Diskuse s wikipedistou:RomanM82

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tosca - hlasování o nejlepší článek[editovat zdroj]

Zdravím, tak jsem Tosku nominoval mezi nejlepší (dle vaší rady), 14 dní uběhlo bez připomínek, můžete nyní hlasovat Wikipedie:Nominace_nejlepších_článků/Tosca. Děkuji. --Pavouk (diskuse) 26. 10. 2017, 22:32 (CEST)

Česko-slovenská Wikipedie[editovat zdroj]

Ahoj, mohl bych tě prosím poprosit o nový test překládacího nástroje Česko-slovenské Wikipedie? Je šance, že by to mohlo zase uspokojivě fungovat, tak jsem ho zase zapnul a potřebuji, aby to i někdo jiný než já vyzkoušel – a dal mi zprávu, zda a jak mu to funguje. --Blahma (diskuse) 19. 11. 2017, 22:56 (CET)

zkusil jsem přeložit článek Ministerstvo zemědělství (Prozatímní státní zřízení) - vypadá to, že nástroj funguje s následujícími omezeními - nebyla přeložena šablona Citácia Harvard, nevkládá mezery mezi předložku v a následující slovo @Blahma: --Petr1888 (diskuse) 20. 11. 2017, 08:27 (CET)
@Petr1888: Děkuji za otestování. To jsou myslím staré známé problémy, z nichž to „v“ by snad šlo nějak poměrně snadno vyřešit. V této fázi mi šlo hlavně o to, jestli se překladač přeci jenom umoudřil a mohl bych tedy svůj nástroj opět spustit (v což jsem původně už ani nedoufal). Pokud mi přijatelnost současných výstupů potvrdí ještě jeden další wikipedista, prohlásím nástroj za opět v provozu. --Blahma (diskuse) 20. 11. 2017, 09:42 (CET)
@Blahma: Přeložil jsem teď v podstatě náhodný článek Gymnázium Andreja Sládkoviča a funguje to (akorát ten originální článek není moc dobrý). Super!!! Mohlo by to umět přeložit citační šablony, to by bylo velké usnadnění práce. --Pavouk (diskuse) 20. 11. 2017, 20:07 (CET)
@Blahma: Ahoj, díky za zprovoznění. Zkusmo jsem přeložil Aliance čtyř, jsou tam menší chyby, ale celkově je to funkční.--RomanM82 (diskuse) 20. 11. 2017, 20:17 (CET)
Výborně! Uvedu nástroj opět do provozu. A velké díky Pavoukovi, který mne na nový stav prvotně upozornil! --Blahma (diskuse) 20. 11. 2017, 21:25 (CET)

Wikifotografové[editovat zdroj]

ahoj, zdravím všechny z vás, kteří fotíte/fotili jste pro Wiki, tady Kuba Holzer, od listopadu manažer pro multimédia v české Wikimedii.

---To, že vám píšu přes wikipedii, znamená, že nemám váš email. Pošlete mi ho prosím, pokud chcete, abych vás zařadil do databáze wikifotografů, kterou vytvářím a mohl vás oslovovat hromadně (můj mail: jakub.holzer@wikimedia.cz).---

Budu mít na starost komunitu wikifotografů, organizaci různých (foto)akcí a taky projekt GLAM. Budu vám také občas psát o foto-novinkách, akcích etc. (Na konci mailu je seznam fotografů. Pokud tam nějaký váš kolega chybí, dejte mi prosím vědet).

Dnes mám pro vás dvě zprávy:

