Přeskočit na obsah

Wikipedie:Potřebuji pomoc/Archiv5

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Žádost o změnu uživatelského jména

Chtěl bych změnit uživatelské jméno na na Honza Záruba, tj. na moje skutečné jméno. Skutečně jsem změnu dobře zvážil! Díky Zanatic 22:07, 23. 3. 2007 (UTC)

Hotovo. Zároveň byly přesunuty uživatelské stránky a podstránky. --Luděk 07:39, 24. 3. 2007 (UTC)

Žádost o změnu jména

Žádám o změnu jména na "Daniel Baránek"; patvar s tečkom a malým písmenem, který jsem vytvořil, když jsem na wiki přišel, se mi opravdu nelíbí. :) Díky. --Daniel.baranek 13:17, 24. 3. 2007 (UTC)

Hotovo. --Luděk 13:32, 24. 3. 2007 (UTC)

odkaz na dřevěný kostel

Ehm, jako církev se někdy v současných textech referuje k dřevěným kostelům (jako obdoba staročeského cierkev). Asi by to chtělo u hesla církev udělat takový ten úvodní šablonovitý odkaz na heslo dřevěný kostel, jenže příslušnou šablonu nemůžu najít a ani si zrovna nevzpomenu, v kterém jiném hesle je použitá. Jestli by se toho někdo chtěl ujmout, tak budu vděčná neb už spěchám.--Grw 16:42, 24. 3. 2007 (UTC)

Myslela jsi tohle:Diskuse k šabloně:Možná hledáte?--Juan de Vojníkov 11:21, 31. 3. 2007 (UTC)

Obrázek do infoboxu album

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak mám do infoboxu album vložit soubor s přeponou image. Tento obrázek do infoboxu na této straně. Díkec. Bumla 25.3.2007 5:59

Do české Wikipedie nemůžete vkládat obrázky z jiných jazykových verzí, pouze takové, které jsou nahrány zde nebo na Commons. Toto chování je stejné na všech projektech Wikimedia Foundation.
Danny B. | diskuse | mail | přehled příspěvků | 04:08, 25. 3. 2007 (UTC)

Ješte jsem se chtěl zeptat, jestli práva, uvedená u výše zmíněného obrázku, dovolují nahrát soubor na Commons Bumla 25.3.2007 6:23.

Nedovolují. Tento obrázek nemůže být nahrán ani na českou wikipedii ani na Commons. --Zirland 04:46, 25. 3. 2007 (UTC)

MediaWiki a smazání smazaného

Dobrý den,

v současnosti plánu založení jendoho drobného projektu v MediaWiki o mikroregionu, ve kterém žiji. Ta hesla, která jsou budou vhodná zároveň i pro Wikipedii budu dávat zároveň na Wikipedii, některé jiné záležitosti, které by tu asi díky své mizivé celostátní (natož pak světové) významnosti neměly co pohledávat, sem samosebou cpát nebudu. Na netu jsem žádný návod pro práci s MediaWiki v češtině či slovenštině nenašel a v cizích jazycích je mi to prd platné. Jelikož jsou tu s vysokou pravděpodobností lidé, kteří mají zkušenosti s MediaWiki, chtěl bych se zeptat, jak lze v tomto systému skutečně smazat smazáné věci, aby nebyly archivovány a nezabíraly tak místo. Jde mi o to, že freeweby poskytují jen omezené množství místa a pokud by tam někdo nahrál nějaké velké soubory či neúměrně velké množství textu, měl bych to okamžitě zaplněné. Díky za odpověď, --Tomáš Novotný 17:23, 25. 3. 2007 (UTC)

Konfigurace MediaWiki pro trvalé mazání není možná. Mazat trvale můžete prakticky leda přímou editací databáze. Jinak, dle mého názoru, více místa vám bude zabírat historie revizí, než smazané stránky.
Danny B. | diskuse | mail | přehled příspěvků | 00:21, 27. 3. 2007 (UTC)
Jinak pokud chcete ušetřit místo, tak jsou různé způsoby přístupu. Třeba zakázat zcela nahrávání médií (obrázků, zvuků), nebo je částečně povolit, pouze některým uživatelům. Principem, jsem registrován X nejsem; můžu se zaregistrovat X nemůžu.--Juan de Vojníkov 12:57, 27. 3. 2007 (UTC)

Díky za informace. --Tomáš Novotný 16:17, 28. 3. 2007 (UTC)

clanek o nordic walkingu

Dobry den, prosim sdelte mi nejakou pochopitelnou formou, jakym zpusobem mam dolozit autorstvi clanku o nordic walkingu. Uvedeny text je vytah z me seminarni prace instruktora NW a jsou to zakladni informace tykajici se tohoto noveho sportu. To ze je podobny text na strankach http://www.izhubnu.cz/holkyvpohybu/nw.htm a www.holkyvpohybu.cz je v poradku, jsou to stranky me (moje soukroma domena) a mych kolegyn - take instruktorek a tykaji se prave Nordic Walkingu. Prosim o info nejlepe na hanka@xact.cz Dekuji--Hcepova 13:37, 28. 3. 2007 (UTC)

Vyřízeno e-mailem.--Juan de Vojníkov 16:44, 28. 3. 2007 (UTC)

Přebírání textů z Wikipedie

Při pohledu na net předpokládám, že se asi nikdo při přebírání textů z Wikipedie neobtěžuje s autorskými právy a ani není nikým zbytečně kvůli tomu obtěžován, ale pokud bych chtěl nějaký text převzít, jak to mám udělat? Dejme tomu, že chci převzít text o Jenišovicích a posléze jej dále rozvíjet. Žádné importy a podobné blbiny nepřicházejí při mých technických schopnostech ani v úvahu takže mě napadá. Uvést:

a) zdroj, ze kterého tento článek vychází
b) zdroj, ze kterého tento článek vychází
c) zdroj, ze kterého tento článek vychází a jeho historie

Pokud to budu dělat v systému MediaWiki, tak by mě zajímalo taky, zda to psát do shrnutí první editace či do diskuse k heslu nebo do samotného hesla (kde to ovšem může kdokoliv odmáznout). --Tomáš Novotný 16:17, 28. 3. 2007 (UTC)

Abych se přiznal tak nevím, jak se to cituje. Nicméně importér MediaWiki, má snad (ještě jsem nic neimportoval) tu výhodu, že zachová wikiformátování což ušetří spoustu času. Jinak musíte samozřejmě uvést zdroj jako je tomu například v článku Surtsey (a to je jenom překlad z en). To by mělo být na stránce a ve shrnutí editace. Co se týče licencí - nevím (nejlepší je tomu dát stejnou licenci, čímž se nic nezkazí - ale pozor na média (obrázky)). Při importech se taky ujistěte jakou licenci mají obrázky, ne vždy jsou zcela svobodné, jen pouze čekají na smazání. Poslední věc: není pravda, že by se tolerovalo "špatné" přebírání textu z wikipedie, jen to běžný uživatel nevidí. --Juan de Vojníkov 16:53, 28. 3. 2007 (UTC)
Pokud se to netoleruje, tím spíše by mě zajímalo, jak to mám udělat. Kopírovat celou histrorii je už na první pohled naprostý nesmysl, protože pak by byly vešekeré texty byly pro tištěnou podobu naprosto nepoužitelné, takže předpokládám, že stačí odkaz na ní. Jde mi o tom, zda musím odkazovat na text / na text v době přebrání / na historii či na libovolné kombinace některých z těchto třech věcí, a také o to, kde na to odkazovat. Shrnutí editace má tu výhodu, že je to nezměnitelné, ale zas se tam toho moc nevejde. Diskuse a heslo samotné jsou sice z hlediska prostoru nenáročné, ale jelikož hodlám svůj projekt o Turnovsku tvořit v polootevřené podobě, může to tam odtud kdokoliv odmáznout a navíc mi přijde i proti principu svobodné encyklopedie, aby to tam zůstávalo na věky věků, když se z toho po dělší odbě vyvine něco jiného a navíc si to každý může najít v historii. --Tomáš Novotný 10:54, 29. 3. 2007 (UTC)
Dobrý den, už se tu jednou podobný problém přetřásal, doporučuji přečíst si diskusi Diskuse k Wikipedii:Autorské právo#Chci něco z wikipedie použít v tištěné formě. --Beren 21:36, 29. 3. 2007 (UTC)
To, co tam píšete je děsivé. Pokud by chtěl někdo vytisknout článek o USA či o Shakespearovi z en.wikipedia.org , znamenalo by to, že musí přiložit kilometrový (DOSLOVA!) seznam historie, dále ničit naše lesy výtiskem dlouhé licence v plném znění a ještě si kvůli tomu zřizovat web, když jej nemá. Nejdivnější na tom je, že píšete o jakýchsi omezujících licencích u obrázků, které jsou vzledem k výše uvedeným obskurnostem naprosto zanedbatelým detailem, který lze řešit nepřevzetím obrázku. Buď nemáte pravdu nebo Wikipedie není z hlediska šíření obsahu svobodnou encyklopedií ani omylem. Naštěstí já nic tisknout nehodlám, proto by mě zajímaly odpovědi na mé v předchozím mém textu položené otázky ohledně přejímání. + Ještě třeba zda je opravdu nutné přejnout text v nezměněné podobě, když tam je např. věc, kterou nepotřebuji, překlep, zjevná blbost v některé z pasáží či hodlám text překládat třeba z cizího jazyka. Jinak všiml jsem si, že jsou i některé texty na této Wikipedii překladem z angličtiny, proto by mě zajímalo, zda jsou na mě jako na potencionálního autora jiného projektu kladeny při překladech věší požadavky než na překlady, tak jak jsou činěny zde. Např., zda by měl dohledávat i historie anglickojazyčného článku atd. Byl bych nerad, kdyby pak někdo obtěžoval a žaloval u poskytovatele prostoru pro můj web, že tam není vše autorsko-právně v pořádku. --Tomáš Novotný 10:18, 31. 3. 2007 (UTC)

Článek Mensa

Objevil jsem nějaké zmatky kolem pojmu Mensa. Existuje pahýlek Mensa (organizace), který jsem trochu poupravil, ale když jsem se chtěl na něj později vrátit a zadal heslo Mensa, dostal jsem se redirektem na Tabulová hora (souhvězdí), což je latinsky také Mensa. Mohl by se na to někdo podívat a uzlík rozmotat? Navíc existuje článek Mensa ČR, který obsahuje skoro stejné informace, jako Mensa (organizace), tak už nevím. Díky --ZK001 17:03, 28. 3. 2007 (UTC)

No možná by to chtělo rozcestník, protože chybí Mensa = stravovací zařízení.--Juan de Vojníkov 17:20, 28. 3. 2007 (UTC)

Díval jsem se na Google a stravovací zařízení se uvádí spíše pod Menza.--ZK001 17:41, 28. 3. 2007 (UTC)

Hotovo! ;-) slady I~b 07:06, 29. 3. 2007 (UTC)

Díky. Teď je to perfektní.--ZK001 10:40, 29. 3. 2007 (UTC)

Bidromální

Neví někdo, co to je? Vím co je prodromální, autodrom, dromos, drome, Camelus dromedarius, Notodontus dromedarius (hřbetozubec březový - noční můra), ale nemám na cestu ad fontes latinský slovník. Moc zdravím, odpověď kromě do Wikipedie prosím i mně, abych se dověděl z anotace ke knize P. Říčana Cesta života, čímže je to vlastně charakterizována, a to e-mailem na bruna.jan@volny.cz Díky J.B.

