Wikipedie:Potřebuji pomoc/Mentoři

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tato stránka obsahuje seznam wikipedistů, kterým nevadí, když je systém bude náhodně přidělovat nově příchozím nováčkům a tito nováčci se na ně budou obracet s různými dotazy. Tato stránka je využívána Domovskou stránkou nováčka, což je funkce vyvíjená týmem Growth v rámci projektu Zkušenosti nových wikipedistů.

Mentoři si mohou zvolit větu, která se bude zobrazovat nováčkům spolu s jejich uživatelským jménem, namísto výchozí „Tento zkušený wikipedista ví, že jste noví, a může vám pomoci s editováním.“. Způsob, jak takovou větu přidat i na jaké věci je třeba dát si pozor, je popsán na MediaWiki.org.

Doporučujeme přečíst si nápovědu popisující, jak s nováčky komunikovat. Je vhodné nováčky při odpovídání zmínit, jinak nepřijde žádné oznámení, že jste odpověděli. Mentoři tak mohou učinit například pomocí šablony {{Odpověď}}.

Také vám doporučujeme přihlásit se k odběru newsletteru projektu Zkušenosti nových wikipedistů, kde se dozvíte o nových projektech týmu Growth, které pak můžete jako mentor nováčkům doporučovat. V případě libovolné otázky týkající se projektu či komunikace s nováčky se můžete obrátit na ambasadora projektu.

Znáte-li se s některým nováčkem i mimo Wikipedii, můžete si jej převzít pomocí speciální stránky Speciální:Převzít nováčka. Doporučeno zejména pro wiki-kurzy. Chcete-li mentorovat pouze některé, vybrané, nováčky, můžete se místo této stránky zapsat na seznam manuálně přiřazovaných mentorů. Systém vás poté bude za mentora považovat, ale nebude vám žádné nováčky přiřazovat automaticky – mentorovat budete jen uživatele, které si sami převezmete.

Seznam mentorů

 1. Wikipedista:Martin Urbanec|Ahoj/Dobrý den, na Wikipedii působím jako jeden ze správců a rád pomáhám nováčkům. V případě jakýchkoliv dotazů se na mě neváhejte obrátit, rád poradím.
 2. Wikipedista:Janbery
 3. Wikipedista:JAn Dudík
 4. Wikipedista:Czeva|Ahoj/Dobrý den, moc ráda pomohu, neváhej/te se mne na cokoli zeptat. Žádná otázka není hloupá :-)
 5. Wikipedista:Podroužek
 6. Wikipedista:Vojtasafr|Ahoj / Dobrý den. Pokud přicházíte s cílem pomoci Wikipedii vylepšit, velmi rád Vám pomohu. Pokud přicházíte s cílem cokoli propagovat, napsat autobiografii apod., odpověď rozhodně nečekejte.
 7. Wikipedista:OJJ|Jsem správce a pomůžu rád. Podle vzoru nauč hladového rybařit, než abys mu lovil ryby, se ale také snažím od začátku učit základy práce na Wiki.
 8. Wikipedista:Juandev
 9. Wikipedista:Svenkaj|Všichni wikipedisté si prošli počátečními odrazujícími neúspěchy. Měl jsem štěstí na přítele, který mě úskalími provedl a rád dnes zase pomůžu já.
 10. Wikipedista:Bovera78
 11. Wikipedista:Jakub Sochor
 12. Wikipedista:Jan Myšák|Zdravím, na Wikipedii působím jako jeden ze správců. Pište, rád pomůžu :)
 13. Wikipedista:KPX8| Začátečníkům poradím, ale i pomůžu s tvorbou prvních článků.
 14. Wikipedista:Felix220|Ahoj/Dobrý den. Rád pomohu, nebojte se zeptat :)
 15. Wikipedista:Hugo|Ahoj/Dobrý den, nebojte se zeptat. Rád vám pomůžu s editací wikipedie.
 16. Wikipedista:Ikcur
 17. Wikipedista:Gampe
 18. Wikipedista:Tengoblinekcz