Diskuse s wikipedistou:Mattesák

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Děkuji Vám za první informace v článku PORT (magazín). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Harold 14. 12. 2009, 14:14 (UTC)

Macek[editovat zdroj]

Dobrý večer, vytvořil jste dobré heslo, jenže mu chybí zdroje. Prosím, dopište je na spodní okraj. Díky--Zákupák 21. 12. 2009, 16:59 (UTC)

Sojuz 4[editovat zdroj]

Redukcí == na = v nadpisu kapitoly se seřadily poněkud nesprávně, podívejte se znovu na úvod hesla, kde se ukazuje návaznost automaticky.--Zákupák 28. 12. 2009, 16:26 (UTC)

Kim Peek[editovat zdroj]

--Podzemnik 30. 12. 2009, 10:10 (UTC)

Mir[editovat zdroj]

Dobrý den, bohužel mám námitku k Vámi provedené editaci článku Mir - konkrétně odkazů na jednotlivé moduly. Chápu Váš záměr zamodrání odkazů, avšak naším záměrem bylo postupně vytvořit jednotlivá hesla pro jednotlivé moduly. Takto jste znepřehlednil, které moduly již svá hesla mají a která jsou odkazována pouze na hlavní článek o vesmírné stanici. Zvažte prosím revert Vašich změn. Děkuji --Pelish 2. 1. 2010, 19:19 (UTC)

Pojď s námi dělat kvalitní kosmonautiku :)[editovat zdroj]

Wikiprojekt Kosmonautika

Ahoj kolego. Všiml jsem si, že se na wikipedii (krom jiného) věnuješ vytváření a upravování hesel, které se týkají kosmonautiky. Jako jeden z členů projektu bych tě rád pozval mezi nás. Co to obnáší? V ideálním případě připíšeš své jméno na stránku projektu a smíříš se s tím, že si budeme mezi sebou (i s jinými členy projektu) častěji psát ohledně různých hesel z oblasti kosmonautiky. Získáš tím podporu několika kolegů, kteří mají stejné zájmy a kteří jsou si vzájemně k dispozici radou a pomocí. :) V neposlední řadě mohu nabídnout přátelský kolektiv :) Na stránkách Wikipedie:WikiProjekt Kosmonautika a přidruženého Portálu o kosmonautice najdeš také plno zajímavých rad a inspiraci. Měj krásný den. --Krvesaj 3. 1. 2010, 21:18 (UTC)

Zdravím. Potěšilo mě založení článků o modulech Miru a doufám že u kosmonautiky zůstaneš. Měl bych pro tebe několik rad do budoucna. U nových článků je dobré dávat kategorii a mezijazykové odkazy (interwiki) jak to u Kvantu-2 udělal kolega [1], a nikdy nezaškodí infobox, i krátký článek pak hned vypadá líp. Kvant-2 dneska s infoboxem a maličko rozšířeným textem už je ucházejícím pahýlem. A nakonec, pokud se objeví nějaká nejasnost, neboj se zeptat, ať už na mé diskusi nebo na diskusi|wikiprojektu. Hezký den přeje --Jann 5. 1. 2010, 12:49 (UTC)

Stop[editovat zdroj]

Pane kolego, vy vytváříte nová hesla tak, že kopírujete části hesla Mir. To je velmi nepěkné už vůči autoru původního znění. Nepokračujte v tom, vraťte se na všechna taková hesla v posledního měsíce, pozměňte formulace, rozšiřte to alespoň na dvojnásobek rozsahu, dodejte dva !! zdroje, inwiki. Byl jste již jinými kolegy upozorněn. Vím, že chcete pomoci, jenže cílem není nasekat pahýly. Tento portál má stále lepší kvalitu, škoda to kazit. Předem děkuji za pochopení--Zákupák 4. 1. 2010, 18:41 (UTC)

Rain Man[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Rain Man. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --MiroslavJosef 4. 1. 2010, 23:12 (UTC)

Editování[editovat zdroj]

Ahoj. Tak zase mám malou prosbu. Vlastně dvě. Mohl bys 1. označovat malé editace (kdy neměníš nic podstatného) a 2. vyplňovat shrnutí editace (aby ostatní kolegové na první pohled na seznam změn viděli o co jde)? Stačí úplně stručně. Podrobnější návod je tady. Používáním obojího bys ulehčil život spolupracovníkům. Díky --Jann 10. 1. 2010, 17:29 (UTC)

Zdroje, kategorie[editovat zdroj]

Dobrý večer. Dost mi vadí, že vůbec neodpovídáte na této straně na naše připomínky, u posledních 4 hesel opět nemáte zdroje a kategorii.--Zákupák 10. 2. 2010, 17:40 (UTC)

Kategorie a mezijazykové odkazy[editovat zdroj]

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] – každou na novou řádku na konci stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
 • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]], například [[Kategorie:Narození 1896]].
 • U osob, u nichž je znám den narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Den_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Den_úmrtí]], například [[Kategorie:Úmrtí 26. října]].
 • U žijících osob se přidává [[Kategorie:Žijící lidé]].
 • U všech osob též kategorizujte jejich pohlaví, pomocí [[Kategorie:Muži]] nebo [[Kategorie:Ženy]].
 • U věcí se známým datem vzniku či zániku se přidává [[Kategorie:Vzniklo Rok vzniku]], a/nebo [[Kategorie:Zaniklo Rok zániku]]. Lze kategorizovat i dobu vzniku a/nebo zániku nerozlišenou na roky ale na staletí, například [[Kategorie:Vzniklo ve 13. století]].
 • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]].
 • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy


Zdravím. Děkuji za všechny vytvořené články. Chci Vás však poprosit o přidávání „odkazů interwiki“, tedy mezijazykových odkazů na Wikipedie v ostatních jazycích. Mají syntaxi [[kód jazyka:Název článku v daném jazyce]], umístěny bývají ve spodní části zdrojového kódu článku, po uložení se zobrazí v navigačním panelu při levém okraji pod ostatními panely. Vizte příklad jak by měly vypadat.

