Diskuse s wikipedistou:Bazi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dolů

Nástěnka byrokratů[editovat zdroj]

Vážený kolego Bazi, opravdu nechápu, co máte za problém s Martinovým uzavřením Dvorapovy žádosti. Mám takový pocit, že se nedokážete přenést přes to, že byl Dvorapa zvolen správcem rozhraní, tak otravujete ostatní wikipedisty. Neboť, ač je takovýchto případů, kdy uzavírající byrokrat hlasoval, nikdy jste se neozval. Namátkou uvádím třeba mou ŽOPS. Až teď, kdy jste byl ostře proti, Vám to zničeho nic začalo vadit. I kdyby to uzavíral kdokoli jiný, tak by to dopadlo stejně, nechápu tedy, co řešíte. I Váš dotaz Smím se zeptat, jak to vidí všichni byrokraté a jestli případně má smysl uvažovat o nějakém zpřesnění v pravidlech? je úsměvný, neboť moc dobře víte, že byrokraté nemají ze své funkce žádnou kompetenci se k tomu vyjadřovat. Mohou se k tomu samozřejmě vyjádřit jako běžní wikipedisté, stejně jako ostatní běžní wikipedisté. Moc dobře navíc víte, že Nástěnka byrokratů neslouží k diskusi nad pravidly, ale ke kladení požadavků byrokratům. Nevím tedy, proč se ptáte zrovna byrokratů (jako by byli něco víc, než běžní uživatelé) a zrovna k prostoru, kam to evidentně nepatří (toto patří Pod Lípu, kde se k tomu může vyjádřit celá komunita, nikoli jen byrokraté).

Dokážu pochopit, že je člověk špatný z toho, že v hlasování jeho názor neuspěl. Co nedokážu pochopit, že si pak hojí komplexy z tohoto hlasování tím, že ještě více zhoršuje atmosféru na Wikipedii a klade nesmyslné požadavky* ostatním uživatelům. Tento vzorec chování je dětinský a neprofesionální, ať už ho provozuje kdokoli. Bylo by super, kdyby se na Wikipedii vůbec nevyskytoval, neboť jí značně škodí. (*Nesmyslné IMHO proto, že hlasování bylo zcela jasné - Dvorapa byl zvolen poměrem hlasů 16:3, tudíž byl zcela jasně a evidentně zvolen a ať už by to uzavřel kdokoli, dopadlo by to úplně stejně.)

Prosím, zamyslete se trochu nad tím...

S pozdravem a přáním hodně štěstí a úspěchů (nejen na Wikipedii) a co nejmenšího počtu zbytečných diskusí v novém roce, --Vojtasafr (diskuse) 6. 1. 2019, 16:37 (CET)

Když už jsem byl zmíněn (a po přečtení nástěnky byrokratů), rád bych jen k průběhu hlasování podotknul tři věci. Patriccckem navržený JAn také hlasoval, tudíž se zapojili do hlasování byrokraté všichni. A vzhledem k tomu, že pravidla hlasování v žádostech o správce skoro neumožňují nesprávně uzavřít žádost (alespoň mi to tak na první pohled přijde, určitě ale nějací zkušenější kolegové již nějaký zlý případ zažili), je tedy celkem jedno, kdo z těch tří to provede. Protože však Patriccck urgoval uzavření (neptejte se mne proč), tak se toho chopil první dostupný byrokrat. --Dvorapa (diskuse) 6. 1. 2019, 17:02 (CET)
Kolego, promiňte, při vší úctě, možná byste si sám mohl odpustit podsouvání mi různých „problémů“ s tím či oním člověkem nebo úkonem. Vaše přehnaná reakce je zjevně v zajetí předpokladu zlé vůle. Není snad legitimní diskutovat o pravidlech, zvyklostech a uplatňování různých pravomocí v praxi? Zpochybnil jsem snad ve svém dotazu výsledek samotného uzavření? Můj dotaz směřoval k ostatním dvěma byrokratům, kteří s výkonem své funkce mají značně delší zkušenost, tedy by se k tomu mohli vyjádřit právě s ohledem k tomu. Přijde mi to rozhodně jako primární krok vhodnější než hned to začít roztahovat po Lípách apod. Ani ostatně s kolegou Dvorapou nemám vůbec až takový problém, jak se patrně domníváte nebo jak z Vaší reakce vyznívá. Prostě Váš náhled na věc je zbytečně apriorně konfliktní a konfrontační. Zkuste to brát s větším odstupem a nadhledem. Díky. --Bazi (diskuse) 6. 1. 2019, 17:31 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - XVIII. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté,

Nadace Wikimedia vytvořila zprávu s analýzou odpovědí na tzv. uvítací dotazník, což je ten dotazník, který se zobrazí některým nováčkům při vytvoření jejich účtu a ptá se jich kupř. proč si vytvářejí účet nebo zda Wikipedii někdy již editovali.

