Diskuse s wikipedistou:Khamul1

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Od 15. 8. do 22. 8. 2019 wikidovolená.
Znak A-30.svg Předtím, než mi napíšete..
  1. Odstranil jsem Vámi vložený odkaz nebo rovnou celý pokus o článek? Přečtěte si prosím pravidla Externí odkazy, Propagační článek a Co Wikipedie není a 2 nezávislé netriviální věrohodné zdroje.
  2. Odstranil jsem Vámi vložené informace? Přečtěte si pravidla Významnost, Nezaujatý úhel pohledu, Věrohodné zdroje a také Časté chyby.
  3. Editujete bez použití tlačítka Ukázat náhled, ukládáte každou maličkost a byl jste za to zablokován? Přečtěte si svou diskusní stránku, tam se dozvíte, proč je důležité jej používat.
  4. Vložil(a) jste sem text, který byl označen jako Porušení autorských práv? Pošlete povolující mail do WP:OTRS, adresa je permissions-cs@wikimedia.org, je to jediný možný způsob, je skutečně zbytečné posílat mail mně nebo psát sem.
Ušetříte tím mnoho práce a času sobě i mně. Děkuji za pochopení.
Archivy
Archivy:

Obsah

{{Oficiální web}}[editovat zdroj]

Zdravím, všiml jsem si, žes provedl nějaké změny u mnou nedávno vytvořeného článku Pallare. Konkrétně jsem zpozoroval přidání odkazu na oficiální web obce. Každopádně jsem nepochopil, jak se ti to podařilo jen pomocí šablony {{Oficiální web}} - chtěl jsem odkaz stejně tak přidat i u několika dalších článků o obcích v této oblasti, ale neúspěšně. Pokud tomu jsi ochoten chvilku obětovat, mohl bych Tě poprosit o nějaké stručné vysvětlení toho, jak ta šablona funguje? (či, pokud nějaké máš, nějaké další připomínky k článku - článků stejného typu jsem totiž vytvořil asi pět a nerad bych opakoval nějaké závažné (i drobnější) chyby; tedy kromě toho, že články obsahují jen základní informace, plánuji je v budoucnu rozšířit do nějaké hodnotnější podoby)

Díky moc, --ZelvaCZ (diskuse) 11. 4. 2019, 11:45 (CEST)

@ZelvaCZ: Ahoj, rád ti to vysvětlím. Šablona {{Oficiální web}} bere data z wikidat a odkaz na web vytvoří jen v tom případě že oficiální web na wikidatech je. Umíš pracovat s wikidaty? Nebo mám ti je mám ve zkratce také vysvětlit? Na články se kouknu a připomínky ti rád napíšu. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 11. 4. 2019, 12:52 (CEST)

Tomáš Galle - prosba[editovat zdroj]

Ahoj, vypršela doba k doložení 2NNVZ. Tak jestli bys to nemohl smazat. Serious Jano (diskuse) 12. 4. 2019, 16:18 (CEST) Díky Serious Jano (diskuse) 12. 4. 2019, 16:22 (CEST)

@Serious Jano: VyřešenoVyřešeno, --Khamul1 (diskuse) 12. 4. 2019, 16:23 (CEST)

100 wikidní[editovat zdroj]

Řád 100. wikidne

Ahoj Khamûle, dovoluji si ti udělit řád 100. wikidne – jakožto prvnímu českému úspěšnému účastníkovi této výzvy. Zvlášť oceňuji to, že tebou vytvořené články dávají smysl, i když jsou to často pahýlky. (Ona k tomu koncepce výzvy bohužel svádí.) A budu rád, že se teď chystáš spíš na projekt Kvality. ;-) — Draceane diskusepříspěvky 13. 4. 2019, 19:18 (CEST)

@Draceane: Ahoj Draceane, moc ti děkuji za pěkný řád!!! Nejdřív jsem si nejdřív dal předsevzetí že budu zakládat jen plnohodnotné články, nezvládl jsem to, nebyl čas a ani chuť. Teď ve dvou článcích zpracovávám recenze a jeden připravuji na písku. Ještě jednou děkuji a přeji hezký zbytek dne. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 13. 4. 2019, 19:25 (CEST)

