Diskuse s wikipedistou:Khamul1

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Horst (diskuse) 20. 10. 2018, 19:46 (CEST)

Obce na Slovensku[editovat zdroj]

Ahoj. Díky moc za zakládání článků a další editace. Nicméně, v případě slovenských obcí se bohužel jedná o subpahýly, které zde nechceme. Prosím, rozšiř články Beša (okres Levice), Bielovce, Bory (okres Levice), Dolné Semerovce, Domadice a Hokovce o nějaké encyklopedické informace a několik vět, třeba odstavec, aby nemusely být označeny ke smazání. Zároveň prosím nezakládej další obdobné "ultrakrátké" subpahýly. Díky za pochopení. --Harold (diskuse) 10. 11. 2018, 09:40 (CET)

Ahoj, moc se omlouvám, spravím to. Vkládal jsem je základní informace a překvapilo mě že jsou tyto články považovány za subpahýly. Plánuju zakládat další články o slovenských obcí a polepším se :-) Do večera to spravím Khamul1 (diskuse) 10. 11. 2018, 09:51 (CET)

(Pardon, v mém původním příspěvku opraven odkaz na subpahýl.) Infobox a dvě jednoduché věty s definicí článek nedělají, z toho už (naštěstí) česká Wikipedie vyrostla. Články, které jsi předtím založil (např. Charles Jean Marie Barbaroux), jsou fajn. Jinak k těm obcím: dávej pozor na položky v infoboxu, tady jsem provedl vzorové změny, které by asi měly být provedeny u všech výše zmíněných obcí. Díky a těším se na další články. --Harold (diskuse) 10. 11. 2018, 10:57 (CET)
Je pravda že moje články v oboru historie jsou značně kvalitnější. Pokusil jsem se článek o Beše rozšířit zde, bude to stačit? Děkuji za upozornění a za rady. Khamul1 (diskuse) 10. 11. 2018, 12:33 (CET)
Jo, rozsahem myslím ok. Díky. --Harold (diskuse) 10. 11. 2018, 16:17 (CET)

Když vidím tvé články o Slovensku, pro snadnější překlad článků ze slovenštiny lze využí překládacího nástroje. Lze tak založit informačně hodnotnější články. Děkuji za tvé příspěvky. :-) — Draceane diskusepříspěvky 13. 11. 2018, 17:18 (CET)

Děkuji za radu, již jsem to zkoušel na článku Chen Jining. --Khamul1 (diskuse) 13. 11. 2018, 18:56 (CET)
A jak to šlo ? Potřebujete s něčím poradit ? --Podroužek (diskuse) 13. 11. 2018, 19:01 (CET)
Dobře, šlo to bez problémů, akorát by mě zajímalo jestli nejde psát wikitext už v samotném překladači? Nebo se kategorie, infobox atd. musí vždy nutně udělat až po uveřejnění článku? Děkuji--Khamul1 (diskuse) 13. 11. 2018, 19:08 (CET)
Došlo k malému nedorozumění. Vy používáte tento překladač. Já ho nepoužívám, protože moc dobře nepřekládá. Díval jsem se na něho a opravdu nelze (když tak mě může někdo zkušený opravit) psát ve wiki kódu. Možná by šlo stránku překládat na svoje pískoviště a tam pak upravovat ve wiki kódu. Až bude hotový tak jen článek na pískovišti přejmenovat na oficiální název. Kolega Draceane myslel tento překladač, který překládá jen z češtiny do slovenštiny a obráceně. Toto je jiný překladač než jste zatím používal. Musíte postupovat dle pokynů a vložit si překladač na svoji stránku. Objeví se vám v liště v editačním oknu nové tlačítko s česko-slovenskou vlajkou. Je to hodně dobrý překladač. Musíte udělat jen málo oprav. Přepínat můžete mezi wiki kódem a wizual editorem. Snad jsem vám pomohl. --Podroužek (diskuse) 14. 11. 2018, 09:07 (CET)
Pomohl jste mi velmi, děkuji mnohokrát. Koukal jsem na něj a je doopravdy velmi praktický. :-)--Khamul1 (diskuse) 14. 11. 2018, 14:55 (CET)

