Diskuse s wikipedistou:Jakub Sochor

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Rok 2010[editovat zdroj]

Messerschmitt Me 263 Komet[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Messerschmitt Me 263 Komet. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --MiroslavJosef 13. 6. 2010, 18:18 (UTC)

Dobrý den, děkuji za upozornění. Omlouvám se za poněkud pozdní odpověď a kvůli tomu už není tato žádost relevantní, neboť se našli další editoři (a já jim za to z celého mého srdce děkuji), kteří tento můj subpahýl rozšířili na článek, kterému již nehrozí smazání. S pozdravem a přáním hezkého dne, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Junkers Ju 322[editovat zdroj]

Zdravím a díky za článek. Jen jedna maličkost. Nemusíte kopírovat zdrojový kód šablony. Šablony jsou od toho, aby se jednoduše vkládaly takto: {{název_šablony}}, tedy v případě Ju 322 vložíte {{Německé vojenské letouny druhé světové války}}. --Harold 20. 6. 2010, 21:19 (UTC)

Zdravím. Děkuji za upozornění a omlouvám se za poněkud pozdní odpověď. Šablony jsem se již n aučil používat, takže tento problém se již nebude opakovat. S pozdravem a přáním hezkého dne, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Vaše uživatelská stránka[editovat zdroj]

Dobrý den, nabízím Vám pomoc s formátováním Vaši stránky. Stačí říct co chcete a já Vám to velmi ráda udělám. Zdraví ♥ K123456 25. 9. 2010, 11:51 (UTC)

Dobrý den. Děkuji za nabídku a zároveň se omlouvám za poněkud pozdní odpověď. Platí tato nabídka ještě? Děkuji a přeji hezký večer, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Prosím vyplňujte kolonku „Shrnutí editace“[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za Vaše příspěvky. Chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je nanejvýš žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. A to nejen ti, kteří právě sledují stránku posledních změn, ale i ti, kteří pak někdy v budoucnu budou hledat v historii článku nějakou konkrétní změnu. Když totiž ve shrnutí uvidí, že se Vaše změny týkají něčeho jiného, než co zrovna hledají, nebudou je muset dále zkoumat a ušetří tím tak trochu času. Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. ♥ K123456 26. 9. 2010, 16:41 (UTC)

Dobrý den, velmi Vám děkuji za upozornění a omlouvám se za moji pozdní odpověď. Políčko nebo funkci, pokud to tak mám nazvat, "shrnutí editace" jsem se již naučil používat a také jí řádně používám. nicméně Vám děkuji za upozornění a buud si na prázdné shrnutí editace dávat pozor. S pozdravem a přáním hezkého dne, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Aero A-12[editovat zdroj]

Ahoj! U článku Aero A-12 je určitě šparná fotografie. Nejsem znalec letadel, ale A-12tka to není (viz například [1]). Zdraví --Gampe 10. 12. 2010, 07:05 (UTC)

Už jsem tam dal správnou. --Gampe 10. 12. 2010, 07:42 (UTC)
Ahoj! Já se v letadlech zase tolik nevyznám, takže jestli to je či není správná fotografie letadla, si opravdu nedokážu troufnout říci. Ale vidím, že mě již předběhl kolega, který chybu napravil. Děkuji za upozornění, omlouvám se za pozdní odpověď a přeji Ti hezký večer, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Blovice[editovat zdroj]

Ahoj kolego, pokud předpokládám správně a jsi z Blovic, nechtěl bys trochu rozšířit články Blovice a Blovice (zámek)? Jsou to trochu popelky. Díky--Feťour 29. 12. 2010, 15:55 (UTC)

Ahoj, kolego. Sice Ti odpovídám s trochu větším zpožděním (takřka 7 let), ale musím odpovědět více než kladně. Do rozšiřování článků jsem se již vrhl a nejen do nich, ale i do ostatních článků týkajících se města Blovic a jeho okolí. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Rok 2011[editovat zdroj]

V tento rok se mne nikdo nezeptal. Možná to bylo způsobeno tím, že jsem na Wikipedii přestal přispívat.

Rok 2012[editovat zdroj]

Infobox: Parametry letadla[editovat zdroj]

Dobrý den, mohl bych se zeptat na smysl tohoto infoboxu? Tyto parametry letadel se do infoboxu nezadávají a namísto nich se používá šablona {{Specifikace letounu}}. Díky za odpověď. --Faigl.ladislav slovačiny 5. 2. 2012, 12:10 (UTC)

Ušetří se tím trochu místa a (pro mě) se to zdá trochu přehlednější.– Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Jakub.blovice (diskuse • příspěvky)
A kam pak plánujete umístit {{Infobox letadlo}}? Pokud chcete takovýmto způsobem překopávat fungující systém, je třeba, abyste měl konsenzus komunity k provedení takové změny, která se dotkne stovek článků. --Faigl.ladislav slovačiny 5. 2. 2012, 13:44 (UTC)
Dobrý den, omlouvám se za tuto situaci a omlouvám se za svoje "mladší já". Před pěti lety jsem chtěl zanechat nějakou stopu na této Wikipedii, proto jsem si pořád do kolečka vymýšlel různé portály, nové šablony, infoboxy a podobně. Ale vzhledem k tomu, že mi bylo 12 let, je to myslím celkem pochopitelné. Ještě jednou se velmi omlouvám za vzniklou situaci a slibuji, že se již nebude opakovat. S pozdravem a přáním hezkého dne, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Portál:Vojenská motorizovaná vozidla do roku 1945[editovat zdroj]

Dobrý den, vypršela Vám na portále šablona {{Pracuje se}}, tak jsem tam učinil několik základních úprav, aby mu nehrozilo akutní nebezpečí smazání nebo návrhu na urgentní úpravy, tak snad se na mě nezlobíte. :) Když tak můžete mnou provedené změny vrátit. Ještě bych případně doporučoval zvolit lepší portálovou šablonu, než tu pro miniportál, zde se jedná o plnohodnotný portál, a případně dopsat nějaký úvod. S přáním pěkného dne — Loupežník (diskuse) 25. 3. 2012, 17:35 (UTC)

Dobrý den, omlouvám se za vzniklou situaci i za své "minulé já", neboť před pěti lety, ve věku 12 let, jsem se snažil nějak vyrýt svoje jméno do historie české Wikipedie, tak proto jsem si neustále dokola vymýšlel nové infoboxy, šablony, nebo v tomto případě portály. Ale vždycky mě to bavilo hodinu, dvě a potom jsem na to "s láskou" zapomněl. Proto neberte tuto vzniklou situaci jako nějakou provokaci či vandalismus, ale jako prostou, úplně obyčejnou hloupost a klukovinu 12 letého kluka. Na závěr se omlouvám za poněkud pozdní odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Typografie[editovat zdroj]

Prosím, abyste nezapomínal, že za tečkou (i v datu!!!), čárkou a dvojtečkou se píše mezera, tedy až na příslušné výjimky. Naopak před tečkou, čárkou a dvojtečkou se mezera nedělá. Slaigo (diskuse) 12. 5. 2012, 23:44 (UTC)

Ano, děkuji za upozornění. V příštích editacích si na to budu dávat pozor. Omlouvám se za poněkud pozdní odpověď. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Žádost o práva správce[editovat zdroj]

Mám tomu rozumět tak, že svou kandidaturu ukončujete? --Tchoř (diskuse) 17. 5. 2012, 15:18 (UTC)

Slaigo mi rozumně vysvětlil, že na to ještě nemám. Ukončil jsem to radši te´d, než aby tam byla fůra dalších proti a ani jeden pro..– Tento nepodepsaný komentář přidal(a) Jakub.blovice (příspěvky • diskuse • bloky) 17.20, 17. května 2012‎ SE(L)Č
Žádost jsem tedy ukončil a archivoval. --Tchoř (diskuse) 17. 5. 2012, 15:38 (UTC)
Dobrý den. Zpětně se omlouvám za podání, ukončení a obecně zmatky ohledně této žádosti na pozici správce. Tou dobou mi bylo dvanáct let a chtěl jsem něco znamenat, alespoň zde na Wikipedii. Ještě jednou se zpětně omlouvám a doufám, že mi to nemáte za zlé. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Kategorie[editovat zdroj]

Ahoj, mám poznámky k tebou založeným kategoriím.

