Diskuse s wikipedistou:Horst

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Znak A-30.svg Předtím, než mi napíšete.. prosím čtěte pozorně
  1. Odstranil jsem Vámi vložený odkaz nebo rovnou celý pokus o článek? Přečtěte si prosím pravidla Externí odkazy, Propagační článek a Co Wikipedie není a 2 nezávislé netriviální věrohodné zdroje.
  2. Odstranil jsem Vámi vložené informace? Přečtěte si pravidla Významnost, Nezaujatý úhel pohledu, Věrohodné zdroje a také Časté chyby.
  3. Vložil jsem do „Vašeho“ článku šablonu o encyklopedické významnosti subjektu či osoby? Přečtěte si prosím důkladně Encyklopedická významnost, Významnost (lidé) a zejména Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, pak mi nemusíte psát co je třeba dodat a udělat.
  4. Editujete bez použití tlačítka Ukázat náhled, ukládáte každou maličkost a byl jste za to zablokován? Přečtěte si svou diskusní stránku, tam se dozvíte, proč je důležité jej používat.
  5. Vložil(a) jste kamkoliv do Wikipedie text, který byl označen jako Porušení autorských práv? Pošlete povolující mail do WP:OTRS, adresa je permissions-cs@wikimedia.org, je to jediný možný způsob, je skutečně zbytečné posílat mail mně nebo psát sem.
Ušetříte tím mnoho práce a času sobě i mně. Děkuji za pochopení.
Archiv diskusní stránky
Archiv

archiv diskuse:


Upřednostňuji sice TYKÁNÍ, ale když teda jinak nedáte, nechám si i onikat :-))

Omalovánky[editovat zdroj]

Gratuluji, kolego, takhle hezký infobox jako v článku Kosmatice jsem už hodně dlouho neviděl.--Hnetubud (diskuse) 24. 1. 2019, 17:08 (CET)

Dobré odpoledne pane kolego, máte něco proti infoboxům, které budou /a je jedno zda dnes, zítra či za rok/ přebírat data z wikidat nebo dokonce Wikipedie:Vzhled a styl? To tedy jdete „hodně proti proudu“, jízlivý kvůli tomu přirozeně nebudu, časem přínos bude vidět. Problém tohoto „článku“ /na RS či AfD/ je nezdrojovanost a vl. výzkum. Data všech pokrmů, kam ten infobox dnes vkládám, se snažím na WD průběžně doplňovat… Vaši pomoc přirozeně jen uvítám--Horst (diskuse) 24. 1. 2019, 17:17 (CET)
Doplnil jsem na rychlo pár špatných refů, zkusím pak dohledat lepší. OJJ, Diskuse 24. 1. 2019, 17:19 (CET)
Stejně tu většina článků stojí za starou bačkoru, ten princip, že se to postupně vylepšuje, tu nějak nefunguje. Přitom napsat slušný článek moc práce nedá, nemusí to být hned zlatý článek. Bohužel když kus přispěvatelů neumí ani pravopis, kus nezdrojuje, kus si tu dělá PR a Hnetubudů máme málo... Leda tak to dělat jako na Sk, mazat. OJJ, Diskuse 24. 1. 2019, 18:28 (CET)
@OJJ, Hnetubud:Neviděl bych to zas tak „upe“ černě, když jsem přišel kdysi bylo tu sotva 20 k článků, dnes jich třeba máme 20 k nekvalitních ale zato 400 k celkem jde. Odfláknutost ale také nemám rád… Co si nenapíšeme, to mít nebudeme, co nevylepšíme nebude lepší samo--Horst (diskuse) 24. 1. 2019, 19:18 (CET)

Jaroslav Houf[editovat zdroj]

Zdravím, Horste, reaguji na vaše upozornění ohledně potřebné úpravy založené stránky. Upravovala jsem, co mně síly stačily. Jestli považujete úpravy za dostatečné, prosím, odstraňte upozornění. Pokud ještě nedostatky vidíte, buďte tak hodný a sdělte mi je. Díky, --Zorka Sojka (diskuse) 24. 1. 2019, 19:27 (CET)

