Wikipedie:Nástěnka patroly

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zkratka:
  • WP:NP

Toto je nástěnka patroly.


Užitečné odkazy (Draceane)
Autorská práva
Statistika
Související stránky
Tipy odjinud

Kurzisti[editovat | editovat zdroj]

Musíme vložit informaci že patroláři si musí v nastavení zapnout udělátko Označit všechny účastníky kurzů Studenti píší Wikipedii/Senioři píší Wikipedii zelenou barvou. Doplnit popis jak postupovat při kontrole těchto editací. Zda zasahovat či nezasahovat, zda informovat lektora o chybách v editacích atd... Tyto informaci asi vložit na tu statickou stránku. --Podroužek (diskuse) 20. 12. 2018, 09:16 (CET)

@Podroužek: Tak jestli si musím vložit podbarvení studentů, tak holt nebudu patrolovat, páč z toho počítač i telefon zamrzly. Na starém telefonu navíc nemám podporované ani javaskripty, takže mám wp komplet bez udělátek a malou grafikou. OJJ, Diskuse 20. 12. 2018, 09:29 (CET)
@OJJ: To je dobrá připomínka. Zapoměl jsem na to. Už jsi to v nějaké diskusi zmiňoval. Tak jenom změníme slovo musí na může a doplníme informaci o výhodě a nevýhodě. Já mám zkušenost, že se to zpomaluje na starém počítači, který mám v práci. Na novém a rychlém počítači co mám doma se to nezpomaluje. --Podroužek (diskuse) 1. 1. 2019, 21:09 (CET)
Nevím čím to je, ale i když to mám nastavený nepodbarvují se mi :-(, jinak mě překvapilo že poslední týden měli kurzisti na svědomí čtyři copyvia --Khamul1 (diskuse) 20. 12. 2018, 11:59 (CET)

Rozhodně bych to nepsal (musí × nesmí). Prostě někdo ty technické možnosti nemá, někdo jo. Já třeba dosud patroluji bez níže uvedených tlačítek (i když by se mi hodila, jen jsem také dlouho nevěděl jak na to). Ono to vždycky nějak jde, ale je dobré znát technické možnosti, které můžou pomoci. — Draceane diskusepříspěvky 20. 12. 2018, 12:48 (CET)

Trochu mimo téma, nedáme odkaz na WP:NP na šablonu na RC, do sekce odkazy? -- Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Khamul1 (diskusepříspěvky)
@Draceane: S tím souhlasím. Jen informovat že takové možnosti jsou a jaké mají výhody a nevýhody. Odkaz na šablonu na RC by bylo dobré dát. --Podroužek (diskuse) 1. 1. 2019, 21:09 (CET)

Common.js[editovat | editovat zdroj]

Všichni kdo se věnují patrole a kteří to ještě nemají@Podroužek:, si musí nastavit buttony v common.js, [1] zkopírujte ten kód a vložte ho do své podstránky common.js, ve staré verzy panelu nástrojů se vám budou zobrazovat tlačítka exp1, exp2, exp3, subpahýl, význammost atd. Naučil mě to OJJ a já dlouho nemohl pochopit jak se to nastavuje :-) --Khamul1 (diskuse) 20. 12. 2018, 11:59 (CET)

Tak tady je ten zakopaný pes. A já pořád jak tam OJJ ty šablony tak rychle dává.--Podroužek (diskuse) 1. 1. 2019, 21:09 (CET)

Měl bych dotaz související s common.js a "novým režimem wikitextu" (2017 wikitext editor), který lze nastavit v Speciální:Nastavení#mw-prefsection-betafeatures. Tato volba zpřístupní jakýsi vylepšený editor, který rád používám, ale v něm bohužel zřejmě nefungují úpravy z common.js, neboť se v něm neukazují nová tlačítka, o která tento javascriptový soubor editor rozšiřuje. Chtěl bych se proto zeptat, jestli je tady někdo dostatečně technicky znalý, kdo by mohl naznačit / poradit, jestli se chystají nějaké "nové" common.js pro tento editor, případně jestli stávající common.js jde upravit, aby v tomto novém editoru fungovaly? --Mimars (diskusepříspěvky) 6. 1. 2019, 20:03 (CET)

