Diskuse s wikipedistou:Vojtasafr

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Má stránka Diskuse (vzkazy sem) ToDo Rozpracované stránky Příspěvky Založené

Pfeil rechts.svg Předtím, než mi napíšete..

  1. Odstranil jsem Vámi vložený odkaz nebo rovnou celý pokus o článek? Přečtěte si prosím pravidla Externí odkazy, Propagační článek a Co Wikipedie není a 2 nezávislé netriviální věrohodné zdroje.
  2. Odstranil jsem Vámi vložené informace? Přečtěte si pravidla Významnost, Nezaujatý úhel pohledu, Věrohodné zdroje a také Časté chyby.
  3. Editujete bez použití tlačítka Ukázat náhled, ukládáte každou maličkost a byl jste za to zablokován? Přečtěte si svou diskusní stránku, tam se dozvíte, proč je důležité jej používat.
  4. Vložil(a) jste sem text, který byl označen jako Porušení autorských práv? Pošlete povolující mail do WP:OTRS, adresa je permissions-cs@wikimedia.org, je to jediný možný způsob, je zbytečné posílat mail mně nebo psát sem.
Ušetříte tím mnoho práce a času sobě i mně. Děkuji za pochopení.


Archiv diskusní stránky
Archiv

Archiv diskuse:Ahoj, zde se mnou můžete diskutovat. Stručná doporučení pro diskusi:

  • když mi napíšete sem, já Vám sem odpovím
  • když mi napíšete kamkoli jinam, upozorněte mě šablonou Odpověď
  • když Vám chci napsat já, napíši vám do Vaší diskuse

Děkuji Vojtasafr (diskuse), wikipedistaDík za robota[editovat zdroj]

Dík za typografické opravy! --Gampe (diskuse) 4. 1. 2018, 17:34 (CET)

@Gampe: Ahoj, není zač :-) --Vojtasafr (diskuse) 5. 1. 2018, 16:16 (CET)

Vyznamenání[editovat zdroj]

Je pravda, že si můžeme udělit vyznamenání sami? Někteří wikipedisté to tak dělají. Adámoz (diskuse) 11. 1. 2018, 17:53 (CET)

@Adámoz: S dovolením odpovím já. Vyznamenání za věrnost Wikipedii určitě ano (pokud na něj máte nárok), jak to chodí s ostatními vyznamenáními, nevím, protože si sám vyznamenání neuděluji. Awewewe (diskuse) 11. 1. 2018, 17:55 (CET).
@Adámoz: Ano, můžete si udělit vyznamenání sám, leč to mnoho členů komunity nevidí rádo. Berte to tak, že to prostě jsou ocenění za to, že pomáháte Wikipedii; primárně od ostatních uživatelů, kteří si Vaší aktivity všimnou a poděkují Vám za ni. Uživatelů, kteří prahnou po vyznamenání a chtějí je získat za každou cenu, si v žádném případě nevážím tolik, co uživatelů, kteří třeba nezištně pomáhají, nebo píší NČ a nikdy si o vyznamenání neřekli; sebeudělování vyznamenání považuji za nanejvýš dětinské a hloupé. --Vojtasafr (diskuse) 11. 1. 2018, 18:51 (CET)

Velikonoce[editovat zdroj]

Jen poznámka k této editaci. Velikonocemi před vzkříšením Ježíšovým byla nazývána Veliká noc, kdy byli Židé propuštěni z egyptského zajetí. Sám Nový zákon, alespoň co si pamatuji, tak ony dny nazývá (poslední večeře, tedy seder je v ekumenickém překladu nazvána jako „velikonoční večeře“). Ježíš Kristus tedy o Velikonocích z mrtvých vstal. --Tadeáš Bednarz (diskuse) 12. 1. 2018, 14:55 (CET)

@T.Bednarz: Je to na delší debatu. Soudě dle tehdejší definice na tom portále vstát z mrtvých nemohl, jelikož svátky, kdy si připomínáme jeho vzkříšení a pečeme mazance se tehdy asi opravdu nevedly. Z teologického hlediska máš ale samozřejmě pravdu. --Vojtasafr (diskuse) 12. 1. 2018, 14:58 (CET)

Nálepky[editovat zdroj]

Díky! :-) Posílám vám na projev díků wikikytičku.Tournesol.pngAdámoz (diskuse) 16. 1. 2018, 18:12 (CET)

@Adámoz: Nemáte zač, za kytičku děkuji; příště se jen pls podepiště (--Vojtasafr (diskuse) 16. 1. 2018, 18:04 (CET)). Díky! --Vojtasafr (diskuse) 16. 1. 2018, 18:04 (CET)

Reminder about Blocking consultation[editovat zdroj]

Hello again,

The discussion about new blocking tools and improvements to existing blocking tools is happening on meta now and is in the final days.