 • Kategorie:Městské části Blovic — Městská část je definovaná zákonem a mají ji pouze statutární města, kterým Blovice nejsou. Tudíž mají pouze část obce, resp. místní část. Proto prosím o překategorizování na Kategorie:Místní části v Blovicích (podle vzoru Kategorie:Místní části v Trhových Svinech).
 • Kategorie:Stavby na Blovicku – Co to je Blovicko? Jak je definováno? Pokud se má jednat o stavby v určitém okruhu kolem Blovic, tak jsem proti existenci takové kategorie. Pokud se má jednat o stavby v Blovicích, pak by se kategorie měla jmenovat Kategorie:Stavby v Blovicích (srovnej Kategorie:Stavby v Plzni). --Harold (diskuse) 18. 5. 2012, 13:22 (UTC)
Já vím, ale nic jiného než městská část mě nenapadlo a já to přesunu. Díky za upozornění.. Ale teď mi to nějak nejde přesunout...
Kategorie nejdou přesunout, musíš založit novou a články ručně překategorizovat. Až budou ty staré kategorie prázdné, tak je smažu. --Harold (diskuse) 18. 5. 2012, 13:27 (UTC)
Děkuji..
Ahoj, zpětně se omlouvám za moji nízkou aktivitu v této konverzaci, která byla způsobena mým nízkým věkem (pouze 12 let) a pocitem, že mne zde jen všichni otravují s maličkostmi. Dnes již samozřejmě vidím, že Tvůj dotaz a postup byl adekvátní a správné, a proto jsem se chtěl alespoň takto zpětně omluvit. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Portál Křesťanství[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za Váš nový článek kostel svatého Jana Evangelisty (Blovice), který jsem přidal mezi „nové články“ na portálu Křesťanství (název byl upraven na standardní). Tam také můžete:

 • požádat o založení nového článku o některém z křesťanských témat
 • upozornit na svůj nový nebo podstatně rozšířený článek z této oblasti
 • navrhnout některý článek do rubriky Osobnost nebo Článek měsíce

Pokud Vás k tomuto tématu napadne něco jiného, můžete napsat do portálové diskuse. Zdraví Fagnes (diskuse) 28. 5. 2012, 13:19 (UTC)

Dobrý den, děkuji za radu. V současné době se věnuji rozšiřování článků o městě Blovicích a okolí, kde se také nějaké ty sakrální památky nacházejí, takže určitě jednu z výše uvedených možností využiji. Také se omlouvám za poněkud pozdní odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Přepis čínštiny[editovat zdroj]

Český přepis čínštiny se dá zjistit z podoby jména v pchin-jinu na stránkách cinsky.cz. --Tchoř (diskuse) 2. 6. 2012, 17:24 (UTC)

Děkuji za tip, avšak s psaním článků o Číně a čínské občanské válce jsem již skončil, avšak nevylučuji, že se k tomu třeba v budoucnu nevrátím. Zároveň se omlouvám za poněkud pozdní odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Povstání tchaj-pchingů[editovat zdroj]

Dobrý den. Koukám, že jste se pustil do povstání tchaj-pchingů, měl bych několik poznámek.

 • Jak zmínil kolega, na wikipedii používáme český přepis čínštiny.
 • V českém jazyce skloňujeme, takže říkáme a píšeme „bitva u Nankingu“ (pokud armády bojují někde opodál), nebo „bitva o Nanking“ (pokud je cílem střetnutí dobytí města), nebo „pod vedením Chung Siou-čchüana“ (zde).
 • Dávat do hesel čínských provincií šablonu:Nebeská říše velkého míru je velmi nevhodné, za tisíce let čínské historie se na území každé provincie vystřídala řada států, to by těch šablon pak byly nejméně dvě desítky.
 • Překládáme-li heslo z anglické nebo jiné wikipedie, dáváme na konec článku šablonu {{Překlad}}.

Moc lidí o Číně nepíše, tak doufám, že vytrváte. Kdyby jste potřeboval, tak se zeptejte. Pěkný den. --Jann (diskuse) 3. 6. 2012, 10:16 (UTC)

Dobrý den. Děkuji za tipy, avšak s psaním o Číně jsem bohužel skončil a začal se věnovat tématům, kterým opravdu alespoň částečně rozumím. Ale velmi děkuji za upozornění a budu na ně pamatovat i při psaní a editaci jiných článků, než jen těch o Číně. Avšak nevylučuji, že se jednou k tomuto tématu vrátím. Jinak se omlouvám za poněkud pozdní odpověď; děkuji za pochopení. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Seznam účastníků povstání tchaj-pchingů[editovat zdroj]

Promiňte, ale vážně chcete vytvořit seznam účastníků povstání, i když jich bylo mnoho miliónů? Máme snad seznam účastníků druhé světové války? A proč tam píšete lidi co se povstání nejenže neúčastnili, ale bojovali proti němu? Jestli mohu poradit, tak zatím postačí psát hesla vůdců povstání a generálů stojících v čele protipovstaleckých armád a dávat je do kategorie, zatím povstání tchaj-pchingů, v budoucnu, až budou ve větším počtu, tak i osobnosti povstání tchaj-pchingů. Udivený --Jann (diskuse) 3. 6. 2012, 19:56 (UTC)

Dobrý den. I když se jedná poněkud o pozdní odpověď, rád bych vysvětlil, že jsem to tenkrát myslel tak, že vytvořím stránku, na které budou uvedeny všechny odkazy na stránky lidí, kteří se u povstání jen trošku "ochomejtli". S odstupem času samozřejmě vidím, že mnohem výhodnější je v tomto případě kategorie a ne samostatný článek. Omlouvám se tady za zbytečné starosti, které jsem Vám touto mojí editací způsobil (bylo mi pouze 12, neměl jsem z toho ještě takový rozum. Děkuji za pochopení. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Kategorizace a interwiki[editovat zdroj]

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] – každou na novou řádku na konci stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
 • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]], například [[Kategorie:Narození 1896]].
 • U osob, u nichž je znám den narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Den_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Den_úmrtí]], například [[Kategorie:Úmrtí 26. října]].
 • U žijících osob se přidává [[Kategorie:Žijící lidé]].
 • U všech osob též kategorizujte jejich pohlaví, pomocí [[Kategorie:Muži]] nebo [[Kategorie:Ženy]].
 • U věcí se známým datem vzniku či zániku se přidává [[Kategorie:Vzniklo Rok vzniku]], a/nebo [[Kategorie:Zaniklo Rok zániku]]. Lze kategorizovat i dobu vzniku a/nebo zániku nerozlišenou na roky ale na staletí, například [[Kategorie:Vzniklo ve 13. století]].
 • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]].
 • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy

Zdravím. Děkuji za všechny vytvořené články. Chci Vás však poprosit o přidávání „odkazů interwiki“, tedy mezijazykových odkazů na Wikipedie v ostatních jazycích. Mají syntaxi [[kód jazyka:Název článku v daném jazyce]], umístěny bývají ve spodní části zdrojového kódu článku, po uložení se zobrazí v navigačním panelu při levém okraji pod ostatními panely. Vizte příklad jak by měly vypadat.