@Zorka Sojka:Dobrý večer, snažila jste se jen co je pravda, upravil jsem ještě nějaké drobnosti, ale šablonu upravit jsem už odstranil, tedy díky za Vaši práci. Mějte se--Horst (diskuse) 24. 1. 2019, 19:41 (CET)
Díky.--Zorka Sojka (diskuse) 24. 1. 2019, 19:55 (CET)
@Zorka Sojka: Děkuji za hezký článek, který se mně hodil jako interní odkaz do článku, který jsem psal předevčírem. Zdraví --Lubor Ferenc (diskuse) 24. 1. 2019, 19:57 (CET)
@Lubor Ferenc: Rádo se stalo. --Zorka Sojka (diskuse) 24. 1. 2019, 20:27 (CET)

@Horst: Znovu zdravím, Horste, prošla jsem si detailně vaše dnešní úpravy. Ještě jednou díky, ráda se z nich poučím, jsou fakt dobré. A dvě až tři z nich jsou tak úžasné, že mě mrzí, že nenapadly mě samotnou :-). Jedna úprava se mně ale nelíbí. Jedná se o ř. 43 kapitola “Život”. Změnil jste mi “Paní Nora” na “Jeho manželka Nora”. Já jsem o tom původně hodně přemýšlela a několikrát to měnila. “Jeho” do této věty podle mě vůbec nepatří. Předchozí věta mluví o “synu Kristianovi” a Nora není "jeho" manželka (ale matka). Když odstraním “Jeho”, zbyde mi tam “Manželka Nora se s mladším synem ...”, což mi připadalo trochu hloupé, (ale byla to jedna z mých předchozích variant), takže jsem nakonec zvolila podle mého nejvhodnější “Paní Nora”. Co tomu říkáte? --Zorka Sojka (diskuse) 24. 1. 2019, 23:25 (CET)

@Zorka Sojka:Zde je ta moje změna, abychom viděli. Měli bychom psát encyklopedickým stylem, takže paní Nora není určitě dobře. Je fakt, že jsem nepostřehl, že v předchozí větě jde o toho syna, nejsprávněji by tam mělo spíš být Nora Houfová… Změňte to dle Vás, pokud se Vám to takhle nelíbí. Mějte se--Horst (diskuse) 25. 1. 2019, 09:11 (CET)
@Horst: Díky. --Zorka Sojka (diskuse) 25. 1. 2019, 10:15 (CET)

Tabulka oberlandrátů[editovat zdroj]

Zdravím! Před pár lety jsi v článku Oberlandrat chválil tabulku oberlandrátů na německé wiki. Německá tabulka má tu nevýhodu, že neuvádí, ke kterému roku se vztahuje (teď jsem tam sice vložil data, ale jen to jen odhad podle počtu OLR). Začal jsem dělat podobnou tabulku podle konkrétního dokumentu, ale je to hodně práce, těžko zvládnu víc než jednu stránku za víkend. Zdrojový dokument je ze zdigitalizovaného fondu Státní tajemník u říšského protektora v Čechách a na Moravě (http://www.badatelna.eu/fond/959/zaznam/337876), skeny č. 140-155. Uvítám, pokud by ses chtěl podílet na vytváření tabulky podle vzoru OLR České Budějovice. Předem díky. --Honzula (diskuse) 26. 1. 2019, 22:15 (CET)

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit[editovat zdroj]

Zdravím Horste, u námi vloženého článku o INEX - Sdružení dobrovolných aktivit jsi přidal upozornění, že článek má znaky reklamy, politické agitace, propagace, sebepropagace apod. 10. 12. jsme udělali editaci, kdy jsme vyškrtli větu, která mohla působit jako sebepropagace. Mohl bys nás prosím upozornit, jestli se v textu vyskytují ještě další problematické pasáže? Děkuji. INEX SDA (diskuse) 29. 1. 2019, 09:43 (CET)