We contacted you because you are one of the top users of the blocking tool on this wiki. We think that your comments will help us make better improvements. There is still time to share your ideas. You can post to the discussion in any language.

Thank you if you have already shared your thoughts. You can also help out by sharing a link to the meta discussion with users on this wiki. Or you can translate the summary of the discussion and share it on this wiki.

If you have questions you can contact me on wiki or by email.

  • I apologize for posting in English.

For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF), Community Advocate, Community health initiative (talk) 16. 1. 2018, 23:52 (CET)

Diskuse[editovat zdroj]

Ahoj, dneska jsem po Tobě přeblokovával vandala, co si mazal diskusi. Doporučuji rovnou vždy zatrhnout i ⬜ Zabránit tomuto uživateli editovat vlastní uživatelskou diskusi po dobu zablokování. OJJ, Diskuse 30. 1. 2018, 10:18 (CET)

@OJJ: Já doporučuji to nezaškrtávat vždy, ale jen v okamžiku, kdy je to potřebné. Má to sloužit jako prevence skutečného nevhodného chování, ne potenciálně možného. --Martin Urbanec (diskuse) 30. 1. 2018, 12:06 (CET)
Tak Horst mi radil opak.OJJ, Diskuse 30. 1. 2018, 12:08 (CET)
Má to ve zvyku, ale není to dobře. Pak se nejde z hlediska blokovaného vůči bloku nijak bránit, zvlášť, když se v blokační zprávě radí obrátit se na správce pomocí fce poslat e-mail. A když se by default blokuje... --Martin Urbanec (diskuse) 30. 1. 2018, 12:10 (CET)
@Martin Urbanec: Nejen on, ale ok, radit nebudem. :) --OJJ, Diskuse 30. 1. 2018, 12:18 (CET)
@OJJ: Ahoj, odkliknul jsem to úmyslně, jelikož jsem nepovažoval za důvodné riziko, že si bude vandalizovat DS. Nicméně děkuji za reblok, byl jsi rychlejší (tou dobou jsem ještě byl u PC). --Vojtasafr (diskuse) 30. 1. 2018, 15:47 (CET)

Nadvšenec[editovat zdroj]

V editacích s odstraňováním mezer jsem se rozhodl pokračovat, ale můžeme doladit nepříjemnosti, tak aby z toho měla prospěch Wikipedie, pokud nechcete nebo nemáte zájem se domluvit na kompromisu, nebudu vám to mít za zlé, když založíte nějakou žádost, která by mě v tom jakkoliv omezila, jen mě prosím o ní informujte. Jinak to nebudu přehánět, budu to dělat s mírou s jakou jsem to dělal 2 roky zpátky. --Nadvšenec (diskuse) 3. 2. 2018, 19:04 (CET)