(Problém je v kódu "common.js", ne že by bylo potřeba nového common.js, který by se v editoru spouštěl.)
Obavám se, že (takto snadno) nelze. Daný editor je stále mezi funkcemi v betaverzi, tudíž by jakékoliv rozšíření mohlo kdykoliv bez varování přestat fungovat. Na jeho stránce je mj. uvedeno: We will also need to clean up how gadgets extend the editor, as the new editor integration right now is complex and confusing. Matěj Suchánek (diskuse) 12. 1. 2019, 16:18 (CET)

Patrola nových stránek v jiných jmenných prostorech[editovat | editovat zdroj]

Kromě hlavního NS provádím patrolu i jinde – za nejdůležitější považuji prohlížení uživatelských pískovišť, tam se často mohou vyskytnout copyvia. No a dále jsme u něčeho, u čeho je otázka, jestli je to úkol pro patrolu – diskuse k článkům. Přijde mi, že nejsou vůbec podchycené, v backlogu ke konci neprověřených stránek prakticky vždycky visí diskuse. Mně osobně se často do toho nechce, i když často připomínky bývají po odborné stránce k věci, nedokáži posoudit jejich relevantnost. V NS Šablona a Kategorie považuji za hlavní úkol patroly, aby zajistila propojení daných stránek s WD – většinou tyto jmenné prostory editují uživatelé s pokročilejší znalostí kódu. — Draceane diskusepříspěvky 20. 12. 2018, 12:42 (CET)

Tak to jsem nevěděl, že mám i kontrolovat diskuse? Diskuse kontroluji jen zda tam nejsou sprosťárny a propagace. Jinak tam nic dalšího nekontroluji. Kontrolu propojení WD dělám a když tak doplňuji. Na WD není přesná nápověda, tak některé věci nevím jak udělat.--Podroužek (diskuse) 1. 1. 2019, 21:09 (CET)
@Podroužek: Právě nevím, nakolik se mají kontrolovat. Dneska jsem třeba poctivě vyřizoval i připomínky k článkům – to už není úplně primární úkol patroly, na druhou stranu nevím, kdo to jiný jindy vyřeší. — Draceane diskusepříspěvky 2. 1. 2019, 15:41 (CET)
@Draceane, Podroužek: Já osobně kontroluji jestli v diskusi nejsou vulgarity, propagace a jestli diskuse souvisí s tvorbou encyklopedie. Myslím že víc úkolem patroly není, vyřizovat připomínky určitě ne. --Khamul1 (diskuse) 2. 1. 2019, 16:06 (CET)
@Draceane, Podroužek: Při patrolování diskuzních příspěvků postupuji podobně, jako při patrolování běžných editací článků - tj. především kontrola vandalismu, jestli se příspěvek drží tématu a je smysluplný, případně kontrola {{copyvio}} a v neposlední řadě zkontrolování podpisu - u anonymů / nováčků se občas stává, že se zapomenou podepsat nebo se podepíšou blbě - v takovém případě pomocí {{Nepodepsáno}} podpis opravit. --Mimars (diskusepříspěvky) 6. 1. 2019, 20:52 (CET)

Twinkle[editovat | editovat zdroj]

Existuje nějaká možnost, jak v českém prostředí zprovoznit Twinkle? — Draceane diskusepříspěvky 20. 12. 2018, 12:48 (CET)

@Draceane: Celý nebo jeho většinu jsem ho přeložil na meta:User:OJJ/global.js. I s jinými udělátky. OJJ, Diskuse 20. 12. 2018, 12:51 (CET)
Načetl jsem mw.loader.load('//meta.wikimedia.org/w/index.php?title=User:OJJ/global.js&action=raw&ctype=text/javascript'); do svého global.js. U stránek vidím v možnostech Last a Unlink, na rozdílech tlačítka revertu. — Draceane diskusepříspěvky 20. 12. 2018, 12:58 (CET)
Jo, ještě vidím ten rozbalovací Tag, tak je asi všechno správně... — Draceane diskusepříspěvky 20. 12. 2018, 12:59 (CET)

Na západní frontě klid[editovat | editovat zdroj]

