Diskuse s wikipedistou:Vojtasafr

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Má stránka Diskuse (vzkazy sem) ToDo Rozpracované stránky Příspěvky Založené

Pfeil rechts.svg Návod k použití
Udržujte diskuzi o tématu na jednom místě. Pokud se začne diskutovat na vaší diskuzní stránce, pokračujte tam; pokud na této, tak odpovídejte zde.

Předtím, než mi napíšete..

 1. Odstranil jsem Vámi vložený odkaz nebo rovnou celý pokus o článek? Přečtěte si prosím pravidla Externí odkazy, Propagační článek a Co Wikipedie není a 2 nezávislé netriviální věrohodné zdroje.
 2. Odstranil jsem Vámi vložené informace? Přečtěte si pravidla Významnost, Nezaujatý úhel pohledu, Věrohodné zdroje a také Časté chyby.
 3. Editujete bez použití tlačítka Ukázat náhled, ukládáte každou maličkost a byl jste za to zablokován? Přečtěte si svou diskusní stránku, tam se dozvíte, proč je důležité jej používat.
 4. Vložil(a) jste sem text, který byl označen jako Porušení autorských práv? Pošlete povolující mail do WP:OTRS, adresa je permissions-cs@wikimedia.org, je to jediný možný způsob, je zbytečné posílat mail mně nebo psát sem.
Ušetříte tím mnoho práce a času sobě i mně. Děkuji za pochopení.
Archiv diskusní stránky
Archiv

Archiv diskuse:Ahoj, zde se mnou můžete diskutovat. Stručná doporučení pro diskusi:

 • když mi napíšete sem, já Vám sem odpovím
 • když mi napíšete kamkoli jinam, upozorněte mě šablonou Odpověď
 • když Vám chci napsat já, napíši vám do Vaší diskuse

Děkuji Vojtasafr (diskuse), wikipedistaPortál:Hudba/Článek měsíce[editovat zdroj]

Ahoj, připomínám blížící se uzávěrku nominací na článek měsíce, tak jestli chceš zde nějaký přihodit. :-) S pozdravem --Michal Lenc (diskuse) 10. 1. 2017, 19:10 (CET)

@Michal Lenc: Díky, bohužel v oblasti, ve které se pohybuji moc článků, které by se daly použít není, snad ale až mi napíšeš za rok, bude trochu lépe:-) No, zkusím s tím něco udělat, třeba za měsíc/2, uvidíme. Já ještě pracuji na wikicestách, tak už zde nemám tolik času:-)---Vojtasafr (diskuse) 10. 1. 2017, 19:16 (CET)
Jasně, budu se těšit případně příště. :) --Michal Lenc (diskuse) 10. 1. 2017, 22:05 (CET)

Čarodějnické procesy[editovat zdroj]

Nelibi se mi vase ostra slova na mou adresu po preste zmene citace z jedne existujici normy na druhou. Zmenil jsem citaci v dobre vire, ovsem je pravda, ze moderni ceske preklady pouzivaji takovou, ktera v clanku byla. Ale neni to jenna moznost. Nemyslim, ze je vhodne okamzite vyhrozovat IP-banam kvuli takovymto vecem, ktere se daji snadno opravit a vysvetlit. Jsou i ceske preklady Bible, ktere pouzivaji cislovani, na nez jsem provedl zmenu. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 195.113.23.117 (diskusepříspěvky)

Dobrý den, slova nejsou moje, jde o standartní šablonu pro vandalismus, vizte Šablona:Experimenty 2. Je ostřejší než klasické experimenty, ovšem nejostřejší také není:-) V případě, že to bylo skutečně v dobré víře, děkuji Vám za tu editaci a omlouvám se za tu ostřejší šablonu, nebylo to myšleno osobně ani jako vyhrožování. Předtím, než jsem Vám to revertoval, tak jsem si to ověřil ve dvou zdrojích (papírová Bible a on-line), po vašem prvním, neupraveném dopise ještě v jedné, kde, máte pravdu, je napsáno 17 [18]. Připíši to tam tedy a znovu se Vám omlouvám. Má šablona ještě byla podpořena tím, že jste to upravil z IP University Karlovy, často se totiž stává, že ze školních IPin vychází mnoho vandalismů. Ještě jednou se tedy omlouvám. S pozdravem --Vojtasafr (diskuse) 13. 1. 2017, 17:22 (CET)
P.S. je zvykem, že příspěvky v diskusích podepisujeme čtyřmi vlnovkami --~~~~. Těším se na Vaše další příspěvky! --Vojtasafr (diskuse)

User:EGalvez (WMF)/Sandbox/MassMessageTest[editovat zdroj]

 1. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
 2. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey (revised heading)[editovat zdroj]

 1. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
 2. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

:)[editovat zdroj]

Tohle je docela úsměvné, jestli se nemýlím, tak to znamená Mluvíš rusky? :) OJJ, Diskuse 9. 2. 2017, 10:54 (CET)

No, tak to abych na jeho diskusi lehce přiostřil:-) Ne, rusky nemluvím ani nečtu :-) --Vojtasafr (diskuse)
Již se stalo, tak jen, kdyby pokračoval. A propos, má tam ještě chybu. OJJ, Diskuse 9. 2. 2017, 11:00 (CET)
@OJJ:No vidíš:-) Tak to abych mou první odpověď zde převedl do prvního čísla plurálu:-)---Vojtasafr (diskuse) 9. 2. 2017, 11:08 (CET)
Jen tak na okraj. Ruština je tzv. velký jazyk, úřední jazyk OSN a jazyk Puškina, Tolstého a Solženicyna. V tom citátu je ale chyba. --Zbrnajsem (diskuse) 11. 8. 2017, 11:49 (CEST)

Učeň[editovat zdroj]

@Draceane:Děkuji převelice, jsem tím velice poctěn:-) Nu, budu takto pokračovat a doufám, že lépe a častěji:-) Díky! --Vojtasafr (diskuse) 9. 2. 2017, 18:14 (CET)

Revertování[editovat zdroj]

Ahoj, viděl jsem tuhle editaci, a proto ti píšu, že je možné v Nastavení > Udělátkách > Udělátkach pro uživatele se zvláštními oprávněními zakliknout bezpečný revert s potvrzením. (Nevím, jestli to máš zapnuté, mně to nicméně od úkliku často pomohlo – i když ta ochrana taky není stoprocentní). Jinak děkuji za patrolu. :-) — Draceane diskusepříspěvky 10. 2. 2017, 11:37 (CET)

Ahoj, nastavené to má již od začátku, ale poslední dobou mi to funguje na dobrý slovo, kde je chyba nevím. Vojtasafr (diskuse) 10. 2. 2017, 11:51 (CET)
Jasný, mně (a zřejmě i ostatním to taky zlobí). Nevím, jestli se s tím dá něco dělat... — Draceane diskusepříspěvky 10. 2. 2017, 12:06 (CET)

Ahoj, připisuji sem, protože se to týká též revertování: když koukám na tento tvůj revert, přijde mi, že pro jistě nesprávnou formulaci používající slovo musí vyléváš vaničku i s dítětem: svatební veletrhy existují a jsou k tématu relevantní, stačí lehce přeformulovat, svatební deníky a diáře to samé, u termínů svateb s nějakým zdrojem na ČSÚ už bych považoval zahození odstavce za nežádoucí. Můžeš prosím zahozené texty projít, vytěžit z nich použitelné informace a do článku je vrátit, aby více něž kilobajtová práce kolegy Josema (zda jde nebo nejdeo o copyvio jsem neověřoval, předpokládám dobrou vůli) nebyla prostě jen tak zahozena? Děkuji moc! --Adam Hauner (diskuse) 14. 2. 2017, 14:59 (CET)

