Wikipedie:Potřebuji pomoc

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Wikipedie:POMOC)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dolů

Zkratka:
  • WP:POMOC

Na této stránce můžete položit dotaz, pokud si s něčím na Wikipedii nevíte rady. Prosíme věnujte pozornost níže uvedeným pokynům a nevkládejte dotazy nesouvisející s tvorbou Wikipedie, tato stránka není všeobecnou internetovou poradenskou službou (hledáte-li poradnu, zkuste službu Ptejte se knihovny).

Potřebuji pomoc
  • Nejdříve si prohlédněte nápovědu a v tabulce níže ověřte, zda dotaz patří sem.
  • Každou otázku vkládejte jako nové téma a vhodně jej pojmenujte v políčku Předmět/nadpis.
  • Snažte se dotaz formulovat jasně, stručně a výstižně.
  • Dotazy podepisujte vložením ~~~~ nebo kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svg.

Položit nový dotaz Položit nový dotaz

Jste-li v Praze, Plzni nebo Havířově, můžete požádat o pomoc také osobně na setkání klubu Wikipedie.
Pro seniory pořádáme napříč Českou republikou kurzy přispívání do Wikipedie v rámci projektu Senioři píší Wikipedii.
Wikipedisté se také pravidelně scházejí na tzv. wikisrazech, zejména v Praze a v Brně.
O pomoc můžete žádat rovněž e-mailem na adrese info-cs@wikimedia.org.

Archivy
  • V zájmu přehlednosti se tato stránka průběžně archivuje. Archivy jsou tyto:

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedie:Potřebuji pomoc (29. 1. 2020, 09:26)[editovat | editovat zdroj]

V mojom mobile som si vymazal Hlavnu nabidku {DNES}.A chel by som to vratit naspet.. Prosim o vasu radu alebo pomoc.. Dakujem s pozdravom Jan Tomas BA.0940258871 {Samsung 5.0 mega auto focus}.. --Windowseex (diskuse) 29. 1. 2020, 09:26 (CET)

Dobré ráno, Wikipedie není technická poradna. Tato stránka slouží pro rady s editováním Wikipedie. Děkuji za pochopení. Přeji Vám hezký den.--F.ponizil (diskuse) 29. 1. 2020, 10:09 (CET)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedista:Petboh/Pískoviště (31. 1. 2020, 11:30)[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den. Napsal jsem článek na Pískoviště. Co mám nyní učinit pro jeho zveřejnění, aby jej viděli ostatní? Děkuji za odpověď. P.Bohuš --Petboh (diskuse) 31. 1. 2020, 11:30 (CET)

@Petboh: Dobrý den, otevřte si znovu pískoviště k editaci (editační stránku) a zkopírujte si jeho obsah (umístěte kurzor do textu, vyberte všechen text pomocí zkratky Ctrl + A a zkopírujte jej do schránky pomocí Ctrl + C). Poté na stránce Nápověda:Jak vytvořit článek najděte formulář, kam zadejte jméno článku a klikněte na vytvořit článek. Otevře se vám prázdné editační okno, kam vložte zkopírovaný obsah (zkratka Ctrl + V) a zveřejněte změny. Podrobně o tom mluví také Nápověda:Pískoviště. Pomohl jsem? --Dvorapa (diskuse) 31. 1. 2020, 12:30 (CET)
Psát články o sobě samém se ale nedoporučuje: Wikipedie:Autobiografie. --Xyzabec (diskuse) 31. 1. 2020, 15:02 (CET)
K tomu, co píše Xyzabec: Údaje na Vašem Pískovišti jsou nejspíš pravdivé, ale nejsou OVĚŘITELNÉ. Tím chci říct, že každý článek včetně článků o osobách uvádí zdroje (reference), odkud bylo čerpáno. Nezávislými zdroji se taky prokazuje encyklopedická významnost. V podobě, v jaké je článek na Pískovišti, by po zveřejnění byl nejspíš brzy smazán. Lituji, ale Wikipedie má svá pravidla. Podívejte se před zveřejněním na nějakou stránku o žijící osobě, třeba Václav Petrbok. Zdraví--Svenkaj (diskuse) 31. 1. 2020, 15:40 (CET)