Poděkování za opravu mých překlepů[editovat zdroj]

Kolego, opravdu moc a moc děkuji za opravu těch mých šílených překlepů. Nějak se mi to věkem horší. Já je prostě nevidím. ještě jendou děkuji. --Chalupa (diskuse) 15. 4. 2019, 21:44 (CEST)

@Chalupa: Zdravím, není vůbec za co. To já vám děkuji za vaše moc pěkné články, kterými Wikipedii obohacujete. Rovněž děkuji za toto. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 16. 4. 2019, 13:24 (CEST)

Číslované chyby[editovat zdroj]

Ahoj, děkuji za úpravu článků s chybami. Ve shrnutí uvádíš číslo chyby (např. 52). Existuje nějaký seznam chyb? Rád bych přispěl :). --Patriccck (diskuse) 19. 4. 2019, 18:26 (CEST)

@Patriccck: Odpovím za kolegu. viz zde. Já se teď snažím nahrazovat zastaralé šabl. Serious Jano (diskuse) 19. 4. 2019, 18:39 (CEST)
@Serious Jano: Já moc rád odpovím sám, nepotřebuji s tím pomoci. Děkuji --Khamul1 (diskuse) 19. 4. 2019, 18:45 (CEST)
@Serious Jano: Ještě něco: nahrazování starých šablon nepatří pod WP:WCW a taky nepatří mezi chyby. Nicméně je to práce prospěšná a děkuji ti za ní. --Khamul1 (diskuse) 19. 4. 2019, 18:59 (CEST)
Jo, to vím, jen jsem to blbě to..Serious Jano (diskuse) 19. 4. 2019, 19:03 (CEST)
@Patriccck: Ahoj, seznam chyb je zde a jak je opravovat je zde. Dlouho se tomu nikdo nevěnoval, tak jsem se včera rozhodl to napravit. I když jsem už něco přes 200 chyb opravil a můj bot opravil už něco přes 70, je toho stále hodně. Až se seznamy chyb vyprázdní, budu to už jen průběžně kontrolovat a opravovat ty nově vzniklé. Budu rád za tvojí pomoc. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 19. 4. 2019, 18:41 (CEST)
Díky za informace. Nyní mám jiné plány, ale v budoucnu bych klidně s projektem kontroly Wikipedie přispěl. --Patriccck (diskuse) 19. 4. 2019, 19:01 (CEST)

Student[editovat zdroj]

@Serious Jano: Moc děkuju!!! Správce, ale ještě furt student ;-) S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 21. 4. 2019, 14:06 (CEST)

Growth team updates #7[editovat zdroj]

29. 4. 2019, 18:18 (CEST)

Vstup České republiky do EU[editovat zdroj]

Ahoj, už jsem tě upozornil na diskusi kolegy OJJ, také prosím o vyjádření pro/proti tam v diskusi. --Ján Kepler (diskuse) 2. 5. 2019, 07:15 (CEST)

@Ján Kepler: Odpovím stejně jako Jan. Díky, ale nemám zájem. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 2. 5. 2019, 17:05 (CEST)

Vyznamenání – Budovatel třetí rekurze[editovat zdroj]

Pro budovatele článku o budovateli vesnice budovatelů

Ahoj, díky za spolupráci na dotažení Amenhotep I. na úroveň DČ; jako poděkování Ti uděluji Budovatel třetí rekurze v hodnotě jedné Wikikytičky. Těším se na další kvalitní články o faraonech, před Thutmosem I. bych ale nejdříve doprošel Josef Dobrovský. S pozdravem --2. 5. 2019, 23:42 (CEST), Utar (diskuse)

@Utar: Díky moc za recenze i vyznamenání! S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 3. 5. 2019, 08:17 (CEST)

Podezření na porušení autorských práv[editovat zdroj]

Dobrý večer, článek Rudolf Ševeček se shoduje s tímto článečkem a nevím kdo od koho opisoval. Opisující editace jsou od uživatele JS992. Neměl jsem odvahu tam šupnout copyvio. Díky za pomoc. --F.ponizil (diskuse) 5. 5. 2019, 22:16 (CEST)

