Diskuse s wikipedistou:Matěj Suchánek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Dovolená, buďte shovívaví, pokud hned neodpovím nebo neodpovím já.
Moje Stránka diskuse (vzkazy sem) pískoviště (1, 2, 3, 4) pokusy poznámky příspěvky založené


Archiv
Archiv:

Nové téma zde!

PrF MU – úkoly[editovat | editovat zdroj]

Pěkný den. V článku Právnická fakulta Masarykovy univerzity jsem splnil daný úkol, změnil odkaz z rozcestníku na konkrétní článek. Co dál? Odstranit šablonu, pouze onen úkol škrtnout? Setkal jsem se s tím poprvé a článek Wikipedie:Seznam úkolů je sice poměrně podrobný, co se týče zadávání úkolů, ale už téměř neřeší, co pak. --Vlout (diskuse) 19. 1. 2015, 09:36 (CET)

@Vlout: Taky pěkný den. Jakmile nechám robota aktualizovat varování, tak pokud tam nejsou další odkazy na rozcestníky, bot odstraní ze šablonové podstránky upozornění, a pokud ta je prázdná, navrhne ji na smazání.
Je více méně na Vás, jak s tím naložíte, můžete třeba podstránku navrhnout na smazání nebo tam dát něco dalšího. Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 19. 1. 2015, 13:34 (CET)
.Jestli to dobře chápu, tak to zvládne bot a v tom případě to nechám na něm. Díky. --Vlout (diskuse) 19. 1. 2015, 15:15 (CET)

Ukrajinská opera – úkoly[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za formální úpravy článku Ukrajinská opera; ještě jsem to chtěl po této stránce proběhnout, ale předešel jste mne a navíc důsledněji, něž bych to byl učinil já. Nevím však, jak splni Vámi zadané "úkoly" týkající se odkazů na pojmy agitace a centralizace. Příslušné články jsou sice označeny jako rozcestníky, jsou ale zčásti rozcestníky falešnými, totiž obsahují i samostatné definice pojmů, na které se právě snažím odkazovat. V případě "agitace" je to ten základní význam, "veřejné, hromadné i individuální, někdy i násilné, přesvědčování lidí pro určitý program, cíl či konkrétní úkol atd. apod." (určitě ne podvýznam politická agitce, protože o volbách přirozeně na komunistické Ukrajině nelze mluvit). V případě "centralizace" je to obtížnější, rozcestník to jednak definuje přímo ("soustřeďování státní, hospodářské či politické moci a správy"), jednak ztotožňuje s pojmem centralismus, což někdo – podle mne oprávněně – zpochybnil. Nemyslím si, že by nahrazení stávajících odkazů odkazy na články politická agitace potažmo centralismus bylo vhodným řešením "úkolu" – ale co by jím tedy mělo být?--RPekař (diskuse) 19. 1. 2015, 15:26 (CET)

@RPekař: Dobrý den, není zač. No pokud je to tak, jak říkáte (asi jsem zadal aktualizaci úkolů pro článek zbytečně), pak stačí odstranit z Diskuse:Ukrajinská opera/Úkoly {{UpozorněníRoz}}, případně navhnout tu podstránku na smazání. Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 19. 1. 2015, 15:59 (CET)

MediaWiki:Titleblacklist‎[editovat | editovat zdroj]

Revertoval jsem Tě, možná trochu ukvapeně, protože mi vyskočilo varování při pokusu založit plebejus eumedon, což mi přijde natolik nevinné, že jsem se vyděsil, že to asi komplikuje zakládání i leckomu jinému. Problematický řádek měl být „[A-Z\s!]{15,}“. Ale nevidím, v čem je problém.--Tchoř (diskuse) 21. 1. 2015, 20:26 (CET)

Ajaj, chybí <casesensitive>. Díky, tohle by byl fakt problém. Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 21. 1. 2015, 20:28 (CET)
Aha. Já hledal chybu v tom vykřičníku, o kterém jsem ale nedokázal dohledat, jakým magickým významem by to měl způsobit, že předtím s tím problémy nebyly a pak ano. Ale ve skutečnosti byl asi rozdíl v tom <newaccountonly> – dokud to tam bylo, tak si toho zavedení wikipedisté mohli všimnout jen těžko. No každopádně to nechám nápravu na Tobě, vyznáš se v tom lépe. --Tchoř (diskuse) 21. 1. 2015, 20:35 (CET)