Tato zpráva je k dispozici na MediaWiki.org a je v češtině.

Máte-li jakýkoliv dotaz týkající se zprávy nebo jakékoliv aktivity Nadace Wikimedia týkající se nováčků, neváhejte se ozvat na martin.urbanec@wikimedia.cz nebo na mou diskusi.

S pozdravem,

--Martin Urbanec (diskuse), komunitní ambasador české Wikipedie, 13. 1. 2019, 16:28 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 16. ledna 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 14. 1. 2019, 02:11 (CET)

Prosba[editovat zdroj]

@Tvstrela, Bazi: Hezký den, pamatuji si, že se vyznáte v šablonách seznamů dílů. Narazil jsem na dva články, které nevypadají, že by byly na těchto šablonách založené: Austin a Ally (2. řada) a Austin a Ally (3. řada). Chtěl bych poprosit, jestli byste se na ně nepodívali. --Dvorapa (diskuse) 17. 1. 2019, 17:53 (CET)

Souhlasím, potřebují předělat. Díky za avizo. --Bazi (diskuse) 17. 1. 2019, 17:58 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - XIX. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté,

v rámci projektu Zkušenosti nových wikipedistů Nadace Wikimedia začala sledovat, co vlastně nováčci během svých prvních 24 hodin na Wikipedii dělají - a některé z poznatků jsou skutečně velmi zajímavé. Přišli jsme třeba na to, že necelá půlka nováčků navštíví stránku s nějakým pravidlem nebo nápovědou. Necelých deset procent nováčků navíc takovou stránku navštíví vzápětí po vytvoření účtu. V budoucnu budeme schopni určit, o jaké stránky jde, aby je mohla komunita ještě více vylepšit.

Přišli jsme také na to, že asi třetina nováčků navštíví svou uživatelskou nebo diskusní stránku - i přes to, že je doposud prázdná. To je mnohokrát více, než jsme čekali - i pro to, že nováčky nejsou automaticky uvítáni. To může znamenat, že nováčci hledají nějakou domovskou stránku, podle které se mohou zorientovat. V budoucnu můžeme přidat další funkcionalitu k uživatelské stránce, abychom dostali informace pro nováčky důležité tam, kde je potřebují.

Více informací o tom, co nováčci dělají, při jaké přiležitosti si vytváří účty a další informace se můžete dozvědět v zprávě týmu Growth Nadace Wikimedia.

S pozdravem,

--Martin Urbanec (diskuse), komunitní ambasador české Wikipedie, 24. 1. 2019, 09:32 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - XX. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté,

jak možná víte, půlce registrovaných nováčků se objeví panel Potřebuji pomoc, prostřednictvím kterého je možné položit otázku na stránku Wikipedie:Potřebuji pomoc. Do tohoto okamžiku se panel zobrazil asi 400 lidem, a asi 80 z nich kliklo na nějaký odkaz. Vzhledem k tomu, že celkem bylo prostřednictvím panelu Potřebuji pomoc položeno asi 20 otázek, vyvodili jsme z toho, že nováčci se nejspíše snaží napřed pomoci sami sobě. Proto jsme se rozhodli přidat do panelu novou funkci, která umožní snadno prohledávat nápovědu.

Další informace týkající se panelu i dalších projektů Nadace Wikimedia jsou k dispozici ve zprávě týmu Growth z února 2019. Prosím, přečtěte si tuto zprávu a sdělte mi svůj názor prostřednictvím této diskusní stránky.

Kromě toho ale pracujeme i na dalších projektech. Během následujícího týdne uvolníme naše návrhy pro konzultaci s komunitou.

V případě jakéhokoliv dotazu nebo nápadu mě neváhejte kontaktovat pomocí mé diskusní stránky nebo prostřednictvím e-mailu.

S pozdravem,

--Martin Urbanec (diskuse), komunitní ambasador české Wikipedie, 7. 2. 2019, 20:47 (CET)

Thank you for supporting the Sustainability Initiative![editovat zdroj]

Thank you for supporting the Sustainability Initiative!