nové jazykové mutace mapek ve formátu svg[editovat | editovat zdroj]

u článků Cædwalla & Ine jsem použil dvě různé mapky z příslušných článků na frwiki; jména malých míst na obou mapkách jsou v původním jazyce (angličtině), ale tam, kde existuje francouzský ekvivalent, jsou ve francouzštině; zatímco většina francouzských názvů je srozumitelná i českému čtenáři („Londres“, „Ile de Wight“), horší je to ale kupříkladu u francouzského názvu království „Domnonée“; (ještě existuje portugalská mutace mapek, ale ta je v českém jazykovém prostředí ještě hůře srozumitelná); jak postupovat, abych vytvořil české jazykové mutace obou mapek --Jan Hejkrlík (diskuse) 31. 1. 2020, 14:16 (CET)

@Jan Hejkrlík: Ahoj, mapy jsou ve formátu svg (Scalable Vector Graphics). Tyto souboru se dají editovat pomocí různých programů. Stačí si na internetu nějaký editor najít a pokusit se obrázky změnit. Např.Illustrator, Inkscap, Affinity Designer a mnoho dalších. Nebo požádej někoho kdo to umí. Já osobně to neovládám. --Podroužek (diskuse) 31. 1. 2020, 14:41 (CET)
@Podroužek: hm, díky za info, nějak se to pokusím editovat; co ale předtím: kam stáhnout obrázek a „ULOŽIT JAKO“, abych mohl editovat? --Jan Hejkrlík (diskuse) 31. 1. 2020, 14:53 (CET
@Jan Hejkrlík: Popisky jsou v souboru jako prostý text, nepřevedené na křivky, grafický editor nebude potřeba. Takže soubor stačí stáhnout na jeho stránce na Commons (nahoře je v liště Download/Stáhnout), otevřít v textovém editoru (Poznámkový blok, PSPad apod.), a najít pomocí Ctrl+F jednotlivé popisky, které chcete změnit a prostě je přepsat, soubor uložit pro přehlednost pod stejným názvem jen fr změnit za cs. Pro kontrolu před nahráním jde otevřít soubory v libovolném webovém prohlížeči. Nahráním na Commons provádí Commons:Special:UploadWizard. Tam uvést, že nejste autorem, jako zdroj vložit [[:File:Map Ina of Wessex-fr.svg]] a jako autora uvést něco jako [[:User:Ælfgar]] (map); {{own}} (Czech translation), jako licenci nechat Creative Commons Attribution ShareAlike 4.0 na další obrazovce vložit do stejných kategorií jako je původní mapa a napsat nějaký krátký popisek a mělo by být vše. Hlavní je soubor nahrát, vše ostatní se pak dá opravit, pokud se něco nepovede. :)--TFerenczy (diskuse) 31. 1. 2020, 15:01 (CET)
@TFerenczy: famózní, díky za info, to bych snad měl zvládnout, večer se o to v klidu pokusím --Jan Hejkrlík (diskuse) 31. 1. 2020, 15:08 (CET)
Některé mapy se dají přeložit i přímo na wiki, pomocí nástroje SVG Translate, to, zda jde mapa přeložit, nástroj pozná po vložení názvu. Nástroj se pak snadno postará i o nahrání mapy zpátky na Commons, přičemž se nezmění její jméno proti původnímu (není tedy úplně vhodné takto přidávat český překlad do francouzské mapy). --Dvorapa (diskuse) 31. 1. 2020, 22:25 (CET)
@Dvorapa: děkuji za odpověď, tento postup je elegantnější než onen navrhovaný kolegou @TFerenczy: (navíc tam jsem měl problém s diakritikou, která se buď nezobrazovala vůbec nebo nekorektně), nicméně když jsem překlad nahrál na Commons a potom ho chtěl stáhnout do článku, je výsledkem editace stále jenom původní (francouzská) mutace; přitom v historii obrázku je uvedeno, že jsem uploadoval novou verzi; zjevně něco dělám špatně --Jan Hejkrlík (diskuse) 1. 2. 2020, 19:01 (CET)
@Jan Hejkrlík:Teď jsou v souboru dva jazyky – neoznačená francouzština a označená čeština. V článku se na češtinu přepne přidáním parametru "lang=cs" někam do [[Soubor:]].--TFerenczy (diskuse) 1. 2. 2020, 19:34 (CET)
(Mělo by se to přepnout automaticky na české Wikipedii. Nejspíš je potřeba počkat, až se načte nový obrázek do WP:Cache Commons, pak Wikipedie a na závěr prohlížeče namísto toho starého? --Dvorapa (diskuse) 1. 2. 2020, 19:38 (CET))
@TFerenczy: skvělé: přidal jsem "lang=cs", funguje, děkuji --Jan Hejkrlík (diskuse) 1. 2. 2020, 19:57 (CET)