 1. Je třeba vyhledat identické heslo v angličtině nebo jiném jazyce a tento kód okopírovat ze spodní části tamního článku. Právě tento krok vyžaduje člověka, není automatizovaný.
 2. Mezi takto získané odkazy připište [[en:název v onom jazyce]], protože v cizojazyčné verzi pochopitelně není odkaz na původní článek. Umístěte ho na správné místo v abecedním pořadí podle kódů jazyků.
 3. Srovnané odkazy uložte do českého článku.
 4. Odkaz na český článek v této formě dopište na správné místo do článku anglického.

O rozšíření do dalších jazykových verzí se už obvykle postarají roboti. Vaše články budou o krok blíže dokonalosti. Díky. --Harold (diskuse) 10. 6. 2012, 13:17 (UTC)

Děkuji za tipy a rady, na které budu pamatovat a budu se jimi řídit. Troufám si říci, že jsem zkušenější, než před pěti lety a většina věcí se mi již dostala do krve. Omlouvám se tedy za pozdní odpověď a zároveň děkuji za pochopení. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Julius Dorpmüller[editovat zdroj]

Infobox --> Hitler byl prezident? Kdy? Pokud vím, zastával pozici říšského kancléře, což byl samozřejmě nejmocnější muž říše, ovšem tato pozice se rozhodně nerovná pozici prezidentské. -- Vachovec1 (diskuse) 30. 6. 2012, 11:30 (UTC)

Koukal jsem, že s tím jsou problémy i u ostatních nacistických pohlavárů. Nakonec jsem se inspiroval u Dönitze. Nechal jsem to v kolonce prezident, ale připsal jsem drobným písmem "jako říšský vůdce". To by mohlo stačit. Jinak by se musela modifikovat šablona. -- Vachovec1 (diskuse) 30. 6. 2012, 11:46 (UTC)
Dobrý den, předem omlouvám se za poněkud pozdní odpověď. Ano, jsem si vědom, že prezident a říšský kancléř jsou dvě úplně rozdílné pozice, avšak mám takový pocit, že tehdy jsem to udělal z toho důvodu, že právě nebyla vhodně modifikována šablona a já se s nějakými poznámkami nechtěl zatěžovat. Nyní s odstupem samozřejmě vím, že se jednalo o chybu, která se již enbude opakovat. Děkuji za pochopení. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Železniční stanice Blovice-Vlčice[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za rozšiřování informací o železnici, ale prosím přitom o pečlivější rozlišování pojmů Železniční zastávka a Železniční stanice. V tomto případě jde evidentně o zastávku. Tomu by měl odpovídat i symbol v průběhu trati 190. Zdraví --Uacs451 (diskuse) 29. 7. 2012, 14:06 (UTC)

Přesun portálu[editovat zdroj]

Promiň, ale přesouvat portál a najednou z něj udělat úplně jiné téma je blbost, proto to přesunu zpět. Uvaž ještě prosím, zda je opravdu nutné tvořit nové a nové portály, když se o ně nikdo nestará (viz ta vozidla), zvlášť pro takové téma, jako je malé město Blovice. A navíc, když tu ještě existuje {{Blovice}}, což je de facto miniportál. --Harold (diskuse) 30. 7. 2012, 09:05 (UTC)

Přesun portálu Vojenská motorizovaná vozidla do roku 1945[editovat zdroj]

Zdravím navrhl jsem přesun portálu Vojenská motorizovaná vozidla do roku 1945 buď na Portál:Obrněná bojová vozidla či rovnou Portál:Tank. Jako tvůrce portálu se tě ptám jaký název preferuješ. Případně jaké máš námitky proti přesunu. --Jenda H. (diskuse) 9. 8. 2012, 12:25 (UTC) Portál: Tank by pro mne byl asi lepší. --jakub.blovice (diskuse) 9. 8. 2012, 14:42 (UTC)

Přesunul jsem na Portál:Tanky také jsem ho pro snadnější údržbu lehce proškrtal (k obměňování zbývá pouze Článek a Obrázek). Myslím, že portál zaměřený tímto směrem je pro wiki každopádně přínosem a věřím že se brzy najde někdo kdo se portálu ujme (tj: občas změní článek a obrázek). Prozatím jsem ho zařadil mezi Neudržované portály a odkaz na něj vložil na portál Obsah. S pozdravem --Jenda H. (diskuse) 10. 8. 2012, 13:01 (UTC)

Rok 2013[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za snahu vytvořit portál o městu Blovicích. Chystáte se ho nějak udržovat? --G3ron1mo 11. 3. 2013, 08:57 (UTC)

Portál mi byl zamítnut a bylo mi řečeno, že bude smazán. Jinak bych ho ale velmi pečlivě udržoval. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Jakub.blovice (diskuse • příspěvky)
A kde Vám ho zamítli? Podle současného stavu je totiž portál opravdu ke smazání právě proto, že není pečlivě udržovaný. --G3ron1mo 11. 3. 2013, 13:40 (UTC)
Kdysi jsem vytvořil šablonu, kde byly všechny články o Blovicku. Poté jsem založil portál Blovice a někdo mi napsal (už nevím kdo), že když je šablona, nepotřebuje se portál. Bylo mi vzkázáno, abych na tento portál nic nedával, že bude smazán. Tak jsem na něj přestal chodit a přestal se o něj zajímat. Po měsíci mi zrušili i šablonu a já byl líný znova žádat o vytvoření portálu :( Toť vše. --jakub.blovice (diskuse) 11. 3. 2013, 15:44 (UTC)
Klidně se toho portálu znova ujměte. Pokud ho přetvoříte alespoň na miniportál, nebude třeba ho pravidelně udržovat. --G3ron1mo 13. 3. 2013, 14:10 (UTC)
Děkuji, hned se na něj vrhnu, pokud už jsem nezapomněl jak se edituje. Naposled jsem editoval před déle něž rokem. --jakub.blovice (diskuse) 13. 3. 2013, 14:24 (UTC)
Dobrý den, jelikož jste se na něj hned nevrhnul, jak jste přislíbil, navrhnul jsem portál na smazání. Pokud ho přeci jen budete chtít dodělat, můžete si ho nechat obnovit/přesnout na vaše pískoviště. --G3ron1mo 22. 3. 2013, 06:19 (UTC)

Rok 2014[editovat zdroj]

V tento rok se mne opět nikdo nezeptal. Možná to bylo způsobeno tím, že jsem na Wikipedii přestal přispívat.

