Diskuse s wikipedistou:RiniX

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Archiv diskusní stránky
Archiv
20162017
2018

Seznam ministrů práce a sociálních věcí Slovenské republiky[editovat zdroj]

Dobrý den, myslím že přesměrování nebude nutné, již jsem zažádal na WP:ŽOPP, o hromadnou změnu odkazů z seznam ministrů práce a sociálních věcí na seznam ministrů práce, sociálních věcí a rodiny. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 7. 1. 2019, 21:02 (CET)

Dobrý den, jo, tak to se omlouvám. Všiml jsem si, že na ně odkazuje docela dosti stránek, tak jsem to raději vrátil, aby zbytečně nebyly v textu červené odkazy a nezapomnělo se na to. RiniX (diskuse) 7. 1. 2019, 21:12 (CET)

Vyznamenání – Slunce opic[editovat zdroj]

Vyšlo nové slunce? Ne, to jen další naleštěný článek září do dáli

Ahoj, díky za spolupráci na dotažení Planeta opic (franšíza) na úroveň DČ; jako poděkování Ti uděluji Slunce opic v hodnotě jedné Wikikytičky. Nezkusíme společně dotáhnout nějaký článek o hře, ať můžeme zas po dlouhé době editovat Portál:Počítačové hry/Kvalitní články? S pozdravem --30. 4. 2019, 22:31 (CEST), Utar (diskuse)

Mockrát děkuji jak za vyznamenání tak i za DČ. Ke hrám se nyní vracím (AC 3, AC Unity, AC Origins, AC Odyssey a mnoho dalších...) a pomalu se mojí součástí stává i japonská kultura (anime... :D) Proto si buď jist, že můj další dobrý (nejlepší?) článek bude směřovat právě do tématu her. Nicméně bych se rád navrátil k editacím Planety opic a pokusil se z ní udělat NČ (vytvořit i červené odkazy), musím se postarat o mé staré články (jsou "prostě votřesný") a zeditovat televizní články... Avšak pokud někdy začneš vytvářet DČ o hře, dej mi klidně vědět. Udělám to tak taky... Ještě jednou však děkuji a přeji nadcházející půlnoc :) RiniX (diskuse) 30. 4. 2019, 23:26 (CEST)

Datum > Dts[editovat zdroj]

Ahoj, ty děláš přeměnu šablon {{Datum}} na {{Dts}} z evropského na japonský způsob zápisu dat ručně nebo máš na to nějakou vychytávku? --Tayari (diskuse) 15. 6. 2019, 19:03 (CEST)

@Tayari: Ahoj, do šablony vkládám tzv. subst ve tvaru {{Subst:Datum|xyz}}. Tvar se z datum změní automaticky na dts. RiniX (diskuse) 15. 6. 2019, 19:10 (CEST)
Aha, díky. Je to lehčí než jsem si myslel. No, upřímně, kdybys to všechno po mně neopravoval tak bych to substituoval. --Tayari (diskuse) 19. 6. 2019, 10:45 (CEST)

Blood and Treasure[editovat zdroj]

Ahoj. Nějak nerozumím, proč jsi editoval moji informaci ohledně seriálu Blood and Treasure. Seriál si odbyde skutečně tuto středu svoji evropskou premiéru na stanici Rai 2 a na seriálu spolupracovala i italská televize Rai co by asistent castingu a asistent technické podpory. Já rozumím, že nemůžeš vědět všechno, ale to neznamená, že to neví nikdo. Spezzmarco (diskuse) 7. 7. 2019, 22:45 (CEST)

