Diskuse s wikipedistou:Draceane

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Archivy: 01 (leden 2007 – červen 2011)02 (červen 2011 – červen 2012)03 (červen 2012 – červen 2014)04 (červen 2014 – červen 2017)Uživatelská stránka
1) Tykej mi. 2) Pokud Vám to přijde nevhodné, vykejte mi. 3) A pokud se jim ani to nelíbí, mohou mi onikat.

Wikifotografové[editovat zdroj]

ahoj, zdravím všechny z vás, kteří fotíte/fotili jste pro Wiki, tady Kuba Holzer, od listopadu manažer pro multimédia v české Wikimedii.

---To, že vám píšu přes wikipedii, znamená, že nemám váš email. Pošlete mi ho prosím, pokud chcete, abych vás zařadil do databáze wikifotografů, kterou vytvářím a mohl vás oslovovat hromadně (můj mail: jakub.holzer@wikimedia.cz).---

Budu mít na starost komunitu wikifotografů, organizaci různých (foto)akcí a taky projekt GLAM. Budu vám také občas psát o foto-novinkách, akcích etc. (Na konci mailu je seznam fotografů. Pokud tam nějaký váš kolega chybí, dejte mi prosím vědet).

Dnes mám pro vás dvě zprávy:

V sobotu 16.12. uspořádáme celodenní foto workshop v Praze zaměřený na focení předmětů v interiéru (máme nový fotostan). Mimopražským zaplatíme nocleh, ať nejsou znevýhodněni. Pokud o uvažujete o účasti, napište se prosím k termínu 16.12. sem: https://doodle.com/poll/7kmy5ctzibni7u6p ať víme, kolik nás bude. Momentálně přemýšlíme nad tím, co fotit - po vzoru francouzské Wiki bychom mohli fotit jídlo nebo třeba nějaké přírodniny etc. Cokoli, na co se nevztahují autorská práva. Napadá vás něco? Sem s tím! Také hledáme lektora. Pokud máte tipy, nebo si na vedení kurzu sami troufáte (může vás být i víc), dejte mi prosím vědět.
Dále 27.11. končí naše foto soutěž Czech Wiki Science Competition 2017 (https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Czech_Wiki_Science_Competition_2017_in_the_Czech_Republic). Pokud máte nějaké fotky z oblasti vědy (soutěžní kategorie jsou opravdu široké), určitě se zúčastněte. Nejlepší fotky odměníme (zřejmě nějakými fotovouchery) na Wikikonferenci 2.12. Budeme rádi, když o soutěži řekněte svým známým nebo ji budete jakkoli šířit.

Díky, zdraví vás Kuba

--

Jakub Holzer projektový manažer pro multimédia jakub.holzer@wikimedia.cz +420 728 891 602

Wikimedia Česká republika

Wikifotografové v databázi: Akron Atilla Atriplexmedia BenS BilaVrana Blahma dakur DavidSchuller fat frettie gampe gotyna Hadonos HanaKasparikova Horst cheva chmee2 jagro jakubac2517 jan.kamenicek JanPolak Jedudedek JiriGaluska JiriMatejicek JirkaDl Jirmina Jirrka jklamo johule juandev kankovaa Kesule krvesaj limojoe Midonek packa palickap Pastorius Petr1888 PetraPejsova podzemnik Rigel Richenza sandwort Stribrohorak svajcr TomasMerta vejr vildungova Vojtech.dostal walter_klosse YjM --Jakub Holzer (WMCZ) (diskuse) 24. 11. 2017, 15:52 (CET)


Úpravy[editovat zdroj]

Proč potřebuje článek dálnice na Kypru úpravy? Já tam úvod vidím, vy snad ne? Petruvojta, Diskuse 26. 11. 2017, 18:13 (CET)

@Petruvojta: Dobrý den, mám na mysli to, že správný encyklopedický článek začíná definicí: tj. „Dálnice na Kypru jsou to a to…“. Jinak je to ostatně velmi pěkný seznam. Děkuji za něj. — Draceane diskusepříspěvky 26. 11. 2017, 21:24 (CET)

neoverene informace na strance Pavel Fischer[editovat zdroj]