Změna názvu památky v seznamu Wikimedia[editovat | editovat zdroj]

V rámci akce "Popiš památku" jsem narazil v Seznamu památek na chybu ve jméně památky "Tvrz Stoupecké". Zřejmě někdo opsal z katalogu památek jen část názvu, kde je uvedeno "Tvrz-Stoupecké tvrziště" Kdybych vytvořil stránku "Tvrz Stoupecké" tak je to nesmysl . Proto jsem vytvořil stránku s logickým a přesným názvem "Stoupecké tvrziště" Ve Wikidatech je to už opravené, ale s tím seznamem si nevím rady. Bylo potřeba změnit název i odkaz. Já si s tím nevím rady proto Vás prosím o pomoc. Díky --Jarda Šerák (diskuse) 1. 2. 2020, 00:53 (CET)

@Jarda Šerák: Díky za upozornění. Název jsem opravila v Seznamu KP v okrese Chrudim, nicméně opravu v seznamu památek pro soutěž již netřeba dělat, protože z něj vaším vytvořením článku logicky zmizela. --Czeva (diskuse) 1. 2. 2020, 08:07 (CET)

Nejde zveřejnit překlad stránky[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, nevím proč, ale když otevřu rozpracovaný překlad, který už mám hotový, a dám zveřejnit, tak se tlačítko změní na šedé "Zveřejňuje se..." a nic dál. Takhle jsem to nechal i půl hodiny a pořád nic. Nechápu, co je špatně. (Jde o překlad https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Speciální:Překlad&page=Basilica+of+the+National+Shrine+of+the+Immaculate+Conception&from=en&to=cs&targettitle=Bazilika+Neposkvrněného+Početí) Co mám dělat, aby to šlo? Nechci to předělávat celé od začátku.Pagvelius (diskuse) 1. 2. 2020, 10:18 (CET)

Dobrý den, soudě dle diskusní stránky k nástroji a hlášení phab:T244114 to vypadá, že jde o nějaký technický problém. Nemůžu poradit nic jiného než buď zkusit obsah nějak vykopírovat a uložit bez pomoci nástroje, nebo jednou za čas ho zkusit znovu zveřejnit. --Matěj Suchánek (diskuse) 14. 2. 2020, 13:11 (CET)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc (3. 2. 2020, 10:11)[editovat | editovat zdroj]

Chtěla jsem vložit text k "diskuzi o smazání". Je tam uvedeno "needitujte" - znamená to prosím, že již nelze přispět do předmětné diskuze? --Elpil (diskuse) 3. 2. 2020, 10:11 (CET)