@Nadvšenec: Odpovím Vám takto stručně, přeberte si to, jak chcete: Čtenáři jde o to, aby měla Wikipedie kvalitní obsah, širokou škálu článků pokrývajících co nejvíce témat; chtějí věrohodný obsah, ozdrojovaný obsah. --Vojtasafr (diskuse) 3. 2. 2018, 19:15 (CET)
Když už se nezmohu na další článek, pak mohu pomoct i jinak. Není a nebude to jediná činost na Wikipedii. Kde v tom vidíte pořád špatnost? Článek bude o to důvěryhodnější, když si čtenář projede vzhled stránky. --Nadvšenec (diskuse) 3. 2. 2018, 19:19 (CET)
Ostraňování mezer je zákázáno por všechny nebo jen pro mě :). --Nadvšenec (diskuse) 4. 2. 2018, 9:47 (CET)
@Nadvšenec: Ano. Filtr nyní tyto zbytečné editace zakazuje všem. OJJ, Diskuse 4. 2. 2018, 09:53 (CET)
Co by si beze mě Wikipedie počala... ;) Jinak vidím, jak tu funguje komunita. Něco mi řeknete a já to prostě musím splnit, to už bych raději bral ŽOO, ale už je pozdě... --Nadvšenec (diskuse) 4. 2. 2018, 9:57 (CET)
Další podobné příspěvky považuji za trolling. --OJJ, Diskuse 4. 2. 2018, 10:02 (CET)
@Nadvšenec: Jinak, když se koukám na Váš nový článek Volby prezidenta USA 1812, za ten Vás rád pochválím. To je to, co Wikipedie potřebuje a co bude čtenáře zajímat! --OJJ, Diskuse 4. 2. 2018, 10:08 (CET)
@OJJ: Překvapilo by mě, kdyby jste ten článek nečetl. --Nadvšenec, Diskuse 4. 2. 2018, 10:19 (CET)
@Nadvšenec: Proč se neustále vracíte k činnosti, za kterou Vám komunita nadává a nepokračujete v té, za kterou jste chválen? Jinak Vám důvodně hrozí, že to někdo nevydrží a založí další ŽOO... --Martin Urbanec (diskuse) 4. 2. 2018, 10:23 (CET)
@Martin Urbanec: Ale, ale jestli pak to není wikipedista, který mě jen ignoruje nebo káže. Já v psaní článků delších než pahýl pokračuji, naopak mazání mezer, které nikomu po 2 roky mé činosti nikomu nevadila, už ani nemohu dělat. Buďte rád, že vám odepisuji, a co víc upřímně. Na mém místě bych vás měl nejraději ignorovat jako vy mě, ale pro jednou budu za toho hodného pro ostatní já ;). Já už toto téma opouštím, ale prostě se mi to příčí v mysli. --Nadvšenec (diskuse) 4. 2. 2018, 10:28 (CET)
@Vojtasafr: Nevím, jak jsem to dokázal, ale dokázal jsem vymazat mezeru :D [1]. --Nadvšenec (diskuse) 4. 2. 2018, 10:32 (CET)
@Nadvšenec: Co je Vám vytýkáno víte, proč je Vám to vytýkáno víte, víc vědět nepotřebujete. Že odstraňování mezer nikomu po dobu dvou let nevadilo je prachsprostá lež, což vy ale také moc dobře víte; nejsem první, kdo s tím přišel. Víc k tomu říkat nebudu, ani mi laskavě neodpovídejte. Howgh. --Vojtasafr (diskuse) 4. 2. 2018, 13:53 (CET)

Mladí občanští demokraté[editovat zdroj]

Dobrý den, rád bych se zeptal na důvod smazání, když hlavní argument o nevýznamnosti byl vyvrácen v diskuzi, když byly přiloženy odkazy na významné média/periodika, kde o nich byly zmínky. Údajně pro významnost jsou rozhodující 2 články či příspěvky v médiích, což MOD splnili. Přeji pěkný den --MajkyCZ (diskuse) 5. 2. 2018, 21:02 (CET)

@MajkyCZ: Hlavním důvodem pro smazání byl výsledek diskuse, v níž tři kolegové významnost zpochybnili.
Ad významnost - média musí o předmětu článku referovat jakožto o hlavním předmětu daného článku; musí mu poskytnout nezanedbatelný prostor - čili článek by měl pojednávat výhradně o MOD. Pokud takovýto zdroj existoval, měl být zapsán do článku.
Dále platí mé doporučení, že vám ho mohu vylovit zpět (článek lze vždy obnovit), vložit do Vašeho uživatelského prostoru, kde jej můžete dopracovat, případně jeho části začlenit do článku o ODS. Budete-li potřebovat jakoukoli radu,pomoc, atd., neváhejte mi napsat. Zdraví --Vojtasafr (diskuse) 5. 2. 2018, 21:21 (CET)
Pokud jsem četl diskuzi správně, tak významnosti zpochybnil uživatel Martin Urbanec. Další uživatel zpochybnění smazal po doplnění zdrojů a na základě 3. ty zdroje byly doplněny.

