Wikipedista:Tobartos

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vítejte,

jmenuji se Tomáš Bartoš a pocházím ze severních Čech. Aktivněji se Wikipedii věnuji od konce roku 2015, ačkoli jsem se zaregistroval už v roce 2010. Mám za to, že na celosvětově nejznámější internetové encyklopedii, jakou Wikipedie jistě je, by se mělo pohybovat dostatečně množství informací, které nejen uspokojí zvědavou veřejnost, ale také napomohou k šíření obecně důležitých faktů.

Naleznete mne především u „tučňáčí“ problematiky, protože výhradně jim je navždy zasvěcen kousek mého života. Jsem autorem webové stránky www.penguinsworld.cz a těmito exotickými ptáky se zabývám již více než 10 let. Udržuji si tedy slušný přehled. Uvedený odkaz na mé webové stránky neznačí snahu o reklamu, ale beru je za jakousi moji vizitku, podobně jako spisovatel bral by svoji knižní tvorbu. Umístím-li odkaz na mé stránky v článku na Wikipedii, činím tak pouze v nejlepším zájmu pro druhé, kdy chci čtenářům dopřát podrobnější, komplexní čtení v pohodlném rodném jazyce. Totiž i tam čerpám ze zdrojů, které vkládám také zde. Přesto se tomu raději vyhýbám, aby nedošlo k pochybnostem.

Také zakládám, ale především rozšiřuji různé jiné, hlavně zoologické články. Občas se věnuji kontrole a úpravám nevalných editací či samotného vandalismu.

Kromě řadových úprav či oprav jsem na české Wikipedii obsahovým autorem nebo z větší části spoluautorem těchto článků: