvo:Dobrý den, dovolím si odpovědět za kolegu. Po zběžném pohledu vidím v seznamu referencí pouze zdroje, jejihž autorem či původcem je Jakub Tenčl. Zdroji, které dokládají encyklopedickou významnost, jsou ale myšleny zdroje o popisovaném tématu/osobě, tj. v tomto případě o Jakubovi Tenčlovi. Tyto zdroje v článku nevidím. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 7. 4. 2019, 20:19 (CEST)
Dobrý den podruhé, omlouvám se, nevšiml jsem si změn v sekci Externí odkazy. Zdroj andsoshethinks.wordpress.com nesplňuje základní podmínku věrohodnosti, jde totiž o soukromý blog, který věrohodný zpravidla není. thecrazymind.com vypadá zběžně použitelně. Zatím ale ency. významnost za doloženou nepovažuji. --Martin Urbanec (diskuse) 7. 4. 2019, 20:20 (CEST)

Prosba o revizi stránky[editovat zdroj]

Dobrý den, Horste. Rád bych Vás požádal o revizi stránky Jakub Tenčl, kterou jsem vylepšil o další externí zdroje tak,aby splňovala Vaše kritéria. Děkuji--DanDvo (diskuse) 9. 4. 2019, 04:56 (CEST)

@DanDvo: Dobrý den, odpovím za Horsta. No, stránka us-mag.club.. No nevím, připadá mi to trochu jako blesk. No ale dva jsou minimum, takže čím víc tím líp, ale ať se na to podívá ještě @Martin Urbanec: --Serious Jano (diskuse) 9. 4. 2019, 05:53 (CEST)

Článek Svijanský Máz[editovat zdroj]

Ahoj, potřeboval bych radu o svém článku, který údajně nesplňuje podmínky wikipedie. Jsem začátečník a po přečtení rad jsem zatím nepřišel na to, jak to opravit, aby zde článek zůstal. Prosím o radu. Díky

SocRad1 (diskuse) 7. 4. 2019, 17:31 (CEST)

@SocRad1: - Tak pokud jste četl rady tak by jste to měl vědět, přečtěte si toto :-) S pozdravem, --Serious Jano (diskuse) 9. 4. 2019, 05:45 (CEST)

Asi k zdravotní židle[editovat zdroj]

Jsem pro to smazat,pokud je považováno za reklamu. Informace by měla být kompletní nebo žádná.-- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 159.69.55.89 (diskuse)

Kolega vložil šablonu urgentně ověřit, počkáme na uplynutí lhůty, RS nelze. Ono by to sice mohlo zůstat jak bylo ale kdy se k tomu nikdo neměl…--Horst (diskuse) 12. 4. 2019, 08:09 (CEST)

Školní IP[editovat zdroj]

Ahoj Horste, můžu se jen zeptat kde zjistím že nějaká IP je školní? Předem díky. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 12. 4. 2019, 11:20 (CEST)

Ahoj, dá se několika způsoby, kombinuji je. Předně > podezření je patrné z jejích příspěvků /a jejich časů/, pak mrknu na whois > konkrétně tahle > dole vlevo jak je tabulka Toto je IP adresa… ukáže se Ti https://tools.wmflabs.org/whois/85.163.98.152/lookup a google už jí najde, ne vždy to je jednoduché ale časem zjistíš, já už prověřuju všechny /některé rozsahy už má člk v oku/. Fungují ale i jiné fígle /pokud budeš chtít pošlu mailem/. Někdy je dobré se mrknout i na enwiki, mají lépe ošetřené open proxy atd, u .sk IP stačí podívat na seznam příspěvků u nich, na Slovensku jsou nevím proč většinou lépe odhalitelné.--Horst (diskuse) 12. 4. 2019, 11:31 (CEST)
To je tedy dost složitý. Díky za vysvětlení. Za další fígle bych byl rád. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 12. 4. 2019, 11:49 (CEST)

CV Palfi[editovat zdroj]

Ahoj, web https://www.palfi.cz/ je pod licencí https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/. --janbery (diskuse) 12. 4. 2019, 14:03 (CEST)

@Janbery:V tom případě v tom má Míra nepořádek /vím o tom > píšu si s ním/ ovšem dole je copyright--Horst (diskuse) 12. 4. 2019, 14:05 (CEST)
@Janbery:+ a celkem vzato i kdyby, vkl by zde zdroj musel uvést--Horst (diskuse) 12. 4. 2019, 14:08 (CEST)
Ok :) --janbery (diskuse) 12. 4. 2019, 14:13

Ahoj, u stránky Svornost (pracovní tábor) už vypršela lhůta pro doložení svolení autora. Jak to s ní tedy bude? S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 19. 4. 2019, 18:19 (CEST)

Pakostov[editovat zdroj]

Ahoj, kde tam je furt něco po překladu? Díky, Serious Jano (diskuse) 13. 4. 2019, 13:53 (CEST)

@Serious Jano:Není to úplně česky (svažoval se šňůrkou, připevněného ve vlasech a upevněn šátkem a mnoho dalších, nemá smysl to tu vypisovat vše > to to můžu rovnou opravit, bohužel neužíváš náhled a těch editačních konfliktů už tam bylo dost), podívej se na to, nedal sem šablona:Přeložit, ale češtinu je třeba zlepšit. Btw nastav si zvýraznění přesměrování a odkazů na rozcestníky, je jich tam více než 5--Horst (diskuse) 13. 4. 2019, 13:59 (CEST)
Ok, já totiž mluvím slovensky dosti plynule, takže tam nic nevidím. Jde se na to.. (zapnuto) Serious Jano (diskuse) 13. 4. 2019, 14:03 (CEST)
VyřešenoVyřešeno (snad) Serious Jano (diskuse) 13. 4. 2019, 14:14 (CEST)

CEE Attorneys[editovat zdroj]

Ahoj, ad [8], jestli jsem něco nepřehlédl, tak [9], [10] a [11] nejsou tiskovými zprávami. Přehlédl jsem něco? --Martin Urbanec (diskuse) 18. 4. 2019, 14:10 (CEST)

@Martin Urbanec:Souhlas jen s první, dva blog, třetí spíš triv zmínka, je fakt, že ta první je dost kvalita a nejspíš by i stačilo.--Horst (diskuse) 18. 4. 2019, 14:26 (CEST)