Diskuse s wikipedistou:RomanM82

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tosca - hlasování o nejlepší článek[editovat zdroj]

Zdravím, tak jsem Tosku nominoval mezi nejlepší (dle vaší rady), 14 dní uběhlo bez připomínek, můžete nyní hlasovat Wikipedie:Nominace_nejlepších_článků/Tosca. Děkuji. --Pavouk (diskuse) 26. 10. 2017, 22:32 (CEST)

Česko-slovenská Wikipedie[editovat zdroj]

Ahoj, mohl bych tě prosím poprosit o nový test překládacího nástroje Česko-slovenské Wikipedie? Je šance, že by to mohlo zase uspokojivě fungovat, tak jsem ho zase zapnul a potřebuji, aby to i někdo jiný než já vyzkoušel – a dal mi zprávu, zda a jak mu to funguje. --Blahma (diskuse) 19. 11. 2017, 22:56 (CET)

zkusil jsem přeložit článek Ministerstvo zemědělství (Prozatímní státní zřízení) - vypadá to, že nástroj funguje s následujícími omezeními - nebyla přeložena šablona Citácia Harvard, nevkládá mezery mezi předložku v a následující slovo @Blahma: --Petr1888 (diskuse) 20. 11. 2017, 08:27 (CET)
@Petr1888: Děkuji za otestování. To jsou myslím staré známé problémy, z nichž to „v“ by snad šlo nějak poměrně snadno vyřešit. V této fázi mi šlo hlavně o to, jestli se překladač přeci jenom umoudřil a mohl bych tedy svůj nástroj opět spustit (v což jsem původně už ani nedoufal). Pokud mi přijatelnost současných výstupů potvrdí ještě jeden další wikipedista, prohlásím nástroj za opět v provozu. --Blahma (diskuse) 20. 11. 2017, 09:42 (CET)
@Blahma: Přeložil jsem teď v podstatě náhodný článek Gymnázium Andreja Sládkoviča a funguje to (akorát ten originální článek není moc dobrý). Super!!! Mohlo by to umět přeložit citační šablony, to by bylo velké usnadnění práce. --Pavouk (diskuse) 20. 11. 2017, 20:07 (CET)
@Blahma: Ahoj, díky za zprovoznění. Zkusmo jsem přeložil Aliance čtyř, jsou tam menší chyby, ale celkově je to funkční.--RomanM82 (diskuse) 20. 11. 2017, 20:17 (CET)
Výborně! Uvedu nástroj opět do provozu. A velké díky Pavoukovi, který mne na nový stav prvotně upozornil! --Blahma (diskuse) 20. 11. 2017, 21:25 (CET)

Wikifotografové[editovat zdroj]

ahoj, zdravím všechny z vás, kteří fotíte/fotili jste pro Wiki, tady Kuba Holzer, od listopadu manažer pro multimédia v české Wikimedii.

---To, že vám píšu přes wikipedii, znamená, že nemám váš email. Pošlete mi ho prosím, pokud chcete, abych vás zařadil do databáze wikifotografů, kterou vytvářím a mohl vás oslovovat hromadně (můj mail: jakub.holzer@wikimedia.cz).---

Budu mít na starost komunitu wikifotografů, organizaci různých (foto)akcí a taky projekt GLAM. Budu vám také občas psát o foto-novinkách, akcích etc. (Na konci mailu je seznam fotografů. Pokud tam nějaký váš kolega chybí, dejte mi prosím vědet).

Dnes mám pro vás dvě zprávy:

V sobotu 16.12. uspořádáme celodenní foto workshop v Praze zaměřený na focení předmětů v interiéru (máme nový fotostan). Mimopražským zaplatíme nocleh, ať nejsou znevýhodněni. Pokud o uvažujete o účasti, napište se prosím k termínu 16.12. sem: https://doodle.com/poll/7kmy5ctzibni7u6p ať víme, kolik nás bude. Momentálně přemýšlíme nad tím, co fotit - po vzoru francouzské Wiki bychom mohli fotit jídlo nebo třeba nějaké přírodniny etc. Cokoli, na co se nevztahují autorská práva. Napadá vás něco? Sem s tím! Také hledáme lektora. Pokud máte tipy, nebo si na vedení kurzu sami troufáte (může vás být i víc), dejte mi prosím vědět.
Dále 27.11. končí naše foto soutěž Czech Wiki Science Competition 2017 (https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Czech_Wiki_Science_Competition_2017_in_the_Czech_Republic). Pokud máte nějaké fotky z oblasti vědy (soutěžní kategorie jsou opravdu široké), určitě se zúčastněte. Nejlepší fotky odměníme (zřejmě nějakými fotovouchery) na Wikikonferenci 2.12. Budeme rádi, když o soutěži řekněte svým známým nebo ji budete jakkoli šířit.