Jako novy wikipedista dekuji Kubovi za kontrolu mych zmen. A prosim o vysvetleni, k cemu se vztahuji neoverene informace - pokud spravne rozumim, tak k titulu Mgr. Jak by se to melo dolozit a je to opravdu treba? diky Jan Janport (diskuse) 28. 11. 2017, 14:20 (CET)

@Janport: Dobrý den, jedná se zejména o informace ze sekce Rodina, které nejsou podloženy zdroji. Děkuji Vám za Vaše příspěvky. — Draceane diskusepříspěvky 28. 11. 2017, 14:26 (CET)

Dobre rano, k rodine jsem pridal jednu citaci a zkratil udaje o sourozencich PF. Snad by to mohlo stacit, vic referenci ted nemam. Take jsem rozsiril udaje o kandidature, podle vcerejsi tiskove konference. Bylo by ted mozne odstranit varovny ramecek? 01. 12. 2017, 13:20 (CET)

Prosba o radu[editovat zdroj]

Dobrý den, ještě jednou děkuji za úpravu typografie a hlavně za nezlomitelné mezery v článku jedle. Mám v úmyslu jej časem nominovat na NČ a vím, že bez nich by se neobešel, sám jsem se v posledních dnech odhodlával do toho nějak pustit, nevěda ale jak. Rád bych vás poprosil ještě o jednu radu - alternativní popisy obrázků. Asi tuším, kam se dávají, ale nikde se mi zatím nepodařilo dohledat, co v těchto popisech má být a čemu slouží, tak bych byl rád třeba za link na Nápovědu, která mi unikla, případně za stručné vysvětlení. S pozdravem --Borzywoy (diskuse) 29. 11. 2017, 09:16 (CET)

@Borzywoy: Ráo se stalo. S těmi alty taky moc nevím. Zkuste se zeptat zkušenějších kolegů jako OJJ či Jann. S pozdravem — Draceane diskusepříspěvky 29. 11. 2017, 16:01 (CET)

Metro Madrid[editovat zdroj]

Zdravím, mám takovou otázku? Zcela bezpečně podle svých výpisů z 30.11.2017 jsem u všech editací prováděl pouze opravu gramatiky "na rozdíl" namísto narozdíl, takže poněkud nechápu, jak se tam objevila ta řada úprav, u kterých ani nevím, co to vlastně mělo být? a proč bych to opravoval. --BíláVrána (diskuse) 18. 12. 2017, 15:43 (CET)

@BíláVrána: Dobrý den, jednalo se nejspíše o nějaké automatické úpravy editoru. Řešil jsem to i pod technickou lípou, více tam. Opravu gramatiky jsem pochopitelně ponechal v původním stavu. S pozdravem — Draceane diskusepříspěvky 18. 12. 2017, 16:35 (CET)

Invitation to Blocking tools consultation[editovat zdroj]

Hello,

The Wikimedia Foundation's Anti-Harassment Tools team is inviting all Wikimedians to discuss new blocking tools and improvements to existing blocking tools in December 2017 for development work in early 2018.

We are specifically contacting you for your ideas because you are one of the top users of the blocking tool on cs Wikipedia. We think that your comments will help us make better improvements. You can post to the discussion in the language that you are most comfortable expressing your ideas.

Other ways that you can help[editovat zdroj]

  1. Spread the word that the consultation is happening; this is an important discussion for making decisions about improving the blocking tools.
  2. Help with translation.
  3. If you know of current or previous discussions about blocking tools that happened on your wiki, share the links.
  4. Help summarize the discussion to share back to your wiki.

If you have questions you can contact me on wiki or send an email to the Anti-Harassment Tools team.

For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF), Community Advocate, Community health initiative (talk) 18. 12. 2017, 21:49 (CET)

  • I apologize for posting in English.
  • Please let us know if you wish to opt-out of all massmessage mailings from the Anti-harassment tools team.

