Diskuse s wikipedistou:Jklamo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Archivy
Archivy:

FIFA 16[editovat zdroj]

Přesunuto na Diskuse:FIFA 16.

Request[editovat zdroj]

Greetings.

Could you create in Czech Wikipedia, the article Demographics of Azerbaijan?

Thank you.

Bankovní rada ČNB[editovat zdroj]

Ahoj, všiml jsem si Tvého sporu s Tomasem62 ohledně cílu přesměrování Bankovní rada ČNB. Rád bych Ti jen sdělil, že přesměrování vždycky přesměrovává jen jednou, tj. přesměrování jdoucí na přesměrování nedává smysl vytvářet. Díky za pochopení. --Martin Urbanec (diskuse) 10. 2. 2018, 18:45 (CET)

Wikidata Workshop 2018[editovat zdroj]

Ahoj,

rád bych všem oznámil, že Wikimedia Česká republika organizuje již třetí český workshop zaměřený na Wikidata, který se bude konat 5. května 2018 na Univerzitě Pardubice. Program workshopu do značné míry závisí na jeho účastnících, proto pokud tě o Wikidatech zajímá něco konkrétního, edituj s odvahou. Prosím všechny zájemce o účast na workshopu, aby se zapsali na jeho stránku.

Pokud tě Wikidata workshopy nezajímají, prosím, dej mi vědět (anebo ještě lépe, odstraň se ze seznamu).

Za spolek Wikimedia Česká republika, --Martin Urbanec (diskuse) 10. 3. 2018, 19:24 (CET)

Petrská čtvrť[editovat zdroj]

Dobrý den, obracím se na Vás jako na hlavního autora článku Poříčí (Praha). Nedávno zde vznikl článek Petrská čtvrť, který pojednává podle mého mínění v zásadě o tomtéž, s nějakým časovým rozlišením. Historií se ovšem nezabývám, mohl byste mrknout, zda to není na sloučení? Děkuji. --Uacs451 (diskuse) 14. 3. 2018, 12:23 (CET)

a little help for Coreca and his topics[editovat zdroj]

Good morning from Coreca, Calabria, Italy. I am writing to greet you and know how you are. I am well enough for now, struggling with the community to organize parties and events in Coreca, besides this I am writing to you to ask you a courtesy, could you extend and improve Coreca in Czech? and translate the en:Coreca Caves into Czech as well as the en:Coreca Reefs? right and no more than 20 minutes of your precious time. Here we now have a lot of Czech tourists coming thanks to my cultural tourism promotion association. Of course, if I can do something for you, ask quietly, a fraternal greeting from Coreca and I hope to return the courtesy soon.--Luigi Salvatore Vadacchino (diskuse) 12. 7. 2018, 05:11 (CEST)

P.s I had forgotten to tell you that, if you like, I will translate what you want into Italian and Italian dialects attached to an article of your particular interest. I ask you a further courtesy, could you help me in Slovak too? Naturally, I renew courtesy with the one that suits you best. Greetings and see you soon!--Luigi Salvatore Vadacchino (diskuse) 12. 7. 2018, 05:18 (CEST)

Seznam největších českých firem podle tržeb[editovat zdroj]

Dobrý den, prosím o opravu referencí v hesle Seznam největších českých firem podle tržeb. Děkuji --Jvs 31. 7. 2018, 15:40 (CEST)

Modulː Sportovní tabulka[editovat zdroj]

Dobrý den, protože edituji průběžné výsledky Fortuna Národní ligy je ruční řazení v tabulce náročné. V anglické Wikipedii existuje užasný nástroj Modul Sports table, který v tomto směru usnadňuje práci se sportovními tabulkami. Prosím lze převést ModulːSports table nějak do českého prostředí mezi české Moduly. Chtěl bych v tomto směru poradit. Nevím jestli se obracím správně, ale našel jsem Vás v historii úpravy některých modulů. Nebo prosím o kontakt na wikipedistu odborníka v této problematice. --D71STSI (diskuse) 23. 9. 2018, 14:14 (CEST)

Zdravím, v zásadě by to neměl být problém. Zas tak užitečný mi ten modul nepřijde, syntaxe je celkem složitá (a ani neumí spolupracovat s WikiDaty). Ale pokud to budete používat, převzít by se dal.
Technicky by se to muselo převzít alespoň s jedním podmodulem (byl by zájem o "fotbalový" Module:Sports table/WDL" předpokládám), snad by to mohlo fungovat i bez Module:Sports results. Pokud se nebudou přejmenovávat parametry, tak je tam toho tolik na překlad není (dalo by se případně doladit v diskusi k modulu). Ale ta dokumentace je celkem rozsáhlá (tedy v hlavním modulu ne, ale v podmodulu ano), byl byste ochoten ji vytvořit (resp. přeložit)? Bez toho to moc nemá cenu.--Jklamo (diskuse) 24. 9. 2018, 11:32 (CEST)