Chápu ovšem správně, že až významnost bude ještě vyšší, tedy budou další články atd, tak bude možno článek založit znovu? Děkuji, můžete mi to obnovit, i když text znám. Alespon bude méně práce :)--MajkyCZ (diskuse) 5. 2. 2018, 21:26 (CET)

@MajkyCZ: A pod tím významnost zpochybnili další dva kolegové. V čase, kdy jsem článek mazal v něm byl jeden zdroj... Ano, chápete správně, lze kdykoli založit znovu. Do Vašeho UP přesunu zítra, z mobilu se to blbě dělá. Kdyby to do devíti ráno nebylo, neváhejte se připomenout. --Vojtasafr (diskuse) 5. 2. 2018, 21:46 (CET)
Ale 4 zdroje byly uvedeny v diskuzi, nikoliv ve článku (byl to vice magazin, česká televize, parlamentní listy a Duel Seznamu). No nic, budeme čekat, přeji pěkný večer --MajkyCZ (diskuse) 5. 2. 2018, 21:51 (CET)
@MajkyCZ: Máte to zde --Vojtasafr (diskuse) 6. 2. 2018, 14:39 (CET)

Přesun hotových článků do HJP[editovat zdroj]

Ahoj, při přesunu článku z dílny do hlavního jmenného prostoru prosím odškrtávej tu volbu ponechat přesměrování, protože takhle to je špatně. Něco jsem prošel, ale zřejmě ne všechno, tak to přesměrování potom promaž, dík. Uvidíš to ve sledovaných stránkách, co mám na mysli. Měj se. --Jan KovářBK (diskuse) 14. 2. 2018, 18:40 (CET)

@Jan Kovář BK: Ahoj, ok, ale zajímalo by mě, proč to je špatně... --Vojtasafr (diskuse) 14. 2. 2018, 18:48 (CET)
Kromě toho, že jsem to za čtyři roky na Wiki pochytil jako zvyk, ti to tedy zkusím sehnat i písemně. --Jan KovářBK (diskuse) 14. 2. 2018, 18:50 (CET)
A BTW kdyby to tak nebylo úmyslně, tak to samozřejmě smažu...--Vojtasafr (diskuse) 14. 2. 2018, 18:55 (CET)
Proč by uživatel nemohl mít ve svém prostoru přesměrování na další stránky? Čemu vadí? Vojtasafr je správce a kdyby přesměrování mít ve svém prostoru mít nechtěl, samozřejmě je může snadno smazat. --Martin Urbanec (diskuse) 14. 2. 2018, 19:02 (CET)
Hledám to, když dovolíte a vydržíte. Nebo musím odpovědět do několika minut? Jde mi o to, že to nikdo nemá. Už jsem prošel spoustu stránek, a zatím jsem to nikde neviděl. Nemáš to ani ty, Martine, i když u tebe jsem to v minulosti viděl a myslím že jsem to s tebou kdysi probíral. Jist si ale nejsem. Chtěl jsem se tě zeptat soukromě, ale vidím, že odpověď (bez dotazu) jsem už dostal. Tak se holt zeptám někoho jiného. --Jan KovářBK (diskuse) 14. 2. 2018, 19:06 (CET)

Tak to písemně zřejmě není ošetřené, neboť jsem to nenašel. Nebo špatně hledám. Nicméně, z interní komunikace s několika kolegy jsem se dozvěděl, že to asi v pohodě není, ale také že s tím prý máš nějaký záměr. Omlouvám se ti tedy za unáhlenost, ta přesměrování si tam vrať a já se ti do toho nebudu montovat. --Jan KovářBK (diskuse) 14. 2. 2018, 19:50 (CET)

Souhlasím s Janem Kovářem, hlavní prostor by se podle mě měl s ostatními míchat co nejméně, už z principu. Když třeba si třeba prohlížím seznam přesměrování na nějaký článek, nestojím o to, vidět tam něco přimíchaného z uživatelského prostoru. Nicméně, z interní komunikace s několika kolegy jsem se dozvěděl, že to asi v pohodě není, ale také že s tím prý máš nějaký záměr.: to zní záhadně, bylo by podle mě dobré být transparentní a vysvětlovat proč se něco nějak děje (na druhou stranu chápu, že třeba není možné zveřejnit něčí komunikaci). --Pavel Krupička (diskuse) 14. 2. 2018, 22:15 (CET)

V této souvislosti by mě zajímalo, jestli je podle vašeho názoru lepší stránku z uživatelského prostoru do hlavního přesouvat nebo použít ctrl+c ctrl+v? Byla na toto téma diskuze, ale už ji nemohu najít. Někdo se tam přimlouval za druhý způsob kvůli přehlednější a ne tak dlouhé historii. --Perid (diskuse) 14. 2. 2018, 22:27 (CET)
Ten názor jsem zastával já a vedla se na mé stránce. Ale závěr byl takový, že možné je obojí. --Pavel Krupička (diskuse) 14. 2. 2018, 22:37 (CET)
@Pavel Krupička: Jo, to bude ono. Díky! --Perid (diskuse) 14. 2. 2018, 22:46 (CET)