Muzikál na ledě[editovat zdroj]

Dobrý den, editovali jsme ve stejný okamžik článek Muzikál na ledě a já jsem ho uložil později, proto se vaše editace nechtěně smazaly. Jsem na tabletu a špatně se edituje na dotykové obrazovce. Opravím to až zítra až budu na PC. --Podroužek (diskuse) 17. 11. 2018, 20:49 (CET)

@Podroužek: Dobrý den, vaše editace byla stejně podstatnější, doplním to tam sám. Teď je článek už celkem v pořádku a myslím že šabloně urgentně upravit již neodpovídá, nemyslíte? --Khamul1 (diskuse) 18. 11. 2018, 07:56 (CET)
Dobře nebudu to opravovat. Článek není v pořádku. Chybí mu dva nezávislé zdroje, které pojednávají o muzikálu na ledě jako o formě projevu. Jsou tam reklamní odkazy, odkazy na jednotlivé představení a odkaz na Jindřicha Šimka. Lépe bude vytvořit článek o Jindřichu Šimkovi a tam popsat že muzikál na ledě je jeho nápad, napsat o jeho životě a tak dále... Na to tam zdroje jsou.
Já mám na vás taky otázku. Co vás přivedlo, nebo přimělo ke kontrole posledních změn a vkládání urgentních šablon? Ptám se jen ze zvědavosti, protože jste tady méně jak jeden měsíc a zvládáte editovat články velmi dobře. Vaše odpověď nám pomůže lépe pochopit první kroky nováčků na wikipedii. Děkuji za odpověď. --Podroužek (diskuse) 18. 11. 2018, 09:24 (CET)
Ano, souhlasím tedy že není v pořádku, ale šablona urgentně upravit pro tento případ není, zde je pro požití šablony popis jiný, možná do článku vložit šablonu urgentně ověřit a odkaz na Jindřicha Šimka dát do externích odkazů. Nevím co mě ani k tomu přivedlo, ale prostě se snažím pomoci a poslední změny kontroluji. Takto editovat jsem se naučil sám pouze čtením nápovědy:-) --Khamul1 (diskuse) 18. 11. 2018, 09:55 (CET)
Dobrý den, provedl jsem doplnění a úpravy článku. Jak zjistím a kdo rozhodne, že je již v pořádku a může být odstraněna šablona "Tento článek potřebuje urgentně upravit." Děkuji za pomoc. Hezký den. --Kopejda72 (diskuse) 18. 11. 2018, 11:57 (CET)
@Podroužek:, @Kopejda72:, nahradil jsem to šablonou neověřeno. Na urgentně ověřit určitě není, to je pro takové to případy (z článku urgentně ověřit):"Šablona Urgentně ověřit je určena pro články, u nichž existuje vážná odůvodněná pochybnost o přesnosti nebo pravdivosti v nich obsažených informací podstatných pro samu existenci článku. Zpochybněné informace v článku přitom ani nejsou podloženy věrohodným zdrojem a ani nelze takový zdroj snadno dohledat na Internetu." A není ani na urgentně upravit, ta se týká těchto článků: "Šablona Urgentně upravit se používá tehdy, pokud je článek z hlediska nezasvěceného čtenáře Wikipedie zcela nečitelný a jde jen o nesouvislou směs informací (např. série technických parametrů bez dalšího komentáře o stavbě, seznam skladeb bez dalšího komentáře o albu, shrnutí děje bez dalšího komentáře o knize)." Přikláním se k možnosti neověřeno. Souhlasíte Podroužek?
Příště Kopejda do článku přidejte věrohodnější zdroje a nejen externí odkazy ve formě reklamy na představení. Příště nezapomeňte na kategorie, odkazy v textu a případně na infobox. Těším se na další vaše články. Přeji hezký den --Khamul1 (diskuse) 18. 11. 2018, 12:27 (CET)
@Khamul1:, @Podroužek: Děkuji a souhlasím. Budu se snažit článek ověřit(doplnit další zdroje), doplnit a rozšiřovat o nové informace. Hezký den. --Kopejda72 (diskuse) 18. 11. 2018, 12:46 (CET)
Děkuji, budu se snažit najít další zdroje pro ověření článku. Odkazy v textu jsem se snažil dávat, pokud jsem je nalezl na wikipedii. Toto je můj první článek, budu se snažit jak mi čas dovolí přidávat další a postupně se zlepšovat.--Kopejda72 (diskuse) 18. 11. 2018, 12:46 (CET)
Tak vás tady všechny zdravím. K otázkám. Já sám osobně bych tam dal šablonu Urgentně upravit, ale to teď není důležitý. Do článku se šablona autoritní data nedává, když tam nejsou žádné údaje. Údaje se berou z WikiDat, ale tam zatím není článek založen. Já ho zatím zakládat nebudu, protože nejsem přesvědčen že téma si zaslouží samostatný článek. V závěrečných sekcích nepoužíváme odstavec Zdroje. Šablonu commonscat nepoužíváme , když není na Commons založena kategorie Muzikál na ledě. Podtržené písmena nepoužíváme, wiki odkazy to jsou ty modré slova, používáme v článku jen jednou. Na otázku kolegy Kopejda72. O odstranění šablony rozhoduje zkušený wikipedista, který si musí článek a zdroje projít. Urgentní šablona složí k tomu, aby i ostatní wikipedisté byly upozorněny že článek potřebuje upravit. Kdo bude chtít tak jej upraví a díky úpravám od dalších wikipedistů bude článek podle pravidel. --Podroužek (diskuse) 18. 11. 2018, 14:29 (CET)

