Diskuse s wikipedistou:Martin Urbanec (WMF)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Archivy


Dotazy v uživatelské diskusi[editovat zdroj]

Když mi přilítne dotaz od nováčka do uživatelské diskuse, mám mu odpovědět u sebe nebo u něj? Oznamuje mu systém nějak, že jsem mu odpověděl? Jak?--Juandev (diskuse) 16. 1. 2020, 10:24 (CET)

@Juandev: Ahoj Juane, díky za dotaz. Je vhodné nováčka pingnout, skrz šablonu {{re}}. Pak se pošle oznámení, které by mělo přijít i mailem, má-li ho nováček vyplněný. S pozdravem, --Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 17. 1. 2020, 09:56 (CET)
Přidal jsem to explicitně do mentorské stránky. --Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 17. 1. 2020, 09:59 (CET)

OK, díky. --Juandev (diskuse) 17. 1. 2020, 18:08 (CET)

Editační tipy umožňují tipy filtrovat podle témat článků - vyzkoušejte si je, prosím[editovat zdroj]

Ukázka Editačních tipů

Milí kolegové,

už nějakou dobu nováčkům doporučuje Domovská stránka články, které potřebují určité úpravy. Tato funkcionalita se jmenuje Editační tipy. Tyto články jsou vybírány pomocí údržbových šablon. Zjistili jsme, že určití nováčci klikají mezi nabízenými články velmi dlouho, než najdou článek, na který kliknou. Rozhodli jsme se proto umožnit jim mezi články filtrovat podle témat, kterých se týkají.

Tuto funkcionalitu mají k dispozici všichni nováčci, kterým se načte Domovská stránka. Vy si ji můžete vyzkoušet na své vlastní Domovské stránce. Pokud jste si ji ještě neaktivovali, můžete to udělat ve svém nastavení, úplně dole. Můžete se také podívat na ukázkové video.

Jakoukoliv zpětnou vazbu k projektu uvítám na diskusní stránce k projektu. Máte-li libovolné dotazy či návrhy k nováčkovskému programu, můžete se mě zeptat na mé diskusní stránce.

Těším se na vaše komentáře,

--Martin Urbanec (WMF) (diskuse) 22. 1. 2020, 16:00 (CET)

Toto je občasník připravovaný ambasadorem české Wikipedie o projektu Zkušenosti nových wikipedistů. Přihlásit či odhlásit odběr můžete skrz Meta-Wiki.