2 osamocené diskuse na Nových stránkách

@Horst, OJJ, Khamul1: 2 neodpatrolované stránky za poslední měsíc ve všech jmenných prostorech – to jsem ještě nezažil. Koukám, že jste se přes Vánoce museli snažit. :-D — Draceane diskusepříspěvky 2. 1. 2019, 15:40 (CET)

@Draceane: Horst se snažil, já ani ne. Starej se spíš o editace. :-) --OJJ, Diskuse 2. 1. 2019, 15:41 (CET)

Copyvio na hraně[editovat | editovat zdroj]

@OJJ: Založené články uživatele @Petr1888: jsou někdy hraniční s copyviem, že si nejsem jist zda je označit mám, či nemám. Například zde nwbo zde. Budu rád za váš názor. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 29. 1. 2019, 15:55 (CET)

Ale nic nehraničí, trošku se to někde podobá, ale je to vlastní text. Nevím, jestli jen z jednoho zdroje (bral bych více), ale je to v pořádku. Zase neblbnout, nejsme tu proto, abychom WP:VSVZ. --OJJ, Diskuse 29. 1. 2019, 16:08 (CET)
Díval jsem se na ten mikulovický kostel, a jsou tam zcela stejné odstavce (včetně typografických úprav ze zdroje), popř. věty a odstavce, které se liší jen drobnými úpravami jako náhrada archaismů (typu jest → je). Já bych to jako copyvio označil. --Petr Kinšt (diskuse) 29. 1. 2019, 18:21 (CET)
@Petr Kinšt: Podle earwigu mi to nepřišlo, tak klidně označte. Autora jsem upozornil, aby delší články psal podle vícera zdrojů. OJJ, Diskuse 29. 1. 2019, 19:43 (CET)
Označil jsem oba odkazované články. Já s tím Detectorem neumím, ale při srovnání se zdrojem jsou články s výjimkou úvodu téměř identické. --Petr Kinšt (diskuse) 29. 1. 2019, 21:52 (CET)
"Na hraně" je dost přesná charakteristika. Samozřejmě člověk je tvor zvědavý a jak tak nakukuji do článků, vytvořených mými "spolubojovníky" v rámci soutěže Popiš památku (2019), tak v díle Petra1888 vidím doslovně (i s některými dost specifickými či archaickými obraty) převzaté pasáže z Památkového katalogu NPÚ. Navíc aniž by tvůrce daného článku na Wikipedii vůbec uvedl do tohoto "svého" textu odkaz na příslušné reference.--Dirillo (diskuse) 10. 2. 2019, 12:52 (CET)
@Dirillo: Nevím, jestli se nechce zase Petr Kinšt podívat. Letmě jsem se podíval na článek Kašna v Dašicích a dvě věty jsou tam shodné se zdrojem, zbytek textu je v pořádku (otázkou je, jestli se má chápat jako porušení práv, za mě tak malé množství textu spíš ne). Domnívám se, že tady není problém v tom, že by uživatel záměrně porušoval autorská práva, spíš čerpá z mála zdrojů a je tam tak dána podobnost. Upozorním jej na to. OJJ, Diskuse 10. 2. 2019, 14:37 (CET)
U kašny bych také přimhouřil oko, i když si myslím, že se to dalo přeformulovat. Při pohledu na autorovu diskusní stránku mě však přepadá skepse k různým upozorněním, protože nějaká jsem tam bezvýsledně napsal i já. --Petr Kinšt (diskuse) 10. 2. 2019, 14:57 (CET)

Podezření na copyvio[editovat | editovat zdroj]

[2]. --OJJ, Diskuse 27. 1. 2019, 17:10 (CET)

Šótókan[editovat | editovat zdroj]

Šótókan, nejsem odborník na karate, ve starší verzi byly přepisovány pásky, dnes nějak opraveno, podle zdroje by snad mělo odpovídat.--OJJ, Diskuse 4. 2. 2019, 10:29 (CET)