Hi Bazi, Thank you for supporting the Sustainability Initiative with your signature! Maybe you know another Wikipedian who'd like to sign as well? :-) --Gnom (diskuse) 9. 2. 2019, 10:10 (CET)

Oh, thank you for the iniciative. I hope it will help. --Bazi (diskuse) 9. 2. 2019, 13:12 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - XXI. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté,

v minulém newsletteru jsem sliboval, že příští týden oznámím připravované nové projekty týmu Growth Nadace Wikimedia.

První z těchto nových projektů spočívá v zasílání aktivizačních e-mailů nováčkům, kteří s tím budou souhlasit. ve kterých je software uvítá, doporučí jim mentora nebo ukáže, kolik lidí si přečetlo článek, který editovali. Do budoucna by tento e-mailový systém mohl i doporučovat nováčkům úkoly, kterým by se mohli věnovat.

Druhý z našich nových projektů spočívá ve vytvoření Nástěnky pro nováčky. Zjistili jsme, že velké množství nováčků navštíví svou uživatelskou stránku, ačkoliv je zatím prázdná. Myslíme si, že hledají nějakou nástěnku, podle které se mohou orientovat.

Více detailů o obou projektech se můžete dozvědět v naší zprávě. Jakékoliv dotazy týkající se projektu můžete směřovat na mou diskusi, nebo na můj e-mail.

S pozdravem,

--Martin Urbanec (diskuse), komunitní ambasador české Wikipedie, 12. 2. 2019, 10:12 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 20. února 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 19. 2. 2019, 00:06 (CET)

Články týdne[editovat zdroj]

Dobry den, mohl byste prosím odmazávat odkazy v popisech obrázků v Článcích týdne? Jedná se o to, že v mobilní aplikaci stále nebo problém (s automatickým vybíráním ČT) vyřešen. --Patriccck 5. 3. 2019, 22:07 (CET)

Ještě pořád? A je to opravdu tak závažný problém? Ona je totiž naopak škoda, když se z popisku odmaže odkaz, který jinak v celé anotaci chybí, takže tím čtenáře o jeden užitečný link připravujeme. Mobilní verzi nepoužívám a nevím, jak moc lidí to vůbec využije. --Bazi (diskuse) 5. 3. 2019, 22:45 (CET)
Ano, ještě pořád. Mohl bys zjistit, o kolik se zvýšila návštěvnost článku, který byl odkázán v popisku? Jde o stovky, tisíce nebo desetitisíce zobrazení? Takhle, pokud je na článek odkázáno i v úryvku, asi není nutno na něj odkazovat vícekrát. Nevím, kolik lidí používá mobilní aplikaci v češtině. Patriccck 8. 3. 2019, 20:22 (CET)
Hm, nějaké zobecňující úsudky z toho asi úplně činit nemůžeme, ale teď v posledním případě, když byl článek týdne zveřejněn v pondělí 4. března a odkaz z popisku obrázku odstraněn v úterý 5. března v deset večer, zaznamenal odkazovaný článek Divadlo Archa celkem výrazné povyskočení (viz) z nějakých standardních 10 až 15 návštěv denně na 30, což sice není v absolutních číslech žádný zázrak, není to ani historický rekord, ale i tak je to jeden z pěti nejlepších výsledků tohoto článku v celé historii měření. Minulý týden zůstal v popisku po celou dobu odkaz na článek Exemplář a ten zaznamenal taky během svého týdne zřetelné zvýšení návštěvnosti a svůj téměř historický rekord, i když v absolutních číslech je to taky jenom 23 návštěv denně. Jestli to mají na svědomí roboti, nebo je to skutečně lidská návštěvnost, to nevím. Zajímavostí ovšem je, že v obou případech nejsou tyto články vůbec odkazované z vlastních článků týdne, čili v Slow Dazzle není odkaz na Divadlo Archa a v papouškovi karolinském není odkaz na exemplář (i když se v textu to slovo 5x vyskytuje). Takže aspoň máme opravdu čisté údaje o návštěvnosti způsobené odkazem v anotaci na hlavní straně. --Bazi (diskuse) 8. 3. 2019, 22:33 (CET)

Bazi.cz[editovat zdroj]