Coordinates a Wikidata[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, můžeš mrknout sem - https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Pod_l%C3%ADpou_(technika)#Oprava_sou.C5.99adnic_vesnic?--frettie.net (diskuse) 23. 1. 2015, 01:16 (CET)

Hello[editovat | editovat zdroj]

Hello dear Matěj Suchánek, Actif on SWMT and x-wiki patroller,i would like to help this wiki to fight vandalism and spam. Is it possible to get my edits automatically checked? I have sysop on two wiki and various rights across other projects. Regards--Grind24 (diskuse) 26. 1. 2015, 08:23 (CET)

@Grind24: Hi, I see you have already got them. I will be very happy if you help, this wiki gets the most vandalism between 7am and 15am UTC.
I will also welcome your feedback for edit filters! Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 26. 1. 2015, 13:38 (CET)
Thank you very much :) I will do my best, there is not a concern .Best regards --Grind24 (diskuse) 26. 1. 2015, 20:57 (CET)

Odhad 5ti miliónu článků[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

doufám, že vám nevadí, že jsem použil váš zdrojový kód na výpočet pravděpodobného dosažení počtu článků. Trochu upravený jsem si jej umístil na uživatelskou stránku na en.wiki a uvedl vaši práci jako zdroj. Pokud je to problém, tak to samozřejmě smažu. S pozdravem, Wesalius d|p 27. 1. 2015, 08:00 (CET)

Bez problému. Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 27. 1. 2015, 15:46 (CET)

Vyznamenání[editovat | editovat zdroj]

Wiki silver medal.png
Bronzewiki 2.png

Ahoj, za více než 16 000 editací a přes tři roky působení na Wikipedii ti právem náleží vyznamenání „Medaile profesionálního uživatele“. A jelikož to nejsou jen tři roky a 16 000 editací, ale čtyři roky a něco přes 20 000 editací, právem ti náleží i vyznamenání „Veterán III. třídy“. Tak tedy gratuluji. --Marek Koudelka (diskuse) 31. 1. 2015, 12:48 (CET)

Díky moc, Marku! Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 31. 1. 2015, 12:53 (CET)

Infobox politik[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, v reakci na moji žádost jste navrhl otázku řešit zavedením monitorovacích kategorií. Mohl bych vás poprosit, zda je můžete zavést? Šlo by o položky „země“, „titul“, „stát“ a „země2“, „titul2“, „stát2“. Třetí (země3...) a další sady jen podle výsledků u druhé, počítám však, že použita nebude. --Jann (diskuse) 16. 2. 2015, 17:37 (CET)

Jak je libo. Mimochodem, už nějakou dobu se snažím infobox předělat... Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 16. 2. 2015, 17:44 (CET)
Děkuji za kategorie, nevěděl jsem jak se dělají.
Ohledně předělávky, v zájmu zkrácení infoboxu bych v maximální míře použival univerzální konstrukci s "úřad", a umenšil nebo zlikvidoval individuální položky pro jednotlivé úřady typu "guvernér"/"velvyslanec". Za druhé obecná část měla být maximálně shodná s analogickými položkami infoboxu Osoba (ideálně by však bylo nejlepší mít infoboxy lidí složené ze společné obecné části + jednoho či více specifických podinxoboxů podle oboru dotyčného).--Jann (diskuse) 17. 2. 2015, 12:48 (CET)

International Open Data Day s Wikidaty - 21. 2. 2015, 13:00, Wikimedia ČR[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, chystám krátký workshop / diskuzi / přednášku k tématu Wikidat, tuhle sobotu. Více viz [1].