Vypadá to na překlep a asi by mělo být "biodromální". Pokud zadáte do googlu "biodromální psychologie", tak na vás vyskočí řada odkazů, některé i přímo na Říčanovu knihu --Martin Šanda 11:27, 30. 3. 2007 (UTC)

Bitva o Stalingrad a blacklist

wiki blokuje vlozeni externich odkazu s fotkama ze serveru katardat.org:

Da se s tim neco delat?

--Jx 14:47, 29. 3. 2007 (UTC)

potřebuji zjistit,jestli existuje zvíře na písmeno "x". Předem děkuji

Sice ro sem nepatri, ale existuje --Vrba 00:15, 30. 3. 2007 (UTC)

Převedení z čísla na jméno

Protože jsem starý sklerotik, občas se mi podaří se nepřihlásit. Lze příspěvky z čísla 80.188.53.59 převést na mé jméno Tomáš Páv. Nerad bych totiž vystupoval jako anonym. --Tom 07:39, 30. 3. 2007 (UTC)

Nelze. --Mormegil 10:15, 30. 3. 2007 (UTC)

ale muzete si tam dat redir na sebe, takze v pripade, ze Vas nekdo bude hledat to zjisti. --Vrba 14:23, 30. 3. 2007 (UTC)

KBPV

Kdo muze podat informace o praci a cily konfederace byvalych pol. veznu? Diky! --R.Vrtal 06:54, 1. 4. 2007 (UTC)

Google našel: Západoevropská pobočka Konfederace bývalých politických vězňů (Švýcarsko) nebo Konfederace politických vězňů ČR. --Milda 07:35, 1. 4. 2007 (UTC)

Honoris

Zdravim vsechny, pred tydnem jsem napsala kratky clanek o fenomenu Honoris, neuveritelne autenticke rytirske skupine. Ale on zmizel. I chybi mezi mymi prispevky, ackoli fotky, ktere jsem k nemu uploadovala, tu jsou. Jsem si zcela jista, ze clanek byl ulozen, protoze jsem ho jeste Honorisakum davala precist s zadosti o rozsireni. Udelala jsem neco spatne? Dekuji Hucul -– Hucul 23:23, 1. 4. 2007 SE(L)Č

Článek byl bohužel smazán jako encyklopedický nevýznamný a propagační (viz [1]). --Tlusťa 21:27, 1. 4. 2007 (UTC)
Také jsem se na něj koukal, připomínal spíše propagační plakát, než encyklopedické heslo. Podívejte se prosím co Wikipedie není. Pokud bude významnost skupiny doložena z nezávislých zdrojů, bude o í možno článek znovu napsat (nebo obnovit a SILNĚ přepracovat, aby nebyl typu PR). --Postrach 21:32, 1. 4. 2007 (UTC)

Tak ja nevim, ale treba Toulava kamera vam prijde jako malo publicisticky zdroj? Clanky v casopisech bohuzel nemam v datove podobe, ale na strankach skupiny www.honoris-rytiri.cz se muzete podivat aspon na tu Toulavou kameru. Copak to nestaci? Pokud to bylo moc propagacne znejici, stacilo preci rict, at to predelam, rada se poucim... -– Hucul 12:05, 2. 4. 2007 SE(L)Č

Fotografie starostů a místostarostů Vyškova

Dostal jsem povolení k uveřejnění fotografií ! Potřebuji pomoci jak dále postupovat! Viz debata na Wikipedie:Potřebuji pomoc/Archiv4 debata Fotografie starosty. Email co jsem dostal :
Dobrý den, dáváme souhlas s možností použít naše fotografie starosty a místostarostů pro potřeby Wikipedie. Svolení pouze pro nekomerční použití v rámci Wikipedie. Další jiné, než výše uvedené možnosti použití zamítáme.
S pozdravem
Turistické informační centrum Vyškov
Martin Čech, DiS
e-mail: m.cech@meuvyskov.cz
tel: 517 301 310
Tyto fotografie jsou na linku :http://www.vyskov-mesto.cz/vismo/zobraz_dok.asp?u=18857&id_org=18857&id_ktg=14037&p1=&p2=&p3= Děkuji za pomoc.--Pernak 12:18, 5. 4. 2007 (UTC)

Bohužel toto svolení vylučuje použití obrázku na Wikipedii. Obrázky por nekomerční použití jsou považovány ze nesvobodné, stejně tak obrázky pouze pro Wikipedii (viz {{Zvoleno povolení jen pro Wikipedii}} či {{Zvoleno jen nekomerční užití}}. --Tlusťa 15:02, 6. 4. 2007 (UTC)
Wikipedie si zakládá na tom, aby obsahovala co nejvíce informací a tyto informace byly dále "volně" použitelné.--Juan de Vojníkov 17:36, 6. 4. 2007 (UTC)
Jsem překvapen, že někdo smazal klasickou a zde historicky dlouhodobě používanou licenci {{Permission}}. Tuhle věc by chtělo řešit systémově. Třeba já bych mezi žádným obrázkem a obrázkem, který ničí práva neporušuje a je jej zde možno mít, akorát jej nesmí nikdo/někdo přejmout, volil variantu druhou. Otázkou jinou však je, zda tato fotka byla pro článek o Vyškovu nezbytná. Nedávno jsem tu někdo četl potíže s přejímáním textů z Wikipedii a vyplynulo z ní, že nepřevzít obrázky určené jen pro Wikipedii je pro svobodné šíření obsahu encyklopedie neskonale menší komplikace než splnit všechny náročné podmínky GFDL. viz [2] [3] --Dezidor 20:20, 6. 4. 2007 (UTC)
Aby se věc konečně vyjasnila, založil jsem ve věci licenční politiky žádost o komentář. --Dezidor 21:19, 6. 4. 2007 (UTC)
Tady jsou taky obrázky s licencí {{Permission}} Kategorie:Obrázky s licencí povolující užití jen ve Wikipedii . Já nijak nebazíruji na požití fotografie starosty ale objasnění jak to vlastně je mě zajímá! --Pernak 21:25, 6. 4. 2007 (UTC)
Věc jsem nadnesl zde. Snad to neskončí nějakým extrémem typu smazání všeho v duchu "všechno smazat". Každopádně se tam nebojte přednést své argumenty. --Dezidor 00:17, 7. 4. 2007 (UTC)

změna nastavení stylu

Dobrý den,

po přihlášení jse, si nastavila na svých stránkách styl kuře, ráda bych ho změnila, ale bohužel, odkaz na styl v mém nastavení nefunguje. Nemohli byste mi, prosím, poradit, jak to mám udělat. POkud to jde pouze přes vás, nemohli byste mi, prosím, nastavit styl námořnická modř. Všechny ostatní se mi zobrazují stejně a to tak, že nemají žádné pozadí, pouze poměrně nehezká velká písmena. Vím, že to není to nejdůležitější, o co tu běží, ale ráda bych měla i svoje stránky hezké. Děkuji s pozdravem Sof – Tento příspěvek přidal(a) Sof,09:15, 7. 4. 2007 SE(L)Č

Nejsem si zcela jist, zda jsem pochopil problém, ale pokusím se. Zkuste se podívat na nastavení, vybrat si odkaz "Styl" (měl by být uveden jako normální odkaz na začátku stránky, nikoliv jako záložka - zkouším to paralelně na slovenské Wikipedii), nastavit si požadovaný styl, uložit změny a pak aktualizovat svou cache - nevím, jaký máte prohlížeč, uvedu ty dva nejrozšířenější: Mozilla, FireFox: stiskněte ctrl-r, Internet Explorer / Opera: stiskněte ctrl-f5. --Luděk 07:29, 7. 4. 2007 (UTC)

Žádost o změnu uživatelského jména MM

Změňte mi, prosím, jméno na Milan M. --MM 22:39, 7. 4. 2007 (UTC)

Hotovo, viz žurnál. Doufám, že ta tečka na konci nebyla jen proto, že končila věta. --Luděk 05:13, 8. 4. 2007 (UTC)

Žádost o změnu uživatelského jména na jid

Chtěl bych změnit uživatelské jméno na jid, plná podoba jména se mi moc neosvědčila--Jirka Dufka 19:44, 12. 4. 2007 (UTC). Díky

Nelze mít uživatelské jméno "jid". První písmeno musí být velké. Vyhovuje "Jid", nebo si zkusíte vymyslet jinou variantu? --Luděk 19:51, 12. 4. 2007 (UTC)
Technická poznámka: lze mít uživatelské jméno "Jid", titulek uživatelské stránky si pomocí šablony {{název}} předělat na "Wikipedista:jid", a dát si "jid" do podpisu. --che 22:38, 12. 4. 2007 (UTC)

Díky, podařilo se.--Jid 14:26, 13. 4. 2007 (UTC)

Přejmenován nejste, jen jste si změnil podpis, ale v historii článků a na stránce posledních změn budete stále vidět jako "Jirka Dufka". Jestli tedy chcete být přejmenován na "Jid", potvrďte to zde. S přejmenováním není problém, jen jsem pro jistotu upozorňoval, že nelze mít jako uživatelské jméno "jid", že může být jen "Jid" (rozdíl ve velikosti prvního písmenka). --Luděk 14:34, 13. 4. 2007 (UTC)

Souhlasím, proveďte prosím přejmenování. Současně bych chtěl poprosit o další radu. K heslu Lev X. jsem připojil odkazy na citáty, prameny a commons (zkopíroval jsem je z anglické Wikipedie), ale fungují pouze obrázky. Co jsem udělal špatně? Díky za odpověď--Jid 08:49, 14. 4. 2007 (UTC)