Mohl bys prosím neposkytovat odkazy na stránky, na kterých "vyhráváme" iPhony XS? Např. http://bazi.cz, na kterou donedávna odkazovala Tvá uživatelská stránka. Po kliknutí na odkaz začal můj mobil zběsile vibrovat a nabízel mi zmiňovaný iPhone XS. Děkuji za pochopení --Patriccck 9. 3. 2019, 22:14 (CET)

@Patriccck: Mně odkaz funguje normálně. Zásah do kolegovy UP mi přijde dost nevybíravý, tvou editaci jsem vrátil. Díky za pochopení. --Mates (diskuse) 10. 3. 2019, 01:17 (CET)
@Mates: Nevím, co se nachází na stránce http://www.bazi.cz/, která se Ti ukazuje, ale mě to přesměruje na http://prize4140.hotmoneyf***life12.agency/ (nedoporučuji navštěvovat), která mi nabízí iPhone XS. Myslím, že odstranění zavádějícího odkazu není špatné či nevybíravé. Zásahy do cizích UP jsou zde například na stránce kolegy Faigla. --Patriccck 10. 3. 2019, 09:13 (CET)
U žádných jiných odkazů či stránek jsem se s tímto nesetkal. --Patriccck 10. 3. 2019, 09:14 (CET)
@Patriccck, Mates: Tak to málo surfuješ po internetu, milý Patriku. Tyhle 'soutěže' se objevují poměrně často na velkém množství stránek. [1]. Už jsem takto 'vyhrál' mnohokrát. Podvod. OJJ, Diskuse 10. 3. 2019, 11:34 (CET)
Omluvám se, myslel jsem, že se to zobrazí všem návštěvníkům stránky. @OJJ: Děkuji za informační článek o těchto "soutěžích". --Patriccck 10. 3. 2019, 12:29 (CET)

Bazi.cz je evidentně nakažené nějakým virem. Aby to nevypadalo moc divně, nepřesměruje všechny návštěvníky, ale vybrané. Mě se to zobrazilo taky, ale podruhé to nezreprodukuji, aniž bych pustil bota, co navštíví bazi.cz třeba tisíckrát. Do vyřešení jsem revertnul Matesovu editaci a přidal bazi.cz na spamblacklist. Baziho tímto žádám, aby bazi.cz opravil a poté opravení doložil kterémukoliv ze správců. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 10. 3. 2019, 14:45 (CET)

