Wikipedie:Pod lípou (Wikimedia ČR)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Web Blog Pod lípou Meta Sociální sítě
Základní info Novinky z pobočky Diskuse o pobočce na Wikipedii Svět Wikimedia Facebook Twitter Instagram YouTube
Archivy
Pod spolkovou lípou
Pod spolkovou lípou

WikiEdu novinky 5/2018[editovat | editovat zdroj]

Proběhlo[editovat | editovat zdroj]

  • V květnu jsme se účastnili GEGFestu, kde Vojta Veselý vedl pro učitele workshop na téma zapojení Wikipedie do výuky. Také jsme uspořádali první seniorské WikiMěsto, které se odehrálo v Broumově. Reporty z obou akcí pro vás chystáme, zatím se radujeme z nadšených reakcí účastníků a dáváme dohromady metriky ;) Už teď se můžete podívat na Wikimedia Commons, kolik fotografií se nám podařilo nahrát :)
  • Uskutečnilo se další setkání nad přípravami Wikicampu, zápis si můžete přečíst ZDE. V současné době hledáme někoho, kdo by dětem ukázal základy editování videa - pokud jste to vy a nebo třeba máte na někoho tip, napište mi na gabriela.bokova@wikimedia.cz . Přihlašování na Wikicamp stále běží, podrobnosti naleznete na webu, plakátek k šíření ZDE

Co se děje[editovat | editovat zdroj]

  • Zvažujeme implementaci nástroje pro patroláře, který by povolil automatické editace na Wikipedii na principu označování kurzistů vložením šablony. Diskuze k tématu je ZDE. Ohledně funkčnosti nástroje máme ještě nejasnosti, které řešíme se zástupci WMF.

Co nás čeká[editovat | editovat zdroj]

  • na první červnovou sobotu chystáme setkání lektorů seniorských kurzů, jehož součástí bude i školení na Nástěnku. Na obě části jste srdečně zváni, podrobnosti o školení k Nástěnce najdete ZDE
  • ve čtvrtek 7. června se uskuteční Workshop editování Wikipedie, místo stále máme, šiřte s odvahou ;)

--Gabriela Boková (WMCZ) (diskuse) 30. 5. 2018, 16:39 (CEST)

Fotky ze Všesokolského sletu[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, nahrál jsem na Commons fotky ze Všesokolského sletu, kam jsem se dostal díky novinářské akreditaci přes Wikimedia ČR. Tak kdyby to někoho zajímalo třeba do nějaké výroční zprávy nebo co já vím: commons:Category:16. sokolský slet (2018).--Ben Skála (diskuse) 23. 7. 2018, 22:56 (CEST)

Díky, Bene, to je super! Kdybych věděl, že tam někdo pro Wikipedii fotí, ani bych ty moje rozmazaný šmouhy nenahrával na Commons :-) --YjM | dp 23. 7. 2018, 23:18 (CEST)
Náhodou je dobře, že kam přijdeš, tam dokumentuješ pro Wikipedii :) Díky.--Ben Skála (diskuse) 23. 7. 2018, 23:35 (CEST)
Paráda, díky --Vojtěch Dostál (diskuse) 24. 7. 2018, 09:09 (CEST)

Wikimedia novinky | květen–červenec 2018[editovat | editovat zdroj]

První číslo zpravodaje o projektech, pobočkové činnosti i aktivitách členů a dobrovolníků Wikimedia ČR.

Novinky zde Budeme rádi za zpětnou vazbu. --Klára Joklová (diskuse) 18. 10. 2018, 16:46 (CEST)

Wikimedia novinky | srpen–září 2018[editovat | editovat zdroj]

Pravidelný zpravodaj o projektech, pobočkové činnosti i aktivitách členů a dobrovolníků Wikimedia ČR.

Novinky zde Budeme rádi za zpětnou vazbu. --Klára Joklová (diskuse) 18. 10. 2018, 16:46 (CEST)

WikiJaro SVE 2019[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, měla by česká Wikimedia zájem účasti na WikiJaro SVE 2019, popř. další rok 2020? Myslím, že je škoda, že se "srdce střední Evropy" neúčastní středoevropské a východoevropské soutěže. --Patriccck (diskuse) 30. 3. 2019, 19:31 (CET)

Nejsou lidi, pokud se tomu budeš věnovat, tak proč ne. --frettie.net (diskuse) 31. 3. 2019, 11:50 (CEST)
Právě, potřeboval bych lidi, kteří by pomohli a WMČR by měla věnovat nějaké (klidně i sponzorské) ceny (WMSK poskytla poukázky do knihkupectví). --Patriccck (diskuse) 31. 3. 2019, 13:05 (CEST)
Díky Patricccku za zájem! Osobně myslím že by vůbec neuškodilo když bychom se opět po letech zúčastnili této soutěže. Letos už se soutěž myslím v okolních jazykových verzích rozběhla, tak by to bylo náročné; příští rok tomu asi nic nebrání (když se najde dobrovolník ochotný ujmout se práce s tím spojené). Ceny (zvláště jsou-li v rozumné cenové hladině a řeší se s dostatečným předstihem) jsou ten nejmenší problém :). Viz také relativně novou stránku Wikipedie:Komunitní minigranty --Vojtěch Dostál (diskuse) 31. 3. 2019, 15:19 (CEST)
Dík Vojto. --frettie.net (diskuse) 31. 3. 2019, 16:55 (CEST)