Rok 2015[editovat zdroj]

Blovický incident[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Blovický incident. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Horst (diskuse) 7. 11. 2015, 21:58 (CET)

Dobrý den, děkuji za upozornění. S odstupem času taky vidím, že tento "střet" není až tak encyklopedicky významný. Informace z tohoto smazaného článku (mám je stále v počítači) budou převedeny do nově přestavovaného článku o městu Blovice, konkrétně do sekce o historii města. Omlouvám se za přidělávání starostí a za poněkud pozdní odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne, Jakub Sochor (diskuse) 17. 11. 2017, 20:39 (CET)

Rok 2016[editovat zdroj]

V tento rok se mne opět nikdo nezeptal. Možná to bylo způsobeno tím, že jsem na Wikipedii přestal přispívat.

Blovice[editovat zdroj]

Dobrý den, přes šablonu Pracuje se jsem odstranil sekci Historie s výplňkovým textem Lorem ipsum..., který se na Wikipedii nepoužívá. I přestože na stránce pracujete, mohou si článek zobrazit čtenáři, které nesmyslné texty nezajímají. Jinak děkuji za rozšiřování článku a prosím o důkladnější zdrojování referencemi. --Petr Kinšt (diskuse) 28. 10. 2017, 22:16 (CEST)

Dobrý den, omlouvám se za použití Lorem ipsum, ale potřeboval jsem vědět, jestli se mi vejdou níže uvedené grafiky do textu a zasahovaly mi do infoboxu, tak jsem potřeboval text trochu "nastavit". Omlouvám se za jeho použití a už se to nebude opakovat. Děkuji za upozornění na reference, budu se jim věnovat důkladněji. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 28. 10. 2017, 22:32 (CEST)
V pořádku, nic se neděje. Pro příště k podobným experimentům slouží pískoviště. --Petr Kinšt (diskuse) 28. 10. 2017, 22:47 (CEST)
Ještě mě napadlo: podívejte se na Wikipedie:WikiProjekt České obce/Články, kde najdete doporučovanou osnovu článků věnovaných sídlům i s náměty na obsah sekcí. --Petr Kinšt (diskuse) 28. 10. 2017, 22:50 (CEST)
Děkuji za odkaz. Strukturu jsem se snažil vzít z nejlepších článků o městech, ale na tuto stránku jsem nenarazil. Upravím a doplním informace na editované stránce podle tohoto odkazu. Jakub Sochor (diskuse) 28. 10. 2017, 22:53 (CEST)

Vítání uživatelů bez editací[editovat zdroj]

Dobrý den, obvykle není vhodné vítat uživatele bez editace, co se zrovna zaregistrovali. Většinou je vhodné vyčkat na nějaké alespoň minimální projevy. Nezapomínejte se, prosím, podepisovat S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 1. 11. 2017, 20:24 (CET)

Dobrý den, děkuji za upozornění. Žil jsem v přesvědčení, že vítání je hned po registraci (alespoň takto si to pamatuji já, ale spíše už mám špatnou paměť) a podepisovat se v případě vítání nemusí, protože je univerzální a měl by ho dostat každý. Děkuji za rady, již se jich budu držet. Jakub Sochor (diskuse) 1. 11. 2017, 20:28 (CET)
Dobré rady k patrole jsou na WP:Patrola, doporučuji k přečtení :). --Martin Urbanec (diskuse) 1. 11. 2017, 20:30 (CET)
Díky! V této oblasti jsem poněkud nový, takže rady ocením a netušil jsem, že tato stránka s radami existuje. Ještě jednou děkuji! Jakub Sochor (diskuse) 1. 11. 2017, 20:31 (CET)
Nemáte vůbec za co. A ještě jedna rada, když tak koukám na Diskuse s wikipedistou:78.45.34.173. Experimentační šablony se vkládají pomocí {{subst:Experimenty}}. Je to vhodné k jejich zakonzervování v čase, aby se diskusní stránky už v čase neměnily. Alternativně je možné je vkládat pomocí zkratek (pro mírnou exp šablonu pak {{subst:E1}}). --Martin Urbanec (diskuse) 1. 11. 2017, 20:36 (CET)

Podpis[editovat zdroj]

Dobrý den, poprosil bych Vás, abyste si svůj podpis více přiblížil uživatelskému jménu, takto je to matoucí (v historii článků a jinde je jméno zobrazeno jinak). Viz Wikipedie:Podpis, bod první, cituji: „má obsahovat zvolené uživatelské jméno na české Wikipedii, případně jen mírně upravené, ale přesto musí zůstat snadno a jednoznačně spojitelný s uživatelským jménem“. --Pavel Krupička (diskuse) 1. 11. 2017, 20:40 (CET)

Dobrý den. Tento podpis jsem si změnil zhruba před týdnem, neboť jsem usoudil, že moje pravé jméno se bude k Wikipedii hodit lépe než nick. Děkuji však za upozornění na pravidlo, kterého jsem si nevšiml. Již jsem požádal o přejmenování účtu a věřím, že moje žádost bude kladně vyřízena. Do té doby však upravím svůj podpis tak, aby se shodoval s mým uživatelským jménem. Jakub Sochor (diskuse) 1. 11. 2017, 21:04 (CET)

Blovice[editovat zdroj]

Dobrý den, prosím o opravu referencí (":1", ":2") v hesle Blovice. Děkuji --Jvs 2. 11. 2017, 13:03 (CET)

Dobrý den. Děkuji za upozornění, reference opraveny. Jakub Sochor (diskuse) 2. 11. 2017, 21:52 (CET)

Spojník vs. pomlčka[editovat zdroj]

Ahoj, u Blovic jsem to zatím upravila, tak pozor na to i u zbytku :).

Editační okno Wikipedie. Pod ním speciální znaky. Pomlčka je oznčena červenou tečkou a textem „Pomlčka“
Pomlčku vidíte zvýrazněnou červeně

Dobrý den, musím Vás upozornit na rozdíl mezi spojovníkem, což je toto: (-), a pomlčkou, což je toto: (–). Vidíte ten rozdíl? Spojovník se používá logicky pro spojování slov, jako je například Brno-střed. Spojovník tedy spojuje především dvě slova nebo dvě části slova v jeden celek a vkládá se bez mezer. O použití pomlčky si můžete přečíst zde. Prosím, abyste místo spojovníku používal(a) pomlčku.

Jak se pomlčka vkládá?
Pod tlačítky Uložit změny a Ukázat náhled naleznete určité modré znaky a písmena. Mezi nimi najdete i pomlčku. Konkrétně je za uvozovkami, které následují po malém písmenu „ž“. Vizte obrázek. Také je možné ji vložit držením klávesy Alt a vyťukáním čísel 0, 1, 5 a 0 na numerické klávesnici.