Mrknu na to, pokusím sen něco vytěžit, event. vrátit zpět a upravit. --Vojtasafr (diskuse) 16. 2. 2017, 16:42 (CET)
Děkuji za mrknutí =) --Adam Hauner (diskuse) 17. 2. 2017, 14:31 (CET)

"Vizte WP:ESO"[editovat zdroj]

Ahoj, můžeš používat {{subst:ESO}} ;). --Martin Urbanec (diskuse) 20. 2. 2017, 22:08 (CET)

@Martin Urbanec: Člověk se učí celý život a záložky ve Firefoxu mají neomezeně mnoho místa:-) Díky, budu ji používat! --Vojtasafr (diskuse)
Není za co. --Martin Urbanec (diskuse) 20. 2. 2017, 22:12 (CET)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[editovat zdroj]

(Sorry to write in English)

Úklep[editovat zdroj]

Promiň, oba mi tam svítíte žlutě, tak jsem se přehlídl. :) --OJJ, Diskuse 24. 2. 2017, 19:09 (CET)

@OJJ: V pohodě, nic se něděje. --Vojtasafr (diskuse) 24. 2. 2017, 19:12 (CET)

Rychlý revert[editovat zdroj]

Tahle editace je na odebrání příznaku revertéra. Dejte si na to pozor, další takové editace a příznak vám odeberu. Děkuji za pochopení. --Jan KovářBK (diskuse) 8. 3. 2017, 19:32 (CET)

Odkazy[editovat zdroj]

Milý kolego, všiml jsem si, že jste obnovil v článku Boston odkaz u letopočtu navázání družby s čínském městem a ve shrnutí jste se ptal, proč ho někdo zrušil. Já jsem to nebyl a tak nevím, co tím dotyčný myslel, rád bych ale připomněl, že odkazy ("zamodření") se užívají jen u významných dat. Zvyk některých kolegů automaticky odkazovat každý letopočet je spíš zlozvyk, protože zanáší seznam odkazů na článek o daném roce nesmyslnými odkazy. Ty významné, které by smysl měly, pak mezi nimi nikdo nenajde, takže celé odkazování ztrácí smysl. U životopisných článků to došlo tak daleko, že se musely začít tvořit kategorie "Narození nnn" a "Úmrtí nnn", ač k tomu původně měly sloužit právě odkazy u dat narození a úmrtí. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 10. 3. 2017, 18:51 (CET)

Je tam problém v tom, že všechna ostatní data jsou odkazem. Tedy - buď všechno odstranit a ve všech případech nabo nechat takto. To, jestli to je zamodřeno nebo není, je mi vcelku jedno, názor na to nemám. Na druhou stranu ale nechápu snahy některých kolegů zamodřovat/začerveňovat všechno - např. v článku Gymnázium Teplice kdosi "začervenil" učitele, kteří jsou z celorepublikového hlediska nevýznamní. Pokud se Vám to tedy nelíbí, revertujte to, je mi to jedno - tou dobou jsem to spíše viděl jako experiment. --Vojtasafr (diskuse) 10. 3. 2017, 20:34 (CET)
Revertovat není třeba, nic tak hrozného se nestalo, chtěl jsem Vás opravdu jen upozornit, že tenhle experiment má své slabiny. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 11. 3. 2017, 15:27 (CET)

Vandalismus?[editovat zdroj]

Tohle není vandalismus, pozor na to, to se rollbackem revertovat nesmí. OJJ, Diskuse 18. 3. 2017, 12:47 (CET)

@OJJ: Omlouvám se, že je to nováček jsem si nevšiml, to oovšem nic nemění na tom, že by neměl odstraňovat šablonu smazat bez udání důvodů. Je na ní jasně napsáno, jak má člověk, pokud s né nesouhlasí, postupovat. --Vojtasafr (diskuse) 18. 3. 2017, 12:53 (CET)
Však se ještě otrkáš a až budeš mít tak desetkrát víc editací, už si budeš všímat. ;) Já tam zkušeným okem vidím ještě něco jiného, sem to nebudu trousit, max. mailem. --OJJ, Diskuse 18. 3. 2017, 12:58 (CET)

Alpine Astrovillage[editovat zdroj]

Prosim nevymazavejte lokalitu AAV v Biosfericke reservaci UNESCO Val Müstair - Scvycarský národní park. Je to dlouhý, ale oficielní název v přímém překladu a jsou k němu spoje z různých webových stránek http://www.nationalpark.ch/en/about/about-us/biosphere-reserve/, jakož i z německé Wikipedie https://de.wikipedia.org/wiki/Biosfera_Val_M%C3%BCstair a http://www.myswitzerland.com/en-ch/val-muestair-biosfera.html. Děkujeme za pochopení. Stella-J

@Stella-J: Možná jsem tam něco přehlédl, ovšem externí odkazy patří do stejnojmenné sekce v sekci Odkazy a nikoli (až na výjimky) přímo do textu. Odkazy do cizojazyčné wikipedie jsou v Hlavním jmenném prostoru nežádoucí, jak o tom píše nápověda. --Vojtasafr (diskuse) 18. 3. 2017, 13:11 (CET)
@Vojtasafr: Děkujeme za připomínky. Externí odkazy jsme odstranili už v minulé verzi. Pokud je někdy v budoucnu budeme uvádět, použijeme Vaši radu. Teď vkládáme znovu informaci o lokalitě AAV v UNESCO Biosférické Reservaci Val Müstair. Někdy jsou překlady názvů velmi náročné, jako v tomto případě. Snažíme se být co nejpřesnější Stella-J (diskuse) 18. 3. 2017, 14:14 (CET)
@Stella-J: Nemáte vůbec zač. Pokud jsem Vám tam smazal nějaký nezávadný obsah, stačí se podívat do "Zobrazit historii" vedle editovat, tam to vždy dohledáte. A děkuji Vám za pomoc Wikipedii :-)--Vojtasafr (diskuse) 18. 3. 2017, 14:27 (CET)
@Vojtasafr: Ještě vše piluju :-) a možná se na Vás brzy obrátím znovu. Díky. Stella-J (diskuse) 18. 3. 2017, 15:29 (CET)
@Stella-J: Obrátit se neváhejte, pokud to bude v mých silách, odpovím. --Vojtasafr (diskuse) 18. 3. 2017, 18:09 (CET)

FF[editovat zdroj]

Nazdar. Dik za postreh [1], testoval som tam len nejaké WD volania zobrazovaním náhľadu, netuším, akým nedopatrením so to uložil... --Teslaton (diskuse) 18. 3. 2017, 21:58 (CET)

@Teslaton: V pohodě, nic se neděje, stane se :-). Měj se hezky. --Vojtasafr (diskuse) 18. 3. 2017, 22:00 (CET)

Rychlý revert - podruhé a naposledy[editovat zdroj]

Tak znovu. Přestože je tato editace „technicky“ v pořádku, není správné, že byla provedena rychlým revertem. Jestli to tlačítko ještě jednou zneužijete, odeberu vám příznak revertéra. Varuji vás pouze proto, že jste na předchozí neodpověděl a je tak možné, že jste to varování přehlédl. Pokud by tam reakce byla, už bych příznak odebral teď. Berte to na zřetel, nebudu to psát potřetí. --Jan KovářBK (diskuse) 18. 3. 2017, 22:07 (CET)

