Přeskočit na obsah

Diskuse s wikipedistou:Ján Kepler

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 28 dny od uživatele Janbery v tématu „Vyznamenání za účast ve výzvě Měsíc žen na Wikipedii 2024
Archivy
Archivy

Obnovitelná energie, úvodní graf[editovat zdroj]

Díky za připomínku k popisu grafu - musím se na to ještě kouknout - i když kouknu do původního zdroje, tak není jasné, zda se jedná o elektřinu, nebo celkovou energii. Obávám se, že bude potřeba přečíst si podrobněji IEA Outlook. V každém případě to moc nesedí např. s tímto grafem File:2010- Fossil fuels vs Wind + Solar - electricity generation.svg. Ono jsou v tom grafu možné dva problémy - jeden je skutečně elektřina/primární energie, a druhý bude v tom "capacity", což může silně zkreslovat realitu - u FV i větru je kapacita něco zcela jiného než skutečná výroba. Pokud jen v grafu opravdu kapacita - tedy peak capacity, tak je možná fakt graf o primární energii. Asi by bylo mnohem vhodnější najít graf, který by ukazoval výrobu různých typů energie. --Jirka Dl (diskuse) 17. 9. 2023, 10:55 (CEST)Odpovědět

@Jirka Dl Máte pravdu, že to není jasné. V [1] je ten stejný graf v sekci začínající „Solar PV’s installed power capacity is poised to surpass that of coal by 2027, becoming the largest in the world.“ To by skutečně znamenalo, že se jedná o predikce kapacity, nikoliv výroby. V tom případě by však IMO dávalo větší smysl použít watt-peak, a netuším, jestli je to preference IEA nebo záměr, ale používají „běžné“ watty.
Jak ale píšete, vhodnější by byl graf, který znázorňuje výrobu primární energie. Nějaký graf by šel získat z [2], dá se to odtamtud volně stáhnout. Na druhou stranu uvádí energii a nikoliv výkon... Taky nepracují s predikcemi do budoucnosti, na rozdíl od IEA. --Ján Kepler (diskuse) 17. 9. 2023, 11:41 (CEST)Odpovědět

CEE Newsletter Volume 3 • Issue 4 • July-August 2023[editovat zdroj]

Hi everyone,

Please find latest issue of the CEE Newsletter, where you can find a variety of the articles from various communities across the CEE region, and as well a lot of articles connected with the CEE Meeting 2023.

Enjoy reading and contact us on newsletter@wmceehub.org if you have any ideas for proposals :) --MediaWiki message delivery (diskuse) 6. 11. 2023, 10:36 (CET)Odpovědět

CEE Newsletter - January 2024 Issue Now Available![editovat zdroj]

Good evening,

We're excited to announce the release of the January 2024 issue of the CEE Newsletter! This edition is filled with captivating stories, community highlights, and collaborative achievements from across Central and Eastern Europe region in the Wikimedia movement.

In This Issue:

  • CEE Hub and WMF Updates: Explore the latest from the Wikimedia Foundation with the Talking 2024 series and insights into the impacts on children participating in Wikimedia projects. Additionally, discover CEE Hub's plans for 2024 as outlined in the recently approved grant proposal named Stronger CEE Hub
  • Highlights from CEE Communities: From the Georgian Wikipedia's 20th birthday celebration to the Wiki Loves EuroPride event in Albania, delve into the vibrant activities of our diverse communities. Journey through time with the celebration of Czech Wikipedia's founder and the resilience of Ukrainian Wikipedia editors. Explore the outcomes of Wiki Loves Earth 2023 and Wikimedia Czech Republic's presence at the Archives, Libraries, Museums in the Digital World 2023 conference.
  • Community Initiatives and Beyond: Read about the unique efforts of the CEE Youth Group and the unification of GLAM Macedonia and Shared Knowledge into Wikimedia MKD.
  • Looking Ahead: Anticipate the 2024 Wikimedia Hackathon in Tallinn, Estonia, and gain insights from Marija Mihajlova's report on the Wikimedia CEE Meeting 2023.

You can read the full newsletter here. We hope you enjoy the inspiring stories and achievements showcased by our vibrant CEE communities.

Happy reading and here's to another year of Wikimedia excellence in the CEE region!

Best regards,

Jan Beránek
Editor-in-chief
Wikimedia CEE Newsletter

29. 1. 2024, 16:55 (CET)

Děkuji[editovat zdroj]

Zdravím, děkuji za editaci. Máte pravdu, většina příruček (kromě Slovníku spisovného jazyka českého) uvádí u slova koala rod mužský než. Hezký den, --Arctino (diskuse) 5. 2. 2024, 18:14 (CET)Odpovědět

@Arctino Milý kolego, díky moc za poděkování. Ona to spíš byla náhoda, že to jen pár minut před tím Vaším revertem v Článku týdne upravil @OJJ (ping ať s klidem ignoruje :-)) a já zrovna v tu chvíli byl na RC. Mě by taky vůbec nenapadlo, že koala má rod ženský :-) Zdraví, --Ján Kepler (diskuse) 5. 2. 2024, 18:25 (CET)Odpovědět

Vyznamenání za účast ve výzvě #1Lib1Ref[editovat zdroj]

Vážené účastníce, vážení účastníci lednové kampaně #1Lib1Ref v roce 2024,

rádi bychom vám poděkovali za doplněné citace, moc si jich vážíme. Díky vám na české Wikipedii přibylo 166 referencí, což je téměř dvakrát více než minulý rok! Za účast v této kampani si samozřejmě zasloužíte vyznamenání.

