Wikipedie:Pod lípou (technika)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Archivy
Zkratka:
  • WP:PTL
    WP:PLT
Pod technickou lípou
Pod technickou lípou

U tohoto stolu hospody Pod lípou se diskutuje o technických záležitostech souvisejících s provozem Wikipedie. Pro věci ani ne tak diskusní, jako požadavky na správce, viz nástěnku správců.

Chcete-li nahlásit chybu v zobrazování, přečtěte si prosím nejdříve, jak hlásit chyby. Děkujeme.

Sledované stránky a Poslední změny[editovat | editovat zdroj]

Dnes odpoledne se mi změnil vzhled Sledovaných stránek a Posledních změn. Čas se mi zobrazuje neproporcionálním písmem a je tam i větší odsazení od odrážek... A v posledních změnách se mi sbalují po sobě jdoucí editace, což je za mě z hlediska patroly zhoršení. Je to výchozí nastavení, nebo jsem si něco špatně nastavil? (Včera jsem si hrál se svým common.js, ale to by spíš souviset nemělo...) — Draceane diskusepříspěvky 11. 6. 2019, 20:00 (CEST)

Zkontroluj „V posledních změnách a sledovaných stránkách seskupovat změny podle stránek“ nebo také „Seskupit výsledky podle stránky“ přímo v posledních změnách nebo sledovaných stránkách vpravo v nastavení počtu změn a dní. --Matěj Suchánek (diskuse) 11. 6. 2019, 20:19 (CEST)
@Matěj Suchánek: Vypnul jsem sekupování (divné, nikdy jsem to zapnuté neměl...), purge serveru, purge prohlížeče a pořád seskupuje... :-/ — Draceane diskusepříspěvky 11. 6. 2019, 20:27 (CEST)
Ještě ti tam chybí odhlásit, zavřít prohlížeč a přihlásit. Nebo to může způsobit odkaz, který obsahuje parametr enhanced=1. U mě je vše v normálu, můžu si mezi vzhledy přepínat a vše se vždy vrátí. --Matěj Suchánek (diskuse) 11. 6. 2019, 20:35 (CEST)
@Matěj Suchánek: Díky, už se to nesbaluje. Ale pořád se mi tam zobrazuje čas neproporcionálním písmem a navíc mezi odrážkami a časem (+názvem článku atd.) vzniká divná       mezera. — Draceane diskusepříspěvky 14. 6. 2019, 19:46 (CEST)
Zkusil bych v nastavení kliknout na obnovit všechna nastavení. Tím se zresetují všechna viditelná i skrytá nastavení, což by mohlo pomoct (mně už to párkrát s podobným problémem pomohlo). Akorát to má tu nevýhodu, že je potřeba pak všechno v nastaveních znovu nastavit, všechna udělátka znovu zapnout apod. --Dvorapa (diskuse) 19. 6. 2019, 13:36 (CEST)
@Matěj Suchánek, Dvorapa: Tak nevím, fungovalo to dobře a po několika dnech se mi zas v nastavení samo zaškrtlo sbalování editací. To je přece divné...? — Draceane diskusepříspěvky 25. 6. 2019, 23:41 (CEST)
To je myslím phab:T202916. Chodils přes nástěnku patroly, že? --Matěj Suchánek (diskuse) 26. 6. 2019, 08:36 (CEST)
Jo, asi to bude ten link enhanced. A díky za ten odkazy na Phab, to bude ono. — Draceane diskusepříspěvky 26. 6. 2019, 15:29 (CEST)

Sledované stránky - skrýt roboty[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, v minulosti byla možnost zvolit na stránce sledovaných stránek "skrýt roboty". Nyní je tam řara sofistikovaných filtrů, ale jak udělat onu filtraci robotů, na to nějak nemohu přijít. Prosím tedy o radu. předem díky! --Gampe (diskuse) 22. 6. 2019, 12:27 (CEST)