Doufám, že teď už si nebudete plést tyto dvě „čárky“ a v pravou chvíli použijete spojovník nebo pomlčku. Děkuji. S pozdravem --Leome 323 ♥ (diskuse) 6. 11. 2017, 16:18 (CET)

Ahoj, děkuji za opravení pomlček/spojovníků v článku Blovice. V dalších článcích to opravím také a dám si na to pozor. Jsem rád za tuto upozornění, neboť v minulosti jsem se tomuto rozdílu příliš nevěnoval, jak jsi sama mohla vidět. Ještě jednou děkuji za upozornění, opravu a doufám, že se z mé strany tato chyba už nebude opakovat. S pozdravem a přáním hezkého dne, Jakub Sochor (diskuse) 6. 11. 2017, 21:27 (CET)

Historická složení zastupitelstva města Blovic[editovat zdroj]

Ahoj, informuji tě, že jsem založil diskusi o smazání k článku Historická složení zastupitelstva města Blovic. Prosím tě o vyjádření. Srdečně, --Martin Urbanec (diskuse) 10. 11. 2017, 09:32 (CET)

Ahoj, děkuji za upozornění. Omlouvám se za prodlevu, která vznikla nemožností přístupu k internetu na území Slovenské republiky. Můj návrh řešení i s komentářem je již na diskuzní stránce. S díky a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 13. 11. 2017, 22:06 (CET)

Revertér[editovat zdroj]

Doporučuji právo revertéra. Dnes podáte a v sobotu již budete moci revertovat pouze vandalismy jedním klikem. OJJ, Diskuse 23. 11. 2017, 17:57 (CET)

Dobrý den. Děkuji za důvěru ve mně vloženou. Koukal jsem se na seznam revertérů a na české Wikipedii jich tolik zase není. Kdybych právo získal, bojím se, že v případě mé delší absence mi bude právo s ostudou odňato (jako že jsem nevykonával pořádně činnost mně svěřenou - tomuto postupu přikládám malý počet uživatelů s tímto právem). Myslíte si tedy, že má právo smysl (i třeba když nebudu moci týden v kuse patrolovat, například z důvodu práce či dovolené) a měl bych o něj zažádat? Také se bojím lidské chyby - že omylem (spíše technickým nedopatřením) smažu nevinnou editaci a bude to řešeno například AV. S díky a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 24. 11. 2017, 20:30 (CET)
Víte proč je lidí málo? Páč to nikdo nedělá. :-) A když se někdo o poslední změny stará a chyby nedělá, proč to nedělat jednodušeji. Za nesprávné kliknutí Vás jistě nikdo před AV tahat nebude. OJJ, Diskuse 25. 11. 2017, 12:28 (CET)
Jenom poznámka k případnému omylu, vzhledem k tomu, že v 90% času používám dotykovou obrazovku (pokud nepíši článek), tak se mi opravdu několikrát povedlo revertovat editaci omylem. Nic tak strašného se nestalo, prostě jsem uvedl článek do původního stavu s vysvětlením ve shrnutí, případně jsem se omluvil v diskusi. Myslím, že každý rozumný člověk to pochopí, není třeba se toho bát...--Perid (diskuse) 25. 11. 2017, 12:38 (CET)
Dobře, děkuji za vysvětlení a podporu. Žádost o práva si tedy podám v nejbližších chvílích a doufám, že Vaši důvěru ve mně vloženou nezklamu :) S pozdravem a přáním hezkého dne, Jakub Sochor (diskuse) 26. 11. 2017, 15:02 (CET)

Patrola[editovat zdroj]

Ahoj, na základě tohoto tedy přidávám nějaké postřehy. Tady podle mě nemá smysl lepit tu samou šablonu krátce po sobě. Pokud je vandalismus/experimenty intenzivní, je lepší počkat na zásah správce nebo o něj rovnou požádat na NS. Něco podobného zde, podle mě také nemá smysl být v komunikaci s vandalem příliš formální a slušný a přát jim třeba hezký večer, ale to je můj názor a třeba bys na to časem přišel sám :) Zase neříkám, že neslušný, ale dejme tomu korektní. Ona je tato komunikace totiž téměř vzdy jednostranná a když někdy není, tak taky vypadá, jak vypadá (i když tohle je už asi trochu extrém, zase Tě nechci od patroly odrazovat :-)) Tohle spíš na šablonu e1 než e2 (nic nepoškodil, nevymazal, nikoho neurazil). Ale spoustu věcí děláš určitě dobře. --Pavel Krupička (diskuse) 26. 11. 2017, 23:00 (CET)

Ahoj. Předem bych chtěl moc poděkovat za rady a tipy do začátku. Děkuji za tip s nástěnkou správců. Nevěděl jsem, že se tam můžu obracet i s takovýmihle dotazy, tedy spíše žádostmi. Tak ohledně slušnosti a přání hezkého večera - nedávno jsem viděl diskuzi s nějakým Wikipedistou (bohužel už teď netuším s jakým), kterému bylo vytýkáno, že není v diskuzích příliš slušný a jaksi formální. Proto to přání hezkého večera, kterým nikoho neurazím a vypadá to dobře. Ale máš pravdu, že v některých případech je to naprosté "nošení dříví do lesa". A při příštích upozorněních si již budu dávat pozor na rozdíl mezi šablonami e1 a e2, i když to bude chtít pravděpodobně trochu praxe a cviku :) Ještě jednou děkuji za rady, a pokud v mé činnosti uvidíš něco, co by se dalo zlepšit, napiš, prosím, ať vím, kde mám ještě co vylepšovat. Díky! S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 28. 11. 2017, 21:34 (CET)

Právo revertéra[editovat zdroj]

Wikipedia Rollbacker.svg

Na základě úspěšné kandidátky (6 pro, 0 proti) jsem Ti přiřadil právo revertéra. Nyní by se Ti měl v Posledních změnách, Sledovaných stránkách, historiích článků i příspěvcích uživatelů objevit nový odkaz [rychlý revert], který okamžitě vrátí všechny poslední příspěvky provedené jedním uživatelem. Prosím, využívej jej pouze na revertování vandalismů (při nějaké chybě Ti nicméně rozhodně okamžité odebrání práv či Žádost o opatření nehrozí, spíše upozornění na diskusi). Ve Tvém nastavení rovněž doporučuji ze začátku zatrhnout možnost Bezpečný rychlý revert (s potvrzením); zvláště na dotykových zařízeních je snadné se ukliknout. Pozor také, pokud vandal edituje z více IP adres/účtů, v takovém případě rollback vrátí pouze příspěvky posledního uživatele a zbytek vandalských editací může v článku zůstat. Tak, tolik teorie a teď to koukej uvést do praxe. ;) Mnoho štěstí a třeba jednou druhý, úspěšný, ŽoPS. --OJJ, Diskuse 28. 11. 2017, 16:13 (CET)

Děkuji velmi moc za přiřazení práva. Udělátko s bezpečným rychlým revertem jsem si již aktivoval a rychlý revert vyzkoušel. Budu se tedy snažit používat toto právo zodpovědně, ve prospěch Wikipedie samozřejmě, a i dál ve stejné míře bojovat proti vandalům. Ještě jednou děkuji! S pozdravem a přáním hezkého dne, Jakub Sochor (diskuse) 28. 11. 2017, 21:29 (CET)
Zapojení do potenciální editační války, jak jsi sám přiznal, však není nejlepší. Varování. OJJ, Diskuse 29. 11. 2017, 19:21 (CET)
Děkuji za upozornění. Budu se tomu snažit vyhnout, již se to nestane. Jakub Sochor (diskuse) 29. 11. 2017, 19:22 (CET)

Vitvoření[editovat zdroj]

Přesněji nevim jak vubec udělat něco nového :) jak například něco co už neni rozjeté -- Tento příspěvek přidal(a) Techno152 (diskuse) 16:11, 29. 11. 2017 (CE(S)T)