V sobotu 16.12. uspořádáme celodenní foto workshop v Praze zaměřený na focení předmětů v interiéru (máme nový fotostan). Mimopražským zaplatíme nocleh, ať nejsou znevýhodněni. Pokud o uvažujete o účasti, napište se prosím k termínu 16.12. sem: https://doodle.com/poll/7kmy5ctzibni7u6p ať víme, kolik nás bude. Momentálně přemýšlíme nad tím, co fotit - po vzoru francouzské Wiki bychom mohli fotit jídlo nebo třeba nějaké přírodniny etc. Cokoli, na co se nevztahují autorská práva. Napadá vás něco? Sem s tím! Také hledáme lektora. Pokud máte tipy, nebo si na vedení kurzu sami troufáte (může vás být i víc), dejte mi prosím vědět.
Dále 27.11. končí naše foto soutěž Czech Wiki Science Competition 2017 (https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Czech_Wiki_Science_Competition_2017_in_the_Czech_Republic). Pokud máte nějaké fotky z oblasti vědy (soutěžní kategorie jsou opravdu široké), určitě se zúčastněte. Nejlepší fotky odměníme (zřejmě nějakými fotovouchery) na Wikikonferenci 2.12. Budeme rádi, když o soutěži řekněte svým známým nebo ji budete jakkoli šířit.

Díky, zdraví vás Kuba

--

Jakub Holzer projektový manažer pro multimédia jakub.holzer@wikimedia.cz +420 728 891 602

Wikimedia Česká republika

Wikifotografové v databázi: Akron Atilla Atriplexmedia BenS BilaVrana Blahma dakur DavidSchuller fat frettie gampe gotyna Hadonos HanaKasparikova Horst cheva chmee2 jagro jakubac2517 jan.kamenicek JanPolak Jedudedek JiriGaluska JiriMatejicek JirkaDl Jirmina Jirrka jklamo johule juandev kankovaa Kesule krvesaj limojoe Midonek packa palickap Pastorius Petr1888 PetraPejsova podzemnik Rigel Richenza sandwort Stribrohorak svajcr TomasMerta vejr vildungova Vojtech.dostal walter_klosse YjM --Jakub Holzer (WMCZ) (diskuse) 24. 11. 2017, 15:53 (CET)

Lanžhot[editovat zdroj]

Verze, na kterou jste revertoval, obsahuje jeden historický nesmysl a to ten, kde stojí, že Lanžhot byl jedinou pohraniční obcí, která zůstala v Československu. Zajímalo by mě, ze kterého prstu si to pisatel vycucal... A za druhé tam chyběly mnou vložené podstatné informace, které jste smazal, informace, které jasně vyplávají z dobové PK mapy, jakož i protektorátního vydání mapy ze třetího vojenského mapování, na nichž je hranice protektorátu vedena katastrem Lanžhotu. --Kirk, Morava :-) (diskuse) 27. 12. 2017, 12:06 (CET)

Zdravím. Zdrojování mapami není reference, ale vlastní výzkum, čehož byste se jako dlouholetý editor měl být schopen vyvarovat. Wikipedie je stavěna, jak jistě víte, na ověřitelnosti.--RomanM82 (diskuse) 27. 12. 2017, 12:11 (CET)
Věrohodné úřední mapy, kde jsou jednoznačně dané údaje nejsou neověřitelné, takže nevykládejte pohádky. --Kirk, Morava :-) (diskuse) 27. 12. 2017, 12:32 (CET)
Když nějaký historik něco opomene napsat a výsledkem jsou nesmysly, tak je jeho dílo podřadné, takže tu nevykládejte nesmysly. --Kirk, Morava :-) (diskuse) 27. 12. 2017, 12:35 (CET)
Následující mapa s protektorární hranicí na Náchodsku - ostatně viz púřiložené vysvětlivky, dokládá že pohraniční obec Malá Čermná zůstala v protektorátu, takže se tu neohánějte irelevantními tvrzeními. --Kirk, Morava :-) (diskuse) 27. 12. 2017, 12:38 (CET)

Společnost[editovat zdroj]

Prosím, vrátil jsem kategorii Společnost k Futuriánům. na Wikipedii je společnost definována jako skupina: Společnost je skupina jednotlivců, která je charakterizována společnými zájmy a může mít i svou vlastní kulturu a instituce. Zdraví --Chalupa (diskuse) 5. 1. 2018, 21:27 (CET)

Nástroje a meze na stránce Umělá inteligence.[editovat zdroj]

Vážený kolego,

můj příspěvek "Nástroje a meze" považujete za málo srozumitelný. Pro srozumitelnost sdělení existují pravidla:

- Všechny, ve sdělení použité, odborné pojmy musí být pro příjemce (čtenáře) dostupné. Buď ve sdělení zavedené a vysvětlené, nebo uvedeny odkazy na tyto pojmy.

