Diskuse s wikipedistou:Mikuláš Galuszka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte se zeptat na stránce pro pomoc nováčkům, nebo na mé diskusní stránce. Pokud se mě chcete zeptat jinde (například zde), upozorněte mě, prosím, šablonou {{Odpověď|Janbery}}. S pozdravem, --janbery (diskuse) 11. 5. 2019, 11:10 (CEST)[odpovědět]

Kategorie[editovat zdroj]

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] – každou na novou řádku na konci stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
  • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]], například [[Kategorie:Narození 1896]].
  • U osob, u nichž je znám den narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Den_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Den_úmrtí]], například [[Kategorie:Úmrtí 26. října]].
  • U žijících osob se přidává [[Kategorie:Žijící lidé]].
  • U všech osob též kategorizujte jejich pohlaví, pomocí [[Kategorie:Muži]] nebo [[Kategorie:Ženy]].
  • U věcí se známým datem vzniku či zániku se přidává [[Kategorie:Vzniklo Rok vzniku]], a/nebo [[Kategorie:Zaniklo Rok zániku]]. Lze kategorizovat i dobu vzniku a/nebo zániku nerozlišenou na roky ale na staletí, například [[Kategorie:Vzniklo ve 13. století]].
  • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]].
  • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy

Bartenstein[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Jan Kryštof z Bartensteina. Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit, nebo strojově přeložený text, který vyžaduje důkladnou jazykovou korekturu. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda neupravené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Jan Kryštof z Bartensteina. Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding. Nekvalitní, patrně strojový překlad. --Sokoljan (diskuse) 19. 5. 2019, 21:37 (CEST)[odpovědět]

Bartensteinové[editovat zdroj]

Dobrý den, jen Vás chci upozornit, že jsem Váš článek trochu přepsal (byl zatížen chybami pramenícími z překladu, tak jsem špatné formulace opravil).

Dále Vás upozorňuji na správnou typografii: mezi letopočty nepíšeme mezeru a spojovník, ale pomlčku bez mezer – špatně: (1818 - 1899); správně: (1818–1899). Taktéž se nepíše mezera před tečkou a závorky se oddělují mezerou pouze zvenčí – špatně ( 1818–1899 ); správně: (1818–1899).

Moje první úpravy, druhé úpravy, pokud byste se chtěl inspirovat.

Děkujeme za Vaše příspěvky, s pozdravem — Draceane diskusepříspěvky 30. 5. 2019, 12:36 (CEST)[odpovědět]

Lola Chlud[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Lola Chlud. Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit, nebo strojově přeložený text, který vyžaduje důkladnou jazykovou korekturu. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda neupravené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Lola Chlud. Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding. --Perid (diskuse) 16. 1. 2020, 20:36 (CET)[odpovědět]

Kategorie[editovat zdroj]

Dobrý večer děkuji za založení kategorie Narození ve Starých Heřminovech. Kategorie se plní automaticky tím, že se v příslušném článku přidá příslušná kategorie. V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat. Přeji Vám hezký večer.--F.ponizil (diskuse) 30. 1. 2020, 22:20 (CET)[odpovědět]

Erich Robert Sorge[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Erich Robert Sorge. Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit, nebo strojově přeložený text, který vyžaduje důkladnou jazykovou korekturu. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda neupravené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Erich Robert Sorge. Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding. — Draceane diskusepříspěvky 3. 2. 2020, 22:31 (CET)[odpovědět]

Vojenský kříž (Velká Británie)[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Vojenský kříž (Velká Británie). Bohužel obsahuje text, který není v českém jazyce a je nutno ho přeložit, nebo strojově přeložený text, který vyžaduje důkladnou jazykovou korekturu. Pokuste se prosím přeložit alespoň část textu tvořícího ucelený článek. Po týdnu se rozhodneme, zda neupravené části takového článku úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení.


Thank you for adding the article Vojenský kříž (Velká Británie). Unfortunately, the text is not in the Czech language and must be translated. Please try to translate at least part of the text; after one week, a decision will be made whether to keep or delete the untranslated sections. Also, please do not use automated translations, since they are often of poor quality. Thank you for your understanding. --Bombonek (diskuse) 16. 2. 2020, 07:54 (CET)[odpovědět]

Ferdinand Brunšvicko-Wolfenbüttelský[editovat zdroj]

Díky za vzorně pečlivé zpracování článku, vysoko nad průměrem! Jen dvě poznámky:

  • Hypertextové odkazy se nemají opakovat a na běžná slova se neodkazuje. Vůbec se s nimi má víc šetřit. Přečtěte si prosím Nápověda:Vnitřní odkazy.
  • Tituly knih v seznamu literatury nechat v původním jazyce (kvůli evt. hledání v katalogu), případně český překlad do závorky.

Srdečně zdraví --Sokoljan (diskuse) 26. 9. 2020, 14:50 (CEST)[odpovědět]

Děkuji za informace.
Mikuláš Galuszka --Mikuláš Galuszka (diskuse) 26. 9. 2020, 20:36 (CEST)[odpovědět]

Anton Ulrich Brunšvicko-Wolfenbüttelský[editovat zdroj]

Vážeený kolego, zmíněný článek je strojovým překladem a potřebuje důkladnou korekturu. Prosím pokuste se o to, takto nehotový článek by mohl být smazán. Děkuji, KPX8 (diskuse) 3. 11. 2020, 18:11 (CET)[odpovědět]

Opraveno --Mikuláš Galuszka (diskuse) 3. 11. 2020, 18:54 (CET)[odpovědět]