Budu rád, když se stavíš a třeba nám k tomu něco řekneš.--frettie.net (diskuse) 18. 2. 2015, 02:17 (CET)

Ahoj, díky za nabídku, nevím, jestli budu moct. Každopádně mě takováto akce velmi těší! Matěj Suchánek (diskuse | příspěvky) 18. 2. 2015, 14:41 (CET)

Líni v Pekle[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, díky za provedené úpravy v článku Peklo (Raspenava). Chtěl bych se zeptat na jednu věc. Ve zdroji bylo psáno, že se z pekelského rybníka Petr získávají kapři, candáti, líni, amuři a další ryby. Líny jsem proto podle článku Lín obecný hodil pouze na rod Lín (článek na Wikipedii zatím nemáme). Tys, resp. Tvůj bot, to opravil na lín obecný. Fakt jiný druh lína u nás není? Nevím, rybář nejsem a rád se tedy nechám poučit, za což předem děkuji. --Jan Polák (diskuse) 4. 3. 2015, 20:30 (CET)

To nebyl bot, ale skutečně já. Nejsem si jistý, já jsem změnil odkaz, protože mi přišlo škoda odkazovat na neexistující článek, když tu vlastně podobný (o druhu) je. Podle Wikidat je ten rod monotypický, takže žádný jiný lín než obecný není. Matěj Suchánek (diskuse) 4. 3. 2015, 20:56 (CET)
OK, budiž. Pokud tomu tak je, tak s tím nemám problém. Já jen, abychom pak neodkazovali na něco jiného. Proto jsem tam dal ty líny. --Jan Polák (diskuse) 4. 3. 2015, 21:08 (CET)
Pardon, že se vměšuju, ale pak by měl být lín přeměrován na lína obecného a tam to zmíněno. A mohl by z toho být i příklad do wp:přesměrování místo romerolagus. Matěj Orlický (diskuse) 5. 3. 2015, 00:35 (CET)

Modul:WikidataCheck[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, Vaše včerejší úprava v Modul:WikidataCheck zřejmě něco rozbila. Chyba se projevuje tam, kde je užita šablona {{Infobox - videohra}}: [2]. --Jvs 11. 3. 2015, 12:29 (CET)

@Jvs:Opraveno, je zarážející, že jsem po úpravě modulu kategorii nezkontroloval. Matěj Suchánek (diskuse) 11. 3. 2015, 15:07 (CET)

Dolnolhotský buben[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den. Dne 13.3.2015 jste smazal svévolně informace o festivalu "Dolnolhotský buben". Rád bych věděl, proč se tak stalo?? Žádám také její okamžité obnovení. Věnoval jsem tomu celkem dost času... Odpověď mi můžete napsat na buben@zulu.cz. V. Koval

@Horst:Žádné e-maily, stránku jsem smazal jako rutinní činnost, protože obsahovala porušení autorských práv déle než týden. Obnovit ji technicky mohu, ale pravidla Wikipedie mi to neumožní. Matěj Suchánek (diskuse) 19. 3. 2015, 19:37 (CET)

Žádná práva jsem neporušil, protože já jsem majitelem všech práv v souvislosti s festivalem... VK

Potom se stačí řídit vzkazem na Vaší diskusní stránce (Diskuse s wikipedistou:89.29.123.56). Pokud e-mail odešlete, některý z kolegů, kteří mají přístup do OTRS (Harold, Mates), článek obnoví. --Marek Koudelka (diskuse) 20. 3. 2015, 08:29 (CET)

To je skvělá zpráva. Díky za radu :-) VK

Stránka Zámek Stránecká Zhoř[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

Obracím se na Vás ve věci neustálého poškozování našich stránek na Wikipedii Stránecká Zhoř (zámek) ze stran bývalého zaměstnance a jeho přítele uživatel Jardasad, který viz link na diskuze: http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Diskuse_s_wikipedistou:Jana_Lánová&diff=prev&oldid=10737212 a http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Diskuse_s_wikipedistou:Jana_Lánová&diff=prev&oldid=10738463 tyto problémy dělá více lidem. Hlavní problém je záměrné shazování památky v textu ("býválý zámek"), nepodložené historické údaje a dehonestující vsuvky o problematice obnovy památky, přičemž probíhá obnova za podpory ministerstva kultury ČR. Žádám o sdělení, jakým způsobem lze věc řešit. Rád bych opravil tuto stránku do původního stavu před útokem ze stran uživatele Jardasad a IP adresy, kterou anonymně používají: 86.61.217.231 a případně doplnil stránky o další objektivní ocitované informace. Bylo by možné nějak zamezit přístup ze stran této IP adresy a uživatele?

