Wikipedie:Zkušenosti nových wikipedistů/Nástěnka mentora

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Zkratka:
  • WP:NEE/MENTOR

Nástěnka mentora je probíhajícím projektem týmu Growth Nadace Wikimedia, který má mentorům usnadnit mentorování nováčků, například pomocí rad o vhodné komunikaci s nováčky či zobrazením přehledu mentorovaných příslušného mentora.

Za účelem přípravy tohoto projektu bylo v průběhu ledna a února 2021 uskutečněno několik interview s mentory z různých projektů, kde se jich designérka nástěnky ptala na nástroje, které by jim usnadnily jejich práci. Na základě těchto diskusí bylo vytvořeno několik modulů, které by mohly být obsaženy v připravované nástěnce mentora.

Obdobně jako domovská stránka nováčka, i Nástěnka mentora se bude skládat z několika modulů, které budou poskytovat různé funkce. Tým Growth připravil seznam následujících devíti modulů, které by mohly být vhodné k zařazení. Do první verze nástěnky mentora se ale nemohou dostat všechny.

V březnu roku 2021 o projektu probíhala komunitní konzultace, v rámci které se mohli mentoři vyjádřit ke konkrétnější podobě nástěnky mentorů. Průběh komunitní konzultace je popsán na příslušné podstránce.

Od dubna 2021 je nástěnka mentora týmem Growth aktivně vyvíjena. První její verze bude nasazena pouze s modulem M1 (přehled mentorovaných); další moduly budou do nástěnky přidávány postupně.