@F.ponizil: Dobrý den, tak jsem se na to kouknul a popravdě moc nevím. O výše odkazované stránce jsem nikde nenalezl žádné informace, ani datum kdy byla založena, což je klíčové. Podle mého názoru to bylo zkopírované spíše od nás. Na stránce se nenachází znak © ani nic podobného. Nemáme důkazy, že se jedná o copyvio. Já děkuji za postřeh a důvěru. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 6. 5. 2019, 11:10 (CEST)

Kategorizace přesměrování na weby[editovat zdroj]

Zdravím, můžu se zeptat, proč jste odebral z redirectů kategorie? Díky, --Palu (diskuse) 6. 5. 2019, 19:58 (CEST)

@Palu: Omlouvám se, zmýlil jsem se a teď to vidím. Díky za upozornění. Už jsem ty editace vrátil. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 6. 5. 2019, 20:26 (CEST)
Díky za vysvětlení i opravu. S pozdravem, --Palu (diskuse) 6. 5. 2019, 20:51 (CEST)

Chabův Řád[editovat zdroj]

Dobrý den, za článek Chaba, který se dostal mezi DČ ode mne dostáváte toto vyznamenání ve formě Chabova Řádu (určitě, kdyby ještě žil, tak by byl šťastný, že někdo o něm napsal tak dobře propracovaný článek). --Adámoz 12. 5. 2019, 20:56 (CEST)

Chabův Řád
Také se přidávám k poděkování. Tedy, děkuji! --Ján Kepler (diskuse) 13. 5. 2019, 16:45 (CEST)

Call for submissions for the Community Growth space at Wikimania 2019[editovat zdroj]

Welcome to a special newsletter from the Growth team! This special newsletter is not about Wikimedia Foundation Growth team projects. Instead, it is a call for submissions for the Community Growth space at Wikimania 2019. We think that many people who receive this newsletter may have something valuable to contribute to this space at Wikimania. We haven't translated the newsletter, because Wikimania's language is English.

Please see below for the message from the organizers of the Community Growth space at Wikimania.

---

Wikimania 2019 is organized into 19 “spaces”, which are all accepting proposals for sessions. This message comes from the team organizing the Community Growth space.

Since you are interested b Growth team projects, and potentially involved in welcoming newcomers initiatives on your wiki, we would like to invite you to submit a proposal to the Community Growth space because of the actions you’ve done around newcomers on wikis. The deadline for submission is June 1. See below for Community Growth submission topics and session formats. Topics and sessions have to be in English.

In the Community Growth space, we will come together for discussions, presentations, and workshops that address these questions:

  • What is and is not working around attracting and retaining newcomers?
  • How should Wikimedia activities evolve to help communities grow and flourish?
  • How should our technology and culture evolve to help new populations to come online, participate and become community members?

Recommended topics: please see this link for the list for the list of recommended topics. If you do not plan to submit a proposal, you can also suggest additional topics here. If your topic does not fit into our space, remember that there are 18 other spaces that could welcome you sharing your knowledge and perspective.

Types of session. We prefer sessions that are participatory, interactive, promote conversations, and give a voice to parts of our movement that are heard less often. Please see this link for the list of recommended session formats.

Poster submissions. Posters are also a good way to introduce a topic, or show some results of an action. Please consider submitting one!

More information about the Community Growth space, topics, and submission formats is available on the proposal page.

Please submit your proposal. The reviews will happen at the beginning of June.

If you have questions about Wikimania in general, please ask them on the Wikimania wiki.

On behalf of the Community Growth leadership team, Trizek (WMF), 16. 5. 2019, 13:44 (CEST)

Přejmenování podstránky na Portál:Šachy[editovat zdroj]

Ahoj, tvoje přejmenování beru jako nesprávné. ´Návrhy budoucích zajímavostí´ je lepší než ´Návrhy´, hlavně protože ´návrhy´ nemluví o čase (budoucí, minulý). Prosím tedy o přehodnocení. --Ján Kepler (diskuse) 24. 5. 2019, 14:54 (CEST)