@Elpil: Dobrý den, jakou diskusi o smazání máte na mysli? Příklad otevřené diskuse je třeba Wikipedie:Diskuse o smazání/Marek Latiok, jestliže má domodra zabarvené pozadí, a obsahuje upozornění, že jde o archiv, již byla uzavřena. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 3. 2. 2020, 10:36 (CET)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Diskuse s wikipedistou:Andrea Volková (4. 2. 2020, 02:15)[editovat | editovat zdroj]

Jak dát fotku --Andrea Volková (diskuse) 4. 2. 2020, 02:15 (CET)

@Andrea Volková: Dobrý den, děkujeme za zájem o Wikipedii. Obrázky přidávejte podle tohoto návodu. Pro Wikipedii je důležitý text, obrázky přidáváme do článků jako poslední. Potřebujete ještě s něčím pomoci? --Podroužek (diskuse) 4. 2. 2020, 08:26 (CET)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedista:Akym27 (4. 2. 2020, 17:03)[editovat | editovat zdroj]

Udělat nový článek --Akym27 (diskuse) 4. 2. 2020, 17:03 (CET)

Dobrý den, vytvořit od základu kvalitní článek je poměrně složité, ze začátku je lepší provádět (drobné) úpravy ve stávajících článcích, čímž např. zjistíte, jak standardní článek vůbec vypadá, jaké má náležitosti apod. Pokud však chcete mermomocí založit nový článek, rád vám poradím i s tím. Jen prosím nepište o sobě nebo o své (začínající) firmě či projektu. --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 4. 2. 2020, 17:21 (CET)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedie:Průvodce/Vizuální editor (4. 2. 2020, 21:48)[editovat | editovat zdroj]

Kde je editator --Habsburgovci (diskuse) 4. 2. 2020, 21:48 (CET)

@Habsburgovci: Dobrý den, děkujeme za zájem o Wikipedii. Máte-li na mysli možnost editace, na horní liště článku najdete tlačítko Editovat, které umožní na vybrané stránce dělat úpravy. Po jejich ukončení nezapomeňte stránku uložit (zveřejnit úpravy). Další informace k tématu případně najdete na stránce Nápověda:Editace ve Vizuálním editoru nebo se můžete ptát dále přímo zde. --Czeva (diskuse) 5. 2. 2020, 07:28 (CET)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedista:Petr Mutinský/Pískoviště (6. 2. 2020, 11:43)[editovat | editovat zdroj]

Jak mám prosím publikovat článek, aniž by tam bylo napsané pískoviště? --Petr Mutinský (diskuse) 6. 2. 2020, 11:43 (CET)

Dobrý den, asi nejlepší způsob je napsat název článku (pozor na velká písmena a překlepy!) do vyhledávače Wikipedie. Uvidíte červený odkaz, po kliknutí na něj se otevře vytváření nového článku, do kterého můžete celý obsah pískoviště zkopírovat. Název nového článku se pak upraví na název, který jste zadal do vyhledávače. Kdyžtak se nebojte znovu zeptat ;) --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 6. 2. 2020, 11:47 (CET)
@Petr Mutinský: Dobrý den, děkujeme za zájem o Wikipedii. Článek na vašem pískovišti zatím nesplňuje pravidla Wikipedie. Část textu je totožná s [1] a [2] a [3]. Externí odkazy do textu nepatří je nutné předělat odkazy na řádkové reference. Článek má znaky propagace. Podívejte se prosím na nápovědu Jak psát o žijících lidech, Autobiografie a Významnost osob. Veškerou nápovědu najdete zde. Děkuji za pochopení. --Podroužek (diskuse) 6. 2. 2020, 15:41 (CET)
Podroužek Dobrý den, děkuji Vám za zprávu. Texty jsem upravil, propagaci se snažím nikde nemít. Na mnohých wikipedických stránkách jsem viděl externí odkazy. Pokud to chápu správně, prosím, odkazovat by se mělo pouze na další wikipedické stránky, nebo odkázat na reference níže v textu? Jakým způsobem mohu odkázat na publikace, aniž bych tak upřednostňoval určité knihkupectví? Také, jak mohu odebrat z obrázku text "[[Soubor:|225px|]]", prosím? Děkuji. Petr Mutinský (diskuse) 6. 2. 2020, 20:03 (CET)