- Výstavba sdělení musí odpovídat logice lidského chápání.

Ještě je tu další faktor: Studiem určitého oboru si člověk "oborově" formuje myšlení, takže sdělení blízké svému oboru chápe snadněji, vzdálené méně snadno.

Věnoval jsem této problematice stovky hodin, věnujte, prosím, mému příspěvku třeba jen jednu hodinu, a sdělte mi, čemu v mém příspěvku nerozumíte, a co myslíte, že je v příspěvku nedostatečně vysvětleno. Rád to doplním a vysvětlím. Téma denně v průměru navštíví 70 lidí, jejich názory ovšem neznám.

Já se uvedenou problematikou zabývám již dlouho, mnohokrát jsem ji promyslel a uvedl v několika publikacích. Jsem tedy v zajetí svých myšlenek, a rád uvítám vhodnou zpětnou vazby, která mne z něj trochu vymaní. Požádám několik kolegů (systémového inženýra, matematika a humanitně zaměřeného pracovníka) o přečtení tohoto mého příspěvku, a o připomínky. Názory takto rozmanitě zaměřených lidí umožní problém objektivizovat.

                                  Pěkný den Kremen (diskuse) 7. 1. 2018, 16:29 (CET)
Dobrý den. Asi takto: zkuste si představit že článek čte středoškolák s vágním povědomím o tom co je umělá inteligence. Takovíto lidé budou hledat informace na wikipedii. Určitě ne odborníci na danou problematiku.--RomanM82 (diskuse) 7. 1. 2018, 20:31 (CET)

Google pravda[editovat zdroj]

Romane, namísto přesměrování jsi stránku rovnou překřtil. Nevím, zda Tě napadlo, že jsem naprosto vědomě založil stránku pod tímto názvem. Domnívám se, že jsi mohl alespoň předběžně položit dotaz. --DRobert (diskuse) 14. 1. 2018, 18:37 (CET)

Zdravím. Ano, napadlo, přesto se mi nový název zdál „vhodnější“. Více v diskuzi.--RomanM82 (diskuse) 14. 1. 2018, 18:48 (CET)

Práva patroláře[editovat zdroj]

Zdravím, neuvažoval jste o požádání o práva patroláře? Umožní Vám to vidět jen neprověřené články v seznamu Special:NewPages a můžete tak pomoci komunitě Wikipedie ve zmenšení množství článků, které je třeba prověřit. --Martin Urbanec (diskuse) 3. 2. 2018, 18:27 (CET)

Díky za nabídku, popřemýšlím.--RomanM82 (diskuse) 3. 2. 2018, 18:47 (CET)

Nadvšenec[editovat zdroj]

Zdravím. Děkuji vám za založený rozcestník Starman. Kdybych věděl, že ho tu na Wikipedii nemáme a kdybych mohl zakládat rozcestník odkazující třeba jen na jednu stránku, pak bych založil. Co se dá dělat, „vyfoukl“ jste mi ho, ale jsem rád, že tu. Už jen kvůli legendarání písni od Bowieho :). Pokračujte v tvorbě ;). --Nadvšenec (diskuse) 28. 1. 2018, 21:40 (CET)

Díky. Na tu písničku jsem myslel, pokusím se udělat malý článek.--RomanM82 (diskuse) 20. 2. 2018, 23:00 (CET)
Víte já nemohu zakládat článek s méně než 8 větami, ale i tak budu rád, když mi „vyfouknete“ i toto a založíte, jak sám říkate, malý článek o této písni :). Ne, dělám si do jisté míry jen legraci, věřím, že by byl v lepší podobě od vás než ode mě ;). --Nadvšenec (diskuse) 21. 2. 2018, 16:16 (CET)

Kostel svatého Petra (Vrboska)[editovat zdroj]

Dobrý den, pokud jste přesunul, prosím též o opravy linků. Díky! --Gampe (diskuse) 28. 9. 2018, 15:15 (CEST)