@INEX SDA:Dobrý den, ono je to celé Wikipedie:Propagační článek bez nezávislých netriviálních a věrohodných zdrojů.
Jak se píše ve zmíněném doporučení:
Wikipedie není nástrojem pro propagaci čehokoli (viz pravidlo „Co Wikipedie není“). Pokud píšete o nějakém předmětu, na jehož propagaci máte přímý zájem, pohybujete se na tenkém ledě. Udržení nezaujatého hlediska Vás může stát mnoho úsilí…
Proto je problematické psát například sám … o vlastní firmě, svém programu, internetovém projektu… a podobně. Pokud se k takovému psaní odhodláte, zvlášť úzkostlivě dbejte na nezaujatý úhel pohledu.
Rada co nebo jak udělat, je už obsažena v oné šabloně upravit: masivní redukce podružností o aktivitách, dozdrojovat organizaci, závislé zdroje nahradit nezávislými.
Propagací je celá sekce Vize a poslání, ponechal bych jen onen citát. Stejně tak není důvod proč by v článku který nemá jediný nezávislý zdroj měly být popisovány další Mezinárodní dobrovolnické sítě, bude nezbytná i redukce a popřípadě dozdrojování celé sekce Aktivity, samozřejmostí je odstranění externích odkazů z textu /více v WP:Externí odkazy.--Horst (diskuse) 29. 1. 2019, 14:27 (CET)

Tomáš Spurný[editovat zdroj]

Ahoj Horste, řešili jsme spolu stránku Pošumavská dudácká muzika, která již jde dohledat, ale stále jsou tam nějaké restíky. Nyní bych chtěl řešit stránku Tomáš Spurný, kterou jsem také tvořil a text, který je též stejný jako na posumavskadudacka.cz jsem odeslílal na email pro potvrzení autorství. Stránka však stále dohledatelná není. Je možné, že ještě není dořešeno autorství? Nebo je třeba stránka znova vytvořit? Děkuji za radu a přeji hezký den. --Martin (diskuse) 29. 1. 2019, 16:12 (CET)

@Bubule84:Ahoj, k Pošumavská dudácká muzika: je potřeba přidat nejméně dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, doplnit šablona:Infobox - hudební umělec a ještě malinko upravit, to udělám hned. Ten druhý článek Tomáš Spurný už kolega Jan Kovář BK, smazal, to znamená, že zatím nedorazil povolující e-mail do OTRS. Pokud by přišel, jistě text kolegové obnoví. Pokud ne, můžu Ti ho obnovit na soukromém pískovišti /nebo ho opět vezmeš na onom Tvém webu/ > já osobně, jak tak na ten text koukám /protože vidím i to smazané/ bych to celé uděla znovu a přesně dle pravidel, je to za pár minut hotové:
se zbytkem opět můžu pomoci--Horst (diskuse) 29. 1. 2019, 17:58 (CET)

@Bobule84, Horst: Text obnoven, za tohle se omlouvám, ale bylo to ve stejném ticketu, jako ta Pošumavská dudácká muzika, a vzhledem k tomu, že byl uzavřen kolegou, jsem jej předtím neviděl a dohledal až teď po upozornění. Nicméně, prosím o úpravu zejména úvodní věty (kterou jsem tam doplnil jen aby tam nějaká byla, neboť v obnoveném textu nebyla a to je chyba) a doložení dvou nezávislých netriviálních věrohodných zdrojů, díky za pochopení. S pozdravem --Jan KovářBK (diskuse) 29. 1. 2019, 18:27 (CET)

Významnost EKONOM online[editovat zdroj]

Zdravím Vás Horste,
přidal jste k mé stránce EKONOM online informaci ohledně podmínek významnosti.
Pokusil jsem se článek přepracovat. Můžete se na něj prosím podívat, zda již vyhovuje?
Děkuji.

--Elisoft (diskuse) 30. 1. 2019, 13:31 (CET)

@Elisoft:Ne nevyhovuje, přečtěte si důkladně Wikipedie:Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, další vyhodnocení bude dělat mazající správce, ne já, takže bude i další nezávislý pohled na věc--Horst (diskuse) 30. 1. 2019, 14:24 (CET)

Klára Preislerová - podmínka významnosti[editovat zdroj]

Ahoj Horste, rád bych věděl proč tato stránka nesplňuje podmínky významnosti? V odkazech je několik různých zdrojů, které informují a dokládají data ve článku. nerozumím kde je problém, když podobných - mnohem stručnějších - stánek je na wikipedii mnoho. Jakým způsobem mám více doložit podmínku významnosti. Děkuji Jan Preisler -- Tento příspěvek přidal(a) PREJAM (diskuse) 31. 1. 2019, 13:47 (CE(S)T)