@Gampe: Ahoj, já tam mám volbu Člověk (ne robot) a zobrazují se jen editace od lidí. --Podroužek (diskuse) 22. 6. 2019, 12:40 (CEST)
@Podroužek:A kde? Já tam vidím "aktivní filtry", "jmenné prostory" a "značky" a v žádném z nich možnost "Člověk (ne robot)" nevidím. --Gampe (diskuse) 22. 6. 2019, 12:49 (CEST)
@Gampe: Speciální:Nastavení>Sledované stránky>Používat rozhraní bez JavaSkriptu. OJJ, Diskuse 22. 6. 2019, 13:08 (CEST)
@Gampe: Klikni na text Filtrovat poslední změny (použijte menu nebo vyhledejte název filtru) a roluj v nabízeném seznamu. --Podroužek (diskuse) 22. 6. 2019, 13:19 (CEST)
Děkuji za radu, funguje to. Nemohu se ale ubránit dojmu, že z původně geniálně jednoduchého a intuitivního softwaru se stává následným vývojem software naprosto nepřehledný a bez odborné rady prakticky nepouužitelný. --Gampe (diskuse) 22. 6. 2019, 13:36 (CEST)
Taky by mělo fungovat „Na seznamu sledovaných stránek skrýt editace botů“ v nastavení, to jsem navrhoval posledně. --Matěj Suchánek (diskuse) 24. 6. 2019, 09:49 (CEST)

VE – nowiki[editovat | editovat zdroj]

Proč tady vkládá VE tagy nowiki?! — Draceane diskusepříspěvky 22. 6. 2019, 15:29 (CEST)

@Draceane: Ahoj, nejspíš proto, že dotyčný editor editaci uložil v okamžiku, kdy odkaz měl vést jen ze slova Wartburg, a ovi už bylo černé, bez odkazu. Jediným způsobem, jak tohoto stavu docílit, je vložit tagy nowiki. --Martin Urbanec (diskuse) 22. 6. 2019, 18:17 (CEST)
Podle mě spíš neví, jak správně vytvořit ve VE odkaz. Pokud se vybere jenom kořen slova, odkaz se vytvoří bez koncovky, kterou VE oddělí. Když se vybere celé slovo, odkaz je v pořádku. Stejně to funguje, pokud je nutné upravit popis odkazu tím, že se k němu něco dopíše. Pokud se nepíše dovnitř, ale vedle něj, text je oddělen. --Matěj Suchánek (diskuse) 24. 6. 2019, 09:49 (CEST)

Wikidata Bridge: edit Wikidata’s data from Wikipedia infoboxes[editovat | editovat zdroj]

Tech News: 2019-26[editovat | editovat zdroj]

24. 6. 2019, 19:29 (CEST)

Podivný blok na enwiki[editovat | editovat zdroj]

Omlouvám se, že s tím tady obtěžuju, ale enwiki zablokovala moji IP adresu (pevný internet od O2), takže se tam obrátit nemohu. Přikládám hlavní dokumentaci a prosím o radu resp. přeposlání někomu kompetentnímu. Moji reklamaci zamítl admin. enwiki s tím, že jen zopakoval argumenty podivného BU Rob13. Děkuji předem za každou pomoc. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 26. 6. 2019, 14:38 (CEST)

Rozšířený obsah
User:Sokoljan
O2-Internet-372, IP = 185.246.208.0/22
I am regularly editing various Wikipedias from this IP, hired from the largest Czech provider, O2.
My IP has been blocked by a suspect User BU Rob13, whose user page has been immediately deleted. There is no Performer in the block.

'''Block''':
https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Log?type=block&user=&page=User%3ASokoljan&wpdate=&tagfilter=&subtype=

You are currently unable to edit Wikipedia.
You are still able to view pages, but you are not currently able to edit, move, or create them.
Editing from 185.246.208.0/22 has been blocked (disabled) by BU Rob13 for the following reason(s):
 
The IP address that you are currently using has been blocked because it is believed to be a web host provider. To prevent abuse, web hosts may be blockedfrom editing Wikipedia.

You will not be able to edit Wikipedia using a web host provider.
Since the web host acts like a proxy, because it hides your IP address, it has been blocked. To prevent abuse, these IPs may be blocked from editing Wikipedia. If you do not have any other way to edit Wikipedia, you will need to request an IP block exemption.
If you do not believe you are using a web host, you may appeal this block by adding the following text on your talk page: {{unblock|reason=Caught by a web host block but this host or IP is not a web host. My IP address is _______. Place any further information here. ~~~~}}. You must fill in the blank with your IP address for this block to be investigated. Your IP address can be determined using whatismyip.com. Alternatively, if you wish to keep your IP address private you can use the unblock ticket request system. If you are using a Wikipedia account you will need to request an IP block exemption by either using the unblock template or the unblock ticket request system.

