Wikipedie:Pod lípou (oznámení)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Pod oznamovací lípou
Pod „oznamovací“ lípou

U tohoto stolu hospody Pod lípou mohou wikipedisté informovat ostatní o různých wiki-událostech. O oznámeních zde prosím nediskutujte, ale můžete založit téma u jiného stolu a dát sem odkaz. Výčet toho, co se stalo, najdete v Kronice české Wikipedie. Na stránce Ohlasy v médiích najdete (a můžete přidávat) oznámení o článcích či zmínkách o Wikipedii v ostatních sdělovacích prostředcích a médiích.

U každého oznámení uvádějte odkaz na diskusi k danému tématu.

Zahájena pre-produkce výukových videí o Wikipedii[editovat | editovat zdroj]

Jsme rádi, že začala pre-produkce pro řadu motivačních a vzdělávacích videí, která představí Wikipedii a některé z jejích sesterských projektů novým přispěvatelům.

Během několika posledních let bylo vyrobeno mnoho videí pro přípravu nových přispěvatelů. Tato série představí vizuální editor a nový citační nástroj s názvem Citoid. Kromě toho bude řada obsahovat úvod do Wikimedia Commons jako úložiště volně licencovaných médií.

Řada videí a související materiály pomohou studentům a instruktorům, kteří se podílejí na vzdělávacím programu Wikipedie. Řada je také určena na pomoc profesionálnímu personálu a dobrovolníkům galerií, knihoven, archivů a muzeí (GLAM) k pochopení, jak se jejich obsah dostane k vystavení na stránkách Wikimedia, a jak dokumentovat nebo nahrát svůj obsah pro přímé prohlížení na Wikipedii a její sesterských projektech.

Obsah videí bude dostupný v úsecích, které bude možno prohlížet, překládat a aktualizovat jednotlivě.

V současné době máme dobrovolné překladatele pro arabštinu, arménštinu, češtinu, němčinu, řečtinu, odia a španělštinu. Další dobrovolníci s vysokou překladatelskou zkušeností se mohou zaregistrovat na diskusní stránce.

Momentálně potřebujeme vaše ohlasy na náčrt scénářů, stejně jako návrhy atraktivního názvu pro tuto řadu. Zanechte nám laskavě své poznámky na této diskusní stránce!


S pozdravem

Pine

ředitel série a scénárista

Poznámka[editovat | editovat zdroj]

Tato série je financována z grantu pro individuální zapojení nadace Wikimedia. Vřelé díky komunitě, výboru IEG a WMF za jejich podporu.

– Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Pine (diskusepříspěvky)

Problémy se vkladem některých převzatých fotografií ze zahraničních wiki-stránek[editovat | editovat zdroj]

Přesunuto do Wikipedie:Potřebuji pomoc#Problémy se vkladem některých převzatých fotografií ze zahraničních wiki-stránek

rehek domácí[editovat | editovat zdroj]

na stránce rehek domácí se uvádí,že zřídka přezimuje do 10-ti jedinců v celé republice.Byl jsem překvapen,žejsem v letošní mrazivé zimě viděl v Brně na různých místech již dva ptáčky.Oba byli v blízkosti komunikací,poblíž městského ruchu a vypadali celkem spokojeně.Netuším čím se v těchto pro ně krutých podmínkách živí,když preferují hmyz.

Možná bude moci pomoci OJJ. --Martin Urbanec (diskuse) 25. 1. 2017, 15:07 (CET)
@Martin Urbanec: Zajímavý problém. Knihu, ze které bylo čerpáno mám doma a mohu skutečně ověřit 5 až 10 exemplářů. Nutno však podotknout, že se jedná o údaje sedmnáct let staré, tudíž nemusí být aktuální. Podíval jsem se tedy na zajímavá pozorování ČSO, taky stará, a jedinci byli skutečně pozorováni i v lednu/prosinci. Tudíž bych řekl, že informace v článku bude správná, i když by se dala upravit na několik jedinců a měl jste štěstí nebo omylem zaměnil druh. --OJJ, Diskuse 25. 1. 2017, 15:34 (CET)