Odkazy na sesterské projekty v článku Lev X. jsem opravil. Pokud se šablonám typu {{wikiquote}} nezadá žádný parametr, odkazuje na stejné jméno článku jako zde, tedy Lev X., ale v angličtině to je Pope Leo X.. Navíc u šablony {{wikisource}}, která je primárně určena k odkazování na českou verzi Wikisource, je nutné přidat i kód jazyka a v případě angličtiny i jmenný prostor pro autory. --Milda 10:16, 14. 4. 2007 (UTC)
Přejmenováno. Viz žurnál. --Luděk 11:33, 14. 4. 2007 (UTC)

Infobox

Chtěl bych se zeptat:

  1. dá se někde najít seznam infoboxů?
  2. popřípadě zda a kde existuje infobox na zbraně (pistole)?
  3. je někde návod na tvorbu infoboxů?
  4. pokud ne, nemohl by někdo udělat infobox na zbraně podle infoboxu z této stránky? CZ 75

Za odpověď předen děkuji --Jiří Novotný 21:22, 14. 4. 2007 (UTC)

Nalezl jsem kategorii Kategorie:Infobox šablony a popis na Wikipedie:Infobox. Postačí? --che 22:13, 14. 4. 2007 (UTC)

Tenhle se Vám nelíbí?--Horst 22:16, 14. 4. 2007 (UTC)

Ááá, ono v té kategorii zdaleka není všechno. Právě jsem našel Šablona:Infobox Zbraně, zbytek zkusím nějak zatřídit aby se podobným problém předešlo. --che 22:29, 14. 4. 2007 (UTC)

Tohle mi stačí. Díky za odpověďi. --Jiří Novotný 21:22, 14. 4. 2007 (UTC)

h t t p : / / m u s i c i a n d i c t i o n a r y . c o m

Na stránce Nefunkční externí odkazy jsem provedl úpravu prvních 4 odkazů a chtěl jsem tyto vyřešené odkazy odstranit a stránku uložit. Napsalo mi to :

Stránka, kterou jste se pokusil(a) uložit, byla zablokována protispamovým filtrem. Pravděpodobnou příčinou je odkaz na externí stránky. Pokud jste odkaz nepřidal(a), byl již v současné verzi stránky. Jestliže chcete stránku uložit, musíte předtím odstranit všechny zakázané odkazy.

Seznam blokovaných adres se nachází na meta:Spam blacklist. Seznam místních výjimek z blokování je na MediaWiki:Spam-whitelist. Pokud se domníváte, že se tento filtr mýlí, kontaktujte, prosíme, některého správce, nejlépe pomocí stránky Wikipedie:Potřebuji pomoc.

Následující text spustil náš filtr proti spamu: http://musiciandictionary.com

Návrat na stránku „Hlavní strana“.


Mohl by mi někdo ze správců poradit co dělat? Za odpověď předem děkuji --Tente84 21:03, 16. 4. 2007 (UTC)

Uvedeny odkaz je nutno ze stranek odstranit. --Zirland 19:57, 16. 4. 2007 (UTC)
to jsem se pokusil udělat, ale píše mi to pořád to samé. --Tente84 21:03, 16. 4. 2007 (UTC)

Tak snad jsem je všechny odstranil. Jinak hledat se dají pomocí speciální stránky (příklad i s touto problematickou adresou). --Tlusťa 21:16, 16. 4. 2007 (UTC)

Díky za pomoc. Už to jede.--Tente84 23:36, 16. 4. 2007 (UTC)

Propojování

1) Dobrý den, mám problém s hypertextovým propojováním v češtině - musím všechno psát v prvním pádě, aby se mi slovo propojilo s už existujícím textem (takže "hvězdokupa" se mi při tvoření článku propojí, ale "hvězdokupou" už ne, jak toho mám dosáhnout? 2) Pokud vytvářím nový článek kliknutím na červený odkaz v textu, tak se mi název už preddefinuje, takže když jsem vytvářel článek Hyády, nevěděl jsem, jak do hlavního nadpisu připsat do zárovky (hvězdokupa), abych astronomický článek odlišil od mytologického. 3) Když jsem nechal propojit slovo Býk (a chtěl ho spojit se souhvězdím Býk), zůstalo slovo červeně, ačkoliv článek o souhvězdí Býk existuje. Jeho název zní ovšem Býk (souhvězdí), já bych ovšem ve svém textu rád zachoval pouze slovo Býk, ale propojil ho s článkem Býk (souhvězdí). Prosím poraďte.

Zároveň se omlouvám za asi naivní dotazy, ale dnes píšu svoje první články. Děkuji

ad 1) a 3) na to stačí použít [[základní tvar|požadovaný tvar]] viz nápověda
ad 2) musíte zadat do vyhledávání tvar se závorkou a na ten potom kliknout

--Reaperman 07:38, 21. 4. 2007 (UTC)

Viz předchozí dotaz, omlouvám se, ale zapomněl jsem se podepsat. ~~

Vymazání

Děkuji za rychlou odpověď na předchozí. Zároveň bych rád požádal o smazání stránky "Hyády", protože jsem udělal novou "Hyády (hvězdokupa)" s identickým obsahem (to jsem ještě neznal možnost přesunu) nebo prosím o návod, jak stránku smazat.

Děkuji Trevelyan 08:31, 21. 4. 2007 (UTC)

Hyády jsou smazány--Horst 08:37, 21. 4. 2007 (UTC)

Dokončení operace Washington

Na základě toho, že po dva týdny nebyly žádné námitky k přemístění Washington na Washington (stát) a Washington (rozcestník) na Washington, provedl jsem první přesunutí a konverzi všech odkazů. Může někdo přesunout rozcestník na Washington? Děkuji, Okino 17:15, 23. 4. 2007 (UTC)

Už provedeno, Vrbovi děkuji. --Okino 22:26, 23. 4. 2007 (UTC)

obrázky a autorizace - pochopila jsem správně?

Dobrý den, pokud bych potřebovala použít obrázky z Wikipedie, které jsou pod podmínkami GNU Free doc. License, a to v tištěné podobě na panelech a v brožurce - vše určeno veřejnosti - bude mi stačit tedy zmínit zdroj a odkaz na tuto licenci? Např. potřebuji obrázek Pekla z Boschovy Zahrady rajských potěšení na http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Hieronymus_Bosch_-_The_Garden_of_Earthly_Delights_-_Hell.jpg Moc se omlouvám, že jsem tak nesamostatná... Mockrát děkuju Kačka

Pokud budete chtít využít obrázek, který je nabízen pouze pod licencí GFDL, v nějaké tištěné brožuře, pak bohužel musíte v této brožuře vytisknout i plný text licence GFDL. To je výrazná nevýhoda této licence (kvůli které je pro jednotlivé obrázky nevhodná), takže mnoho obrázků na Wikipedii a Commons je nabízeno i pod licencemi Creative Commons, kterým stačí jen stručná zmínka o svobodné licenci – vždy je proto potřeba podívat se na příslušnou popisnou stránku k obrázku, pod kterými licencemi je dostupný.
Konkrétně obrázek commons:Image:Hieronymus_Bosch_-_The_Garden_of_Earthly_Delights_-_Hell.jpg od Hieronyma Bosche je však již volné dílo (neboť autor zemřel před více než 70 lety), takže se na něj licence GFDL nevztahuje. (Na vámi odkazované stránce s popisem je uvedeno This image (or other media file) is in the public domain because its copyright has expired.) Můžete ho proto bez obav využít, pouze byste měla správně uvést autora (a případně i zdroj, odkud jste obrázek získala).
--Mormegil 16:20, 25. 4. 2007 (UTC)

Problém s IP adresou

Potřeboval bych poradit s následujícím problémem. Dříve mi jako neregistrovanému uživateli byla přiřazena IP adresa 82.100.0.178. Já jsem ale nevěděl, že jednu IP může sdílet více uživatelů, a tak poté, co jsem se zaregistroval, jsem diskusní stránku přiřazenou výše uvedené IP adrese přesměroval na svou novou diskusní stránku. Ona IP adresa však byla zřejmě později použita k identifikaci jiného neregistrovaného uživatele. Kvůli přesměrování se teď příspěvky určené tomuto uživateli zobrazují na mé diskusní stránce. Lze nějak zrušit přesměrování ze stránky Wikipedista diskuse:82.100.0.178 na stránku Wikipedista diskuse:David Kozler, popř. situaci jinak vyřešit? Na koho bych se měl případně obrátit? Předem děkuji za pomoc. --David Kozler 11:22, 28. 4. 2007 (UTC)

stačí když zmažete text #REDIRECT [[cíl]] z té diskusní stránky IP uživatele. Tímto přesměrování zanikne... (uložte to třeba jako prázdnou stránku). Jinak se doporučuje přenést tam text, který byl určen pro IP adresu z vaší diskuse. --Chmee2 11:25, 28. 4. 2007 (UTC)
Provedl jsem. Děkuji. --David Kozler 12:00, 28. 4. 2007 (UTC)

Antické v. starověké Řecko

Myslím, že by bylo příhodné, kdyby byl článek "Antické Řecko" přesunut na "Starověké Řecko". Sladilo by se to tak se "Starověkým Římem". Může to někdo provést?--Maniakes 09:17, 29. 4. 2007 (UTC)

Smazání Kategorií

Chtěl bych požádat o smazání kategorií Segnosauria, Segnosauridae a Enigmosauridae. Žádná z těchto kategorií ještě nebyla použita v žádném článku, takže by to neměl být problém. Důvody ke smazání jsou uvedeny zde v bodu 7.

Provedeno, pro příště stačí na stránku ke smazání přidat šablonu {{Smazat|důvod}} Jedudědek 10:20, 29. 4. 2007 (UTC)
Díky --Tente84 11:50, 29. 4. 2007 (UTC)

Obrázky nahrazované z Commons

Svého času jsem vytvořil soubor Eesti_sm.png pro šablonu Pahýl - Estonsko. Někdy koncem minulého roku někdo nahradil tento obrázek vektorovým obrázkem Estonia_stub.svg z Commons. V posledních dnech mi však tento vektorový obrázek háže chyby a nenačítá se, což je nepříjemný problém, protože to zasahuje do desítek stránek, kde se využívá ta šablona.

