Diskuse s wikipedistkou:Helena Dvořáková
Archiv (starší diskuse) -- Growth Team (newsletters)
Wikikytička[editovat zdroj]
Vyznamenání za věrnost Wikipedii - Učeň[editovat zdroj]
Vyznamenání za účast na WikiGapu 2021[editovat zdroj]
Antonín Kotík[editovat zdroj]
Zdravím, jak jste na stránce Antonín Kotík napsala sekci Dílo s odkazy na digitalní knihovnu. Já si myslím, že ty odkazy by tam takhle neměly být. Pokud to má být na Wikipedii, tak jako reference. Udělal jsem také propojení na Wikizdroje a přidal tam další díla cs:s:Autor:Antonín_Kotík, tam mi to příjde logičtější. Dík za heslo :-) skim (diskuse) 5. 8. 2021, 23:25 (CEST)
- Taky se mi tento způsob odkazování moc nezdál, ale tenkrát jsem nenašla, jak to udělat líp. Wikizdroje jsou fajn, ale tam běžný uživatel moc nezavítá, navíc do krameria můžou přibýt i další díla, takže jsem ještě přidala (místo těch nekorektních odkazů) pod wikizdroje i souhrnný odkaz do krameria NK. Dík za upozornění, možná se časem skamarádím i s wikizdroji :-) --Helena Dvořáková (diskuse) 6. 8. 2021, 10:27 (CEST)
Řád Františka Palackého[editovat zdroj]
- Děkuju za ocenění! Dá to fušku ty Hynky a Jindřichy rozplést a nevím, jestli opravdu nic nespletu... --Helena Dvořáková (diskuse) 21. 1. 2022, 21:46 (CET)
- Připojuji s poděkováním i za Vartenberky, především za odhodlání rozmotat, v jejich případě, všechny ty Beneše. --Petr Kinšt (diskuse) 31. 1. 2022, 16:20 (CET)
- Díky! Všechny jsem asi nerozmotala... Zkusím aspoň něco roztřídit na wikidatech. --Helena Dvořáková (diskuse) 31. 1. 2022, 16:35 (CET)
Poděkování za účast ve výzvě WikiGap 2022[editovat zdroj]

Vážení účastníci a účastnice WikiGapu,
rádi bychom vám touto cestou poděkovali za účast v letošní výzvě Wikigap. Velmi nás těší, kolik vás přispělo k tomu důležitého projektu. Vážíme si každého nového a vylepšeného článku.
Dosáhli jsme nového rekordu WikiGapu – česká Wikipedie byla během měsíce obohacena o 431 článků! Během měsíce se zapojilo 43 lidí. Někteří v rámci editatonů, jiní samostatně. Všechny podrobnosti najdete ve statistikách nástroje hashtag, který jsme používali pro sledování projektu. Vítěze soutěže budeme kontaktovat přímo
Pro zajímavost posíláme seznam tří nejčtenějších článků (k 6. dubnu 2022), které vznikly v rámci výzvy WikiGap 2022:
- Jada Pinkett Smith (2 629 zobrazení)
- Ariana DeBose (1 016 zobrazení)
- Olha Perebyjnis (416 zobrazení)
Doufáme, že vás projekt bavil a že se zúčastníte i našich dalších akcí. Odebírejte náš newsletter, ať vám nic neuteče. Ještě jednou díky a krásný den, Natalia Szelachowska (WMCZ) (diskuse) 19. 4. 2022, 11:49 (CEST)
Josef Opitz - původ fotografie[editovat zdroj]
Dobrý den, můžete mi prosím objasnit, odkud přesně jste fotku zkopírovala ? Těžko uvěřit údaji, že ji měla NK ČR v archivu, jak uvádíte v popisce. Já jsem našla v archivu své profesní instituce (nikoliv NK, ale té, která to fotila) pouze skleněný negativ, který podle mého názoru nikdo od jeho archivování v roce 1945 nekopíroval, protože portrétovaný byl jakožto sudetský Němec zavržen. První publikace o něm pocházejí v ČR z let 1990-2012 a tento portrét neznaly. Tuto fotku i s copyrightem v tiráži jsem publikovala v odborné publikaci a použila ji k heslu wikipedie ze 16.6.2013. Wikipedista @Juandev mi fotku smazal jako neoprávněnou. Děkuji vám za objasnění. --Dobroš (diskuse) 24. 6. 2022, 11:45 (CEST)
- Dobrý den, pracuji v NK a o fotografie různých knihovníků (např. též dr. Urbánkové, o níž jsem psala článek) jsem žádala kolegyni z archivu, která mi poslala rovnou jpg. Tehdejší ředitel dr. Richter poskytl za NK souhlas se zveřejněním (OTRS). Korespondenci bohužel nemám, protože jsem o maily přišla při hackerském útoku na NK. Ale je to dobře, že se aspoň teď fotka do Wikipedie dostala, ne? --Helena Dvořáková (diskuse) 24. 6. 2022, 16:06 (CEST)
Growth team newsletter #24[editovat zdroj]

Vítejte v dvacátém čtvrtém newsletteru týmu Growth!
