Wikipedie:WikiProjekt Filmy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jan Kříženecký

Někteří wikipedisté vytvořili projekt na nejlepší organizaci informací v článcích souvisejících s filmy a kinematografií. Tato stránka a její podstránky obsahují jejich doporučení v naději, že projekt získá pozornost ostatních wikipedistů. Pokud byste rádi pomohli, navštivte diskusní stránku a prohlédněte si příspěvky.

Cílem WikiProjektu je především spojit všechny Wikipedisty, kteří se filmu věnují aktivně, pasivně (jako diváci) nebo odborně, aby pracovali na zkvalitnění obsahu s filmovou tematikou na české Wikipedii. Jedním z hlavních motivů je vzkříšení Portálu Film, který může nabízet skvělou vstupní bránu do prostředí filmy na české Wikipedii, žel v tuto chvíli je to spíše neudržované torzo.

Cíle projektu jsou:

  1. Koordinovat komunitu Wikipedistů, kteří se věnují psaní a úpravám článků o filmu, kinematografii ad. (např. programem Wiki Loves Film)
  2. Obnovit a oživit Portál:Film
  3. Zajistit kvalitní fotografie k filmům, kinům apod. na Wikimedia Commons (jako se podařilo např. u článků k filmům Úsvit, Jiříkovo vidění, nebo tvůrců (Matěj Chlupáček, Tomáš Pavlíček, Filip Pošivač, ad.)

Obecná strategie[editovat | editovat zdroj]

Strategie k dosažení cílů je:

  1. spolupráce s filmovými školami a katedrami (FAMU, FF UK, FF UP, UTB Zlín, apod.)
  2. pořádání pravidelných editatonů na těchto katedrách apod.
  3. modelově navázání na program Ženy v českém filmu (vznikl ze semináře Terezy Czesany Dvořákové na FF UK)
  4. oslovování a debaty s producenty, tvůrci, apod.
  5. návštěvy filmových festivalů a předávání cen (např. Český lev, Ceny české filmové kritiky, Letní filmové školy, MFF Karlovy Vary, ad.)

Další projekty[editovat | editovat zdroj]

Podřízené[editovat | editovat zdroj]

Příbuzné[editovat | editovat zdroj]