Vrátil jsem tedy v šabloně zpátky obrázek Eesti_sm.png a všechno začalo zase fungovat. Dnes ale najednou vidím, že obrázek se opět nezobrazuje. Na stránce obrázku jsem se dočetl, že obrázek je nahrazen obrázkem Estonia_stub.svg a nemá být používán. Mohl byste mi někdo vysvětlit, co se s tím obrázkem děje? Respektive, co mám dělat? Nejraději bych nahrál obrázek znovu pod jiným jménem, abych měl klid, ale protože nechápu celý ten proces, tak se raději nejprve ptám. --Mmh 15:01, 3. 5. 2007 (UTC)

Pro začátek bych potřeboval vědět, co to znamená „háže chyby a nenačítá se“. Když udělám , tak se mi zobrazuje úplně normálně. Pokud je někde nějaká chyba, tak načtení obrázku pod jiným jménem nic nevyřeší… --Mormegil 15:45, 3. 5. 2007 (UTC)

Znamená to, že když napíšu totéž pro soubor Eesti_sm.png, pak se nezobrazí vůbec nic. V případě, že je to v normálním náhledovaném obrázku, Commons vypíše tento obrázek jako neexistující, tedy přilinkuje editaci, ale přitom se to ve stránce interpretuje jako obrázek (jehož zdroj ovšem není obrázek) — viz tu šablonu. Znamená to, že z české wiki-adresy se to přesměrovává na Commons, a buď na českém rozhraní, nebo na Commons se ten obrázek ohodnotí jako nejsoucí. Dnes to dělá Eesti_sm.png, včera to dělal Estonia_stub.svg. Ten zas dnes funguje. Jenže bude fungovat i zítra? --Mmh 15:55, 3. 5. 2007 (UTC)

Tak pardon, teď už se to zase chová jinak. Teď to linkuje jako na obrázek, ale ten obrázek se prostě nezobrazuje, a když se ho pokusím zobrazit, tak dostanu http-chybu. A vzpomínám si, že to mi dělal vlastně už ten druhý obrázek včera. --Mmh 15:57, 3. 5. 2007 (UTC)

No, nevím, není prostě normální problém někde v připojení? Mně tady se normálně zobrazují jak obrázky , tak i popisné stránky a obrázky na nich na Soubor:Estonia_stub.svg, Soubor:Estonia stub.svg, tak i otevřené plnorozměrové soubory Média:Estonia_stub.svg, Média:Estonia stub.svg.
Můžete prosím přesně uvést adresu obrázku, který vám nefunguje a vrací vám HTTP chybu (případně další podrobnější informace)?
--Mormegil 16:06, 3. 5. 2007 (UTC)

Když si vyžádám obrázek o adrese http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Estonia stub.svg, přesměruje mě to na http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/94/Eesti_sm.png/45px-Eesti_sm.png, kterýžto vrací http-chybu. Místo obrázku o adrese http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Estonia stub.svg, je-li použit například v oné šabloně, již jsem přesně uváděl výše, vidím jen alt-text, vedoucí na stránku tohoto obrázku, který se mi však přímo nenačte, anžto prohlížeč místo něho dostane tu druhou adresu. --Mmh 16:36, 3. 5. 2007 (UTC)

Tak to je nějaké podivné. První uvedený odkaz na Soubor:Estonia stub.svg vás rozhodně nemá nijak automaticky (bez kliknutí) přesměrovat na samotný obrázek. Ale i tak mi tento druhý odkaz funguje (stejně jako to použití, jak jsem zkoušel výše). Zkuste si smazat cache prohlížeče, případně zkusit třeba kliknout na odkaz stub.svg?action=purge. --Mormegil 17:04, 3. 5. 2007 (UTC)

Moment, nejedná se o adresu odkazu, ten vede na tu stránku, nýbrž o adresu obrázku. Adresa obrázku je divná. Funguje Vám ta šablona? Vidíte na šabloně obrázek? --Mmh 17:18, 3. 5. 2007 (UTC)

Tak jsem mezitím testoval leccos, a jsem si téměř jist, že je to nějaká chyba spojení mezi mnou a Commons. Obrázek se občas načte (pak se načítá vždy pod tou dlouhou adresou, již uvádím výše, tedy to přesměrování je v pořádku), ale povětšinou se spojení během načítání obrázku nějak přeruší a mně se obrázek nezobrazí. --Mmh 17:33, 3. 5. 2007 (UTC)

S konfliktem původní reakce, ale asi je to opravdu problém někde na vaší straně, takže bych navrhoval vrátit tam správnou vektorovou verzi.
Jak píšu: Funguje mi úplně všechno. Když se podívám na šablonu, vidím na ní zobrazený obrázek. Když na něj kliknu, dostanu se na stránku s popisem, na které vidím obrázek, kliknutím na tento obrázek se dostanu na samotný soubor, který je opět správně zobrazen. Totéž pro předchozí verzi šablony a SVG soubor. Nevím, jaké kliknutí vás mohlo dostat na vámi zmiňovanou 45px verzi (jedině tak pravé myšítko a nějaké Zobrazit obrázek), ale každopádně i ta mi funguje správně. --Mormegil 17:37, 3. 5. 2007 (UTC)
Jak jsem psal, je to skoro jistě nějaký problém spojení s Commons. A zjistil jsem, že mi to občas dělají i další obrázky, které jsou na Commons — prostě se během načítání obrázku přeruší spojení. Takže tam vrátím vektorovou verzi a budu doufat, že tyhle problémy se spojením má co nejméně uživatelů. (A výše nemluvím o odkazech, nýbrž o adresách obrázků. Na ty se člověk nedostane kliknutím, nýbrž tím, že si vykopíruje adresu obrázku a pokusí se na ni skočit, resp. ve většině prohlížečů tím pravým myšítkem, jak to popisujete. A to jsem dělal proto, abych zjistil, kde je problém.) --Mmh 20:05, 3. 5. 2007 (UTC)

nový rozcestník

Ke slovu "lžíce" se pojí jediný článek (doufám, že se nemýlím), který zmiňuje jen lžíci jako díl jídelního příboru a na závěr odkazuje ještě na dosud nenapsaný článek "zednická lžíce". Přidal bych ještě "Lžíce bargu" a "Lžíce na boty". Prosím někoho, kdo umí rozcestník vytvořit, aby to udělal. Děkuji. --Karpac 19:16, 3. 5. 2007 (UTC)

Kategorie Měřicí přístroje a Měřící přístroje

Existují dvě kategorie s téměř stejnými názvy. V obou je jen několik článků. Doporučuji je přesunout do jedné, a to Měři ..., protože Měří ... je gramaticky chybně - nejde o přístroje právě nyní měřící. Samozřejmě kategorii Měřící zlikvidovat. --Karpac 13:59, 5. 5. 2007 (UTC)

Práce pro bota. --slady I~b 14:45, 5. 5. 2007 (UTC)

Protispamová ochrana Tepe Guran

Do protispamové ochrany se mi z nejasných důvodů dostalo heslo "Tepe Guran". Potřeboval jsem pouze upravit Odkaz Kal' at Džarmo, odmáznout mezírku za apostrofem, abych správně napojil Odkaz na Heslo. Děkuji moc předem za odstranění třeba i obou chyb (abych na to nemusel myslet). --Kozákov 12:26, 8. 5. 2007 (UTC) Už jsem to pochopil i díky jednomu z předchozích odkazů a už to chodí. Tak se omlouvám. --Kozákov 12:30, 8. 5. 2007 (UTC)

Prosím vytvořit podkategorii Místopisné názvy podle stromů

(Přesunul z Nástěnky správců --Miraceti 22:26, 8. 5. 2007 (UTC)) Prosím o vytvoření podkategorie Místopisné názvy podle stromů do rozvinovacího menu v kategorii "Rozcestníky - místopisné jméno". V naší republice existuje mnoho místopisnýách názvů podle rostlin a zejména stromů. Třeba Tisová, Tisovec, Březová atd. Bylo by dobré tyto věci ukázat transparentněji a mít v seznamu toto ukázáno. Děkuji. Fagusius 00:11, 9. 5. 2007 (UTC)

Dost dobře nechápu, proč chcete zrovna toto. Kategorie není seznam. Na větší změnu ve stromu kategorií (a tohle mi u tak rozsáhlé kategorie přijde jako větší změna) je potřeba problém prodiskutovat s ostatními. To nejde jen tak. Sice chápu, o co Vám jde, ale zrovna nějak něco vydělovat z kategorie rozcestníků není vhodné (vždyť tam ani nejsou všechna místopisná jména, která mají ve Wikipedii své heslo, ale jen tak, která se buď opakují, nebo jejich jméno znamená i něco jiného - Vámi zmíněný Tisovec tam např. nenajdete). Můžete si ale založit stránku, která se bude etymologií místopisných jmen zabývat. --Miraceti 22:26, 8. 5. 2007 (UTC)

Děkuji za radu, vytvořena stránka Místopisné názvy podle rostlin Fagusius 00:14, 10. 5. 2007 (UTC)

Podezřelé výskyty odkazu na Cisco Network Academy

Zdravím,

na stránce Speciální:BrokenRedirects jsem našel přesměrování Dva nosáči tankujou super odkazující na 2 nosáči tankujou super. Protože odkazovaný článek neexistuje, navrhnul jsem rychlé smazání toho přesměrování, což některý ze správců už nejspíš zařídil. Problém je ale v tom, že to přesměrování je pořád vidět na stránce Speciální:BrokenRedirects. Rozdíl je ale v tom, že teď odkazuje na neexistující stránku Cisco Network Academy, což je samo o sobě zvláštní.

S odkazem na Cisco Network Academy jsem se setkal už v minulosti, ale ani tehdy ten odkaz nezapadal do kontextu. Přitom není moc stránek, které by ho obsahovaly (v hlavním jmenném prostoru je jen jedna).

Mám podezření, že odkaz Cisco Network Academy má nějaké nestandardní vlastnosti.

Prosím někoho zkušenějšího, aby se to pokusil prozkoumat a objasnit. Díky.

--Avayak 09:55, 9. 5. 2007 (UTC)

Počkejte do rána až se provede aktualizace cache, opět bude vše OK. Nevím sice proč se jako cíl těch přesměrování uvádí tato stránka, ale určitě se po aktualizaci (provádí se jednou za den) problém vždy vyřeší. --Tlusťa 10:01, 9. 5. 2007 (UTC)

Editační spor: Prosba o rychlou pomoc

Vážení spoluwikipedisté, na stránce Vysídlení Němců z Československa‎ zahájil anonym s IP 83.208.19.212 editační spor. Nejprve jsem si všiml, že odstranil jeden odstavec článku s chabým zdůvodněním v souhrnu, aniž bych si byl vědom, že se to nějak rozebíralo v diskusi (i když možná se pletu). Revertoval jsem tuto změnu, neboť jsem ji považoval za prosté vandalství, načež on revertoval tento revert opět s tímtéž chabým zdůvodněním (že odstavec není dostatečně podložen).

