Diskuse s wikipedistou:Khamul1

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Znak A-30.svg Předtím, než mi napíšete..
  1. Odstranil jsem Vámi vložený odkaz nebo rovnou celý pokus o článek? Přečtěte si prosím pravidla Externí odkazy, Propagační článek a Co Wikipedie není a 2 nezávislé netriviální věrohodné zdroje.
  2. Odstranil jsem Vámi vložené informace? Přečtěte si pravidla Významnost, Nezaujatý úhel pohledu, Věrohodné zdroje a také Časté chyby.
  3. Editujete bez použití tlačítka Ukázat náhled, ukládáte každou maličkost a byl jste za to zablokován? Přečtěte si svou diskusní stránku, tam se dozvíte, proč je důležité jej používat.
  4. Vložil(a) jste sem text, který byl označen jako Porušení autorských práv? Pošlete povolující mail do WP:OTRS, adresa je permissions-cs@wikimedia.org, je to jediný možný způsob, je skutečně zbytečné posílat mail mně nebo psát sem.
Ušetříte tím mnoho práce a času sobě i mně. Děkuji za pochopení.
Archivy
Archivy:

Petra Slováková[editovat zdroj]

Prosím o zrušení toho paskvilu, co jste mi tam dodal, protože informace a data z FCB jsou dle smluvních podmínek Facebooku veřejné. Navíc je tento medailonek k dispozici v různých antologiích, na internetu atp. A ještě navíc jsem jeho spoluautorem. S poděkováním Tomáš Dostál Chaolinek (diskuse) 30. 12. 2018, 20:18 (CET)

Dobrý den. Skutečnost, že je nějaký text veřejně dostupný, ještě neznamená, že není chráněn autorskými právy. Čerpat informace a data z FCB jistě můžete, ale nelze přejímat celé texty v doslovném znění. To je porušením autorského práva. Pokud jste spoluautorem tohoto textu, pošlete povolující mail do WP:OTRS, adresa je permissions-cs@wikimedia.org. Je zbytečné posílat mail mně nebo psát sem. --Khamul1 (diskuse) 30. 12. 2018, 20:37 (CET)

Přemýšlím nad tím, proč musím posílat souhlas na text, jehož jsem spoluautorem, když evidentně Vy jste zablokoval informace, tudíž je můžete i odblokovat. Tyto obstrukce jsou u všech českých autorů (i zahraničních), kdy často tady na wiki vidím překlady informací z webů či wiki jednotlivých spisovatelů nebo se jen při nedělním večeru nudíte? Tomáš Dostál Chaolinek (diskuse) 30. 12. 2018, 20:47 (CET)

Pro info: Napsal jsem Tomášovi e-mail, ve kterém jsem se to pokusil vysvětlit. --Martin Urbanec (diskuse) 30. 12. 2018, 21:08 (CET)

Chápu Vás. Je to z toho důvodu, že se pohybujeme v anonymním internetovém prostředí a není zřejmé, kdo skutečně jste a čeho jste autorem. Pokud jste spoluautorem tohoto textu, musíte postupovat podle návodu zde. Veškeré texty na Wikipedii by měly být v souladu s českými zákony. Protože je ale Wikipedie otevřená encyklopedie, není snadné to vždy uhlídat. Pokud shledáte, že některý text zákony porušuje, není to důvod, abyste zákony porušoval i Vy. --Khamul1 (diskuse) 30. 12. 2018, 21:12 (CET)
@Martin Urbanec: Díky --Khamul1 (diskuse) 30. 12. 2018, 21:12 (CET)

Chaolinek (diskuse) 30. 12. 2018, 21:21 (CET) Zdravím, na mail jsem reagoval, je v něm jak můj souhlas, tak souhlas autorky. My se dnes s tou stránkou dělali cca pět hodin a trošku nás překvapilo, že porušujeme vlastní autorská práva... Zbytek v tom mailu

Chaolinek (diskuse) 30. 12. 2018, 21:53 (CET) Jinak ony stránky na fcb, z nichž mám vykrádat práva, spravuje autorka a já :). I proto to mé podivení se nad vzniknuvší situací...