This block has been set to expire: 13:14, 4 June 2020.
Even if blocked, you will usually still be able to edit your user talk page and email other editors and administrators.
Other useful links: Blocking policy • Username policy •   Appealing blocks: policy and guide
If the block notice is unclear, or it does not appear to relate to your actions, please ask for assistance as described at Help:I have been blocked.

'''Response to unblock appeal #25674'''
Unblock Review Team<noreply-unblock@toolserver.org>
 
Odpovědět všem|
pá 21. 6., 23:15
Jan Sokol
This is a reply to your Wikipedia unblock appeal from Just Chilling, a Wikipedia administrator. DO NOT reply to this email - it is coming from an unattended email address.
________________________________________

Hello sokoljan,

Your account is not blocked nor is your talk page. What is blocked is your IP address. This is a local, English Wikipedia, block so other Wikipedias may have different policies. Looking at our logs, the IP address you're editing from belongs to a webhosting service. Open or anonymising proxies, including VPN, Tor and web hosting services, are blocked from editing Wikipedia. While this may affect legitimate users, they are not the intended targets. No restrictions are placed on reading Wikipedia through a webhost.

Although Wikipedia encourages anyone in the world to contribute, open proxies and webhosts are often used abusively. MediaWiki, the wiki software that powers Wikipedia, depends on IP addresses for administrator intervention against abuse, especi ally by anonymous users. Anonymizing services allow malicious users to rapidly change and disguise IP addresses, causing continuous disruption that cannot be stopped by administrators. Several such attacks have occurred on Wikimedia projects, causing disruption and occupying administrators who would otherwise deal with other concerns.

I have run a proxy check and this is definitely a proxy, possibly a VPN. Unfortunately, you won't be able to edit while using a VPN or webhost.

Just Chilling
English Wikipedia Administrator
________________________________________

@Sokoljan: Problém je, že adresy z Vámi uvedeného rozsahu 185.246.208.0/22 nepatří O2. Podle IP WhoIS tyto adresy patří společnosti Overkill Beta s.r.o., která je vedená na jméno nějakého Zdeňka Čendry. A tato organizace zřejmě skutečně funguje jako webhosting. Možná k tomu technicky zdatnější správci dodají podrobnější informace. --Vachovec1 (diskuse) 26. 6. 2019, 15:17 (CEST)

@Vachovec1, Sokoljan: V tomto případě na enwiki došlo k zablokování IP rozsahu, protože se asi jedná o proxy rozsah, což takto nedokážu posoudit. Osobně se domnívám, že by stačilo na enwiki požádat o právo en:Wikipedia:IP block exemption. To by v tomto případě mělo pomoci, kompletní blokování vč. správců je mám dojem aplikováno jenom u výstupních uzlů Toru. OJJ, Diskuse 26. 6. 2019, 16:27 (CEST)

Mmch, toho nějakého Čendru tu mámeOJJ, Diskuse 26. 6. 2019, 16:31 (CEST)

Kolega Sokoljan by si ovšem nejprve měl ověřit, kdo mu vlastně poskytuje internet. Podle všeho se domníval, že je to O2, což však zjevně není pravda. --Vachovec1 (diskuse) 26. 6. 2019, 16:45 (CEST)
Také jsem chtěl naznačit, že tam bude možná nějaká bouda od O2 a že by bylo dobré to prověřit. --Dvorapa (diskuse) 26. 6. 2019, 17:11 (CEST)
Zeptal jsem se O2, zda využívají rozsah 185.246.208.0/22, odpovědí bylo U veřejné případně pevné adresy určitě ne.. Pokud je poskytovatelem internetu skutečně O2, pak to vypadá, že Sokoljanovi něco v počítači přesměrovalo provoz přes jeho vlastní síť, což je nebezpečné v každém případě - dotyčný totiž má přehled o všem, co Sokoljan na svém počítači dělá, vč. hesel. Bylo by tedy vhodné, aby Sokoljan toto prověřil a zkusil to pak. Jednoduchým ověřením bývá navštívění http://mojeip.cz na problematickém zařízení a nějakém jiném zařízení, připojeném ke stejné WiFi síti, a porovnání výsledků. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 26. 6. 2019, 17:58 (CEST)
@Blahma: Marku, nemůžeš se neoficiálně zeptat Zdeňka Cendry, co to může znamenat? já to tipuju na nějaký směřování připojení O2 přes nějaký data centrum (datapacket.com - TTC Telehouse). --frettie.net (diskuse) 26. 6. 2019, 19:24 (CEST)