@Jan Kovář BK:Myslím, že kvůli tomuto revertu by snad k odebrání práv revertéra dojít nemělo. Šlo o vrácení zjevně chybného (téměř) vyprázdnění stránky, nikoli o nějaké „přetahování“ o obsah, kde by šlo o zneužití práva. --Vlout (diskuse) 18. 3. 2017, 22:12 (CET)
@Jan Kovář BK: Jasně, beru na vědomí, kolega Teslaton se již omlouval, za zrušení mého revertu jsem Vám děkoval dnes dopoledne (?) - tam jsem přehlédl, že ve článku nejsou vloženy žádné reference. Nechci se tu s Vámi hádat, ovšem stejně jako kolega Vlout to za zneužití nepovažuji, nikomu jsem tím neuškodil, ovšem prověřit, že dotyčný je správcem na skwiki jsem mohl, tedy považuji to za chybu, ovšem nikoli za zneužití. --Vojtasafr (diskuse) 18. 3. 2017, 22:18 (CET)
@Jan Kovář BK:Přiznám se, že tuto výtku (podobně jako kolega Vlout) moc nechápu. Na první pohled šlo o jasný vandalismus, kolega nemohl vědět, že jde o omyl konaný v dobrém úmyslu. Reaguji proto, že jsem sám před pár dny získal příznak revertéra, tak bych si v tom rád udělal jasno. --Perid (diskuse) 18. 3. 2017, 22:23 (CET)
@Vlout: Díky za postřeh. Nicméně, přestože s vámi mnohdy souhlasím, tentokrát nemohu. Přečtěte si prosím doporučení. Celý systém patrolářů a revertérů prošel právě proto, že bylo přislíbeno, že zkušení uživatelé, kterým bude příznak přidělen, nebudou proces zneužívat. To, že se to teď rozdává na počkání komukoliv je věc jiná a s tím nic nenadělám, nicméně mohu, pokud to někdo opakovaně používá tam, kde nemá (viz tato diskusní stránka kolegy, nejsou tu příspěvky na stejné téma jen ode mne) použít svoje právo příznak odebrat.
@Vojtasafr: Viz to co píšu kolegovi Vloutovi. Nejsem první, kdo vás upozorňuje, a moje předchozí upozornění z 8. března ani nebylo poslední, další byl kolega OJJ. Chyby se stávat mohou, ale když vás na to upozorňuje více lidí, tak byste to měl vzít v potaz. Možná byste mohl začít tím, že si zjistíte, co je zjevný vandalismus (jak se píše v doporučení: Rychlý revert může uživatel využívat pouze pro odstranění zjevného vandalismu. Ve sporných případech je nutné revertovat běžným způsobem a vyplnit shrnutí editace, v opačném případě může být zásah vyhodnocen jako zneužití rozšířených práv.). Děkuji za pochopení. --Jan KovářBK (diskuse) 18. 3. 2017, 22:26 (CET)
Jen technická poznámka, na první pohled šlo o omyl v dobrém úmyslu, jelikož Teslaton je editorem a správcem slovenské verze. --Martin Urbanec (diskuse) 18. 3. 2017, 22:29 (CET)
@Perid: No a já si právě myslím, že to tak zjevné nebylo. Co ovšem zjevné je, že vy všichni reagujete na jediný případ, kdežto já píšu o opakovaném vzorci jednání, kdy je tlačítko rychlý revert použito v případě, kdy měl být použit revert standardní. Příznak jsem neodebral a můžeme to takto prodiskutovat, což bylo i mým cílem (ovšem přístup kolegy Vojtasafr, když píše za zneužití nepovažuji, nikomu jsem tím neuškodil je trochu vzdálen od toho, co jsem očekával). --Jan KovářBK (diskuse) 18. 3. 2017, 22:35 (CET)
@Jan Kovář BK: Na obhajobu kolegu Vojtasafr: moja úprava (náhrada celého obsahu stránky nejakým kusom markupu) skutočne mohla pôsobiť ako vandalizmus, naviac ešte môj nick tu možno zazrieť len zriedkakedy. Ospravedlňujem sa ešte raz za zbytočné nepríjemnosti, ďalej už testujem radšej cez Speciální:Testy šablon s vyplneným názvom článku pre kontext... --Teslaton (diskuse) 18. 3. 2017, 22:35 (CET)
Je-li to opakovaně, tak je to věc jiná, ale i tak byste mohl k odebrání přikročit až u nějakého zjevnějšího případu „zneužití“. Samozřejmě že vím, že jde jen o zjevné vandalismy, ale pokud to není spor o obsah (řešitelný také standardním zrušením předchozí editace s vysvětlením), tak je to pořád na hraně… Ostatně i běžné reverty se nemají zneužívat (blokovat lze i před naplněním maxima tří) a rychlé se od nich odlišují tím, že je prostě není nutné zdůvodňovat. Jistěže kvůli tomu, že je v daném případě zjevné, že se použít musí, přesto to není tak zásadní zásah (a potencionální zneužití), jako je třeba blokování uživatele nebo uzamčení stránky. V tomto ohledu mi také např. přijde, že práva patroláře mají větší význam a dosah, než revertéra. --Vlout (diskuse) 18. 3. 2017, 22:49 (CET)
Ale samozřejmě, že máte částečně pravdu v tom, že nejde o tak závažný zásah jako v jiných případech, nicméně pro mne tu jde spíš o to, že pokud je někdo opakovaně informován, že nějaký jeho čin (v tomto případě rychlé vrácení změny, tedy revert) nemá být prováděn takto, ale jinak (neboť tak je to v pravidlech) a on to opakovaně ignoruje, tak je to (opět, podle mne) problém. Snad vám nemusím připomínat jiné případy záměrného ignorování rad a upozorňování pomocí diskusí. Pokud se s tím nic nedělá od začátku, později je to o to horší. Zároveň říkám, odebírat za tento případ nebudu, ale také nebudu nečinně sledovat další a další případy, pokud nastanou. --Jan KovářBK (diskuse) 18. 3. 2017, 23:00 (CET)
Tak, doufám, že se tímto diskuse uzavřela. Závěrem si dovolím poznamenat: Použití revertu u Nadvšence by se dalo považovat za zneužití - měl jsem už plné zuby jeho milionů editací, ve kterých se nedalo vyznat, navíc odstranil celou sekci reference. Před revertem jsem, blbec, nezkontroloval, jestli tam nějaké jsou nebo ne. U kolegy Teslatona si stojím za svým, že to byla chyba a ne zneužití - nezkontroloval jsem si na jeho účtu na skwiki, že je tam správcem, a že editace mohla být omylem při testování, což mi poté vyjasnil Martin. Toto si beru k srdci a budu to kontrolovat u každé editace, která na první pohled vypadá jako vandalismus, na druhý ovšem vypadá alespoň lehce seriózně. Po projetí mé diskuse se mi zdá, že jsem v patrolování až moc horlivý, což znamená, že si dám pár týdnů-měsíců od hlídání oraz, prospěje to jak mě, tak komunitě, která nebude muset řešit mé sporné editace. A ještě mi nedá jedna věc - @Jan Kovář BK: Jan Kovář píše "Snad vám nemusím připomínat jiné případy záměrného ignorování rad a upozorňování pomocí diskusí" ovšem já bych byl rád za osvěžení mé děravé paměti, tedy spíše vyjasnění, co máte na mysli - předpokládám že zřejmě spor s Haroldem u MHD, který jsme si vyjasnili a dnes již vím, že jeho názor byl naprosto relevantní a správný, dnes bych nováčkovi bez znalosti pravidel napsal totéž, nebo to bylo něco jiného? Je to možné, já jsem se díval jen do archivu, kde jsem žádné záměrné ignorování rad a upozorňování pomocí diskusí nenašel. Vyjadřujete se ovšem v plurálu, z čehož usuzuji, že jde i o jiné diskuse. Neberte to prosím jako ironii, i když to tak možná vypadá, myslím to zcela vážně, abych mohl říci, že tomu tak bylo a poučit se z toho. Dobrou noc. --Vojtasafr (diskuse) 18. 3. 2017, 23:40 (CET)
Ještě poslední poznámku. Naprosto netuším, jakou má s celým případem souvislost, že kolega Teslaton je správcem na slovenské WP. Tady jsme na české, a já např. dnes registruji tohoto wikipedistu poprvé v životě (o slovenské WP prakticky nic nevím). Tento kolega se dopustil omylu a jestli je správcem slovenské WP nebo snad ředitelem Sluneční soustavy je zcela bezpředmětné. Já bych pravděpodobně na Vojtově místě reagoval stejně. Ale beru si z toho poučení a budu nyní tlačítka rychlého revertu užívat mnohem obezřetněji. --Perid (diskuse) 19. 3. 2017, 00:00 (CET)
No, poučení je to spíše pro mě ;-) To že je správcem na skwiki mě mělo přimět přemýšlet nad tím, zda-li je to opravdu vandalismus či ne, nic zásadnějšího v tom nevidím. --Vojtasafr (diskuse) 19. 3. 2017, 00:07 (CET)
@Vojtasafr: Myslím tím jiné editory, ne vás. Teď na to koukám, zvolil jsem slovo „případy“ ve dvou různých významech hned za sebou a proto není snadné pochopit, jak to vlastně myslím. Za to se omlouvám. Dobrou noc.
@Perid: Píšete, že byste postupoval stejně. Tady je na místě otázka, jak rychlý revert vlastně používáte? To na to klikáte přímo z posledních změn? Protože já (pokud tedy není ve shrnutí vyloženě nějaké sprosté slovo) se vždy nejprve podívám na rozdíl verzí (diff), případně ještě potom na příspěvky daného uživatele, je-li zaregistrován. A tam už by kolega Vojtasafr zjistil, že většina (ne-li všechny) ostatní příspěvky Teslatona jsou přínosné a že tedy muselo jít o omyl. On ten rychlý revert (dříve se používalo slovo správcovský, což bylo o něco lepší, i když to stejně nebyl výstižný název) není kvůli rychlosti, ale kvůli vracení více změn najednou. To znamená, že když nějaký vandal udělá více editací v rychlém sledu za sebou, vy to jedinou editací vrátíte a nemusíte v historii hledat, kterou poslední verzi máte pro revert použít. Rozhodně to neslouží k závodům o to, kdo jako první revertuje (což mi v současnosti na patrole někdy připadá, v minulosti – chápejte předtím, než začali existovat Revertéři a Patroláři – to takovéhle nebylo, ale možná se mýlím). Snad vám tato odpověď bude k užitku. --Jan KovářBK (diskuse) 19. 3. 2017, 00:20 (CET)
@Jan Kovář BK: Na rozdíl verzí se dívám vždy, přiznávám, že na profil uživatele ne, i když v tomto případě bych se asi podíval, protože jde o "modrého" uživatele s nevandalsky znějící přezdívkou. Jak jsem řekl, beru si z toho poučení a budu v budoucnu obezřetnější, aby se mi nestalo něco podobného... --Perid (diskuse) 19. 3. 2017, 00:58 (CET)