@Patriccck, Martin Urbanec: Díky moc Patriccckovi za upozornění. Web byl napadený nějakou sviňárnou. Už by to mělo být opravené. Za bryskní „řešení“ uložením do blacklistu neděkuji, naopak za vyřazení z blacklistu předem děkuji. --Bazi (diskuse) 10. 3. 2019, 15:17 (CET)
Pořád to opravené není. Naštěstí to antivir zastavil. --83.240.14.209 10. 3. 2019, 17:20 (CET)
Jak si prosím představuješ řešení jiné? Vložení na hlavní stranu? --Martin Urbanec (diskuse) 10. 3. 2019, 17:36 (CET)
Něco vstřícného a konstruktivního bys pro změnu v zásobníku neměl? První info tady zaznělo v sobotu po desáté hodině večer. Tys mi napsal na Messengeru v neděli odpoledne ve tři čtvrtě na tři, vyměnili jsme si jenom několik zpráv a už po 8 minutách jsi skončil prohlášením, že je prostě podle tebe chyba na straně serveru (což je samozřejmě možné) a přitvrdil jakýmsi prohlášením, že jsi schopen mi to kdyžtak dokázat. O minutu později jsi napsal sem, že dáváš doménu na blacklist. Já jsem mezitím zkoumal příčinu a případné řešení a hned o další minutu později jsem ti odepsal, že jsem nejspíš něco našel. Čili to byla aktuálně řešená záležitost, zatímco předtím mnoho hodin (a dnů, možná týdnů, měsíců) nikdo nic neřešil, o ničem nevěděl. No a co že je vlastně za problém pro Wikipedii? Odkaz na svůj web jsem měl jenom tady na své uživatelské stránce, pro informace o sobě. Není mi známo, že by se kdekoli na Wikipedii používal jako reference nebo externí odkaz. Takže co tě vůbec nutilo dát najednou během pár minut celou doménu na blacklist, i když i na té mé uživatelské stránce byl v té době odkaz tebou odstraněný? Hrozilo snad hromadné zaplevelování encyklopedie odkazy na tuhle doménu? Zamýšlel snad někdo opravdu ten tvůj šílený nápad dávat odkaz na hlavní stranu? Mně tedy přijde tvá reakce jako poměrně zbytečná demonstrace síly v podstatě bez praktického užitku. Cítíš se teď už teda líp? Užil sis to? --Bazi (diskuse) 10. 3. 2019, 22:52 (CET)
Promiň, to jsem vážně trochu přehnal. Tím prohlášením jsem skončil tak brzo zkrátka proto, že tyto soutěže jsem už xkrát viděl a zkoumal. Vždycky to byl vliv na serveru :-). Nevím, jak ty, ale já bezpečnostní rizika (a to jakákoliv) beru vážně, a to od doby, co se o nich dozvím. Resetování hesla okamžitě poté, co mi přijde informace "někdo zadával xkrát heslo špatně z 300 km vzdáleného místa než je obvyklé" ze systému pro prevenci útoků beru nikoliv za demonstraci síly, ale za povinnost. Napřed předcházím riziku (znemožněním přihlášení se, přidáním na blacklist, zkrátka to, co je v dané chvíli možné a vhodné), a až poté řeším situaci s tím, koho se to týká. Většinou je dotyčný na dovolené a nemohl si vzpomenout na heslo. Ale občas se stává, že jde o reálný útok a tam jde o vteřiny. Proto kdykoliv, kdy se dozvím o možném útoku (a pod tímto pojmem rozumím jakékoliv bezpečnostní riziko, od vloženého odkazu na pravděpodobně zavirovanou stránku přes hádání hesla po cokoliv tě napadne) napřed útoku předcházím a až poté se ptám, co se stalo a co s tím. Stránka, která mě přesměruje na soutěžní stránku tohoto typu se nechová normálně, a je zde důvodný předpoklad, že je napadená. Proto ji vložím na blacklist s příslušnou poznámkou a kontaktuji dotyčného nejrychlejší možnou cestou (v tvém případě Messenger, ale jestli chceš, abych tě kontaktoval vysláním poštovního holuba nebo telefonicky, je mi to jedno - nejrychlejší možnou cestu volím pro prevenci příliš velkého blacklistového času). Jestli to považuješ za jednání ukvapené, zbrklé nebo dokonce nedospělé, tak promiň, ale asi jsi nepochopil základní principy IT bezpečnosti. --Martin Urbanec (diskuse) 10. 3. 2019, 23:30 (CET)
Je možné, že se ta "sviňárna" (vir) dostal na můj mobil? Nerad bych, aby mě někdo špehoval nebo něco takového. Je překontrolování antivirem 100%? Na navštívené stránce jsem nic nedělal, kartu jsem ihned zavřel. --Patriccck 10. 3. 2019, 20:38 (CET)
Ono je to zaměřené na sbírání osobních údajů. Pokud jsi nic nevložil, nemusíš se moc bát. --Martin Urbanec (diskuse) 10. 3. 2019, 21:27 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 20. března 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 18. 3. 2019, 13:51 (CET)

Growth team updates #6[editovat zdroj]

18. 3. 2019, 19:19 (CET)

VKml[editovat zdroj]

Ahoj, je pravda, že to bylo na dost nevhodném místě v článku. Mou motivací bylo, že jsem se s touto zkratkou setkával v médiích / na sociálních sítích opravdu velmi často, tak mi přišlo dobré ji doplnit. Ale Wikipedie na tom nestojí a samozřejmě chápu, že to není zkratka významnosti třeba JFK či CDG. — Draceane diskusepříspěvky 2. 4. 2019, 12:10 (CEST)

V pořádku. Myslím, že té motivaci rozumím. Pro srovnání bych třeba ještě spíš než JFK použil vlastního českého TGM. Ale opravdu s tím VKml není srovnatelný a tu zkratku považuju spíš tak trochu za bulvární. Ku příkladu u JXD to chápu jako o trochu opodstatněnější, protože v médiích je běžné používat autorské zkratky a pro něj je opravdu signifikantní. U juniora jsem ji ani v tak velké míře nepozoroval, nějaké sociální sítě bych nebral za encyklopedicky relevantní, tam se třeba i Zemanovi běžně říká Ovar, což bych nepovažoval za vhodné cpát do úvodu článku. :) --Bazi (diskuse) 2. 4. 2019, 12:31 (CEST)
Jo, souhlasím. Nechme to být, čas ukáže, jestli je ta zkratka natolik významná. — Draceane diskusepříspěvky 2. 4. 2019, 13:09 (CEST)

