Diskuse s wikipedistou:Gampe

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Archiv diskuse
archiv diskuse 2008-2009
archiv diskuse 2010
archiv diskuse 2011
archiv diskuse 2012
archiv diskuse 2013
archiv diskuse 2014
archiv diskuse 2015
archiv diskuse 2016
archiv diskuse 2017
archiv diskuse 2018
Pencil.svg Návod k použití:

Pokud chcete něco sdělit Ty/Vy mně, napište mi prosím sem, odpovím Tobě/Vám tady.

Pokud chci něco Tobě/Vám, napíšu Tobě/Vám na Tvou/Vaši diskusi, odpovězte mi prosím tam.

This Month in GLAM: January 2019[editovat zdroj]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

About This Month in GLAM · Subscribe/Unsubscribe · Global message delivery · Romaine 9. 2. 2019, 14:59 (CET)

A grave in Teplice[editovat zdroj]

Hi Gampe, a long time we have nothing heart from together. I hope, all its okay for you. Perhaps you can help me. I wrote a message to User:Faigl.ladislav see here if it would be possible to make a photograph from a grave in Teplice. Unfortunately, he didn't answer me, why, I don't know - but perhaps you know some other user from there, which is able to make a photograph for commons. It would be very helpful for me and for wikipedia :-) -- regards and děkuji from Rakúsko K@rl (diskuse) 14. 2. 2019, 16:37 (CET)

Hi Karl. I'm going to Teplice sometimes in February or in March to meet my colleague. If it will be possible, I'll visit the cemetery and take a photo for you. --Gampe (diskuse) 14. 2. 2019, 16:55 (CET)
Wow, this would be very fine. I have only this information, Ihope this would be a little helpfull. thanks in advance K@rl (diskuse)
Hi Gampe, I would ask you, if it was possible to finde the grave or to photagraphe it? reagrds K@rl (diskuse) 2. 4. 2019, 09:43 (CEST)
Hi Karl, I haven't been to Teplice yet. When I go there, I'll try to find the grave and take a picture.--Gampe (diskuse) 3. 4. 2019, 05:16 (CEST)
Okay, no preoblem, was only a remember :-) thx and have a nice day. --K@rl (diskuse) 3. 4. 2019, 09:41 (CEST)
@Karl Gruber: And here it is! Another wikipedian shot it!--Gampe (diskuse) 3. 4. 2019, 10:05 (CEST)
@Konopka Miroslav: wow, super, many thx for the help. this is a nice working together. regards from Austria K@rl (diskuse) 3. 4. 2019, 10:11 (CEST)

Kostel Panny Marie Utěšitelky (Karlovy Vary-Dalovice)[editovat zdroj]

Zdravím, Gampe, do odkazů shora jmenovaného článku jste nedávno vložil literaturu "Topographie der historischen und kunstgeschichtlichen Denkmale in dem Bezirke Karlsbad". Teprve dnes jsem si vše lépe v klidu prohlédla a zjistila, jak úžasný to je materiál. I když nemohu říct, že němčina a angličtina jsou moje nejsilnější stránky, nechá se z toho moc a moc čerpat. A našla jsem tam i texty v češtině (např. Novopacko). Jeden dotaz bych k tomu měla. Je běžné vkládat takto obšírný materiál s možností rozkliknutí na další a další úžasné informace do článku, který se týká pouze jednoho jediného kostela v jedné ne úplně známé obci? V každém případě jsem moc ráda, že tento materiál mám a velké díky. --Zorka Sojka (diskuse) 25. 2. 2019, 10:19 (CET)

@Zorka Sojka: Konkrétně u Gnirse to neumím, tam jsem se dostal pouze k celkovým pédéefkám. Pokud to ale jsou Soupisy památek v češtině dostupné na stránkách http://depositum.cz, pak můžete odkazovat příslušnou obec či památku, viz například Kostel svatého Havla (Štolmíř). Dále existuje jiné neobyčejně hodnotné dílo pana biskupa Podlahy, a sice Posvátná místa Království českého. Zdraví --Gampe (diskuse) 25. 2. 2019, 13:56 (CET)
Moc díky za užitečné odkazy. Zdravím, --Zorka Sojka (diskuse) 25. 2. 2019, 17:13 (CET)

Překlad oper[editovat zdroj]