Externí zdroje do článků patří a u aktuálních událostí to bývají dokonce hlavní zdroje. Smějí se však vyskytovat jen v závěru článku (sekce Odkazy - Externí odkazy) nebo v tzv. řádkových referencích čili poznámkách pod čarou, uvozených <ref></ref>. V odkazech na publikace se uvádí nakladatel, nikdy ne knihkupec. Závorky "nowiki" jsou v takovém případě nesmysl: užívají se, když člověk píše "o Wikiipedii" jako teď zrovna já, a použil jsem je proto, že tady nechci vytvořit poznámku pod čarou, ale vysvětlit, jak se to dělá. Odborník lingvista by řekl, že píšu v metajazyce. Takže prostě vymazat. Je-li jich hodně, dělám to tak, že text přenesu do Wordu atd. a upravuji hromadně pomocí Ctrl-H. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 6. 2. 2020, 20:35 (CET)

@Petr Mutinský: Externí odkazy jsou jen na konci článku v odstavci Externí odkazy, jak píše výše pan Sokol. Odkazy na jiné články na Wikipedii tak zvané wikiodkazy musí být také v článku uvedeny, ale to teď není ten zásadní problém článku. Text, který jste vložil do článku jste si musel někde přečíst. Ta kniha, časopis nebo webová stránka bude ta požadovaná řádková reference. Řádkovou referenci vkládejte na konec odstavce, který jste do článku vložil. Jak vkládat reference najdete zde. Na knihy můžete odkazovat na Národní knihovnu České republiky. Odkazovat na knihkupectví a eshopy s knihami je zakázáno. Pro odebrání textu [[Soubor:|225px|]] postupujte takto: Klikněte na Editovat, klikněte na infobox (to je ten rámeček napravo), objeví se nabídka, kde kliknete na Editovat ve vytvořeném okně vyhledejte řádek Obrázek a vymažte text, který tam nepatří. To znamená že tam zůstane jen text: Portrét Vratislava Hláska.jpg . Napsal jsem to srozumitelně? Hezký den. --Podroužek (diskuse) 7. 2. 2020, 08:57 (CET)

Zdroje k článku o Boženě Cibulkové[editovat | editovat zdroj]

Přihlásil jsem se nově na Wikipedii a vložil nový značně rozšířený článek o Boženě Cibulkové, české mystičce. Nevím k jakým údajům konkrétně mám uvést zdroje a jakým technickým postupem. Pokud mohou posloužit také odborníci v dané oblasti, kteří znají některé údaje uváděné v článku, poskytnu na ně spojení. Rád bych vešel do kontaktu s někým z editorů W., s kým bych mohl konkrétní ozdrojování řešit. Děkuji --Trojice Jednoty (diskuse) 6. 2. 2020, 20:15 (CET)

Podívejte se na Wikipedie:Ověřitelnost a pokud byste něčemu nerozuměl, klidně se zeptejte. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 6. 2. 2020, 20:35 (CET)
@Trojice Jednoty: Dobrý den, děkujeme vám za doplnění článku. Zdroje uveďte k celému odstavci, který jste vložil. Nejlépe na konec každého vloženého odstavce. Technický postup jak vložit řádkovou referenci najdete zde. Spojení na odborníky nepotřebujeme. Doložit zdroje musíte vy jako autor vloženého textu. Wikipedistu mentora, který vám rád poradí si můžete vybrat na této stránce. Vybraného mentora můžete kontaktovat na jeho diskusi. --Podroužek (diskuse) 7. 2. 2020, 08:09 (CET)