Děkuji za odpověď, Zástupce majitele Řádu rytířů Kristových zamek.zhor@seznam.cz – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel ZámekZhor (diskusepříspěvky)

Dobrý den, doporučuji ihned se obrátit na komunitu na hlavní diskusní stránce a popsat svůj problém, tedy uvést to, co jste již uvedl zde. Řešení jsou dvě: zablokování uživatele/IP adresy nebo zámek stránky.
Jen tak mimochodem, pozor na spojení našich stránek, stránky na Wikipedii nikomu nepatří.
Matěj Suchánek (diskuse) 7. 4. 2015, 16:10 (CEST)

Velmi děkuji za radu, napsal jsem dotaz na komunitu, tak se snad někdy doberu řešení. Přeji hezký večer

Infobox politik[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, upravil jsi Šablona:Infobox Politik tak, že se automaticky zobrazuje obrázek vyzívající k nahrání na Commons při nedostupnosti obrázku. Jsou však případy, kdy je takový obrázek nežádoucí. Například pokud je infobox politik pod jiným infoboxem. Viz Diskuse:Jiří Šlégr. Byla by možnost zadáním nějakého parametru vypnout toto zobrazení ? --Jowe (diskuse) 12. 4. 2015, 15:10 (CEST)

Hm, nějak jsem nepřemýšlel nad tím, že by to mělo jít vypnout... v současném nastavení, používaném několika infoboxy, žádná taková možnost není. Co tedy navrhujete, Jowe a Bazi? Matěj Suchánek (diskuse) 12. 4. 2015, 16:18 (CEST)
Já bych si to představoval nějak takto, i když ještě lepší by bylo, kdyby místo pouhého „ne“ šlo alternativně použít i jiné intuitivní hodnoty jako „žádný“, „skrýt“ nebo „vypnout“. Jenže funkce #switch by mohla dělat problémy, pokud má šablona v defaultních případech vracet text/kód obsahující rovnítko. --Bazi (diskuse) 12. 4. 2015, 16:45 (CEST)
Jsem pro úplné zrušení automatického vkládání náhrady za fotku. Informační hodnota je nulová, zbytečně zabírá v tisících článků místo, které lze využít efektivněji. Články jsou tu primárně pro čtenáře, výzvy editorům by neměly článkům dominovat. Bohatě postačuje Kategorie:Články bez portrétu. --Jowe (diskuse) 13. 4. 2015, 09:50 (CEST)
S tím nesouhlasím, podobně jako šablona Pahýl i tento způsob vybízí k rozšiřování Wikipedie, a to na místě k tomu patřičném. V těch málo případech, kdy o fotku opravdu, ale opravdu nestojíme, lze použít tuto možnost skrytí placeholderu. --Bazi (diskuse) 13. 4. 2015, 12:06 (CEST)
Oproti šabloně Pahýl vidím dva zásadní rozdíly. Za prvé: šablona Pahýl nezabírá tak velké místo v úvodu článku, na menších displejích to může být až většina prostoru. Za druhé: téměř každý článek označený šablonou pahýl může při troše dobré vůle téměř kdokoliv rozšířit. Sehnat fotku s licencí a nahrát ji na Commons je ve většině případů velmi těžké, u mnoha dokonce nemožné. --Jowe (diskuse) 13. 4. 2015, 12:14 (CEST)

Infobox okres[editovat | editovat zdroj]

Ahoj. Nevím, co jsi kde dělal, ale toto asi nebude dobře. --Harold (diskuse) 12. 4. 2015, 17:42 (CEST)

Díky, opraveno v šabloně, robot pouze přejmenoval parametry. Matěj Suchánek (diskuse) 12. 4. 2015, 17:46 (CEST)