@Spezzmarco: Ahoj, každá informace by měla být podložena věrohodnými zdroji, tedy i premiéra v Evropě. A postup je buď takový, že se vloží šablona žádající zdroje nebo se informace odebere. Volil jsem durhou možnost. Jestliže je to však pravda a existují k premiéře zdroje, bylo by dobré je doložit. Slouží k tomu šablona citace el. monografie. Pokud si nevíš rady, můžeš do článku navrátit větu a doplnit url adresu. Já to pak opravím. RiniX (diskuse) 7. 7. 2019, 22:51 (CEST)
V tomto případě asi stačilo vložení šablony s požadavkem na doložení zdrojů. Přímé smazání by se volilo spíš třeba u negativních informací týkajících se žijících lidí nebo u zjevně závadných informací, případně třeba u editací silně rozbíjejících vzhled článku, kde by dílčí oprava při ponechání dodané informace byla podstatně náročnější než revert. --Bazi (diskuse) 7. 7. 2019, 22:56 (CEST)
Chápu, ona na té stránce proběhla už dříve spamová editace ohledně premiéry, tak jsem nedoloženou informaci raději odstranil. Příště to budu dělat mírněji. RiniX (diskuse) 7. 7. 2019, 23:01 (CEST)

Řád Matky Televize[editovat zdroj]

Mockrát děkuji. I přes krušnější časy a diskuse, které nastaly a nastanou, jsem rád, že jsem mohl přidat k "Televizi". A jsem zároveň rád, že ji mohu tvořit společně s Vámi a ostatními. :) RiniX (diskuse) 9. 7. 2019, 06:38 (CEST)
Taktéž jsem chtěl udělit již v květnu, na výročí tvé první editace, bohužel jsem to prošvihnul. Každopádně děkuji za intenzivní a kvalitní práci zejména na WikiProjektu Televize --Tayari (diskuse) 9. 7. 2019, 08:40 (CEST)
V pořádku a mockrát děkuji. RiniX (diskuse) 9. 7. 2019, 11:44 (CEST)

MCU[editovat zdroj]

Ahoj. K MCU: Záměrně jsem nepoužil označení "Phase 4", které se sice může vyskytovat v některých novinářských zprávách ([1]), nicméně v oficiálním oznámení není. Domnívám se, že tohle může být na en: ještě předmětem diskusí.

Zároveň jsem záměrně nelinkoval oznámené filmy a seriály, protože mi připadá rozumné se řídit politikou en:, kdy k filmu/seriálu může vzniknout samostatný článek až poté, co se začne reálně točit a je tedy jen malá pravděpodobnost, že nakonec nespatří světlo světa. Do té doby se toho může ještě hodně změnit. --Harold (diskuse) 21. 7. 2019, 11:48 (CEST)

Ahoj, pokud se nepletu, tak Marvel nevydal tiskovku ohledně fáze čtyři (oficiální zprávu), ale oznámil ji v San Diegu [2], [3]. Ohledně linků, já se politikou en přímo neřídím. Linky byly spíše součástí aktualizace u těch seriálu a filmů, které jsou oficiálně oznámeny a je velká šance na vytvoření samotného článku. Můžeš je však klidně delinknout. RiniX (diskuse) 21. 7. 2019, 12:00 (CEST)
Samo že na Comic-Conu, což samozřejmě doprovodil oficiální tiskovkou. :-) Co přesně bylo řečeno na panelu na CC, zda existuje nějaká Fáze 4 (do které česká MovieZone zahrnuje i D+ seriály (!)), nebo dokonce i Fáze 5 (!) (opět dle MovieZone), nevím, ale v tiskovce se nic takového nevyskytuje. Byl bych v tomto opatrný, i vzhledem k tomu že Feige před časem uvedl, že se nyní na žádné fáze hrát nemusí ([4]); ale už je to nějaká doba, pravda. Totéž ty odkazy, protože takové pak lákají ve vkládání nesmyslů či neověřených věcí a spekulací, a zatím bych je nerad zamodřoval, páč ty věci (ano, články nakonec na 99 % vzniknou) jsou ale pořád v nějakém běhu a vývoji. --Harold (diskuse) 21. 7. 2019, 12:27 (CEST)
Hm, budu se muset na ten panel podívat na YT, Phase 4 tam uvádí hned na začátku, jak vidím. :-) Takže sorry za připomínky, jen jsem chtěl to brát opatrněji. --Harold (diskuse) 21. 7. 2019, 12:38 (CEST)
Chápu :) S tímhle mne napadlo, že bychom v MCU mohli zmínit, že jsou seriály od Disney+ součástí filmového univerza (oproti ostatním stanicím, které na filmy odkazuji jednou za uherský rok). RiniX (diskuse) 21. 7. 2019, 12:43 (CEST)
Mimochodem, tahle politika enWiki souvisí s nevěštěním z křišťálové koule jako s jedním z principů encyklopedického přístupu, jak jsme se o tom nedávno bavili. --Bazi (diskuse) 21. 7. 2019, 12:40 (CEST)