Tvrdé mezery[editovat zdroj]

Zdravím a díky za pročištění mého článku. Protože si občas i přivydělávám korekturami, naprosto chápu, že do kultivovaného textu prostě tvrdé mezery patří a nic lepšího zatím nebylo vynalezeno. Jenom je škoda, že to nbsp z estetického i praktického hlediska poněkud kazí zdrojový text – a bývaly časy, kdy v některých webových prohlížečích tvrdé mezery komplikovaly i vyhledávání víceslovných frází na stránce, protože tehdejší algoritmy je nedokázaly považovat za totožné s běžnými mezerami. To jsou důvody, proč mi k nim zůstala jistá averze. Ale i přes tu kontroverznost chápu, že typograficky dokonalý text se bez nich prostě neobejde. Přeji vše nejlepší do nového roku. --ŠJů (diskuse) 31. 12. 2018, 20:23 (CET)

@ŠJů: Zdravím! Přesně jak říkáš, že v kultivovaném textu by měli být. Já osobně je považuji za velmi důležité, nicméně chápu ty, kterým tvrdé mezery vadí, protože doopravdy znepřehledňují zdrojový kód. Od toho je tu však taky vizuální editor. Zvlášť u dlouhého textu jsou podstatné, kde se předložka na konci řádku objeví často. Také přeji šťastný nový rok 2019! --Khamul1 (diskuse) 31. 12. 2018, 20:33 (CET)

#100wikidays[editovat zdroj]

Ahoj, děkuji, že ses zapojil do výzvy #100wikidays (už v tom nejsem sám :)). Chtěl bych Tě upozornit, že jsi po zkopírování zapomněl upravit údaje za třemi tečkami. Začal jsi 3. ledna a já 1. ledna, znamená, že data 95.-100. článku budou rozličná. Hodně štěstí přeje Patriccck 7. 1. 2019, 14:24 (CET)

@Patriccck: Ahoj, ano vím, já ty datumy na konci ještě ani neřešil, opravím si to. Díky za upozornění, s pozdravem--Khamul1 (diskuse) 7. 1. 2019, 16:20 (CET)

Upozornění na diskusích IP adres[editovat zdroj]

Bývalo zde dobrým zvykem, že upozornění (zejména) IP adrese psal ten, kdo příspěvek přidaný z oné IP adresy revertoval případně nějak upravoval. Méně je někdy více. Děkuji za pochopení. --Jan KovářBK (diskuse) 9. 1. 2019, 19:20 (CET)

@Jan Kovář BK: Omlouvám se, neuvědomil jsem si to. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 9. 1. 2019, 19:42 (CET)
Omlouvat se nemusíš. Díky za tvoji práci. Všiml jsem si, že taky tvoříš slovenské obce. To je super, já mám teď trochu (no, spíš dost) útlum. Mám jich kolem tří set, kdysi jsem měl plán, že je doplním všechny. No jo, ale to bylo před pěti lety. Nepovedlo se mi to, no. Tak díky za to, že na nich makáš. --Jan KovářBK (diskuse) 9. 1. 2019, 19:45 (CET)
@Jan Kovář BK: Snažím se, vždy jich pár založím a poté dám si přestávku :-). Také bych je rád doplnil všechny, ale je tu ještě jiný problém, zde tu ale visí spoustu starých slovenských subpahýlů, které je třeba rozšířit. Teď se spíš zaměřuji na slovenskou politiku. --Khamul1 (diskuse) 9. 1. 2019, 19:55 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - XVIII. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté,

Nadace Wikimedia vytvořila zprávu s analýzou odpovědí na tzv. uvítací dotazník, což je ten dotazník, který se zobrazí některým nováčkům při vytvoření jejich účtu a ptá se jich kupř. proč si vytvářejí účet nebo zda Wikipedii někdy již editovali.

Tato zpráva je k dispozici na MediaWiki.org a je v češtině.

Máte-li jakýkoliv dotaz týkající se zprávy nebo jakékoliv aktivity Nadace Wikimedia týkající se nováčků, neváhejte se ozvat na martin.urbanec@wikimedia.cz nebo na mou diskusi.

S pozdravem,

--Martin Urbanec (diskuse), komunitní ambasador české Wikipedie, 13. 1. 2019, 16:28 (CET)

Zdroje pro soutěž[editovat zdroj]

Ahoj, vidím že ses zapojil do soutěže Popiš památku! Jestli se chceš rozepsat o památkách trochu více, vyzkoušej některé dostupné online zdroje, např. Soupis památek uměleckých a historických v království Českém. Je tam i Písecko. Soupis dalších dostupných zdrojů připravím velmi brzy i na stránky soutěže. Keep going! Aktron (|) 21. 1. 2019, 00:07 (CET)

@Aktron: Ahoj, díky za typ! S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 21. 1. 2019, 11:34 (CET)