Díky všem za rady a pomoc. Test podle Martina Urbance bohužel udělat nemohu: je to pevná linka, wifi router jen nahrazuje dráty po domku a nikdo jiný na něm není. Až budu mít chvíli, zajdu do O2, a žádost o výjimku, kterou radí OJJ, nevím komu poslat? Kdyby kolega @Blahma: mohl něco zjistit z té druhé strany, bylo by to super. Jinak si nemyslím, že by to mohl být nějaký švindl, protože je pod tím podepsaná skutečná firma. Zato ten blok se záhadným performerem, který se vzápětí smazal, mi podezřelý je. Ach jo. Ale ze školního počítače editovat můžu. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 27. 6. 2019, 16:11 (CEST)

@Sokoljan: Nejlépe je žádost o výjimku z blokování poslat nějakému správci na en.wikipedia. Díky a užívejte letních dnů. OJJ, Diskuse 27. 6. 2019, 16:17 (CEST)
@OJJ: Já bych se té výjimce radši vyhnul, radši bych věděl, co se děje :). Navíc jelikož jsou některé IP blokované i globálně, mohli bychom se pak dostat do situace, kdy by se sice nezobrazovala zpráva "zablokováno", ale zobrazovalo by se "globálně zablokováno". --Martin Urbanec (diskuse) 27. 6. 2019, 17:35 (CEST)
@Martin Urbanec: Soudím, že se děje to, co dole popisuje Frettie a kovbojku bych z toho spíše nedělal, akorát si zjistit, kdo tedy vlastně poskytuje připojení a skrze koho se přesměrovává. Pokud prof. Sokol může editovat tady a ne na anglické Wiki, tak by se to mělo řešit na anglické Wikipedii. Pokud to nejde editovat globálně, tak na meta-wiki. Na výjimkách v tomto nevidím nic špatného a podle mého by měla být přidělována spíš automaticky, i když změna IP je i s pomocí některých doplňků prohlížečů velmi snadná. OJJ, Diskuse 27. 6. 2019, 18:09 (CEST)
@Sokoljan: Na tom bloku není nic divného, na enwiki se jen míchá několik bloků najednou. 1) 185.246.208.0/23, blokováno MER-C na enwiki, a -revi globálně 2) 185.246.208.0/22 - blokováno BU Rob13 na enwiki. Jsou to oba velmi podobné rozsahy, a protože nevím Vaši přesnou IP adresu, nemohu říct, kdo konkrétně je tím blokujícím ve Vašem případě. Jestli se Vám zobrazuje Bu Rob13, je to dost dobře možné. --Martin Urbanec (diskuse) 27. 6. 2019, 16:56 (CEST)
@Sokoljan: btw. na tom Vašem bloku není nic podivného. en:User:BU Rob13 je/byl normálním administrátorem na en-wiki, který jednal zcela v rámci svých pravomocí. Jeho následné rozhodnutí dát si od Wikipedie pauzu nemá nic společného s Vámi. Začátkem června WMF Office zbavila rozšířených práv a na jeden rok zablokovala jednoho z nejaktivnějších en-wiki administrátorů, což vyvolalo velký povyk mezi tamní komunitou. Řeší se to doteď. Rozhodnutí správce BU Rob13 "jít na odpočinek" je jen jedním z důsledků této situace. --Vachovec1 (diskuse) 27. 6. 2019, 17:15 (CEST)
@Vachovec1: Koukal jsem, že ten Fram spustil docela flame. Ví se nějaké podrobnosti? — Draceane diskusepříspěvky 27. 6. 2019, 18:05 (CEST)
@Draceane: Včera večer jsem to studoval, WMF nechce poskytnout příliš podrobné informace, zdůvodnili to (na tebou odkazované stránce) jen jako harrassing and abusing others. To, že WMF není příliš sdílná, chápu, jakákoliv podrobnější informace může vést k odhalení oběti a kdyby se to stalo, může to napáchat více škody než užitku. Stejně tak chápu komunitu enwiki, že takhle reaguje, bylo to jako blesk z čistého nebe a asi by mě taky hodně překvapilo, kdyby kterýkoliv z cswiki adminů byl zablokovaný WMF. --Martin Urbanec (diskuse) 27. 6. 2019, 18:18 (CEST)
@Draceane, Martin Urbanec: doporučuji k přečtení tento článek. Rozebírají tam vzniklou situaci ze všech úhlů. Opravdu zajímavé čtení. --Vachovec1 (diskuse) 28. 6. 2019, 22:51 (CEST)
Opravdu zajímavé čtení, potvrzuji a doporučuji. --Dvorapa (diskuse) 28. 6. 2019, 23:28 (CEST)
@Sokoljan: Pane Sokole, já si taky nemyslím, že by došlo k napadení. Jak jsem psal Markovi (Blahma), tak myslím, že O2 má linku "protaženou" přes datové centrum TTC a/nebo ji částečně zajišťuje někdo, kdo je napojen do toho datacentra. Rodiče kdysi měli připojení přes nějakou linku, která následně zas vystupovala jako O2 a to přitom O2 nebyla, jen přes ně vystupovala ven - do internetu. Dokonce to vypadá, že Overkill Beta je opravdu evidován jako poskytovatel internetu - jen nevím, v jakém je vztahu s O2. Ale s tím vám nejspíš pomohou / poradí na pobočce O2. --frettie.net (diskuse) 27. 6. 2019, 17:46 (CEST)
Chci všem poděkovat za radu a věc - doufám - uzavřít. V O2 mi moc nepomohli, jsou vytrénovaní na to, jak to člověku rozmluvit, ale nakonec se k naší dlouhé diskusi nachomejtl nějaký elév a navedl mě na vysvětlení. Četl jsem, že O2 nabízí variantu s "veřejnou IP", ale nevěděl jsem, co to znamená, a tak jsem vzal tu druhou, podstatně lacinější. Jenže ona znamená, že dceřinná firma O2 spojení přehazuje přes různé cesty, patrně podle zátěže. Po úvaze jsem se rozhodl, že s tím vyžiju, enwiki nedělám tak často a můžu ji editovat ze školy. Jen kdyby někoho napadlo, že bude proxies takhle blokovat na české Wiki, musel bych s tím něco udělat. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 6. 7. 2019, 16:58 (CEST)