Možná mě opravíte, ale tak nějak intuitivně bych předpokládal, že když už chce někdo smazat celý odstavec, na kterém si jiní již dali záležet, tak buď nejprve zahájí diskusi, nebo aspoň na diskusní stránce své počínání nějak objasní. Máme přece také šablony, jimiž můžeme určitý text nejprve zpochybnit, nebo vyzvat autora k dodání argumentů. Můžete se někdo prosím také podívat na tuto situaci? --Mmh 22:05, 10. 5. 2007 (UTC)

Tak jsem to četl a myslím, že ten odstavec není neutrální. Proč je zmiňována pouze komunistická strana Československa? Politicky výhodné to bylo pro všechny strany. Buď přepracovat nebo smazat. --Tente84 22:50, 10. 5. 2007 (UTC)
Jenže není-li odstavec neutrální, je možno tam šoupnout POV-šablonu, a ne prostě odstavec vymazat. Mně se jedná o způsob, jakým tu dotyčný anonym jedná. Pokud se někomu nelíbí, že je zmiňována jen jedna strana, proč dotyčnou formulaci neopraví, nebo na ni neupozorní, nebo nepožádá o její doložení, nýbrž smaže celý odstavec, který poukazuje na část problematiky, jež jinde v článku není zmiňována.
Pokud je podle Vás v pořádku takhle zacházet s texty na Wikipedii, pak bychom jich mohli smazat hned aspoň polovinu. Spousta věcí je tu přece rozdělaných, nedopracovaných, chybějí u nich zdroje. Mohu se přihlásit přes anonymní IP a bez diskuse vymazat všechno, co není dostatečně doloženo a co se mi nelíbí? --Mmh 23:03, 10. 5. 2007 (UTC)
Proč tak útočně, já jen napsal svůj názor ohledně obsahu odstavce. Jinak jsem se nevyjadřoval k způsobu, jakým tu dotyčný anonym jedná. Osobně si ale myslím, že smazání tohoto odstavce je nejlepší cestou, pokud nebude doložen obsah. --Tente84 23:51, 10. 5. 2007 (UTC)
(1) Emotivni reakce: zatim je dotycny anonym v mensine, takze pripadnou valku by asi stejne prohral. (2) Rozumnejsi reakce: je ale pravda, ze ten odstavec by sel napsat "korektneji". Klidne to muze nekdo zkusit prepsat. --Jx 23:14, 10. 5. 2007 (UTC)

Future software

Prosím o pomoc bohužel jsem nenašel český ekvivalent {{future software}} jako šablonu/upozornění, že se jedná o budoucí software. Jestli někdo může pomoci tak budu rád. Jedná se o článek Fedora Core konkrétně, v části ve vývoji / Fedora 7

díky lasmen

Neni tu takova sablona. --Vrba 21:19, 11. 5. 2007 (UTC)

ionizovany plyn ≠ plazma

Hrabu se v ucebnici Fyziky a koukam tu na ionizaci plynu -- Myslim si ze ionizovany plyn ≠ plazma, ale plazma = ionizovany plyn

funguje tem redirect z ionizovaneho plynu na plazma. Co s tim? --beavel 14:52, 12. 5. 2007 (UTC)

To je nějaká hádanka na téma "Význam znaku rovnítko?" aneb " 2*2 = 4 avšak 4 ≠ 2*2 "? Každopádně se dám podat. --Li-sung 15:01, 12. 5. 2007 (UTC)
no pes je zvire, ale zvire nutne neni pes! – Tento příspěvek přidal(a) Beavel ,19:31, 12. 5. 2007 SE(L)Č
Ke značení podmnožin slouží znaky ⊂ ⊃ apod.. --Li-sung 17:44, 12. 5. 2007 (UTC)

Chyba ve Filtru na ochranu před spamem??

Zdravím, zkoušel jsem uložit článek Fiat 127, ale zastavil mě "Filtr na ochranu před spamem", kterému se nelíbí výraz "www.all-car-photos.com". Když jsem otevřel konkrétní odkaz z článku, zdál se mi v pořádku (do článku jsem ho ale nevkládal já). Prosím tedy některého ze správců, aby to prověřil a poradil mi, co s tím. Díky. --Avayak 09:12, 25. 5. 2007 (UTC)

Doplnění: Seznam blokovaných adres je na na http://meta.wikimedia.org/wiki/Spam_blacklist a problémy mi dělá i "www.best-cartuning.com" v článku Škoda Superb. --Avayak 09:24, 25. 5. 2007 (UTC)

Přebírání a překládání textů z jiné Wikipedie

Zajímalo by mne zda je možné vzít článek o čemkoliv z anglické Wikipedie, přeložit ho a následně umístit sem. Případně pod článek napsat, že byl převzat z Anglické wikipedie. – Tento příspěvek přidal(a) Karel Doleček, 07:48, 27. 5. 2007 SE(L)Č

Ano, je to možné. Texty na jiných Wikipediích jsou zveřejňovány také pod licencí GFDL. Na konec překladu vložte šablonu {{překlad}}, například {{Překlad|en|jméno článku v anglické Wikipedii}}. (Jak je šablona použita, se můžete podívat do zdrojového textu u článku Familok.)
K překladu si však vybírejte články, které jsou již poněkud usazené, jelikož čerstvé novinky mohou doznat ještě značných změn. --Luděk 05:56, 27. 5. 2007 (UTC)

prověří mi někdo článek?

Nejsem si jist, zda pisu do spravne stranky, ale zadnou vhodnejsi jsem nenasel. Jsem na wikipedii zacatecnikem, zkusil jsem prelozit svuj prvni cely clanek, a rad bych, jestli by mi to nekdo "protrelejsi" mohl prohlednout, zda je vse ve dle standartu, stylisticky spravne a hlavne bych potreboval poradit,co jsem udelal za chybu pri prekladu tabulky pri pravem okraji. Jen jsem ji prelozil, nic vic, ale na ceske strance se zobrazi jen napis "Šablona:UK motorway routebox". Nekolikrat jsem si procetl napovedu a jeste zkousel ruzne manipulovat s textem tabulky ale nic platne, vysledek stale tentyz. Jedna se o stranku dálnice M45. dekuji. hydrolog.

Přesunuto z Wikipedie:Pod lípou (v rohu), -jkb- (cs.source) 07:11, 29. 5. 2007 (UTC)
Tak překlady jsou vpořádku, tam myslím není problém. Spíš bude třeba článek přesunout, a to na nový název Dálnice M45 (Spojené království), protože těchto dálnic je více, dají se najít i v jiných zemích; na původním místě pak bude rozcestník na všechny ostatní, to já výhledově už dohledám a zařídím. --Aktron (d|p) 07:13, 29. 5. 2007 (UTC)
To mimochodem otevira otazku zda Spojene kralovstvi, Britanie, nebo Anglie..? I kdyz to posledni neni prilis stastne.
Proc je v odstavci krizovatky dvakrat editovat?

Karl Marx

Chtěl jsem se zapojit do diskuse o článku Karl Marx, ale není tam možné nic přidat, neboť se v diskusi již objevují odkazy, které mohou být spamy. Dokud se nepročistí, nejde mi tam nic vkládat. Nemohli byste, prosím, tu diskusi vyčistit?

Něco tam je, zatím jsem nenašel, -jkb- (cs.source) 17:34, 31. 5. 2007 (UTC)
Už funguje, bylo to tam asi 6x. -jkb- (cs.source) 17:40, 31. 5. 2007 (UTC)

Nemožnost se registrovat

Rád bych se zaregistroval, ale formulář mi píše stále, že uživatelské jméno neexistuje. To také nemůže, protože dávám nové, nepoužité někým jiným. Prosím o radu, jak postupovat. Ivan Kraus – Tento příspěvek přidal(a) 217.11.255.138 , 22:33, 31. 5. 2007 SE(L)Č

Nevím, zda správně chápu problém, ale zkuste kliknout na odkaz "Zaregistujte se", nikoliv na tlačítko "Přihlaste se". Zkuste toto. --Luděk 20:39, 31. 5. 2007 (UTC)
Není možné se registrovat (vytvořit nový účet), neboť se nezobrazí obrázek, ze kterého se má opsat text. Lze s tím něco udělat? Děkuji. Ota 8:46 SELČ, 24. 9. 2007
Mně to funguje dobře; zkuste to znovu, případně zkuste refresh či zkontrolovat, jestli obrázek neblokuje proxy, firewall či něco podobného. Pokud to stále nepůjde, zkuste se podívat na vlastnosti toho obrázku a zkusit URL zkopírovat do adresního řádku, co se zobrazí. --Mormegil 10:02, 24. 9. 2007 (UTC)
Už to jde, způsoboval to Adblock. Děkuji, předtím mě to hned nenapadlo. Ota 15:51, 24. 9. 2007 (SELČ)

Pomoc s editací

Jsem nevidomý a chtěl bych požádat o následující. Studuji historii a chtěl jsem editovat začátek článku "Historie". Místo otevření editační stránky se mi po přihlášení objevila možnost stažení jakéhosi souboru. Ten jsem stáhl, ale editovat jsem stejně nemohl. Editovat jednotlivé oddíly (konkrétně v případě onoho článku bibliografii) mohu. Ještě bych chtěl požádat některého z uživatelů o pomoc ohledně fungování některých formátovacích tagů. Bylo by toto možné pomocí mailu nebo na skype? – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Krysař (diskusepříspěvky).

Obávám se, že mě moc nenapadá, čím by mohl být problém s editací způsoben; opravdu používáte správný odkaz? Zkuste použít tento přímý odkaz na editaci, jestli vám bude fungovat. Případně: nemáte ve svém uživatelském nastavení zaškrtnuto používání externího editoru (záložka Editace)? Poradit jsem samozřejmě ochoten, mail na mě je uveden na mé stránce, případně můžete obvyklým způsobem Speciální:Emailuser/Mormegil; Skype nepoužívám, ale můžete také přes ICQ či Jabber. --Mormegil 08:23, 4. 6. 2007 (UTC)

Článek Životní prostředí - revize

Chtěl bych někoho, kdo se v dané problematice vyzná lépe než já, aby se pokusil opravit a doplnit sekci Vztah člověka a životního prostředí článku Životní prostředí. Tato sekce byla dodneška napsána poměrně obludným způsobem, který si po právu vysloužil {{NPOV}} a {{Upravit}} Proto jsem ji nahradil textem svým, pevně doufám, že alespoň nekontroverzním. Teď je ovšem třeba vše opravit, doplnit a stylisticky upravit. Na to už si příliš netroufám. Uvítám proto pomoc odborníků, aby se nálepky neopakovaly. Opravdu nedělají Wikipedii dobrou reklamu... --Milhaus 17:56, 4. 6. 2007 (UTC)

Myslím, že to je OK --Šandík 18:32, 4. 6. 2007 (UTC)

Karetní hra

Dobrý den, přidal jsem na Wikipedii článek o jedné neznámé karetní hře, ale když zadám její název do vyhledávače, článek to nenajde. Nevíte, co mám udělat, aby byl článek každému přístupný a mohl ho najít a přečíst si ho?