NS[editovat zdroj]

Za Vaše chování jste si vysloužil NS. --Zbrnajsem (diskuse) 7. 4. 2019, 12:47 (CEST)

Nevím, jestli si vůbec uvědomujete, že Vaše „napomínavé“ chování a vstupování do věcí, které se Vás netýkají a do kterých Vám nic není, působí právě tak agresivně, jak možná Vy vnímáte moji reakci. Pokud si to tedy neuvědomujete, teď už to snad víte. Vy rozhodně nevstupujete do této záležitosti jako nestranný uklidňovatel situace (osobní sympatie jsou jasné), vstupujete do ní jednostranně, využíváte příležitosti stavět se proti mě, „napomínat“ mě, „umravňovat“ mě, ačkoli je zcela evidentní, že nejde o uklidnění situace, nýbrž o nátlak jedním směrem a přilévání oleje do plamenů jiného sporu. Kdyby Vám šlo o skutečné uklidnění, nevstupoval byste do toho takto. Zamyslete se nad tím. Díky. --Bazi (diskuse) 7. 4. 2019, 13:26 (CEST)

Dobrý den. Zablokoval jsem Vás i kolegu Zbrnajsem na jeden den. Jednání kolegy Zbrnajsem považuji za narušování Wikipedie, evidentní snahu Vás vyprovokovat. Tato Vaše reakce je ovšem nepřijatelná. Děkuji za pochopení. --Vachovec1 (diskuse) 7. 4. 2019, 13:37 (CEST)

O.k. V první části svého příspěvku jsem vyjadřoval rozdíl mezi přístupy, kdy já dodával faktické důkazy, zatímco Zbrnajsem... no, prostě klasika. Ve druhé jsem pak chtěl, aby se vcítil do mojí situace, kdy o mě někdo rozhoduje v nějakém sporu, zatímco on si přišel jen tak nědělně pokecat. Použil jsem k tomu obrat, co by tedy asi dělal on, kdyby se ta ŽOO týkala jeho. Ale uznávám, že vzhledem k celkově vleklému přetřásání téhle záležitosti, kdy ŽOO už načíná svůj čtvrtý měsíc trvání, a protože to podle vlastního návrhu arbitrů nakonec vypadá, že vůbec nevzali v potaz nebo neakceptovali moje dávno vznesené argumenty ani možná pozdější dodatky, je to samozřejmě velmi frustrující a otravné. Atmosféra je vyhrocená. Pak je samozřejmě možné, že jsem svou odpověď neformuloval s dostatečným jemnocitem nebo taktem, ačkoli věcným jádrem je myslím trefná. No, budiž. Díky, třeba odpočinek přispěje alespoň k částečnému zklidnění atmosféry. --Bazi (diskuse) 7. 4. 2019, 14:36 (CEST)

Varování[editovat zdroj]

Pro případ, že byste nedostal upozornění z Nástěnky správců, zde zopakuji to, co jsem napsal tam:

  1. Do té doby, než se AV oficiálně vyjádří, budu jakoukoli další editaci diskusní stránky ŽOO Vámi nebo kolegou Chalupou považovat za narušování Wikipedie a podle toho také budu jednat. Kolega Mates jménem AV požádal zúčastněné strany o ukončení diskuse, respektujte to prosím. ([2]).
  2. Vaše chování během posledních 48 hodin – jak na diskusní stránce ŽOO, tak zde, skutečně nese znaky narušování Wikipedie – konkrétně příspěvky [3] a [4]. Blokovat Vás v této chvíli nebudu (především od prvního příspěvku už je velký časový odstup), ale důrazně Vás varuji: další napadání kolegy Rosičáka nebo trollování v podobném stylu jako v odkazovaných příspěvcích nebude tolerováno. Vyvarujte se prosím jakýchkoli dalších komentářů k ŽOO a vyčkejte na rozhodnutí arbitrážního výboru, který dal jasně najevo, že se Vaší námitkou zabývá ([5]).

Děkuji za pochopení. --Vachovec1 (diskuse) 11. 4. 2019, 00:35 (CEST)

Díky za zprávu. Už jsem stihl napsat reakci na vyjádření na NS jinde, takže tady už jenom odkážu. Dobrou noc. --Bazi (diskuse) 11. 4. 2019, 00:47 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 17. dubna 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 16. 4. 2019, 14:46 (CEST)