Já Šótókan cvičil řadu let a pásů bylo 9 - 9. bílý, 8. žlutý, 7. oranžový, 6. zelený, 5.-4. fialové, 3.-1. hnědé. Tj. ve článku chybí oranžový pás. Nicméně stupnice s 8 pásy myslím také existuje, ale nevím, jestli záleží na konkrétním klubu, jakou stupnici si vybere, nebo ještě na něčem dalším. --Mimars (diskusepříspěvky) 4. 2. 2019, 10:36 (CET)
Mám ale pocit, že si to asi každý klub může zvolit, protože ze začátku jsem myslím chodil do klubu, kde jich taky bylo 8. Až po přestěhování do Prahy jsem začal chodit jinam a tam jsme měli 9. --Mimars (diskusepříspěvky) 4. 2. 2019, 10:44 (CET)

Rozbití článku[editovat | editovat zdroj]

Nový Dvůr (Žihle), ping @Jan Polák:. OJJ, Diskuse 9. 2. 2019, 15:59 (CET)

@OJJ: Upraveno. --Jan Polák (diskuse) 9. 2. 2019, 16:49 (CET)

89.233.144.211[editovat | editovat zdroj]

Před týdnem vložil anonym během hodinu salvu přeložených článků. Co si o tom myslet? Byl bych nerad, aby se řešilo zas něco jako u FK. — Draceane diskusepříspěvky 14. 2. 2019, 15:37 (CET)

Myslím si o tom svoje (dtto)--Horst (diskuse) 14. 2. 2019, 15:46 (CET)
Já bych postupoval stejně jak u jiných článků. Informoval bych ip adresu že chybí zdroje a zároveň bych připomenul že je potřeba dodat zdroje i když překládá z jiné wikipedie. Prohlédl jsem si asi osm článků a na jednom je v anglické wiki šablona na doplnění zdroje. Překlad článku z anglické wiki, kde je šablona na doplnění zdroje, bych tady netrpěl. Kdo bude chtít a bude mít čas, může potřebné zdroje doplnit, jinak bych standardně dával patřičné šablony. Musíme se domluvit jak postupovat v takovýchto případech a zároveň to zde na stránce pro patrolu musí být sepsáno v pokynech. --Podroužek (diskuse) 14. 2. 2019, 16:42 (CET)
Ano, wikipedisté by se už měli dohodnout na srozumitelné politice ohledně porušování zákazu editace. Jeden případ se tu řeší už skoro rok a řešení je v nedohlednu.--Hnetubud (diskuse) 14. 2. 2019, 20:29 (CET)

A ještě tu máme 46.13.13.138, také podobný editační styl. — Draceane diskusepříspěvky 15. 2. 2019, 12:09 (CET)

@Draceane: Všechny články obou dvou anonymů jsem prošel a buď jsem vložil reference z en a nebo šablonu {{Neověřeno}}. Další uživatel s podobným editačním stylem je Stillff. S pozdravem -- Khamul1 (diskuse) 16. 2. 2019, 11:39 (CET)
Jistě. Ovšem podle Checkuserů nelze prokázat. Je smutné, že verdikty o zákazu editace nemají žádný smysl, když se dají tak snadno obcházet. A ještě smutnější je, že všechny ty články jsme tu už ale dávno měli mít, protože jsou to skutečně významná témata, na rozdíl od všech těch dorosteneckých okresních přeborníků v neolympijských sportech.--Hnetubud (diskuse) 16. 2. 2019, 13:20 (CET)

Radio Karyon[editovat | editovat zdroj]

Odebrána významnost, nemám čas posoudit. OJJ, Diskuse 14. 2. 2019, 19:56 (CET)

Barney a přátelé[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, mohl by se někdo podívat na [3]? Je tam asi hromada dobrých věcí, ale také to rozbilo infobox. Nemám tušení, co s tím. --Dvorapa (diskuse) 15. 2. 2019, 18:45 (CET)

Jako vypadá to, že ten článek byl rozbitý už předtím, třeba odkazy a jejich popisky se zásadně lišily u jmen. A tahle editace mnoho takových chyb rozhodně opravila, ale jiné rozbila. --Dvorapa (diskuse) 15. 2. 2019, 18:47 (CET)
Ten článek byl koukám předmětem bojů mezi několika vandaly. A některé vandalismy byly opraveny jen částečně. Historie článku je docela výživné čtení. --Dvorapa (diskuse) 15. 2. 2019, 19:06 (CET)
Děkuji Haroldovi, pro jistotu bychom to vzhledem k historii článku asi měli sledovat. --Dvorapa (diskuse) 18. 2. 2019, 23:19 (CET)