Cat-a-lot[editovat | editovat zdroj]

Všiml jsem si, že na Commons funguje Cat-a-lot nejen v kategoriích, ale např. i na výpisu příspěvků. Docela jsem si tuto funkci oblíbil, existuje možnost zprovoznit to i na cswiki? — Draceane diskusepříspěvky 26. 6. 2019, 19:17 (CEST)

Udělátko se za posledních pár let (na Commons) dost změnilo, nejlepší bude ho nainstalovat znova. Prozatím to zkusím s testovací verzí. Nic nezkazíš, pokud dáš upomínku na WP:NSR. --Matěj Suchánek (diskuse) 27. 6. 2019, 09:46 (CEST)
OK, dám to tam, s připomenutím to bude horší, měsíc tu asi nebudu. Díky moc. — Draceane diskusepříspěvky 27. 6. 2019, 18:03 (CEST)

Zbytnělý odkaz Speciální:Upozornění[editovat | editovat zdroj]

Asi tak poslední dva dny mi (ve stylu MonoBook) nějak zbytněl odkaz na Speciální:Upozornění, takže v horním menu překrývá další tři odkazy vlevo od něj, které tak jsou nedostupné: tedy jsou vidět, ale když na ně kliknu místo správné požadované akce se provede akce, která má odpovídat ikonce o jednu či dvě pozice vpravo. Netušíte, s čím si zase kdo hrál? --ŠJů (diskuse) 1. 7. 2019, 07:31 (CEST)

Vypadá, že vývojáři si s něčím hráli, oprava už je připravená, do týdne bude nasazena (s nasazením nespěchají), viz T226875. --Dvorapa (diskuse) 1. 7. 2019, 09:40 (CEST)

