Diskuse s wikipedistou:Perid

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


Návod k použití
Internet-group-chat.svg • Napíšu-li na Vaši diskusní stránku nebo u článku, odpovězte tam.

• Chcete-li mi něco sdělit, pište sem a odpověď očekávejte také zde.

• Pokud mi napíšete někam jinam, upozorněte mě šablonou Odpověď.

• Přidejte, prosím, odkaz na článek, nejlépe na konkrétní editaci (tzv. diff).

Ty
>
Vy
• Můžeš mi klidně tykat.

• Můžete mi samozřejmě i vykat.

• Raději mi ale neonikají, asi bych nedokázal adekvátně reagovat...

Archivace
Replacement filing cabinet.svg Archiv diskusí:

do 2016 | 2017 | 2018 | 2019


Gympl[editovat zdroj]

To se moc nemáš čím chlubit, rok starý experiment: [1]. :) Zítra omrknu zastupitelstvo, to může být ok. OJJ, Diskuse 4. 1. 2020, 18:13 (CET)

@OJJ: Hluboce se stydím... Za trest si po obědě nedám své oblíbené viržinko! :-) --Perid (diskuse) 4. 1. 2020, 23:24 (CET)

Skrytí revize[editovat zdroj]

Dobré dopoledne, revertoval jsem editaci, která obsahuje svastiku a nejsem si jistý zda žádat na NS skrytí revize. Díky za odpověď.--F.ponizil (diskuse) 13. 1. 2020, 11:34 (CET)

@F.ponizil: Dobrý den, děkuji za zprávu, raději jsem skryl...--Perid (diskuse) 13. 1. 2020, 11:38 (CET)
Osobně nevidím důvod skrývat symbol bez dalšího "upřesnění". Skrýval bych teprve editaci stylu 'František Vodička z Klecan je nacista' nebo něco podobného. Cílem skrytí by totiž primárně mělo být, aby nějaký chytrák nepodával na Wiki žaloby. OJJ, Diskuse 13. 1. 2020, 11:44 (CET)
@OJJ: Nebyl jsem si jist, tak jsem to raději skryl, ale tvoje vysvětlení zní logicky...--Perid (diskuse) 13. 1. 2020, 11:55 (CET)

Editační tipy umožňují tipy filtrovat podle témat článků - vyzkoušejte si je, prosím[editovat zdroj]

Ukázka Editačních tipů

Milí kolegové,

už nějakou dobu nováčkům doporučuje Domovská stránka články, které potřebují určité úpravy. Tato funkcionalita se jmenuje Editační tipy. Tyto články jsou vybírány pomocí údržbových šablon. Zjistili jsme, že určití nováčci klikají mezi nabízenými články velmi dlouho, než najdou článek, na který kliknou. Rozhodli jsme se proto umožnit jim mezi články filtrovat podle témat, kterých se týkají.

Tuto funkcionalitu mají k dispozici všichni nováčci, kterým se načte Domovská stránka. Vy si ji můžete vyzkoušet na své vlastní Domovské stránce. Pokud jste si ji ještě neaktivovali, můžete to udělat ve svém nastavení, úplně dole. Můžete se také podívat na ukázkové video.

Jakoukoliv zpětnou vazbu k projektu uvítám na diskusní stránce k projektu. Máte-li libovolné dotazy či návrhy k nováčkovskému programu, můžete se mě zeptat na mé diskusní stránce.

Těším se na vaše komentáře,

--Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 22. 1. 2020, 16:00 (CET)

Toto je občasník připravovaný ambasadorem české Wikipedie o projektu Zkušenosti nových wikipedistů. Přihlásit či odhlásit odběr můžete skrz Meta-Wiki.

Dominik Rys (tenista)[editovat zdroj]

Dobrý večer, děkuji za smazání článku Dominik Rys (tenista) a prosím též i o zámek pro vytvoření článku. Díky moc.--F.ponizil (diskuse) 22. 1. 2020, 19:19 (CET)

@F.ponizil: Dobrý večer, není vůbec zač. Článek jsem zamkl na týden, snad je to do té doby přestane bavit. --Perid (diskuse) 22. 1. 2020, 19:24 (CET)

Growth team updates #12[editovat zdroj]

4. 2. 2020, 18:39 (CET)

Znáte některého z nováčků i mimo Wikipedii? Můžete se stát jeho mentorem![editovat zdroj]

Modul "Váš mentor" Domovské stránky nováčka

Milí kolegové,

až doposud byl mentor každému nováčkovi přidělen automaticky systémem. To se děje i nadále. Znáte-li ale některého z nováčků i mimo Wikipedii, nebo třeba vedete kurzy Wikipedie pro studenty či seniory, můžete chtít, abyste právě vy byli jejich mentorem.

Nově je možné právě tohoto dosáhnout! Návod, jak je možné nováčka převzít, je popsán na MediaWiki.org. Pomocí tohoto rozhraní je možné nastavit mentora jakémukoliv uživateli, i když náhodou nemá Domovskou stránku aktivovanou. V takovém případě je nutné, aby si dotyčný Domovskou stránku aktivoval sám - návod je rovněž k dispozici na MediaWiki.org.

Jakoukoliv zpětnou vazbu či otázku týkající se projektů týmu Growth uvítám na diskusní stránce projektu.

S pozdravem,
--Martin Urbanec (WMF) (talk), komunitní ambasador české Wikipedie, 6. 2. 2020, 11:42 (CET)