Diskuse s wikipedistou:Perid

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání


Archivy: do 20162017Coutinho[editovat zdroj]

Koukni na en, už snad přestoupil. OJJ, Diskuse 6. 1. 2018, 21:05 (CET)

@OJJ: Díky za zprávu, už jsem to našel i na iDnes: [1]. Ale s tím Neymarem jako bych to dneska přivolal [2]... :-) --Perid (diskuse) 6. 1. 2018, 21:15 (CET)

Architektonická hvězdice – Radnice v Manchesteru[editovat zdroj]

Díky za ten článek. --Jan Polák (diskuse) 9. 1. 2018, 01:35 (CET)
@Jan Polák: Mockrát děkuji za vyznamenání i za stříbrný puclík, je to pro mne povzbuzení do další tvorby. --Perid (diskuse) 9. 1. 2018, 06:13 (CET)
Omlouvám se za neplánovanou odmlku a tedy i mlčení k udělení DČ. Gratuluji za dobře odvedenou práci a osobně budu moc rád, když spácháš další dobré (nejlepší?) články :-) Gumideck (diskuse) 9. 1. 2018, 08:17 (CET)
@Gumideck: Díky za gratulaci, určitě se vynasnažím zase něco spáchat... :-) --Perid (diskuse) 9. 1. 2018, 20:20 (CET)

Sídla ve Džbánu[editovat zdroj]

Dobrý den, na základě jakého zdroje jste zařadil článek Deštnice do Kategorie:Sídla ve Džbánu? Podle této mapy se vesnice nachází v Rakovnické pahorkatině a jediné, co má Deštnice se Džbánem společného, je tedy její poloha na území Přírodního parku Džbán, jehož hranice ovšem nerespektují hranice geomorfologického celku. --Petr Kinšt (diskuse) 14. 1. 2018, 15:59 (CET)

@Petr Kinšt: Dobrý den, děkuji za upozornění i za opravu, máte samozřejmě pravdu, nevšiml jsem si, že ta hranice celku probíhá jinudy. Raději projdu obce na rozhraní Džbánu ještě jednou, obávám se, že by tam těch nesrovnalostí (z důvodu odlišností hranic geomorfologického celku a přírodního parku) mohlo být víc. --Perid (diskuse) 14. 1. 2018, 16:45 (CET)

Správce[editovat zdroj]

Ahoj, dle Tvé kandidatury jsem Ti přidělil práva správce. Pevně věřím, že nebudeš mít problém nově nabytá práva využívat. Kdybys ale měl jakékoliv dotazy ohledně práv, neváhej se zeptat přímo mě, rád poradím. Na závěr bych Ti už jen rád popřál hodně štěstí při výkonu funkce a můžeš začít. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 11. 2. 2018, 18:41 (CET)

@Martin Urbanec: Ahoj, díky za přidělení i za gratulaci. Nejspíš za začátku nějaký ten dotaz mít budu... :-). --Perid (diskuse) 11. 2. 2018, 18:46 (CET)
Gratuluji ke zvolení, užívej práva s rozvahou. --Jan KovářBK (diskuse) 11. 2. 2018, 18:50 (CET)
@Jan Kovář BK: Děkuji za gratulaci. --Perid (diskuse) 11. 2. 2018, 18:59 (CET)
Přidávám se do řady, hodně štěstí. --Vlout (diskuse) 11. 2. 2018, 19:01 (CET)
+1. Počet hlasů pro byl 100%, srdečně gratuluji. :) OJJ, Diskuse 11. 2. 2018, 19:06 (CET)
P. S.: A ještě držíš srandu. :)

@Vlout, OJJ: I vám děkuji za gratuluci. Ten příjímací akt jsem si nemohl nechat ujít :-). --Perid (diskuse) 11. 2. 2018, 21:24 (CET)

Wikipedie:Blokování#Kdy_blokovat_nelze. --Tchoř (diskuse) 11. 2. 2018, 20:38 (CET)
@Tchoř: Slibuji, že to bylo poprvé a naposled...--Perid (diskuse) 11. 2. 2018, 21:24 (CET)
Taktéž ti gratuluji. — Draceane diskusepříspěvky 11. 2. 2018, 22:21 (CET)
@Draceane: Mockrát děkuji. --Perid (diskuse) 11. 2. 2018, 22:30 (CET)

I já Ti, Peride, gratuluji. --Jan Polák (diskuse) 11. 2. 2018, 23:46 (CET)

@Jan Polák: Díky moc! --Perid (diskuse) 12. 2. 2018, 04:06 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - I. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté a wikimediáni,

Projekt Zkušenosti nových wikipedistů je projekt Nadace Wikimedia, který si klade za cíl experimentovat se způsoby, jakými lépe zaujmout a udržet si nové wikipedisty na středně velkých Wikipediích (česká a korejská Wikipedie byly zvoleny jako reprezentativní příklady). Stručné shrnutí projektu je jeho stránce na MediaWiki.org. Chtěli bychom vám každé dva týdny zaslat newsletter shrnující novinky o projektu.