Femen[editovat zdroj]

Organizují tyto refaktorizováno politické akce, na nichž páchají výtržnosti za hranicemi slušnosti? Ano! Takže jsou to extrémistky. --Jiří Vaňáček, alias Kirk, Zemské hlavní město Brno, Morava :-) (diskuse) 31. 12. 2018, 15:51 (CET)

Viz shrnutí editace, dodejte věrohodný zdroj, které je takto označuje. A zdržte se prosím užívání expresivních označení na mé diskusní stránce (hvězdička to nespraví).--Jklamo (diskuse) 31. 12. 2018, 16:09 (CET)

Kurz měny[editovat zdroj]

Milý kolego, v šabloně Kurz měny nefungují webové adresy u ČNB. Šabloně úplně nerozumím, takže si ji netroufám opravovat a obracím se s prosbou o opravu na Vás jako jednoho z autorů. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 3. 3. 2019, 16:52 (CET)

Díky za upozornění, podívám se na to. Koukám celá ta šablona by trochu potřebovala omladit.--Jklamo (diskuse) 10. 3. 2019, 17:24 (CET)
Šablona omlazena.--Jklamo (diskuse) 16. 4. 2019, 09:50 (CEST)

Objekty neděle[editovat zdroj]

Mohl by jsi prosím ještě doplnit seznam objektů, které si fotil v neděli? Díky!--Juandev (diskuse) 28. 5. 2019, 11:49 (CEST)

Tak se opět připomínám z žádostí o dodání seznamu nafocených vesnic. Jeho neexistence nám značně komplikuje kontrolu plnění cíle plošného nafocení a aplikaci nápravného opatření v podobě dofocení. Viděl jsem ty fotky a nepřišlo mi, že by to měl být nějak ukrutně velký seznam, aby ho nebylo možné sepsat. --Juandev (diskuse) 12. 6. 2019, 10:14 (CEST)

Diskuse o diskusích[editovat zdroj]

Zdravím, všiml jsem si pod lípou, že se zajímáte o mw:Talk pages consultation 2019. Za českou komunitu probíhá diskuse k fázi 2 na této stránce, možná se přidáte? --Dvorapa (diskuse) 28. 5. 2019, 23:06 (CEST)

Wikiexpedice Den 1[editovat zdroj]

Čau,

tak jsem projel první den. Šlo mi o kontrolu kategorií a zařazení do Wikipedie. Přitom jsem zjistil následující:

  • Staré Sedlo (Stádlec) - fotky nenalezeny
  • Ovčín - fotky nenalezeny
  • Kaplička nad Bechyní (?) (Q38090264 (?)) - fotky nenalezeny
  • Třebelice - fotky nahrány, ale pravděpodobně jsou KKDAII
  • Tumarov (?) - předpokládám, že se jedná o Turovec a že jsou k tomu jen tmavé rozmázlé fotky, takže bych to vyřadil ze seznamu

Takže bych tě poprosil, jestli by jsi nedohledal chybějící fotky. Když jsem ty fotky nahrával, tak jsem si všiml, že mi některé nikam nezapadly. Pokud jsou to kulturní památky, tak bys to mohl z prvního dnu zvládnout také - jak říkám, větší část toho dnu jsem již nahrál. Díky! --Juandev (diskuse) 14. 7. 2019, 07:08 (CEST)

Lochman na Wikizdrojích[editovat zdroj]

Zdravím a ještě jednou díky za vyhledání Václava Lochmana. Kdybyste měl někdy v budoucnu čas a převedl i jeho heslo „Rakovník“ z Ottova slovníku naučného, bylo by to skvělé. --Vlout (diskuse) 2. 9. 2019, 18:06 (CEST)

Nakonec jsem to zvládl sám, i když ještě před pár dny mi nějak nefungoval převod textu. Ale je to hotovo. --Vlout (diskuse) 16. 9. 2019, 19:22 (CEST)

Seznam největších měst v EU[editovat zdroj]

Ahoj, po Tvé wikidatizaci už nemá Londýn 1 572 km², ale jen 157 km². Nevíš, kde mohli soudruzi udělat chybu? --78.102.128.183 24. 9. 2019, 19:53 (CEST)

Díky za upozornění, zdá se, že soudruh Jklamo špatně sestavil podkladový dotaz (query), která nepočítá s tím, že jsou pro rozlohu v různých položkách používány různé jednotky. Zamyslím se, jak dotaz udělat lépe.--Jklamo (diskuse) 25. 9. 2019, 10:02 (CEST)

Libor Grygárek[editovat zdroj]

Sledujete Grygárka? Bují tam snaha všechno negativní postupně odstranit. --217.196.124.254 26. 12. 2019, 09:21 (CET)