Wikikytička[editovat zdroj]

@Patriccck: Díky moc. Vyjmenoval si téměř všechny věci, které jsem tu kdy dělal :-) S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 22. 1. 2019, 15:02 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - XIX. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté,

v rámci projektu Zkušenosti nových wikipedistů Nadace Wikimedia začala sledovat, co vlastně nováčci během svých prvních 24 hodin na Wikipedii dělají - a některé z poznatků jsou skutečně velmi zajímavé. Přišli jsme třeba na to, že necelá půlka nováčků navštíví stránku s nějakým pravidlem nebo nápovědou. Necelých deset procent nováčků navíc takovou stránku navštíví vzápětí po vytvoření účtu. V budoucnu budeme schopni určit, o jaké stránky jde, aby je mohla komunita ještě více vylepšit.

Přišli jsme také na to, že asi třetina nováčků navštíví svou uživatelskou nebo diskusní stránku - i přes to, že je doposud prázdná. To je mnohokrát více, než jsme čekali - i pro to, že nováčky nejsou automaticky uvítáni. To může znamenat, že nováčci hledají nějakou domovskou stránku, podle které se mohou zorientovat. V budoucnu můžeme přidat další funkcionalitu k uživatelské stránce, abychom dostali informace pro nováčky důležité tam, kde je potřebují.

Více informací o tom, co nováčci dělají, při jaké přiležitosti si vytváří účty a další informace se můžete dozvědět v zprávě týmu Growth Nadace Wikimedia.

S pozdravem,

--Martin Urbanec (diskuse), komunitní ambasador české Wikipedie, 24. 1. 2019, 09:32 (CET)

Legitimnost voleb[editovat zdroj]

Ahoj, dle pravidel arbitráže na legitimnost voleb dohlíží odstupující arbitři a v případě jejich absence byrokraté. Děkuji tedy za škrtnutí hlasu F.ponizila, ale dle speciálního ustanovení obsaženého v linkovaných pravidlech je minimum 50 editací. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 24. 1. 2019, 19:22 (CET)

@Martin Urbanec: Ahoj, to se tedy moc omlouvám. Neuvědomil jsem si že to mají dělat arbitři. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 24. 1. 2019, 19:38 (CET)

Budkov (tvrz, okres Jindřichův Hradec)[editovat zdroj]

Dobrý den, dost dobře nerozumím tomu, proč k jedné větě (těch vět bylo více) v článku Budkov (tvrz, okres Jindřichův Hradec) jste přidával několik referencí, když v některých vložených referencích se vámi citované informace vůbec nenacházejí a ani se nemohou nacházet. Reference od Petra Fabiána na stránkách Hrady v Čechách, na Moravě a ve Slezsku píše o zcela jinem objektu. V článku jste totiž smíchal dva objekty Budkov u Střížovic a Budkov u Prachatic???? Prosím o větší pozornost při tvorbě článků, včetně propojování článků s wikidaty. S pozdravem --Romanzazvorka (diskuse) 24. 1. 2019, 23:31 (CET)

Dobrý den, omlouvám se a děkuji mockrát za upozornění i odstranění informací o tvrzi u Prachatic. Příště si dám větší pozor. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 25. 1. 2019, 07:13 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - XX. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté,

jak možná víte, půlce registrovaných nováčků se objeví panel Potřebuji pomoc, prostřednictvím kterého je možné položit otázku na stránku Wikipedie:Potřebuji pomoc. Do tohoto okamžiku se panel zobrazil asi 400 lidem, a asi 80 z nich kliklo na nějaký odkaz. Vzhledem k tomu, že celkem bylo prostřednictvím panelu Potřebuji pomoc položeno asi 20 otázek, vyvodili jsme z toho, že nováčci se nejspíše snaží napřed pomoci sami sobě. Proto jsme se rozhodli přidat do panelu novou funkci, která umožní snadno prohledávat nápovědu.

Další informace týkající se panelu i dalších projektů Nadace Wikimedia jsou k dispozici ve zprávě týmu Growth z února 2019. Prosím, přečtěte si tuto zprávu a sdělte mi svůj názor prostřednictvím této diskusní stránky.

Kromě toho ale pracujeme i na dalších projektech. Během následujícího týdne uvolníme naše návrhy pro konzultaci s komunitou.

V případě jakéhokoliv dotazu nebo nápadu mě neváhejte kontaktovat pomocí mé diskusní stránky nebo prostřednictvím e-mailu.