Podle mě je nevhodné přesměrovávat z jednoho prostoru do druhého. Jedinou výjimkou je uživatelský prostor - z toho si může přesměrovávat kdokoliv jak a kam chce. Je to jeho prostor. --Palu (diskuse) 14. 2. 2018, 22:51 (CET)

Tvoje UP[editovat zdroj]

Zdravím. Tu poslední změnu (tibetská vlajka) bych doporučoval nějak opravit, případně zrušit - činí stránku v podstatě nepoužitelnou (na mém monitoru zabírá vlajka většinu obrazovky včetně záhlaví stránky a pohybuje se jak roluji). --Vachovec1 (diskuse) 10. 3. 2018, 15:07 (CET)

u mě to vypadá nejspíš ještě hůře. --Martin Urbanec (diskuse) 10. 3. 2018, 16:06 (CET)
Aby zakryla stránku je cíl, záhlaví jsem opravil. --Vojtasafr (diskuse) 10. 3. 2018, 17:08 (CET)

WP Mluvící Wikipedie[editovat zdroj]

Ahoj, nechtěl by ses angažovat v Mluvící Wikipedii? Kdysi jsi to někde kvotoval, co se pamatuji. --Tadeáš Bednarz (diskuse) 2. 4. 2018, 01:09 (CEST)

@T.Bednarz: Ahoj, pár dní plánuji ještě od WP oddech, celkem mě správcování unavilo. Na mluvící Wikipedii se snad časem dostanu, pochybuji však že dříve, než od poloviny června, páč budu organizovat Noc kostelů v teplické Alžbětě, výstavu ke 100 letům republiky v Beuronské kapli, do toho mám ještě různé soutěže, takže do června se na to nedostanu.
Pozitivní ale je, že formát MP3 je již zcela svobodný, tudíž nemusíme používat .ogg . A ano, máš pravdu, trochu jsem se v mluvící Wikipedii pasivně angažoval. Měj se, --Vojtasafr (diskuse) 2. 4. 2018, 16:03 (CEST)

Smazání neprázdné kategorie[editovat zdroj]

Ahoj. Smazal jsi stránku Kategorie:Šablony pro tabulky znakových sad. Kategorie ale nebyla/není prázdná, zůstala/zůstává tam stránka. --Vachovec1 (diskuse) 9. 7. 2018, 23:02 (CEST)

Hotovo Hotovo.Hotovo -Vojtasafr (diskuse) 9. 7. 2018, 23:25 (CEST)

Pomoc s uzly[editovat zdroj]

Ahoj, prosím o pomoc s identifikací uzlů na fotkách, doporučil mi Tě Martin Urbanec. Uzly jsou: Dvojitý rybářský uzel 3, Techmania, Plzeň.jpg a Dvojitý rybářský uzel 2, Techmania, Plzeň.jpg.Předem děkuji. --Zpevdeste (diskuse) 20. 7. 2018, 15:13 (CEST)

Ahoj, s tím ti bohužel neporadím, možná by mohl vědět někdo z wikiprojektu skauting, které teď upozorním, takže je nemusíš oslovovat znovu: @Draceane, Bety M., Agi~cswiki:. Mimochodem - když jsi vkládala odkaz do mojí diskusní stránky, zřejmě jsi tam zapomněla vložit před názvem souboru předponu "File:", ve správném případě by to mělo být takto: [[:c:File:Dvojitý rybářský uzel 3, Techmania, Plzeň.jpg|Dvojitý rybářský uzel 3, Techmania, Plzeň.jpg]]. Takto to odkáže na stránku Dvojitý rybářský uzel 3, Techmania, Plzeň.jpg, která samozřejmě neexistuje, a nikoli na File:Dvojitý rybářský uzel 3, Techmania, Plzeň.jpg, na které je umístěn ten soubor. Rovnou si to můžeš opravit, aby ti ti ostatní nemuseli doplňovat operativně v Commons ;-). Měj se, --Vojtasafr (diskuse) 20. 7. 2018, 15:41 (CEST)

Give your feedback about changes to Special:Block[editovat zdroj]

Hello,

You are receiving this message because you are a top user of Special:Block on this wiki. Thank you for the important work that you do. There is a discussion happening about plans to improve Special:Block with the ability to set new types of blocks. To get the best design and new functions added, it is essential that people who use the tool join the discussion and share their opinions about these changes.