Zdravím, byl jste rychlejší. Lépe pojmenovávat rovnou v tomto tvaru, vzhledem k úzu na zdejší Wikipedii by to stejně někdo přesunul.--RomanM82 (diskuse) 28. 9. 2018, 18:02 (CEST)

Uzavírání DČ[editovat zdroj]

Dík za to, že procházíte starší návrhy! Snad elán vydrží. Jen kdybyste narazil na ediakarskou faunu, tu jsem chtěl ještě někomu erudovanému nechat pročíst, nikdo bohužel nechtěl pročíst. OJJ, Diskuse 28. 9. 2018, 19:43 (CEST)

Není zač, snažím se zařazovat víceméně (podle mně) bezesporné případy. Na tu faunu si asi netroufnu, nechám to na znalejších.--RomanM82 (diskuse) 28. 9. 2018, 19:50 (CEST)

Havlíčkovy sady[editovat zdroj]

Díky moc za připomínky, upraveno podle nich.Jirka Dl (diskuse) 7. 10. 2018, 07:38 (CEST)

Lednička[editovat zdroj]

Jde jen o marginální detail. Posunul jste šablonu "Zdroj?" v článku Lednička na konec věty o "bílém sexu", tj. hned za zdroj, který tam k "bílému sexu" je a zdá se být v pořádku. Takže mi to umístění přijde nelogické (zdroj těsně před šablonou nezpochybňujeme). Já jsem vědomě šablonu zdroj dal za tvrzení o "orgasmu před ledničkou"; přijde mi, že to tvrzení se běžně nepoužívá, jen v jednom časopiseckém článku. Ale je to prkotina a v zásadě nestojí za řeč. Zdraví --Svenkaj (diskuse) 22. 10. 2018, 09:55 (CEST)

Stránka Wikipedie:Potřebuji pomoc - panel Potřebuji pomoci bude brzy nasazen[editovat zdroj]

Dobrý den,

jak někteří z Vás možná již ví, působím jako komunitní ambasador české Wikipedie a věnuji se projektům majícím za cíl zlepšit pocit nováčků na Wikipedii. Tyto projekty má na starosti tým Growth a jeden z nich se týká i stránky Wikipedie:Potřebuji pomoc.

V průběhu ledna 2019 bude nasazen projekt Panel Potřebuji pomoci, který má za cíl umožnit nováčkům získat pomoc přímo z editačního rozhraní, a to formou odkazu na stránky s nápovědou i možností položit dotaz zkušenému wikipedistovi. Tyto dotazy budou směřovány právě na stránku Wikipedie:Potřebuji pomoc. Touto zprávou bychom vás na tento projekt rádi upozornili, abyste věděli o chystaných změnách, které se vás mohou dotýkat.

Více informací o práci týmu Growth naleznete na jeho zprávě, která je na stránce Wikipedie:Zkušenosti nových wikipedistů/Nápady týmu Growth/Prosinec 2018. V průběhu ledna 2019 přineseme informace, jak je vhodné odpovídat na otázky položené na stránce Wikipedie:Potřebuji pomoc, aby se nováčci jednoduše dozvěděli o vložené odpovědi.

V případě jakéhokoliv dotazu, návrhu či připomínky mě můžete kontaktovat na mé diskusní stránce nebo na e-mailu martin.urbanec@wikimedia.cz.

S pozdravem,

--Martin Urbanec (diskuse), komunitní ambasador české Wikipedie, 25. 12. 2018, 23:24 (CET)


Tato zpráva vám přišla proto, že často odpovídáte na otázky položené na stránce Wikipedie:Potřebuji pomoc. Nechcete-li žádné podobné zprávy v budoucnu obdržet, prosím, zapište se na blacklist.

