Wikipedie:Nástěnka patroly

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zkratka:
  • WP:NP

Toto je nástěnka patroly.

Toto je pracovní verze. Zatím není v plánu ji využívat živelně, spíš přidávejte návrhy do diskuse, co vylepšit.


Užitečné odkazy (Draceane)
Související stránky
Tipy odjinud

Diskuse o patrole[editovat | editovat zdroj]

Kurzisti[editovat | editovat zdroj]

Musíme vložit informaci že patroláři si musí v nastavení zapnout udělátko Označit všechny účastníky kurzů Studenti píší Wikipedii/Senioři píší Wikipedii zelenou barvou. Doplnit popis jak postupovat při kontrole těchto editací. Zda zasahovat či nezasahovat, zda informovat lektora o chybách v editacích atd... Tyto informaci asi vložit na tu statickou stránku. --Podroužek (diskuse) 20. 12. 2018, 09:16 (CET)

@Podroužek: Tak jestli si musím vložit podbarvení studentů, tak holt nebudu patrolovat, páč z toho počítač i telefon zamrzly. Na starém telefonu navíc nemám podporované ani javaskripty, takže mám wp komplet bez udělátek a malou grafikou. OJJ, Diskuse 20. 12. 2018, 09:29 (CET)
@OJJ: To je dobrá připomínka. Zapoměl jsem na to. Už jsi to v nějaké diskusi zmiňoval. Tak jenom změníme slovo musí na může a doplníme informaci o výhodě a nevýhodě. Já mám zkušenost, že se to zpomaluje na starém počítači, který mám v práci. Na novém a rychlém počítači co mám doma se to nezpomaluje. --Podroužek (diskuse) 1. 1. 2019, 21:09 (CET)
Nevím čím to je, ale i když to mám nastavený nepodbarvují se mi :-(, jinak mě překvapilo že poslední týden měli kurzisti na svědomí čtyři copyvia --Khamul1 (diskuse) 20. 12. 2018, 11:59 (CET)

Rozhodně bych to nepsal (musí × nesmí). Prostě někdo ty technické možnosti nemá, někdo jo. Já třeba dosud patroluji bez níže uvedených tlačítek (i když by se mi hodila, jen jsem také dlouho nevěděl jak na to). Ono to vždycky nějak jde, ale je dobré znát technické možnosti, které můžou pomoci. — Draceane diskusepříspěvky 20. 12. 2018, 12:48 (CET)

Trochu mimo téma, nedáme odkaz na WP:NP na šablonu na RC, do sekce odkazy? -- Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Khamul1 (diskusepříspěvky)
@Draceane: S tím souhlasím. Jen informovat že takové možnosti jsou a jaké mají výhody a nevýhody. Odkaz na šablonu na RC by bylo dobré dát. --Podroužek (diskuse) 1. 1. 2019, 21:09 (CET)

Common.js[editovat | editovat zdroj]

Všichni kdo se věnují patrole a kteří to ještě nemají@Podroužek:, si musí nastavit buttony v common.js, [1] zkopírujte ten kód a vložte ho do své podstránky common.js, ve staré verzy panelu nástrojů se vám budou zobrazovat tlačítka exp1, exp2, exp3, subpahýl, význammost atd. Naučil mě to OJJ a já dlouho nemohl pochopit jak se to nastavuje :-) --Khamul1 (diskuse) 20. 12. 2018, 11:59 (CET)

Tak tady je ten zakopaný pes. A já pořád jak tam OJJ ty šablony tak rychle dává.--Podroužek (diskuse) 1. 1. 2019, 21:09 (CET)

Měl bych dotaz související s common.js a "novým režimem wikitextu" (2017 wikitext editor), který lze nastavit v Speciální:Nastavení#mw-prefsection-betafeatures. Tato volba zpřístupní jakýsi vylepšený editor, který rád používám, ale v něm bohužel zřejmě nefungují úpravy z common.js, neboť se v něm neukazují nová tlačítka, o která tento javascriptový soubor editor rozšiřuje. Chtěl bych se proto zeptat, jestli je tady někdo dostatečně technicky znalý, kdo by mohl naznačit / poradit, jestli se chystají nějaké "nové" common.js pro tento editor, případně jestli stávající common.js jde upravit, aby v tomto novém editoru fungovaly? --Mimars (diskusepříspěvky) 6. 1. 2019, 20:03 (CET)