Instead of a full site wide block, you would be able to set a Partial Block. A user could be blocked from a single page, multiple pages, one or more namespaces, from uploading files, etc. There are several different ways to add this feature to Special:Block. Right now Important decisions are being made about the design and function.

Please review the page on Meta and share your feedback on the discussion page. Or you can reach me by email Also, share this message with anyone else who might be interested in participating in the discussion.

I appreciate any time that you can give to assist with making improvements to this feature. Cheers, SPoore (WMF) (talk) , Trust and Safety Specialist, Community health initiative (talk) 10. 8. 2018, 03:56 (CEST)

  • Apologizes for posting in English.

Dno správcovské legitimity[editovat zdroj]

Tak nakonec je závažnější přečin upozorňování na demagogické soudy zaujatých správců než porušování pravidel. Pravidla se hodí asi jen výběrově podle toho, kdo je porušuje, a zdá se, že v tomhle je mnoho správců zajedno. Taková salva dobrotivého diktátu ze všech stran na NS, která vhodnou kombinací logických klamů ochrání ty hodné od těch zlých před duchem pravidel i argumentací. Bravo. --Palu (diskuse) 4. 9. 2018, 18:50 (CEST)

@Palu: Nikoho jsem tímto příspěvkem nechránil či nehájil, jen jsem Vás upozornil na to, že NS není od diskutování, ale od kladení požadavků správcům. Nebyl jsem ani prvý a zřejmě ani poslední, co Vás na to upozorňoval. Že tam čtete mezi řádky něco, co tam není, je Váš problém, nikoli můj. Daný případ jsem nezkoumal a zkoumat se nechystám, nikdo o revizi nežádal a osobně je mi to úplně jedno. Kdybych měl kontorlovat každé porušení pravidel na Wikipedii, budu z toho mít hlavu jako balón. Vidím, že to kolega zamítl, nikdo o revizi nežádá → neřeším to.
V upozorňování na soudy správců Vám bránit nechci, nebudu a nakonec ani nemohu, pokud to budete řešit v místech k tomu určených. Pokud to budete řešit tam, kde nemáte, budu Vás upozorňovat na to, že to dělat nemáte. A až vaše psaní tam, kam to nepatří přesáhne únosné meze, budu já (anebo jiný správce) nucen použít možné technické prostředky, abychom Vám v tom zabránili. Berte to jako upozornění myšlené v dobrém, neboť není mým cílem zde dělat dusno, blokovat Vás atd., ale pokud nebudete dodržovat Vám známá pravidla, na která jste upozorňován stále dokola, budu k tomu bohužel muset přistoupit...
A pro srovnání - správné řešení zvolil Bazi, když se ozval kolegovi Matesovi a nevířil diskusi na NS, za což jsem rád. Howgh.--Vojtasafr (diskuse) 4. 9. 2018, 20:04 (CEST)
Evidentně jsem mluvil k věci a rozporoval předešlé rozhodnutí se záměrem upozornit nějaké další správce. Jestli na to je jiné místo, které sledují správci, já ho neznám. Pochybuju, že všichni správci sledují stránku Matese. Vyhrožování v takové situaci blokem považuju spíš za šikanu než za dobře míněnou radu. --Palu (diskuse) 4. 9. 2018, 20:09 (CEST)
Obecně vzato pak nechápu, kdo a za jakým účelem vymyslel, že plebs nesmí diskutovat se správci. Místo, aby byli lidi motivováni řešit problémy, tak jsou za to ještě trestáni. Chápal bych, že může být kdokoliv odkázán na jiné místo, pokud už je debata příliš vzdálená účelu NS, ale vyhrožovat blokem při první reakci, ještě když je to reakce na demagogické rozhodnutí, to je fakt úlet. --Palu (diskuse) 4. 9. 2018, 20:22 (CEST)
Tak ještě jednou. Pokud chcete klást požadavky správcům, napište na NS. Pokud chcete revidovat rozhodnutí správce, napište na NS. Pokud chcete o rozhodnutí správce diskutovat, použijte třeba diskusní stránku daného správce (jako to udělal Bazi, případně pak můžete přidat na NS link, aby to ten, koho to zajímá našel), nebo diskusi k NS, pokud máte potřebu, aby to opravdu každý správce viděl (budou Vás mít hned radši, až jim zahltíte sledované diskusí, která je třebas vůbec nezajímá, to jen tak mimochodem).
Pokud byste byl na to, že se na NS nediskutuje upozorňován poprvé, nikdo by vám "nevyhrožoval". Neboť ale pravidla (konkrétně č. 5) dodržovat setrvale odmítáte, jste na to upozorňován často, musíme "vyhrožovat" blokem. --Vojtasafr (diskuse) 4. 9. 2018, 21:32 (CEST)
OK, přidání linku na NS na následnou diskusi beru jako řešení. Doufám, že se nenajde někdo, kdo by mi vyhrožoval i za to.
Opakovaně diskutuji o špatných rozhodnutích správců jen proto, že podobný návod jak postupovat jste mi jako první právě poskytl vy. Možná by stálo za to to napsat někam na NS, pokud vám nedělá takhle úletové blokování za reakce na špatná správcovská rozhodnutí nebo manipulace vyloženě radost a nečekáte, kdo se na to chytí a koho byste zase mohli bloknout nebo vystrašit blokem.
K poznámce o nezájmu - nemám rád rozdělení správců na ty, kteří manipulují s pravidly a na ty, které to nezajímá a stěžování si na to je otravuje. Rád bych, kdyby to bylo úplně jinak. --Palu (diskuse) 4. 9. 2018, 21:44 (CEST)
Mimochodem, začínat větou "tak ještě jednou" a pak svoje původní myšlenky rozvést, doplnit a hlouběji vysvětlit, mi nepřijde zrovna zdvořilé. Je to takové to povídání z donucení s někým, koho nemáte moc rád a vlastně na něj i chcete dělat bububu. O rovném vztahu a vůli spolupracovat to moc nesvědčí. --Palu (diskuse) 4. 9. 2018, 21:52 (CEST)
Poslyšte, kolego Palu, co to tady vyvádíte? Je zcela jasné, že na NS se nediskutuje, to byste měl vědět a nedělat tady takového ublíženého. --Zbrnajsem (diskuse) 4. 9. 2018, 23:10 (CEST)
Možná jste to přehlédl, ale tvrdím tady, že nešlo o diskusi. --Palu (diskuse) 5. 9. 2018, 07:09 (CEST)

