Wikipedie:Zkušenosti nových wikipedistů/Strukturované editace

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zkratka:
  • WP:NEE/ST
Zobrazení Editačních tipů na Domovské stránce: z tohoto místa se nováček dostane do zobrazení Strukturované editace (mockupy viz níže)

Strukturované editace jsou připravovanou součástí Editačních tipů, jejíž cílem je rozdělit složitý postup do několika jednodušších kroků, jejihž splnění bude pro nováčky jednodušší. Toho dosáhneme tím, že při plnění editačních tipů, které jsou dostupné v Domovské stránce, se nováčkovi nabídne interaktivní průvodce spolu s nástroji, které může využít pro snadnější plnění úkolu. Namísto toho, aby si nováčci jednotlivé kroky pro uložení editace museli domýšlet sami (pro vložení obrázku je jich potřeba zhruba 20), rozdělíme úkoly na jednotlivé, snadno pochopitelné části, které budou pro nováčky snáze uchopitelné.

O strukturovaných editacích probíhala v červnu 2020 komunitní konzultace. Informace k ní naleznete na zvláštní stránce. Na jejím základě tým Growth vytvořil finální návrh Strukturovaných editací, a 18. listopadu 2020 jej předložil komunitě ke konzultaci. Informace k této komunitní konzultaci naleznete na samostatné stránce.

Druhy strukturovaných editací[editovat | editovat zdroj]

Strukturované editace jsou projektem, v rámci kterého jde zrealizovat mnoho konkrétních činností, které jsou vhodné ke zjednodušení. V současné době (prosinec 2020) tým Growth zvažuje či pracuje na následujících druzích strukturovaných editací:

Projekt Stav
Přidávání odkazů Ve vývoji
Přidávání obrázků Komunitní konzultace