Němčinov[editovat zdroj]

Dobrý den. Jsem autorka toho hesla pro Vasilie Němčinova. Vložil jste tam šablonu pro špatný překlad. Představuju skupinu studentů a to heslo je náš projekt. Jsme noví na Wikipedie a taky nejsme Češi, a proto nemůžeme pochopit co je špatně c tím překladem. Byla bych moc ráda, kdybyste ukázali mám ty chyby. Těším se na vaše odpověď. Abyss108 (diskuse) 19. 11. 2018, 12:54 (CET)

@Abyss108: Dobrý den, je výborné, že přispíváte na českou Wikipedii, vaše čeština ale bohužel zatím není na takové úrovni, abyste mohla publikovat. Doporučuji vám spolupracovat s rodilým mluvčím. --Khamul1 (diskuse) 19. 11. 2018, 16:54 (CET)

Dobrý den. Možná, že jste viděl, že jsme opravili to heslo. Jak je ted’ s tím smazáním? Abyss108 (diskuse) 21. 11. 2018, 19:44 (CET)

@Abyss108: Dobrý den, je skvělé, že jste článek upravila, přidal jsem také pár změn. Na smazání již není, ale stále vyžaduje stylistické úpravy, proto jsem šablonu přeložit nahradil šablonou sloh. Příště prosím články nepište tolik heslovitě zde a zde si prohlédněte moje změny. Těším se na nové články! --Khamul1 (diskuse) 22. 11. 2018, 17:23 (CET)

Kategorie[editovat zdroj]

Dobrý den, všiml jsem si, že se věnujete kategorizaci. Práci s kategoriemi urychlí, pokud si v nastavení zapnete udělátko HotCat. Přeji hezký den — Draceane diskusepříspěvky 20. 11. 2018, 15:07 (CET)

Děkuji, již jsem to zkoušel a omylem jsem odstranil kategorii :-) Již jsem to napravil --Khamul1 (diskuse) 20. 11. 2018, 15:18 (CET)
Všiml jsem si tvé editace, takže už asi víš, jak HotCat funguje. Je to celkem užitečný nástroj, několik let už kategorie ani jinak neupravuji. — Draceane diskusepříspěvky 20. 11. 2018, 15:19 (CET)

Jinak musím ocenit originální uživatelské jméno. ;-) — Draceane diskusepříspěvky 20. 11. 2018, 15:20 (CET)

Já se kategorizaci věnuji jen tehdy, když vidím, že v některém tématu je v kategoriích velká mezera, HotCat mi v tom velmi pomůže, ještě jednou děkuji, že mi takto pomáháte. Jsem velký čtenář knih J. R. R. Tolkiena :-) --Khamul1 (diskuse) 20. 11. 2018, 15:33 (CET)

