Diskuse s wikipedistou:Podroužek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

--Marek Koudelka (diskuse) 10. 12. 2017, 20:18 (CET)

Mazání informací[editovat zdroj]

Ahoj, tvůj požadavek na diskusní stránce Jessica Jislové, abychom informace nemazali, nejde dost dobře splnit. Pokud něco nevyhovuje principům a pravidlům Wikipedie, pak jedním z řešení je to smazat. Lepším řešením obvykle je to přepsat, ale ne vždy je na to dost času, informací apod.

Doporučoval bych ti postupně si přečíst informace, které ti nahoru dal Marek Koudelka. Je v nich hodně užitečného, i když dost věcí z toho možná pochopíš až později. Ať se ti tu daří a líbí. --Packa (diskuse) 11. 12. 2017, 00:06 (CET)

Díky, ty informace a doporučení jsem již četl a snažím se jimi řídit. Snad se ty články zlepší. --Podroužek (diskuse) 11. 12. 2017, 21:29 (CET)

Porušení práv[editovat zdroj]

Ahoj, bylo by to dobré, ovšem to porušení tam je stále, takže se i ta Tvá verze bude muset mazat /pokud tedy nepřijde povolení/. Řešením bylo to celé přepsat a bude se skrývat jen do toho přepsaného--Horst (diskuse) 12. 1. 2018, 18:18 (CET)

A, tak vidím, že sis už všiml. No tedy nyní je řešením napsat úvodní dvě tři věty + přidat to cos už přidal, zdroje atd, no a pak se skryje jen to staré--Horst (diskuse) 12. 1. 2018, 18:19 (CET)
Ahoj, to je hodně rychlý na mně. Všiml jsem si stránky že potřebuje úpravy. Tak jsem na ní začal trochu pracovat. Teprve se učím tak mně to trvá něž něco napíšu. Na internetu jsem si všiml stejného textu, ale už jsem něco napsal tak jsem to nechtěl mazat. Trvalo to asi 2 hodiny. Uložím to a koukám nějak moc bajtů na to že jsem jen trochu upravil jednu větu a přidal jednu referenci. Tak přemýšlím a kliknu znovu na tu stránku a už vidím šablonu, aha někdo byl rychlejší než já. Jak dál pokračovat nevím a ani pokračovat nebudu. Napsat článek je hodně těžké. Nevím co myslíš tím že se skryje. Je tedy škoda že tato spisovatelka na wiki nemá stránku. Už jenom ten počet knih a její věk. Já se teda do toho nebudu pouštět. Omlouvám se za komplikace.--Podroužek (diskuse) 12. 1. 2018, 18:40 (CET)
No to by byla škoda, ale nemáš se proč omlouvat. Tím skrytím myslím smazání revizí, které aut. právo porušují /to mohou jen správci/. No pokud to povolení nepřijde, něco kratičkého vytvořím, žijícím lidem se tak nějak nevěnuji.--Horst (diskuse) 13. 1. 2018, 21:00 (CET)

Tvé pískoviště[editovat zdroj]

Ahoj, jen drobná připomínka k Tvému pískovišti na Wikipedista:Podroužek/Pískoviště4: Ani na pískovišti není možné mít text, který je odněkud zkopírovaný, v tomto případě z odkazovaného zpravodaje. Text jsem proto zakryl. Omlouvám se za komplikace. V případě dotazů klidně piš. Měj se, --Martin Urbanec (diskuse) 11. 2. 2018, 15:56 (CET)

Ahoj, to jsem nevěděl. Text tam byl jen při práci na článku Václav Mattauch. Článek jsem jakž takž napsal. Hrozilo smazání, tak mně ho bylo líto, kdyby byl smazaný. Už text nepotřebuji, můžeš ho smazat. Příště si na pískoviště nebudu kopírovat text a nechám si tam jen odkaz na původní text. Dík za upozornění, pořád si na všechny pravidla nemůžu zvyknout. --Podroužek (diskuse) 11. 2. 2018, 18:58 (CET)
Ahoj, to nic :). Proto tady jsou ostatní, aby Ti v případě potřeby poradili. Pískoviště jsem smazal celé. Nádherný příští týden a díky, že jsi zde! --Martin Urbanec (diskuse) 11. 2. 2018, 20:13 (CET)