Dobry den,

Diky za lekci z minule stredy. Zkousim se ucastnit te diskuse o sablone Opera a netroufam si to psat do diskuse te stranky, abych nebyla moc videt. Na poznamku wikipedisty Mateje bych jen rekla, ze mam dojem, ze opery se povetsine neprekladaji, takze premiera v ceskem jazyce asi nebude to uplne prave ;-) -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Alecra (diskusepříspěvky)

Editaton Prachatice Wikipedie:Editaton/Prachatice - distanční účast + Popiš památku[editovat zdroj]

Zdravím a zejména ještě jednou děkuji za mravenčí úsilí s PZAD. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli byste se aspoň distančně nezapojil do uvedeného Prachatického editatonu, který se koná 8. - 10. 3. 2019 a v jeho manuálu je uveden i seznam zatím neexistujících článků zejména pokud jde o prachatické památkové objekty, instituci a infrastrukturu. Řada z nich splňuje podmínku pro soutěž Popiš památku (seznam na https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Editaton/Prachatice/Podklady). Podle rozvíjející se spolupráce s místními organizacemi /Městský úřad, Prachatické muzeum, ICM atd.) počítáme, že by se další editaton mohl konat v PT na podzim. Díky za názor. --Elektracentrum (diskuse) 5. 3. 2019, 17:32 (CET)

Díky moc za zprávu! Vzhledem k tomu, že se 8. března účastním jiného editatonu, tak distanční účast opravdu nepředpokládám (nejde sedět jednou zadnicí na dvou posvíceních). V soutěži funguju jako porotce, tak se účastnit ani nesmím. Přeju v Prachaticích hodně zdaru! --Gampe (diskuse) 5. 3. 2019, 20:10 (CET)

This Month in GLAM: February 2019[editovat zdroj]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

About This Month in GLAM · Subscribe/Unsubscribe · Global message delivery · Romaine 8. 3. 2019, 08:55 (CET)

Fotografové[editovat zdroj]

Ahoj, kdyby sis chtěl počíst, tak jsem trochu vylepšil dva fotografy: Clarence Hudson White a Edward Weston. Budu rád za komenty.--Svajcr (diskuse) 18. 3. 2019, 16:02 (CET)

Kostel Povýšení svatého Kříže (Jablonec nad Nisou)[editovat zdroj]

Dobrý den, prosím o doplnění reference "matouskova". Děkuji --Jvs 25. 3. 2019, 18:58 (CET)

@Jvs: Opraveno, omlouvám se za přehlédnutí. --Gampe (diskuse) 25. 3. 2019, 19:13 (CET)

Prosba[editovat zdroj]

Dobrý večer. Reaguji na Váší poznámku k Vašemu závazku, že nenapíše žádný článek, který by mohl někdo z přechylovačů v budoucnosti zprznit! a , že vždy, když jste závazek porušil, hořce jste litoval, naposledy u článku Ilse Weber. Nechápu, co Vás vede k neustálému používání urážlívých výrazů. Já si zase myslím, žee chcete násilně vnutit češtině nšjaká svoje pravidla. A výrazy o těch, keří tomu chtějí zabránit, o Vás hodně vypovídají. Proto Vás prosím, neničte mojí mateřštinu (zda je Vaše, to nevím, ale připadá mi, že ne) a za výrazy na Vaší uživatelské stránce o prznění a za výrazy v diskuzi ke zde zmíněnému článku Diskuse:Ilse Weber (hulvátství atp.) [1] Vás napomínám. Neříďte se pravidlem, když dojdou argumenty, můžete vždycky ještě začít nadávat. --Chalupa (diskuse) 28. 3. 2019, 19:48 (CET)