Sháněné zdroje[editovat | editovat zdroj]

Občas se některý z wikipedistů nabídne, že má přístup k velkému množství literatury, zdrojů, apod. Taková informace je sice nesmírně cenná, avšak časem se zapomene. Napadl mě opačný přístup. Máme tu stránky pro požadavky na ty z nás, kteří jsou zdatnější technicky, ještě více technicky, v ovládání robotů, fotograficky, ve psaní článků, v rozšiřování článků, v mapách a to jsem určitě na něco zapomněl. Napadlo mě tedy zkusit opačný postup. Vytvořit stránku pro nejrůznější požadavky na ty z nás, kteří mají zvláštní přístup k jinak nedostupným zdrojům, anebo ty z nás, kteří vědí, kde zdroje hledat, (ti mohou stránku jen sledovat) a kteří chtějí pomoci těm, kteří zdroje shánějí (ti se zas nemusí shánět po příslušných wikipedistech s možnostmi, stačí napsat požadavek). Zvu tedy wikipedisty k využívání nové stránky Wikipedie:Sháněné zdroje, uvidíme, jak si povede, zda bude užitečná (jako např. Wikipedie:ŽOPP) nebo spíše mrtvá (jako např. Wikipedie:PN).

PS: hlavička stránky je zatím jen nástřel, tedy zvu i k jejímu vylepšení. --Dvorapa (diskuse) 30. 1. 2017, 22:22 (CET)

Report WikiProjektu Vostvo České republiky[editovat | editovat zdroj]

V dubnu loňského roku (2016) vznikl WikiProjekt Vodstvo České republiky a dnes se má čile k světu. Předkládáme vám stručné shrnutí naší práce v roce 2016.--Juandev (diskuse) 5. 2. 2017, 18:08 (CET)

Wikiexpedice[editovat | editovat zdroj]

Založil jsem stránku Wikipedie:Wikiexpedice vzhledem k přípravám druhé Wikiexpedice v dubnu 2017. Než tam doplníme více informací můžete se stavit v Brně (15. 2.) a v Praze (20. 2.) na prezentaci té proběhlé. Zároveň zvažte účast na té budoucí o Velikonocích 2017.--Juandev (diskuse) 13. 2. 2017, 18:44 (CET)

Diskusní a poradenská skupina na Facebooku[editovat | editovat zdroj]

Vzhledem k tomu, že IRC už moc neletí a hodně lidí se vyskytuje na Facebooku, založili jsme skupinu Wikipedie, která je určená k diskusím na wikipedistická témata a pomoc nováčkům. Nyní nabíráme členy, aby jsme vytvořili nějaký základní počet, tak se neváhejte přidat a doporučit svým známým.--Juandev (diskuse) 13. 3. 2017, 13:06 (CET)

Jak číslovat české ministry[editovat | editovat zdroj]

Můžete se zapojit do diskuse, jak číslovat české ministry, tj. určení jejich pořadí v úřadu. --Kacir 14. 3. 2017, 18:04 (CET)

Uvádění roků narození a úmrtí v š:Příbuzenstvo[editovat | editovat zdroj]

Návrh na uvádění roků narození a úmrtí osob v šabloně {{Příbuzenstvo}}; vyjádření k návrhu v diskusi.--Kacir 15. 3. 2017, 19:50 (CET)

Astronomický editaton[editovat | editovat zdroj]

Dějiště editatonu

Wikiemdia ČR pořádá 1. – 2. dubna na hvězdárně v Brně astronomický editaton. Chceme zde vylepšit články nejen o astronomii, ale i o příbuzných tématech jako například o astronomických institucích. Vzhledem k současně zde probíhajícímu sjezdu České astronomické společnosti bude prostor i pro propagaci Wikipedie a naší práce.
Zveme zájemce, kteří by nám chtěli pomoci na místě, aby se zapsali na stránku editatonu. Pokud někdo nemůže přijet, oceníme i podporu na dálku.
Za organizátora zve --Packa (diskuse) 21. 3. 2017, 06:58 (CET)

