Šablona:Smazat

Tato stránka je zamčena
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Šablona je určena k označení stránek určených k okamžitému smazání, protože o potřebě smazat stránku není v souladu s doporučením Wikipedie:Rychlé smazání pochybnost.

Použití šablony

Vkládejte na úplný začátek stránky před jakýkoliv další text, který na stránce ponechejte. Lze použít dvě syntaxe:

  • {{Smazat|důvod}} (doporučená)
  • {{Smazat}} (možná, ale nedoporučená; vložení je vždy vhodné zdůvodnit)

Označené stránky jsou pomocí šablony vkládány do Údržba:Stránky ke smazání a správci tak budou o žádosti o smazání informováni.

Časté chyby

  • Prosíme neodstraňujte v zájmu urychlení procesu mazání obsah stránky, kterou navrhujete na rychlé smazání, a nenahrazujte jej touto šablonou. Šablonu namísto toho vkládejte na úplný začátek takové stránky, aniž byste ji vyprázdnili.
  • Nepoužívejte prosím šablonu Smazat pro urychlení smazání článků porušujících autorská práva (tzv. copyvia) starších týdne označených šablonou {{Copyvio}} a věcí s prošlou lhůtou odloženého smazání, jako jsou třeba články označené šablonami {{Urgentně upravit}}, {{Významnost}} aj. Správci, kteří tyto články mažou, je mají přehledně dostupné z odkazů na stránce Wikipedie:Údržba a není třeba je na to upozorňovat jinak. Naopak tím vzniká nebezpečí, že se kvůli vašemu zásahu něco opomene, a správci pak musí být mnohem více obezřetní, aby něco nezanedbali.

Související šablony

Data šablony

Tato sekce obsahuje strukturovaný popis parametrů této šablony využívající rozšíření TemplateData, který umožňuje snadnější používání této šablony v prostředí Vizuálního editoru.

Smazat

Požadavek na rychlé smazání článku správcem Wikipedie.

Parametry šablony[Upravit strojový popis šablony]

Tato šablona upřednostňuje parametry formátované v jediném řádku.

ParametrPopisTypStav
Zdůvodnění1 důvod

Důvod opravňující požadavek na rychlé smazání článku.

Neznámýdoporučený