@Chalupa, Gampe: Já nevím, ale mně ta věta na osobní stránce o přechylování přišla docela vtipná. Jste oba zkušení a zasloužilí wikipedisté; můžete-li, povzneste se prosím nad marginální problém, jestli hrála Serena Williams nebo Serena Williamsová. Jakýsi konsensus existuje, já mám u mnoha konkrétních dam osobní názor jiný, ale přizpůsobuji se většinovému názoru. Myslím, že na Wikipedii je spousta důležitější práce. :-) Zdraví oba --Svenkaj (diskuse) 29. 3. 2019, 17:48 (CET)
@Svenkaj: Nic z toho by bylo nevzniklo, kdyby kolega Gampe u mého návrhu na přesun Ilse Weber nepoužil slova o hulvátství a sprosťáctví, která sice schoval refaktorizací, ale neomluvil se za ně. Slova na jeho osobní stránce logicky zapdakjí do jeho neuvěřitelných výroků, za které by mohl být klidně zablokován. Přechýlení Isle Weber je marginálmí problém, ale reakce Gampeho ne. --Chalupa (diskuse) 29. 3. 2019, 18:21 (CET)
@Chalupa, Svenkaj:Za formulaci se Vám rád omlouvám, reagoval jsem prudce. Za podstatu problému nikoliv. Patřím k wikipedistům, kteří jsou přesvědčeni, že přechylování cizojazyčných ženských příjmení je chyba a nezdvořilost. --Gampe (diskuse) 29. 3. 2019, 20:50 (CET)
Dobře, i já děkuji, že jste to uznal. A Váš názor, že je to chybné i že je to nezdvořilé, je prostě váš oprávněný názor. Ale to nezdovřilé je divné. To by museli být nezdvořilí naši vydavaelé již od 19. století včetně našich dnešních nejpřednějších vydavatelství (Academia, Argo). Ale nechme toho, jediná možnsot, jak se domluvit, je vycházet z očekávaného jména. Já sám jsme nyní založil článek s nepřechýleným jménem Emmy von Rhoden, protože nejsem fanatik přechylování. Tam, kde je to oprávněné, nepřechylujme, ale tuto oprávněnost čerpejme ze skutečnosti vně wikpedie, a ne podle toho, co si my tvůrci myslíme. S přátelským pozdravem --Chalupa (diskuse) 29. 3. 2019, 21:02 (CET)

@Gampe, Chalupa:Dík oběma. Jdu spát klidnější :-) Zdraví--Svenkaj (diskuse) 29. 3. 2019, 21:20 (CET)

Aedesia[editovat zdroj]

Pardon, kolego, budete s tím článkem Aedesia ještě něco dělat? Šablona Pracuje se tam visí už tři týdny...--Hnetubud (diskuse) 30. 3. 2019, 17:53 (CET)

@Hnetubud: Omlouvám se já, zapomněl jsem šablonu odstranit. Děkuji za upozornění. --Gampe (diskuse) 30. 3. 2019, 18:18 (CET)

This Month in GLAM: March 2019[editovat zdroj]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
 • Albania report: WikiFilmat SQ - new articles about the Albanian movie industry!
 • Armenia report: Art+Feminism+GLAM, Collaboration with Hovhannes Toumanian museum
 • Australia report: Art+Feminism 2019 in Australia
 • Brazil report: The GLAM at USP Museum of Veterinary Anatomy: a history of learnings and improvements
 • Colombia report: Moving GLAM institutions inside and outside Colombia
 • Czech Republic report: Edit-a-thon Prachatice
 • France report: Wiki day at the Institut national d'histoire de l'art; Age of wiki at the Musée Saint-Raymond
 • India report: Gujarat Vishw Kosh Trust content donation to Wikimedia
 • Italy report: Italian librarians in Milan
 • Macedonia report: WikiLeague: Edit-a-thon on German Literature
 • Netherlands report: WikiconNL, International Womens Day and working together with Amnesty, Field study Dutch Libraries and Wikimedia
 • Serbia report: Spring residences and a wiki competition
 • Sweden report: UNESCO; Working life museums; Swedish Performing Arts Agency shares historic music; Upload of glass plates photographs
 • UK report: Wiki-people and Wiki-museum-data
 • USA report: Women's History Month and The Met has two Wikimedians in the house
 • Wikidata report: Go Siobhan!
 • WMF GLAM report: Structured Data on Wikimedia Commons; Bengali Wikisource case study
 • Calendar: April's GLAM events
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

About This Month in GLAM · Subscribe/Unsubscribe · Global message delivery · Romaine 8. 4. 2019, 22:50 (CEST)

PZAD[editovat zdroj]

Mně to tedy přijde, že to u těch památek docela divně vybočuje. Leda, že to třeba je nějaký začátek vylíčení všech možných dotací, nejen z tohoto programu. Všechny opravy probíhají z nějakých peněz a většinou i opravy podpořené tímto programem dostávají prostředky i jinými cestami. Některé památky nedostanou z PZAD nic, a také se opravují. Možná se z PZAD opravují i památky bez článku na Wikipedii - co bude s nimi? MONUDET (diskuse) 16. 4. 2019, 21:55 (CEST)