(Problém je v kódu "common.js", ne že by bylo potřeba nového common.js, který by se v editoru spouštěl.)
Obavám se, že (takto snadno) nelze. Daný editor je stále mezi funkcemi v betaverzi, tudíž by jakékoliv rozšíření mohlo kdykoliv bez varování přestat fungovat. Na jeho stránce je mj. uvedeno: We will also need to clean up how gadgets extend the editor, as the new editor integration right now is complex and confusing. Matěj Suchánek (diskuse) 12. 1. 2019, 16:18 (CET)

Patrola nových stránek v jiných jmenných prostorech[editovat | editovat zdroj]

Kromě hlavního NS provádím patrolu i jinde – za nejdůležitější považuji prohlížení uživatelských pískovišť, tam se často mohou vyskytnout copyvia. No a dále jsme u něčeho, u čeho je otázka, jestli je to úkol pro patrolu – diskuse k článkům. Přijde mi, že nejsou vůbec podchycené, v backlogu ke konci neprověřených stránek prakticky vždycky visí diskuse. Mně osobně se často do toho nechce, i když často připomínky bývají po odborné stránce k věci, nedokáži posoudit jejich relevantnost. V NS Šablona a Kategorie považuji za hlavní úkol patroly, aby zajistila propojení daných stránek s WD – většinou tyto jmenné prostory editují uživatelé s pokročilejší znalostí kódu. — Draceane diskusepříspěvky 20. 12. 2018, 12:42 (CET)

Tak to jsem nevěděl, že mám i kontrolovat diskuse? Diskuse kontroluji jen zda tam nejsou sprosťárny a propagace. Jinak tam nic dalšího nekontroluji. Kontrolu propojení WD dělám a když tak doplňuji. Na WD není přesná nápověda, tak některé věci nevím jak udělat.--Podroužek (diskuse) 1. 1. 2019, 21:09 (CET)
@Podroužek: Právě nevím, nakolik se mají kontrolovat. Dneska jsem třeba poctivě vyřizoval i připomínky k článkům – to už není úplně primární úkol patroly, na druhou stranu nevím, kdo to jiný jindy vyřeší. — Draceane diskusepříspěvky 2. 1. 2019, 15:41 (CET)
@Draceane, Podroužek: Já osobně kontroluji jestli v diskusi nejsou vulgarity, propagace a jestli diskuse souvisí s tvorbou encyklopedie. Myslím že víc úkolem patroly není, vyřizovat připomínky určitě ne. --Khamul1 (diskuse) 2. 1. 2019, 16:06 (CET)
@Draceane, Podroužek: Při patrolování diskuzních příspěvků postupuji podobně, jako při patrolování běžných editací článků - tj. především kontrola vandalismu, jestli se příspěvek drží tématu a je smysluplný, případně kontrola {{copyvio}} a v neposlední řadě zkontrolování podpisu - u anonymů / nováčků se občas stává, že se zapomenou podepsat nebo se podepíšou blbě - v takovém případě pomocí {{Nepodepsáno}} podpis opravit. --Mimars (diskusepříspěvky) 6. 1. 2019, 20:52 (CET)

Twinkle[editovat | editovat zdroj]

Existuje nějaká možnost, jak v českém prostředí zprovoznit Twinkle? — Draceane diskusepříspěvky 20. 12. 2018, 12:48 (CET)

@Draceane: Celý nebo jeho většinu jsem ho přeložil na meta:User:OJJ/global.js. I s jinými udělátky. OJJ, Diskuse 20. 12. 2018, 12:51 (CET)
Načetl jsem mw.loader.load('//meta.wikimedia.org/w/index.php?title=User:OJJ/global.js&action=raw&ctype=text/javascript'); do svého global.js. U stránek vidím v možnostech Last a Unlink, na rozdílech tlačítka revertu. — Draceane diskusepříspěvky 20. 12. 2018, 12:58 (CET)
Jo, ještě vidím ten rozbalovací Tag, tak je asi všechno správně... — Draceane diskusepříspěvky 20. 12. 2018, 12:59 (CET)

Na západní frontě klid[editovat | editovat zdroj]

2 osamocené diskuse na Nových stránkách

@Horst, OJJ, Khamul1: 2 neodpatrolované stránky za poslední měsíc ve všech jmenných prostorech – to jsem ještě nezažil. Koukám, že jste se přes Vánoce museli snažit. :-D — Draceane diskusepříspěvky 2. 1. 2019, 15:40 (CET)

@Draceane: Horst se snažil, já ani ne. Starej se spíš o editace. :-) --OJJ, Diskuse 2. 1. 2019, 15:41 (CET)