@Ján Kepler:Ahoj, viz také Wikipedie:Zajímavosti/Návrhy. Nechápu, jak by se návrhy rozlišovaly jako minulé či budoucí. Není třeba tak dlouhý název, tento to vystihuje dobře. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 24. 5. 2019, 15:08 (CEST)
Asi proto, že se v tom lépe vyznám ;) Ale to je jedno. Zdraví --Ján Kepler (diskuse) 24. 5. 2019, 15:13 (CEST)

Omluva za chyby[editovat zdroj]

Ahoj, chci se omluvit za ty chyby, které jsi mi dnes napsal. Víš, já se bojím, že bych třeba něco pokazil, tak jsem hodně opatrný radši. Děkuji a hezký zbytek večera. BYLJEDNOUJEDENJEZ (diskuse) 27. 5. 2019, 19:34 (CEST)

@BYLJEDNOUJEDENJEZ: Ahoj, není třeba se omlouvat. Vyplňovat shrnutí editace a používat náhled je velmi žádoucí. Shrnutí proto, aby ostatní wikipedisté alespoň přibližně věděli, co jsi na stránce změnil a používat náhled, aby si nedělal moc malých editací za sebou, které by zahltily poslední změny a historii články. Díky! Pokud by si s čímkoli potřeboval pomoc nebo poradit, neváhej se na mě obrátit. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 27. 5. 2019, 19:41 (CEST)

Otázka od wikipedisty Mgr. Radomil Čech (28. 5. 2019, 15:54)[editovat zdroj]

Jsem již starší člověk a nemohu se stále zorientovat a dělám asi mnoho chyb.Omlouvám se, asi jsem tedy nazajímavý nevýznamný/se svým životopisným článkem.

Mgr. Radomil Čech (diskuse) 28. 5. 2019, 15:54 (CEST)

@Mgr. Radomil Čech: Dobrý den, významnost článku je třeba doložit dvěma nezávislými, (Nelze dokládat významnost např. nějaké osoby jejími osobními stránkami nebo významnost firmy jejími „oficiálními“ stránkami) netriviálními (Mělo by se jednat o širší pojednání o tématu) a věrohodnými zdroji (Zdroj by měl být publikovaný věrohodnými a všeobecně uznávanými subjekty a institucemi), viz stránka WP:NNVZ. K přečtení doporučuji především stránku Wikipedie:Autobiografie, Wikipedie není biografickým slovníkem, ani nástrojem pro propagaci čehokoli a kohokoli. Také je třeba aby byl článek psán v nezaujatém úhlu pohledu. Kdybyste potřeboval s čímkoli pomoci nebo poradit neváhejte se na mě obrátit. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 28. 5. 2019, 16:12 (CEST)

Indef[editovat zdroj]

Ahoj, co je to indef? --Patriccck (diskuse) 29. 5. 2019, 15:36 (CEST)

@Patriccck: Ahoj, indef je zablokování uživatele do odvolání. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 29. 5. 2019, 15:40 (CEST)
Ok, díky za vysvětlení. Je možné zablokovat celou IP vandala (sám vandal psal, že jsme ho tu viděli již několikrát)? Mimochodem, hlídání posledních změn mě začíná bavit :). --Patriccck (diskuse) 29. 5. 2019, 15:42 (CEST)
@Patriccck: To bohužel nejde, protože IP se do odvolání neblokují, a správci IP adresu, ze které uživatel edituje, nevidí. To by si musel požádat revizory, nejsem si však jist, jestli by tomuto přání vyhověli. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 29. 5. 2019, 15:51 (CEST)

@Patriccck: Hezké odpoledne přeji, též mám často problém pochopit místní zkratky. Někdo mi poradil, že existuje slovníček. Přeji hezký den. --F.ponizil (diskuse) 29. 5. 2019, 15:59 (CEST)

Česká barmanská asociace[editovat zdroj]

Přidal jsem zdroje Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Česká barmanská asociace. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --CleverOwl (diskuse) 31. 5. 2019, 09:11 (CEST)

@CleverOwl: Dobrý den, šablonu {{Významnost}} jsem odebral. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 31. 5. 2019, 16:09 (CEST)

Vyznamenání – Erb dobyvatelů[editovat zdroj]