Odkaz na diskusi[editovat | editovat zdroj]

Je dovoleno v textu článku vložit odkaz na diskusi, kde je vysvětlen nebo okomentován nějaký výrok k textu? Kdysi jsem tak v nějakém článku učinil, leč bylo mi to obratem revertováno. Problém je v tom, že v textu článku by taková poznámka působila rušivě a diskusi k článku si jen málokdo rozklikne. --Juniperbushman (diskuse) 7. 2. 2020, 10:50 (CET)

Přijde mi to jako pěkná blbost. Někde v archivech možná máme i sepsány důvody, proč nebylo schváleno vytvoření jmenného prostoru Příloha. Pokud je daný obsah encyklopedicky důležitý, pak si zaslouží své místo přímo ve článku (třeba v poznámce) nebo v podrobnějším článku. Pokud obsah encyklopedicky důležitý není, nemá na Wikipedii co dělat a může být ve článku maximálně odkázán externím odkazem. --Dvorapa (diskuse) 7. 2. 2020, 12:16 (CET)
@Juniperbushman, Dvorapa:Úvaha je to zajímavá, ale taky by se mi odvolávky na diskusi nelíbily. Diskuse zpravidla vynikají nevytříbenými a neozdrojovanými subjektivními názory, často rozpornými. Pokud diskutující uvede ke svému názoru zdroj, pak by neměl být problém takové tvrzení i se zdrojem převést do článku. Na diskusi se ale odvolávám v resumé redakce, jsou-li tam podrobnosti takovou redakci zdůvodňující. Zdraví--Svenkaj (diskuse) 7. 2. 2020, 13:23 (CET)
Tady jsem například drze strčil odkaz na diskusi pomocí (?) v odstavci Břidlice#Použití, protože v textu je evidentní nesmysl, jehož vyvrácení jsem nedokázal ozdrojovat. Máte lepší řešení? --Juniperbushman (diskuse) 8. 2. 2020, 10:11 (CET)
Třeba standardizované šablony typu Zdroj?, Fakt nebo Ujasnit? Máme jich celou řadu a další se dají přidat, pokud by bylo třeba. --Dvorapa (diskuse) 8. 2. 2020, 10:41 (CET)
@Juniperbushman: Tento váš příklad dokládá, že odkazovat na diskusi je zbytečné. Ve vašem příkladě jste ukázkově doložil porušení pravidla Žádný vlastní výzkum. Nelze do Wikipedie doplňovat informace, které vám byly zděleny ústně i přesto že jsou pravdivé. Bohužel. V článku Břidlice je zbytečné informovat čím se na břidličnou destičku psalo. Stačí napsat pisátkem, nebo napsat jen že psaly. Já si ze základní školy pamatuji že jsme se taky učily že děti používaly břidličnou destičku na kterou ryly. Podle mně máte pravdu, ale musíte najít nějaký text, kde to je napsáno, jinak tuto informaci nemůžete použít. Křída tam taky nepatří, protože nemá zdroj. --Podroužek (diskuse) 8. 2. 2020, 11:00 (CET)
@Juniperbushman, Podroužek: Jakýsi zdroj jsem doplnil, to není tak těžké, ale jistě by se našel lepší. Obecný problém článku Břidlice je, že je v něm spousta tvrzení, ale ani jedna reference (nejen ta břidlicová tabulka), i když je jich jistě možné nalézt mnoho. Zdraví--Svenkaj (diskuse) 8. 2. 2020, 13:01 (CET)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Empe (8. 2. 2020, 18:11)[editovat | editovat zdroj]

Vytvořil jsem stránku podobnou jiným obdobným, nebyla zamýšlena jako propagace, ale jako doplnění informací o českých softwarových firmách, byla smazána. Poradí někdo čeho konkrétně se při opětovné tvorbě vyvarovat? --Empe-spk (diskuse) 8. 2. 2020, 18:11 (CET)