Vlčí mládě[editovat zdroj]

Ahoj, ten seznam dílů jsem plánoval doplnit o české názvy současně s mým shlídnutím, ke kterému jsem se ještě nedostal. Ale myslím na to. --Tayari (diskuse) 28. 7. 2019, 20:16 (CEST)

@Tayari: Ahoj, ony to bylo vysíláno v češtině nebo v Česku? Já jsem totiž o tom nic nenašel (ani na fdb). P.S. Jo, už to vidím na Uložtu... tím pádem by bylo dobré doplnit i vysílání. RiniX (diskuse) 28. 7. 2019, 20:22 (CEST)
Já teda taky vycházel z uloz.ta, ale teď se dívám, že tam nevidím žádné TV logo. Každopádně jednotlivé díly názvy mají. --Tayari (diskuse) 28. 7. 2019, 20:25 (CEST)
My máme uvádět jen oficiální názvy, ne případné překlady amatérských titulkovačů. Takže to chce prověřit spíš z programu televizí. P.S. Je to sérii od série slabší, řekl bych. Ale to je jen osobní dojem. :) --Bazi (diskuse) 28. 7. 2019, 20:41 (CEST)
On to je právě dabing (Uložto). Ale jak píše Tayari, tak tam není vidět logo, a já jsem měl problém najít i vysílání. P.S. Bohužel jsem neviděl :( :) RiniX (diskuse) 28. 7. 2019, 21:03 (CEST)
@Bazi: Název to je (snad) oficiální, jelikož se nachází v "oficiálním" dabingu. --Tayari (diskuse) 28. 7. 2019, 21:06 (CEST)

2020 ve filmu[editovat zdroj]

Ahoj, můžeš, prosím, ozdrojovat tento článek? Nyní je to jakýsi krátký neozdrojovaný seznam. Díky! --Patriccck (diskuse) 7. 9. 2019, 13:48 (CEST)

@Patriccck: Ahoj, něco jsem tam hodil, ale asi se s tím stejnak bude šachovat. Na csWiki je zrovna s budoucími filmy problém, jelikož mají premiéru mnohdy rok předtím, ale my víme jenom anglické datum vydání. Na enWiki tyto články totiž řadí podle data vydání v USA (nikoliv premiér). RiniX (diskuse) 9. 9. 2019, 19:47 (CEST)

Wikidata[editovat zdroj]

Ahoj, děkuji ti za aktualizaci seznamu, ze kterého čerpám při přesunech. Opravdu, prosím, nezapomínej při přesunech na Wikidata. Např. Zaklínač, nebo Politik. Doporučuji ti zapnutí udělátka [[Speciální:Nastavení#mw-prefsection-gadgets|Pod nadpisem článku zobrazit odkaz na položku ve Wikidatech s jejím štítkem a popisem]] (Já osobně udělátko využívám poměrně dlouho a při přesunech mi velmi pomáhá. Zároveň není rušivé). Děkuji! --Patriccck (diskuse) 13. 10. 2019, 17:46 (CEST)

Pokusím se to zapamatovat. ;) RiniX (diskuse) 1. 11. 2019, 16:01 (CET)