No portrait[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, tato diskuse vyzněla jednoznačně. Měl bys napravit, co jsi napáchal. --Jowe (diskuse) 10. 5. 2015, 13:34 (CEST)

Jestli je to přání komunity a je jediné řešení, pak se nedá nic dělat. (Diskusi jsem samozřejmě sledoval, ale nezapojil se.) Z infoboxů je odstraním (skryji jejich kód), v článcích ale ještě pět tisíc zůstane. Matěj Suchánek (diskuse) 10. 5. 2015, 13:46 (CEST)
@Jowe: Napáchal je příliš silné. O No portrait snímcích v infoboxech osob bylo rozhodnuto ještě před tím, než vůbec Matěj přišel na Wikipedii. Přidávání stejného aparátu do obdobných infoboxů pak bylo ještě třeba i měsíc zpátky podle mne žádoucí. Ale nechme to již a pojďme raději asi tedy odebírat ty ručně vložené No portrait snímky. --11. 5. 2015, 10:17 (CEST), Utar (diskuse)

Dobrý den kolegové, jestli mohu vstoupit do diskuse, u infoboxů osoba ten zmiňovaný No portrait odstranit nejde, aspoň mně se to nepodařilo. -Jecko700 (diskuse) 11. 5. 2015, 09:34 (CEST)

@Jecko700: Zatím nejde u žádného, ještě jsem neuložil kód. Matěj Suchánek (diskuse) 11. 5. 2015, 13:29 (CEST)
Snad nejsem první, kdo děkuje za úpravy v Infoboxu - osoba? Tak tedy srdečné díky za Vaši námahu a čas.

Zdraví -- Janet11 (diskuse) 12. 5. 2015, 17:52 (CEST)


Nezapomněl jsi na {{Infobox Politik}} ? --Jowe (diskuse) 13. 5. 2015, 11:21 (CEST)

Ano i ne. Myslel jsem, že v něm provedu nějaké další úpravy v souvislosti s kódem na pískovišti, ale to udělám jindy... Matěj Suchánek (diskuse) 13. 5. 2015, 15:02 (CEST)

Mail[editovat | editovat zdroj]

Ahoj. Ty nemáš povolené zasílání mailů přes rozhraní Wikipedie? Po dnešním opětném řádění Toma646 mám určité nápady na filtry zneužití, které by mu to pro příště ztížily, ale pochopitelně to nechci probírat veřejně, abych mu zároveň neukazoval, jak to snadno obejít. Potřeboval bych tedy nějaký kontakt na tebe pro neveřejnou komunikaci. S pozdravem --Vachovec1 (diskuse) 3. 6. 2015, 10:19 (CEST)

Ahoj, trochu off-topic a ani nechci nějak prudit, ale dle WP:ŽOPS#Minimální požadavky byl každý správce měl mít povolené zasílání mailu přes rozhraní nebo uvedený nějaký jiný soukromý kontakt. --Harold (diskuse) 3. 6. 2015, 10:23 (CEST)

@Vachovec1, Harold: Zvláštní, že jsou vypnuté, hned to napravím, omlouvám se. Matěj Suchánek (diskuse) 3. 6. 2015, 15:14 (CEST)

Smazání stránky United Islands of Prague[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, stránku kterou jste 29.5.2015 v 16.10 smazal pro porušení autorských, jsem zakládal s pověřením realizačního štábu United Islands. Můžete mi vysvětlit, jak jsem porušil autorská práva? Je možné kontaktovat někoho, kdo vás správcovstvím pověřil a předat mu stížnost?– Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Drejchrt (diskusepříspěvky)

Kdybyste se podívali na svou diskusní stránku, nemuseli byste se rozčilovat, protože na možné porušení autorských práv vás týden před smazáním upozornil jiný správce Horst, který také obsah ze stránky odstranil. Stránku jsem tedy smazal proto, že se jejím obsahem týden (standardní dobu) nikdo nezabýval.
Správcováním mne, mimochodem, pověřila komunita české Wikipedie. Matěj Suchánek (diskuse) 4. 6. 2015, 16:03 (CEST)