Tatra 82[editovat zdroj]

Děkuji za zajímavý článek o nákladním voze z Kopřivnice. Zvažte ale, zda je vhodné, aby se v článku střídal čas minulý (v obecně zaměřených odstavcích) s časem přítomným (v technickém popisu vozidla). Přijde mi to zmatečné. Přítomný čas by byl přijatelný, kdyby se některý vůz dochoval. O tom však v článku není zmínka, takže zřejmě nedochoval.--Leotard (diskuse) 1. 1. 2019, 08:59 (CET)

Řád pilné včelky – fotografie z kopřivnického Technického muzea Tatra[editovat zdroj]

Díky moc, to nestálo za řeč.--RomanM82 (diskuse) 2. 1. 2019, 20:22 (CET)

Rozšiřovatelův řád – Škoda 1202[editovat zdroj]

Velice děkuji, moc si toho cením! --RomanM82 (diskuse) 8. 1. 2019, 19:56 (CET)

Obecná teorie relativity[editovat zdroj]

Zdravím, máte v plánu pokračovat v úpravách článku Obecná teorie relativity? Nejen aby mohla zmizet nehezká šablona v úvodu? Sté výročí vzniku se už nestihne, ale 100. výročí jejího potvrzení (cca květen 2019) by článek mohl oslavit jako DČ. Já bohužel se svými fyzikálními (ne)znalostmi již dávno končím. Oslovil jsem kolegu Oashiho Diskuse_s_wikipedistou:Oashi - bez reakce, a kolegu Egga Diskuse_s_wikipedistou:Egg - jen s malou reakcí. --Pavouk (diskuse) 14. 1. 2019, 10:40 (CET)

Ahoj, nějaké drobnosti možná ještě upravím. Ale odborník také nejsem. Bohužel, anglický originál je hodně odborný a pro běžného čtenáře málo srozumitelný, což se bohužel překlápí i do překladu. Článek ve svém aktuálním rozsahu a komplexnosti bohužel vyžaduje zevrubnou kontrolu odborníkem. Těmito tématy se zabýval Vit.skorpik, egg, možná ještě Petr Karel by se dal přemluvit.--RomanM82 (diskuse) 14. 1. 2019, 11:52 (CET)
Díkas za reakci. Petr Karel článku bohužel vlepil onu nehezkou šablonu, ale na více, jak píše nemá čas. A egg se, jak je vidět v diskuzi a jak jsem psal, také znovu neozval. Zkusím hledat dále. --Pavouk (diskuse) 14. 1. 2019, 17:49 (CET)

Mesiáš - hlasování NČ[editovat zdroj]

Zdravím, s odstupem času jsem vyvolal hlasování o Mesiáše. Budu rád, když se zúčastníte. --Pavouk (diskuse) 30. 3. 2019, 18:24 (CET)

Prosím, neodstraňujte informace o počtu obyvatel v minulosti[editovat zdroj]

Mám na mysli editace jako je tato nebo tato. Děkuji! --Tchoř (diskuse) 8. 6. 2019, 17:02 (CEST)

Infobox[editovat zdroj]

Zdravím, IB údaje přebírá z wikidat, tam čerpali z této studie. Vaši verzi ale respektuji a neplánuji jí revertovat. S pozdravem, --janbery (diskuse) 17. 6. 2019, 22:41 (CEST)

Díky. Díval jsem se do WD a tam je jako zdroj počtu mrtvých uvedena ruská wikipedie a tento článek z nějakého blogu.--RomanM82 (diskuse) 17. 6. 2019, 22:47 (CEST)

Baltské moře[editovat zdroj]

Zdravím, podstatně jsem předělal, vlastně vytvořil zcela nový překladový článek Baltské moře. Nemám zatím žádné ambice (DČ), ale bych rád, aby byl článek trošku kvalitní, informací je v něm dosti a je i snad už dost komplexní a vyčerpávající. Vím, že úspěšně a dobře opravujete mé kostrbatosti, tak bych vás chtěl poprosit se případně na článek podívat: gramatika, stylistika apod. Děkuji předem. --Pavouk (diskuse) 12. 8. 2019, 12:29 (CEST)

Ok mrknu na to, ale jsem laik, takže faktické věci asi nepohlídám. Zdravím, --RomanM82 (diskuse) 12. 8. 2019, 13:42 (CEST)
To já taky! A děkuji předem. (Za sebe slibuji, že ještě článek projdu, zkontroluji znova odborné termíny a zkusím u možných problematických tvrzení nějak doplnit zdroje - kde v originálu chyběly.) --Pavouk (diskuse) 12. 8. 2019, 14:39 (CEST)
Btw můžeš dát článek k recenzi do projektu Kvalita, tam to shlédne víc lidí.--RomanM82 (diskuse) 12. 8. 2019, 17:35 (CEST)

