Diskuse s wikipedistou:OJJ

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

OJJ (diskusepříspěvkypočítadločlánkyshrnutízablokovánívšechny projekty)

VYxTY Vykání je mi trošičku milejší, ale tykání mi vůbec nevadí
Wikibabel.png Můžeš psát česky, slovensky, anglicky, rusky a polsky
Znak A-30.svg Předtím, než mi napíšete..
  1. Odstranil jsem Vámi vložený odkaz nebo rovnou celý pokus o článek? Přečtěte si prosím pravidla Externí odkazy, Propagační článek a Co Wikipedie není a 2 nezávislé netriviální věrohodné zdroje.
  2. Odstranil jsem Vámi vložené informace? Přečtěte si pravidla Významnost, Nezaujatý úhel pohledu, Věrohodné zdroje a také Časté chyby.
  3. Editujete bez použití tlačítka Ukázat náhled, ukládáte každou maličkost a byl jste za to zablokován? Přečtěte si svou diskusní stránku, tam se dozvíte, proč je důležité jej používat.
  4. Vložil(a) jste sem text, který byl označen jako Porušení autorských práv? Pošlete povolující mail do WP:OTRS, adresa je permissions-cs@wikimedia.org, je to jediný možný způsob, je skutečně zbytečné posílat mail mně nebo psát sem.
Ušetříte tím mnoho práce a času sobě i mně. Děkuji za pochopení.

Finsko[editovat zdroj]

Ahoj, tohle [1] nebyl experiment, kolega naopak opravil včerejší vandalismus. --Perid (diskuse) 9. 6. 2018, 10:43 (CEST)

@Perid: Má chyba. Teď zas nebyl revert dodělán, tak hotovo. OJJ, Diskuse 9. 6. 2018, 11:04 (CEST)
No jo, to mám z toho, že tě nechci revertovat jako vandala a opravuji radši ručně a nevšimnu si, že to tam je ještě jednou... Příště žádné ohledy a radši tě rovnou zablokuju! :-) --Perid (diskuse) 9. 6. 2018, 12:15 (CEST)
@Perid: By sis stejně nepomohl, už to tam bylo dřív. No nic, velké řeči o malé věci. :-) --OJJ, Diskuse 9. 6. 2018, 12:17 (CEST)

Kristyna.ch - odblokování[editovat zdroj]

Ahoj, s poukazem na WP:IAR jsem si Tvůj blok této uživatelky dovolil vrátit zpět. Odůvodnil jsem již ve formuláři pro odblokování, pro jistotu ještě tady. To pravidlo je určeno pro prevenci propagace uvnitř uživatelských jmen, toto vzniklo náhodou. Celé jméno uživatelky (shodou okolností studentky v rámci SPW) zní Kristýna Chlupáčová, skutečně není nutné jí blokovat, zvlášť, když přispívá konstruktivně (u nekonstruktivních účtů bych to ještě pochopil). Takhle skutečně přátelštější prostředí ke studentům nezískáme ;). --Martin Urbanec (diskuse) 9. 6. 2018, 19:45 (CEST)

@Martin Urbanec: Tak pravidlo hovoří jasně: Uživatelská jména obsahující doménu nejvyššího řádu: takováto uživatelská jména jsou v rozporu s politikou Wikipedie proti spammerství a reklamě a budou bezprostředně zablokována na neurčito a výjimky nebere. Ale dělej jak myslíš. Abychom tady pak neměli ten styl, že si to někdo přečte a budeme mít diskuse, že když může být Kristina.ch, může být i jakubnovacek.cz a karelvomacka.com a další podobná jména. Buď změňme pravidlo nebo buďme korektní. Když už je účet tedy odblokován, přimlouval bych se za přejmenování alespoň bez té tečky. Možností je dost ([2][3]). OJJ, Diskuse 9. 6. 2018, 19:52 (CEST)
Pravidlo jasně hovoří. Ale interpretovat by se mělo v souladu s jeho smyslem (zabránit propagaci v uživ. jméně). Doména kristyna.ch ani neexistuje, jméno ani nic nepropaguje, jde pouze o zkráceninu jména občanského (a myslím, že účel volby takového jména je zřejmý i pro ty, co nemají i jméno občanské). --Martin Urbanec (diskuse) 9. 6. 2018, 19:57 (CEST)
@Martin Urbanec: Já to nerozporuju. Jenom hodnotím, že dělat tímto stylem výjimky z pravidel nepovažuji za dobré z důvodu viz výše, nehledě k tomu, že stránka může být v budoucnu klidně vytvořena. Já se jinak jdu zaobírat užitečnější prací. OJJ, Diskuse 9. 6. 2018, 20:03 (CEST)
Teoreticky může vzniknout i stránka kristyna.chlupacova, jelikož je možné (od r 2012) si za určitých poměrně přísných podmínek pořídit doménu nejvyšší úrovně, byť je to tedy pěkně drahé (185 tisíc amerických dolarů za podání žádosti, v případě neschválení žádosti propadají, dalších 25 tisíc dolarů ročně a pak variabilní transakční poplatek). Přesto nevidím důvod blokovat takového uživatele, ačkoliv technicky vzniknout taková stránka může a tím může dostat dané uživ. jméno "mimo pravidla". --Martin Urbanec (diskuse) 9. 6. 2018, 20:36 (CEST)

Můj revert[editovat zdroj]

Omlouvám se, tohle byla moje chyba, už blbnu z toho rozsahu IP adres, mate mě jak často vandalizují... --85.70.43.105 11. 6. 2018, 09:00 (CEST)

Vandal[editovat zdroj]

Kolego OJJ, pokud jste to už neudělal, prodím zablokujte toho vandala 213 atd., který se vysmíval Ludwigu van B. Dělá to rafinovaně a potřebuje být zabrzděn. --Zbrnajsem (diskuse) 19. 6. 2018, 10:48 (CEST)

@Zbrnajsem: Ta IP 213... naopak nesmysly nějak tak vrátila zpět. Blokovat teď už po tolika hodinách nemá cenu, některé IP adresy se rychle mění a mohli bychom tak spíše zablokovat jiného nevinného člověka. Zdravím. OJJ, Diskuse 19. 6. 2018, 11:02 (CEST)
P. S.: Teď budu psát o slavné šachové partii, co se hrála v opeře, mohlo by Vás zaujmout.
Jinak jsem ještěteď skryl viditelnost těch revizí, myslím, že to hned každý vidět nemusí. OJJ, Diskuse 19. 6. 2018, 11:03 (CEST)

Wikikytička[editovat zdroj]

@Kacir: Díky, že ses k tomu dostal! :) Budu se snažit zkvalitňovat i nadále, i když pořád se něco najde: [4]. Ale beru, že někdy se prostě upíše každý, no. :/ --OJJ, Diskuse 21. 6. 2018, 17:18 (CEST)
Byl jsem teď pár dní mimo wiki (škola a "Mejdni"), takže se alespoň připojuji ke gratulaci. :) --Michal Lenc (diskuse) 21. 6. 2018, 22:17 (CEST)
Gratuluji, Jene. --Jan Polák (diskuse) 22. 6. 2018, 15:24 (CEST)
@Michal Lenc, Jan Polák: Děkuji a děkuji. :) --OJJ, Diskuse 22. 6. 2018, 15:26 (CEST)