Wikipedistka:Czeva

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Babylon – informace o uživatelce
cs-N Tato uživatelka je rodilá mluvčí češtiny.
en-3 This user has advanced knowledge of English.
es-2 Esta usuaria tiene un conocimiento intermedio del español.
de-2 Diese Benutzerin beherrscht Deutsch auf fortgeschrittenem Niveau.
sk-3 Tento užívateľ má pokročilé znalosti slovenčiny.
ru-1 Эта участница владеет русским языком на начальном уровне.
html Tento uživatel umí HTML.
Wikipedisté podle jazyka
Wikipedia-logo-v2-cs.png
Je wikipedistou 15 let a 180 dní
Vy/Ty info
Wikipedia Asian Month Logo v2 - cs.svg Tento uživatel přispívá k Asijskému měsíci Wikipedie 2019.
30 white, green rounded rectangle.svg Tento uživatel se účastní osobní výzvy #Wikivšem.
Coat of arms of České Budějovice.svg Tento uživatel žije v Českých Budějovicích.
Flag of Tibet.svg
...podporuje
svobodný Tibet.
Hakenkreuz im Verbotsschild.svg
...nemá ráda nacismus, komunismus a jiné totalitní ideologie.
- ITALY - Gatto Nero ( di nome Leonardo ) Black Cat in Bed ( Milan ) 2.jpg
...používá HotCat a i kočky má moc ráda
No smoking symbol.svg
...je moc ráda, když se
na veřejných místech nekouří, ale je zásadně proti tomu, aby stát omezoval podnikatelskou svobodu rozhodování o vlastní firmě.
Photographer1850s.png
...je hrdá účastnice WikiProjektu Fotografování
Praha, Bohnice, V Podhoří, přírodní rezervace.JPG
...spolupracuje
na wikiprojektu Chráněná území
Dráchov - kostel.jpg
...je nadšená turistka a ráda putuje po Česku i zahraničí. Vyznačuje se jemnou úchylkou na fotky kostelů a hřbitovů.

Na Wikipedii jsem 15 let a 180 dní, registrována od roku 2006, od roku 2008 pravidelně přispívám. Jsem od narození spojena s jižními Čechami, většina mých příspěvků byla napsána v Českých Budějovicích.

Wiki údaje[editovat | editovat zdroj]

Můj první vytvořený článek se jmenuje Rudy Linka, jehož zobrazovala i má první fotka nahraná na WM Commons. První anglický překlad jsem psala o Charlestonu, první článek na španělské Wikipedii byl o Pohoří na Šumavě, na anglické o hlubocké zoo. Kromě Wikipedie a WM Commons jsem aktivní i na Wikidatech.

Do roku 2018 jsem přispívala pod jménem Cheva, které dosud najdete např. v diskusích nebo popiscích fotografií, k přejmenování mne dovedla chybně byť logicky odvozovaná etymologie slova a tím pádem výslovnost jména, které ve skutečnosti inspiroval můj první kocour Čevert doživší se věku 20 let, a nikoli známá stavebnice. Líbí se mi také v novém jménu obsažený drobný odkaz na Česko.

Pracovní stránky[editovat | editovat zdroj]

Wikidata heart logo.svg
Kontakt a statistiky ↓

Pro případný kontakt prosím využijte jednu z následujících možností:

Statistiky[editovat | editovat zdroj]

Co mne baví ↓
  • Rozmanitost
Na projektech Wikimedia je super, že se všichni mohou věnovat opravdu jen tomu, co je zajímá a baví. Jsem inkluzioniosta, a i proto poslední dobou spíše patrolařím a snažím se zachovat a vylepšit nové články, než abych vytvářela články nové. Přestože se oblasti mé činnosti v čase různě mění a preferenčně přesýpají, některé zájmy zůstávají:
  • Zvířata a příroda
Jsem zvířofil a i na WP se fauně ráda věnuji – ať už fotografickými příspěvky (leguán, krajta zelená, lev), články o zoologických zahradách, z nichž jsem mnohé zakládala (např. o Zoo Hluboká, Zoo Chleby či Zoo Děčín) nebo občasným překladem (pralesnička strašná, parmička krásnoploutvá).
Ráda přispívám i články o přírodních krásách a naučných sezkách, např. Národní park Sierra Nevada, rybník Olšina, stezky Opatskou, Totalita rozděluje nebo o historii vodárenství v Českých Budějovicích.
  • Památky
Člověk si mnohdy nevšímá toho, co má skoro za rohem, což je jeden z důvodů, proč ráda píšu o památkách: technické památky v Česku, radnice, vlakové nádraží nebo nemocnice v Českých Budějovicích. Kostely jsou pro mne především druhem krásných památek, které moc ráda fotím: Kostel Panny Marie Růžencové ČBu, Dráchov, Malšice, Týn/Vlt., York Minster.
Na výletech i dovolených vždy hodně hledám, jaká místa je možné navštívit v okolí blízkém i vzdáleném: rybník Černiš, Lovecký zámek Ohrada, náměstí v Poděbradech, záliv Robina Hooda, kulturní památka Přístaviště ve Valencii, Ohryzek Járy Cimrmana.
Židovské památky
Zájem o židovské památky přišel s jejich objevováním v rámci focení vesnic a vyústil v projekt jejich fotodokumentace prostřednictvím grantu ŽP. Dokumentaci si zaslouží už jen kvůli pohnuté historii národa, ale k tomu jsou ještě většinou krásné: Radenín, Běleč, Humpolec, Hluboká/Vlt., Č. Budějovice.
  • Fotografování
Digitální fotografii se již pár let věnuji a jsem nadšený účastník WikiProjektu Fotografování. Tisícovky fotek v projektech Wikimedia zobrazují především obce a jejich památky, vzhledem k bydlišti především v Jihočeském kraji. Na mnohá místa objevená díky focení pro Wikipedii se ráda vracím.
  • Jazyky
Baví mě i proto, že mě živí. Na WP články také překládám, např. o ponožkách v sandálech, přípitku, polvorónech, Charlestonu, poruchách autistického spektra, Glennu Millerovi, Sdružených pošumavských místních dráhách, Lindě Olssonové nebo Vilému I. Skotském, ale baví mě spíš tvořit než jen papouškovat. Mnohé usnadňuje nástroj Content Translation tool.
  • Jídlo
Czeva je od přírody žravá :-) a i proto ji baví psát o jídle a pití a fotit je: jíška, zelňáky, punč, sušené ovoce, cuketa.
Vyznamenání ↓
Tournesol.png

Vyznamenání za krásný článek Richard II. --20. 11. 2008 Acoma


Star of David Barnstar.svg

Wikivyznamenání za práci na uvedení grantu ŽP v život a následnou doslova robotu na seznamech památek v jednotlivých krajích a doplňování fotografií i článků o židovských památkách v ČR --28. 12. 2011 Feťour


Toesocks.jpg
Czevo, za reakci na mou facebookovou výzvu a povedený překlad článku Ponožky v sandálech ti uděluji tento podvazkový ponožkový řád. Nos ho hrdě! :-) --Vojtěch Veselý (diskuse) 13. 1. 2019, 20:15 (CET)
Wikivšem-gold.png
Zlatá medaile za úspěšné splnění výzvy Wikivšem od Aktrona 27. 4. 2020, 22:12 na DS (#Wikivšem, Síň slávy, seznam vytvořených)
Wikigap 2021 rad svg.svg