TLD a titleblacklist[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, prosímtě nemohl bys zkontrolovat toto [3], dnes prošly min. tři účty s .cz. Snad jsem neudělal něco špatně, za opravu díky předem--Horst (diskuse) 22. 6. 2015, 16:51 (CEST)

To nebude fungovat, protože pravidla s <newaccountonly> jsou zakázána kvůli SUL. Na Metu jsem to sice přesunul, ale jelikož tam nejsem správce, čeká to už několik týdnů v diskusi. Matěj Suchánek (diskuse) 22. 6. 2015, 16:54 (CEST)

Přesný link na URL[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, není náhodou možné nějak odkázat z profilů WTA na jednotlivé podstránky tenistky, tj. na sezóny, statistiky atd. Ať totiž zvolíš jakoukoli podstránku, tak to vždy vygeneruje jen obecný link, na rozdíl od mužů, kde lze odkázat přímo na podstránky, např. sezónu dvouhry 2015.--Kacir 28. 6. 2015, 07:22 (CEST)

@Kacir: Možné je všechno :-) ale nějak mi tady uniká souvislost (promiň, pokud je to zřejmé). Odkud chceš odkazovat? Matěj Suchánek (diskuse) 5. 7. 2015, 09:53 (CEST)
Jde mi o to, jestli je možné zdrojovat sezónu 2001 přímým odkazem jen stránky této sezóny z webu WTA, tj. dostaneš se na ni volbou Results/Year 2001 a odkliknutím "FIND". Objeví se výsledky z roku 2001. Ovšem nevím, jak odkázat přímo na tuto stránku 2001; u mužů to lze.--Kacir 5. 7. 2015, 15:23 (CEST)
Nyní se mi načetla URL. Bohužel při změně roku (2013) či identifikátoru hráčky (9869) v adrese: http://www.wtatennis.com/players/player/9869?year=2013&tournamentExtId=all&matchType=S&playerId=9869# , nedochází k zobrazení nové požadované sezóny (např. 2014), na rozdíl od takové možnosti v URL mužských profilů. Takže to nechávám být. Díky za snahu.--Kacir 6. 7. 2015, 02:13 (CEST)

No portrait 2[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den. Protože jste úspěšně do obecného infoboxu {{Infobox - osoba}} nasadil (zatímní a nenápadnou) výzvu k nahrání obrázků a protože diskuze jaký vhodný obrázek použít zatím usnula, chtěl bych Vás poprosit, jestli byste stejnou větu nenasadil i do infoboxu {{Infobox Politik}}. Myslím, že právě tam může být u různých osobností veřejného života nejužitečnější, ostatně proto jsem to kdysi vůbec celé inicioval. Šlo by stále o dočasnou záležitost, až bude zvoleno nějaké definitivní řešení (nebo jestli někdy v budoucnu budou infoboxy osob sjednoceny…), byla by jím nahrazena. Do té doby všem může být i taková nenápadná věta „Chybí svobodný obrázek“ celkem užitečná. Vše samozřejmě až po skončení dovolené, není kam spěchat. Přesto předem děkuji a přeji hezké léto. --Vlout (diskuse) 3. 7. 2015, 17:10 (CEST)

Pravda, debata nad textovou částí usnula, nikdo už se nevyjadřuje, takže obrázky upravím podle mnou posledně uvedeného znění. K obrazové stránce se nikdo nevyjadřoval, takže to chápu jako mlčící souhlas. Můžeme s tím tedy zase trochu hnout. --Bazi (diskuse) 3. 7. 2015, 18:19 (CEST)
@Vlout, Bazi: Promiňte, že odpovídám později, dovolená skončila dnes ráno. Infobox politik je zajímavý tím, že ještě neprošel dohodnutým sjednocením. Už jsem několikrát zmínil, že mám rozpracovaný přechod na novou verzi, ale kvůli dočasné absenci vlastního počítače nevím, kdy se dostanu k převodu. Nová verze už bude obsahovat vše co infobox osoba, nevím, jestli je nutné vkládat výzvu i do starého.
Pro Baziho: Líbí se mi návrh systému zástupných obrázků, už jsem ho zapracoval i do Lua, tedy pokud jednou všechny infoboxy budeme chtít do Lua převést. Matěj Suchánek (diskuse) 5. 7. 2015, 09:47 (CEST)
V pořádku, pokud se právě chystáte na inovaci infoboxu Politik, která bude obsahovat i toto upozornění, tak to zase tak nespěchá. Důležité je, že to tam nakonec bude. Ostatně možná se do té doby podaří dohodnout Baziho návrh obrázků. Zdravím, --Vlout (diskuse) 5. 7. 2015, 13:56 (CEST)

