Diskuse s wikipedistou:Mormegil

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pencil.svg Návod k použití

Pokud chcete něco sdělit vy mně, napište mi sem, odpovím vám tady.
Pokud chci něco vám, napíšu vám na vaši diskusi, odpovězte mi tam.

Tie diagram done.svg K tykání/vykání

Nevadí mi vykání ani tykání – užívejte, co je vám milejší.

Omlouvám se, pokud si tykáme, a někde ti vykám. Neber to prosím jako nějaký prostředek vyjadřující změnu vztahů, názorů a podobně. Prostě v tom občas ztrácím přehled, pletu se, občas ujíždím k implicitnímu vykání. Pokud chceš, abych ti důsledně tykal, důsledně mi tykej.

Přidat zprávu

Označení veličin[editovat zdroj]

Díky za Vaši úpravu v článku Fyzikální veličina. To, jak psát ve vzorcích tučná a současně kurzívní latinská písmena, sice již nějakou dobu znám a používám, ale ke článkům staršího data jsem se již nevracel. Nyní jsem to díky Vašemu upomenutí u několika napravil, aby cswiki respektovala normu (řada ČSN ISO/IEC 80000: veličiny značit kurzívou, vektory navíc tučně nebo šipkami) a přitom vzorce nebyly znepřehledněné šipkami (zvlášť tam, kde jsou mocniny a indexy).

Při té příležitosti Vás jako zkušenějšího prosím o tipy, jak zapsat ve vzorcích s tagem math, vektorové veličiny značené dle normy velkými řeckými písmeny. Problém je, že základní sada malých řeckých písmen pro vzorce je kurzívní, velká řecká písmena jsou naopak kolmá. U skalárů, kde stačí obyčejná kurzíva velkých řeckých písmen (např. pro indukční tok Φ), funguje \mathit, ale někdy by byla potřeba i tučná kurzíva pro vektor (např. Ω pro úhlovou rychlost vztažné soustavy oproti soustavě ineciální). Věděl byste, jak na to? Lze také nějak "ukolmit" malá řecká písmena (i když tam je použití omezené - norma ho předepisuje pouze pro značky jednotek, které ve vzorcích být nemusejí, a pro číselné konstanty - tedy pro π, ale u něj se kurzíva snese)? Předem děkuji.

Petr Karel (diskuse) 11. 3. 2019, 14:26 (CET)

Obávám se, že mě nenapadá žádný způsob, který by momentálně na Wikipedii fungoval. Zkusil jsem pro to přidat podporu, uvidíme, jestli/za jak dlouho se to dostane na produkci. --Mormegil 13. 3. 2019, 11:23 (CET)

Navrhovač kategorií[editovat zdroj]

Dobrý den, Váš skvělý navrhovač kategorií https://tools.wmflabs.org/mormegil/catsuggest/ přestává poslouchat. Když jsem zadal Říjnová revoluce, dostal jsem chybovou hlášku

Warning: mysql_connect(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/project/mormegil/public_html/includes/db.php on line 37
Chyba při pokusu o připojení k databázi lfn!

Mohl byste se prosím podívat, zda to nejde opravit? Děkuji a zdravím,--Ioannes Pragensis (diskuse) 26. 3. 2019, 17:33 (CET)

Hm, ta LFN Wikipedie je tam opravdu nějak špatně. Upravil jsem to tak, aby se pokračovalo i po chybě, takže se u stránek, které mají i lfn interwiki, bude sice zobrazovat to chybové hlášení (dokud to někdo nespraví), ale mělo by to fungovat i s ním. --Mormegil 27. 3. 2019, 09:58 (CET)
Děkuji!--Ioannes Pragensis (diskuse) 27. 3. 2019, 10:05 (CET)

Encyklopedická významnost[editovat zdroj]

Zdravím. S odkazem na diskusi k článku Panodrama jsem se chtěl dotázat, zda jeho stávající podoba již lépe odpovídá představě encyklopedické významnosti. Podotýkám, že se jedná o manifestaci, dokument a související reakce. V posledních dvou týdnech bylo přidáno například: odkaz na IMDb, analýza dokumentu, další informace o dokumentu i o manifestaci. Díky.

Prosba o radu. Obecně. Pokud diskuse na diskusní stránce k článku vázne, je vhodné v ní pokračovat na diskuzní stránce editora (jak činím například v tomto případě)? Pěkný den. Vlakovod (diskuse) 28. 3. 2019, 04:59 (CET)

zrušení editace[editovat zdroj]

čau, zrušil jsi moji editaci s komentářem, že je zbytečná a že navíc odkazuje na neexistující stránku - s tím druhým souhlasím, s tím prvním ne, protože původní informace byla chybná. Podle mě je spíš zbytečné, uvádět nesprávnou informaci - to už je lepší tam nemít nic. Odkaz bych změnil třeba na heslo na anglické Wikipedii, které existuje, ale nějak jsem se v tom nebyl schopen zorientovat a nemám čas se to učit. měj se viktor147.231.70.65 10. 6. 2019, 13:52 (CEST)