Díky, zdraví vás Kuba

--

Jakub Holzer projektový manažer pro multimédia jakub.holzer@wikimedia.cz +420 728 891 602

Wikimedia Česká republika

Wikifotografové v databázi: Akron Atilla Atriplexmedia BenS BilaVrana Blahma dakur DavidSchuller fat frettie gampe gotyna Hadonos HanaKasparikova Horst cheva chmee2 jagro jakubac2517 jan.kamenicek JanPolak Jedudedek JiriGaluska JiriMatejicek JirkaDl Jirmina Jirrka jklamo johule juandev kankovaa Kesule krvesaj limojoe Midonek packa palickap Pastorius Petr1888 PetraPejsova podzemnik Rigel Richenza sandwort Stribrohorak svajcr TomasMerta vejr vildungova Vojtech.dostal walter_klosse YjM --Jakub Holzer (WMCZ) (diskuse) 24. 11. 2017, 15:53 (CET)

Lanžhot[editovat zdroj]

Verze, na kterou jste revertoval, obsahuje jeden historický nesmysl a to ten, kde stojí, že Lanžhot byl jedinou pohraniční obcí, která zůstala v Československu. Zajímalo by mě, ze kterého prstu si to pisatel vycucal... A za druhé tam chyběly mnou vložené podstatné informace, které jste smazal, informace, které jasně vyplávají z dobové PK mapy, jakož i protektorátního vydání mapy ze třetího vojenského mapování, na nichž je hranice protektorátu vedena katastrem Lanžhotu. --Kirk, Morava :-) (diskuse) 27. 12. 2017, 12:06 (CET)

Zdravím. Zdrojování mapami není reference, ale vlastní výzkum, čehož byste se jako dlouholetý editor měl být schopen vyvarovat. Wikipedie je stavěna, jak jistě víte, na ověřitelnosti.--RomanM82 (diskuse) 27. 12. 2017, 12:11 (CET)
Věrohodné úřední mapy, kde jsou jednoznačně dané údaje nejsou neověřitelné, takže nevykládejte pohádky. --Kirk, Morava :-) (diskuse) 27. 12. 2017, 12:32 (CET)
Když nějaký historik něco opomene napsat a výsledkem jsou nesmysly, tak je jeho dílo podřadné, takže tu nevykládejte nesmysly. --Kirk, Morava :-) (diskuse) 27. 12. 2017, 12:35 (CET)
Následující mapa s protektorární hranicí na Náchodsku - ostatně viz púřiložené vysvětlivky, dokládá že pohraniční obec Malá Čermná zůstala v protektorátu, takže se tu neohánějte irelevantními tvrzeními. --Kirk, Morava :-) (diskuse) 27. 12. 2017, 12:38 (CET)

Společnost[editovat zdroj]

Prosím, vrátil jsem kategorii Společnost k Futuriánům. na Wikipedii je společnost definována jako skupina: Společnost je skupina jednotlivců, která je charakterizována společnými zájmy a může mít i svou vlastní kulturu a instituce. Zdraví --Chalupa (diskuse) 5. 1. 2018, 21:27 (CET)

Nástroje a meze na stránce Umělá inteligence.[editovat zdroj]

Vážený kolego,

můj příspěvek "Nástroje a meze" považujete za málo srozumitelný. Pro srozumitelnost sdělení existují pravidla:

- Všechny, ve sdělení použité, odborné pojmy musí být pro příjemce (čtenáře) dostupné. Buď ve sdělení zavedené a vysvětlené, nebo uvedeny odkazy na tyto pojmy.

- Výstavba sdělení musí odpovídat logice lidského chápání.

Ještě je tu další faktor: Studiem určitého oboru si člověk "oborově" formuje myšlení, takže sdělení blízké svému oboru chápe snadněji, vzdálené méně snadno.

Věnoval jsem této problematice stovky hodin, věnujte, prosím, mému příspěvku třeba jen jednu hodinu, a sdělte mi, čemu v mém příspěvku nerozumíte, a co myslíte, že je v příspěvku nedostatečně vysvětleno. Rád to doplním a vysvětlím. Téma denně v průměru navštíví 70 lidí, jejich názory ovšem neznám.

Já se uvedenou problematikou zabývám již dlouho, mnohokrát jsem ji promyslel a uvedl v několika publikacích. Jsem tedy v zajetí svých myšlenek, a rád uvítám vhodnou zpětnou vazby, která mne z něj trochu vymaní. Požádám několik kolegů (systémového inženýra, matematika a humanitně zaměřeného pracovníka) o přečtení tohoto mého příspěvku, a o připomínky. Názory takto rozmanitě zaměřených lidí umožní problém objektivizovat.