Erb hodný pravého dobyvatele

Ahoj, díky za spolupráci na dotažení Thutmose I. na úroveň DČ; jako poděkování Ti uděluji Erb dobyvatelů v hodnotě jedné Wikikytičky. A díky, že se poslední dobou opět zapojuješ do recenzování. Chystáš se postupně na všechny faraony? S pozdravem --2. 6. 2019, 12:54 (CEST), Utar (diskuse)

@Utar: Ahoj, moc díky za vyznamenání i za recenze. Vždycky mě tvoje originální vyznamenání moc potěší. Faraonů je velmi mnoho, takže zpracovat všechny je téměř nereálné, ale budu se o to snažit. Rozhodl jsem se, že se od teď budu snažit zpracovat nejen faraona, ale i jeho hrobku, významné stavby, rodinu, umělecká díla z jeho doby, jeho hodnostáře a celkově dobu ve které vládl. Aktuálně mám rozdělaného Snofrua a jeho pyramidy. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 2. 6. 2019, 19:15 (CEST)

Ahoj, také ti děkuji. Faraona ode mne na oplátku dostaneš, neboj, ale lenost je lenost. :-) Jinak zpracovávat komplet během faraonovy vlády je zajímavé a též ti za to děkuji. S pozdravem --Ján Kepler (diskuse) 2. 6. 2019, 19:24 (CEST)

@Ján Kepler: Ahoj, není zaco. Za komplet zpracování faraonovy vlády mi neděkuj, ještě jsem to neuskutečnil. Pokusím se o to právě u Snofrua. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 3. 6. 2019, 11:38 (CEST)

Pomoc s články[editovat zdroj]

Ahoj kolego, všimhl jsem si že jsi mi na mém pískovišti konkrétně u Zebry Böhmova pomohl. Nechtěl by jsi mi pomoct se všemi články? Já bych to bral jako čest kdyby mi pomáhal někdo tak zkušený jako jsi ty. Kdyby náhodou tak posílám odkaz na pískoviště a můžeš hned upravovat třeba u jelena siky. Děkuji s pozdravem --Adam8768 (diskuse) 5. 6. 2019, 18:06 (CEST)

Jo ještě ten odkaz - [1]

@Adam8768: Ahoj, kouknu se na to. Dokážu to zhodnotit jen z formálního hlediska, v zoologii se nevyznám. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 5. 6. 2019, 19:13 (CEST)

Jasně děkuji --Adam8768 (diskuse) 6. 6. 2019, 15:18 (CEST)

Červená pyramida[editovat zdroj]

Ahoj, jestli chceš NČ, dej ji rovnou do NNČ, je to rychlejší proces. --Ján Kepler (diskuse) 9. 6. 2019, 16:04 (CEST)

@Ján Kepler: Ahoj, máš pravdu. Co nejdříve to udělám. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 9. 6. 2019, 19:34 (CEST)

Growth team updates #8[editovat zdroj]

13. 6. 2019, 11:02 (CEST)

Aktivita patrolářů a revertérů[editovat zdroj]

Ahoj, kdysi jsi mi poslal odkaz na aktivitu správců české Wikipedie za posledních (myslím) 100 dní. Existuje něco podobného i pro patroláře a revertéry? --Patriccck (diskuse) 17. 6. 2019, 20:11 (CEST)

@Patriccck: Ahoj, dřív tu Martin Urbanec provozoval žebříček počtu odpatrolovaných editací za posledních 100 dnů zde. Už to delší dobu ale nefunguje a o něčem jiném nevím. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 17. 6. 2019, 20:15 (CEST)
Díky za připomenutí, že to stále nefunguje. No nic, jdu pokračovat v pátrání, proč. --Martin Urbanec (diskuse) 17. 6. 2019, 22:00 (CEST)
Hotovo Hotovo.Hotovo Už by mělo fungovat :). --Martin Urbanec (diskuse)

Kester Bayne[editovat zdroj]

Na takovou katastrofu {{kategorizovat}}? :-) Vždyť je to urážka encyklopedické tvorby... OJJ, Diskuse 22. 6. 2019, 07:41 (CEST)

@OJJ: To já neprověřil, jen jsem na to narazil v RC a viděl jsem, že to je bez kategorií. Text jsem nekontroloval, proto jsem neprověřoval. --Khamul1 (diskuse) 22. 6. 2019, 07:46 (CEST)