Toto vyznamenání si můžete vystavit na své uživatelské stránce vložením šablony {{User 1Lib1Ref|2024|leden}}.

Těšíme se na vás znovu v rámci květnové výzvy #1Lib1Ref!

--Jan Sýkora (WMCZ) (diskuse) 15. 2. 2024, 20:44 (CET)Odpovědět

Díky podruhé[editovat zdroj]

Ahoj, díky za editaci [3]. Byl jsi rychlejší :) --Arctino (diskuse) 22. 2. 2024, 16:58 (CET)Odpovědět

Věra Menčíková[editovat zdroj]

Dobrý den. kolego. V článku jsou dvě chybné refrence. Přepdokládám, že že je to z Vašich editací. Prosím, opravte je. děkuji, --Chalupa (diskuse) 20. 3. 2024, 23:25 (CET)Odpovědět

@Chalupa Milý kolego, děkuji za upozornění – nedošlo mi, že se daná reference v textu vyskytuje ještě víckrát. Ta druhá chyba byla jen překlep. Opravil jsem. Zdraví, --Ján Kepler (diskuse) 21. 3. 2024, 05:45 (CET)Odpovědět

Řád sportu[editovat zdroj]

@Podzemnik Ahoj, díky moc. Po dlouhé době jsem si osvěžil psaní článků, je fajn vědět, že se to povedlo. --Ján Kepler (diskuse) 11. 4. 2024, 06:09 (CEST)Odpovědět

Dotazník pro editory ke tvorbě strategického plánu[editovat zdroj]

Dobrý den,

jako aktivního editora Vás prosíme o pomoc při tvorbě strategického plánu spolku Wikimedia Česká republika do roku 2027. Pomozte nám rozhodnout, jakým směrem se mají programy pro editory v následujících třech letech ubírat. O vyplnění krátkého dotazníku Vás prosíme do 1. května 2024, obsahuje 7 otázek a zabere to asi 5 minut.

Vyplňte dotazník pro editory

V rámci probíhajících příprav strategického plánu spolku WMČR na léta 25–27 běží paralelně řada procesů. Různými formami postupně oslovujeme definované cílové skupiny. V rámci možností se snažíme o maximální stručnost a efektivitu, ptáme se vždy na to, co je pro danou skupinu primárně relevantní.

Více informací k procesu a průběhu přípravy SP najdete na pro tyto účely zřízené veřejné stránce. Na editorský dotazník navazuje termínově setkání se správci a patrolou – v gesci Pavla Bednaříka. V případě jakýchkoliv dotazů se mi můžete ozvat na diskusní stránce, nebo mailem na jan.beranek@wikimedia.cz.

Děkujeme za zapojení,

--janbery (diskuse) 20. 4. 2024, 21:09 (CEST)Odpovědět

Připomínáme možnost volby členů prvního Výboru pro Všeobecný kodex chování[editovat zdroj]

Tato zpráva je přeložena do dalších jazyků na Meta-wiki. Prosíme, pomozte s překladem do svého jazyka

Milí Wikimediáni,

obracíme se na Vás, protože jste se v minulosti zapojili do procesu Všeobecného kodexu chování.

Připomínáme, že období volby členů Koordinačního výbor pro Všeobecný kodex chování končí 30. dubna 2024. Více informací o hlasování a způsobilosti naleznete na Metě.

Koordinační výbor pro Všeobecný kodex chování je globální skupina, která se zabývá spravedlivým a konzistentním uplatňováním Kodexu. Členové komunity byli vyzváni ke kandidatutře. Další informace a povinnosti Výboru naleznete v jeho Chartě.

Sdílejte prosím tuto zprávu se členy své komunity, aby se mohli také zúčastnit.

Jménem projektového týmu Všeobecného kodexu chování,

RamzyM (WMF) 3. 5. 2024, 01:17 (CEST)Odpovědět

Vyznamenání za účast ve výzvě Měsíc žen na Wikipedii 2024[editovat zdroj]

Hezký den,

s radostí Vám uděluji toto uživatelské vyznamenání za účast v editační výzvě Měsíc žen na Wikipedii 2024.

Získáváte také měsíční vstup do Audiotéka klubu, což znamená přes 1 500 titulů k poslechu bezplatně v rámci předplatného a 20 % sleva na tisíce dalších audioknih. Formulář pro získání výhry prosím vyplňte do 31. května 2024.

Získejte vstup do Audiotéka klubu

Do výzvy se celkem zapojilo 91 editorů a editorek. Založeno (nebo významně rozšířeno) bylo 382 článků. Podrobné vyhodnocení si můžete přečíst v blogovém článku.

Toto vyznamenání si můžete vystavit na své uživatelské stránce vložením šablony {{User Měsíc žen na Wikipedii|2024}}.

Děkuji za Vaše příspěvky,

--janbery (diskuse) 15. 5. 2024, 15:17 (CEST)Odpovědět