Byl také vybrán český komunitní ambasador pro tento projekt: Martin Urbanec, autor tohoto e-mailu. Můžete mě kontaktovat s jakýmikoliv dotazy či připomínkami týkající se projektu. Rád bych vás ale požádal, abyste směřovali všechny své myšlenky nebo návrhy k tomuto projektu na tuto stránku, aby se jimi mohla zabývat celá komunita.

Novinky:

  • Již jsme mluvili s novými wikipedisty, a to jak udrženými, tak neudrženými. Také jsme se bavili se zkušenými wikipedisty, kteří pravidelně s nováčky pracují. Výzkum samotný je u svého konce.
  • Během výzkumu jsme přišli na několik poznatků: poznatkem míníme určitý vzor opakovaný napříč různými rozhovory s nováčky. Poznatky jsou informace, které mohou pomoci porozumět cestě nováčků na Wikipedii. Můžete si je všechny přečíst v našem reportu, kde jsou všechny popsány.
  • Rozdělili jsme také nováčky na několik osobnostních typů. Osobnostní typy jsou typy lidí, kteří se chovají různým způsobem, mají rozdílné motivace Wikipedii editovat a mají s Wikipedií rozdílné úmysly. Osobnostní typy nereprezentují jednu konkrétní osobu, ale mnoho rozdílných lidí s obdobným chováním. Objevili jsme celkem šest takových osobnostních typů, informace o nich si můžete přečíst na této stránce. Osobnostní typy jsou používány pro lepší návrh a tvorbu nástrojů pro ostatní lidi. Konkrétně pomáhají návrhářům, vývojářům a komunitě samotné porozumět výzvám nových wikipedistů, stejně jako jejich cílům a chování. Porozumění těmto informacím může pomoci vylepšit jejich zážitky z tvorby Wikipedie.

Rád bych vás požádal o přečtení zmíněného reportu a o sdělení svého názoru o poznatcích, na které jsme přišli. Co si myslíte, že může udělat Nadace Wikimedia nebo komunita pro zlepšení pocitů nových wikipedistů? Rád bych se dozvěděl názory hlavně od těch lidí, kteří pravidelně pracují s nováčky, jako jsou patroláři či instruktoři wikikurzů, ale samozřejmě si rád přečtu názory i všech dalších lidí.

S pozdravem,

Martin Urbanec, ambasador pro projekt Zkušenosti nových wikipedistů, 26. 2. 2018, 12:49 (CET)

Dobrý den[editovat zdroj]

Dobrý den, zrušil jste mojí úpravu. Co jsem konkrétně udělal špatně?

@Sgnjasgnjat:Dobrý den, Vaše tvrzení o sexuální přitažlivosti je subjektivní (tj. je to Váš názor). Na Wikipedii by měly být pouze obecně platné a ověřitelné informace. --Perid (diskuse) 3. 3. 2018, 20:43 (CET)
Ale na tom, že se sexuální přitažlivosti hovorově říká sexy není nic subjektivního a je běžně, že mužům přijdou sexy mladší dívky a ženy. --Sgnjasgnjat (diskuse) 3. 3. 2018, 20:44 (CET)
@Sgnjasgnjat: To je pravda, na tom nic závadného není, vrátil jsem to do článku zpět. --Perid (diskuse) 3. 3. 2018, 20:53 (CET)
A šlo by tam nějak popsat, že pro většinu mužů jsou přitažlivé mladší ženy a dívky. Třeba mně je 16 a přitahují mě 12 a 13 leté dívky, táta je o 6 let starší než máma, strejda o 15 let starší než teta atd...? --Sgnjasgnjat (diskuse) 3. 3. 2018, 21:05 (CET)

@Sgnjasgnjat: Šlo, ale muselo by to mít zcela jinou formu, tzn. neutrální pohled a opatřené věrohodným zdrojem (to, že se Vám líbí 12leté dívky nebo že teta je o 15 let mladší než strejda, takovým zdrojem není). --Perid (diskuse) 4. 3. 2018, 00:13 (CET)

Jenže je to tak obecně platné. Nedávno mi to říkal táta. --Sgnjasgnjat (diskuse) 6. 3. 2018, 20:30 (CET)

Karl Herloßsohn[editovat zdroj]

