Wikipedie:WikiProjekt Filmy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Někteří wikipedisté vytvořili projekt na nejlepší organizaci informací v článcích souvisejících s Filmy. Tato stránka a její podstránky obsahují jejich doporučení v naději, že projekt získá pozornost ostatních wikipedistů. Pokud byste rádi pomohli, navštivte diskusní stránku a prohlédněte si příspěvky.

Rozsah[editovat | editovat zdroj]

Na české Wikipedii jsou filmy zanedbávány, zejména díky existenci výrazných a funkčních dalších webových zdrojů typu ČSFD či časopisů jako MovieZone nebo 24fps, na které se soustředí fanouškovské komunity. Bylo by tedy nerealistické jako střednědobý cíl tohoto WikiProjektu formulovat podstatné rozepsání všech místních filmových článků.

  • Co se dá udělat je sjednotit styl a vylepšit vzhled článků.
  • Bylo by záhodno shodnout se na českých a zahraničních recenzentech a periodicích, na které dává smysl odkazovat. Celá sekce Release, která je běžná na anglické Wikipedii, dává v našich podmínkách velký smysl, protože není těžké přijetí filmu (výdělky, recenze, agregátory recenzí) několika slovy shrnout, ale přinese to velký užitek čtenáři, který může dál číst jinde -- dokud smysluplný obsah nepřineseme my.
  • Existuje také několik historicky významných českých filmů (převážně ze 60. let), které má smysl snažit se dotáhnout do stavu dobrých a nejlepších článků a potom je třeba v rámci propagaci české kultury popřekládat do anglických a jiných verzí Wikipedie.
  • V rámci kategorizace a vytváření seznamů by bylo fajn popsat, jak šly filmy do české distribuce.

Účastníci[editovat | editovat zdroj]