Loutkář[editovat zdroj]

Ahoj, co to má být? Ukázka vandalismu? --OJJ, Diskuse 2. 1. 2018, 13:15 (CET)

@OJJ: Je to odkazováno z nějakých stránek, tak jsem zablokoval a zamkl, aby to někoho nesvádělo k založení účtu. (Něco jako User:Test). — Draceane diskusepříspěvky 2. 1. 2018, 13:20 (CET)
Ok. Díky.--OJJ, Diskuse 2. 1. 2018, 13:22 (CET)

Kategorie Úmrtí po výslechu[editovat zdroj]

Zdravím, mám pochybnosti o tom, zda tuto kategorii stvořit. Vhodnější by snad bylo úmrtí následkem výslechu?--Rosičák (diskuse) 2. 1. 2018, 17:35 (CET)

@Rosičák: Také jsem o tom uvažoval, zvolil jsem kratší název, ale souhlasím, že delší bude vhodnější. Pak to založím. — Draceane diskusepříspěvky 2. 1. 2018, 17:38 (CET)

Bitcoin[editovat zdroj]

Ahoj, přesměrování jsem obnovil. Symboly měn běžně přesměrováváme (, $, £...), taky jsem ověřil existenci en:₿, de:₿ a fr:₿. --Mario7 (diskuse) 14. 1. 2018, 00:53 (CET)

@Mario7: OK. — Draceane diskusepříspěvky 14. 1. 2018, 11:12 (CET)

Reminder about Blocking consultation[editovat zdroj]

Hello again,

The discussion about new blocking tools and improvements to existing blocking tools is happening on meta now and is in the final days.

We contacted you because you are one of the top users of the blocking tool on this wiki. We think that your comments will help us make better improvements. There is still time to share your ideas. You can post to the discussion in any language.

Thank you if you have already shared your thoughts. You can also help out by sharing a link to the meta discussion with users on this wiki. Or you can translate the summary of the discussion and share it on this wiki.

If you have questions you can contact me on wiki or by email.

  • I apologize for posting in English.

For the Anti-Harassment Tools team, SPoore (WMF), Community Advocate, Community health initiative (talk) 16. 1. 2018, 23:52 (CET)

Robot dělá neplechu[editovat zdroj]

Ahoj, tvůj robot se nějak vymknul kontrole, asi si sedl na vypínač kopírky a začal hromadou duplicitních parametrů zaplevelovat nejenom moje sledované stránky, ale i údržbovou kategorii, viz https://ctrlv.cz/ea1v, mrkni na to prosím :) --Dvorapa (diskuse) 20. 1. 2018, 20:51 (CET)

@Dvorapa: Pracuji na nápravě, na základě (bohužel malého vzorku) jsem usoudil, že dané parametry ještě nejsou použity. — Draceane diskusepříspěvky 20. 1. 2018, 21:03 (CET)
@Dvorapa: Snad by to mělo být vše v pořádku (nulový průnik kategorií na PetScanu). Další práci s AWB si budu asi ještě dlouho rozmýšlet. :-/ — Draceane diskusepříspěvky 20. 1. 2018, 21:24 (CET) (Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.)
Noo, tak zlé to není, další technici mi možná dají za pravdu, že v údržbové kategori duplicitních parametrů je hodně živo a krom nezkušených a i zkušených uživatelů i nejeden robot už do kategorie nasázel ledasco. Nedávno např. myslím jsem nějaký podobný nešvar řešil s Matějem Suchánkem nebo u nahrazování šablon cite web s Martinem Urbancem a věřím, že i můj robot se ve watchlistu této kategorie občas blýskne, byť se to snažím okamžitě řešit. Nevím, jak dobře jsi seznámen s AWB a obecně wikirobotikou, ale určitě vím, že člověka nesmí odradit prvotní neúspěchy :) --Dvorapa (diskuse) 20. 1. 2018, 21:44 (CET)

Fotka senátora[editovat zdroj]

Ahoj, krapet to trvalo, ale požadovaná fotka je ve článku. S pozdravem --Chmee2 (diskuse) 30. 1. 2018, 23:33 (CET)

@Chmee2: Díky moc za fotku i za info. ;-) — Draceane diskusepříspěvky 30. 1. 2018, 23:36 (CET)

Green Day[editovat zdroj]

Ahoj, jsem na Wikipedii nový a doufám že píšu na správné místo. Objevil jsem, že v článku Green Day odkazuje anglická verze na článek Selling Out. Netuším, jak to opravit, tak kdybys to mohl, prosím, nějak zařídit. Děkuji Rougen (diskuse) 2. 2. 2018, 20:03 (CET)