Hlasuje se o Carmen jako o možném NČ[editovat zdroj]

Zdravím, spustil jsem hlasování o Carmen. Budu rád, když se zapojíte. --Pavouk (diskuse) 28. 8. 2019, 09:28 (CEST)

Editaton Prachatice 2 - 30. 10. - 3. 11. 2019 Prachatické muzeum[editovat zdroj]

Zdravím srdečně zveme alespoň k distanční účasti k nějakému tématu z Vašich zájmů.--Elektracentrum (diskuse) 20. 9. 2019, 08:13 (CEST)

Gioacchino Rossini[editovat zdroj]

Zdravím, přeložil jsem článeček Gioacchino Rossini (jako náhrada krátkého textu), v angličtině to je NČ, což bych rád i v češtině. Až se usadí, dám ho standardně na recenzi a na hlasování. Moc bych Vás poprosil o jazykovou korekturu, článek není odborně těžký, ač jsem se, myslím, několikrát v překladu ztratil. Děkuji. --Pavouk (diskuse) 7. 10. 2019, 23:18 (CEST)

Ahoj, když budu mít čas tak se na to kouknu. Ale podle zběžného pohledu bude na překladu ještě hodně co dělat.--RomanM82 (diskuse) 8. 10. 2019, 13:41 (CEST)
Proto se na vás obracím! :-) Já mezitím dohledám něco o jeho vztahu k českým zemím a uvádění jeho děl u nás. --Pavouk (diskuse) 8. 10. 2019, 23:04 (CEST)
Děkuji za důvěru. Ale doporučuji ti dát článek na WP:R. Každý může přispět svou stylistickou troškou.--RomanM82 (diskuse) 8. 10. 2019, 23:30 (CEST)
K výrazu samedi soirs na anglické Wikipedii. Ten považuji za nesprávný. Je to tam jako gatherings, tedy setkání. V tom případě je to špatně francouzsky. Les samedi soirs by sice lingvisticky šlo, ale jen jako všeobecné „sobotní večery“. Normálně ale jsou posezení delší, ráno matinée(s), večer soirée(s). Dodávám, že francouzská Wikipedie je u Rossiniho dost střídmá. Ty večírky jsem tam nenašel. A nevyskytují se tam ani dámy Colbran a Pélissier. Zdravím Vás, --Zbrnajsem (diskuse) 11. 11. 2019, 11:23 (CET)
Dobrý den. Nevyskytují, ale ten francouzský článek je oproti anglickému rozsahem třetinový. Na německé o těch večerech zmínka je. Francouzsky neumím, takže Vám s těmi výrazy bohužel nepomůžu. Možná bych nechal jen česky „sobotní večery“, nebo třeba „sobotní soaré“. Nechám to na Vás.--RomanM82 (diskuse) 11. 11. 2019, 11:42 (CET)
Děkuji za opravu a vysvětlení. V tom zdroji (Osborne 2007: zde vidět náhled [[1]] např. str. 337) je asi opravdu samedi soirs (psáno kurzívou). Francouzky nerozumím, tedy nechávám na vás, zda-li jde o nějaký "anglikanismus" nebo omyl nebo je to francouzsky správně. --Pavouk (diskuse) 11. 11. 2019, 11:55 (CET)

Odkazy na stránce[editovat zdroj]

Dobrý den, dnes jste mi odstranil odkazy na stránce https://cs.wikipedia.org/wiki/Tomáš_Petreček. Byly tam odkazy vedoucí na sociální stránky Tomáše Petreček, tedy osoby, které se stránka týka. Tyto odkazy tam opravdu nemohou být? Viděl jsem to na mnohých ostatních podobných stránkách. Děkuji s editací teprve začínám --Romanterik (diskuse) 8. 10. 2019, 20:16 (CEST)