                                  Pěkný den Kremen (diskuse) 7. 1. 2018, 16:29 (CET)
Dobrý den. Asi takto: zkuste si představit že článek čte středoškolák s vágním povědomím o tom co je umělá inteligence. Takovíto lidé budou hledat informace na wikipedii. Určitě ne odborníci na danou problematiku.--RomanM82 (diskuse) 7. 1. 2018, 20:31 (CET)

Google pravda[editovat zdroj]

Romane, namísto přesměrování jsi stránku rovnou překřtil. Nevím, zda Tě napadlo, že jsem naprosto vědomě založil stránku pod tímto názvem. Domnívám se, že jsi mohl alespoň předběžně položit dotaz. --DRobert (diskuse) 14. 1. 2018, 18:37 (CET)

Zdravím. Ano, napadlo, přesto se mi nový název zdál „vhodnější“. Více v diskuzi.--RomanM82 (diskuse) 14. 1. 2018, 18:48 (CET)

Práva patroláře[editovat zdroj]

Zdravím, neuvažoval jste o požádání o práva patroláře? Umožní Vám to vidět jen neprověřené články v seznamu Special:NewPages a můžete tak pomoci komunitě Wikipedie ve zmenšení množství článků, které je třeba prověřit. --Martin Urbanec (diskuse) 3. 2. 2018, 18:27 (CET)

Díky za nabídku, popřemýšlím.--RomanM82 (diskuse) 3. 2. 2018, 18:47 (CET)

Nadvšenec[editovat zdroj]

Zdravím. Děkuji vám za založený rozcestník Starman. Kdybych věděl, že ho tu na Wikipedii nemáme a kdybych mohl zakládat rozcestník odkazující třeba jen na jednu stránku, pak bych založil. Co se dá dělat, „vyfoukl“ jste mi ho, ale jsem rád, že tu. Už jen kvůli legendarání písni od Bowieho :). Pokračujte v tvorbě ;). --Nadvšenec (diskuse) 28. 1. 2018, 21:40 (CET)

Díky. Na tu písničku jsem myslel, pokusím se udělat malý článek.--RomanM82 (diskuse) 20. 2. 2018, 23:00 (CET)
Víte já nemohu zakládat článek s méně než 8 větami, ale i tak budu rád, když mi „vyfouknete“ i toto a založíte, jak sám říkate, malý článek o této písni :). Ne, dělám si do jisté míry jen legraci, věřím, že by byl v lepší podobě od vás než ode mě ;). --Nadvšenec (diskuse) 21. 2. 2018, 16:16 (CET)

Kostel svatého Petra (Vrboska)[editovat zdroj]

Dobrý den, pokud jste přesunul, prosím též o opravy linků. Díky! --Gampe (diskuse) 28. 9. 2018, 15:15 (CEST)

Zdravím, byl jste rychlejší. Lépe pojmenovávat rovnou v tomto tvaru, vzhledem k úzu na zdejší Wikipedii by to stejně někdo přesunul.--RomanM82 (diskuse) 28. 9. 2018, 18:02 (CEST)

Uzavírání DČ[editovat zdroj]

Dík za to, že procházíte starší návrhy! Snad elán vydrží. Jen kdybyste narazil na ediakarskou faunu, tu jsem chtěl ještě někomu erudovanému nechat pročíst, nikdo bohužel nechtěl pročíst. OJJ, Diskuse 28. 9. 2018, 19:43 (CEST)

Není zač, snažím se zařazovat víceméně (podle mně) bezesporné případy. Na tu faunu si asi netroufnu, nechám to na znalejších.--RomanM82 (diskuse) 28. 9. 2018, 19:50 (CEST)

Havlíčkovy sady[editovat zdroj]

Díky moc za připomínky, upraveno podle nich.Jirka Dl (diskuse) 7. 10. 2018, 07:38 (CEST)

Lednička[editovat zdroj]

Jde jen o marginální detail. Posunul jste šablonu "Zdroj?" v článku Lednička na konec věty o "bílém sexu", tj. hned za zdroj, který tam k "bílému sexu" je a zdá se být v pořádku. Takže mi to umístění přijde nelogické (zdroj těsně před šablonou nezpochybňujeme). Já jsem vědomě šablonu zdroj dal za tvrzení o "orgasmu před ledničkou"; přijde mi, že to tvrzení se běžně nepoužívá, jen v jednom časopiseckém článku. Ale je to prkotina a v zásadě nestojí za řeč. Zdraví --Svenkaj (diskuse) 22. 10. 2018, 09:55 (CEST)