Dobrý den. Pokud chcete vytvořit nějakou stránku, která ještě na Wikipedii není, pročtěte si tento odkaz: Nápověda:Jak vytvořit článek. Najdete tam i formulář, kterým novou stránku založíte. Klidně se doptejte ještě dál, pokud Vám bude něco nejasné. A je zvykem se na diskuzních stránkách podepisovat - viz Vaše diskuzní stránka. Děkuji za pochopení. S pozdravem a přáním hezkého dne, Jakub Sochor (diskuse) 29. 11. 2017, 16:14 (CET)

Mapa Blovic[editovat zdroj]

Zdravím a děkuji za pěkná doplňování článku Blovice. Měl bych ale jeden podnět, co takhle mapku Blovice - všechna k. ú.png doplnit o názvy katastrálních území (podobně jako je tomu u dalších katastrálních map)? Návštěvníkovi stránky by to dalo další důležité informace navíc. --Vlout (diskuse) 10. 12. 2017, 09:56 (CET)

Zdravím! Především bych se chtěl moc omluvit za moji poněkud pozdní reakci, ale ta je způsobena velkým množstvím jiné práce v poslední době. Jednak moc děkuji za poděkování ohledně Blovic a zároveň děkuji za radu; během následujících dní mapu upravím a přidám názvy katastrálních území. Mám udělat i mapu s názvy základních sídelních jednotek, nebo to není na Wiki obvyklé? Jakub Sochor (diskuse) 12. 12. 2017, 22:28 (CET)
To záleží jen na Vás, tahle mapa je myslím jen s hranicemi katastrálních území, ale kdybyste chtěl dá do článku podrobnější, bylo by to možná i lepší. Záleželo by na přehlednosti, aby čtenář v sekci věnované členění města měl i snadnou vizuální informaci. Každopádně proč ne. --Vlout (diskuse) 13. 12. 2017, 01:03 (CET)

Zdravím. Nemáte-li teď čas, můžu názvy katastrálních území do mapy doplnit sám, jestli souhlasíte. (Mapa se základními sídelními jednotkami může být kdykoli později, ostatně myslím, že ještě v žádném článku tak podrobná není.) --Vlout (diskuse) 17. 12. 2017, 21:02 (CET)

Mapku jsem načetl, můžete zkontrolovat. --Vlout (diskuse) 17. 12. 2017, 22:16 (CET)

Zdravím. Moc Vám děkuji a omlouvám se za moji neaktivitu a tak jste tu mapku musel nakonec (bohužel) udělat sám. Děkuji za trpělivost, ale ještě jednou i za mapku! Jakub Sochor (diskuse) 17. 12. 2017, 22:19 (CET)

Substituce[editovat zdroj]

Zdravím Jakube. Tvoje upozornění na diskusi u IP 87.249.135.22 jsem nahradil vhodnějším, snad se nebudeš zlobit. Co jsem si ale všiml a proč Ti píšu je to, že jsi upozorňovací šablonu vložil bez substituce. Prosím, dávej na to pozor, šablony vkládané do diskusních stránek zpravidla (ty co upozorňují téměř všechny) substituujeme, provádí se to pomocí slůvka subst a dvojtečky v šabloně. Příklad {{subst:Experimenty|Dějiny Švýcarska}} --~~~~ . Předem díky že na to budeš dávat pozor a budeš to zapisovat správně. Zdraví --Jan KovářBK (diskuse) 27. 12. 2017, 20:38 (CET)

Zdravím. Děkuji za upozornění a budu si na to do budoucna dávat samozřejmě pozor. Pokud jsem pochopil správně, tak jde o zmenšení celkové velikosti stránky. Nebo se substituuje z jiného důvodu? A jinak u této editace jsem předpokládal (i vzhledem k tomu, že zatím žádný prohřešek neměl), že daný uživatel chtěl pouze něco přidat, ale omylem danou část smazal (mně se to při editacích stává taky, že omylem označím větší část textu a nevšimnu si toho), zazmatkoval a uložil. Ale samozřejmě se v tomto případě jedná o subjektivní pocit a o zkušenosti při patrolování, snad jich časem naberu více. Děkuji za upozornění a pokusím se na to dávat pozor. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 27. 12. 2017, 20:56 (CET)
A až nyní při pohledu do posledních změn jsem si všiml, že si za mne opravil všechny takovéto chyby za poslední dobu. Jsem Ti za to velmi vděčný a jsme rád, žes mne na tuto chybu upozornil, neboť se nejednalo o ulehčování práce, ale o neznalost. Ještě jednou děkuji! Jakub Sochor (diskuse) 27. 12. 2017, 20:58 (CET)
No, asi Ti to nenapíšu úplně odborně, ale nejde o zmenšení celkové velikosti stránky (tam se to chová právě naopak), ale o uchování aktuální podoby šablony v čase, ve kterém šablonu do diskuse vložíš. Substitucí se vlastně přepíše celý textový obsah té šablony (proto se naopak jiné šablony nesubstituují) do diskuse. Je-li později text v šabloně změněn, danému uživateli tak zůstane ten text, který si uložil ty v ten čas, kdy jsi jej uložil. Teď jsem převedl pár Tvých uvítacích šablon, schválně si to projdi a pomocí porovnání verzí se podívej, co to udělalo. Příjemný večer přeje --Jan KovářBK (diskuse) 27. 12. 2017, 21:05 (CET)
Není vůbec zač. Je mi jasné že to není samozřejmost (sám jsem kdysi neznal smysl, jen jsem postupoval podle dokumentace šablony). --Jan KovářBK (diskuse) 27. 12. 2017, 21:05 (CET)
Jo takhle. Dobře, děkuji za vysvětlení a nyní již chápu, proč se ona substituce dělá a dám si na to pozor. Editace si projdu a opravím to i v dalších příspěvcích. Ještě jednou velmi děkuji! Jakub Sochor (diskuse) 27. 12. 2017, 21:07 (CET)
Super, díky za spolupráci. Ještě tip pro ušetření úderů do klávesnice: šablona {{Experimenty}} se dá uložit jako {{subst:E1}}, šablona {{Experimenty2}} jako {{subst:E2}} a podobně. --Jan KovářBK (diskuse) 27. 12. 2017, 21:13 (CET)
Upravil jsem všechny mnou vložené šablony za poslední měsíc na substituované. Pokusím se tak učinit i u dřívějších diskuzních příspěvků. Ještě jednou se omlouvám za moji chybu, učinil jsem tak z nevědomosti a budu si již na to dávat pozor. Děkuji a přeji hezký večer, Jakub Sochor (diskuse) 27. 12. 2017, 21:45 (CET)

Dobrý den, totéž platí pro urgentní šablony jako {{Urgentně upravit}}. Je potřeba vložit vždy se "subst:", anebo zapsat čas včetně sekund - je to nezbytné kvůli řazení (od té doby, co se řadicí klíč vyhodnocuje jako číslo). --Jvs 2. 1. 2018, 20:30 (CET)

Dobrý den. Rovněž děkuji za upozornění a budu si dávat pozor na substituci i u urgentních šablon. Omlouvám se, ale opět byly tyto chyby způsobeny mojí nevědomostí, nikoliv leností. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 2. 1. 2018, 22:02 (CET)

Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě[editovat zdroj]

Ahoj Jakube, článek Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě by se měl dodělat, resp. přeložit. Podle údržbové šablony už by měl být smazán, zatím jsem ho zachoval, protože sis s ním dal asi dost práce a byla by to škoda. Případně ho můžu přesunout do Tvého osobního prostoru a můžeš si na něm v klidu pracovat. --Perid (diskuse) 7. 3. 2018, 23:55 (CET)

Ahoj, děkuji za upozornění, této úpravy jsem si nevšiml. Vytvořil jsem článek na úroveň pahýlu s tím, že ho třeba někdo rozšíří. Což se tedy stalo, bezmála dva měsíce po mém založení, abšak pouze zkopírováním onoho anglického textu, se kterým je samozřejmě problém (onen pravděpodobně Rus mi nenapsal s žádostí o přeložení a sám jsem se na stránku nepodíval od onoho 24. února). Ještě jednou děkuji moc za upozornění, protože této úpravy jsem si nevšiml a v nejbližší době s tím něco udělám. Prosím tedy ještě o odložení smazání a děkuji za Tvůj přátelský přístup - velmi se ho vážím! S úctou a přáním hezké noci, Jakub Sochor (diskuse) 8. 3. 2018, 00:01 (CET)

Blovice-Vlčice[editovat zdroj]

Ahoj Kubo, při editaci článku Seznam železničních stanic v Česku jsem narazil na Blovice-Vlčice. Nemáš ponětí, zda-li to byla zastávka, či železniční stanice? Díky! Fanda Poirot12345 T (diskuse) 5. 1. 2020, 18:52 (CET)

@Poirot12345 T Ahoj Fando, stanice Blovice-Vlčice je pouze plánovaná zastávka na trati 191 mezi dnes existujícími stanicemi Blovice a Ždírec. Vzhledem ke skutečnosti, že obě sousední stanice jsou stanicemi, předpokládám, že se jednalo pouze o zastávku. Avšak všechny informace mám pouze z jednání zastupitelstva města Blovic, případně obce Vlčice, které se o výstavbu stanice snažily v polovině minulého století. Zatím jsem v místním archivu (ani na ředitelství ČSD v Plzni) nenašel žádné "pořádné" informace. S pozdravem a přáním hezkého večera, Jakub Sochor (diskuse) 5. 1. 2020, 21:20 (CET)
Díky! Poirot12345 T (diskuse) 5. 1. 2020, 21:23 (CET)

Poděkování[editovat zdroj]

Díky za udělenou bronzovou medaili za věrnost. Zdraví Vás --Jarda Šerák (diskuse) 1. 2. 2020, 02:06 (CET)

Fara Pičín[editovat zdroj]

--DFH 71 (diskuse) 16. 2. 2020, 20:23 (CET)Dd, článek již dále šířit nebudu to je v poho, jen prosím kdo umíte opravit tu fotku tj. Fara.pičín jpg je úplný nesmysl na fotce je bytovka bývalého JZD u staré tvrze fara je o půl km dál.--DFH 71 (diskuse) 16. 2. 2020, 20:23 (CET)

Zlatá hvězda za účast ve #wikivšem[editovat zdroj]

Wikivšem-gold.png

Ahoj! Gratuluji k úspěšnému splnění výzvy #wikivšem v podobě 30 nových článků pro českou Wikipedii. Stal jsi se úspěšně 6. přihlášeným, který toho dosáhl. Také bych rád poděkoval za to, že ses rozhodl editovat Wikipedii po delší době a obohatit ji o články z různých oblastí. Z vděčnosti z účast ti tímto uděluji zlatou hvězdu účastníka výzvy! Aktron (|) 21. 4. 2020, 21:46 (CEST)

Děkuji za udělení zlaté hvězdy a zorganizování výzvy. Doufejme, že to vydržím až do té stovky :-) Přeji hezký večer, Jakub Sochor (diskuse) 21. 4. 2020, 22:57 (CEST)

Úprava nových článků[editovat zdroj]

Ahoj, díky za tvorbu nových článků o zaniklých vesnicích! Měl bych pár drobných připomínek:

 • v infoboxu České sídlo se do parametru "země" nevkládá stát (ČR), ale historická země (viz popisek a odkaz v něm) - Čechy/Morava/Slezsko
 • Cílem Wikipedie není mít každé slovo modré, odkazy slouží pro zvýraznění důležitých a méně známých pojmů. Proto neodkazujeme na obecné pojmy a všeobecně známá témata, rovněž s odkazy na letopočty a data by se mělo dost šetřit (v zásadě jen na ty významné), nevhodné je také opakovat stejné odkazy. Viz WP:KO.
 • Není úplně špatné věnovat více pozornosti referencím: "Sedláček, August, 1843-" není příjmení; do parametru "počet stran" se neuvádí ani slovo "pages", ani zkratka "s.", ale jen číslo; v parametru "vydání" se také píše jen číslo (bez tečky); nevkládá se URL na worldcat.org. Asi to pochází z automatického citačního nástroje (já ho nepoužívám), ale myslím, že to jde ještě před uložením ručně upravit.

Jako vzor dávám úpravu v článku Lbáně. Díky a ať se daří! --Harold (diskuse) 1. 5. 2020, 14:05 (CEST)

@Harold: Ahoj, za parametr "země" se omlouvám - nedostatečně jsem si přečetl dokumentaci k infoboxu. Stejně tak děkuji za upozornění na citace (ano, přiznávám, že se jedná o citace automaticky vytvořené, které dál již nekontroluji - což se nyní změní). A za upozornění na odkazy taktéž děkuji. Již si na tyto věci budu dávat větší pozor. Kdybys při kontrole mých článků našel další problémy, neváhej mně na ně upozornit - nechci přidělávat zbytečně práci ostatním. S pozdravem a přáním pevného zdraví, Jakub Sochor (diskuse) 1. 5. 2020, 14:46 (CEST)

Souřadnice[editovat zdroj]

Dobrý den, dávejte prosím pozor na souřadnice v článcích. V článku Chocenická velká skála byla prohozena délka se šířkou. Myslím, že jsem to po vás už před pár dny opravoval. Nic se neděje, jen dávám echo ;-) s pozdravem --Vojtěch Dostál (diskuse) 13. 5. 2020, 12:12 (CEST)

@Vojtěch Dostál: Dobrý den, velmi děkuji za upozornění. Od určité doby, kdy jsem na tuto chybu přišel při tvoření jiného článku, si na toto prohazování dávám extra pozor - snad již tedy není nikde jinde. Ještě jednou děkuji za upozornění a úpravu! S pozdravem a přáním pevného zdraví, Jakub Sochor (diskuse) 13. 5. 2020, 20:52 (CEST)

[upozornění] Udělátko Bezpečný rychlý revert je zastaralé[editovat zdroj]

Zdravím,

touto zprávou bych vás rád upozornil, že udělátko Bezpečný rychlý revert je zastaralé. Stejnou funkcionalitu umožňuje i MediaWiki v základu. Tato funkce se dá aktivovat v nastavení na kartě Vzhled, pod Zobrazit žádost o potvrzení při kliknutí na odkaz pro rychlé vrácení editace.

Je možné, že udělátko přestane kdykoliv bez upozornění fungovat, či bude smazáno jakožto nahraditelné. Jakékoliv otázky je možné klást na technické Pod lípě.