@Jan Kovář BK: Když už mě Honza zmínil… Osobně se domnívám, že chybu může udělat každý, Vojtu jsem upozorňoval včera výše, Ty teď, tak si z toho jistě něco vezme. Já v tom vidím dobrou vůli, ale nezkušenost, příkladů bych tu mohl dát moře; a já - koneckonců - byl v začátcích na RC ještě horší. :) Domnívám se, že až bude mít tolik editací jako Ty nebo já, tak už pozná who is who, líp si osvětlí principy i pravidla a pozná.

Pravdou je, že rychlý revert teď dáváme kdekomu, někdy jsou s ním uživatelé zbrklí (a i já jako zkušený se kolikrát uklepnu, naposledy včera, když jsem si chtěl otevřít zmínku Horsta a ujel jsem kolečkem myši), ale zase už tu máme vandalů míň, líp se rozvrhne čas, kluci už si nestěžují, že jsou z toho unavení, jak jsi nás kritizoval, na RC už se mi málokdy stane, že bych tam byl sám (statistika hovoří jasně) a já můžu pro změnu taky psát články. :) Fakt je, že pokud by však o práva žádali, až nasbírají nějaké ty zkušenosti, bylo by to zas o krapet lepší. Osobně vidím větší problém v právech patroláře, který má v rukou zkontrolování copyvií atd. --OJJ, Diskuse 19. 3. 2017, 09:37 (CET)

poděkování[editovat zdroj]

Dobrý den,jsem Stepan Vladimir a mnohokrát vám děkuji za pochopení i ochotu.Nacházím se v úplném začátku práce s počítačem
a bezradnost mne doslova obklopuje.Přestože jsem pročetl řadu nápověd,moje první editace skončila fiaskem.Pokud je k tomu třeba
šablony,rád bych někoho požádal o její zaslání,ale nevím koho.Vlastním menší fotbalový archiv s řadou údajů,o které se rád
podělím s dalšími fotbalovými nadšenci, ovšem nejprve musím zjistit jak.
Milý Vojto,ještě jednou vám velice děkuji a přeji vašemu dílu mnoho zdaru!--Stepan Vladimir (diskuse) 20. 3. 2017, 20:21 (CET)

@Stepan Vladimir:Ahoj, vůbec se neboj, mě též obklopovala bezradnost (je to rok zpátky). Holt to tak je, ovšem snažím se pracovat na lepších uvítacích šablonách, aby byly příjemnější, bylo tam méně pravidel atd. Editace vůbec neskončila fiaskem, u začínajícího wikipedisty je to naprosto normální. Nevím, jakou konkrétně šablonu myslíš, proto tě prosím o bližší specifikaci. Doporučuji též přečíst 2NNVZ - jde o to, že já ti tvůj archiv věřím, ale Wikipedie se opírá o ověřitelnost a žádný vlastní výzkum. Tak další pravidla - nemusíš to číst celé, stačí pochopit ty základy a proč tomu tak je. Čili - sežeň dva na sobě nezávislé netriviální zdroje a můžeme pokračovat v dalších věcech (stačí např. kniha (nejlépe taková, která se dá někde sehnat (v knihovně...), či sportovní magazín, např. sport.cz...) tyto informace jsou lehce neúplné, více v pravidlech :-D. Pěkný večer. --Vojtasafr (diskuse) 20. 3. 2017, 22:04 (CET)

Upřesnění druhu šablony[editovat zdroj]

Ahoj,Vojto,děkuji za povzbuzení,rady i pomoc v případu ¨Holman¨.Co se týče šablony,měl jsemna mysli konečnou úpravu stránky, jako teď vypadá právě ¨Josef Holman¨,t.j. tabulka na ligovou bilanci nebo tabulka s narozením a s kluby,ve kterých půs obil.V tom je moje potíž,nevím,jak stránku dostat do podoby,v jaké jsou všechny ostatní.
Znovu ti mnohokrát děkuji za podporu.Ahoj,--Stepan Vladimir (diskuse) 21. 3. 2017, 14:25 (CET)

@Stepan Vladimir:Hmm... Pro příště - je tam infobox - ten rámeček vpravo nahoře. Konkrétně jde o {{Infobox - fotbalista}}, jak se vkládá tabulka ve visuálním editoru (ten klasický, jednoduchý) najdete :-) --Vojtasafr (diskuse) 21. 3. 2017, 18:39 (CET)