Řád Karla IV.[editovat zdroj]

@Jann: Děkuju! Tentokrát to nebude faraon, ale český král. K výročí zavraždění Václava III. připravuju další nejlepší článek. Kdybyste proti tomu nic neměl, můžeme si tykat. Také přeji pěkný den. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 28. 6. 2019, 18:31 (CEST)

Otázka od wikipedisty Vacoun (2. 7. 2019, 11:41)[editovat zdroj]

Dobrý den, mám osobní stránku na Wikipedii, ale při hledání pomocí Google se zobrazí chybná fotka (pravděpodobně automaticky z nějakého Linkdin profilu). Zkuste na desktopu zadat Jan Vacek tenis a uvidíte popsaný problém. Poradíte mi, jak to opravit?

Vacoun (diskuse) 2. 7. 2019, 11:41 (CEST)

@Vacoun: Dobrý den, moc rád bych Vám pomohl, ale s tímto si nevím rady. Je to problém Googlu, nikoli Wikipedie. Zkuste napsat tam, nebo se obrátit na celou komunitu Wikipedie prostřednictvím stránky Potřebuji pomoc. Kdyžtak ať mě někdo z kolegů opraví nebo doplní.@Martin Urbanec: S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 2. 7. 2019, 12:30 (CEST)
Pod diskutovaným infoboxem je tlačítko "zpětná vazba" - na to stačí kliknout, potom kliknout na konkrétní chybnou informaci a tu okomentovat. Google potom pravděpodobně sjedná nápravu. S pozdravem, --Palu (diskuse) 2. 7. 2019, 12:41 (CEST)
@Palu: Děkuju za doplnění --Khamul1 (diskuse) 2. 7. 2019, 12:45 (CEST)

Domovská stránka nováčků: Nově se můžete nováčkům představit[editovat zdroj]

Milí mentoři,

ze všeho nejdříve bych vám rád poděkoval, že jste se rozhodli nováčkům pomoci odpovídáním na jejich otázky položené skrz Domovskou stránku nováčka. Zatím to vypadá, že Domovská stránka plní svou roli a alespoň některým nováčkům skutečně pomohla - nebo je přiměla udělat to, co bychom chtěli, aby udělali. Tak třeba, bez Domovské stránky má potvrzený e-mail v nastavení jen asi 30 % nováčků, díky Domovské stránce to ale udělá dokonce 60 % nováčků - nejspíše proto, že Domovská stránka upozorní nováčka, že e-mail je nutný potvrdit kliknutím na odkaz zaslaný do e-mailové schránky.

Jako jedno z vylepšení implementoval Growth tým Nadace Wikimedia možnost mentorů se nováčkům představit svou vlastní větou, která se nováčkům zobrazí namísto výchozí "Tento zkušený wikipedista ví, že jste noví, a může vám pomoci s editováním.". Způsob, jak tuto větu do seznamu mentorů dostat, je popsán na MediaWiki.org.

V případě jakéhokoliv dotazu týkající se Domovské stránky i čehokoliv dalšího mě neváhejte kontaktovat.

S pozdravem,
Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 12. 7. 2019, 14:46 (CEST)

Dotaz na copyvia na pískovištích[editovat zdroj]

Dobrý den, jak mám postupovat, pokud najdu copyvio na uživatelském pískovišti (např. ) podle 1 ? Označit jako normální copyvio, nebo je jiný postup? Díky. S pozdravem —— MrJaroslavik (diskuse) 22. 7. 2019, 16:59 (CEST)

Ahoj, kolega editoval naposledy před více než dnem, takže zareaguji. Pro copyvia platí stejné podmínky ve všech jmenných prostorech včetně pískovišť (označit šablonou a zařadit do seznamu), WP:NOCOPYRIGHT.--Kacir 22. 7. 2019, 17:22 (CEST)
@MrJaroslavik: Dobrý den, omlouvám se za pozdní reakci a děkuji Kacirovi za odpověď. Od zítřka jsem k dispozici. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 22. 7. 2019, 22:34 (CEST)

Growth team updates #9[editovat zdroj]

