Wikipedie:Zkušenosti nových wikipedistů/Domovská stránka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Zkratka:
  • WP:NEE/HOMEPAGE
Videopředstavení Domovské stránky (bez zvuku, české titulky)

Domovská stránka je projektem týmu týmu Growth Nadace Wikimedia, nasazená na české Wikipedii počínaje zářím 2019 (počátek A/B testování, tj. vidí ji polovina všech nových uživatelů). Domovská stránka se má stát centrem pro nováčky, které jim vysvětlí a ukáže, co pro přispívání na Wikipedii potřebují vědět. Nováčci mohou Domovskou stránku navštívit pomocí odkazu ze svého uživatelského jména v pravém horním menu (uživatelská stránka je pak přístupná skrz záložku).

Domovská stránka se skládá z několika modulů:

Ruční aktivace[editovat | editovat zdroj]

Chcete-li si tento nástroj vyzkoušet, můžete si ho zapnout ve svém nastavení na kartě Údaje o uživateli: Zobrazit Domovskou stránku nováčka. Domovskou stránku pak lze nalézt jako další záložku uživatelské stránky, která je přístupná odkazem v pravém horním menu, případně lze i nastavit, že Odkaz na uživatelské jméno vede na Domovskou stránku nováčka. Více informací najdete na MediaWiki.org.

Mají být Editační tipy hlavní součástí Domovské stránky?[editovat | editovat zdroj]

V dubnu 2020 jsme uvažovali o zvětšení části, která se věnuje Editačním tipům. Možné návrhy jsou v galerii. Připomínky bylo možné uvádět na diskusní stránce.


Před nasazením Editačních tipů v prosinci 2019 navrhoval poslední krok modulu Začněte tady vytvoření uživatelské stránky.