@MONUDET: Dobrý den. Máte pravdu, že je to izolovaná informace a finančních zdrojů k opravě památky je nutně vždy více. Pro informace z PZAD ale existuje zdroj, který mám k dislozici a přidávám s vírou, že někdo jiný (třeba autoři těch článků) se chytí a doplní další údaje, aby byla data o opravách ucelená. Seznam památek, které byly z programu PZAD financovány ale nemají na wiki článek vzniká zde. Až bude hotový, umístím jej na nějaké dostupnější místo. Zdraví Vás --Gampe (diskuse) 17. 4. 2019, 06:57 (CEST)

Gunnar Gunnarsson[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Gunnar Gunnarsson. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --LittlePlatypus (diskuse) 21. 4. 2019, 20:47 (CEST)

@LittlePlatypus:Myslíte, že článek o člověku, který byl navržen na Nobelovu cenu za literaturu na českou wiki nepatří? Pokud ano, klidně mažte, pokud ne, editujte s odvahou. --Gampe (diskuse) 21. 4. 2019, 20:54 (CEST)
@Gampe:Myslím si že na Wikipedii patří, ale nikde nevidím 2NNVZ.--LittlePlatypus (diskuse) 21. 4. 2019, 21:00 (CEST)
@LittlePlatypus:Tak to je problém.--Gampe (diskuse) 21. 4. 2019, 21:03 (CEST)
Snad je problém vyřešen. Případně se dá přidat překlad? Ikcur (diskuse) 21. 4. 2019, 23:00 (CEST)
@Ikcur: Odpověď posílám mailem. --Gampe (diskuse) 21. 4. 2019, 23:02 (CEST)
@LittlePlatypus: Dvě doplnění:
Díky. S pozdravem --22. 4. 2019, 17:52 (CEST), Utar (diskuse)
@LittlePlatypus: Ještě doplním kolegu Utara. Pokud je článek zjevně encyklopedicky významný, ale chybí mu 2NNVZ, označ ho šablonou {{Neověřeno}}, nikoli {{významnost}}. Díky --Khamul1 (diskuse) 22. 4. 2019, 17:57 (CEST)

Zemlinszky[editovat zdroj]

Dobrý den, smím se zeptat, co Vás vedlo k revertu? Zemlinského otec se jmenoval Adolf von Zemlinszky wikt:de:Adolf von Zemlinszky. Alexander von Zemlinszky si nechal pseudomaďarské "sz" ze svého zděděného jména odstranit až v roce 1906.--Eleiodromos (diskuse) 2. 5. 2019, 21:29 (CEST)

@Eleiodromos: Omlouvám se, považoval jsem to za překlep. Vráceno. --Gampe (diskuse) 3. 5. 2019, 06:49 (CEST)

This Month in GLAM: April 2019[editovat zdroj]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

About This Month in GLAM · Subscribe/Unsubscribe · Global message delivery · Romaine 9. 5. 2019, 08:49 (CEST)

Překlep v názvu nástěnky[editovat zdroj]

Ahoj, všiml jsem si překlepu v názvu a ty jsi zapsaný jako instruktor - Wikipedie:Nástěnka/Uniberzita Karlova - Pedagogická fakulta/Domy a ulice na území zaniklé vesnice Opatovice na území Nového Města (podzim 2019). S pozdravem, --janbery (diskuse) 16. 5. 2019, 21:43 (CEST)

This Month in GLAM: May 2019[editovat zdroj]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

About This Month in GLAM · Subscribe/Unsubscribe · Global message delivery · Romaine 9. 6. 2019, 03:19 (CEST)

This Month in GLAM: June 2019[editovat zdroj]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

About This Month in GLAM · Subscribe/Unsubscribe · Global message delivery · Romaine 10. 7. 2019, 01:54 (CEST)

červený rozcestník[editovat zdroj]

Milý kolego, už mě to trochu unavuje vysvětlovat, že a proč jsou červené rozcestníky spíš pro zlost: čtenáře navnadí a hned zase zklamou, protože nikam nevedou; a pro editory: jak máme vysvětlovat školáčkům, že tu jejich paní učitelka být nemůže, protože nemá 2NNVZ. Jejich stereotypní odpověď: vždyť tam je těch červených fůra! Anglická wiki to přímo zakazuje a ví, proč to dělá. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 10. 7. 2019, 20:38 (CEST)