@Rougen: Dobrý den, vůbec netuším co máte na mysli. Nemohl byste to lépe popsat (případně i s odkazem)? Také se můžete obrátit na WP:POMOC. S pozdravem — Draceane diskusepříspěvky 4. 2. 2018, 11:00 (CET)

Leden 2018 a únor 2018[editovat zdroj]

Ahoj, prosím napiš svůj názor k navigačním boxům.Patriccck (diskuse) 4. 2. 2018, 20:18 (CET)

Kostely sv. Jakuba[editovat zdroj]

Dobrý den, jsem začátečník a zatím nevím, jak nejlíp požádat o radu - vybrala jsem si vás ze seznamu podle zaměření, protože se obávám, že založit diskusi u článku, což jsem udělala, asi nikoho "nepřivolá". Při zakládání článku o památce jsem narazila na 3 stránky ke kostelům sv. Jakuba s návrhem na sloučení a přesměrování - viz Kostel svatého Jakuba. Udělala bych to, natolik už editovat umím, ale zároveň bych to setřídila podle míst, ne zvlášť podle "Staršího" a "Většího". Můžu? A zkontrolujete to (nebo někdo jiný)? Nebo kam se mám obrátit? Ten "hokej" v tom se mi nelíbí.--Helena Dvořáková (diskuse) 16. 2. 2018, 11:20 (CET)

@Helena Dvořáková: Dobrý den, děkuji Vám za zprávu a za ochotu. Určitě bude dobré, pokud to provedete. Myslím, že setřídit články podle míst by bylo vhodnější. Až to bude hotové, můžete mi napsat, případně se obrátit na iniciátora sloučení, což byl @Matěj Orlický:. Po sloučení stačí odstranit šablonu {{sloučit}} a ponechat z původních stránek přesměrování na tu jednu. S pozdravem — Draceane diskusepříspěvky 16. 2. 2018, 21:37 (CET)

Salcbursko[editovat zdroj]

Zajímalo by mě, z jakého důvodu jste provedl následující změnu infoboxu v článku Salcbursko? Změna byla provedena, aniž by byla oprávněná, jelikož takový název tato spolková země NEMÁ. --Kirk, Morava :-) (diskuse) 20. 5. 2018, 01:45 (CEST)

@Kirk: Dobrý den, to opravdu netuším. Zřejmě jsem to někde vyčetl, ale řešit, co bylo před 6 lety podle mě nemá smysl, hlavně si to nepamatuji. — Draceane diskusepříspěvky 20. 5. 2018, 13:42 (CEST) Resp. beru to na vědomí a děkuji za úpravu.

PP Wikipedista:Nimirou[editovat zdroj]

Čau, koukám, že jsi diskusi od Wikipedista:Nimirou označil jako porušení aut. práv z [1]. Na zmiňované stránce je dole uvedeno zdroj: wikipedia.org, čili jde o opačné copyvio :). Sice jsem to smazal, ale ono to tam ani fakticky nepatří, takže to nevadí. Ale na jeho UP proč ne. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 19. 6. 2018, 10:47 (CEST)

@Martin Urbanec: OK, beru na vědomí. — Draceane diskusepříspěvky 19. 6. 2018, 20:03 (CEST)

Fotbal[editovat zdroj]

Zdravím,

v uzamčeném článku "Fotbal" jsou interpunkční chyby, konkrétně ve větě: "V případě, že obě družstva obdržela stejný počet branek, končí zápas remízou; v některých soutěžích je však remíza nepřípustná a hra se musí rozhodnout, zpravidla prodloužením 2×15 minut a pokud ani poté není rozhodnuto, následuje penaltový rozstřel." - chybí čárka před "a pokud" (jedná se o větu vedlejší vloženou do věty hlavní, v kterémžto případě se vložená vedlejší věta odděluje od věty hlavní z obou stran čárkou); dále v posl odstavci sekce Průběh a způsob hry, kde je naopak čárka před „a“ navíc (zde tato spojka spojuje několikanásobný přísudek, jedná se tedy o slučovací poměr, v němž se čárka nepíše).