Wikimania 2017 scholarship programme[editovat | editovat zdroj]

Following the tradition of previous years, Wikimedia Polska Association has launched the ’’’Wikimania 2017’’’ scholarship programme. One international scholarship will be awarded this year, for the conference which will take place in Montreal, Canada, August 9-13. If you meet the requirements described in the ruleset, you may submit your application by April 7, 2017 to the email address provided in the ruleset. With kind regards, Wojciech Pędzich (diskuse) 21. 3. 2017, 18:42 (CET)

Wikiexpedice[editovat | editovat zdroj]

Logo Wikiexpedice Západ.png

Za necelých 14 začíná Wikiexpedice. Pokud by jste o Velikonocích neměli co dělat, přidejte se k nám. Zbývají poslední volná místa! --Juandev (diskuse) 1. 4. 2017, 23:48 (CEST)

Pozor: krátký editační výpadek[editovat | editovat zdroj]

Upozornění: 19. dubna 2017 od 16 hodin nepůjde asi půl hodiny editovat Wikipedii. Čtení nijak ovlivněno nebude. Stejný výpadek bude i po dvou týdnech, tedy 3. května ve stejném čase. Více informací zde. --Vojtěch Veselý (diskuse) 18. 4. 2017, 13:25 (CEST)

Nová online mapa nenafocených chráněných území v ČR[editovat | editovat zdroj]

Zdravím. Fotografové a milovníci přírody, pozor! Vytvořil jsem externí online mapu obsahující téměř 500 nenafocených území. Stav je aktuální ke květnu 2017 a budu rád, pokud budu moci z mapy odmazávat. WikiProjekt Chráněná území děkuje. Krásný den. --Krvesaj (diskuse) 16. 5. 2017, 13:15 (CEST)

Wikimedia 2030: Diskutuje o 5 hlavních tématech a pomozte nám plánovat náš budoucí rozvoj[editovat | editovat zdroj]

Diskuse se vede u Wikipedie:Strategie Wikimedia 2030 tedy Diskuse k Wikipedii:Strategie Wikimedia 2030--Horst (diskuse) 16. 5. 2017, 15:51 (CEST)

Změny ve fungování Panelu referencí[editovat | editovat zdroj]

Dobrý večer, vzhledem k technickým problémům s nástrojem na vkládání citací (Panel referencí, refToolbar), kterých rok od roku postupně přibývalo, jsem aktualizoval všechny jeho skripty. Změny z pohledu uživatelů jsou následující:

  • Panel referencí už není pevnou součástí MediaWiki:Common.js, ale nově udělátkem, které je ve výchozím nastavení zapnuté. Znamená to, že se panel zobrazuje všem uživatelům editujícím wikitext, a to včetně nováčků a nepřihlášených. Registrovaní wikipedisté si ho mohou vypnout.
  • Zmizelo původní udělátko na vypnutí refToolbaru (Nezobrazovat panel referencí v editačním rozhraní). Wikipedistům, kteří ho měli aktivované a nechtějí nástroj používat ani nadále, se omlouvám, že jim teď refToolbar při editaci nevyžádaně vyskočí, a prosím je, aby si kdyžtak deaktivovali nové udělátko (Zobrazovat Panel referencí v editoru zdrojového kódu).
  • Panel referencí by se teď už měl zobrazovat spolehlivě při prvním načtení editačního okna, bez nutnosti zkoušet štěstí opakovanými aktualizacemi.
  • Nástroj už by měl zase fungovat i uživatelům, kteří mají vypnutá dialogová okna ("průvodce") v editačním rozhraní.
  • Verze pro uživatele bez "vylepšeného" panelu nástrojů, která stejně dlouhodobě nefungovala, je tímto oficiálně zrušená, protože WMF se chystá editor v tomto režimu úplně vypnout.
  • Výchozí verze Panelu referencí nově místo sedmi sad kolonek pro jména, příjmení a odkazy na autory nabízí u těchto položek zelené tlačítko "Přidat další", které umožňuje přidat přesně tolik autorů, kolik je v dané chvíli potřeba.
  • Konečně je funkční automatické dohledávání údajů dle DOI, ISBN a omezeně i URL adresy při citaci monografií, periodik (v obou případech včetně elektronických) i sborníků. Úspěšnost dohledání závisí na tom, jestli je Vámi použitá publikace v některé z databází, které nástroj prohledává. Zkusil jsem pár českých (i moravských) knih a neměl s nimi problém.