Lima[editovat | editovat zdroj]

Hehe, máme asi nový rekord. :-( 12 týdnů na článku s průměrnou čteností 42 návštěv denně. A vandalismus přímo v infoboxu... — Draceane diskusepříspěvky 18. 2. 2019, 22:53 (CET)

@Draceane: Pěkné... Kdyby to bylo v noci, ale v 16:54? Nic moc vizitka pro naši smečku hlídacích psů :-). --Perid (diskuse) 18. 2. 2019, 23:01 (CET)
@Draceane, Perid: Kolem odpoledne je právě spíš patrola nejslabší. Ale tohle to nepřebíjí. :) OJJ, Diskuse 20. 2. 2019, 08:31 (CET)
@Draceane, Perid, OJJ: Limě se nevyrovná toto, tento vandalismus byl odhalen až po půl roce --Khamul1 (diskuse) 20. 2. 2019, 09:32 (CET)

Léčba autoimunitních onemocnění…[editovat | editovat zdroj]

Kam s ním? — Draceane diskusepříspěvky 19. 2. 2019, 19:57 (CET)

Sladovnik[editovat | editovat zdroj]

Mohl by se někdo podívat na články uživatele Sladovnika? Ideálně někdo, kdo se vyzná v biochemii, matně si pamatuji, že tento uživatel měl nějaké problémy s články. — Draceane diskusepříspěvky 19. 2. 2019, 20:10 (CET)

Ty články budou potřebovat ještě hodně práce, mám to poznačeno v todo, ale nevím, jestli se k tomu reálně dostanu.--Hugo (diskuse) 19. 2. 2019, 20:16 (CET)

Války[editovat | editovat zdroj]

Chtěl jsem prověřit tuto editaci, ale moc netuším, jestli je takové označování na cswp zvykem. Moc mi to nedává smysl, protože jednou všichni velitelé umřou a v článcích jako Peloponéská válka by to byl samý křížek... Kdyby to skouknul někdo, kdo se touto thematikou zabývá, bylo by to fajn. --YjM | dp 20. 2. 2019, 23:40 (CET)

Křížek se používá u osob, jenž padly během bojů v dané válce, nebo bitvě.--Ferda Ukulele (diskuse) 20. 2. 2019, 23:49 (CET)

Qernertuarsuit[editovat | editovat zdroj]

Tady se asi projevuje nějaký Aweweho hřích: Diskuse:Qernertuarsuit. — Draceane diskusepříspěvky 22. 2. 2019, 13:35 (CET)

@Draceane: Tak vlož {{Urgentně ověřit}}. Stejně ty grónské vesničky považuji za hoaxy, chce to projít. OJJ, Diskuse 22. 2. 2019, 14:14 (CET)
Nebo nechtělo by se to někomu projít? @Tomas62:? --OJJ, Diskuse 22. 2. 2019, 14:41 (CET)
@OJJ: Klidně smazat a začít znova. Kromě toho, článek je vytvořen indef. zablokovaným uživatelem a tedy způsobilý k rychlému smazání.--Tomas62 (diskuse) 23. 2. 2019, 11:23 (CET)

Kontrola prověřených článků[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, patrola Nejnovějších stránek mě dost baví obzvlášť díky variabilitě témat, ale teprv s ní začínám, proto bych ráda poprosila o kontrolu aspoň některých z těch, které jsem zatím označila za prověřené – zda na něco opakovaně nezapomínám, nedělám systematicky špatně apod. Pro zkušené správce to je asi rutina, pro mně však novinka: dosud jsem prakticky jen tvořila, kdežto teď se za pochodu učím používat údržbové šablony a další pravidla, opravuju a doplňuju. Poslední dobou víceméně nic jiného než úpravu Nejnovějších nedělám, tak se v mých příspěvcích moc nespletete. Budu vděčná za jakékoli komentáře. --Czeva (diskuse) 5. 3. 2019, 20:38 (CET)