Peterbald[editovat zdroj]

Dobrý den! Jaké myslíte odkazy? Mylíte třeba tady ty odkazy https://en.wikipedia.org/wiki/Peterbald, https://pl.wikipedia.org/wiki/Kot_peterbald já jsem znich čerpal a napsal tady ten to článek, nebo myslíte jiné odkazy?--Martinxxl (diskuse) 8. 10. 2018, 17:57 (CEST)

@Martinxxl: Ještě jednou dobrý den, odkazy na cizojazyčné Wikipedie nemyslím. Na wikipedii platí pravidlo o věrohodných zdrojích, které říká, že stránky typu wiki nelze použít jako zdroj, neboť wiki nejsou zdroje věrohodné. Mám tedy na mysli zdroje "externí", např. knihy, články na internetu (ale ne wikipedie, blogy, diskusní fóra apod.). Takto stačí? Pokud potřebujete něco dovysvětlit, ozvěte se, od toho tu jsem :-) Pěkný večer, --Vojtasafr (diskuse) 8. 10. 2018, 19:24 (CEST)
@Vojtasafr: Moc děkuji za vysvětlení ale bohužel jsem nenašel žádné odkazy pokud nepočítám různé blogy a nebo diskusní fóra. Pokoušel jsem se najít knihu nebo nějaký odborný článek ale bezvýsledně. Moc vás prosím o pomoc! Hrozně moc se bojím aby my ten článek nesmazali. Já se bezvýsledně pokouším ale opravdu my to moc nejde. Předem děkuji!--Martinxxl (diskuse) 8. 10. 2018, 19:45 (CEST)
@Martinxxl: Není zač, když hodíte do googla "Peterbald", tak vám pár neblogů a nefór vyplivne, namátkou [2], [3]. Taky jsem se bál, aby mi první článek nesmazali, ale s pomocí kolegů se udržel (Pale Moon). --Vojtasafr (diskuse) 8. 10. 2018, 20:08 (CEST)