Dobrý den. Článek s x odkazy na nejrůznější sociální sítě vyznívá poněkud sebepropagačně. S ohledem na encyklopedickou významnost osoby považuji za dostatečný odkaz na oficiální stránky. Zájemce si na těchto stránkách snadno další odkazy najde. S pozdravem, --RomanM82 (diskuse) 8. 10. 2019, 20:34 (CEST)

Vaše shrnutí editace[editovat zdroj]

Dobrý den, myslíte si, že toto shrnutí editace bylo v nutné a pořádku? Dle mého názoru hraničí s osobním útokem. --janbery (diskuse) 16. 10. 2019, 21:17 (CEST)

Zpětný ráz[editovat zdroj]

Dobrý den, nechci vyvolávat revertační válku a proto píšu sem. V článku Zpětný ráz jste zrušil šablony Urgentně upravit a Zdroj? a nahradil šablonou Přeložit. Podle mne je taková šablona pro běžného uživatele matoucí, neb článek je "česky" napsán (byť v uvozovkách). Strojovým překladem bez úprav a referencí vznikl jen nepoužitelný blábol (viz např. „Zbraně „bez zpětného rázu“ (bez zpětné pušky)“ a jiné perly). Jsem přesvědčen, že v současné podobě článek zaslouží být smazán, pokud ho někdo nevytvoří zcela znova kompletním přepracováním. Zdraví --Svenkaj (diskuse) 15. 11. 2019, 11:15 (CET)

Šablona jasně uvádí: Tento článek obsahuje cizojazyčný text, který je třeba přeložit do češtiny, nebo strojově přeložený text vyžadující důkladnou korekturu. Je to srozumitelnější a v daném případě vhodnější než mlhavý pokyn Urgentně upravit. Samozřejmě matlapatla co se neobtěžuje "přeložený" text po sobě ani přečíst, nebude jakýmkoliv šablonám věnovat sebemenší pozornost. Klidně ho můžete označit na rychlé smazání, jestli chcete.--RomanM82 (diskuse) 15. 11. 2019, 12:00 (CET)
Dík. Myslím, že máme kus pravdy oba, jak už to v životě bývá. Váš argument je věcný, ale přesto jsem šablonu UU vrátil. Přiznávám, že je to trochu citové, nemám rád, když je matka čeština przněna a obávám se, že by článek v této podobě strašil věčně. :-( Zdraví--Svenkaj (diskuse) 15. 11. 2019, 13:49 (CET)
Zdravím. Nestrašil, ta šablona Přeložit dává lhůtu 7 dní do smazání. --RomanM82 (diskuse) 15. 11. 2019, 14:09 (CET)

Pragocentrismus?[editovat zdroj]

Zdravím, všiml jsem si poznámky u vašeho shrnutí úpravy článku Sametová revoluce, že každý ví, kde leží např. Národní třída. No, taky jsem si to donedávna myslel. Ale Wiki nečtou jen lidé se středoškolských vzděláním z ČR, ale i žáci třeba z kraje republiky a pak i cizinci. Já osobně jsem velmi rád, když např. na anglické Wiki hned pochopím, o jaké místo jde a kde se nachází a neztratím se v překladu. Jasně, asi by stačilo geografické přesnění u prvního výskytu ulice/prostranství/náměstí, podobně jako se rozepisují zkratky. --Pavouk (diskuse) 21. 11. 2019, 12:18 (CET)

Ahoj. Odstranil jsem několik "v Praze" u zmínkách o Václavském náměstí, Letné a chrámu sv. Víta. Už je dříve v textu upřesněno, že jde o Václavské náměstí v Praze a není nutné tuhle banalitu opakovat. Na Letnou a sv. Víta jsou v textu odkazy, kdyby náhodou čtenář nevěděl kde to je. U Národní třídy jsem nic neměnil. Jinak ten článek je značně pragocentrický, zmínek o událostech na jiných místech republiky je tam pomálu (co Ostrava? Košice?). Ale to nějaké vsuvky nevyřeší.--RomanM82 (diskuse) 21. 11. 2019, 13:14 (CET)

Třetí Itálie[editovat zdroj]