S pozdravem,

--Martin Urbanec (diskuse), komunitní ambasador české Wikipedie, 7. 2. 2019, 20:47 (CET)

Thank you for supporting the Sustainability Initiative![editovat zdroj]

Thank you for supporting the Sustainability Initiative!

Hi Khamul1, Thank you for supporting the Sustainability Initiative with your signature! Maybe you know another Wikipedian who'd like to sign as well? :-) --Gnom (diskuse) 9. 2. 2019, 10:11 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - XXI. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté,

v minulém newsletteru jsem sliboval, že příští týden oznámím připravované nové projekty týmu Growth Nadace Wikimedia.

První z těchto nových projektů spočívá v zasílání aktivizačních e-mailů nováčkům, kteří s tím budou souhlasit. ve kterých je software uvítá, doporučí jim mentora nebo ukáže, kolik lidí si přečetlo článek, který editovali. Do budoucna by tento e-mailový systém mohl i doporučovat nováčkům úkoly, kterým by se mohli věnovat.

Druhý z našich nových projektů spočívá ve vytvoření Nástěnky pro nováčky. Zjistili jsme, že velké množství nováčků navštíví svou uživatelskou stránku, ačkoliv je zatím prázdná. Myslíme si, že hledají nějakou nástěnku, podle které se mohou orientovat.

Více detailů o obou projektech se můžete dozvědět v naší zprávě. Jakékoliv dotazy týkající se projektu můžete směřovat na mou diskusi, nebo na můj e-mail.

S pozdravem,

--Martin Urbanec (diskuse), komunitní ambasador české Wikipedie, 12. 2. 2019, 10:12 (CET)

Poděkování[editovat zdroj]

Dobrý den,

děkuji, uznání vždycky potěší. Mám opravdu radost. Co se týká zdrojů, už mi to bylo vytýkáno. Zkusila jsem, ale chce asi jiný způsob práce. Pokusím se v nových článcích uvádět zdroje. Hezký den. --Vlkos1681 (diskuse) 14. 2. 2019, 19:35 (CET)

Nachtmin[editovat zdroj]

Zdravím, z toho důvodu tam je přidaná rozpracovanost. Chápu, že chceš co nejdříve dát článek dohromady, ale na Wiki začínám, takže bych si to zkusil dokončit sám. Ať se to naučím pořádně, a další články jsou na začátku menší paskvily.

Každopádně díky za rady, dost mi pomohly. :) --Jiri.Tmk (diskuse) 17. 2. 2019, 10:18 (CET)

@Jiri.tmk: Ano, chápu ;-) Kdybys potřeboval sněčím pomoc nebo poradit neváhej se na mě obrátit. Díky za tvé články, těším se na další --Khamul1 (diskuse) 17. 2. 2019, 12:06 (CET)

Starověcí Egypťané[editovat zdroj]

Ahoj, díky za info... budu přidávat všechny nově založené články o Starověkém Egyptě mezi "nové články"... Co se zdrojů a editací týče, tak si snažím dávat pozor, ale mám co zlepšovat.

Jinak dnes jsem založil další článek ohledně KV62 (Tutanchamonova hrobka), který zítra rozšířím na něco solidnějšího než subpahýl. Zároveň jsem doplnil do Maji celou jednu sekci o jeho hrobce a trochu jsem přeformuloval jeho tituly a pasáž o životě. Rád bych v tomhle pokračoval i dál + bych pomalu začal přidávat i nějaké věci do Babylonské říše. --Jiri.Tmk (diskuse) 21. 2. 2019, 00:08 (CET)

@Jiri.tmk: Výborně, Maja je teď moc pěkný článek, že jsem mu odebral {{Pahýl}}. Jsem rád že takhle toto téma rozšiřuješ, já se tímto také zabývám. Třeba teď se snažím postupně doplňovat články o všech faraonech, i když někdy o nich nejde napsat víc než tři věty. Jen ti trochu vysvětlím co je subpahýl, {{Subpahýl}} se vkládá do nových článků, které mají moc málo informací, že to nevystačí na jedno heslo a článek bude po 14 dnech smazán. Minimum pro článek jsou dvě věty, al subpahýl může být i článek, který neobsahuje ani základní důležité info o daném tématu. Proto článek KV62 je zatím tak na hraně, ale spíš se jedná o pahýlek. Není úplně zvykem že si autor článku sám vkládá do svého článku subpahýl :-). Text v článku Maja si ozdrojoval úplně skvěle, takhle to má vypadat ;-) S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 21. 2. 2019, 09:23 (CET)