@PREJAM:Ahoj, vše je popsáno v Wikipedie:Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje a Wikipedie:Významnost (lidé), odkazů je tam sice hromada /zbytečná/, ovšem jsou např od sponzorů > #1, nebo jde o triviální zmínky > např #2, prostorletnany nefunguje, co má dokazovat vzhledem k osobě Kláry eo na Ivana Poláka? Green Trees Monkeys triviální, facebook vůbec nelze užít, atd. tedy najdi několik ale skutečně nezávislých netriviálních a věrohodných zdrojů. Pak jde také o ty úpravy stylu, ale s tím Ti pomůžeme. Šablonu ale ponech, odstraní ji po posouzení někdo zkušenější--Horst (diskuse) 31. 1. 2019, 14:02 (CET)

Památník Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého[editovat zdroj]

Zdravím, proč jsi v článku Památník Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého doplnil do infoboxu informace, které se tahají z wikidat?--MIGORMCZ (diskuse) 5. 2. 2019, 10:23 (CET)

@MIGORMCZ:Ahoj, promiň bylo to v ek, už sem tu Tvou změnu vrátil, neboj také jsem pro maximální využití WD v iboxechrr.--Horst (diskuse) 5. 2. 2019, 10:29 (CET)

Hrachovka[editovat zdroj]

Pokud najdeš nějaký podobný článek, klidně mě pingni ve shrnutí, najdu si čas. Tohle zítra upravím. OJJ, Diskuse 5. 2. 2019, 17:58 (CET)

@OJJ:Tak ses pingnul sám, já teď přišel, /dlouho nebudu asi/ ale na uu to nebylo spíš subp. Ale díky ;-)--Horst (diskuse) 5. 2. 2019, 18:02 (CET)
Hotovo, upravil jsem to (a přesunul). Podívej se, jestli to takto může být. OJJ, Diskuse 6. 2. 2019, 10:08 (CET)

Zelňačka[editovat zdroj]

Zítra Ti možná po o poskytnu. :) [1]. Co bych pro Wikipedii neudělal. :) OJJ, Diskuse 8. 2. 2019, 15:24 (CET)

@OJJ:doma i mám celkem často páč, mám tahle jídla rád ale nikdy mě nenapadlo to vyfotit ;-) --Horst (diskuse) 8. 2. 2019, 15:47 (CET)
Líp to ale nešlo. :) Tak třeba jindy. :) OJJ, Diskuse 10. 2. 2019, 09:10 (CET)

Amwayáci opět útočí na článek o Amway[editovat zdroj]

Ahoj Horste, jen ti píšu, že tvé edity na stránce o kontroverzní MLM firmě Amway, byly revertovány dvěma Amwayáky. Jsou to pánové Historik75 a Cistic1. S prvně jmenovaným už byly velké problémy na anglickém článku o Amway, kde bylo zveřejněno, že je přímo napojen na firmu Amway. Oni i na svých stránkách o Amway odkazují na článek na wiki, takže potřebují, aby tam nikdo žádné negativní informace nepřidával. Domluvit se s nimi nelze. Buď budeš psát o firmě Amway jen pozitivně, nebo to hned smažou. Čili to vypadá na další editační válku. Každopádně o tom prosím informuj i ostatní wikipedisty, protože věřím, že Wikipedie by neměla být zneužívána k marketingu a vytvářením falešného dojmu, jak je MLM super. Hodně zdaru a věřím, že pravda zvítězí.

Jiří Fína[editovat zdroj]

Horste, podívej se, prosím, na Jiří Fína, zda šablona Upravit ještě nutná. Zdraví --Svenkaj (diskuse) 13. 2. 2019, 16:48 (CET)

@Svenkaj:Ještě jsem pár drobností upravil, trocha refů by neškodila, ale jinak celkem ok, takže šablona:Upravit odebrána. Měj se--Horst (diskuse) 13. 2. 2019, 17:53 (CET)
@Horst: Dík. Ještě se podívám, najdu-li nějakou referenci. Nemám rád, když mají stateční lidé nedodělané stránky :-) --Svenkaj (diskuse) 13. 2. 2019, 18:06 (CET)
@Svenkaj:Ano a hlavně si to nezaslouží, stačí znát osudy jejich spolubojovníků. Díky--Horst (diskuse) 13. 2. 2019, 18:12 (CET)