Může se stát, že v prvních chvílích po téhle změně se u vás bude starý a nový refToolbar tlouct. Pomoct by měla aktualizace cache. Kdybyste narazili na jakékoli problémy, dejte mi vědět. Mělo by jich ale být výrazně míň než v případě staré verze, kterou jsme tu měli od roku 2013. --Michal Bělka (diskuse) 27. 5. 2017, 03:03 (CEST)

Staré fotky Moravy[editovat | editovat zdroj]

Pan Vítězslav Kollmann z Litovle, který vlastní snad nejrozsáhlejší existující sbírku starých pohlednic a fotografií Moravy, nám poskytl mnoho zajímavého ilustračního materiálu k našim článkům o Litovli, který lze nalézt v kategorii Postcards and photographs from the collection of Vítězslav Kollmann.

Kromě toho nám dal obecné svolení využívat fotografií a jiných ilustrací z jeho facebookové stránky Historické pohlednice - Ikonografie Moravy a českého Slezska, žádá však, aby byla jeho sbírka vždy uvedena jako zdroj. Jsem si vědom toho, že mnoho přispěvatelů zastává názor, že u takto starých věcí není třeba se nikoho na nic ptát, ale vzhledem k tomu, že spolupráce s panem Kollmannem je širší, než jen zmíněná stránka na Facebooku, tak se domnívám, že splnit tuto jeho prosbu je maličkost. Pro ukázku, jak může uvedení zdroje vypadat viz např. Commons:File:Litovel-Smyčkova ul. od v.-městská střelnice-1915.jpg. Kromě toho prosím nezapomeňte soubor zařadit též do výše zmíněné kategorie. --Jan.Kamenicek (diskuse) 10. 7. 2017, 10:24 (CEST)

Účastnické šablonky[editovat | editovat zdroj]

Ve WikiProjektu Vodstvo České republiky, by se nám hodily nějaké šablonky hrdého účastníka a systémové za práci na rozvoji. Takže kdyby se někdo nudil a nějaké vytvořil, tak budeme rádi.--Juandev (diskuse) 4. 8. 2017, 21:50 (CEST)

Bazi | PS: Asi bych to příště nedával pod oznámení, ale někam do WP:POMOC? --Dvorapa (diskuse) 4. 8. 2017, 22:11 (CEST)

Technický slovník naučný[editovat | editovat zdroj]

Hezký den, při likvidaci jedné školní knihovny se mi dostalo do rukou šestnáct svazků díla Technický slovník naučný, které sestavil Vladimír Teyssler a Václav Kotyška (nakladatelství Borský a Šulc, vycházel v letech 1927 až 1949). Přispívaly do něj stovky tehdejších akademiků, lékařů, učitelů z technických škol a podobně, pokrývá širokou škálu oborů (od biologie přes architekturu až po strojírenství nebo třeba letectví) a některá témata jsou v něm velmi bohatě monografgicky zpracovaná včetně nákresů a fotografií.

Technický slovník naučný jest sestaven na základě výpisů hesel ze všech českých slovníků a z velké řady českých technických spisů. Obsah slovníku jest založen na široké základně a obepíná všechny discipliny, jež jsou přednášeny tou dobou na vysokých školách technických. Jednotlivá pojednání jsou podepsána autorem, jenž zodpovídá za obsah svého článku. Bohatý odkaz na literaturu jest připojen téměř u všech obšírnějších pojednání.

— Redakce

Vzhledem ke stáří samozřejmě značná část textů ztratila na aktuálnosti, pořád jsou ale velmi cenné a fundované. Kdyby se vám při psaní článku hodila nějaká historická reference, stačí se ozvat mailem nebo přes moji diskuzi.