Šablona Urgentně upravit[editovat zdroj]

Kolego, nerad kazím vaše nadšení, ale měl byste trochu více rozmýšlet než vložíte do článku uvedenou šablonu. Články Goodhartovo pravidlo a Hobr si ji podle mého rozhodně nezaslouží (i když každý z jiného důvodu). --RomanM82 (diskuse) 26. 11. 2018, 19:05 (CET)

@RomanM82: Článek Goodhartovo pravidlo zjevně není v pořádku, nejsou zde uvedeny zdroje, bylo by třeba rozdělit článek na více článků a jsou zde další podstatné problémy. Hobr je ale asi doopravdy zralý na rychlé smazání. Děkuji za upozornění, myslím však že u Goodhartova pravidla je toto sporné a je to věc spíše názoru. Příště to před vložením šablony lépe promyslím --Khamul1 (diskuse) 26. 11. 2018, 19:32 (CET)
Ano, problémy tam jsou, ale ne takové aby musel být článek po 14 dnech smazán. Takováto šablona u prvního článku rozhodně nováčka k další tvořivosti příliš nepovzbudí.--RomanM82 (diskuse) 26. 11. 2018, 19:41 (CET)

Gratulace[editovat zdroj]

Děkuji mockrát :-) --Khamul1 (diskuse) 1. 12. 2018, 19:21 (CET)
Přidávám se a nabízím WP:Revertéři. Patroláře zatím ne, nejsi WP:Prověřený uživatel, ale i to by se mohlo změnit (?, ping byrokraty@Tchoř, JAn Dudík, Martin Urbanec:). OJJ, Diskuse 1. 12. 2018, 19:35 (CET)
@OJJ:Děkuji, revertérem i patrolářem bych se stal docela rád, hodilo by se mi to. Co pro revertéra můžu udělat? --Khamul1 (diskuse) 1. 12. 2018, 19:42 (CET)
Přečíst si tu odkazovanou stránku WP:PAR a dle návodu podat kandidátku. ;) OJJ, Diskuse 1. 12. 2018, 19:50 (CET)
Dobře, zkusím to :-) --Khamul1 (diskuse) 1. 12. 2018, 19:58 (CET)

Už můžeš potírat[editovat zdroj]

Na základě úspěšné kandidátky jsem Vám přiřadil právo patroláře a revertéra.

Wikipedia Autopatrolled.svg

Nyní by se Vám měla hesla od neprověřených autorů v seznamu Nových stránek zvýraznit žlutě a na konci každého nového hesla objevit nový odkaz [Označit tento článek jako prověřený]. U editací od neprověřených uživatelů se nově zobrazí odkaz [Označit jako prověřené].

Kliknutím na tyto odkazy se změna či heslo „odžlutí”, prověří. Odžlucené články a editace již nemusí být kontrolovány dalšími lidmi, odžlucuje se tedy po potřebných úpravách či vložení některých urgentních či neurgentních šablon (častá je {{významnost}}) či šablony Copyvia. Převážně na ta pozor.

Wikipedia Rollbacker.svg

V Posledních změnách, Sledovaných stránkách, historiích článků i příspěvcích uživatelů se nově také objeví nový odkaz [rychlý revert], který okamžitě vrátí všechny poslední příspěvky provedené jedním uživatelem a zároveň změnu případně prověří. Prosím, využívejte jej pouze na revertování vandalismů. V nastavení rovněž doporučuji ze začátku zatrhnout možnost Bezpečný rychlý revert (s potvrzením); zvláště na dotykových zařízeních je snadné se ukliknout. Pozor také, pokud vandal edituje z více IP adres/účtů, v takovém případě rollback vrátí pouze příspěvky posledního uživatele a zbytek vandalských editací může v článku zůstat. Gratuluji, užívejte práv s rozvahou.OJJ, Diskuse 4. 12. 2018, 09:46 (CET)

