Diskuse s wikipedistou:Mykhal

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Archivy
Archivy:

Neetické kategorie[editovat zdroj]

Dobrý den, netuším, co je na kategorii Natočená úmrtí neetického /pokud chápu dobře smysl oné kategorisace mé uživatelské stránky/. Dle iw jde o poměrně běžnou kategorisaci, navíc sjednocuje osoby, které mají společné to, že jejich smrt byla takto zaznamenána. Etika toho počínání je jistě sporné (většinou jde ale o náhodné záběry), nicméně Wikipedii nepřísluší toto posuzovat. S pozdravem — Draceane diskusepříspěvky 2. 1. 2018, 15:26 (CET)

To bylo jen takové lehce revertovatelné pošťouchnutí, omlouvám se, to se nedělá. Co se dá dělat, etika stranou, takže si tady můžeme přečíst detailní návod, jak vyrobit výbušninu a nepřijít při tom o prsty (ale link dávat nebudu). Tak jsem zvědav, které další kategorie se chystají, co třeba Lidé, jejichž šikana byla natočena na video..@Draceane:Mykhal (diskuse) 2. 1. 2018, 16:19 (CET)

Uživatelská stránka[editovat zdroj]

Dobrý den, toto již prosím nedělejte, viz zde doporučení. Takovéto problémy můžete prodiskutovat na příslušných diskuzních stránkách, ale podobně jako kolega Draceane výše si myslím, že zde není moc o čem diskutovat. --Pavel Krupička (diskuse) 2. 1. 2018, 15:35 (CET)

Smazat u přesměrování[editovat zdroj]

Ahoj, prosím, pokud navrhuješ přesměrování na smazání, přidávej šablonu smazat ještě před přesměrování a ne až pod něj. To, že přesměrování max. několik hodin nebude fungovat (je to rychlé smazání) podle mě nevadí, mazající správce pak nemusí při procházení příslušné kategorie klikat dvakrát ;). --Martin Urbanec (diskuse) 6. 1. 2018, 12:19 (CET)

@Martin Urbanec: Aha.. tak možná se příště pokusím, ale asertivně připomenu, že Wikipedie je tady pro lidi a ne pro správce, a asi bude nějaký prostor pro zlepšení v tom mazacím rozhraní. (; —Mykhal (diskuse) 6. 1. 2018, 12:48 (CET)

Uzavření volebních místností[editovat zdroj]

Ahoj, to odstranění informace o času, ve kterém končí volby, z aktualit mi přijde zbytečné. Pokud mají aktuality návštěvníkům přinést nějakou praktickou informaci, tak v tomto případě je to právě zejména:

  1. že se konají volby (a jejich druh – kdo či co se volí);
  2. kdo kandiduje;
  3. do kdy to trvá (resp. pro velkou většinu čtenářů současně: do kdy je možné se zúčastnit).

Je to myslím běžná sada údajů i ve zprávách mnoha jiných sdělovacích prostředků. To uzavření ve 14:00 v sobotu je pochopitelně vyjadřovací zkratka – bylo by samozřejmě přehnané psát tam „se uzavřou v pátek ve 22:00 a znovu otevřeny budou ještě v sobotu od 8:00 do 14:00“. Každopádně děkuji, že tě moje aktualita zaujala natolik, že jsi do ní zasáhl a dal mi tak určitou zpětnou vazbu (a podporu toho, že sem vůbec patří, když kupodivu ji přede mnou, který šel jen tak náhodou kolem, nepřidal žádný jiný wikipedista). Ještě prozkoumám, jak to skutečně mají jinde, a podle toho se rozmyslím, jestli bych tam ten čas přeci jenom nechtěl vrátit. Nikdo rozumný se nebude dobývat do volební místnosti třeba o půlnoci, a pokud by to i zkoušel, tak si prostě na dveřích přečte, že má přijít ráno v osm. Je to podle mne lepší, než když si třeba bude myslet, že může přijít volit i v sobotu ve tři odpoledne, přijde a ono už bude zavřeno. Nemyslíš? --Blahma (diskuse) 12. 1. 2018, 20:49 (CET) Pokusil jsem se to vylepšit ke spokojenosti nás obou. Prosím podívej se do Aktualit a budeš-li souhlasit, můžeš to rovnou překopírovat na hlavní stránku. Děkuji za zvážení. --Blahma (diskuse) 12. 1. 2018, 20:57 (CET)

Zdravím, ta novější varianta s přesnými časy se mi zamlouvá ještě o něco méně. Podle mě ty aktuality by měly být takovýchto detailůprosté.. případný zájemce si pohodlně zjistí podrobnosti v odkazovaném článku. Ale jen můj názor případný další revert už asi provede kdyžtak někdo jiný, svoji kvótu využiji jen z jedné třetiny :) ESO. @Blahma:Mykhal (diskuse) 12. 1. 2018, 23:03 (CET)
OK, díky za odpověď, vážím si toho. --Blahma (diskuse) 12. 1. 2018, 23:41 (CET)