@Sokoljan:Dobrý den pane Sokole, děkuji za upozornění, udělal jsem červený rozcestník vědomě a to z pedagogických důvodů, protože jedna ze studentek kurzu Domy a ulice na území zaniklé vesnice Opatovice na území Nového Města bude psát článek Černá ulice (Praha), tak aby to někam patřilo. Podle plánů pana doc. Dušana Foltýna by to do měsíce mělo být vyřešeno. Mějte se moc hezky. --Gampe (diskuse) 10. 7. 2019, 20:48 (CEST)
Tomu moc nerozumím: proč to neuděláte obráceně? Zdraví --Sokoljan (diskuse) 10. 7. 2019, 20:55 (CEST)
Máte pravdu, asi jsem se trochu předběhl. --Gampe (diskuse) 10. 7. 2019, 21:12 (CEST)

This Month in GLAM: July 2019[editovat zdroj]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

About This Month in GLAM · Subscribe/Unsubscribe · Global message delivery · Romaine 10. 8. 2019, 10:20 (CEST)

Stanislav Kostka Neumann[editovat zdroj]

Dobrý den, mám samozřejmě v úmyslu doplnit biografii a uvést příslušné zdroje. Doplnil jsem nejprve infobox, což asi byla chyba. Po rozšíření oddílu „Život" ovšem infobox znovu doplním, to je vyplním kolonky, které jsou v šabloně předepsané. Ve stávající podobě je infobox velmi neúplný a jeho údaje jsou zavádějící. SKN neměl jen otce, ale i matku, neměl jen jednu partnerku, ale postupně tři partnerky, neměl jen dvě děti, ale tři děti, měl i další významné příbuzné, byl představitelem určitých literárních hnutí, napsal jakási známá díla atd. To jsou všechno položky infoboxu „umělec" a já nechápu, proč by měly zůstat nevyplněny.--Abzon (diskuse) 13. 8. 2019, 20:07 (CEST)

@Abzon: Protože chybí na Wikidatech? --Gampe (diskuse) 13. 8. 2019, 20:23 (CEST)
Inu, nejsem počítačově zdatný (patřím asi k nejstarším wikipedistům), ve Wikidatech se příliš nevyznám, doplňovat si je netroufám, zvlášť jde-li o nějaký složitější zásah. Jsem rád, že jsem se naučil alespoň připojit nový článek k cizojazyčným verzím. Proto doplním českou verzi infoboxu; přenese-li někdo tyto údaje do Wikidat, bude to jen dobře, ale já to udělat nemohu. To jen na vysvětlenou. --Abzon (diskuse) 13. 8. 2019, 20:36 (CEST)
@Abzon: Prosím znovu: doplňte text článku, to je nejdůležitější - obsah. Infobox je technická blbinka a wikidata následně rád doplním. --Gampe (diskuse) 13. 8. 2019, 20:42 (CEST)
Děkuji, oddíl „Život" v následujících dnech doplním. Dá-li Bůh, mělo by to být do týdne hotové.--Abzon (diskuse) 13. 8. 2019, 22:05 (CEST)

Aedesia[editovat zdroj]

Díky za článek, jen k překladu: v anglickém prostředí se řecká jména užívají v latinské podobě (např. Ammonios > Ammonius). což se v českém a německém prostředí nedělá. Ale ani v polatinštěném tvaru se neskloňuje Ammonius > Ammoniuse, nýbrž (stejně jako v řeckém) Ammonia. Podobně třeba Petros > Petrus > 4. p. Petra, nebo Terentius > Terentia. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 14. 8. 2019, 10:29 (CEST)

Moc se omlouvám a děkuji za Vaše opravy. Já vím, že to byla ode mne drzost se do tohoto tématu pouštět, ale bylo MDŽ... --Gampe (diskuse) 14. 8. 2019, 11:04 (CEST)

Ducháčkův řád[editovat zdroj]

Díky Kubo, ale trochu jsi mě zaskočil, protože organizujících bylo více. Mám ale radost, že - podle ohlasů - se akce povedla. Díky všem zúčastněným! --Gampe (diskuse) 14. 8. 2019, 19:01 (CEST)

This Month in GLAM: August 2019[editovat zdroj]

This Month in GLAM logo 2018.png
Headlines
Read this edition in fullSingle-page

To assist with preparing the newsletter, please visit the newsroom. Past editions may be viewed here.

About This Month in GLAM · Subscribe/Unsubscribe · Global message delivery · Romaine 11. 9. 2019, 09:20 (CEST)