Quentosh (diskuse) 23. 6. 2018, 21:05 (CEST)

Give your feedback about changes to Special:Block[editovat zdroj]

Hello,

You are receiving this message because you are a top user of Special:Block on this wiki. Thank you for the important work that you do. There is a discussion happening about plans to improve Special:Block with the ability to set new types of blocks. To get the best design and new functions added, it is essential that people who use the tool join the discussion and share their opinions about these changes.

Instead of a full site wide block, you would be able to set a Partial Block. A user could be blocked from a single page, multiple pages, one or more namespaces, from uploading files, etc. There are several different ways to add this feature to Special:Block. Right now Important decisions are being made about the design and function.

Please review the page on Meta and share your feedback on the discussion page. Or you can reach me by email Also, share this message with anyone else who might be interested in participating in the discussion.

I appreciate any time that you can give to assist with making improvements to this feature. Cheers, SPoore (WMF) (talk) , Trust and Safety Specialist, Community health initiative (talk) 10. 8. 2018, 03:56 (CEST)

  • Apologizes for posting in English.

Pivo[editovat zdroj]

Nic není důležitěšího z hlediska pitné vody, než Je PiVo. Jsou tam všechy (a opavdu všechy i ty negativní) výsledky rozborů pitné vody kdekoliv v ČR. Jiné zdroje, než které jsem uvedl, mi nejsou známy. Asi proto, že státní správa nemá zájem, aby běžný uživatel do PiVa viděl. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Litvinovice2010‬ (diskusepříspěvky)

@Litvinovice2010‬: Dobrý den, ty vyhlášky a zákony jsou sice pěkné, ale jsou to jen obecné právní předpisy, kde o konkrétním IS není, pokud dobře vím, zmínka. Na Wikipedii bychom se měli řídit pravidly encyklopedické významnosti. Třeba nějaký zdroj ještě seženete, myslím, že je to možné. S pozdravem — Draceane diskusepříspěvky 4. 9. 2018, 17:29 (CEST)

Mail[editovat zdroj]

Můžete prosím potvrdit příjem mailu ode mě ze dne 3.9. 2018 05:32? --Rosičák (diskuse) 10. 9. 2018, 15:57 (CEST)

Seznam herezí (křesťanství)[editovat zdroj]

Ahoj. Omylem jsem použil rychlý revert místo klasického. Vrátil jsem to proto zpět a plánoval jsem to revertovat ještě jednou, klasicky, abych mohl přidat zdůvodnění. Samozřejmě okamžitá změna na redirect je v rozporu s výsledkem DOSu. Teprve po uplynutí lhůty k UU připadá změna na redirect nebo smazání v úvahu. --Vachovec1 (diskuse) 25. 9. 2018, 14:25 (CEST)

Ahoj, chápu, doufám že nebudeš pro jistotu revertovat znova. :) — Draceane diskusepříspěvky 25. 9. 2018, 14:26 (CEST)

Maroko[editovat zdroj]

Ahoj, jsi recenzentem na geografii. Mrkneš na [2]? Podle mého je to takové neency a spíš to do kultury nepatří. Dík. OJJ, Diskuse 11. 10. 2018, 16:58 (CEST)

Zamykání[editovat zdroj]

Ahoj, [3] už je moc. Budeme zamykat i WP:ŽOPP, WP:NS jen protože tam jsou vandalismy? OJJ, Diskuse 8. 11. 2018, 16:36 (CET)

OK. Jen když je tam za rok 14 vandalských a 1 experimentační editace z IP/čerstvě registrovaných, a přínosné editace = 0, tak mi ten zámek mimo nepřijde – některým zmatenějším uživatelům může třeba pomoci se nasměrovat na WP:POMOC (ale to je jen teorie). Dohromady 24 zbytečných revizí, které jen znepřehledňují historii. ŽOPP si zamčené klidně dovedu představit taky (jaká je důvěryhodnost IP, která žádá o práci bota?). I když je až s podivem, že se vandalismus ŽOPP zrovna téměř úplně vyhýbá. A NS bych do toho nemíchal – spolu s všemi diskusními stránkami (bavíme se o NS:WP) typu Pod lípou, Potřebuji pomoc nebo Požadované články by měla být editovatelná úplně všemi. — Draceane diskusepříspěvky 8. 11. 2018, 21:32 (CET)