S pozdravem a díky za to, co pro Wikipedii děláte,
--Martin Urbanec (diskuse) 8. 6. 2020, 19:09 (CEST)

Unbitrium[editovat zdroj]

Zdravím, jen bych chtěl poznamenat, že článek již několikrát v historii existoval s podobným obsahem jako nyní, ale pokaždé byl smazán pro vysokou nepravděpodobnost správnosti informací o periodě, bloku, konfiguraci aj. Když tyto velmi nejisté informace pomineme a vyhodíme také původ názvu (zpracován v jiném článku detailněji) a historii (duplikuje úvod), zbyde nám subpahýl. Osobně nebudu článek navrhovat ke smazání, ale jen abyste věděl, že se to možná stane někým jiným a abyste tušil, že konfigurace, blok a perioda prvku by v realitě mohly být úplně odlišné (narozdíl od Unbibia, u kterého jsou si vědci docela jistí). --Dvorapa (diskuse) 9. 6. 2020, 19:20 (CEST)

@Dvorapa: Zdravím, velmi děkuji za upozornění. Této historie článku jsem si, abych se přiznal, nevšiml. Vzhledem k výzvě 100wikidays doufám, že by se nejednalo o rychlé smazání, ale pouze o navržení. Ale i tak na základě tohoto upozornění přidám případně nějaké informace o pochybnostech zařazení prvku do periodického systému - tím by mohla být existence článku "zlegalizována". S díky a přáním pevného zdraví, Jakub Sochor (diskuse) 9. 6. 2020, 19:26 (CEST)
Smazal jsem několik drobností, nebráním se však, pokud byste měl opačný názor a vrátil některé zpět. Pouze na neuvedení elektronové konfigurace trvám, jednak existuje několik teorií, které by teoreticky mohly být námětem k rozšíření článku, jednak žádná z těch teorií není nijak výrazně mezi chemiky preferována nad ostatními, jednak je pravda, že vědci tápou. --Dvorapa (diskuse) 9. 6. 2020, 19:33 (CEST)

Vyznamenání za věrnost[editovat zdroj]

Otázka od wikipedisty Wikipedistacz (22. 6. 2020, 13:35)[editovat zdroj]

Dobrý den, mohu čerpat informace z recenzí a oficiálních stránek produktu/softwaru/firmy? --Wikipedistacz (diskuse) 22. 6. 2020, 13:35 (CEST)

@Wikipedistacz: Dobrý den, děkuji za otázku. Čerpat informace z těchto zdrojů určitě lze, ale spíše se jedná o doplňkové zdroje. Když to budu vztahovat například na nově založený článek o nějaké firmě. Takový článek musí obsahovat dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, což můžou být například noviny (s nekomerčním článkem) nebo vědecké studie (v případě například softwaru či produktu). Pokud jsou v článku tyto dva zdroje zakomponovány, není problém uvedené informace doplnit takovými zdroji, jaké zmiňujete Vy - tedy například finanční obrat firmy z obchodního rejstříku, oficiální sídlo firmy z jejich oficiálních webových stránek a podobně. Alfou a omegou je však (nejen u firem, ale i u všech ostatních článků včetně produktů a softwaru) právě ty dva netriviální zdroje, díky kterým se potvrdí encyklopedická významnost. Bez nich bude velmi pravděpodobně článek brzy smazán jako propagační. Doufám, že jsem Vám odpověděl srozumitelně, nebojte se na mne s čímkoliv dalším obrátit a editujte s odvahou! S pozdravem a přáním pevného zdraví, Jakub Sochor (diskuse) 22. 6. 2020, 18:00 (CEST)
@Wikipedistacz: Ještě jednou dobrý den. Koukal jsem se na Vaší editační historii a pravděpodobně se ptáte kvůli článku Smartsupp. Článek je navržen ke smazání právě z důvodu chybějících netriviálních zdrojů. Samotná oficiální stránka produktu/firmy nemůže sama o sobě splňovat podmínku významnosti (to by na Wikipedii musela být stránka o každé webové stránce na internetu). Zkuste tedy, prosím, najít informace o daném produktu/firmě na internetu například v oblasti zpravodajství - napadá mne, jako nejjednodušší příklad, například zmínka v novinovém článku, že tento nástroj během koronavirové krize používalo zastupitelstvo toho a toho města nebo něco podobného. Dále se tam odkazujete na osobní stránky, což obecně není bráno jako netriviální nezávislý zdroj, i když v tomto případě by se tak na něj dalo nahlížet (je to však velmi diskutabilní. Aby tedy nedošlo ke smazání článku, zkuste, prosím, najít dva další zdroje. Děkuji. Jakub Sochor (diskuse) 22. 6. 2020, 18:05 (CEST)

Editační tipy budou nově preferovat vizuální editor[editovat zdroj]

Milé kolegyně, milí kolegové,

tým Growth Nadace Wikimedia před časem na českou Wikipedii nasadil Editační tipy, které mají nováčkům doporučit úkoly, kterým by se mohli věnovat. Zároveň jim poskytuje tipy potřebné k tomu, aby nováčci úkol bezchybně dokončili.

Na projektu i nadále pracujeme, a tento týden bude nasazena změna, díky které se bude nováčkům vždy otvírat při kliknutí na editační tip vizuální editor, a to i na mobilu (kde je doposud wikitextový editor jako výchozí). To by mělo usnadnit nováčkům plnění editačních tipů i na mobilu, což je zvláště pro některé země, kde nejsou počítače tolik rozšířené, velmi důležité.

Rád bych vás proto všechny požádal, abyste při odpovídání na otázky nováčků používali výhradně návody a odkazy vhodné pro vizuální editor, abychom nováčka nezmátli ještě víc :-).

V případě, že byste měli jakékoliv dotazy, napište mi, prosím.

S pozdravem,
Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 1. 7. 2020, 09:52 (CEST)

Otázka od wikipedisty Motofoxx (4. 7. 2020, 19:49)[editovat zdroj]

Zdravím Jakube, Na stránce Space Shuttle jsem objevil chybu v tabulce, kde se mimo jiné nachází i celkový součet nejdelších letů jednotlivých verzí raketoplánů. V kolonce byl nejdelší let, nikoli součet všech letů. Tak jsem to přepočítal a opravil. Snad jsem to pochopil a opravil dobře. Hezký den Roman --Motofoxx (diskuse) 4. 7. 2020, 19:49 (CEST)

@Motofoxx: Zdravím Romane, děkuji za dotaz. Na editaci jsem koukal a je to takové rozporuplné. Na jednu stranu by se asi dalo očekávat, že by tam mohl být součet všech nejdelších letů, ale na stranu druhou by asi tato informace nebyla příliš relevantní. V tomto případě jsem editaci vrátil, neboť si myslím, že údaj délky nejdelšího letu je v tomto případě relevantnější a více vypovídá o kosmickém programu. Nicméně chápu Vaší editaci a rozhodně ji považuji za dobrou vůli. Hlavně, aby Vás tato editace neodradila - editujte s odvahou a kdybyste měl jakékoliv další dotazy, neváhejte se ozvat! Přeji hezký večer a pevné zdraví, Jakub Sochor (diskuse) 4. 7. 2020, 23:28 (CEST)