Děkuju, -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Pride4u (diskuse) 19:46, 6. 6. 2007 (CE(S)T)

Milý Pride4u, myslím, že pro nováčky je lepší, když začínají spíš menšími editacemi a sledují, jak vypadají kvalitní články na Wikipedii. Článek, který jsi napsal Ty, je kandidátem na to, aby ho někdo označil jako málo významný a požadoval jeho smazání, pokud se tak stane, ber to prosím s nadhledem a nenech se rozházet.
Článek Tak jako tak bude potřebovat úpravy, které brzy někdo bude muset udělat. I tak Ti ale děkujeme za Tvůj první příspěvek.
Pokud jde o Tvůj dotaz, vyhledávání podle části názvu není IMHO k dispozici ihned, ale pokud zadáš odkaz Karetní hra Ramšl, tak to článek najde. A brzy by to mělo najít i podle části. --Okino 18:07, 6. 6. 2007 (UTC)

Blacklist adresy

Chtěl jsem přidat na článek Pokémon odkaz na českou PokéWiki - ovšem stránka se nachází v blacklistě. Žádám o povolení, na stránce není nic špatného. Stránka se nachází na URL wiki_en^cu^kou_hopto_org, kde ^ je -(pomlčka) a _ je .(tečka) Děkuji, Sanky --Sanky 13:44, 9. 6. 2007 (UTC)

Zdravím! Filtruje se automaticky celé hopto.org, protože na no-ip.com se může nacházet prakticky cokoliv. Konkrétně na téhle stránce není opravdu nic špatného, ale dovolím si pochybovat o encyklopedické významnosti. Svou domněnku ještě podpořím citátem: „Na Wiki je teď 29 různých článků. To je docela málo, nemyslíš?“ --slady I~b 00:32, 16. 6. 2007 (UTC)

Vyhledávání načtených obrázků na české Wikipedi

Nevím, jak mohu prohledávat databázi obrázků na české Wikipedi.

Co třeba stránka Speciální:Imagelist? Podepisujte se na diskusních stránkách! --slady I~b 14:44, 13. 6. 2007 (UTC)

Psaní referencí v článku

Mohl by mi někdo, prosím, poradit, jak psát správně reference. Mám na mysli, když cituji v textu nějakou publikaci vícekrát, je potom tato publikace v seznamu referencí opakovaně. Tím dochází k tomu, že seznam citací je pak neúměrně dlouhý. Styl jakým to dělali autoři v článku Kostel Nejsvětější Trojice (Fulnek) se mi zdá příliš komplikovaný a nepřehledný. Je nějaká jiná možnost? Díky.--Flukeman 11:10, 15. 6. 2007 (UTC)

Jak na to je popsáno ve Wikipedie:Vzhled a styl#Poznámky. Je to ta reference se jménem. Použil jsem to třeba tady V1280 Scorpii, je to kraťoučký článek, půjde to v něm snadno najít. --Tlusťa 11:16, 15. 6. 2007 (UTC)

Fotografie loga pivovaru

Vyfotil jsem na městě logo pivovaru Stella Artois (belgické pivo), následně jsem ho nahrál na commons a tam mi ho ihned smazali. Mohl by mi někdo říct proč? Když je to logo na skleničce tak to nikomu nevadí tak proč by měl vadit poutač před hospodou. Již jsem to tak udělal s Radegastem, Gambrinusem i jinými a nikomu to nevadilo. Anglicky neumím tak dobře abych se pouštěl s někým do debaty. Dík za pomoc [4] --Pernak 20:16, 16. 6. 2007 (UTC)

Právě jsem se dotázal Pod lípou na commons, tak chvíly vyčkejem. Máš link na ty ostatní obrázky?--Juan de Vojníkov 19:28, 18. 6. 2007 (UTC)
Narál jsem to znovu a zatím to nikomu nevadí![5]. Tak to zatím necháme tak? Zatím díky.--Pernak 21:04, 18. 6. 2007 (UTC)
Myslím, že to bude zase vadit. Jen si toho zatím nikdo nevšiml. Jestli můžu doporučit, nahrávej fotky celých domů (zejména u známějších hospod je to vhodné), kde je logo také vyvěšeno. To pak projde celkem určitě. --Miraceti 15:39, 21. 6. 2007 (UTC)

Nováčkovský dotaz/prosba

Ahojky. Zatím jsem tu spíš jenom příštipkařil (občas oprava stylistiky, gramatiky atd.). První můj pokus o větší editací teď asi byl update hesla Ottův slovník naučný -- doplnění překladem z anglické wiki. Může to prosím někdo ze zkušenějších malinko oťuknout, ať případné stejné chyby neopakuju?--Mity 15:23, 21. 6. 2007 (UTC)

Vypadá to po stylové stránce velmi pěkně. Ničeho jsem si během rychlého přečtení nevšiml. Díky za článek! --Miraceti 15:36, 21. 6. 2007 (UTC)

Pozor na chválu, ať nezpychnu :-) Šlo mi možná spíš o nějaké formální záležitosti. Co třeba ten odkaz na D. Seyera? Má se název knihy překládat? Existuje nějaký ustálený formát odkazu na knihu? Atd.--Mity 15:44, 21. 6. 2007 (UTC)

Název knihy bych nepřekládal, maximálně vedle do závorky, aby bylo jasné, o čem ta kniha je. Pokud vyšla i česky, uváděl bych ovšem název v českém vydání. --Šandík 22:14, 21. 6. 2007 (UTC)

nevhodné termíny

Dobrý den.

jsem na Wikipedii "nový", ale tento projekt se mi velmi líbí a chtěl bych je případně některými články podpořit. Nevím téměř nic, nevím ani, zda píši na správné místo. Na mnoha místech jsem se setkal s nevhodnými pojmy např. "Filozofické pahýly". Příhodnější by asi v tomto případě místo "pahýl" bylo "odvětví" nebo něco takového. Pochopitelně se tento probém vyskytuje na více místech. Bohužel podle situace by byl "správný" překlad v některých případech jiný. Mám dojem, že to vzniká automatickým překladem původních anglických pojmů. Zajímalo by mne, zda existuje možnost opravy.

děkuji

Libor Mikš

Dobrý den, dobře že se ptáte! Slovo „pahýl“ není jen tak nějaký nevhodný překlad. Na Wikipedii jde o termín, který označuje článek, který obsahuje méně informací, než by bylo pro encyklopedický článek třeba. Více informací o „pahýlech“ viz Wikipedie:Pahýl. (Stejný výraz se používá i v jiných oborech, například „Počítačový pahýl“ nebo „Hudební pahýl“.) Takže slovo „odvětví“ není to pravé, které by mělo „pahýl“ nahradit. Hodně zdaru při rozšiřování Wikipedie! --slady I~b 08:47, 25. 6. 2007 (UTC)

Díky za vysvětlení, už jsem si uvědomil, že jsem svou připomínkou mimo.

Žádost o změnu uživatelského jména

Prosím o změnu mého uživatelského jméno na na Cowdelka. Jak vidím, se svým skutečným jménem jsem zde spíše výjimkou a došel jsem k závěru, že nick bude vhodnější. Děkuji. --Miloš Mojžiš 15:57, 12. 7. 2007 (UTC)

Hotovo. Nezapomeňte se přihlašovat novým jménem. --Mormegil 16:45, 12. 7. 2007 (UTC)

Racionální název

V mnohých chemických článcích se objevuje pojem "Racionální název" (viz [6]), ve většíně případů se ale nejedná o název racionální, nýbrž systematický (co je racionální název je hezky shrnuto třeba zde [7]). Bylo by možné to nějak hromadně opravit? Protože všechno to procházet ručně se mi skutečně nechce. Díky H;p 02:07, 16. 7. 2007 (UTC)

Rozhraní wikipedie

Dobrý den, jsem webový vývojář a všimnul jsem si, že Seznam.cz umožňuje přes svoji encyklopedii přímo zobrazovat u sebe články z wikipedie. Rád bych dosáhnul podobného efektu, můžete mi prosím poradit jak na to nebo doporučit zdroj informací. Děkuji za odpověď, Martin Novák, Ragnar.cz, ragnar@ragnar.cz

Předpokládám, že Seznam využívá veřejné zálohování z http://download.wikimedia.org/backup-index.html (česká Wikipedie je cswiki) . Jen mám takový dojem, že obrázky je třeba stáhnou nějak zvlášť, ale všechno by mělo být popsáno na meta:Data dumps --Li-sung 13:05, 23. 7. 2007 (UTC)

Žádost o změnu uživatelského jména Jiri Maly

Žádám o změnu uživatelského jména na Jiri Maly, aby první písmeno v příjmení bylo velké. Díky. Jiri maly

Hotovo. --Luděk 19:21, 24. 7. 2007 (UTC)

Prekladani clanku

Dobry den,

chtela bych se zeptat, jestli muzu prelozit clanek z anglictiny, ktery se nachazi na anglicke verzi wikipedie a umistit ho na ceskou verzi (samozrejme s prislusnou citaci). Konkretne se jedna o: http://en.wikipedia.org/wiki/Manali%2C_Himachal_Pradesh

Dekuji, Tereza M.