Děkuji mockrát --Khamul1 (diskuse) 4. 12. 2018, 10:22 (CET)
Když něco označíš jako subpahýl, UU apod. – už to můžeš odpatrolovat, protože je zbytečné, aby na to někdo podruhé koukal. Díky za patrolu! — Draceane diskusepříspěvky 9. 12. 2018, 20:23 (CET)
@Draceane: Ano, to je jasné ;-) Můžu se jen tak ze zvědavosti zeptat, jaký článek to byl? --Khamul1 (diskuse) 9. 12. 2018, 20:31 (CET)
Myslím, že ČH Bratislava. — Draceane diskusepříspěvky 9. 12. 2018, 20:32 (CET)
Dobře, příště si dám větší pozor, díky --Khamul1 (diskuse) 9. 12. 2018, 20:41 (CET)

nedodělaný revert[editovat zdroj]

Pozor na nedodělané reverty. --85.70.43.105 8. 12. 2018, 12:02 (CET)

Ano díky, nevšiml jsem si --Khamul1 (diskuse) 8. 12. 2018, 12:08 (CET)

Tip[editovat zdroj]

Ahoj, pokud označíš nějaký vandalismus na smazání, možná tu editaci neoznačuj jako prověřenou, aby to případně správci našli i na RC. Díky za dobrou patrolu. --OJJ, Diskuse 10. 12. 2018, 11:44 (CET)

@OJJ: Ahoj, dobře, příště nebudu označovat. Jinak na patrole je nás zoufale málo, máme mnoho neprověřených článků, ještě ze včerejška a neprověřené editace staré mnoho týdnů --Khamul1 (diskuse) 10. 12. 2018, 11:53 (CET)
Ještě ze včerejška, to je dobrý, mnohdy se označovaly i měsíc staré. :-) Všechny editace prověřit je myslím v našich poměrech nemožné, ale pro zpětnou kontrolu třeba pár hodin to zatím funguje dobře. Předtím platilo sejde z RC, sejde z mysli. :-) --OJJ, Diskuse 10. 12. 2018, 11:57 (CET)
@OJJ: Co nám zbývá :-) Kontrolovat dále, ale více hlídačů by to stejně potřebovalo. Můžu se ještě zeptat, jak označit editace hromadně prověřenými? V nastavení to mám zaškrtnuté, ale nevím jak to udělat v RC. Například dnes, jsem zpátečně označoval včerejší Adámozovi editace, když dělal ten svůj portál a musel jsem dělat každou zvlášť --Khamul1 (diskuse) 10. 12. 2018, 12:23 (CET)
Viz příspěvky a historie stránek. --OJJ, Diskuse 10. 12. 2018, 12:52 (CET)
Díky --Khamul1 (diskuse) 10. 12. 2018, 13:21 (CET)

Editační konflikt[editovat zdroj]

Editační konflikt nebývá vhodné řešit takto. V tomto případě se samozřejmě nic neděje, ale kdybyste něco takového provedl v nějaké vyhrocené diskusi plné emocí, tak tím možná řádně přitopíte :-). --Tchoř (diskuse) 10. 12. 2018, 13:11 (CET)

Ano, jistě :-) Omlouvám se, já bych to v závažnějších situacích neudělal :-) --Khamul1 (diskuse) 10. 12. 2018, 13:20 (CET)

Tommaso Giordani[editovat zdroj]

This painting by Fra Galgario is this https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Portrait_of_a_Knight_of_the_Constantinian_Order_(Fra%27_Galgario). He isn't Tommaso Giordani. It's a fake news--Driante70 (diskuse) 10. 12. 2018, 17:26 (CET)

Všechny neprověřené[editovat zdroj]

Viz [1]. Jinak dneska jsem našel poklad, viz historii skunk pruhovaný. --OJJ, Diskuse 12. 12. 2018, 17:23 (CET)

@OJJ: Seznam všech neprověřených by se doopravdy hodil, díky, ale já to podle toho kódu na diskusi Matěje Suchánka nedokážu zprovoznit, vůbec se v takových věcech nevyznám :-) A ještě se vrátím ke tvému mailu, mám ti teda psát na mail a ne na nástěnku správců? Pokud budu mít žádost k zablokování někoho? --Khamul1 (diskuse) 12. 12. 2018, 17:34 (CET)