Významnost Stanislavy Ernstové[editovat zdroj]

Dobrý den, osobnost sestry Ernstové mi přijde docela významná, zvlášť proto, že je to duchovní matka institutu (a modlitebního společenství Služebníků Ježíšova Velekněž. Srdce, které má stovky členů z ČR a Slovenska), který je nositelem jejích myšlenek a ovlivnila další generace voršilské spirituality. Nevím jak daleko je proces beatifikace... ale jsem toho názoru, že podobní kandidáti nejsou úplně zanedbatelní. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel T. B. Remencova (diskusepříspěvky)

@T. B. Remencova: Tady jde o Wikipedie:Encyklopedická významnost, čili já o významnosti nepochybuji, ale pravidla (slespoň tato, celkem podstatná) by se dodržet měla. --Vojtasafr (diskuse) 22. 3. 2017, 19:26 (CET)

Josef Dobeš[editovat zdroj]

Tady máš nějaké čtení Rozhovor s p. Dobešem pro Fanklub Tomáše Linky [2] [3] [4]. Hal2003 (diskuse) 27. 3. 2017, 08:44 (CEST)

@Hal2003: Díky! Zvláště ta zpráva o Burácích je velmi zajímavá :D --Vojtasafr (diskuse) 27. 3. 2017, 16:35 (CEST)
@Vojtasafr:No důležitá informace, je že skupina LUKA byla přejmenovaný SALP. Ty hudební ukázky jsou taky dost vzácné. Hal2003 (diskuse) 27. 3. 2017, 16:43 (CEST)
@Hal2003: Ty nahrávky jsou úplně suprové, škoda jen, že nejsou celé. Zajímalo by mě, kdo zpívá ty buráky - hlas jest dosti podobný Michalu Tučnému, ale nenarazil jsem na žádnou desku, kde by greenhorni Buráky zpívali... Čili ke skupině SALP a článku o ní mám další informace, které se dají do článku zapracovat. Bohužel jsem se stále nedokopal k tomu napsat Marko Čermákovi mail, jestli o tom něco neví... --Vojtasafr (diskuse) 27. 3. 2017, 17:28 (CEST)
@Vojtasafr: To jsou Fešáci a ne Greenhorni, Buráky s Michalem nevyšly na žádném jejich LP nebo CD, jen později se na CD k 25. letům Fešáku a dalších CD později objevila sborová verze. Hal2003 (diskuse) 27. 3. 2017, 17:43 (CEST)
Jen doplnění, pan Dobeš byl s Pavlem Králem jako host na prosincovém koncertu Paběrek, takže napiš někomu s Paběrek, možná dostaneš kontakt přímo na pana Dobeše. Hal2003 (diskuse) 31. 3. 2017, 11:05 (CEST)
@Hal2003:Díky, zkusím :-) Jo - a upozornění pomocí šablony {{odpověď}} mi do diskuse vkládat nemusíž, upozornění se mi zobrazí i bez toho :-) --Vojtasafr (diskuse) 31. 3. 2017, 14:01 (CEST)

Ještě jednou ¨infobox-fotbalista¨[editovat zdroj]

Dobrý den,Vojto!Omlouvám se,že obtěžuji.Prosím ještě jednou o radu,neboť jsem úplný začátečník a nemám nikoho,kdo by mi poradil. Jedná se mi o tabulku ¨infobox-fotbalista¨,která má být na editované straně vpravo nahoře:jak ji tam mám dostat?Přečetl jsem snad všechny nápovědy,ale stále se mi to nedaří.Jak postupuji:v soupisce mužstva kliknu na hráče,jehož stránku chci vytvořit.Tam potom zvolím ¨editace¨,ale po žádném infoboxu ani v rámečku,ani jinde není stopy.Stejné je to v ¨editaci zdroj¨.Levou polovinu stránky už dokážu vypsat,včetně tabulky ¨prvoligová bilance¨,ale vložit tabulku infoboxu se mi stále nedaří,ať to zkouším jak- koliv.Proto prosím,pokud je to možné,poraďte mi.Děkuji předem!--Stepan Vladimir (diskuse) 1. 4. 2017, 18:15 (CEST)

Dobrý den, s dovolením odpovím za kolegu, který je do 2. dubna mimo Wikipedii. Jestli myslíte tento článek, tak tam jsem šablonu infobox - fotbalista před chvílí vložil. Je třeba si článek 1) otevřít pro editaci 2) kliknout na zobrazený prázdný infobox 3) otevřít si ho pro editaci kliknutím na zobrazené tlačítko Editovat 4) naplnit údaji 5) použít změny 6) článek uložit. V módu Editovat zdroj je to obdobné, na úplném začátku článku je kód pro infobox, stačí ho vyplnit údaji. A jakže jsem ho tam vlastně dostal? Otevřel jsem si článek v módu Editovat zdroj, otevřel jsem si stránku Šablona:Infobox - fotbalista (v módu pro čtení) a v dokumentaci této šablony dole (část stránky se žlutým pozadím) jsem si ze sekce Použití vykopíroval prázdný infobox do článku. Původně tam kolega vložil automaticky generovaný obecný infobox - osoba, ten jsem tedy teď smazal v prospěch obecnějšího. Dejte pak zde vědět, zda se povedlo! Jistě se můžete zeptat i přímo kolegy, ale z hlediska rychlosti odpovědi je lepší stránka Potřebuji pomoc, odkaz na ni je v levém menu, jelikož tu sleduje mnoho zkušených wikipedistů ochotných poradit. Hezký zbytek dne! --Martin Urbanec (diskuse) 1. 4. 2017, 18:26 (CEST)

Následující k infobox-fotbalista[editovat zdroj]

Vážený Martine!Velice děkuji za vydatnou pomoc i rady,nicméně končím v bodu ¨...ze sekce Použití vykopírovat prázdný infobox do článku.¨Kopírování se mi nedaří,nemám tušení,jak postupovat,veškeré moje pokusy selhaly.S upřímným pozdravem --Stepan Vladimir (diskuse) 2. 4. 2017, 00:19 (CEST)

Koukám, že kolega Jura1913 už stihl infobox vyplnit, vizte Ladislav Štorek, tak pro příště. Podívejte se v režimu editovat zdroj na začátek kódu. Pokud tam nic začínající {{Infobox - něco není, tak je třeba vymyslet infobox, který je vhodné použít, navštívit jeho stránku (u fotbalistů Šablona:Infobox - fotbalista), najít sekci o použití, myší vybrat vzor, zkopírovat do schránky a vložit na začátek článku. Podívejte se, jak to vypadá u článku Ladislav Štorek, to je to, k čemu jsem Vás chtěl dovést. Váš --Martin Urbanec (diskuse) 2. 4. 2017, 11:27 (CEST)

Přezdívka Tomáše Šťastného[editovat zdroj]

Ahoj, před momentem jsi upravil stránku T. Šťastného kvůli úpravě velkého písmena u přezdívky. Já bych to ale ponechal s malým písmenem, protože on takto (jako většina hráčů) vystupuje. Děkuji za odpověď, --Interhofer (diskuse) 10. 4. 2017, 17:37 (CEST)