Tech News: 2019-27[editovat | editovat zdroj]

1. 7. 2019, 23:22 (CEST)

Problém s nástrojem Překlady[editovat | editovat zdroj]

Ahoj technici. Během poslednách 24 hodin jsem ze dvou počítačů udělal čtyři editace pomocí překládacího nstroje. Ani jedna změna se ale neuložila. To se mi zatím ještě nikdy nestalo. Dělám něco špatně? Nebo je nějaký tecnický problém? Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Nedaří se ani přeloženou stránku zveřejnit. --Gampe (diskuse) 6. 7. 2019, 10:47 (CEST)

Poslední dobou vím jen o chybě v ukládání matematických značek. Když otevřete ovládací panel prohlížeče (Firefox Ctrl Shirt K, Chrome Ctrl Shift J, IE F12, Safari a Opera Ctrl Shift I), píše to nějaké chybové hlášky? --Dvorapa (diskuse) 7. 7. 2019, 00:18 (CEST)
@Dvorapa: Viz mail. --Gampe (diskuse) 7. 7. 2019, 08:26 (CEST)
Má to ještě vyšší level: pokud se pokusím o překlad českého článku do angličtiny, nabídne mi to překlad z češtiny - do češtiny. Poradíte prosím? --Gampe (diskuse) 8. 7. 2019, 21:38 (CEST)

Tech News: 2019-28[editovat | editovat zdroj]

8. 7. 2019, 22:12 (CEST)

Sfn[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, jak rozchodit sfn? Nefunguje to. OJJ, Diskuse 10. 7. 2019, 15:46 (CEST)

Takhle. --Martin Urbanec (diskuse) 10. 7. 2019, 15:53 (CEST)

Tech News: 2019-29[editovat | editovat zdroj]

15. 7. 2019, 17:29 (CEST)

Infobox - soud[editovat | editovat zdroj]

@Matěj Suchánek, Dvorapa:Zdravím. Šablona {{Infobox - soud}} nějak přestala v článcích zobrazovat souřadnice. Kde je chyba? --Vlout (diskuse) 20. 7. 2019, 11:24 (CEST)

@Vlout: Pravděpodobně opraveno. Soudy jsou na Wikidatech chápány jako organizace, nikoliv jako budovy, takže souřadnice se nesmí přebírat jako u budov nýbrž z vlastnosti "sídlo". Nyní by to již mělo ve většině článků fungovat, kdyby to zlobilo, tak ty souřadnice prostě někde nejsou vyplněné ani lokálně, ani na Wikidatech --Vojtěch Dostál (diskuse) 20. 7. 2019, 21:55 (CEST)
@Vojtěch Dostál:Teď už by to mělo fungovat víceméně všude, díky moc za to. Nekontroloval jsem 100%, ale co je zajímavé, během dalších editací se tehdy občas souřadnice, resp. odkazy na mapu, objevovaly a zase mizely. Nepochopil jsem systém, nicméně než jsem napsal sem, zase to všechno nefungovalo. Možná byl problém jinde, netuším. --Vlout (diskuse) 21. 7. 2019, 01:34 (CEST)

Záporný počet stránek v kategorii?[editovat | editovat zdroj]

Na stránce Kategorie:Údržba:Stránky k přejmenování vidím u "Údržba:Kategorie k přejmenování" v závorce údaj 5 kat., -1 str. Záporný počet stránek??? --Vachovec1 (diskuse) 20. 7. 2019, 15:32 (CEST)

Také to vidím, nemám tušení, v čem to vězí. --Dvorapa (diskuse) 21. 7. 2019, 14:15 (CEST)

Tech News: 2019-30[editovat | editovat zdroj]

22. 7. 2019, 15:07 (CEST)

Mapy – zakrytí názvu špendlíkem[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, v článku Národní hřebčín Kladruby nad Labem jsem si všiml, že „špendlík“ na LocMapě „zakrývá“ (sice průhledností) název Kladruby nad Labem? Vidíte to také? Asi to není úplně očekávatelné chování... — Draceane diskusepříspěvky 22. 7. 2019, 18:37 (CEST)

Ano, u mě taky. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 22. 7. 2019, 19:45 (CEST)