Vzhledem k ne úplně šetrnému skladování v minulosti už není k dispozici svazek VI (JednatelstvíKostel) a část dodatkového svazku (nemohu bohužel posloužit třeba u tématu Žvýkací tabák, neb zřejmě zplesnivěl). --Michal Bělka (diskuse) 26. 8. 2017, 00:48 (CEST)

Nefunkční odkazy části db. KDO BYL KDO[editovat | editovat zdroj]

Zdravím. Podle osobního sdělení z libri.cz je z webové databáze KDO BYL KDO oficiálně dostupná jen část čeští a slovenští orientalisté, afrikanisté a iberoamerikanisté . Zřejmě z tohoto důvodu jsou stávající odkazy do jiných částí, např.: Masaryk (via) už nefunkční. —Mykhal (diskuse) 1. 9. 2017, 15:24 (CEST)

WikiProjekt České firmy[editovat | editovat zdroj]

Založil jsem projekt České firmy, který má za cíl sepisovat a vylepšovat články o českých (slovenských) firmách. Cílem je takto zpracovat všechny subjekty, které mají dostatek referencí. Kdo má zájem se této oblasti systematicky věnovat, nechť se přidá.--Juandev (diskuse) 21. 9. 2017, 16:04 (CEST)

Zpracování fotek z Wikiexpedice[editovat | editovat zdroj]

Na jaře tohoto roku jsme podnikly cestu na Klatovsko s cílem zdokumentovat místní venkov, památky a přírodu. Zatím jsme nahráli 6800 fotek. Nyní jsme zahájili akci pomoci naším kolegům, kteří ještě nahrávají. Pomoci můžete i vy, stačí když upravíte 5 fotek.--Juandev (diskuse) 25. 9. 2017, 21:45 (CEST)

Já mám nahráno vše, vše co šlo jsem i umístil do článků či wikidat.--frettie.net (diskuse) 25. 9. 2017, 22:18 (CEST)
Nahráno vše, kategorizováno a s GPS souřadnicemi, umístění do článků spíš nemám, zbytek vložení tedy doženu v nejbližší době – no radši dneska--Horst (diskuse) 27. 9. 2017, 12:22 (CEST)
Áha!Juandev (diskuse) 27. 9. 2017, 15:16 (CEST)

New Editor experiences | výstupy výzkumu a diskuze[editovat | editovat zdroj]

Už před nějakou dobou jsme vás informovali o výzkumu New Editor Experiences a jeho výstupech. Výzkumný tým pořádá 4. a 5. října online setkání, kde vás seznámí se základními zjištěními výzkumu a bude prostor pro doplňující dotazy a diskuzi (podrobnosti o setkání v odkazu). Vzhledem k tomu, že byla část výzkumu provedena v ČR s českou komunitou, účast více než doporučuji ;) Report najdete případně zde. --Gabriela Boková (WMCZ) (diskuse) 27. 9. 2017, 12:16 (CEST)

Online diskuze 31.10. | Zkušenosti nových editorů[editovat | editovat zdroj]

Hledáme pár wikipedistů, kteří by se 31.10. (18:00 - 20:00) účastnili online diskuze navazující na výzkum zaměřený na zkušenosti nových editorů. Diskutovat se bude o tom, která výzkumná zjištění jsou pro českou komunitu nejdůležitější a WMF by jim tedy měla věnovat pozornost. Diskutovat budeme s Abbey a Neilem, výzkumníky, kteří zde v květnu a červnu výzkum realizovali. Obavy z angličtiny mít nemusíte, pokud se přihlásí někdo, kdo se s cizím jazykem necítí komfortně, uděláme to s překladem v češtině. Před samotnou diskuzí bude ještě přípravné online setkání se mnou, kde bychom probrali dosavadní zjištění výzkumu, o kterých pak budeme diskutovat. Na termínu se domluvíme podle toho, kdo se přihlásí ;) Výstupy výzkumu, jak se editoři na Wikipedii chovají nebo jaké jsou jejich charakteristiky a motivace se můžete dočíst v reportu (zde:1url.cz/itZnD), česká verze bude brzy, čeká jen na korektury, případně zhlédněte 8minutové video, kde jsou výzkumná zjištění prezentována (zde:1url.cz/otZnC). Prosím zájemce, aby se mi ozvali co nejdříve na mail gabriela.bokova@wikimedia.cz, ať se můžeme domluvit na termínu toho přípravného online setkání ;) --Gabriela Boková (WMCZ) (diskuse) 17. 10. 2017, 18:26 (CEST)