Abuse Filter[editovat | editovat zdroj]

[4] Can you help me how to fix this abuse filter. Does not work. --Kolega2357 (diskuse) 24. 7. 2015, 03:52 (CEST)

@Kolega2357: Condition & means that both must be true. But how could be both article_namespace == 4 and article_namespace == 5 true at the same moment? So the fix for the filter with condition optimization looks like:
! 'user' in user_groups
& (
( article_namespace == 4 |
  article_namespace == 5 |
  article_namespace == 12 |
  article_namespace == 13 )
& old_size == 0
& new_size < 1000
)
Matěj Suchánek (diskuse) 24. 7. 2015, 08:57 (CEST)

stránka Klenovští ze Ptení[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

Chi poprosit o přesný odkaz na literaturu, z níž je vzata následující věta: "Také Petra Klenovského, spolupracovníka Jana Černého z Litomyšle, který roku 1519 obdržel proces chemický." Z vlastního výzkumu se domnívám, že je věta pravdivá, ale neumím ji ověřit v žádných publikovaných zdrojích. Jde mi zejména o Petra Klenovského - kde k němu naleznu více informací? Pokud nedáte odkaz přímo do článku, prosím, zprostředkujte ho alespoň mně osobně. Díky! Ela.Est (diskuse) 25. 7. 2015, 12:45 (CEST)

@Ela.Est: Matěj Suchánek není autorem článku, ani do něj nic nedoplňoval. Jeho autorem je anonymní editor používající IP adresu 89.176.208.154, kterého můžete kontaktovat na jeho diskusní stránce, ovšem vzhledem ke skutečnosti, že již několik let není aktivní, bych v odpověď příliš nevěřil. --Marek Koudelka (diskuse) 25. 7. 2015, 12:49 (CEST)

Šablona:Infobox - okres[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, v této tvojí editaci došlo k přejmenování parametru rozloha_okresu na rozloha, což je pravděpodobně důvod, proč se nyní rozloha v infoboxu nezobrazuje (viz např. Okres Kladno). Opravu nechám na tobě, netuším, jestli přejmenování parametru bylo záměrem či omylem. Díky.--Jiekeren (diskuse) 26. 7. 2015, 10:07 (CEST)

Ahoj, ještě půl hodiny a možná bych odepsal až ve středu... jak mi to mohlo uniknout, nevím, ale protože podle vyhledávače existují jen výskyty původní, vracím parametr zpět. Díky za upozornění. Matěj Suchánek (diskuse) 26. 7. 2015, 12:29 (CEST)

Kompetence (osobní rozvoj)[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den pane Suchánku, dne 10. 7. jste smazal článek Kompetence (osobní rozvoj)z důvodu porušení autorských práv. Svolení s poskytnutím informací z uvedeného zdroje není náročné sehnat, spíš se ptám, jestli je nutné článek poté psát znovu, nebo je někde uložen a stačí doložení svolení. Díky za info. – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Leontyna77 (diskusepříspěvky) 27. 7. 2015, 11:27

@Leontyna77: Článek není nutné psát znovu, správci mají možnost jej obnovit. Autor textu musí svolení odeslat na adresu info-cs@wikimedia.org, pak není problém, aby byl článek obnoven. Více informací najdete na stránce Nápověda:Svolení autora. --Marek Koudelka (diskuse) 27. 7. 2015, 12:00 (CEST)

Modul pro Článek týdne[editovat | editovat zdroj]