Ale samozřejmě, takové překlady my potřebujeme. --Aktron (d|p) 11:39, 25. 7. 2007 (UTC)

Vypracování bibliografie

Ahoj, chtěl bych se zeptat na bibliografii. Existuje nějaký vyhledávač, který mi zpracuje bibliografii nějakého autora? Pokud ne, jak mám takovou bibliografii vytvořit? A mám dávat do bibliografie i názvy děl v originále, nebo jen v češtině? A co když v češtině nevyšly? Prosím tímto o radu, s pozdravem --Podzemnik 15:09, 26. 7. 2007 (UTC)

Kromě bibliografických zdrojů, obvykle dostupných v knihovnách (soupisy bibliografií...) je vhodným zdrojem pro vyhledávání neúplného základního soupisu bibliografie elektronický katalog některé velké knihovny - např. Národní knihovny, Státní technické knihovny, Městské knihovny v Praze, Moravské zemské knihovny v Brně atd. Knihy, které v češtině nevyšly, můžete hledat podobným způsobem v katalozích cizích knihoven, např. v Knihovně Kongresu USA atd. Vyzkoušejte třeba odkazy na stránce Zdroje knih (aby to něco ukázalo, předvyplnil jsem jedno ISBN ;-), nebo anglické verzi téže stránky Wikipedia:Book sources), které jsou sice nastavené na vyhledávání číselných knižních kódů ISBN, ale většinou se snadno doklikáte i na jiné typy vyhledávání. Pro formálně zcela správný způsob citování vřele doporučuji výborně fungující stránku Citace.com s jednoduše ovladatelným generátorem citací. Okino 00:19, 31. 7. 2007 (UTC)
Vřelé díky, moc mi to pomohlo! --Podzemnik 12:48, 31. 7. 2007 (UTC)

Filmový příběh

Chtěl bych napsat filmovýn přiběh a nabidnout jej Americké filmové společnosti k zfilmování! Mužete pomici s kontaktní adresou kde mhu přiběh nabidnout? Děkuji.

http://amatfilm.cz/cz/inzeraty.htm
Hodně úspěchů! Hidalgo944 23:53, 30. 7. 2007 (UTC)

Hledání

ahoj, vytvořil jsem článek Jaap de Hoop Scheffer. Ale když dám do hledání jen jaap nebo jakoukoli jinou část jeho jména, nic mi to nenajde. Nevíte proč ? --Latys 00:56, 31. 7. 2007 (UTC)

Databáze, ve které se článek hledá má určité zpoždění. Někdy stačí vyčkat pár minut, jindy síš hodin či dnů, než se začne kýžená stránka zjevovat... JAn 01:15, 31. 7. 2007 (UTC)

Lepší formát refů

Jak sem si všiml na de.wiki i en.wiki, maí tam na zreferovanějších stránkách dobrou možnost pro formát refů viz např. zde [8]. Ovšem na cs.wiki se mi pak text referencí zobrazuje přes sebe, jako třeba tady [9]. Dá se to odstranit nižším rozlišením, ale text je pak už zcela nečitelný /v mozille, v exploderu se to dokonce nezobrazuje vůbec--Nolanus C E 19:23, 6. 8. 2007 (UTC)

IMHO není chyba v enginu, ale v příliš dlouhých URL v tom konkrétním článku na české wiki. --Jvs 19:47, 6. 8. 2007 (UTC)
Také si myslím že je to tím. Souvislý text prostě nejde zalomit. Pro ty reference bych použil šablony {{Citace webu}} a {{Citace knihy}}. Není třeba tam uvádět celou adresu, která stejně nikomu nic neřekne, spíš nějaký popis té stránky na kterou se odkazuje. --Tlusťa 08:13, 7. 8. 2007 (UTC)
No, tak časem to udělám podle toho ... Ale není nutné vyplňoivat všechny položky citace webu, že ne? :)

Sociologie / Sociolog - Psychologie / Psycholog ...

Chtěl bych se zeptat, jestli má cenu vytvářet stránky typu sociolog, buddhista, religionista atd.? Když dám hledat např. heslo sociolog, je lepší použít přesměrování přímo na článek sociologie, nebo vytvořit článek sociolog? Některé články (např. psycholog - psychologie, teolog - teologie) jsou již takto rozděleny, ale některé jiné jsou opatřeny seznamem (např. antropologie - Seznam antropologů). Nahrazuje heslo seznam antropologů heslo antropolog, nebo by bylo vhodné vytvořit heslo antropolg? Nechci zde zbytečně zakládat články (např. antropolog), které prakticky budou obsahovat informace, které již obsahuje příbuzné heslo (antropolgie), ale zase na druhou stranu wiki je encyklopedi, která by měla obsahovat oboje hesla.

Bylo by nejlepší, kdyby byly hesla vždy tři (např. Etnolog - Etnologie - Seznam etnologů)? Nebo stačí dvě (Etnolog - Seznam etnologů) či dokonce jedno, jako je tomu u článku religionistika, který obsahuje seznam religionistů přímo v článku a každý si odvodí, kdo že to ten religionista je.

Snad je můj dotaz pochopitelný:) S pozdravem --Podzemnik 10:06, 12. 8. 2007 (UTC)

Hesla typu psycholog měla být zakládána tehdy, když do nich je co napsat - např. u psychloga by tam mohly být zákonné podmínky pro výkon praxe, člensví v profesní komoře etc. Jinak redirect. Seznam by měl být nazván jako seznam, pokud není příslušné heslo heslo založeno může imho psycholog na seznam psychlogů nebo případně obráceně vést.
Pokud teda máte do hesla antropolog co napsat smysluplného, co se tam hodí spíš než do hesla antropologie, napište to tam, jinak souhlasím, že to nemá smysl. Hesla sou dobrá 3 když je do nich co uvést.
Snad je moje odpověď pochopitelná :) --Nolanus C E 23:35, 12. 8. 2007 (UTC)
Obecně to vidím tak, že spíše ne. Pokud totiž existuje heslo nebo obor pro danou vědeckou profesi, není třeba vysvětlovat danný pojem. Maximálně to řešit formou redirektu z Religionista na religionistika. V případě nevědeckých profesí typu, zedník, kominík, apod. je to ovšem žádoucí.--Juan de Vojníkov 08:42, 13. 8. 2007 (UTC)
Děkuji oběma --Podzemnik 14:16, 13. 8. 2007 (UTC)

Omlovám se, Redirektem se mi podařilo vyrobit dva identické články (jeden bez historie). --Jenda H. 14:09, 12. 8. 2007 (UTC)

Spamfiltr blokuje go-sierra-nevada.com

Domnivam se, ze stranka www.go-sierra-nevada.com neobsahuje zadny spam a presto pri ukladani nove verze hesla Sierra Nevada neprojde spamfiltrem. V externich odkazech jsem ji nahradil jinou ekvivalentni, ale mam pocit ze by mela z blacklistu (meta:Spam blacklist) zmizet. Muze to nekdo kompetentni prosim zaridit? --Tomash 12:22, 19. 8. 2007 (UTC)

Jen na osvětlení, spam označuje hromadě šířené neadresné sdělení (v tomto případě je to reklama po různých Wikipediích). To, že cílová stránka vypadá hezky (jako skoro každý komerční produkt), je až druhotné. Wikipedie není internetový rozcestník, důležitý je obsah rozšiřující informace v článku. --Li-sung 12:43, 19. 8. 2007 (UTC)
Ok, pokud je libovolna komercni stranka povazovana za nevhodnou, pak asi www.go-sierra-nevada.com zustane na blacklistu. Snad ta, za kterou jsem ji nahradil, je dostatecne reklamy-prosta;) --Tomash 17:05, 19. 8. 2007 (UTC)

Rozcestníky - kostel

Zdravím, existují dvě dosti podobné kategorie: Rozcestníky - kostel a Rozcestníky - sakrální stavba. Dle názvu je jedna podmnožinou druhé, ale jejich obsah tomu moc neodpovídá. Myslím si, že by stačilo nechat kategorii Rozcestníky - sakrální stavba a obsah první přesunout do ní. Pokud nemá nikdo nic proti, mohl by se toho nějaký správce ujmout? Děkuju. --Koroner 13:33, 21. 8. 2007 (UTC)

Nesouhlasím, kategorizace by měla být podmnožinová /čili moje stanovisko je ponechat kostel jako podmnožinu sakrálních staveb a v tomto smyslu rekategorizovat/. Naopak si myslím, že i rozcestníky jsoucí v rozcestníkové kategorii by měly být v kategorii všech rozcestníků. --Nolanus C E 23:51, 24. 8. 2007 (UTC)

Navrhujete tedy, aby kategorie Rozcestníky - kostel byla podkategorií kategorie Rozcestníky - sakrální stavba? To by šlo. Akorát bych byl ještě pro přejmenování „Rozcestníky - sakrální stavba“ na „Rozcestníky - chrám“ a vzhledem k existenci čtyř synagogových rozcestníků také vytvoření kategorie „Rozcestníky - synagoga“ uvnitř kategorie „Rozcestníky - chrám“. Tím by rozcestníkové kategorie názvem přímo korespondovaly s vlastními kategoriemi článků (viz Kategorie: Chrámy). --Koroner 22:00, 8. 9. 2007 (UTC)

Osobně souhlasím, doufám, že se nevyskytne terminologický problém se slovem chrám /vzhledem k bouřlivé diskuzi, kterou to jeden čas vyvolalo/.
Rád bych se ale vyjádřil ještě k jedné věci: Danny B. celkem bez diskuze při kategorizaci sakrálních staveb udělal to, že věci obsažené v příslušné rozcestníkové kategorii vyřadil z kategorie rozcestníky; to se mi vůbec nezdá šťastné. Až do té doby se rozcestníky nekategorizovaly vůbec, byly v jediné kategorii, což je k některým věcem dobré, k některým špatné; nicméně něco mezi tím, obzvlášt když se jinak rozcestníky v podstatě nekategorizujou je imho bordel.
Podle mého je beztak vhodnější kategorizovat hesla, tam se nestíhá, ale když máte chuť právě na rozcestníky...--Nolanus C E 22:02, 17. 9. 2007 (UTC)
Koroner: Nolanus nadhodil dobrou připomínku. Jak, Koronere, chápete slovo chrám? Pak se podívejte na Wikipedie:Žádost o komentář/Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře. --Luděk 05:57, 18. 9. 2007 (UTC)
Luděk: S problematikou nejednoznačnosti slova chrám jsem celkem obeznámen (např. z příslušné diskuse), o tu se však nyní nejedná. Já pouze navrhuji „sladění“ rozcestníkových kategorií s článkovými kategoriemi a ty v tuto chvíli prezentují chrámy jako nadmnožinu kostelů, synagog, mešit a antických chrámů. Krom toho, když už je o tom řeč, se domnívám, že související článkové kategorie by měly být zas lehce sladěny s článkem Chrám, protože podle něj by například Kategorie:Baziliky měly být rovněž podkategorií Kategorie:Chrámy. Jinými slovy, interpretace výrazů nechť se řeší na úrovni článků, podle článků by pak měly být organizovány článkové kategorie, podle článkových kategorií zase rozcestníkové kategorie. Toť můj názor. --Koroner 17:10, 18. 9. 2007 (UTC)
Nolanus: Díky za vyjádření. Ad obecná rozcestníková kategorie: Já si naopak myslím, že v obecné kategorii by se měly nacházet jen nezařazené rozcestníky, jinak ať vládne klasická stromová hierarchie. Rozhodně je ale důležité mít k dispozici seznam všech rozcestníků. Toto by se však mělo řešit spíše programově, než zvláštní kategorií. Dá se vlastně nějak vypsat seznam všech článků, které se nacházejí v nějaké podkategorii dané kategorie? --Koroner 17:18, 18. 9. 2007 (UTC)