@Czeva: Ahoj, chci se zeptat zda ti pomohla tato stránka pro patrolu, zda jsi tady našla všechny informace co jsi hledala? Které informace ti na této stránce chybí a které informace by jsi tady ráda vyďěla? Děkuji. --Podroužek (diskuse) 6. 3. 2019, 01:09 (CET)
Popravdě jsem do včerejšího večera netušila, že Nástěnka existuje: objevila jsem ji zcela náhodou, když jsem hledala, na koho se obrátit, zda to dělám dobře (určitě je chyba na mé straně, veřím, že někde odkaz na ni je). Prokousávám se jednotlivými stránkami tady nahoře a ocenila bych třeba seznam toho, co kontrolovat (nějaký 'to do list'). Ale třeba tu někde je (ještě jsem nedočetla), anebo třeba taky není, protože by byl extrémně dlouhý :-) --Czeva (diskuse) 6. 3. 2019, 07:25 (CET)
Děkuji za informace. Úplně s tebou souhlasím. Více informovat patroláře o této nástěnce. Informace co kontrolovat a jak kontrolovat to chce taky. Neoficiální návod udělal OJJ, je to hned první odkaz nahoře na stránce. Pořád se nikdo neodvážil ten návod dát sem na nástěnku, tak třeba teď po našem požadavku to sem někdo zkušený dá. Já doufám že se tato nástěnka dotáhne dokonce. --Podroužek (diskuse) 6. 3. 2019, 08:37 (CET)

Šablony pro veřejné IP[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, tahle editace mě vedla k zamyšlení se nad šablonami označující IP adresy. Po jejich prozkoumání jsem zjistil, že ani jedna není určena pro veřejné Wi-Fi sítě. Proto přicházím s návrhem šablony, která by doplnila stávající, vytvořené ještě před rozšířením Wi-Fi sítí úplně všude. Co si o tom myslíte vy? --janbery (diskuse) 22. 4. 2019, 19:03 (CEST)

Důslednost v uvádění zdrojů[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, prosím o malou kontrolu zde. Článek je velmi pěkně zpracovaný, nicméně asi napsaný členem, protože je tam hodně podrobných informací (i o době zkoušek sboru apod.), kde chybí zdroj. Nakolik chceme být přísní v naléhání na uvádění zdrojů? Tady mi přijde, že si autor(ka) neměl důvod nevymýšlet, tak jsem to neřešila – je to ok? --Czeva (diskuse) 23. 4. 2019, 07:55 (CEST)

Nezdrojované informace rozhodně označit minimálně {{fakt}}. Ověřitelnost je třeba vynucovat. OJJ, Diskuse 23. 4. 2019, 08:33 (CEST)
Díky, doplnila jsem. --Czeva (diskuse) 23. 4. 2019, 13:28 (CEST)

Lipník[editovat | editovat zdroj]

Na prověření. Nevěděl by např. @Mirek256:? OJJ, Diskuse 23. 4. 2019, 11:19 (CEST)

@OJJ: Nejsem ani patrola, ani nic takového. Ale dosti často jezdím po 1/38 a je pravda že je Lipník blízko této silnice první třídy. Nicméně Lipníkem nevede, už jen viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Silnice_I/38#Okres_Mlad%C3%A1_Boleslav toto]. Prochází tedy Vlkavou, která je právě blízko obce Lipník. Lipníkem neprochází ani jiná "jednička". --Serious Jano (diskuse) 24. 4. 2019, 17:32 (CEST)
@Serious Jano: Proč by si neměl patřit k patrole? :-D To jsou všichni kteří hlídají RC a nové články, nejen správci a patroláři. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 24. 4. 2019, 17:36 (CEST)
@Khamul1: To sice ano, ale já se za nikoho takového nepovažuji. Ať hlídám RC a nové články. :-) Hezký den, --Serious Jano (diskuse) 24. 4. 2019, 17:37 (CEST)

„E1o“[editovat | editovat zdroj]

Esistuje nějaká mírnější verze k šabloně {{E2o}}? — Draceane diskusepříspěvky 30. 4. 2019, 12:17 (CEST)

