Wikipedie:Zkušenosti nových wikipedistů/Strukturované editace/Komunitní konzultace – listopad 2020

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zobrazení Editačních tipů na Domovské stránce: z tohoto místa se nováček dostane do zobrazení Strukturované editace (mockupy viz níže)

Strukturované editace jsou připravovanou součástí Editačních tipů, jejíž cílem je rozdělit složitý postup do několika jednodušších kroků, jejihž splnění bude pro nováčky jednodušší. Toho dosáhneme tím, že při plnění editačních tipů, které jsou dostupné v Domovské stránce, se nováčkovi nabídne interaktivní průvodce spolu s nástroji, které může využít pro snadnější plnění úkolu. Namísto toho, aby si nováčci jednotlivé kroky pro uložení editace museli domýšlet sami (pro vložení obrázku je jich potřeba zhruba 20), rozdělíme úkoly na jednotlivé, snadno pochopitelné části, které budou pro nováčky snáze uchopitelné.

Prvotní komunitní konzultace k strukturovaným editacím proběhla v červnu 2020, a informace k ní naleznete na samostatné stránce.

Na základě názorů komunity předložených v této konzultaci tým Growth připravil finální návrh strukturovaných editací, a 18. listopadu jej předložil komunitě ke konzultaci. Tento prototyp je možné vyzkoušet si kliknutím na následující tlačítka:

Spustit prototyp pro počítače Spustit prototyp pro mobily

Komunita své připomínky mohla vkládat na diskusní stránku, a to do 30. listopadu 2020.