Pohřeb v Karpatech[editovat zdroj]

Dobrý den, název článku je podle pravidel pro Wikipedii, t.j. pouze název uměleckého díla. O co se jedná, je vysvětleno v podtitulu článku. Nepředpokládám, že by někdo hledal ve Wikipedii přímo tento název. (Nehledě na to, že tento název je odvozen od sochařské předlohy díla, vlastní název jednotlivých pomníků odvozen od památníku padlých ve světové válce). K článku se totiž jde dostat také prostřednictvím odkazu z článku Jan Štursa, nebo z kategorii. Zdravím--Mickapr (diskuse) 14. 2. 2018, 18:01 (CET)

Jo jo v pohodě, já jsem na stránku kliknul , protože mně zaujal ten název Pohřeb v Karpatech. Asi mají jiné zvyky při pohřbívání, pomyslel jsem si. Čtu a čtu a pořád nechápu o čem jen ten článek je, pořád žádné pohřbívání. Tak na to jsem reagoval. On totiž ten článek měl jiný úvod a slovo sousoší tam na začátku nebylo. On to Vloud změnil na běžný encyklopedický styl a proto je to již jasné a moje poznámka bezpředmětná. Ale aspoň to bylo zábavné. Hezký večer. --Podroužek (diskuse) 14. 2. 2018, 20:55 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - I. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté a wikimediáni,

Projekt Zkušenosti nových wikipedistů je projekt Nadace Wikimedia, který si klade za cíl experimentovat se způsoby, jakými lépe zaujmout a udržet si nové wikipedisty na středně velkých Wikipediích (česká a korejská Wikipedie byly zvoleny jako reprezentativní příklady). Stručné shrnutí projektu je jeho stránce na MediaWiki.org. Chtěli bychom vám každé dva týdny zaslat newsletter shrnující novinky o projektu.

Byl také vybrán český komunitní ambasador pro tento projekt: Martin Urbanec, autor tohoto e-mailu. Můžete mě kontaktovat s jakýmikoliv dotazy či připomínkami týkající se projektu. Rád bych vás ale požádal, abyste směřovali všechny své myšlenky nebo návrhy k tomuto projektu na tuto stránku, aby se jimi mohla zabývat celá komunita.

Novinky:

  • Již jsme mluvili s novými wikipedisty, a to jak udrženými, tak neudrženými. Také jsme se bavili se zkušenými wikipedisty, kteří pravidelně s nováčky pracují. Výzkum samotný je u svého konce.
  • Během výzkumu jsme přišli na několik poznatků: poznatkem míníme určitý vzor opakovaný napříč různými rozhovory s nováčky. Poznatky jsou informace, které mohou pomoci porozumět cestě nováčků na Wikipedii. Můžete si je všechny přečíst v našem reportu, kde jsou všechny popsány.
  • Rozdělili jsme také nováčky na několik osobnostních typů. Osobnostní typy jsou typy lidí, kteří se chovají různým způsobem, mají rozdílné motivace Wikipedii editovat a mají s Wikipedií rozdílné úmysly. Osobnostní typy nereprezentují jednu konkrétní osobu, ale mnoho rozdílných lidí s obdobným chováním. Objevili jsme celkem šest takových osobnostních typů, informace o nich si můžete přečíst na této stránce. Osobnostní typy jsou používány pro lepší návrh a tvorbu nástrojů pro ostatní lidi. Konkrétně pomáhají návrhářům, vývojářům a komunitě samotné porozumět výzvám nových wikipedistů, stejně jako jejich cílům a chování. Porozumění těmto informacím může pomoci vylepšit jejich zážitky z tvorby Wikipedie.

Rád bych vás požádal o přečtení zmíněného reportu a o sdělení svého názoru o poznatcích, na které jsme přišli. Co si myslíte, že může udělat Nadace Wikimedia nebo komunita pro zlepšení pocitů nových wikipedistů? Rád bych se dozvěděl názory hlavně od těch lidí, kteří pravidelně pracují s nováčky, jako jsou patroláři či instruktoři wikikurzů, ale samozřejmě si rád přečtu názory i všech dalších lidí.

