Diskuse s wikipedistou:RiniX

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Letní práce: Doplnění cca 400 {{Portály|Televize}} do článku a seznamů


Archiv diskusní stránky
Archiv

2016

2017

Edsel Pacer[editovat zdroj]

Vylepšil jsem infobox na stránce Edsel Pacer . Děkuji, Edsel cz (diskuse) 27. 8. 2017, 10:20 (CEST)

Nejsem vkladatelem šablony subpahýl, avšak dobrá tedy. :-) RiniX (diskuse) 27. 8. 2017, 10:37 (CEST)

Wikikytička[editovat zdroj]

Mockrát děkuji RiniX (diskuse) 1. 9. 2017, 13:17 (CEST)

Agresivní virus[editovat zdroj]

Prosím o doplnění refu "SEp" v hesle Agresivní virus. Děkuji --Jvs 19. 9. 2017, 15:09 (CEST)

Jo, při aktualizaci seznamu dílů jsem zapomněl zkontrolovat refy na hlavním článku. RiniX (diskuse) 19. 9. 2017, 15:20 (CEST)

Dálnice[editovat zdroj]

Omlouvám se za osobní útok. Ale opět zdůrazňuji, že se domnívám, že u tabulek jde jak o praktičnost, tak o vzhled. Navrhuji proto sjednotit tabulku v článku Dálnice v Bulharsku podobně jako u jiných článku: Dálnice v Maďarsku, Dálnice v Chorvatsku ad. tozn. smazat kolonky název dálnice (přesunout do kolonky číslo dálnice) a dálnice ve výstavbě, protože čtenáři stačí kliknout na článek a potřebné informace na něj vyskočí. Děkuji za pochopení a prosím o prodiskutování tohoto problému.

Jak jsem řekl, mohu s Vaší pomocí vytvořit nějaký manuál. Půjdeme od začátku:
  • 1. Číslo – kde bude značka a odkaz na danou dálnici (zarovnané pomocí !)
  • 2. Mapa - mapa dálnice (zarovnání na střed pomocí align="center" |)
  • 3. Trasa - trasa dálnice (bez zarovnání na střed)
  • 4. V provozu (km) - lepší uvádět prvně, co už je zprovozněno a s jednotkami (zarovnání na střed)
  • 5. Ve výstavbě (km) - problém?
  • 6. Celková délka (km) - lepší uvádět až na konec
Když se kouknete, tak vedle tabulek je hrozně moc volného místa a to je zbytečné. Tím, že tam dáme Ve výstavbě ničemu neublížíme. Pokud s tím však nesouhlasíte... RiniX (diskuse) 26. 10. 2017, 12:01 (CEST)
Souhlasím tak napůl. V něčem jsem schopen se podřídit, ale nesouhlasím s neustálým opakováním dálnice, dálnice, dálnice... (stačí číslo dálnice, trasa dálnice ad. už není potřeba) a také (km) - každý snad chápe, že to je v km, když to je napsané za tím, např. 5 km, 122 km atd. Také upozorňuji na to, že nejsem nějaký expert na počítače, takže nevím, jak se dělá "zarovnání na střed", ale nemám s tím problém, když to po mě opravíte. Děuji a prosím a promyšlení mých návrhů.
Ty názvy vždy udělám opačně než chci. U těch km to necháme v názvu a odstraníme v tabulce. Jinak zarovnání na střed umím, takže to vždy upravím. Příklad:
Číslo Mapa Trasa V provozu
(km)
Ve výstavbě
(km)
Celková délka
(km)
Dálnice Trakija Mapa Dálnice Trakija Sofie - Plovdiv - Stara Zagora - Jambol - Burgas 360 360
Ta výstavba mi připadá prostě jako rozšíření tabulky kvůli místu, takže bych ji moc nehrotil. RiniX (diskuse) 26. 10. 2017, 12:11 (CEST)
OK, souhlasím, jsem rád že jsme se domluvili. Mám v plánu ještě několik článků o dálnicích v Evropě, takže se těmito "směrnicemi" budu řídit. Díky.
Dobrá, až dodělám něco ze seriálů a filmů, tak pomůžu s úpravou už existujících článků. RiniX (diskuse) 26. 10. 2017, 12:22 (CEST)

A poslední věc: upozorňuji, že u Dálnic ve Spojeném království, Nizozemsku a Belgii není potřeba ani kolonka V PROVOZU ani kolonka VE VÝSTAVBĚ, stačí KONEČNÁ DÉLKA, protože tyto země mají svoji dálniční síť hotovou. Díky.

Jo, budu si dávat pozor. RiniX (diskuse) 26. 10. 2017, 12:34 (CEST)

Abyste věděl, že doržuju pravidla, tady je nová tabulka u dálnic v Rakousku: https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C3%A1lnice_v_Rakousku Jinak díval jsem se na dálnice v Belgii a provedl jste dobrou práci, vypadá to lépe než předtím.

 :-) Ty tabulky mi dávají zabrat, ale zítra už by mohly být změněny i další. RiniX (diskuse) 26. 10. 2017, 19:17 (CEST)

Nevím, jestli to máte rozopracované nebo to je chyba, ale u dálnic v Rakousku je zarovnaná na střed jen dálnice A1. Neberte to, že vás chci opravovat, já jenom, jestli o tom více.

Vím a možná ještě dnes dodělám ty zbylé. RiniX (diskuse) 26. 10. 2017, 19:49 (CEST)

Dobrý den, jsem naštavný jako nikdy v životě, omylem jsem zavřel okno, kde jsem editoval už skoro hotovou tabulku u Dálnic v Itálii a celé je to pryč. Vy jste expert na PC, nejde to nějak obnovit? Jsem fakt zoufalej, dělal jsem an tom přes pět hodin.

Vím, že se jde k editaci vrátit pomocí známe "undo" šipky vedle vyhledávače, kde zadáváte www. Pokud se Vám, ale zavřelo okno, tak to nevím ... možná v historii? RiniX (diskuse) 27. 10. 2017, 14:10 (CEST)

Už jsem článek obnovil. Tady máte odkaz: https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C3%A1lnice_v_It%C3%A1lii, jenom abyste věděl, že ho máte opravit (zarovnat na střed) díky.

Dobrá, já právě teď pracuji i na jiných projektech, takže ty dálnice budu postupně upravovat a nebojte se, že bych na to nějak zapomněl. RiniX (diskuse) 28. 10. 2017, 13:28 (CEST)

Samozřejmě, pardon jestli otravuji. Až se k nim dostanete, stačí si naít článek Dálnice v Evropě a dole máte seznam článků. Díky a přeji pěkný víkend

NA TOTO NEMUSÍTE ODPOVÍDAT, JE TO JEN PŘEDVRŽENÝ NÁVRH: U dálnice ve Spojeném království by byl po zmenšení ze 100 na 75 obrázek v tabulce již příliš malý. Doporučuji udělat vyjímku, až se k tomuto článku dostanete. Prosím o promyšlení mého návrhu, než ho odsoudíte. Nechceme snad další potíže při editačních sporech. Díky.