Vřelé díky, že jste se toho ujal a uvedl na pravou míru. Já si tím nebyl jistý, vzhledem k tomu přesměrování. Ani to není téma, které je mi blízké, ale článek jako takový se mi zdál dobrý. Přeji pěkný zbytek večera. Tobartos (diskuse) 7. 12. 2019, 20:34 (CET)

Zdravím, není zač. Přesměrování bylo trochu nešťastné. --RomanM82 (diskuse) 8. 12. 2019, 18:16 (CET)

Prosba[editovat zdroj]

Dobrý den, Romane,

pracuji na knize o Kurdějovu a při rešerších jsem se dostala k vašemu profilu na wiki. Mohl byste mě prosím kontaktovat, ráda bych vás poprosila o užití některých fotografií.

Děkuji, Evr4evr (diskuse) 6. 2. 2020, 09:01 (CET)evr4evr, Eva O. eondrujova@gmail.com

Rossini: Běží hlasování kandidáta na NČ[editovat zdroj]

Zdravím, už jen pár dní poběží hlasování Wikipedie:Nominace nejlepších článků/Gioacchino Rossini. Nechcete se taky zapojit? Popř. se ještě podílet na možných úpravách, už jste článku velmi pomohl. Děkuji. --Pavouk (diskuse) 1. 4. 2020, 22:46 (CEST)

Ahoj, nějak jsem článek přestal sledovat, měl jsem jiné starosti. Zkusím na to mrknout.--RomanM82 (diskuse) 2. 4. 2020, 14:01 (CEST)

Wikikytička[editovat zdroj]

Díky, někdo jiný by si toho nakonec taky všiml. Autor si s tím dal docela práci, škoda to mazat hned :).--RomanM82 (diskuse) 17. 4. 2020, 17:47 (CEST)

Nové Valteřice[editovat zdroj]

Správně bylo uvedeno portál Morava, obec neleží ve Slezsku. Mikuláš Galuszka (diskuse) 4. 5. 2020, 05:10 (CEST)

OK, opravím.--RomanM82 (diskuse) 4. 5. 2020, 08:35 (CEST)

Kostel svatého Jana Křtitele (Sudice)[editovat zdroj]

Dobrý den, článek Kostel svatého Jana Křtitele (Sudice) je studentskou prací v rámci projektu Wikipedie:Nástěnka/České vysoké učení technické/Dějiny architektury II - LS 2020. Prosím nezasahujete do článku, dokud nebude studentem dokončen. Děkuji za pochopení. --Gampe (diskuse) 5. 5. 2020, 11:44 (CEST)

Zdravím. Místo psaní do diskuzí stačí článek opatřit příslušnou šablonou Pracuje se.--RomanM82 (diskuse) 5. 5. 2020, 12:09 (CEST)

Dějiny zemědělství[editovat zdroj]

Ahoj, všiml jsem si, že jsi podle en wiki velmi kvalitně zpracoval články Chov zvířat a Dějiny zemědělství. Moc děkuju za Tvou práci! Nechtěl bys je přidat na WP:R a dotáhnout na DČ? Měj se. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 16. 5. 2020, 12:02 (CEST)

Ahoj, díky za pochvalu, promyslím to. Teď zrovna pomalu pracuji na překladu Zemědělství, takže možná potom.--RomanM82 (diskuse) 16. 5. 2020, 12:07 (CEST)
Nejradši bych se na recenzi vrhl hned :-), ale klidně počkám. --Khamul1 (diskuse) 16. 5. 2020, 18:27 (CEST)
Jestli chceš, dej to na recenze sám. Já jsem jenom přeložil, článek nevlastním, závažnější připomínky stejně asi nevyřeším a ty jednoduché (typografie, styl, atd.) může pořešit každý.--RomanM82 (diskuse) 16. 5. 2020, 21:59 (CEST)
Závažné připomínky nevyřeším ani já a článků do recenzí mám po pravdě víc než dost, takže na to bych to neviděl. Článek každopádně doprojdu a pokusím se vylepšit vše, co bude v mých silách. S pozdravem --Khamul1 (diskuse) 18. 5. 2020, 16:33 (CEST)
To by bylo fajn, díky.--RomanM82 (diskuse) 18. 5. 2020, 22:47 (CEST)