To přípravné setkání bude zítra, tj. v pondělí 30. října, od 18 hodin, a to pomocí Google Hangout. Kdo by se chtěl ještě připojit, ať napíše. --Vojtěch Veselý (diskuse) 29. 10. 2017, 17:49 (CET)

Editaton ve Slaném[editovat | editovat zdroj]

Ve Slaném se 11. listopadu 2017 koná ve spolupráci Wikimedia ČR s místním vlastivědným muzeem a knihovnou jednodenní editaton. Akce je zaměřena na témata spjatá se Slaným, ať už jde o budovy či slavné osobnosti. Návrhy témat ke zpracování jsou sepsány na podstránce.

Máte-li zájem se zúčastnit, zapište se na stránce editatonu. Rád vás tam uvidím, cení se ale i pomoc na dálku.

S pozdravem --1. 11. 2017, 00:02 (CET), koordinátor Utar (diskuse)

RICHARD KONKOLSKI[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den. V pořadu České televize 3.11.2017 v pořadu Karla Šípa byl hostem mořeplavec Richard Konkolski. Uvedl, že se vrátil z Ameriky a žije na severní Moravě. Doplňte tuto informaci na Wikipende uznáte-li to za vhodné. Berka 4.11.201737.188.173.43 4. 11. 2017, 16:52 (CET)

Aktualizováno. --Marek Koudelka (diskuse) 26. 11. 2017, 00:17 (CET)

Portál Oznámení[editovat | editovat zdroj]

Ahoj, možná jste to již někteří zaznamenali, je tu nový portál orientovaný na různé aktuální dění na české Wikipedii.

V poslední době proběhly jednak určité změny v hlavičce posledních změn (vývojáři krom jiného bohužel skryli ve výchozím módu tu „naši“; do hlavičky pak byly doplněny odkazy i na různé údržbové kategorie činící hlavičku dle mého již přehnaně nahuštěnou a přeplněnou) a jednak pokusy a diskuse k úpravě nebo změně komunitního portálu k trochu jinému účelu než pro jaký byl dle mého konstruován. Rozhodl jsem se tedy v reakci na tyto okolnosti připravit malý portál pouze s aktualitami a chvilku jej udržovat.

Nový portál by spíš neměl nahradit hlavičku posledních změn a určitě by v žádném případě neměl nahradit tuto lípu nebo komunitní portál. Je navržen více ke koexistování spolu s těmito dosavadními zdroji aktualit a případně k jejich doplnění. I proto je ve jmenném prostoru Portál a ne třeba Wikipedie. Nenajdete tam zatím nic navíc oproti hlavičce PZ a jen o trochu víc, než co nabízí sekce „Co se děje“ komunitního portálu. Účelem nového portálu je pokrýt všechna dlouhodobá oznámení či varování a aktuálně probíhající diskuse či řešené problémy. Komunitní portál oproti tomu obsahuje i další odkazy na pravidla, nápovědu, údržbové stránky, archivní stránky a tipy a dle mého je konstruován spíš jako taková vstupní brána pro editory Wikipedie. Tato lípa zase může obsahovat i jednorázová oznámení nebo rychlé vzkazy, které by z principu na portál nešly. Šablona hlavičky PZ pak obsahuje sice velmi podobný obsah, ale zhuštěný právě akorát do posledních změn nebo na osobní stránky wikipedistů, zatímco na novém portálu lze některá upozornění z hlavičky více rozvést.