Dobrý den, vážený pane kolego. Splňovala stránka WP:Encyklopedickou významnost a měla dostatek zdrojů (toto pravidlo nazýváme dva nezávislé a netriviální zdroje. Je potřeba mít minimálně 2 zdroje, odlišné a nezávislé.) A byla dosti dlouhá (Wikipedie:Pahýl, Wikipedie:Subpahýl)? Pokud ano, pro příště doporučuji hodit tam šablonu "ve výstavbě". Pokud ne, doplňte příště zdroje a článek prodlužte. S úctou a přáním krásného dne--Carodejnictvionline (diskuse) 8. 2. 2020, 19:56 (CET)

Čičimékové[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den, potřeboval bych pomoci se článkem Čičimékové. Je už dosti dlouhý? Jsou zdroje věrohodné? Předem děkuji za odpověď. S úctou a přáním krásného dne --Carodejnictvionline (diskuse) 9. 2. 2020, 12:28 (CET)

@Carodejnictvionline:; opravil jsem link (Anahuac, na který jste původně odkazoval, je v Texasu); jinak se obávám, že jde zatím pouze o osnovu článku a zdroje nic moc --Jan Hejkrlík (diskuse) 10. 2. 2020, 23:35 (CET)
Ještě opravte letopočet 1770 na 1170. --Juniperbushman (diskuse) 11. 2. 2020, 09:13 (CET)
@Carodejnictvionline: Dobrý den. Přečetl jsem si anglickou verzi a definice je trochu odlišná. Je, ale možné že jsem si to špatně přeložil. Dálka článku je na anglické verzi o hodně delší. Můžete prosím přeložit celý text. Děkuji. S pozdravem --Podroužek (diskuse) 12. 2. 2020, 08:01 (CET)
@Carodejnictvionline: Ne, zdroje nelze považovat za obzvláště věrohodné. Doporučuji vyhledat a čerpat kvalitní anglickou literaturu. --OJJ, Diskuse 12. 2. 2020, 08:13 (CET)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Antonína Nováková-Záchvějová (10. 2. 2020, 19:21)[editovat | editovat zdroj]

Neumím editovat šablonu infobox-basketbalista --Jura41 (diskuse) 10. 2. 2020, 19:21 (CET)

Dobrý den, vážený pane kolego. Rád Vám pomůžu, ale řekněte mi, prosím, jaké informace chcete do infoboxu přidat? S úctou a přáním velmi krásného dne, --Carodejnictvionline (diskuse) 10. 2. 2020, 20:30 (CET)
@Jura41: Dobrý den, děkujeme vám za zájem o Wikipedii. Editaci šablony infobox jste provedl správně, dle vašich možností. Článek Antonína Nováková-Záchvějová používá v infoboxu informace z wikidat a proto se musí datum o úmrtí vložit do Wikidat. Následně se sám zobrazí v infoboxu. Pro začínajícího wikipedistu je to náročná technická editace. Děkujeme za doplnění. --Podroužek (diskuse) 12. 2. 2020, 08:23 (CET)

Interwiki na commons[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den. Na stránce https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:George_Valentine mi nejdou vložit interwiki. Dělám to jako obvykle, ale objeví se chyba, že kategorie neexistuje. Děkuji za pomoc. --Svajcr (diskuse) 11. 2. 2020, 22:22 (CET)

Už tam jsou.--Jann (diskuse) 11. 2. 2020, 22:38 (CET)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc: Wikipedie:Potřebuji pomoc (13. 2. 2020, 20:10)[editovat | editovat zdroj]

dobrý den, svuj clanek nemohu najit pri vyhledavani googlem. je nejaka moznost jak to zmenit? dekuji skrivanek --Melodicrock00 (diskuse) 13. 2. 2020, 20:10 (CET)