Projekty ve spolupráci s dalšími týmy[editovat zdroj]
Growth tým společně s ostatními nadačními týmy zrealizoval několik experimentů mající za cíl zvýšit počet vytvořených účtů a počet udržených editorů. Výsledky čtyř z těchto experimentů již jsou k dispozici:
- Děkovné stránky & bannery - vyzvání dárců k vytvoření uživatelských účtů na Wikipedii prostřednictvím stránky/bannerů děkující za zaslaný dar.
- Experiment s marketingovým týmem - spuštění reklamy zaměřené na možnost editování Wikipedie a měření míry aktivace takto vytvořených účtů.
- GLAM akce s využitím „Přidávání obrázků“ - GLAM akce s využitím nástroje „Přidávání obrázků“
- Uvítací e-maily - Experimentální zasílání uvítacích e-mailů nově vytvořeným účtům.
Editační tipy[editovat zdroj]
- Několik komunit navrhlo vylepšit „přidávání odkazů“ tím, že budeme navrhovat převážně články s málo odkazy. Tuto změnu jsme nasadili na pilotních Growth projektech. Před jejím nasazením na všech projektech budeme zkoumat dostupná data i zpětnou vazbu. [1]
- Stále pracujeme na nasazení přidávání odkazů na všech jazykových verzích Wikipedie. Navržené odkazy spoléhají na matematický model, který musí být na každý nový jazyk nejprve natrénován. Nasazování přidávání odkazů znovu začne, jakmile dokončíme trénování všech zbývajících modelů. [2]
Mentorství[editovat zdroj]
- Když se uživatel nesplňující podmínky pokusí zapsat jako mentor, nově je informován, jaké jsou nastavené podmínky pro mentorství. [3]
- Workshop hosts asked us to have workshop attendees assigned to them. Brzo budou moci využít samostatný URL parametr. Díky tomu mohou organizátoři workshopů mentorovat své účastníky i poté, co workshop skončí. Tato funkce bude k dispozici v únoru. [4]
- Have you considered to help new editors on your wiki, by signing up to be a Mentor?
- Prosím, jděte na Special:MentorDashboard, abyste zjistili podmínky mentorství, a zapište se.
- Pokud na vaší jazykové verzi není mentorství aktivované, zvažte jeho aktivaci. Growth tým podle potřeby rád poskytne potřebnou radu a pomoc. V případě potřeby napište uživateli Trizek (WMF).
Ostatní novinky[editovat zdroj]
- Na Special:SpecialPages nyní mají funkce týmu Growth vlastní sekci. [5]
- Tento newsletter bude publikován pravidelně, šestkrát za rok: v lednu, březnu, květnu, červenci, září a listopadu.
Překlady[editovat zdroj]
- Překlad newsletteru: Hledáme překladatele našeho newsletteru. Pokud máte zájem a dostatečně ovládáte anglický jazyk, přidejte prosím své jméno na tento seznam. Jakmile bude newsletter připraven, požádáme vás na diskusní stránce o jeho překlad.
- Překlad rozhraní: Můžete také pomoci překládáním rozhraní Growth funkcí anebo vylepšováním existujících překladů. Uživatelské rozhraní je možné překládat na translatewiki.net.
Newsletter týmu Growth připravovaný týmem Growth a rozesílaný botem • Dejte nám zpětnou vazbu • Přihlašte nebo odhlašte se k odběru.• Pomozte s překladem
31. 1. 2023, 15:44 (CET)