Formát nového portálu (rozuměj vzhled) je velmi netradiční, avšak vyhovuje dle mého účelu. S dostatečnou mírou výraznosti a nezvyklosti totiž už jen zjevem dokáže upozornit na důležité informace, které by jinak/jinde mohly zapadnout. V návaznosti na první reakce byla zjednodušena struktura a zlepšena míra přístupnosti, ale jistě je stále co zlepšovat. Pokud se vám idea líbí, vezměte portál za svůj a rozhodně se nebojte ESO. Pokud spíš vraštíte čelo a obracíte oči v sloup, projevte neaktivitu a nechte portál postupně umřít pro nezájem a neaktuálnost, jako to chodí i s jinými portály na Wikipedii.

--Dvorapa (diskuse) 20. 11. 2017, 00:39 (CET)

Diskuse o technických správcich[editovat | editovat zdroj]

Milí kolegové, prosím, máte-li zájem, věnujte chvíli pozornosti probíhající ŽoK o zřízení nové uživatelské skupiny technických správců. Dosavadní diskuse je návrhu poměrně slibně nakloněna, nicméně zřejmě není vhodné něco takového zřídit na základě shody 8 lidí, to je podle mého soudu příliš málo. S pozdravem --Mates (diskuse) 21. 11. 2017, 00:52 (CET)

FamilySearch - oznámení[editovat | editovat zdroj]

FamilySearch které provozují Mormoni omezilo přístup k českým matrikám a podmiňují prohlížení vložených odkazů registrací. Tímto jejich krokem jsou již bez registrace nefunkční všechny odkazy na záznamy o narození, sňatku a úmrtí vložených na Wikipedii. Týká se to odkazů které pocházejí z tohoto serveru. Pokud toto oznámení je nepatřičné, pak se omlouvám a budiž smazáno.--Martin wolf (diskuse) 16. 12. 2017, 23:26 (CET)

Doplnění stránek a schéma poslanců v PSP[editovat | editovat zdroj]

Dovoluji si upozornit na návrhy doplnění stránek:

a diskusi nad diagramem poslanců v infoboxu:

--Kacir 22. 12. 2017, 20:46 (CET)

Reimplementace citačních šablon[editovat | editovat zdroj]

Dnes jsem nasadil nové (Lua) verze šablon

I když jsem je pečlivě testoval, může se stát, že dojde k chybám, v tom případě mi neváhejte napsat do diskuse. --Jvs 30. 12. 2017, 11:07 (CET)

Dnes jsem nasadil nové (Lua) verze šablon také pro:

--Jvs 6. 1. 2018, 17:46 (CET)

Památková soutěž[editovat | editovat zdroj]

Tématem soutěže jsou české kulturní památky.

Jelikož si spolek Wikimedia ČR zřejmě chce nechat všechny ceny pro sebe a své blízké ;-), neobjevilo se zatím nikde oznámení, že v období od 15. ledna do 15. února tohoto roku probíhá soutěž Popiš památku. Podrobnosti na odkazu. JAn (diskuse) 17. 1. 2018, 13:09 (CET)

Já tedy zaznamenal banner na tuto soutěž, ale samozřejmě ani propagace zde v oznámeních ničemu nevadí :) --Dvorapa (diskuse) 17. 1. 2018, 13:19 (CET)
A kde? já narazil jen na zmínku v tisku někdy začátkem ledna, na Wiki nikde nic (nebo alespoň na stránkách, kde bych to čekal a které sleduje více lidí). Ovšem celá soutěž je nějaká nedotažená, věci, které měly být zveřejněny před začátek zveřejněny nejsou, seznam památek je šitý horkou jehlou a obsahuje nesmysly... JAn (diskuse) 17. 1. 2018, 13:29 (CET)
Typický banner v úvodu každé stránky na wiki, ale je fakt, že asi jenom na účtu bota, na tomhle myslím ne. --Dvorapa (diskuse) 17. 1. 2018, 13:39 (CET)
Zobrazuje se uživatelům na Wikipedii používajícím češtinu, v 50 %, každému maximálně 5krát za 14 dní. --Mormegil 17. 1. 2018, 14:27 (CET)