Diskuse s wikipedistou:Mormegil

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pencil.svg Návod k použití

Pokud chcete něco sdělit vy mně, napište mi sem, odpovím vám tady.
Pokud chci něco vám, napíšu vám na vaši diskusi, odpovězte mi tam.

Tie diagram done.svg K tykání/vykání

Nevadí mi vykání ani tykání – užívejte, co je vám milejší.

Omlouvám se, pokud si tykáme, a někde ti vykám. Neber to prosím jako nějaký prostředek vyjadřující změnu vztahů, názorů a podobně. Prostě v tom občas ztrácím přehled, pletu se, občas ujíždím k implicitnímu vykání. Pokud chceš, abych ti důsledně tykal, důsledně mi tykej.

Přidat zprávu

42 ASCII jako *[editovat zdroj]

Dobrý den, Je možné použít https://cs.wikipedia.org/wiki/ASCII jako dostatečný zdroj pro tvrzení, že číslo 42 je ASCII kódem pro znak *? A bude úprava Wild Card znak na https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDol%C3%ADkov%C3%BD_znak a úprava počítačových věd na informatiku dostatečná, aby informace o hvězdičce jako zástupném znaku pro cokoliv u hesla 42 odpověď zůstala? Douglas Adams byl velmi počítačově orientovaným nerdem, a tak si troufám tvrdit, že toto vysvětlení volby právě čísla 42 je pravděpodobné, nebo minimalně dost dobře možné. 37.188.166.63 28. 5. 2020, 00:25 (CEST)

O tom, že ASCII kódem znaku * je 42, vskutku nikdo nepochybuje, stejně tak ani o tom, že se hvězdička používá jako zástupný symbol. Jenže Wikipedie není místem pro původní myšenky a objevy. Fakt, že je takové vysvětlení možné, ani že vám připadá pravděpodobné, není rozhodující. Rozhodující je, jestli se této teorii někdo encyklopedicky významně věnoval; pokud se k ní např. Douglas Adams vyjádřil, nebo se objevila v nějakých kritikách či komentářích k Adamsově dílu atp. Srovnejte to např. s onou teorií o tom, že 6x9 = 42 ve třináctkové soustavě. Tento výklad získal takovou popularitu, že se k němu v rozhovoru pro BBC vyjádřil přímo Douglas Adams (jako o mylném). --Mormegil 28. 5. 2020, 12:18 (CEST)