@Interhofer: To, jak jsem to upravil vychází z příručky Ústavu pro jazyk český. I proto jsem to záměrně neopravoval na všech místech - to, že se to u her používá s malým písmenem mi dle toho došlo, ale nám jde o tvorbu encyklopedie... Možná by se tam dalo zmínit, že ve hrách používá přezdívku oscar s malým "o"... Navíc - pokud má přezdívku již od pěti let, je tam dle mého názoru jasně velké "o". Pokud jsi názoru jiného, bez obav reveruj :-) --Vojtasafr (diskuse) 10. 4. 2017, 17:48 (CEST)
@Vojtasafr: Děkuji za odpověď; chápu, příručka to uvádí s velkým písmenem, ale já to zde ponechám s písmenem malým. --Interhofer (diskuse) 10. 4. 2017, 18:52 (CEST)
@Interhofer: Pokud myslíte, že osobní názor je nad pravidla PČP, prosím. Koneckonců, mohu se začít podepisovat vojtěch šafránek... Nicméně chápu, že tento případ je sporný. Navíc tím může dojít k porušení závazného pravidla. --Vojtasafr (diskuse) 10. 4. 2017, 19:32 (CEST)
@Vojtasafr: Tento problém jsem už psal na podporu a tam to snad vyřeší. Hned, jak odepíšou, Vás ihned kontaktuji. S přáním hezkého dne, --Interhofer (diskuse) 11. 4. 2017, 16:20 (CEST)
@Vojtasafr: Na "Potřebuji pomoc" napsali, že pokud se sám autor uvádí s přezdívkou s malým písmenem, tak to tedy má takhle být i na Wikipedii. Problém je tedy vyřešen :) --Interhofer (diskuse) 17. 4. 2017, 16:05 (CEST)
Ještě pro záznam doplním, že jsem vložil do článku vysvětlující poznámku, aby nedocházelo k z tohoto úhlu pohledu nesprávným opravám. --Martin Urbanec (diskuse) 17. 4. 2017, 16:10 (CEST)

Poděkování[editovat zdroj]

Dobrý den, Vojto! Děkuji za upozornění, vámi doporučené články jsem si přečetl a jak vidíte, hned trénuji. Nedovolil bych si vytvářet stránky, kdybych nebyl dohodnutý s Jurou 1913, že je po mně upraví. Jelikož nemám žádného rádce, snažím se na všechno přijít sám, ale je to pro mne příliš složité. Dodnes neznám převážnou většinu výrazů. Slibuji ale, že se budu hodně snažit, aby ze mne časem byl způsobilý wikipedista. S pozdravem --Stepan Vladimir (diskuse) 14. 4. 2017, 23:04 (CEST)

@Stepan Vladimir: Pěkný den, já vám moc rád pomohu, děkovat za to nemusíte. Já preferuji způsob, že autora článku na chybu upozorním, aby si ji opravil, a aby ji už znovu neudělal. Jak jsem říkal - také mi to zpočátku vůbec nešlo, ale postupem času jsem si zvykl. Jo a k těm článkům - to upozornění mělo být o tom, že do sekce Literatura nepatří zdroje, ze kterých jste čerpal, ale doporučená literatura, kterou by si měl čtenář přečíst. Reference (=zdroje) se vkládají do sekce == Reference ==. Nápověda k tomu je zde. --Vojtasafr (diskuse) 15. 4. 2017, 08:23 (CEST)

první pokus - poděkování[editovat zdroj]

dobrý den, děkuji za připomínky k mému článku, nyní poprvé vstupuji do diskuse - jen s tím, že Vám děkuji.Passuk (diskuse) 17. 4. 2017, 20:03 (CEST)

Oprava textu[editovat zdroj]

Právě naopak, děkuji Vám za opravu. Já píši hrozně rychle a hrozně se překlepávám. Díky. --Chalupa (diskuse) 18. 4. 2017, 15:59 (CEST)

K blokům[editovat zdroj]

K [5], blok nemá být trest, ale prevence. Vandala můžeš nicméně varovat, např. šablonou {{experimenty2o}}. OJJ, Diskuse 19. 4. 2017, 14:50 (CEST)

@OJJ: To vím, ale byl upozorňován již tolikrát v průběhu let, naposledy dva měsíce zpátky, neshledávám tedz nutným dávat mu tam e2o. Nicméně doufám, že s tím přestane. --Vojtasafr (diskuse) 19. 4. 2017, 14:52 (CEST)

Student[editovat zdroj]

Díky! Škoda, že je bloklej Nadvšenec, jinak bych ho určitě dostal od něj :-) --Vojtasafr (diskuse) 18. 5. 2017, 17:02 (CEST)

Smazání cizího diskusního příspěvku[editovat zdroj]

Dobrý den. Toto mělo být co? --Vachovec1 (diskuse) 18. 5. 2017, 21:17 (CEST)

@Vachovec1: Hluboce se omlouvám, ještě jsem se nenaučil s tím novým výmyslem pro editační konflikty. Nějak jsem se k tomu omylem doklikal, ani nevím jak :-) Neberte si to prosím osobně, byl to omyl. --Vojtasafr (diskuse) 18. 5. 2017, 21:20 (CEST)
OK. Příště si prosím dejte větší pozor. --Vachovec1 (diskuse) 18. 5. 2017, 21:22 (CEST)
@Vachovec1: Jistě dám, a ještě jednou se omlouvám. --Vojtasafr (diskuse) 18. 5. 2017, 21:23 (CEST)

...[editovat zdroj]

-> 📧 OJJ, Diskuse 24. 7. 2017, 18:40 (CEST)

Spojovník versus pomlčka[editovat zdroj]

Editační okno Wikipedie. Pod ním speciální znaky. Pomlčka je oznčena červenou tečkou a textem „Pomlčka“
Pomlčku vidíte zvýrazněnou červeně

Dobrý den, chtěl(a) bych Vás upozornit na rozdíl mezi spojovníkem, což je toto: (-), a pomlčkou, což je toto: (–). Vidíte ten rozdíl? Spojovník se používá logicky pro spojování slov jako třeba Brno-střed. Spojovník tedy spojuje především dvě slova nebo dvě části slova v jeden celek a vkládá se bez mezer. O použití pomlčky si můžete přečíst zde. Prosím, abyste místo spojovníku používal(a) pomlčku.

Jak se pomlčka vkládá?
Pod tlačítky Uložit změny a Ukázat náhled naleznete určité modré znaky a písmena. Mezi nimi najdete i pomlčku. Konkrétně je za uvozovkami, které následují po malém písmenu „ž“. Vizte obrázek. Také je možné ji vložit držením klávesy Alt a vyťukáním čísel 0, 1, 5 a 0 na numerické klávesnici.

Doufám, že teď už si nebudete plést tyto dvě „čárky“ a v pravou chvíli použijete spojovník nebo pomlčku. Děkuji. S pozdravem --Dominikosaurus (diskuse) 24. 7. 2017, 21:58 (CEST)

A (tradiční logika)[editovat zdroj]

Asi došlo k nedorozumění, článek vznikl jako preklad ze slovenské wiki. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 109.238.32.36 (diskusepříspěvky)

Na SKW si to myslím vyřídili a články z FILITu hromadně převzali. OJJ, Diskuse 26. 7. 2017, 19:17 (CEST)
Hm. Tak to potom ano, omlouvám se anonymovi za nedorozumění. V každém případě je třeba do článku vložit {{Překlad}} a úplně ideálně doložit 2NNVZ, jelikož existence článku na skwiki (a dalších malých wiki) , dle pravidel i jakýchkoli jiných není automaticky zárukou významnosti. --Vojtasafr (diskuse) 26. 7. 2017, 19:25 (CEST)

Správce[editovat zdroj]

Gratuluji k úspěšné kandidatuře. Prosím, přidej si do sledovaných WP:NS, pokud ji ještě nemáš. Nezapomínej používat zdravý selský rozum a věz, že ač je správcování zodpovědná a důležitá činnost, Wikipedie nestojí ani nepadá na jednom správcovi a tak klidně raději složitější případy konzultuj nebo přenech jiným. JAn (diskuse) 8. 8. 2017, 22:15 (CEST)