Zdravím v novém týdnu, dovolil bych si navázat na téma Wikipedie:Potřebuji pomoc#Existence odkazu jako podmínka v šabloně a poprosil o pomoc s vytvořením toho modulu a jeho implementací do šablon. Nebo obou modulů: jak pro existující vložení/odkazování, tak pro odkazované přesměrování. --Bazi (diskuse) 27. 7. 2015, 11:28 (CEST)

Ahoj, Bazi, byl jsem pár dní pryč, ale zítra se pokusím vytvořit první verzi. Matěj Suchánek (diskuse) 29. 7. 2015, 19:56 (CEST)
Hotovo. Hotovo Vytvořil jsem oba dva moduly: Modul:IsTranscluded a Modul:IfExistsNotRedirect. Sám jsem zvědavý, jestli budou fungovat. Matěj Suchánek (diskuse) 30. 7. 2015, 12:30 (CEST)
Díky moc. Zkouším aplikovat první modul. V jednom případě se chová jak má, ale ve druhém mám pochybnosti:
  • 1. případ má zajistit, aby stránka nezobrazila výzvu k vložení, pokud je vložena do nadstránky, což u tohoto příkladu (nezobrazuje) i tohoto příkladu (zobrazuje) funguje. Tady nemám vyplněné parametry page ani target, pracuje se s defaultními hodnotami.
  • 2. případ má zajistit, aby stránka (např. tato) po vložení do přehledu archivů nezobrazila panel „k vložení do diskuse“, pokud už v diskusi (např. Diskuse:Skočický hrad) už je vložena šablona Šablona:Článek týdne. Tady ale nastává problém, protože šablona tam vložená je, ale panel se u 52. týdne stejně zobrazuje. Zkoušel jsem, jestli modul neni „case sensitive“ (šablona je totiž vložená s malým počátečním písmenem), ale tím to zřejmě není. --Bazi (diskuse) 30. 7. 2015, 17:04 (CEST)
Pokusil jsem se to opravit, chyba byla zhruba tam, kde jsi odhadl (při přidávání prefixu "Šablona:" se mou chybou výchozí řetězec převedl na "ČLÁNEK TÝDNE" místo na "Článek týdne"). Matěj Suchánek (diskuse) 30. 7. 2015, 18:28 (CEST)
Aha, skvělé, teď už funguje korektně. Díky. --Bazi (diskuse) 30. 7. 2015, 18:45 (CEST)

Dotaz ohledně založení článku[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den,

před několika dny jsem napsal o své kamarádce článek zde na wikipedii, jelikož jsem si myslel, že je dostatečně úspěšná, aby zde mohla být. Dal jsem tam veškeré informace, které o ní vím a některé její úspěchy. Přidal jsem tam jen pár odkazů kde hraje a její fotografie, bohužel jsem nejspíš něco poplet. Zobrazila se mi tabulka, že je to špatně a já teď nevím jak článek tedy smazat, nemám více linků kde je. Mohl by jste mi prosím poradit? Chtěl jsem tedy článek vymazat, ale psal jste, že to nelze. Já tu jsem bohužel poprvé a nevím jak tedy pokračovat a jak dopsat věrohodné informace, které nevím. Nevěděl jsem jak přesně má článek vypadat a bohužel si nepřečetl co a jak.

Moc Vám děkuji za radu.– Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Rabittblack (diskusepříspěvky)

Dobrý den, na začátku článku je šablona (tabulka), která upozorňuje na nesplněnou encyklopedickou významnost (pro člověka), tedy že v článku chybí dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje. Pokud si tedy myslíte, že je vaše kamarádka tak významná, máte ještě více než týden na to, aby byla významnost doložena. Pokud se tak nestane, článek bude smazán. (Nějakou informaci máte i na své diskusní stránce.)
Vymazání článku se dělá jiným způsobem, proto jsem ho musel vratit do původního stavu.
Tady přikládám odkaz, který vás snad navede správným směrem: Váš první článek. Matěj Suchánek (diskuse) 2. 8. 2015, 08:18 (CEST)