@Draceane: Úplně přesná ne, ale lze použít {{E1}}. --Ján Kepler (diskuse) 30. 4. 2019, 14:52 (CEST)
@Ján Kepler: To samozřejmě vím, na to patroluji už dost dlouho. Dost často se ale ta formulace nehodí. Pokud něco takového není, myslím, že by stálo za to {{e1o}} vytvořit. — Draceane diskusepříspěvky 30. 4. 2019, 21:46 (CEST)
@Draceane: Nešlo by třeba vytvořit {{e1o}} tak, že by se odstranila ta „stopka” a vypadalo by to podobně jako u {{E1}}? --Ján Kepler (diskuse) 13. 5. 2019, 19:31 (CEST)
To by asi šlo, já se k tomu ale teď z důvodu časového vytížení nedostanu. — Draceane diskusepříspěvky 15. 5. 2019, 22:12 (CEST)

Šablony v úvodníku článku[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, často si všímám u nováčků, že se domnívají, že urgentní a další podobné (upravit, NPOV atd.) šablony vkládá do článku automat a pak nevědí, jak ji dát pryč, pokud článek patřičně vylepší..

Nevím, jestli to také vnímáte jako problém, já se domnívám, že je v našich silách s tím něco udělat. Navrhuji tedy nějak do šablony zakomponovat informaci, že "Tuto šablonu vložil wikipedista xy (diskuse), pokud si nejste jisti, zda ji odstranit, kontaktujte jej." Prostě něco na ten způsob. Otázka je, jak to tam zakomponovat nějak inteligentně, aby to nebylo hned úplně na očích (ten, kdo by to dal třeba na článek o hradním strašidle by si o asi pěkně u spoluobčanů s vysokou školou života slízl…), případně aby to šlo v opodstatněných případech vypnout (nejspíš nějakým parametrem). Zatím by mě ale zajímalo spíše to, zda to vnímáte jako problém a jestli to chcete nějak řešit, případně jakým způsobem. Co vy na to? --Vojtasafr (diskuse) 4. 5. 2019, 14:24 (CEST)

Taky jsem si všiml, otázkou zbývá jak to řešit. --Ján Kepler (diskuse) 4. 5. 2019, 14:26 (CEST)
Ano taky jsem si všiml. Vidím to taky jako problém. Chyba je v nápovědě (v chybějicí nápovědě, typu krok za krokem) pro novåčky. Navrhovaný text do šablony podporuji. --Podroužek (diskuse) 4. 5. 2019, 15:07 (CEST)
Dobrý nápad, souhlasím s vložením navrhovaného textu. --Czeva (diskuse) 5. 5. 2019, 15:51 (CEST)

Opět Česko/ČR[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, re tato změna: pokud vím, preferuje se na WP Česko. Radši se ale ptám: revert s provedením ostatních oprav znovu? --Czeva (diskuse) 15. 5. 2019, 12:20 (CEST)

Preferuje se. Takhle se dá vyhrát mnoho potyček. U Církevních restitucí bych se nebál zmínit ČR. --Ján Kepler (diskuse) 15. 5. 2019, 14:23 (CEST)

Tak to bych taky rád věděl. Jak reagovat, když někdo přepisuje Česká republika na Česko a někdo zase předělává Česko na Česká republika. --Podroužek (diskuse) 15. 5. 2019, 14:52 (CEST)