 1. Je třeba vyhledat identické heslo v angličtině nebo jiném jazyce a tento kód okopírovat ze spodní části tamního článku. Právě tento krok vyžaduje člověka, není automatizovaný.
 2. Mezi takto získané odkazy připište [[en:název v onom jazyce]], protože v cizojazyčné verzi pochopitelně není odkaz na původní článek. Umístěte ho na správné místo v abecedním pořadí podle kódů jazyků.
 3. Srovnané odkazy uložte do českého článku.
 4. Odkaz na český článek v této formě dopište na správné místo do článku anglického.

O rozšíření do dalších jazykových verzí se už obvykle postarají roboti. Vaše články budou o krok blíže dokonalosti. Díky. --Harold 10. 2. 2010, 19:43 (UTC)

Shrnutí editace[editovat zdroj]

Dobrý den. Bohužel musím opakovat prosbu kolegů Janna a Zákupáka. Ta první je k zapisování "shrnutí editace" které stále vůbec neděláte, ta druhá je k zapisování "použitých zdrojů" které ve vašich editacích taktéž nevidím. Vážím si vaší práce na wikipedii a chápu že každý si musí některé zvyky postupně osvojit, avšak mám pocit že některé s těchto zásadních a poměrně klíčových by jste se měl naučit používat co nejdříve. Tím spíš že jste již byl na toto upozorněn. Hodně tím zkvalitníte svoji práci. Díky --Pelish 20. 2. 2010, 16:43 (UTC)

Upozornění[editovat zdroj]

Co mám udělat, abyste začal brát naše připomínky na vědomí? Vyplňování shrnutí editace, uvedení zdrojů, kategorizace, mezijazykové odkazy, to do vytvářených článků zavedení wikipedisté přidávají automaticky a zabere jim to pár desítek sekund. Já Vás nechci blokovat za ignorování diskusní stránky, ale možná nebude jiná možnost. Jinak totiž už vůbec netuším, jak Vás k tomu donutit, protože takhle lidem akorát přidáváte práci. --Harold 27. 2. 2010, 17:05 (UTC)

Ahoj. Možná ten můj minulý vzkaz vyzněl trošku tvrdě, ale jak jsem byl upozorněn na Tvůj článek Sojuz T-7, tak mě potěšil, takže díky žes naše připomínky vzal na vědomí. Jenom si dej prosím pozor při kopírování, viz úvod článku Sojuz T-7 Sojuz 18 byla kosmická loď.... Kdyžtak to prosím oprav. Díky moc. --Harold 16. 4. 2010, 14:51 (UTC)

Nováček[editovat zdroj]

Bronzewiki.png

Uděluji ti toto vyznamenání za věrnost wikipedii. Můšeš si ho dát na svou stránku. S pozdravem --K123456 8. 5. 2010, 11:24 (UTC)

Přesuny[editovat zdroj]

Dobrý den, pokud chcete přesouvat stránky či slučovat/rozdělovat stránky, postupujte dle návodu na stránce WP:Slučování a přesun stránek. Díky. --Podzemnik 9. 6. 2010, 16:12 (UTC)

Comeback (seriál)[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Comeback (seriál), a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Wespecz 14. 6. 2010, 12:27 (UTC)


Futurama: Bender's Game[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Futurama: Bender's Game, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Postrach 27. 8. 2010, 19:42 (UTC)
MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Futurama: Into the Wild Green Yonder, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, pošlete o tom e-mail do OTRS.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Harold 28. 8. 2010, 13:19 (UTC)

Prosím vyplňujte kolonku „Shrnutí editace“[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za Vaše příspěvky. Chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je nanejvýš žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. A to nejen ti, kteří právě sledují stránku posledních změn, ale i ti, kteří pak někdy v budoucnu budou hledat v historii článku nějakou konkrétní změnu. Když totiž ve shrnutí uvidí, že se Vaše změny týkají něčeho jiného, než co zrovna hledají, nebudou je muset dále zkoumat a ušetří tím tak trochu času. Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. ♥ K123456 28. 8. 2010, 11:55 (UTC)

Okupace Japonska[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Okupace Japonska, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora.

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Martin Urbanec (diskuse) 17. 7. 2016, 20:48 (CEST)[odpovědět]

Pozvánka na Wikiexpedici[editovat zdroj]

Logo Wikiexpedice Západ.png

Dobrý den,

o Velikonocích se ve Vašem regionu uskuteční Wikiexpedice, sjezd Wikipedistů foticích venkov pro Wikipedii. Nechcete se připojit, nebo zajít večer na pivo a poznat své kolegy? Zdraví --Juandev (diskuse) 27. 3. 2017, 15:09 (CEST)[odpovědět]

Copyvio Hymna aneb Urfidlovačka[editovat zdroj]

Dobrý den, jste zkušený wikipedista, proto jsem prozatím článek Hymna aneb Urfidlovačka označil pouze šablonou Upravit. Věřím, že upravíte sám; bez urychleného přeformulování textu zkopírovaného z Cimrmanova zpravodaje by bylo nutno stránku označit jako Copyvio a odsoudit ke smazání. Škoda Vaší práce. Zdraví--Svenkaj (diskuse) 18. 8. 2021, 19:59 (CEST)[odpovědět]