Doporučuji ještě nastudovat MediaWiki:Disambiguationspage a při úpravách aktualizovat. --Adam Hauner 08:46, 20. 9. 2007 (UTC)

Existuje např. funkce catscan dobře fungující /občas.../ na commons, ale vypsat členy podkategorií podkategorie imho nejde, aspoň o ničem nevím.
K systému kategorií se hodí připomenout, proč se obvykle hierarchická struktura používá - proto, že by v tom byl jinak bordel a nepřehlednost; ovšem v rozcestnících nás při jejich množství pár desítek hesel v podkategoriích nezachrání, tam se musíme smířit s tím, že skoro všechny sou v jedné kategorii. Ale naopak to, že jich tam pár deístek chybí je nepříjemné a můžou z toho vznikat problémy.--Nolanus C E 17:55, 20. 9. 2007 (UTC)

Spamfiltr blokuje stránku Gardské jezero

Mám připravené rozšíření článku a spamfiltr mi nedovolí stránku uložit, ačkoli nepřidávám žádný ext. odkaz a všechny ostatní smažu. Jako by to na to nemělo vliv. Díky za pomoc.--Supervht 18:53, 23. 8. 2007 (UTC)

Už je to vyřešeno--Supervht 19:04, 23. 8. 2007 (UTC)

Změna uživatelského jména

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné po změně uživatelského jména zamést i stopy k původnímu jménu. Nechal jsem si změnit skutečné jméno na nick a teď vidím, že stále existuje "Wikipedista diskuse" s mým původním uživatelským jménem a s přesměrováním na novou diskusní stránku. Dále na této stránce stále zůstává moje již dávno vyřízená žádost o změnu uživatelského jména - to zde bude už navždy? Děkuji za odpovědi. --Cowdelka 12:12, 25. 8. 2007 (UTC)

V první části nevidím problém a neužitečné přesměrování jdu smazat. Žádost o změnu bude zachována navždy, jen se časem přesune do archivu. Poznamenávám také, že záznam existuje také v protokolovacích záznamech. --Mormegil 16:31, 4. 9. 2007 (UTC)

Collapsible na cswiki

Dobry den, muze mi nekdo informovany osvetlit proc na ceske wiki nefunguje css styl collapsible? Obcas by se hodil na schovavani nepotrebnych veci jako jsou mene dulezite a potencialne rozsahle casti infoboxu apod. Na anglicke wiki se pouziva naprosto jednodusse, tak jak je to popsano na m:Collapsing. Tady u nas nefunguje ani nasledujici nejjednodussi priklad. Vite nekdo, co tomu brani?

One-element example, initially expanded (class="collapsible"):

Always displayed header
this table has style="width:90%" Optionally displayed text Optionally displayed text Optionally displayed text Optionally displayed text Optionally displayed text

Dik. --Tomash 16:23, 25. 8. 2007 (UTC)

Pokud je to to samé vizte archivní diskuzi na Wikipedie:Pod_lípou/Archiv_2007/01#Pro_a_proti --Li-sung 17:13, 25. 8. 2007 (UTC)
To samé to není, ale vysvětluje to, proč je česká wiki (aspoň z mého pohledu) rozbitá. Nechápu důvody tam uvedené (přebobtnalé a leckdy nesouvisící navigační šablony) pro zákaz/nezavedení collapsible jako takového pro všechny šablony nebo i obyčejné tabulky v textu. To se pravděpodobně stalo, i když z uvedené diskuze není jasné, jestli se vůbec došlo k nějaké shodě. Nemáte k tomu ještě někdo nějaký komentář? --Tomash 10:42, 26. 8. 2007 (UTC)

Podstránky

Je možno si nějak vygenerovat seznam podstránek z nějaké konkrétní stránky? Například: Mám řekněme stránku Wikipedie:Hlasování o smazání, chci se podívat na nějaké z archivovaných hlasování (která se ukládají jako podstránky), ale nepamatuji si přesný název článku. Jsem si ale jist, že kdybych ho viděl napsaný, vybavil by se mi. Mohu si nějak nechat vygenerovat seznam podstránek ze stránky Hlasování o smazání? Děkuji za odpověď. --Váš Mostly Harmless 16:57, 26. 8. 2007 (UTC)

Třeba takhle. Honza Záruba Pomozte Wikislovníku! 17:04, 26. 8. 2007 (UTC)

problém s nahraním obrázku

Dobrý den, jsem poměrně začátečník na wikipedii a mám problém s nahraním obrázků k článkům, které většinou překládám z anglické wikipedie a tyto obrázky se nachází na WikimediaCommons. Chci k českému překladu přidat obrázek, který je i u článku v angličtině ale nikdy se mi nenačetl. Konkrétně například u článku Hogan Knows Best v anglické podobě je obrázek loga této reality show ale v české podobě, mnou vytvořené, se nenačte. Prosím o vysvětlení jak přidat obrázek z WikimediaCommons do článku. Děkuji a omlouvám se za případné zdržení :)

Zmiňovaný obrázek není přímo na commons, ale jen na anglické verzi Wikipedie. Je to tím, že obrázek je pod licencí Fair use, která jakožto nesvobodná licence není na commons ani na české Wikipedii akceptována. Když se podíváte na německou či nizozemskou verzi článku, zjistíte, že ani tyto obrázek neobsahují. Jedudědek 10:39, 30. 8. 2007 (UTC)

Username change

I'd like my Wikipedista:Cool Cat to Wikipedista:White Cat. Thanks -- Cat chi? 22:02, 3. 9. 2007 (UTC)

Done. --Mormegil 08:09, 5. 9. 2007 (UTC)

Urgence odpovědi

Dobrý den, mohl by prosím některý správce zareagovat na můj dotaz z 12:12, 25. 8. 2007? Děkuji, --Cowdelka 15:42, 4. 9. 2007 (UTC)

Dump cs, sk wiki

Kde možna dosat dump tychto wiki? UpDownload.wikimedia.org #Static HTML dumps ne pracuje. Dobře odpowiediet na uk:User:Albedo --Albedo 05:54, 6. 9. 2007 (UTC)

Problém s podpisem

Byl jsem upozorněn na chybné příznaky neznámého uživatele provedené v mém podpisu. Jsem Wikipedista:Jedlickak. Po vložení mého podpisu se vloží místo mého jména jméno neexistujícího Wikipedisty:194.228.101.186. Opravil jsem dosavadní chybné příznaky v předchozí diskusi. Potřeboval bych však pomoci se zamezením dále se opakujícího vkládání nesprávných podpisů. Nesprávný podpis viz vprávo. --194.228.101.186 17:08, 10. 9. 2007 (UTC)

Když se Vám vloží IP adresa do podpisu může to znamenat dvě věci: upravil jste si to tak v nastavení, nebo nejste přihlášen (jako jste nebyl, když jste psal tento příspěvek). Hádal bych spíš to druhý. --Japo ¿ 17:14, 10. 9. 2007 (UTC)
Podpis změnit lze, ale v historii stránky IP adresa jasně ukazuje, že Wikipedista:Jedlickak nebyl přihlášen. S pozdravem--PaD 12:52, 11. 9. 2007 (UTC)

Prosím o přesun Prohlášení práv člověka a občana na Deklarace práv člověka a občana. V současných encyklopediích je to častější označení. --Jvs 12:47, 17. 9. 2007 (UTC)

(Hm, asi jsem to měl dát spíš na Wikipedie:Nástěnka správců, ale už to nechám tady. --Jvs 12:49, 17. 9. 2007 (UTC))
Vyřešeno JAn 15:45, 17. 9. 2007 (UTC)

Překlad do dalších jazyků

Dobry den,

zatím začínám a prokousávám se možnostmi (struktura, aditace, obrázky, atd.). Ale nenašel jsem, jak udělat jinou jazykovou verzi článku existujícího v češtině. Dik!

Stejně jako v české Wikipedii, pouze s tím rozdílem, že to budete dělat na příslušné jinojazyčné Wikipedii: kliknete na červený odkaz nebo napíšete název článku do vyhledávacího pole a pak kliknete na červený odkaz a obvyklým způsobem tam začnete psát článek. Na jeho konec vložíte interwiki odkaz v podobě [[Název článku v češtině]] a podobně na české doméně odkaz na jinojazyčný článek. Dle zvyklostí příslušné Wikipedie bude vhodné do článku vložit šablonu odpovídající českému {{Překlad}}, kterou dostojíte licenčním podmínkám GFDL. Doufám, že jsem váš dotaz správně pochopil. --Milda 10:50, 18. 9. 2007 (UTC)

Cookies

potřebuji povolit cookies -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) Internet (diskuse)

Jaký používáte prohlížeč? V něm to lze nastavit. --egg 11:09, 22. 9. 2007 (UTC)

Vložení článku

Ahoj všem a krásný den, mám dotaz. Můžu na wikipedii psát články o vesmíru, historii či různých zajímavostí z jednoho časopisu (měsíčníku) ? Předem děkuji za odpověď.

Můžete sem vkládat pouze takové texty ke kterým máte autorská práva a které chcete uvolnit pod licencí GFDL, jejíž neoficální znění v českém jazyce naleznete zde. Další informace naleznete např. na wp:Autorská práva. --Vrbova 11:06, 26. 9. 2007 (UTC)

Chtěl bych vytvořit obsah BEZ pořadových čísel

Dobrý den, velmi rád bych na naší interní wikině použil šablonu SHORTTOC, anebo jiným způsobem vygeneroval obsah bez pořadových čísel. Šablona mi však nefunguje. Pokud chápu, je nutné kdesi u nás odkázat na Mediawiki, ale to už je nad moje schopnosti. Děkuji Vám za čas věnovaný odpovědi --DRobert 05:35, 8. 9. 2007 (UTC)- již jsem psal DanymuB, leč bez odezvy - pleskot@zdrsem.cz

Vzhledem k tomu, že nepíšete, co jste vlastně už udělali a co vám nefunguje, je to trochu těžké. Ale předpokládám (ověřit si to nemůžu, protože vaše wiki vyžaduje přihlášení), že ta chybějící část skládačky je CSS: Šablona:SHORTTOC používá id shorttoc, definici příslušného stylu najdete v MediaWiki:Common.css; odpovídající část tedy musíte překopírovat i do své wiki (nezobrazování čísel je pak zaručeno zejména tou částí s display:none). --Mormegil 08:04, 27. 9. 2007 (UTC)

Děkuji zkusím se s tím poprat, CSS jsou mi ne úplně španělskou, leč aspoň braniborskou vesnicí ... :-D--DRobert 05:04, 30. 9. 2007 (UTC)