S pozdravem,

Martin Urbanec, ambasador pro projekt Zkušenosti nových wikipedistů, 26. 2. 2018, 12:49 (CET)

Ahoj[editovat zdroj]

Ahoj nevíš prosím jestli se někde dá zjistit kolik lidí navštíví stránku třeba za den? Díky :) Fajsik (diskuse) 2. 3. 2018, 17:42 (CET)

Ahoj, ano dá. Jen ale stránka na wikipedii. Zjistím ti přesně tu stránku a napíšu ti ji zde.--Podroužek (diskuse) 2. 3. 2018, 17:51 (CET)--Podroužek (diskuse) 2. 3. 2018, 17:51 (CET)
Zde je odkaz Analýza návštěv, ve vyhledávacím políčku smaž Ester Ledeckou a napiš název stránky , která je na české wiki. Můžeš vlevo vybrat i období za které chceš analýzu. Chceš-li pomoct klidně se ozvy. Hezký den.--Podroužek (diskuse) 2. 3. 2018, 18:28 (CET)

Diskuse s wikipedistou:Tereza svob[editovat zdroj]

Dobrý den pane kolego, prosím buďte laskavý k nováčkům a předpokládejte dobrou vůli. Děkuji! --Gampe (diskuse) 8. 3. 2018, 18:23 (CET)

@Gampe:A já jsem právě vlídně napověděl kde najde nápovědu jak napsat článek. Nevím co vám na mém textu bylo nevlídné a nelaskavé. Nikdo si ji nevšímal tak jsem ji jen poradil. Asi to chce příště kytičku na uvítanou. :-) Hezký večer.--Podroužek (diskuse) 8. 3. 2018, 18:48 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - II. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté, milí wikimediáni,

nejprve bych dnes rád zdůraznil, že problém nových editorů je v Nadaci Wikimedia brán jako velmi důležitý.

Nadace Wikimedia v tuto chvíli sepisuje svůj roční plán (https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikimedia_Foundation_Annual_Plan) pro fiskální rok od července 2018 do července 2019. V návrhu ročního plánu departamentu Audiences se vyskytuje množství projektů týkající se primárně nových editorů, na které se tento departament plánuje primárně zaměřit. Zmiňované projekty pocházejí z výzkumu Zkušenosti nových wikipedistů a z následných diskusí. Plán bude publikován ke komunitní diskusi 29. března na Meta Wiki.

Kromě toho nedávno v Nadaci Wikimedia začal pracovat nový produktový manažer Marshall Miller zaměřující se právě na nové editory. Marshall v minulosti pracoval pro různé politické kampaně a neziskové organizace, kde měl na starost nabrat a udržet dobrovolníky. V Nadaci Wikimedia povede tým Growth vytvořený pro úpravu softwaru za účelem udržení nových wikipedistů.

Závěrem bych rád požádal všechny wikipedisty/wikimediány, které zajímá dění ohledně určité části softwaru MediaWiki (software, na kterém Wikipedie běží), aby mi zaslali své uživatelské jméno, úroveň své psané a mluvené angličtiny a název oné části, které by se chtěli věnovat, a to e-mailem na martin.urbanec@wikimedia.cz nebo na mé diskusi na Wikipedii. Zmiňovanou částí software může být cokoliv od mobilní editace přes poslední změny po komunikační a diskusní systémy, záleží jen na vás. Jakmile to bude užitečné, spojím vás se zaměstnancem Nadace Wikimedia, který se danému produktu věnuje a budete mu následně moci sdělit cokoliv MediaWiki se týkající. Prosím, dejte mi vědět i pokud anglicky vůbec neumíte, vaše myšlenky rád přeložím a přepošlu Nadaci Wikimedia.

Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se projektu, neváhejte se na mě obrátit.

Pojďme zlepšit pocit nováčků,

--Martin Urbanec (diskuse), ambasador pro projekt Zkušenosti nových wikipedistů, 13. 3. 2018, 08:40 (CET)