Tak on mezitím provedl drobnou editaci Horst a dva reverty za sebou se mi nezdařily. Buď to tak nechat nebo prosím o pomoc... --Czeva (diskuse) 15. 5. 2019, 20:32 (CEST)
@Podroužek: Pokud vím, považuje se obecně za nevhodné to jakkoli přepisovat, je-li to jediným smyslem editace. Pokud kompletně překope celý odstavec a z ČR udělá Česko, není v tom problém, ale panuje shoda, že je nevhodné pouze přepisovat z České republiky na Česko, a to i naopak. Nevím, zda je tento konsensus někde napsán, ale obecně se k tomu tak přistupuje. Pokud to uživatel dělá hromadně, doporučuji jej upozornit, případně pak požádat o zablokování. --Vojtasafr (diskuse) 15. 5. 2019, 20:23 (CEST)
Ok, díky za komentář. Myslím jen, že se to řešilo nedávno Pod lípou a wikipedista, který se přepisům na nově odsouhlasený název věnuje, dostal na hromadné změny na Česko „ok“. Nechávám tedy žít. --Czeva (diskuse) 15. 5. 2019, 20:32 (CEST)
Nikoli, šlo jen o dílčí záležitost (tabulky, seznamy) a ani v ní nebyl, řekl bych, zcela zřejmý výsledný konsenzus, jako jakési jendoznačné a bezvýhradné o.k. bych to neviděl. Právě i s ohledem na výše zmíněné, že editace spočívající výhradně nebo téměř výhradně v překlopení z jedné varianty na druhou Wikipedii nijak neprospívá. --Bazi (diskuse) 30. 5. 2019, 14:19 (CEST)
Vidím to jako Vojta ([spíše hypotetický případ] pokud má někdo za hlavní náplň ve stovkách článků přepisovat variantní názvy států, tak to s tvorbou encyklopedie má pramálo společného) s tím, že bych asi mírněji posuzoval přepisování ČR→Česko než naopak (vzhledem k názvu článku). Ale jinak v určitých (právních, politických) kontextech je rozhodně vhodnějším pojmem ČR. — Draceane diskusepříspěvky 15. 5. 2019, 22:10 (CEST)

Na Place[editovat | editovat zdroj]

Je to na {{významnost}}? Já obecně tyhle místopisné články o různých vesničkách, osadách a samotách vítám, ale k tomuto se mi toho moc nepodařilo najít... — Draceane diskusepříspěvky 30. 5. 2019, 13:57 (CEST) (Jinak, jak tu není Horst, tak máme z nových stránek Zlaté stránky)

Kategorie[editovat | editovat zdroj]

@JAn Dudík: Takovéto kategorie se dají propojit s Wikidaty roboticky? Ručně je to otrava a nechce se mi to odžlucovat, dokud to nebude propojené... — Draceane diskusepříspěvky 6. 6. 2019, 12:43 (CEST)

Jak to myslíš? Robot je na Wikidata naimportuje, ale propojit s obdobnými kategoriemi se musí ručně, robot nemá jak poznat, s čím má propojovat. JAn (diskuse) 6. 6. 2019, 13:39 (CEST)
@JAn Dudík: No jasně, to jsem si bohužel trochu myslel. Ale bylo by skvělé mít to nějak zautomatizované. ;-) — Draceane diskusepříspěvky 6. 6. 2019, 15:35 (CEST)

37.188.148.208[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, netuším, zda si uživatel vymýšlí, nebo píše pravdu. Jeho editace jsou označeny za problematické. --Patriccck (diskuse) 12. 6. 2019, 19:33 (CEST)

Kontrola tří stránek[editovat | editovat zdroj]

Mohl by někdo prosím provést příslušné úpravy článků a odžlutit je? Konkrétně se jedná o ‎Transakční syntéza Metila a ‎Transakční syntéza. --Patriccck (diskuse) 18. 6. 2019, 20:14 (CEST)

@Patriccck:Proč to neuděláš sám ?--Podroužek (diskuse) 18. 6. 2019, 20:19 (CEST)
Nejsem si jist, jak mám články označit. --Patriccck (diskuse) 18. 6. 2019, 20:21 (CEST)
Už rozumím. Tak na to měl @OJJ: dobrou radu a té se drž. Když nevím co s tím nechám to na někom jiném. Nehrajeme žádnou soutěž prověř co nejvíce článků za co nejkratší čas. --Podroužek (diskuse) 18. 6. 2019, 20:27 (CEST)
Také nevím, zda označit za copyvio jeden článek, protože od různých zdrojů bylo použito jen něco málo. --Patriccck (diskuse) 19. 6. 2019, 19:45 (CEST)

Certbot[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, prosím o (trochu ajťáckou) výpomoc. Autor na výzvu prakticky ihned doplnil zdroje, ale já na těch webech požadované údaje nevidím, a to ani na jedné z těch stránek... Předpokládám, že je chyba mezi klávesnicí a židlí, ale nejsem si jistá, zda je ta židle moje. Dík za pochopení. --Czeva (diskuse) 3. 7. 2019, 15:21 (CEST)