Dobrý den, tvořím poprvé článek osoby, navíc s využitím překladu, tak prosím o rady a upozornění, co jsem provedla špatně. Především jsem nepochopila, jak dostat do šablony číslo verze, resp. jak ho v tom něm.článku najdu. Pak bych chtěla vědět, jak to má být s odkazy na wikimedia apod., to jsem obšlehla z jiných článků a zrovna u Herloše to ukazuje divné věci - mám to nechat, nebo vyhodit? Pak ještě nevím, co s tím, když v mém seriózním zdroji je jiné datum narození než jinde - stačí citace? (V té knize je i fotka z matriky, ale tu asi použít nesmím). Děkuji za pomoc.--Helena Dvořáková (diskuse) 11. 3. 2018, 23:51 (CET)

@Helena Dvořáková: Dobrý den, to číslo revize jsem doplnil, jinak ho najdete, když v historii článku kliknete na verzi, z které jste překládala (obvykle je to ta nejnovější) a pak se objeví v adrese webové stránky, zde tedy https://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Karl_Herlo%C3%9Fsohn&oldid=173272315 (vyznačil jsem tučně). Ten odkaz na Commons je v pořádku, ty ostatní jsou prázdné, tak se mohou případně vyhodit, ale nic se nestane, když tam zůstanou. Ta dvě odlišná data narození můžete uvést do poznámky s odkazem na zdroj, který uvádí to odlišné datum než je v článku. Jinak považuji článek za naprosto vyhovující, takže odstraňuji urgentní šablonu. Ještě jednou děkuji za Vaši práci a doufám, že budete pokračovat v tvorbě, schopné editory potřebuje česká WP jako sůl... --Perid (diskuse) 12. 3. 2018, 21:32 (CET)

Kytička fakt potěšila, díky. Ještě jsem ten článek vylepšila o dohledání data narození v matrice a odkazy do krameria - ten Němčík sice psal děsné romanťárny, ale byl takový český vlastenec, že si článek zaslouží. :-) Uvítám, kdybyste ty krameriovské odkazy upravil na lepší vzhled, příště bych to měla z čeho zkopírovat. (Dělám v NK kolem digitalizace, takže to mám vlastně doma...)--Helena Dvořáková (diskuse) 15. 3. 2018, 20:18 (CET)

Newsletter Zkušenosti nových wikipedistů - II. vydání[editovat zdroj]

Milí wikipedisté, milí wikimediáni,

nejprve bych dnes rád zdůraznil, že problém nových editorů je v Nadaci Wikimedia brán jako velmi důležitý.

Nadace Wikimedia v tuto chvíli sepisuje svůj roční plán (https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikimedia_Foundation_Annual_Plan) pro fiskální rok od července 2018 do července 2019. V návrhu ročního plánu departamentu Audiences se vyskytuje množství projektů týkající se primárně nových editorů, na které se tento departament plánuje primárně zaměřit. Zmiňované projekty pocházejí z výzkumu Zkušenosti nových wikipedistů a z následných diskusí. Plán bude publikován ke komunitní diskusi 29. března na Meta Wiki.

Kromě toho nedávno v Nadaci Wikimedia začal pracovat nový produktový manažer Marshall Miller zaměřující se právě na nové editory. Marshall v minulosti pracoval pro různé politické kampaně a neziskové organizace, kde měl na starost nabrat a udržet dobrovolníky. V Nadaci Wikimedia povede tým Growth vytvořený pro úpravu softwaru za účelem udržení nových wikipedistů.

Závěrem bych rád požádal všechny wikipedisty/wikimediány, které zajímá dění ohledně určité části softwaru MediaWiki (software, na kterém Wikipedie běží), aby mi zaslali své uživatelské jméno, úroveň své psané a mluvené angličtiny a název oné části, které by se chtěli věnovat, a to e-mailem na martin.urbanec@wikimedia.cz nebo na mé diskusi na Wikipedii. Zmiňovanou částí software může být cokoliv od mobilní editace přes poslední změny po komunikační a diskusní systémy, záleží jen na vás. Jakmile to bude užitečné, spojím vás se zaměstnancem Nadace Wikimedia, který se danému produktu věnuje a budete mu následně moci sdělit cokoliv MediaWiki se týkající. Prosím, dejte mi vědět i pokud anglicky vůbec neumíte, vaše myšlenky rád přeložím a přepošlu Nadaci Wikimedia.

Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se projektu, neváhejte se na mě obrátit.

Pojďme zlepšit pocit nováčků,

--Martin Urbanec (diskuse), ambasador pro projekt Zkušenosti nových wikipedistů, 13. 3. 2018, 08:40 (CET)

Řád otevřeného oka[editovat zdroj]

@OJJ: Ahoj Honzo, mockrát děkuji za ocenění. Musím říci, že mě to správcování docela baví :-). --Perid (diskuse) 14. 3. 2018, 21:42 (CET)
Zkopíruj si tohle a správcování půjde ještě o kousek líp. :-) --OJJ, Diskuse 18. 3. 2018, 15:39 (CET)