Ahoj, připojují se ke gratulaci k úspěšné ŽOPS. Přeji ti, ať se ti ve správcování daří, užívej práv k dobru projektu. A neboj se případných chyb, ty dělá v začátcích každý. Pokud budeš potřebovat, můžeš v případě nejasností mně nebo jiným napsat. — Draceane diskusepříspěvky 8. 8. 2017, 22:17 (CEST)
Taktéž velmi gratuluji. Kdybys něco potřeboval, klidně napiš. --Martin Urbanec (diskuse) 8. 8. 2017, 22:24 (CEST)
+1. Tak ses nám asi stal nejmladším správcem, tipuji. OJJ, Diskuse 9. 8. 2017, 05:38 (CEST)
Gratuluji k prvnímu správcovskému zásahu, který mi mimochodem móc pomohl. :-) --OJJ, Diskuse 11. 8. 2017, 11:22 (CEST)
@OJJ: Nejmladším zřejmě ano, pokud počítáme na roky, tak těsně, pokudna menší jednotky, rezervu mám větší :-) K prvnímu zásahu - děkuji a nemáš zač. --Vojtasafr (diskuse) 11. 8. 2017, 11:55 (CEST)

Neodsazuji aby to nemátlo, každopádně gratuluji, a ať se Ti daří--Horst (diskuse) 11. 8. 2017, 11:23 (CEST)

Gratulace také ode mne. Pevně věřím, že budeš dobrým a spravedlivým správcem, Vojto. --Zbrnajsem (diskuse) 11. 8. 2017, 11:38 (CEST)

@JAn Dudík, Draceane, Martin Urbanec, OJJ, Zbrnajsem:@Horst: Děkuji za gratulace, přání a rady, budu se jich snažit držet. --Vojtasafr (diskuse) 11. 8. 2017, 11:55 (CEST)

Prosba - necituj ve shrnutí smazání pomlouvačný text[editovat zdroj]

Ahoj, jen drobná prosbička, pokud mažeš nějaký článek, obsahující pomlouvačné údaje, necituj je ve shrnutí smazání. Nejlepší je na to udělátko Prázdné shrnutí při mazání, to citovaný text smaže před tebou. Měj se, --Martin Urbanec (diskuse) 11. 8. 2017, 13:17 (CEST)

Ok. --Vojtasafr (diskuse) 11. 8. 2017, 13:29 (CEST)

Přesun[editovat zdroj]

Pokud přesuneš stránku na Volfondr/něco, stále je v hlavním jmenném prostoru. Koukni se, jak jsem přesunul já. OJJ, Diskuse 14. 8. 2017, 12:35 (CEST)

@OJJ: Sorry, důsledně jsem nezkontroloval. Zkoušel jsem to potřetí (předtím to házelo chyby) a zřejmě jsem tam nenastavil jmenný prostor --Vojtasafr (diskuse) 14. 8. 2017, 12:38 (CEST)

Valašská liga[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám, že jste zabránil tomu, aby byl můj článek Valašská liga smazán. S pozdravem a přáním pěkného dne --Werner.v (diskuse) 22. 8. 2017, 14:07 (CEST)

@Werner.v: Není zač. Já jsem trošku přizavřel oči, někdo jiný by to však mohl vyhodnotit jinak. Pokud se Vám k tomu podaří sehnat nějaké další zdroje, bude to jedině dobře. Pěkný den přeje --Vojtasafr (diskuse) 22. 8. 2017, 14:18 (CEST)

Blok kvůli NUJ[editovat zdroj]

Ahoj, pokud blokuješ kvůli NUJ, prosím, nezapomeň odškrtnout Automaticky blokovat IP adresy používané tímto uživatelem. V opačném případě totiž zamezíš registraci nového účtu a uživatel si tedy nemůže zvolit nové UJ. Měj se, --Martin Urbanec (diskuse) 23. 8. 2017, 16:13 (CEST)

Jakub "Jaco" Hanke[editovat zdroj]

Ahoj, osobně bych to hned smáznul: přes google nic nevidím, v článku také zdroje nejsou a ani text nedokládá významnost osoby. Proč bys to nechal, případně vidíš někde na netu nějaké zdroje? --Remaling (diskuse) 24. 8. 2017, 17:04 (CEST)

@Remaling: Ahoj, já bych to nechal standartně na Významnost, na netu žádné info o něm nevidím, avšak autor může něco mít (i když tomu moc nevěřím). Když to tu bude trčet dva týdny navíc, nic se nestane, buď to autor (kterým je, zdá se on sám, doloží či ne. V tom případě se to tak jako tak smaže. Obecně bych podobné články nemazal, jelikož si tím často odradíme nováčky... Žádné experimenty v tom nevidím, tak co, když to tu bude déle, nic se nestane... Něco jiného je, když by v tom byly pomluvy, jasné exp., či to byl jednovětý článek, pak je to jasný kandidát na RS. Necméně pokud trváš na RS, tak to klidně smaž, vadit mi to nebude. --Vojtasafr (diskuse) 24. 8. 2017, 17:13 (CEST)
Tohle je typický příklad na RSOJJ, Diskuse 24. 8. 2017, 17:17 (CEST)
Podle mě stane, bude tu 14 článek o témeř určitě encyklopedicky naprosto nevýznamné osobě, který by tu být neměl. Autora bychom jinak při smazu informovali, aby (kdyby náhodou) významnost vysvětlil/zdroje doložil. Tedy smáznu, i OJJ a podle všeho kolega Rosenfeld~cswiki jsou pro. --Remaling (diskuse) 24. 8. 2017, 17:20 (CEST)
Jak napsal OJJ, typický příklad. Google hovoří jasně, z několika triviálních zmínek o účasti v soutěžích okresního formátu encyklopedickou významnost neslepíte ani když zavřete obě oči (v případě violoncellisty narozeného 2004 se na google můžeme spolehnout, což ovšem nemusí platit třeba u nějaké polozapomenuté kapely z doby předinternetové).--Rosenfeld (diskuse) 24. 8. 2017, 17:41 (CEST)

Web ostrý jako břitva[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za připomínky. Na fungován infoboxu jsem už přišla:) Referencím rozumím, ale v obsahu článku jsem necitovala, jde spíše o reference/recenze.

Vložil jste do článku také "spoiler" - s dovolením jsem jej odstranila - je to odborná publikace a know-how (ani jiné zásadní poznatky) rozhodně vyzrazeny nejsou.
Odkaz na "Jan Řezáč" - ráda bych Vás požádala o drobnou nápravu. Pod heslem Jan Řezá existují 2 lidé - evidentně již zemřelý český prozaik (současný link) a webový konzultant (= autor této knihy, viz přehled: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98ez%C3%A1%C4%8D). Ráda bych na Wiki vložila i příspěvek o něm, jen nevím přesně, jak. Budu ráda za pomoc!
Pročetla jsem věci ohledně autorství obrázků (obrázek knihy byl smazán) a chci se jen ujistit, že když pošleme Svolení autora k obrázku přebalu knihy bude to v pořádku...

Díky za odpověď! Kamila Firešová --30. 8. 2017, 11:33 (CEST)Kamila.firesova (diskuse)

Dobrý den, bylo by lepší citovat, jelikož konkrétní tvrzení musí být ověřitelná. Šablonu {{spoiler}} jsem nevložil já, nýbrž kolega Romanzazvorka, já jsem článek vůbec needitoval (kdo co přidal, můžete vidět v historii, kterou naleznete v horní liště nad článkem.) Chcete-li založit ten článek a článek o osobé se stejným jménem existuje, musíte použít rozlišovač. Dejme tomu, že existuje článek Miloš Zeman, jenž pojednává o politikovi a vy chcete založit článek o spisovateli se stejným jménem, název článku zvolte takto: Miloš Zeman (spisovatel)
Nezapomeňte se však ujistit, že je předmět článku encyklopedicky významný, abyste práci nedělala zbytečně.
Pokud zašlete (rsp. autor obálky) povolující email do ORTS (email naleznete výše, ve žlutém rámečku), mělo by být vše OK. --Vojtasafr (diskuse) 30. 8. 2017, 11:56 (CEST)

Plno trollů[editovat zdroj]

Nevím, co ty nebo jiní správcové s těmi trolly uděláte. Ale ta jedna osoba asi bere sama sebe do ochrany. Taková situace je víc než komická. Projekt tím trpí. --Zbrnajsem (diskuse) 1. 9. 2017, 11:28 (CEST)

@Zbrnajsem: Horst již Trefnou blokoval, já jsem v tomto ohledu opatrnější... Jen jsem nechtěl, aby ta/ten Trefná Vám odpovídala (jestli si tykáme, tak se omlouvám). To, že je to loutka mi však došlo. Asi je to blbě, ale já mám k blokování trochu rakouský přístup - dokud jim zahraniční špion neškodí, nechají ho klidně být - já neblokuji, dokud není vyloženě třeba, chtěl jsem navíc zkusit, jestli bude pokračovat, když ji/ho nezablokuji. Snad ale se školním rokem přestane... Pěkný den přeje --Vojtasafr (diskuse) 1. 9. 2017, 11:39 (CEST)

Nadvšenec[editovat zdroj]

Zdravím. Pro příště: daleko vhodnější shrnutí úpravy bloku by bylo něco jako „odblokování diskusní stránky kvůli možnosti vyjádřit se k probíhající ŽOO“, nebo něco podobného. Tvoje shrnutí úpravy bloku je zcela zmatečné. Nicméně díky za ochotu vyhovět žádosti kolegy. --Vachovec1 (diskuse) 3. 9. 2017, 23:47 (CEST)

Shrnutí není zmatečné, ale pouze ho Vojta nezměnil. Jelikož uživateli se zobrazí jako důvod zablokování (AFAIK i s mým už. jménem), nemá důvod se čemukoliv divit. --Martin Urbanec (diskuse) 3. 9. 2017, 23:57 (CEST)
@Martin Urbanec: Jednak z toho uživatel těžko pochopí, že mu bylo odblokována DS, jednak je to zmatečné pro toho, kdo nahlíží do Knihy zablokování. Na první pohled vůbec není jasné, co Vojtasafr vlastně udělal. --Vachovec1 (diskuse) 4. 9. 2017, 00:03 (CEST)

Zámky[editovat zdroj]

Tak jsme souběžně blokovali, souběžně zamykali, ale OK by to mělo být. Díky. Nechceš použít spíš {{dlouhodobě polozamčeno}}? Tolik to nehyzdí stránku (14 d). OJJ, Diskuse 5. 9. 2017, 19:11 (CEST)

@OJJ: Ano, stránku to trošku hyzdí, ovšem preferuji to z důvodu potenciálního editora (může malý zámeček přehlédnout) ale nebráním se ani jemu. Ano, zběžně to je OK. Měj se. --Vojtasafr (diskuse) 5. 9. 2017, 19:13 (CEST)

Blok školní IP[editovat zdroj]

Ze závazného pravidla: Dynamické IP adresy smí být blokovány maximálně 24 hodin, u statických IP adres by první blokování nemělo trvat déle než 24 hodin, při opakovaném vandalismu smí délka dalšího zablokování dosáhnout až jeden měsíc. S ohledem na toto pravidlo jsem blok zkrátil. OJJ, Diskuse 11. 9. 2017, 15:05 (CEST)

Odpusť mu to.. Nedávno se školní IP blokovaly i indef. --Martin Urbanec (diskuse) 11. 9. 2017, 15:06 (CEST)
@OJJ: Sorry, když jsem blokoval, nedošlo mi to. Viděl jsem předchozí měsíc, tak jsem automaticky blokoval déle :) Ovšem jde už rok o ten samý vandalismus, evidentně od té samé osoby, a nic dobrého z téé IP nevylezlo už víc než 1,5 roku a zřejmě ani nevyleze. Vážně uvažuji o kontaktování vedení školy, ať si to ten student rozmyslí... --Vojtasafr (diskuse) 11. 9. 2017, 15:11 (CEST)

Blok Nadvšence[editovat zdroj]

Můžu se zeptat, za co byl blokován na 3 dny Nadvšenec? Chybí zcela odůvodnění (proč?) a nevšiml jsem si závadných editací. S pozdravem, --Palu (diskuse) 13. 9. 2017, 04:08 (CEST)

@Palu: Dobrý den, zdůvodněno to je, možná jste to přehlédl. Ve zdůvodnění je napsáno Nepoužívání tlačítka náhled. Platí i pro UP. Již několikrát upozorňován. Je to kvůli včerejšímu ukládání malých editací na své UP během pár minut, chcete-li 12 malých editací na UP během 16 minut. --Vojtasafr (diskuse) 13. 9. 2017, 06:34 (CEST)
Rozumím. Ano, přehlédl, díky. --Palu (diskuse) 13. 9. 2017, 21:45 (CEST)

Český internet[editovat zdroj]

Ahoj, chci se zeptat na článek Český internet – co je myšleno komentářem "významnost dejme tomu" a čím je tedy ta významnost podle tebe doložena? Osobně tam tedy netriviální a nezávislý zdroj nevidím ani jeden. --Harold (diskuse) 17. 9. 2017, 16:17 (CEST)

@Harold: Ahoj, po důkladném prověření zdrojů jsem ho smazal, předtím jsem je proběhl jen letmo. Máš pravdu, významnost jimi opravdu doložena nebyla. --Vojtasafr (diskuse) 17. 9. 2017, 16:39 (CEST) Opravil --Vojtasafr (diskuse) 17. 9. 2017, 16:42 (CEST)
OK, dík. Už jsem přemýšlel o DoSu... :-) --Harold (diskuse) 17. 9. 2017, 16:46 (CEST)

Stránky ke smazání[editovat zdroj]

Ahoj, diskuse ohledně chybných názvů proběhla zde: Wikipedie:Pod lípou#Název článku MS ve fotbale – Skupina X --Tayari (diskuse) 19. 9. 2017, 17:47 (CEST)

@Tayari: V pohodě, já to jen blbě zformuloval. --Vojtasafr (diskuse) 19. 9. 2017, 17:50 (CEST)
To mi někdo řekněte, proč jsem to tenkrát vlastně obnovoval (Mistrovství světa ve fotbale 2010 - Skupina A), když se to teď zase maže? Obnovoval jsem to s poukazem na to, že použití tohoto názvu napadlo minimálně dva jiné kolegy a může to napadnout i někoho dalšího. Viz ta odkázaná diskuze Pod lípou výše. --Remaling (diskuse) 19. 9. 2017, 18:11 (CEST)
U některých jsem viděl, že to Horst obnovoval (po smazání) kvůli tomu, že na ně bylo odkazováno. Tento problém byl po zběžné kontrole odstraněn. Možná by však bylo lépe dojít jasnému závěru, jestli to mazat, či ne a potom až označovat ke smazání a mazat... --Vojtasafr (diskuse) 19. 9. 2017, 19:01 (CEST)