@Melodicrock00: Dobrý den, vítejte na Wikipedii! Google neprochází Wikipedii nonstop, je třeba tomu dát chvíli. Určitě se tam brzy objeví. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 13. 2. 2020, 20:33 (CET)
@Melodicrock00: Dobrý den, článek Lions & Ghosts jsem ve vyhledávání Google již měl na první pozici. --Podroužek (diskuse) 13. 2. 2020, 20:36 (CET)

Bar skládaný[editovat | editovat zdroj]

Dobrý den všem. Potřeboval bych pomoc někoho kdo se více vyzná ve wikitextu. Do barboxu v článku Průběh epidemie koronaviru 2019-nCoV jsem vkládal další bary. Jenomže Čína začala započítávat nově i pacienty, kteří vykazují příznaky ale testy ještě nepodstoupili. Z toho plyne, že by bylo dobré přidat další barvu (bisque Location dot bisque.svg) právě pro tyto pacienty. Pokoušel jsem se o to, ale vypadá to, že šablona {{Bar skládaný}} není schopna pojmout více než 3 barvy. Já osobně nepovažuji tu novou barvu za důležitou ale na enwiki to tak mají :D. Neví někdo co s tím? S pozdravem --Robins7 (diskuse) 13. 2. 2020, 22:07 (CET)

Myslím, že máme tyto šablony totožné s enwiki, takže co jde tam by stejně tak mělo jít i zde? --Dvorapa (diskuse) 13. 2. 2020, 23:52 (CET)
Aha, tak ne, na enwiki tu šablonu během tohohle týdne překopali. Už by to mělo fungovat stejně i u nás. --Dvorapa (diskuse) 13. 2. 2020, 23:53 (CET)
Díky! --Robins7 (diskuse) 14. 2. 2020, 09:11 (CET)

Klimagram[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, na stránku Outback jsem vložil šablonu Klimagram, které se ale z nějakého důvodu zobrazuje úplně jinak než má, zatímco na mém pískovišti se zobrazuje normálně. Nevíte někdo jak to vyřešit? Bedinek (diskuse) 17. 2. 2020, 22:27 (CET)

Klimagram to uložilo až za poslední obrázek, tak jsem nechal v úvodu jen jeden obrázek a ostatní jsem vložil až a klimagram. V článku je ještě chyba ve zmínce o „Dingo Fence“. Tam se nejednalo o králičí mor, ale o zamoření králíky.--Juniperbushman (diskuse) 18. 2. 2020, 00:32 (CET)

Nebylo by lepší dát obrázky do galerie na konec článku? Ikcur (diskuse) 18. 2. 2020, 09:20 (CET)

Otázka vložená pomocí panelu Potřebuji pomoc (18. 2. 2020, 14:37)[editovat | editovat zdroj]

Zdravím, jde nějak uložit koncept, když mám článek rozpracovaný a potřeboval bych ho dokončit až zítra ? --Mauron18 (diskuse) 18. 2. 2020, 14:37 (CET)

@Mauron18: Taky zdravím, k uložení stačí zkopírovat ho na Wikipedista:Mauron18/Pískoviště a zveřejnit ho tam. Po dokončení ho zase stačí zkopírovat zpátky na správný název. Více viz Nápověda:Pískoviště. Druhou možností je nad článek vložit šablonu {{Pracuje se}} a zveřejnit ho nehotový, pokud jste si jistý, že ho zítra nebo pozítří dokončíte. --Dvorapa (diskuse) 18. 2. 2020, 14:41 (CET)

Přidání Reference[editovat | editovat zdroj]

Prosím o radu, jak postupovat s přidáním reference včetně číselného odkazu v části Diskografie. Jaroslav Hnízdil

@Nested2: Dobrý den, stačí vložit referenci mezi tagy <ref>Reference</ref> a do sekce Reference vložit tag (pokud už tam není) <references />. Podrobnější info najdete v nápovědě. --Hugo (diskuse) 19. 2. 2020, 07:07 (CET)