23. 7. 2019, 16:26 (CEST)

Václav III.[editovat zdroj]

Dávám ke zvážení jiné rozložení obrázků. Jsou všechny vpravo.:(--Meluzína (diskuse) 28. 7. 2019, 16:01 (CEST)

@Meluzína: Dva jsem dal nalevo. Úplně bych to s tím nepřeháněl, lepší se mi zdají napravo − text je poté plynulejší --Khamul1 (diskuse) 28. 7. 2019, 16:29 (CEST)
Už lepší.:) jeho otec to má taky na obou stranách a vypadá to líp. --Meluzína (diskuse) 28. 7. 2019, 16:53 (CEST)

Otázka od wikipedisty Zdenka D (30. 7. 2019, 11:51)[editovat zdroj]

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je kurz Senioři píší Wikipedii nějak zpoplatněný a pokud ano, kolik by stál? Děkuji za odpověď a s pozdravem Zdenka Danešová --Zdenka D (diskuse) 30. 7. 2019, 11:51 (CEST)

@Zdenka D: Dobrý den, díky za zájem, všechny kurzy jsou zdarma. Více na Wikipedie:Senioři píší Wikipedii. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 30. 7. 2019, 12:28 (CEST)

Rada při mentorování[editovat zdroj]

Milí mentoři,

při čtení otázek z Domovské stránky a vašich odpovědí jsem si povšiml, že někteří z vás radí, že po kliknutí na červený odkaz (nový článek, pískoviště) je třeba se přepnout na záložku Založit, aby se spustil vizuální editor. Chtěl bych všechny upozornit, že Wikipedie nyní při kliknutí na červený odkaz spustí editor, který nováček naposledy použil - a pokud jde o první editaci, tak se spustí vizuální editor. Upozorňuji vás na to, abyste své odpovědi mohli této skutečnosti přizpůsobit.

Zároveň si také dovoluji připomenout, že už před delší dobou napsal tým Growth doporučení při komunikaci s nováčky. V případě, že máte jakékoliv otázky týkající se nejvhodnějšího postupu při mentorování či toho, jak fungují produkty týmu Growth, nebo máte k naší aktivitě libovolnou připomínku či komentář, ozvěte se mi.

S pozdravem,
--Martin Urbanec (talk) 3. 8. 2019, 14:05 (CEST)

Jak co nejlépe poradit nováčkům?[editovat zdroj]

Milí wikipedisté,

tuto zprávu Vám posílám proto, že jste se buď zapsal(a) jako mentor anebo často odpovídáte na otázky na stránce Potřebuji pomoc. Nadace Wikimedia uvažuje o uspořádání školení pro mentory, které by se zaměřovalo na to, jakým způsobem je nejlepší nováčkům pomáhat, jak mohou nováčci reagovat na zprávy od zkušenějších wikipedistů apod. Školení by bylo v češtině a uskutečnilo by se pravděpodobně někdy koncem září. Rád bych se vás touto zprávou zeptal, zda byste o školení měli zájem. Pokud ano, rád bych vás požádal, abyste mi co nejrychleji dali vědět na mou diskusi nebo na e-mail murbanec-ctr@wikimedia.org.

Děkuji mnohohrát,
--Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 5. 8. 2019, 22:23 (CEST)

Otázka od wikipedisty Moonboy fan (15. 8. 2019, 17:03)[editovat zdroj]

Jak zjistím nějaké informace? --Moonboy fan (diskuse) 15. 8. 2019, 17:03 (CEST)

Dobrý den Moonboy fan, vzhledem k tomu, že má uživatel Khamul1 wikidovolenou, tak odpovím za něj. Informace můžete zjistit například na internetu, nebo v různých knihách. Pomohl jsem Vám? --Patriccck (diskuse) 20. 8. 2019, 20:18 (CEST)

Příliš dlouhý popisek[editovat zdroj]

Ahoj, na Wikipedie:Potřebuji pomoc/Mentoři máš příliš dlouhý popisek, nováčci ho nevidí celý. Maximální délka je 240 znaků. Zavedl jsem editační filtr, který bude další mentory varovat před dlouhými popisky :). --Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 16. 8. 2019, 15:10 (CEST)