Železná hvězda kvalitního wikipedisty[editovat zdroj]

Mockrát děkuji. Co bych to však byl za editora, kdybych si 40% mnou založených seznamů neaktualizoval :D RiniX (diskuse) 1. 11. 2019, 16:01 (CET)
Někteří neaktualizují vůbec :-). Ještě nás čeká Disney+ a Apple TV+. Pokud budeš chtít s přesuny nebo něčím podobným pomoct, napiš (pokud bude čas, rád pomůžu). --Patriccck (diskuse) 1. 11. 2019, 16:09 (CET)
Díky za nabídku, uvidím, jak to bude vypadat. U Disney+ musím hlavně doplnit článek. U Apple TV+ bych raději ani ten seznam (další...) nezakládal :D Možná tak ke konci listopadu. RiniX (diskuse) 1. 11. 2019, 16:12 (CET)

Získá/získal[editovat zdroj]

Ahoj. Záměr chápu a vyloženě úplně špatně to taky není... Nicméně budoucí čas je podle mě korektnější. Minulý čas je už vyjádřen v "stanice oznámila". V ten daný okamžik (minulý čas) je druhá řada, její realizace a vysílání, teprve budoucnost, a nic se nemění na tom, když se na ten text/zprávu díváme s odstupem třeba roku nebo dvou. Minulost už je vyjádřena tím minulým časem, takže takto formulovaná informace je správná i nyní. To, jak jsi to upravil (dva minulé časy), znamená, že stanice oznámila něco, co proběhlo už před tím oznámením (třeba podepsanou smlouvu, nebo i prosté rozhodnutí kravaťáků a hlavounů, kteří o tom rozhodují). --Harold (diskuse) 7. 11. 2019, 17:45 (CET)

@Harold: Ahoj, naprosto chápu. Z mého pohledu jsou správné oba, nicméně druhý správnější. Abych své tvrzení odůvodnil. Většina informací pochází od internetových zdrojů, například časopisů, a i když mají informaci o oznámení z první ruky, jedná se, z mého úhlu pohledu, o výsledek hlasování či rozhodnutí stanice (jak si sám napsal). I samotné zdroje někdy využívají byl obnoven stanicí (has been renewed at/by...), což by pak dávalo smysl napsat získal než získá. Druhým důvodem je pak souvětí Bylo oznámeno, že seriál získá druhou řadu, která měla premiéru. (které se párkrát objevilo), na kterém se mi nelíbilo míchání několika časů. Vyřešit by se to dalo rozdělením na dvě věty, chtěl jsem však nechat pestrý text.
Přiznám se a sypu si popel na hlavu, že jsem se v tomto hodně unáhlil, jelikož se mi druhá varianta zdála trochu přesnější. Zbytečně to upravovat už nebudu. RiniX (diskuse) 7. 11. 2019, 18:13 (CET)
Četl jsem. Na tom míchání časů není dle mě nic špatného, ale v pohodě. Ještě k tomu pingu: takhle přidání nefunguje. Pokud chceš dodatečně přidat ping, musíš ve stejné editaci přidat i úplně nový podpis (nikoliv nahradit starý), zkrátka nový řetězec znaků --~~~~. --Harold (diskuse) 7. 11. 2019, 19:09 (CET)
 :) Děkuji za upozorněni. Myslel jsem si to, ale trochu jsem doufal, že to udělá ping i bez textu-podpisu. RiniX (diskuse) 7. 11. 2019, 19:18 (CET)

UTC +1[editovat zdroj]

Ahoj, na vrchní části stránky máš uveden aktuální čas 18:14 a (UTC +2). Nyní je v Česku už klasický (nesprávně nazývaný zimní) čas a to je UTC +1. --Patriccck (diskuse) 8. 11. 2019, 18:15 (CET)

Ahoj, díky za upozornění. RiniX (diskuse) 8. 11. 2019, 18:21 (CET)